"

Tamtur Yüzük

" araması için 3770 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık ve Kaliteli Tamtur Yüzük Modelleri Trendyol'da!

Klasik modellerinden sıkılanlar için birçok farklı takı seçeneği her geçen gün sektöre sunulur. Uzmanlar takı tasarımlarında birbirinden farklı ve şık modelleri yaratmaya devam eder. Bunlar arasında oldukça dikkat çeken ve sık tercih edilen seçenekler vardır. Moda trendi olarak yükselen tamtur yüzük modeli de bunlardan biridir. Bu tarz ürünler aşkta ve sevgide sonsuzluğu simgelemesi ile meşhurdur. Tamtur baget modelleri, aksesuarın çevresini tamamen çevreleyen taşlar birbiri ardına eklenerek yapılır. Özellikle evlilik teklifi gibi anlarda sonsuzluğu ve sonsuz bağı simgeler. Bu sebeple evlilik teklifleri seremonilerinde sıklıkla tercih edilir. Evlilik teklifi esnasında kullanılmasının yanında söz ya da nişan için kullanılabilir. Kimileri altın olan seçeneklerini alyans niyetine de kullanır. Doğumlarda hediye olarak alınabilir veya anneler gününde alınacak güzel hediyeler arasındadır. Bu ürün modeli taşlı olması sebebiyle genellikle kadınlara hitap eder. Tamtur yüzük modelleri, değerli taşların aksesuarı tamamen sarması sebebiyle kadınlar tarafından en beğenilen seçenekler arasındadır. Birçok farklı alternatifi bulunur. Üzerindeki taşa göre seçenekler değişiklik gösterebileceği gibi taşın tarzına ve kesimine göre de farklılık oluşabilir. Taşın dizilimi, tasarımı, malzemesi gibi farklılıklar da tasarımsal değişikliğe sebep olan etkenler arasındadır. Aynı zamanda taşın tek sıra yerine birden fazla sıra yan yana dizilmesi gibi farklı modeller de bulunur. Bir çok farklı çeşitte ürün bulmak mümkündür. Bu modeller materyaline, rengine, taş kesimine, kullanılan taşa ve tur sayısına göre olmak üzere 5 farklı kategoride incelenebilir. Bu kategorilere göre ürünlerin fiyatları değişiklik gösterir. Aynı zamanda tasarım ve işçilik konusunda da modeller arasında hem gösterişli hem de fiyat açısından farklı seçenekler oluşmasına yol açar. Tamtur kullananlar, tüm dikkatleri üstüne çeker ve parmağında bu modeli gururla taşır. Klasik modeller, özel günlerde ve resmi kıyafetlerle de kullanıma uygundur. Siz de Trendyol’da bulunan bu modelleri inceleyebilir, birbirinden şık ve gösterişli modellerden beğendiğinizi sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Farklı Alanlarda Kullanabileceğiniz Tamtur Altın Yüzük Çeşitleri

Farklı Alanlarda Kullanabileceğiniz Tamtur Altın Yüzük Çeşitleri

Bu ürünler kullanıldığı alana göre birçok farklı çeşit ve tarza sahip olabilir. Bunlar; aksesuarların yapıldığı materyal, materyalin rengi, kullanılan taş, taşın kesimi ve tur sayısı gibi 5 farklı kategoride incelenebilir. Ürünün yapıldığı materyal direkt olarak maddi kıymetini etkileyen etkenlerden birisidir. Aynı zamanda aksesuarın kullanım amacına da etki eder. Örneğin; altın seçenekler genellikle söz yüzüğü ya da alyans olarak tercih edilir. Ürünün yapım materyallerinde birçok çeşit bulunabilir. Gümüş tamtur alyans yapımında kullanılan malzeme altın kadar tercih edilen ve sıklıkla kullanılan bir yapı materyalidir. Oldukça şık olan bu modeller, hediye olarak tercih edilen seçeneklerden biridir. Bir diğer etken olan renk, model ve tasarım özellikleri de ürünleri birbirinden ayırır. Alyans ve söz yüzüğü olarak genellikle altın sarısı tercih edilse de farklı renk tercihleri yapanlar da mevcuttur. Beyaz altın ya da rose tamtur yüzük seçenekleri sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle altın renginden hoşlanmayıp aksesuarın üzerinde yine de altın olmasını isteyenler bu ürünlere rağbet gösterir. Bir diğer etken olan taş, ürünün tasarımını ve kullanım alanını sıklıkla etkiler. Sık tercih edilen ürünlerden birisi olan pırlanta tasarımlar genellikle evlilik tekliflerinde tercih edilir. Kimi zaman erkekler eşlerine evlilik yıldönümü veya doğum günü hediyesi olarak da bu modellere ilgi gösterir. Hem kıymeti hem de sonsuzluğu ve bitmeyen bir ilişkiyi simgeleyen çizgileri ile mükemmel bir tercih olur. Pırlantanın yanında sarı altın, zirkon taşlı, tek taşlı, zümrüt tamtur yüzük modelleri de oldukça beğenilen alternatiflerden birisidir. Bu şekilde birçok farklı taştan üretilen seçenekler mevcuttur. Taşın kesimi ve rengi de ürünün tasarımına etki eden bir diğer etkendir. Taşlar genellikle parlak bir yapıya sahiptir ve klasik pırlanta kesim şekli ile kesilir. Buna ek olarak kare tamtur yüzük gibi değişik kesim modelleri de mevcuttur. Uzun ve ince kesim, geniş ve kalın kesim, dikdörtgen kesim gibi birçok farklı model bulunur. Taşın rengi de oldukça önemlidir. Özellikle gençler tarafından ilgi gören siyah tamtur yüzük bunun yaygın örneklerinden birisidir. Zira bu ürünler parmağı tam olarak saran siyah taşların bütün ve aralıksız bir şekilde devam etmesi ile muhteşem bir görüntü ortaya çıkarır. Siyah renk ile ürünün materyal rengi arasındaki zıtlık göze hitap eden harika bir görünüme sahiptir. Bu tarz modellerde tasarımlar arasındaki en belirgin farklardan birisini tur sayısı belirler. Böylelikle hem yüzüğün kalınlığı, hem görünürlüğü hem de kıymeti artar. Trendyol’da bulunan birçok farklı modele göz atabilir, sevdiklerinizi mutlu etmek ve onlara sonsuz bağlılığınızı göstermek için mükemmel tasarıma sahip modellerden sizin için uygun olanını seçebilirsiniz.

Birinci Sınıf Malzemeden Üretilen Tamtur Pırlanta Yüzük

Birinci Sınıf Malzemeden Üretilen Tamtur Pırlanta Yüzük

Bu tasarımlarda kullanılan malzemenin kalitesi çok büyük bir etkendir. Öncelikle yüzüğün temel materyalini ve gövdesini oluşturan kısımda genellikle altın tercih edilir. İsteğe göre uygun fiyatlı olması için elmas, çelik, safir, beyaz altın tamtur yüzük seçenekleri de mevcuttur. Aynı zamanda alerjik veya farklı sebeplerle kimi insanlar altın takmak istemeyebilir. Bu gibi durumlarda çelik bozulmaz ve paslanmaz yapısı ise çok büyük bir kurtarıcı görevi üstlenir. Fakat altın ve gümüş kolay şekil alabilir yapısı ile ince ve zarif modellerin yaratılmasını kolaylaştırır. Gövde rengi tasarıma direkt olarak etki eder, zarif ve muhteşem bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Gövde yapısı kadar kullanılan taşın kalitesi de önemlidir. Tamtur pırlanta, kaliteli taş yapısına sahiptir. Zira elmas dünyanın sağlam materyali olarak bilinir ve elmastan başka hiçbir şeyle çizilemez veya zarar görmez. Böylelikle ömür boyu kullanıma sahip muhteşem bir taş yapısına sahiptir. Uygun bütçeler için pırlanta ve zirkon gibi taşlarla yapılmış modeller de bulunabilir. Bu modeller de sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar güvenle kullanılabilecek özelliktedir. Bununla birlikte kendisinden sert yapıya sahip bir taşlı modellerle yan yana kullanmamak gerekir. Böylece çizilmesini önler ve uzun süre kullanım sağlarsınız. Kullanılan malzeme yüzüğün işçiliği üzerine de etki eder. Örneğin; altın kolay işlenen bir yapıya sahip olduğu için zarif modellerin üretilmesini sağlar. Taşların zarif bir yapı ile iç içe dizildiği markiz modeli gibi tasarımları oluşturmak için altın yumuşak ve kolay şekil alan yapısıyla beğeni toplar. Pırlanta ve elmas ise dayanıklı gövdesi ile uygun bir yapı sunar. Bütçe de bir diğer önemli etkendir. Kimileri birden fazla kez parmağı dolanan modelleri tercih eder. Bu durumda kullanılan malzemenin bedeli de önemlidir. Birden fazla kez parmağı saran bu tasarımlar çok gösterişli bir yapıya sahiptir. Parmaktaki şık yapısı, taşların ışıltısı ve çokluğu ile kendini hemen belli eden muhteşem tasarımlara sahiptir. Üç sıra tamtur yüzük şeklinde farklı sayılarda üretilir. Her bütçeye uygun, her malzeme kalitesinde modelleri Trendyol’da kıyaslamalı olarak inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Baget Tamtur Yüzük Tasarımları

Birbirinden Farklı Baget Tamtur Yüzük Tasarımları

Kullanım amacına ve zevke göre modeller arasında birçok farklı tasarım desenleri bulunabilir. Tek sıra tamtur yüzük seçenekleri genellikle baget ve prenses model kesime ve dizilime sahiptir. Prenses modelinde taşlar arasında yapı materyali bulunmaz ve taşlar birbirine sıfır değecek bir şekilde arada hiç boşluk bulunmadan parmağa tam dolanır. Taş kesimleri kare bir yapıya sahiptir. Baget tamtur yüzük modelde ise taşlar biraz birbirinden ayrı olduğu belli olur şekilde tek sıra halinde sıralanır ve dikdörtgen bir kesim yapısına sahiptir. Kesim yapıları yuvarlak da olabilir. Bu durumda yuvarlak model olarak anılır. İkili olarak tercih edilen tasarımlarına örnek olarak ise markiz modeli verilebilir. Bu durumda taşlar ikili olacak şekilde sıralanır, ince ve zarif bir kesim yapısı ile parmağı dolanır. Her sırada iki taş bulunmasından dolayı ikili yapı olarak adlandırılır. Aynı zamanda kullanım amacı da tasarıma etki eder. Tamtur taşlı yüzük seçenekleri genellikle evlilik tekliflerinde tercih edilir. Kimileri ise günlük hayatta bu farklı modelleri kullanmak ister. Modeller arasında nazar boncuklu tamtur yüzük gibi tasarımlar yer alır. Bunlar biraz günlük kullanımda tercih edilen modellerdir ve üzerinde taş bulunmaması dolayısı ile rahat bir kullanım sağlar. Bu tasarımlar genellikle dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de gösterişli bir tarzda üretilir. Birçok farklı modelden çok alımlı ve muhteşem bir tasarıma sahip olur. Eğer siz de sevdiklerinize özgün tasarıma sahip, kaliteli malzemeden üretilmiş farklı seçenekler arıyorsanız, Trendyol üzerinden istediğiniz modelin yorumlarına da bakarak değerlendirebilirsiniz.

Tamtur Yüzük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamtur Yüzük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamtur söz yüzükleri seçerken dikkat edilmesi gereken önemli konu kişinin parmak ölçüsüdür. Ürün alırken mutlaka parmak ölçüsü alınır ve ürün buna göre tercih edilir. Fakat tamtur nişan yüzüğü seçiminde bu konu çok önemlidir. Bu tarz ürünlerde yan yana birçok taş olması ve bu taşların tam bir tur dönecek şekilde birbirine göre ayarlanması sebebiyle tasarımda daraltma yapılması zorlaşır. Çünkü aradan bir taş çıkarılması durumunda tekrar o boşluğun tam olarak doldurulması zordur. Bu sebeple parmak ölçüsü çok önemlidir. Buna ek olarak parmağın uzunluğu veya kısalığı, kalınlığı veya inceliği tasarım seçiminde büyük önem arz eder. İnce parmak yapısına sahip birisi kalın tamtur yüzük seçebilir. Bu kalınlık materyalle sağlanan bir kalınlık olabileceği gibi yan yana dizilecek taşlar ile olabilir. 5 sıra tamtur altın yüzük veya üstü kalınlıktaki ürünler bu tarz bir el yapısında güzel görünür. Diğer yandan eğer kısa ve kalın bir parmak yapısı varsa farklı tasarımları tercih etmek gerekir. Örneğin; ince tamtur yüzük seçenekleri bu tarz parmak yapısında çok hoş görünür. El yapısı bu tarz bir ürün seçerken oldukça önemlidir. Sonradan işlem yapılmasının zorluğu başta istenilen tasarımda kesin olarak karar kılınmasının önemini arttırır. Hediye olarak mükemmel bir tarza sahip bu ürünler alınırken mutlak suretle iyi seçim yapılmalı, ölçüler iyi alınmalıdır. Aynı zamanda kullanım amacına da dikkat ederek yapılması önemlidir. Özel bir gün için alınmıyorsa yarım tamtur yüzük tasarımları kullanışlı olabilir. Bu ürünlerde yarıya kadar taş olması parmağın rahat kapanmasını ve günlük kullanımda rahatsız etmemesini sağlar. Trendyol’da bulunan mükemmel tasarımdaki ürünleri inceleyerek siz de şıklığınıza zarafet katabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Tamtur Yüzük Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Tamtur Yüzük Fiyatları

Her üründe olduğu gibi tamtur pırlanta yüzük fiyat aralığı üretimde kullanılan malzemeye ve uygulanan işçiliğe göre farklılık gösterir. Gövde malzemesi olarak altın kullanılması direkt olarak ürün fiyatında etkilidir. Gövdesinde çelik veya gümüş kullanılan ürünler, tamtur yüzük 22 ayar bir üründen uygun fiyatlı olur. Her bütçeye göre ürün bulmak mümkündür. Çelik ürünler dayanıklı yapısı ve uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çekerken gümüş ise zerafeti ve işleme kolaylığı sayesinde ortaya çıkan muhteşem tasarımlarıyla kendini gösterir. Birden fazla sırası bulunan ürünlerden 3 sıra, 4 sıra, 5 sıra, 7 sıra tamtur altın yüzük seçenekleri güzel bir seçenek olur. Hem 3 sıra olması ile dikkat çeker hem de uygun ve makul fiyatı ile cezbedici bir yana sahiptir. Aynı zamanda üründe kullanılan taşın cinsi de fiyat üzerinde etkilidir. Taşlarda genellikle 4C kuralı uygulanır. Bu kurala göre renk, berraklık, kesim ve karat taşın kalitesini belirler. Karat ürünün üzerindeki taşların toplam ağırlığına denk gelir. Örneğin; 3 karat zümrüt tamtur yüzük tasarımında eğer 25 adet taş varsa bu durumda her bir taş 0,12 karat ağırlığa denk gelir. Uygun materyallerden üretilmiş göz alıcı tasarımlara sahip ürünler rahatlıkla bulunabilir. İmitasyon tamtur yüzük dikkat çeken ve göz alıcı tasarımlardan birisidir. Bu seçenekler hem her bütçeye uygun fiyatı hem de şık ve zarif tasarımları ile en beğenilen ürünler arasında yer alır. İmitasyon ürünlerde birçok farklı materyal kullanılarak değişik tasarımlar üretilir. Dikkat çekici olan seçeneklerden olan bronz kalpli tamtur yüzük hem başarılı işçiliği hem de bronz rengin göz alıcı tonuyla herkesin dikkatini çeken ürünlerindendir. Tamtur isimli yüzük çeşitleri ise özellikle sevgilinize alabileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Trendyol’da bulunan birbirinden şık ve farklı tasarıma sahip muhteşem yüzükleri inceleyerek sevdiklerinize olan bağlılığınızı gösterebilirsiniz.

Kaliteli Tamtur Yüzük Çeşitleri

Kaliteli Tamtur Yüzük Çeşitleri

Çoğu kişi özel günleri taçlandırmak adına sevdiklerine hediye almak ister. Eşine, sevgilisine veya annesine hediye almak isteyenlerin tercih ettiği ürünlerden biri de gümüş tamtur yüzük modelleridir. Bu ürünler hem bütçe dostu yapısı hem de zarif tasarımları ile kendini belli eden ürünlerdir. Sevdiklerinizi mutlu edecek, özel günlerde onların parmaklarını süsleyecek olan bu seçeneklerin hemen her çeşidini bulabilirsiniz. Uygun altın bir hediye arayanlar için 8 ayar, 14 ayar, 22 ayar tamtur yüzük tasarımları da vardır. Bu tasarımlar bütçe dostudur ve üzerindeki taşların zarif işçiliği sayesinde göz alıcı bir yapıya sahiptir. Üzerindeki taşların toplam ağırlığı tamtur yüzük fiyatları üzerinde etkilidir. Birden fazla ve çok sayıda taş olması sebebiyle taşların hepsinin ağırlığı dikkate alınır. 1 karat, 2 karat, 3 karat tamtur yüzük seçenekleri uygun fiyatlı olmasının yanı sıra tasarımları ile dikkat çeker. Trendyol’dan güvenle alışveriş yapabilir, annenize bu muhteşem tasarımlardan birini alarak onu mutlu edebilirsiniz. Birçok kişi bu tarz ürünleri internetten almayı tercih eder. Parmağın doğru ölçüsünün alınması sonrasında kendinize ve sevdiklerinize uygun birçok farklı seçeneği bir arada kıyaslama şansı bulursunuz. Ölçü almak için parmak çevresini bir mezura ile ölçmeniz yeterlidir. Aynı zamanda Trendyol’un sahip olduğu puanlama ve yorumlama sistemi sayesinde o üründen satın alan kişilerin yorumlarını okuyarak ürün hakkında detaylı bir fikre sahip olabilirsiniz. Renkli tamtur yüzük seçenekleri de mevcuttur. Trendyol’da çok satan hediyelik ürünler arasında yer alan bu tasarımlar sonsuzluğu hatırlayan yapısı ile sevdiklerinizi mutlu edecek seçeneklerdendir. Sonsuza kadar kurulan bağların perçinlenmesi, hiçbir zaman ayrılmayan bir döngüyü hatırlatan bu ürünlerle özel bir hale gelir. Birbirinden şık ve göz alıcı modeller için Trendyol’da bulunan mükemmel tasarımlara göz atabilirsiniz.