"

Tenis Kıyafeti

" araması için 1784 sonuç listeleniyor

Tenis Kıyafeti Modelleri Trendyol'da!

Tenis, tek bir rakibe karşı tekli olarak veya ikişer kişilik iki takım arasında yani çiftli olarak da oynanabilen bir raket sporudur. Her oyuncu, keçe ile kaplanmış içi boş bir lastik topa filenin üzerinden veya çevresinden rakibin sahasına doğru vurmak için bir tenis raketi kullanmaktadır. Oyunun amacı, rakibin geçerli bir dönüş yapamayacağı şekilde topu rakip sahaya atmaktır. Topu geçerli bir şekilde iade edemeyen yani servisi karşılayamayan oyuncu puan kazanamayacak ve karşı oyuncuya puan kazandıracaktır. Tenis olimpik bir spordur ve toplumun her düzeyinde ve her yaşta oynanabilir. Tenis, tekerlekli sandalye kullanıcıları da dahil olmak üzere raket tutabilen herkes tarafından rahatlıkla oynanabilecek bir spordur. Modern tenis oyunu, 19. yüzyılın sonlarında İngiltere'nin Birmingham kentinde çim tenisi olarak ortaya çıkmış ve o tarihten itibaren çeşitli değişiklikler geçirerek günümüze kadar ulaşmıştır. Teniste gözlenen değişikliklerin en büyük kısmı tenis kıyafeti konusunda olmuştur. Günümüzde teniste giyilen kıyafetler artık daha konforlu, oyunculara manevra yeteneği kazandırabilecek kadar esnek ve daha modern bir görünüme sahip.

Tenis Kıyafetlerinin Özellikleri

Tenis Kıyafetlerinin Özellikleri

Diğer spor branşlarında olduğu gibi teniste de spora uygun kıyafetler giymek performansımızı oyuna tam anlamıyla yansıtabilmek için önem teşkil etmektedir. Tenis kıyafetleri son 100 yılda stil, kumaş ve renk bakımından büyük ölçüde değişmiştir. İngiltere'deki ilk çim tenisçileri tenis oynarken günümüze kıyasla daha resmi kıyafetler giymişlerdir. Tenis kıyafeti kadın oyuncular için standart ve tam boy elbiseler olarak tasarlanmıştı. Tenis kıyafeti erkek oyuncular için ise uzun pantolonlar, uzun kollu gömlekler ve resmi bir imaj yaratacak aksesuarlar şeklinde dizayn edilmişti. Hem erkek hem de kadınların tenis kıyafetleri tamamen beyazdı. Bu resmi stili, günümüzün tenisçilerinin giydiği tenis kıyafetleriyle karşılaştırdığımızda aradaki farkın ne denli büyük olduğu hemen göze çarpmaktadır. Günümüzde modern tenisçiler sentetik kumaşları, daha atletik giyim tarzlarını ve daha fazla renk çeşitliliğini tercih etmektedir ve günümüzde tenis kıyafeti özellikleri resmi bir görünümden oldukça uzak ve konforun temel alındığı bir konsept taşımaktadır.

Tenis Kıyafeti Çeşitleri

Tenis Kıyafeti Çeşitleri

Tenis kortunda kıyafetlerinizin içinde kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Bu nedenle mükemmel bir giyim kadar konfor da belirleyici bir faktördür. Tenis kıyafetleri üzerinize tam oturmalı ve size yeterince hareket özgürlüğü sunmalıdır. İşlevselliğin yanı sıra tasarım da doğru olmalıdır. Modaya uygun renklerde yeni koleksiyonlar düzenli aralıklarla piyasaya sunulmaktadır. Buradaki çeşitlilik çok büyük ve olanaklar neredeyse sınırsız denebilir. Farklı tercihler ve hava koşulları için farklı üstler arasından seçim yapabilirsiniz. Her şeyden önce kullanılan kumaşların ne kadar hava geçirgen olduğuna dikkat etmelisiniz. Tenis kıyafeti tercihiniz için karar vermenizde etkili olacak bir faktör de vücudunuzun antrenman sırasında ne kadar ter ürettiği olabilir. Diğer bir nokta ise malzemenin esnekliğidir. Örneğin, elastik kumaştan yapılmış bir giysi size daha fazla hareket alanı sağlayacaktır. Çoğu tenisçi için tişörtler ilk tercihtir. Çok sayıda kesim ve renk kombinasyonu nedeniyle çok popülerdirler. Ayrıca kısa kollu olmaları nedeniyle hareket etmeleri son derece kolaydır. Bu durumda malzemeler pamuktan polyestere değişir. Bazı üreticiler cildin soğumasını iyileştirmek için özel teknolojiler geliştirmiştir. Daha soğuk havalarda tenis oynuyorsanız, uzun kollu giysiler sizin için doğru seçimdir. Donmak zorunda kalmamanız için vücudunuzu sıcak tutmanıza yardımcı olurlar. Uzun kollular genellikle vücudunuza mükemmel uyum sağlayan elastik bir malzemeden yapılır. Bir yandan, bu kompresyon giysisi kaslarınızdaki kan dolaşımını artırır ve bu da kas yaralanması riskini önemli ölçüde azaltır. Kadınlar için özel tenis elbiseleri de mevcuttur. Üst giysinin ve eteğin tek parça oluşturacak şekilde birleştirildiği kıyafetler oldukça popülerdir. Benzer şekilde tesettürlü tenis oyuncuları için tesettürlü tenis kıyafeti de uzun zamandır üretilmekte ve çokça talep görmektedir.

Tenis Kıyafeti Aksesuarları

Tenis Kıyafeti Aksesuarları

Tenis kıyafetinizi tamamlamak ve oyunu daha da kolaylaştırmak için bazı aksesuarlar üretilmiştir. Bu aksesuarlar teniz kıyafetinizin geri kalanıyla da uyumlu olmalıdır. Aksesuarlar arasında tenis şapkaları, saç bantları, ter bantları ve çoraplar yer almaktadır. Bir diğeri ve belki de en önemlilerinden birisi ise tenis ayakkabısıdır. Tenis şapkaları hem erkekler hem de kadınlar için farklı tasarımlarda mevcuttur. Genellikle erkekler normal şapkaları giyerler. Buna karşılık, kadınlar siperlik olarak da adlandırılan açık şapka takma eğilimindedir. Saç bantları da tenisçiler arasında çok popülerdir. Saçtaki terin alından aşağı inip gözlere kaçmasını engellerler. Böylece daha uzun maçlarda bile kafanız kuru kalır. Pek çok tenisçinin taktığı bir diğer aksesuar da bilekliktir. Saç bantları gibi bileklikler de pamuklu bir kumaş olan havlu kumaştan yapılır. Bu malzeme onları son derece emici yapar. Anlaşılacağı gibi tenis kıyafetlerinde ve aksesuarlarında çeşitlilik oldukça fazladır. Trendyol'dan bu ürünleri satın alabilirsiniz. Size uygun olan ürünleri iyice araştırmanız ve gerekiyorsa tenis kıyafeti yorum ve değerlendirmelerini incelemeniz faydanıza olacaktır.