"

Tp-Link

" araması için 230 sonuç listeleniyor

Tp-link

Geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılarının karşısına çıkan TP-Link markası, Türkiye'de özellikle modemleri ile tanınıyor. Farklı ürün modelleri ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan marka, ürünlerinde en son teknolojiyi kullanarak popülaritesini korumayı başarıyor. Modemlerle birlikte akıllı telefon modelleriyle de adından sıkça söz ettiren markanın ayrıca kamera, çeşitli Wi-Fi sistemleri, akıllı prizler, router ve powerbank gibi başka ürünleri de bulunuyor. 

TP-Link Tarihi

TP-Link Çin merkezli bir teknoloji firması olarak ön plana çıkıyor. 1996 yılında Zhao Jianjun ve Zhao Jiaxing tarafından kurulan şirketin günümüzde 170'den fazla ülkede faaliyet gösterdiği belirtiliyor. Şirketin uluslararası genişlemesi ise 2005 yılına uzanıyor. TP-Link, 2007 yılında ise Shenzen bölgesindeki Yüksek Teknoloji Endüstri Parkı'nda bulunan oldukça büyük bir tesise taşındı. 2008 yılında ise TP-Link USA kuruldu. TP-Link markası günümüzde dünyanın pek çok bölgesinde ağ cihazları ve aksesuarları konusunda tedarikçi konumunda yer alıyor.

TP-Link Ürünleri

Çin merkezli TP-Link modem konusunda pek çok modeli bulunduruyor. TP-Link markalı modemler özelliklerine göre ayrılıyor. Bunun sonucu olarak TP-Link modem fiyatları da birbirinden farklı seviyede seyrediyor. Ayrım ise genel olarak ürünlerin desteklediği ağ teknolojileri noktasında oluyor. Markanın modem portföyünde; DSL modemler, ADSL modemler, ADSL2 modemler, VDSL modemler ve VDSL2 modemler gibi birbirinden farklı çeşitler alıyor. Bunun dışında TP-Link router ürünlerini de kullanıcıların hizmetine sunuyor. Üstelik router konusunda da geniş bir yelpazeyi çatısının altında bulunduruyor. Markanın router ürünleri arasında; 3G router ve 4G router modellerinin yanı sıra Wi-Fi router ve High Power (Yüksek Güçlü) router ürünleri yer alıyor. Router ürünleri evde ya da ofiste bulunan internete farklı cihazların erişebilmesi için Wi-Fi şebekesi kuran ve sinyal gönderen cihazlar olarak görev yapıyor. Markanın internet konusundaki çalışmaları bununla da sınırlı kalmıyor. TP-Link Wi-Fi adaptör de internet kullanımını kolaylaştırmaya yönelik bir başka cihaz olarak öne çıkıyor.

TP-Link ayrıca akıllı telefon sektöründe de çalışmalarda bulunuyor. Tam da bu noktada tüketicilerin karşısına Neffos adını verdiği telefon ile çıkıyor. Neffos markası birçok telefon modeline sahip bulunuyor. Bu telefonlarda işletim sistemi olarak ise pek çok akıllı cep telefonu markasının kullandığı Android işletim sistemi görev yapıyor. Bununla birlikte internete erişim ve fotoğraf çekme gibi çeşitli görevler bu telefonlar ile yapılabiliyor. Akıllı telefonlar söz konusu olunca en çok dile getirilen konulardan biri şarj süresi oluyor. Akıllı cep telefonlarının bataryası hızlı bir şekilde tükeniyor ve bu durumda da devreye powerbank adı verilen ürünler devreye giriyor. TP-Link powerbank ürünleri ile sadece akıllı telefon üretiminde değil, destekleyici ürünlerle de piyasada var olduğunu gösteriyor. Özellikle yolculuk esnasında ya da yoğun telefon trafiği olan kullanıcılar powerbank ürünleri büyük önem taşıyor. TP-Link powerbank ise çeşitli telefon markalarının ürünleri ile uyumluluk gösteriyor. TP-Link akıllı ev aletleri konusunda da çalışmalar yürütüyor ve bu kapsamda akıllı prizleri devreye sokuyor. Akıllı prizler akıllı cep telefonları ile yönetilebiliyor. Böylece internet hizmetinin olduğu bir bölgeden bu prizler kontrol edilebiliyor. Ayrıca akıllı prizler üzerinde zaman planlaması yapılabiliyor ve bu da tasarrufun önünü açıyor. Hatta TP-Link akıllı prizleri evde biri olmadığında belirli aralıklarla ürünleri çalıştırarak evde birileri varmış izlenimi verebiliyor.

Teknoloji Basınında TP-Link'e Ödül

TP-Link'in Türkiye'de teknoloji konusunda haberler yapan farklı basın kuruluşları tarafından verilmiş pek çok ödülü bulunuyor. Markaya 2019 yılında Chip tarafından Editörün Seçimi ödülü, 2018 yılında Donanım Haber tarafından En İyi Performans ödülü verildi. Ayrıca 2017 yılında Hardware Plus tarafından TP-Link CPE220 ürünü Fiyat Performans ve aynı yıl yine Chip tarafından TP-Link NC450 Cloud Kamera ürünü Editörün Seçimi ödüllerine layık görüldü.

Yukarı Çık