İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Karat
Fiyat
Taş Cinsi
Altın Ayar
Materyal
Model
Renk
Kesim
Cinsiyet
Berraklık
Bordür Modeli
Yüzey Tipi
Satıcı Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
"

Pırlanta Yüzük

" araması için 14835 sonuç listeleniyor

Zarif ve Şık Pırlanta Yüzük Modelleri Trendyol'da!

En sevilen aksesuar parçalarından biri olan yüzükler, kadın ve erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. İnsanları eskiden beri büyüleyen parıltılı şeyler arasında yer alan elmas, oldukça değerli bir maddedir. Elmas, saf karbonun yüksek basınç altında kalması sonucu meydana gelir. Oluşan bu maddenin de bazı işlemlere maruz kalmasıyla, takıların vazgeçilmez parçası olan pırlanta elde edilir. Göz alıcı şıklığıyla aksesuarları öne çıkaran pırlantaların, kadınların sahip olmak istediği ürünlerde önemli yeri vardır. Pırlanta denildiğinde akla gelen takı genellikle yüzüktür.

Pırlanta yüzük, kadınların sahip olmak istediği, birbirinden farklı modele sahiptir. Son zamanlarda evliliğin simgesi haline gelen tektaş pırlanta yüzük değerini kaybetmeyecek önemli bir taştan meydana gelir. Bu değerli aksesuarlara evlilik teklifi yüzükleri denmesinin başlıca nedeni de budur. Parlak ve göz alıcı yapısıyla parmağınızda görmek isteyeceğiniz bu yüzükler oldukça çeşitli modellere sahiptir. Tektaş yüzükte kullanılan pırlanta, sert bir maden olmasından dolayı çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Pırlanta yüzük renkleri, alfabetik bir sırayla adlandırılır. D harfinden Z harfine kadar renk skalası bulunur. D, E ve F renkleri en beyaz renkler olarak adlandırılır. Harfler ilerledikçe beyazlığı ve berraklığı değişen renkler elde edilir. İlk bakışta ayırt edilmesi zor olan renk skalası, ancak dikkatli bir inceleme ile anlaşılabilir. Sertifikalarda belirtilmesi zorunlu olan renk koduna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bir pırlanta tektaş yüzük satın aldığınızda mutlaka bu belge de yanında verilir. Zarif ve göz alıcı şıklığıyla hem günlük hem de özel zamanlarda kullanabileceğiniz bu yüzükler, farklı geometrik tasarımlarla işlenerek tarzınıza ve kişiliğinize uygun modeli bulmanıza yardımcı olur.

İkili pırlanta yüzük modelleriyle farklı tasarımların bir arada kullanılmasına imkan tanınır. Bu sayede hem çarpıcı hem de daha zarif modellerin zıtlığı ile göz alıcı aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Parmağınızın boyutuna bağlı olarak tercih edebileceğiniz yüzük modelleri geniş ürün skalasıyla karşınıza çıkar. Kısa parmaklarda büyük ve geniş yüzükleri tercih etmek yerine küçük detaylara sahip zarif ürünler tercih edebilirsiniz. İnce pırlanta yüzükler, bu açıdan son derece uygun bir seçim olabilir. Daha uzun parmaklarda ise daha gösterişli modellere yönelebilir, geniş yapıda bulunan işleme ve taşlara sahip yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Büyük tektaş yüzük, uzun ve ince yapılı ellere çok yakışır. Büyük taşlı modeller, pırlanta evlilik yüzükleri arasında sonsuz aşk ve ihtişamın sembolü hâline gelmiştir. Tasarım pırlanta yüzükler, her yaştan kadını sevinçten havalara uçuracak bir armağan seçeneğidir. Tüm parmaklarda hoş bir görünüm oluşturan baget pırlanta yüzük, kare kesimi ve küçük pırlanta detayları ile göz alıcı bir şıklığa sahiptir. Gösterişli yapısının yanında spor kombininizle de uyum içerisinde bulunur. Beyaz, rose ve sarı renk seçeneklerine sahip yüzükler ile zevkinize uygun yüzüğe sahip olabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta ışıltısının altınla birleştiği yüzük modelleri ile orijinal tasarımlar ortaya çıkar. Her zevke hitap eden tasarımlarla öne çıkan pırlanta yüzük modelleri, sıra dışı görünmeyi sevenlerin beğenisini kazanır. Farklı renk ve karat çeşidine göre değeri artan yüzük modelleri, şıklığın ve sadeliğin yansıması olarak müşterilerin tercihleri arasında yer alır. Tektaş ve 5 taş pırlanta yüzük modelleri ile sade ve göz alıcı şıklık elde edilir. Değerleri her bütçeye uygun olarak değişebilen bu modeller, pırlantanın ağırlığından kesimine kadar birçok faktörden etkilenir.

Tektaş ve 5 taş, aynı anda kullanmak istenirse, aynı yüzük parmağına birlikte takılması daha şık ve zarif bir görünüm oluşturur. 3 taş pırlanta yüzük ise aşkınızın dün, bugün ve yarınını sembolize eden çok anlamlı bir takıdır. Son yıllarda yeniden moda olan yarım tur ve tamtur pırlanta yüzükler ise alyans yerine de tercih edilebilmektedir. Tek taş yüzüklerin ağırlığı 5 karattan daha büyük olursa daha ön plana çıkan bir görünüme sahip olabilirsiniz. Size 8 karat pırlanta yüzük sunulduğunda ise bu değerli hediye, karşınızdaki kişinin duygularının büyüklüğünün de bir ifadesi sayılabilir.

Diğer aksesuarlarla da kombinleyebileceğiniz yüzükleriniz ile kombinlerinizde ufak dokunuşlar oluşturabilirsiniz. Günlük olarak da kullanabileceğiniz zarif ve minimal pırlanta yüzükler, daha mütevazi bir stilin tamamlayıcısıdır. Gösterişi ve dikkat çekmeyi sevenlerin tercihleri arasında yer alan fantezi yüzükler, pırlanta ve değerli madenlerin birleşimiyle parmaklarınıza zarif bir görünüm kazandırır. Renkli pırlanta yüzükler de bu ihtişamlı tasarımlar arasında yer alır. Duygularınıza gökkuşağının renklerinin tercüman olmasını arzu ettiğinizde pembe, sarı ve mavi pırlanta yüzük modelleri emrinize amadedir. Detaylı işlemeleriyle de uzun parmaklarda şık duran yüzük çeşitleri, özel anlarınızda yanınızda olur.

Özel günlerin bir diğer tercih edilen modeli olan pırlanta zümrüt yüzük, yeşilin sarı ve beyaz altınla harmanlanıp küçük pırlanta detaylarıyla işlenmesi sonucu kullanıma hazır hale gelir. Doğayla bütünleşen mavi safirin de sıklıkla kullanıldığı yüzükler, pırlanta ile birleştiğinde her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Safir pırlanta yüzük, tasarımında yer verilen efsanelerin taşı ile aynı zamanda sadakat, bağlılık ve ciddiyetin de simgesidir. Kırmızının en göz alıcı tonlarıyla parıldayan yakut pırlanta yüzük, içinizdeki ateş ve tutkuları uyandırır. Daha günlük modellerden olan altın pırlanta yüzük, sarı ve beyaz altının zarif detaylarıyla meydana gelir. Farklı kesimlerin kullanılabileceği bu modeller, sürekli yüzük kullanmayı sevenlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır.

Altın denildiğinde akla gelen sarı rengin tonları kullanılarak farklı modellere imza atılan yüzükler, kadınların dikkatini çeken tasarımlara sahiptir. Rose pırlanta yüzükler, hafif pembe tonuyla sarı altına zarif bir alternatif oluşturur. Stil sahibi kullanıcıların tercihleri arasında bulunan siyah pırlanta yüzük, kendine hayran bıraktıran tasarımlarıyla hem günlük hayatın hem de özel anların vazgeçilmez modelleri arasında yer alır. Beyaz altın, pırlanta ve siyah elmasın göz alıcı birleşmesiyle meydana gelir. Sade ve zarif görünümün tamamlayıcısı olarak kullanılabilen bu yüzük modelini her kombininizle tercih edebilirsiniz.

Siyah elmasın kırılgan bir yapısı bulunur. Değerli elementlerle desteklenen bu yapı, son derece sağlam ve kullanıma hazır bir malzeme haline gelir. Yüzükte çoğunlukla tektaş olarak görebileceğiniz bu ürün, tamamı siyah elmastan oluşan modelleriyle de kullanıcılarını cezbeder. Siyahın asil görünümünü parmağında görmek isteyenler, bu ürünü severek tercih edebilir. Pırlanta denildiğinde akla gelen beyaz renk, son zamanlarda daha fazla tercih edilir. Sarı altın pırlanta yüzük çeşitlerine kıyasla, her kombine uyum sağlaması ve daha sade görünümüyle dikkatleri çeken beyaz altın, kadın ve erkeklerin kullandığı yüzüklerde ön sıralarda yer alır.

Kadınların sıklıkla kullandığı aksesuarlar arasında yer alan pırlanta yüzükleri hediye veya daha özel anlar için almak isteyen erkekler, seçim yaparken birçok modelle karşılaşır. Kadınların sevdiği pırlantanın şık bir yüzük ile buluşması, her zaman zevkle kullanabilecekleri aksesuarları meydana getirir.

Erkek, pırlanta yüzük seçiminde yüzüğü kullanacak kişinin zevkini ve el yapısını göz önünde bulundurursa daha doğru tercihler yapılabilir. Zarif ve sade bir yüzüğün her zaman daha fazla tercih edildiği bu gibi durumlarda, parmak boyutuna göre küçük veya daha büyük modellere bakılarak, göz alıcı hediyeler hazırlanabilir.

Pırlanta Yüzük Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Pırlanta Yüzük Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Yüzükler geçmişten bugüne hem sembol hem de kişiliğin bir yansıması olarak görülür. Doğada bulunan birçok farklı malzemeden üretilebilen ürünler, kimi zaman bir bağı kimi zamansa özgüvenin dışarıya yansımasını ifade eder. Basit malzemelerden karmaşık malzemelere kadar insan sağlığına zarar vermeyecek hammaddeler kullanılarak, kalitesinden ödün verilmeden üretilen yüzükler, her yaştan kullanıcıya sahiptir.

Doğal madenlerin ön planda olduğu aksesuarlarda, değerli maddelerden olan elmasın işlenmesiyle elde edilen pırlanta yüzükler, gücün ve zarifliğin simgesi olarak karşınıza çıkar. Farklı karat değerleriyle maliyeti yükselen pırlantalar 14k pırlanta yüzük yapımında tercih edilir. Tektaş değerlerinin bağlı olduğu taşın büyüklüğünün artması, fiyatının da artmasına neden olur. Tek taştan 9 taşlı pırlanta yüzük çeşitlerine kadar her zevke hitap eden yüzükler, pırlantanın güzelliğini parmaklarında görmek isteyen kadınların stillerine ortak olur.

Bu ürünlerde taş sayısı arttıkça daha düşük karatlarda pırlantalar tercih edilir. Böylece her bütçeye ve zevke uygun aksesuar bulunması kolaylaşır. 0.15, 0.20, 0.32 ve 0.52 karat pırlanta yüzükler, bu aksesuarlar arasında sayılabilir. 1 karat pırlanta yüzük, tektaş modeller içerisinde ideal bir ölçüye sahiptir. Saf elmasın işlenmesi sonucu oluşan pırlanta az bulunması nedeniyle oldukça değerli madenler arasında yer alır. Elmasın saf olarak kullanılmasıyla da üretilen pırlanta yüzükler, farklı renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Müşteri isteklerinin değerlendirildiği üretim aşamalarında kullanıcıların stil tercihlerine göre farklı işleme şekilleri geliştirilir. Müşteri skalasını her geçen gün arttıran bu aksesuarlar, kadınların her an kullanmak istediği ürünler arasında yer alır. Her kombine uyum sağlayabilen pırlanta yüzük baget modelleri kare ve dikdörtgen kesimleriyle parmağınızda sade bir detay oluşturur.

Küçük boyutta pırlantalarla donatılmış daha büyük bir pırlantayı ortasında bulunduran dikdörtgen pırlanta yüzük, ince detayları ve zarif kesimiyle göz alıcı bir modeli kullanımınıza sunar. Tüm bu aksesuar modellerini inceleyerek hem günlük tarzınıza hem de özel zamanlarınıza uygun ürünlere sahip olabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta Yüzük Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlantanın değeri onun büyüklüğü ile doğrudan bağlantılıdır. Pırlantanın büyüklüğü arttıkça değeri de artar. Doğadan küçük miktarlarda elde edilen pırlantalar için hassas ölçümler yapılır. 1 karatın çok üstünde bulunan pırlantalar olabileceği gibi çok daha altında olanlar da olabilir. Yüzüklerde kullanımı yaygın olan pırlantalar, kullanılan malzemeler doğrultusunda ürünün fiyatını değiştirebilir. 1 karatlık pırlanta yüzük 0.2 gram pırlantadan meydana geliyor olup, klasik modellerde oldukça tercih edilen yüzük modellerinde kullanılır.

Çok taşlı pırlanta kullanımında daha düşük karatlık olanlar tercih edilir. Hem hafif yapısı hem de karat değerinden dolayı daha uygun olmasıyla kullanıma son derece uygundur. Bununla beraber 0.50 karat pırlanta tektaş yüzük gibi ekonomik seçenekler de mevcuttur. Tektaşların daha ön planda olduğu yüzüklerde taşın büyüklüğü ve karatı öne çıkar.

15 karat pırlanta yüzük modellerinde dikkatleri çeken ilk nokta taşın oluşturduğu görsel ihtişamdır. Büyük ve ağır görünümü, zerafetin ve çekiciliğin öne çıkmasını sağlar. Karatı arttıkça değeri artan yüzüklere bütçeniz doğrultusunda ulaşabilmeniz mümkündür. Sevdiğinize alacağınız 4 karat pırlanta yüzük, ona kendisini özel hissettirmeye fazlasıyla yetecektir.

Tektaşların yanı sıra şıklığıyla kadınların ilgisini çeken kare pırlanta yüzük modellerinin küçük boyutlarda işlenen pırlantalar ile meydana gelen çeşitli formları sayesinde istediğiniz karata uygun olan aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Şıklığın yanı sıra spor giyiminizde de tercih edebileceğiniz kare pırlantalar, kombinlerinize kolaylıkla uyum sağlar. Pırlanta satın alırken zevkinize uygun modelleri aramanın yanı sıra dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunur.

4C kalite incelemesi ile pırlanta yüzüklerin değerini ve güvenilirliğini inceleyebilirsiniz. Kesim, karat, berraklık ve rengi ifade eden 4C standardına dikkat etmeniz gerekir. Her bir değerin kolaylıkla değerlendirilebilmesi için belirli kodları bulunur. Buna bağlı olarak inceleme yaptığınızda istediğiniz pırlanta ürünlere kaliteli bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Sertifikalı pırlanta yüzük, bu standartlara dikkat edildiğini gösterir. Sertifika sayesinde gerçek ve kaliteli bir ürüne sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Tercihi ve Bakımı

Pırlanta Yüzük Tercihi ve Bakımı

Hayatın her anında bulunulan ortama bağlı olarak tercih edilen aksesuarlar, günlük kullanımların dahi vazgeçilmezleri arasında yer alır. Sürekli kullanılan aksesuarlardan yüzükler, her kullanıcı için farklı anlamlar içerebilir. Pırlanta yüzükler, kimi kullanıcı için günlük bir kullanıma sahipken, kimileri için özel anların temsilcisidir. Her durumda kullanımı sevilen bu ürünlerin değer kaybetmemesi ve şık görünmesi için bakımına dikkat edilmesi gerekir. Yumuşak bir temizlik ile uzun yıllar parlak ve canlı bir görünüme sahip yüzüklere sahip olabilirsiniz.

Yüzüklerinizi deterjanlı veya saf su kullanarak, yumuşak bir fırça desteğiyle belirli aralıklarla temizleyebilirsiniz. Bu kısa temizlik süreci, pırlanta yüzüğünüzün çarpıcı güzelliğini kaybetmemesini sağlar. Tarzınıza ve el yapınıza bağlı olarak tercih edebileceğiniz farklı kesim yüzüklerinizde de tereddüt etmeden bu basit temizlik tekniğini kullanabilirsiniz. Farklılık arayan müşterilerin pırlanta yüzükler arasında stillerine göre model arayışları başlar. Su damlası pırlanta yüzük modelleri ile stilinize zarif bir şıklık katarken parmaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

Prenses kesim pırlanta yüzük, her dönemin klasik ve vazgeçilmez moda unsurudur. Bu berrak cevherin saflığı, kar tanesi pırlanta yüzük modelinde daha da ışıltı kazanır. Uzun parmakların çekici görüntüsünü destekleyen yüzük modelleri tarzınıza hareket katar. Her yaştan kullanıcının tercihleri arasında olmakla birlikte genç kızların gözdesi olan kalp pırlanta yüzük modelleri aşkın simgesi olarak nitelendirilir. Pırlantalarla etrafı sarılan kalp şeklindeki bir pırlantanın çekici parlaklığı, şık kombinlerinizin vazgeçilmezi olur. Çiçekli pırlanta yüzükler, günlük stilinizin göz alıcı tamamlayıcılarındandır. Özellikle pırlanta lotus çiçeği yüzüğü, sıradışı bir güzellik arayan ellerin tercihidir.

Son zamanlarda öne çıkan farklı kesimler olmasına rağmen sade görünümüyle karşınıza çıkan tektaşlar, hala sevilerek kullanılan yüzükler arasındadır.3 taşlı pırlanta yüzük seçenekleriyle hareket kazandırılan modeller, kot ve tişört kombinlerinizde de severek kullanmanızın önünü açar. Bu aksesuarların yapımında önemli rol oynayan pırlantaların her biri farklı iç yapıya sahip olup, hiçbiri birbirinin aynısı değildir. Pırlantaların bu eşsiz özelliği, ondan yapılan yüzüklerin de manevi değerini ortaya çıkarır. Pırlanta yüzükleri kullanırken, hem nadir bulunması hem de eşsiz yapısı sayesinde maddi ve manevi olarak kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Sevilen Pırlanta Yüzük Modelleri Hangileridir?

Sevilen Pırlanta Yüzük Modelleri Hangileridir?

Sade modellerden göz alıcı şıklığa kadar geniş ürün skalasına sahip pırlanta yüzükler, kadınların tercihleri arasında yer alır. Hem günlük hem de özel zamanlarda tercih edebileceğiniz pırlantaları kullanacağınız ortamlara göre seçebilirsiniz. Ya da her iki zamanda da ortak kullanıma sahip olan yüzüklere sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol, diğer kategorilerinde olduğu gibi pırlanta yüzük kategorisinde de yüksek kalite ve uygun fiyata sahip ürünleri müşterilerine sunar. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle yola çıkarak güvenilir alışverişi sizinle buluşturur.

Birçok pırlanta yüzük markaları ile zevkinize uygun yüzüklere sahip olabileceğiniz Trendyol, hızlı ve güvenilir alışverişin adresi olarak karşınıza çıkar. Kendiniz için veya hediye olarak almak istediğiniz yüzük modellerini, geniş filtreleme seçenekleri sayesinde kolaylıkla inceleyebilirsiniz. İnceleme yaparken klasik modellerden daha detaylı modellere kadar birçok ürün karşınıza çıkar. İnce detay işlemeleri ve farklı tasarımlarıyla renkli taşlı pırlanta yüzük modelleri, doğal taşların zerafetini pırlanta ile birleştirir. Altının çeşitli renkleriyle de retro hava kazandırılan modeller, şık bir kombine eşlik eden önemli aksesuarınız olur.

Safir, zümrüt, yakut gibi değerli taşlar işlenerek zarif görünüme sahip yüzükler de kullanılır. Değerli taşların bir arada kullanıldığı pırlanta anturaj yüzükler, kıyafetlerinizle rahatlıkla kombinlenebilir. İstediğiniz renkte taşa sahip olabileceğiniz bu yüzük modellerinde birden fazla rengi de bir arada tercih edebilirsiniz. Kontrastlığıyla öne çıkan renkleri bir arada tercih etmeniz, parmakların zarifliğini daha ön plana çıkarır. Her parmakta hoş bir görünüm oluşturan oval pırlanta yüzük çeşitlerini, parmaklarınızdaki bazı kusurları gizlemek için kullanabilirsiniz. Leke, iz, kırışıklık gibi hoş görünmeyen noktaların önüne geçerek, parmaklarınızı daha hoş gösterebileceğiniz bu modeller, ellerinizin zerafetini öne çıkarır.

Saflığın göstergesi olan su damlasından esinlenerek üretilen damla pırlanta yüzük, çarpıcı tasarımıyla şık bir duruş sergiler.

Zümrüt kesim, prenses ve yuvarlak pırlanta yüzük gibi modası hiç geçmeyen modeller, özel günler için son derece anlamlı bir hediye alternatifi oluşturur. Sonsuz ışıltısıyla parmağınızı çevreleyen su yolu pırlanta yüzük ise son derece zarif ve minimal bir takı seçeneğidir. Pırlanta kare yüzükler ise son yıllarda oldukça popülerdir. Gençliğin getirdiği saf ve temiz duyguların bir ifadesi olarak kalpli ve çiçek pırlanta yüzükler de son derece dikkat çekicidir.

Pırlanta Yüzük Fiyatları Nasıldır?

Pırlanta Yüzük Fiyatları Nasıldır?

Geniş ürün gamına sahip pırlanta yüzük, kadınların önem verdikleri aksesuarlar arasında yer alır. Farklı karat değerleri ve değişen kesimleri ile değerleri değişkenlik gösteren pırlanta yüzük özellikleri bakımından tercihlerinizi karşılayacak nitelikteki çeşitli modellere sahiptir. Satın alırken modelden modele birçok farklı detaya sahip olması yüzüğün değerini belirler. Örneğin, 3 karatlık pırlantadan yapılan yüzüğün değeri kendinden daha düşük karattakine göre hem daha ağır hem de daha değerlidir. 8 karatlık pırlanta yüzük için öngörülen değer ise az öncekinden çok daha değerli pırlantalar arasında yer alır.

Karat değeri arttıkça tektaşlarda kullanılma olasılığı artan pırlantalar, görsel ağırlığının verdiği parlaklık ile göz alıcı ürünleri karşınıza çıkarır. Tamamen pırlanta kaplamalı yüzük sevenlerin tercihleri arasında olan tam tur pırlanta yüzük tasarımları, düşük karatlarda pırlantalardan oluşturularak toplamda artış gösteren bir değere sahip olur. Üzerinde bulunan taş sayısına bağlı olarak fiyatı değişen bu modellerde, bütçenize uygun olan yüzüğe sahip olabilirsiniz. 3 taşlı ve 5 taşlı çeşitleri de tercih edebileceğiniz modellerde, parmağınızda görmek istediğiniz pırlantaları seçebilirsiniz. 3 taşlı pırlantalar ile daha fazla taşa sahip yüzükleri kombinleyerek dikkat çeken aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

Alyans ile birlikte kullanımlarda tercih edebileceğiniz tasarımları farlı parmaklarınızda kullanarak farklı stilleri ortaya çıkarabilirsiniz. Tarzını yüzüklerle destekleyenlerin tercihleri arasında olan pırlanta yüzük fiyatları geniş bir skalaya sahiptir. Trendyol’un müşterilerine sunduğu pırlanta yüzük kampanya seçenekleriyle satın almak isteyenlere yardımcı olur. Favori ürünler seçeneği ile beğendiğiniz ürünleri ekleyerek fiyat takibi yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz indirimli pırlanta yüzük modellerini buradan kolaylıkla seçebilir, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Trendyol ürün yorumlarından daha önce bu ürünleri kullananların düşüncelerini ve tercihlerini öğrenerek, merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pırlanta yüzük alırken ilk etapta 4C kuralına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Pırlantada 4C kuralı; kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığı olarak nitelendirilebilir. Bir elmasın değerini ve kalitesini belirleyen önemli faktörleri göz önünde bulundurarak bütçenize uygun ayarda bir pırlanta yüzük tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra alacağınız yüzüğün belirlenmiş olan kalite standartlarını karşılayan bir sertifikaya sahipliğine de dikkat edebilirsiniz. Pırlantanın genel görünümünü ve güvenliğini etkileyen pırlanta ayarına, ayarın dayanıklılığına aynı zamanda boyutunu tamamladığından emin olmanız önemlidir. Tüm bunların haricinde parmak ölçünüz ile de uyum sağlaması, önemli bir detaydır. Ayrıca pırlanta yüzük alırken kişisel stilinizi de ön planda tutmanız önerilir. Sık sık tercih ettiğiniz mücevher tasarımlarına ve kesimlerine göre bir pırlanta yüzük satın alabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Nereden Alınır?

Pırlanta yüzükleri stiline, sahip olduğu kesime, karata, rengine ve berraklığına göre pek çok farklı şekilde modeli Trendyol üzerinden değerlendirebilirsiniz. Özel tasarımlara sahip olan ve farklı tarzlara hitap edecek türden geniş bir skalada pırlanta yüzük modeli bulunur. Aynı zamanda değişim gösteren karat ağırlığı ve kesimine bağlı olarak da pırlanta yüzüklerde çeşitlilik oluşur. Kendi tarzınıza uyum sağlayan ve belirlediğiniz fiyat aralığına sahip olan türden bir pırlanta yüzüğü Trendyol’dan alabilirsiniz. Bu süreçte alacağınız pırlanta yüzüğün mevcut olan kalite standartlarını karşılayan türden bir nitelik taşıdığına dikkat edebilirsiniz. Böylece kişisel stilinize de uyum sağlayan ve uzun yıllar güvenle takabileceğiniz türden bir pırlanta yüzük alabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Kaç Ayar Olur?

Bir pırlanta yüzüğün karat değeri, üründe kullanılan pırlantaların boyutuna ve mevcut olan pırlanta sayısı kapsamında değişim gösterebilir. Bu nedenle net bir ayar vermek doğru olmaz. Bir elmasın ağırlığı karat cinsinden ölçülür. Bir karat ise 0,2 grama eşittir. Pırlanta yüzükler; bir karattan küçük tek elmastan, toplamda birkaç karatın bulunduğu ve birden fazla pırlantanı yer aldığı şeklinde çeşitlendirilebilir. Genel kapsamda mevcut pırlanta yüzüklerin ayarı 14 yani 585 ayar olarak ifade edilir. Bunun yanı sıra 18 yani 750 ayar veya 8 yani 333 ayara sahip pırlanta yüzük seçenekleri de vardır. Aynı zamanda bir pırlanta yüzüğün kaç ayar olduğunu öğrenmek için ürünün halkasının iç kısmında yer alan karat bilgisine bakabilirsiniz.