Fiyat
Ekran Yenileme Hızı
İşlemci Modeli
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Tipi
İşlemci Nesli
İşletim Sistemi
Kapasite
Klavye
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Optik Sürücü Tipi
Panel Tipi
Ram (Sistem Belleği)
Ekran Kartı Bellek Tipi
SSD Kapasitesi
Renk
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
"

Ryzen 7

" araması için 4255 sonuç listeleniyor

Yüksek Performanslı Bilgisayar İşlemcisi Ryzen Trendyol'da!

AMD'nin yeni nesil APU işlemci serisinde yer alan Ryzen 7, modern donanım ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde karşılayan yüksek performanslı bir bilgisayar işlemcisidir. Yeni nesil teknolojileri de barındıran Ryzen 7 işlemci oyuncular, çalışanlar ve günlük kullanacaklar için pek çok faydalı ve yüksek performanslı özellik barındırır. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla uyumlu olan ürün oyunlarda, kurgu ve tasarım programlarında, modellemelerde ve işlemde üstün işlemci gücüyle kesintisiz ve akıcı bir kullanım deneyimi yaşatır. Farklı modellerde ve özelliklerde üretilen Ryzen 7 laptop ürünleri, bilgisayar donanımlarını geliştirmek ve yüksek performanslı bir hale getirmek isteyenler için ideal bir donanım tercihi olma özelliği taşır. Ryzen 7 fiyat konusunda ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. İhtiyacınıza uygun işlemci modelini Trendyol'da bulabilir, avantajlı ve uygun fiyatlarla kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Son zamanlarda gelişen bilgisayar programları ve oyunları, gelişmiş ve yüksek performanslı donanımlara ihtiyaç duyar. Bu donanımlardan önemlilerinden biri olan ve bilgisayardaki temel işlevleri yerine getiren bu modeller programların ve oyunların hızlı ve akıcı bir şekilde çalıştırılabilmesi için oldukça önemlidir. AMD Ryzen 7, ihtiyaç duyulan yüksek işlemci frekans hızlarını, önbellek boyutunu ve fazlasını müşterilere sunarak tüm işlemlerde keyifli ve verimli bir kullanım deneyimi yaşatır. Ekstra performans artışına ihtiyaç duyulan zamanlarda yüksek frekans hızlarına ulaşabilen Ryzen 7 modelleri, üst düzey işlem gücüne sahiptir. Ayrıca Precision Boost ve Extended Frequency Rate özelliğine sahip olan Ryzen 7 serisi, işlemci hızını ve sıcaklığını da kontrol altında tutar. Precision Boost, güçlendirmeye ihtiyaç duyan oyun ve programlar için işlemci saat hızında değişiklik yaparak işlemcinizin yüksek bir saat hızında çalışmasına izin verir. Müşterileri kalıplaşmış sınırlamalardan kurtararak özelleştirilmiş bir deneyim yaşatan AMD, oyun ve iş gibi farklı kullanım amaçlarınız için özel olarak kullanabilmenizi sağlamanın yanı sıra, bu işlemi Ryzen Master gibi programlarla ç kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlar. Tüm bu özelleştirme ve performans artışı özellikleri sayesinde Ryzen 7 AMD cihazından beklediğiniz performansın çok üstünde bir çalışma elde edebilirsiniz. Ancak müşteri tarafından belirlenen çalışma özelliklerinin üreticinin belirlediği sınırlamalarda kalması önerilir. Güvenli çalışma ayarlarına aykırı bir şekilde kullanılan cihazlar kısa bir ömre sahip olabileceği gibi, aşırı ısınma gibi durumlarda kullanılamaz hale gelebilir. Amatör bilgisayar kullananların AMD tarafından otomatik olarak gerçekleştirilen performans artış özelliklerini kullanması tavsiye edilir. Siz de tüm bu özellikler ışığında Trendyol’dan bu ürünlere uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Gelişmiş Donanıma Sahip Ryzen 7 Serisi

Gelişmiş Donanıma Sahip Ryzen 7 Serisi

Yeni nesil bilgisayar sistemlerinde bulunan özelliklerle uyumlu olan bu seri, Zen 2 mimarisi sayesinde müşterilere önceki nesillerin üzerinde gelişmiş üst düzey bir performans deneyimi yaşatır. Medya dosyalarının düzenlenmesi, kurgu ve montaj, veri madenciliği, oyun deneyimi ve fazlasını yaşatır. Ryzen 7 masaüstü bilgisayar keyifli bir kullanım yaşatan cihaz 8 çekirdekli ve 16 Thread'li bir tasarıma sahiptir. PCIe 3.0 ve 4.0 desteklerine de sahip olan cihazlar, anakartla ve diğer donanım birimleriyle uyumlu bir şekilde çalışarak performans artışı sağlar. Ayrıca desteklenen modelleri için bilgisayarınızın Bios arayüzünü veya AMD tarafından sunulan yardımcı uygulamayı kullanarak cihazınızın performansını artırabilirsiniz. Overclock adı da verilen bu performans hızlandırma işlemi için modelinizin yanı sıra işlemcinizin yer aldığı anakart modelinin özelliklerinin de Overclock işlemine izin vermesi gerekir. Gelişmiş bir yapay zeka özelliğine de sahip olan Ryzen 7 ekran kartı Neural Net Prediction teknolojisi sayesinde uygulama ve oyunlarınızın performans ihtiyacını takip eder ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun olarak verimli deneyimi yaşayabilmeniz için işlemci gücünü otomatik olarak yönlendirir. Bu sayede performans artışına ihtiyaç duyduğunuz an herhangi bir işlem yapmadan ihtiyacınız olan gücü elde edebilirsiniz. AMD Ryzen 7 3800XT, 32 MB L3 önbellek boyutu, 8 çekirdek, 16 iş parçacığı ve 4.7 GHz maksimum frekans hızı sayesinde zorlu görevleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirir. Kurgu ve tasarım programlarının ağırlıklı olduğu iş bilgisayarları, profesyonel oyuncu bilgisayarları ve veri madenciliği için kullanılan bilgisayarlar için tercih edilen bu yüksek performanslı cihaz, serinin güçlü modellerinden biri olma özelliği taşır. Ryzen 7 Pro serisi yüksek performans özelliklerine sahip bir sistem kurmak isteyen müşteriler için ideal bir tercih olabilir.

Ryzen 7 AMD ile Yüksek Hızlı İşlem Gücü

Ryzen 7 AMD ile Yüksek Hızlı İşlem Gücü

Bilgisayar oyunlarında ve programlarında akıcı ve hızlı bir kullanım deneyimi için hayati bir öneme sahip olan Ryzen 7 bilgisayar işlemci gücü, bilgisayarların işlemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesini sağlar. Düşük işlemci hızı ve gücü, oyun ve programlarda takılmalara ve donmalara neden olabileceğinden, kullanım deneyimini olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle son yıllarda popüler hale gelen online bilgisayar oyunlarındaki rekabeti de doğrudan etkileyen bu durum, oyuncuların başını ağrıtabilir. AMD 1700X gibi sınırlandırılmamış modeller sayesinde oyuncuların bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmasını büyük oranda engeller. Hız aşırtma ve overclock gibi performans artırıcı özellikler sayesinde müşterilerine ayrıcalıklı bir özgürlük tanıyan AMD, bu sayede düşük bütçeli bilgisayar sistemlerinin dahi yüksek performans gerektiren görevleri başarılı bir şekilde yerine getirilmesine yardımcı olur. Çoklu görevlerde de performansta azalma yaratmadan çekirdekler arası iş paylaşımı gerçekleştirebilen çok çekirdekli AMD, pek çok farklı işi eş zamanlı olarak yerine getirmenizi ve uygulamalar arasında sorunsuz geçiş yapmanıza olanak tanır. Yüksek boyutlu önbellek ve işlemci hız genişliği sayesinde beklenenden yüksek bir performans gösteren bu modelleri, bireysel müşteriler ve profesyonel eleştirmenler tarafından yapılan test ve deneme sonuçlarında da performans etkinliğini kanıtlayarak bilgisayar sistemleri için ideal bir donanım tercihi olma özelliğini kanıtlamıştır. AMD tarafından yapılan karşılaştırmalarda başta oyun ve uygulama performansı olmak üzere pek çok farklı etkinlik türünde yüksek bir performans artışı sağlayan Ryzen 7 3800X gibi cihazlar, müşteriler tarafından beğenilen, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir işlemci olmayı başarır. Bu sayede çoklu görevlerin, zorlu uygulamaların ve güncel oyunların keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Üstün Grafik Performansı Sunan Ryzen 7 Seçenekleri

Üstün Grafik Performansı Sunan Ryzen 7 Seçenekleri

AMD'nin dizüstü bilgisayarlar için özel olarak ürettiği Ryzen 7 3700u gibi mobil işlemciler, CPU ve Gpu birimlerini bir araya getiren APU bu cihazlarda öne çıkar. Grafik ve işlem görevlerini bir arada yerine getirebilen bu tür işlemciler, laptop gibi düşük boyutlu bilgisayar sistemleri için son derece ideal ve kullanışlıdır. Ryzen 7 4700g gibi masaüstü işlemciler de AMD'nin Radeon grafik teknolojisini barındıran APU ürünleri arasında yer alır. Grafik ve işlem performansının tek bir işlemci çipinde bir araya getirilmesi alan tasarrufu sağladığı gibi, müşterilerin harici bir grafik kartı satın alma ihtiyacından da kurtarır. Radeon RX Vega 10 gibi grafik teknolojilerine sahip olan Ryzen 7 APU modelleri oyun, tasarım ve medya kullanımlarında üstün bir performans sergilemeyi başarır. Masaüstü bilgisayarlar için üretilen grafik kartlarına göre ince ve küçük boyutlara sahiptir. Yeni nesil AMD Radeon grafik kartları, bu sayede ince ve zarif tasarımlı performans bilgisayarlarında yer alır. Oyuncu bilgisayarları için yüksek performansın yanı sıra, alan ve enerji tasarrufu da sağlayan bu grafik kartlar hafif bilgisayarlarda kolayca yer alabildiğinden, oyuncuların diledikleri yerde doyasıya oyun oynamasını da kolaylaştırır. Oyun camiasına yeni bir soluk getiren VR sanal gerçeklik desteğine de sahip olan Radeon RX Vega mobil GPU modelleri, güncel oyunların yanı sıra ilerleyen süreçlerde oyuncularla buluşacak oyunlar için de ihtiyaç duyulabilecek gelişmiş teknolojileri barındırır. Yüksek çözünürlüklü ekranlar için HDMI 2.0 desteğine de sahip olan ürünler yüksek kalitedeki görüntü performans teknolojileriyle birlikte deneyiminizi büyük bir ekrana taşımanıza olanak tanır. Yüksek hızlı ses ve görüntü aktarımı sağlayan HDMI bağlantısı sayesinde dizi, film, oyun ve diğer tüm etkinliklerinizi keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlantı özelliğini düşük gecikme sürelerine sahip oyuncu monitörlerinde de FreeSync teknolojisiyle birlikte kullanarak oyun deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. Düşük gecikme süreleri ve yüksek kare hızları sayesinde aksiyon ve rekabet dolu oyunlarda rakiplerinizden bir adım öne geçerek hünerlerinizi sergileyebilir, nefes kesen dünyaları etkileyici bir gerçeklikte keşfederek çarpıcı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Ryzen 7 Notebook Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Ryzen 7 Notebook Çeşitleri

Küçük boyut ve maksimum performans anlayışını benimseyen APU, yeni nesil dizüstü bilgisayarların ihtiyaç duyduğu yüksek performans özelliklerini karşılamak adına özel olarak tasarlanmıştır. Zen mimarisi barındıran bu işlemciler Radeon ve Radeon RX grafik teknolojisi sayesinde zorlu görevlerde dahi canlı, gerçekçi ve akıcı bir grafik deneyimi yaşatır. Yeni nesil oyunlarda sıkça görülen gerçekçi doku kaplamaları ve modellemeler gibi etkinliklerde ihtiyaç duyulan grafik performansı, kurgu, tasarım ve düzenleme programlarında da ihtiyaç duyulan bir özelliktir. Ayrıca küçük boyutlara sahip cihazlarda ve bilgisayar kasalarında büyük boyutlu grafik kartları kullanmak istemeyen müşteriler için de son derece kullanışlı olan Ryzen 7 4800H gibi APU, performans ve verimliliği başarılı bir şekilde bir araya getirir. Özel tasarım özellikleri ve yenilikçi AMD teknolojileri sayesinde ısınma gibi durumlarda yaşanan performans azalışını da minimum seviyeye indiren cihaz, maksimum performans durumunda dahi etkili kullanım deneyimini yaşatır. Ryzen 7 APU işlemciler dizüstü bilgisayarlarda sabitlenmiş bir şekilde üretilebildiği gibi, masaüstü bilgisayar sistemleri için diğer işlemcilerde olduğu gibi anakartta yer alan işlemci bölümüne yerleştirilerek kullanılabilir. Masaüstü ekran kartı modellerine yakın özellikler taşıyan APU grafik işlemcileri DirectX 12 ve GDDR5 gibi özellikleri desteklemesi sayesinde oyun ve program etkinliklerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmenize olanak tanır. Ayrıca dilerseniz Ryzen 7 notebook için üretilen APU anakartınız tarafından desteklenen harici bir grafik kartını da kullanabilirsiniz. Harici grafik kartı desteği sayesinde bilgisayarınızdaki oyun ve programların hangi grafik işlemcisini kullanacağına karar vererek etkili bir performans artışı da yakalayabilirsiniz. Ancak tercih edeceğiniz harici grafik kartının anakartınızın voltaj ve bağlantı özellikleriyle uyumlu olması gerekir. Uyumsuz donanım bağlantıları bilgisayarınızın beklenen şekilde çalışmamasına veya ciddi arızalara yol açabilir. Bu sebeple sisteminizin uyumluluğuna dikkat ederek donanım tercihi gerçekleştirmeniz çok verimli bir yöntemdir. Tüm bu özelliklerde yararlanmak için Trendyol’dan güvenle bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

Gelişmiş AMD Teknolojisine Sahip Ryzen 7 Modelleri

Gelişmiş AMD Teknolojisine Sahip Ryzen 7 Modelleri

Kullanım deneyimini maksimum seviyeye taşımak için AMD'nin gelişmiş teknolojilerini barındıran Ryzen 7 G serisi Zen mimarisi, Ryzen Master ve Pure Power yenilikçi teknolojiye sahiptir. Kullanım performansını etkili ve ekonomik bir hale getiren bu teknolojiler, işlemciyle ilgili pek çok kriteri de müşterinin belirlemesine izin verir. Müşterilerin işlemci özelliklerini eş zamanlı olarak görüntüleyebilmesini ve manuel olarak kontrol edebilmesini sağlayan Ryzen Master, profesyonellerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu özelleştirme ve kontrol seçeneklerini sunar. Ryzen Zen Master sayesinde işlemcinin saat hızı değerini hassas bir şekilde kontrol edebileceğiniz gibi, RAM ve voltaj gibi değerleri de tek bir program üzerinden görüntüleyebilir ve ihtiyacınıza uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Pure Power özelliği sayesinde performansını otomatik bir şekilde ayarlayarak enerji tüketimin verimli ve ekonomik bir hale getiren cihazlar, tasarruf yönüyle de ön plana çıkar. 4K çözünürlüğe kadar HDMI bağlantı noktası ve desteklenen modellerde FreeSync desteği sunan bu seri, çok canlı ve gerçekçi bir görüntüleme deneyimini kare hızlarında dalgalanma yaşanmadan akıcı bir şekilde deneyimlemenize yardımcı olur. Oyuncular için son derece önemli olan bu özellik, rekabet dolu anlarda rakiplerinizden geri kalmamanızı da sağlayarak oyunlardan keyif almanızı ve eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlar. İşlemcinizin çok yönlü ve yüksek performanslı bir şekilde çalışmasını destekleyen AMD uygulamaları sayesinde ihtiyacınız olan her an bilgisayarınızdan maksimum verim sağlayabilirsiniz. AMD tarafından her geçen gün geliştirilen ve kullanışlı bir hale getirilen bu teknolojiler, kullanım deneyiminizi bir adım öteye taşıyarak size avantaj sağlar. Ayrıca Ryzen 7 özellikleri güncellemeler sayesinde işlemcinizi her zaman güncel tutarak performans kayıplarının önüne geçmenizi sağlar. AMD tarafından sunulan yeniliklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu güncellemelere ulaşabilmek ve sisteminizi güncel tutabilmek için aktif bir internet bağlantısı gerekir. Aktif bir internet bağlantısına sahip bilgisayarınızdan donanımınıza ait son güncelleme sürümlerini ve ilgili verileri hızlı bir şekilde indirerek güncelleme işlemini pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla Ryzen 7 İşlemci Modelleri

Uygun Fiyatlarla Ryzen 7 İşlemci Modelleri

Masaüstü bilgisayarlar için üretilen bu cihaz serisini kullanmak için desteklenen bir anakart donanımına ihtiyaç duyulur. Yeni nesil AM4 platformu desteğine sahip olan modelleri, anakart üzerinde yer alan sokete üretici tarafından belirtilen talimatlara uygun şekilde yerleştirilmeli ve termal macun uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca Ryzen 7 kasa kurulum sırasında statik elektrik benzeri ürüne zarar verebilecek çevresel etkenlere karşı da dikkatli olunmalıdır. Sokete yerleştirme ve termal macun uygulamasının ardından işlemcinin soğutulması görevini yerine getiren Ryzen 7 fan sistemi de yerleştirilerek işlemci kullanıma hazır hale gelir. Ryzen 7 soğutucu fan yerleşimi yapılırken aparatların işlemciyi etkili soğutabileceği bir şekilde konumlandırılması gerekir. Ancak bireysel olarak gerçekleştirilecek kurulum işlemlerinde üreticinin belirttiği talimatların dışına çıkılmaması ve kurulum aşamalarının eksiksiz şekilde yerine getirilmesi işlemcinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için son derece önemlidir. Güç kaynağı ve diğer bilgisayar donanımlarının da tercih edeceğiniz işlemci modeliyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle güç kaynağıyla ilgili yaşanabilecek uyumsuzluk sorunları işlemcinizin ve diğer bilgisayar donanımlarınızın zarar görmesine ve kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Dizüstü bilgisayarlar için üretilen işlemciler çoğunlukla dizüstü bilgisayarlara dahili bir şekilde müşteriyle buluşur. Bu sebeple müşteri tarafından herhangi bir fiziksel kurulum ve montaj işlemine ihtiyaç duyulmaz. Kolay kurulumu ve dikkat çeken özellikleri ile müşterilere eşsiz deneyim yaşatan ürün hakkındaki detayları müşterilerin yorumları sayesinde de öğrenebilirsiniz. Önceden bu ürünü satın alıp kullananlar, cihazlar hakkındaki değerlendirmelerinde teknik özelliklerinden kullanım şekline kadar pek çok detayı diğer müşterilere aktarırlar. Aklınızdaki soruların cevaplarını yorumlar sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Siz de tüm bu özelliklerden yararlanmak için Trendyol’dan Ryzen 7 işlemci fiyatlarını inceleyebilir, uygun fiyata ürünü satın alabilirsiniz.