İlgili Kategoriler
Access Point Özelliği
Fiyat
Kablosuz Standartlar
Port Özelliği
Anten Sayısı
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Tp-Link Menzil Genişletici

" araması için 74 sonuç listeleniyor

Tp-Link Menzil Genişletici ile Keyifli İnternet Trendyol'da!

Genellikle evinizin kablosuz ağını çeşitli cihazlara dağıtan bir yönlendiriciniz veya modeminiz vardır. Bir ağ genişletici, modemden gelen sinyali tekrarlayan bir cihazdır, bu nedenle bazıları buna tekrarlayıcı diyor. İşlevi, adından da anlaşılacağı gibi, kapsama alanını genişletmek için modemden veya yönlendiriciden gelen sinyali alıp yeniden iletmektir. Bir örgü ağ ile kablosuz kapsama alanını evinizin en gizli köşelerine kadar genişletebilirsiniz. Örgü ağlar, birden fazla yönlendiriciden oluşur ve ağınızı tüm cihazlarınızla kolayca paylaşmanıza olanak tanır. Bunun için tp-link re300 ac1200 mesh wi-fi menzil genişletici ve tp-link re205 ac 750 mbps kablosuz menzil genişletici gibi ürünler kullanabilirsiniz. tp-link menzil genişletici seçenekleri için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Tp-Link Menzil Genişletici Çeşitleri

Tp-Link Menzil Genişletici Çeşitleri

Birkaç odadan fazla kablosuz ağa ihtiyacınız yoksa, bir modem yeterince iyi bir çözümdür, ancak örneğin evinizde birkaç kat varsa, modem her yerde istikrarlı bir ağ sağlamakta sorun yaşayabilir. Bu aşamada devreye giren ise tp-link tl-wa850re 300mbps evrensel wifi menzil genişletici ve tp-link re200 750mbps kablosuz ac dual band menzil genişletici gibi ürünler olur. Örgü ağ, evinizde hızlı ve kesintisiz internet sağlayan bir kablosuz ağ sistemidir. Örgü ağ, ortak bir ağda iki veya daha fazla erişim noktasını veya ağ yönlendiricisini bir araya getirir. İlk ağ yönlendiriciyi modeme bağlarsınız ve ağı diğer yönlendiricilerle paylaşmasına izin verirsiniz. Menzil genişleticide ağ bağlantısını yalnızca bir modem aracılığıyla almazsınız. Ayrıca erişim noktaları veya ağ yönlendiricileri de birbirine bağlıdır. Yönlendiriciler arasındaki ara bağlantı, bağlantı hızının arttığı ve menzil genişleticinin WLAN ağ genişleticilerle aynı şekilde yavaşlamadığı anlamına gelir. Bunun için de tp-link re230 750 mbps menzil genişletici ve tp-link tl-wr840n menzil genişletici uygun olan ürünler arasında yer alır. Kullanıcı genellikle kurulum sırasında her zaman yazılım tarafından yönlendirildiğinden, bir Wi-Fi tekrarlayıcıyı kurmak, yapılandırmak ve kullanmak son derece kolaydır. Cihazın fiziksel kurulumu ile ilgili olarak, genellikle sadece birinci tekrarlayıcıyı prize takmak ve daha fazlasına gerek kalmadan WPS düğmesiyle senkronize etmek gerekir. Bu, işlem genellikle sadece birkaç dakika sürdüğü için, Wi-Fi ağımızın sinyalini gereksiz karmaşıklıklar veya rahatsızlıklar olmadan iyileştirmemizi sağlar. Wi-Fi tekrarlayıcılarla Wi-Fi ağımızın korkunç ölü bölgelerini hızlı, ucuz ve kolay bir şekilde sonlandırabilir ve her köşede kablosuz İnternetin keyfini çıkarabiliriz. Evimizin veya ofisimizin düzeninin zaman içinde değişmesi mümkündür ve bu nedenle, örneğin yeni duvarlar gibi Wi-Fi ağımızın üstesinden gelemeyeceği yeni engeller ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, bir Wi-Fi tekrarlayıcı, herhangi bir reform yapmaya veya evimizin veya ofisimizin düzenini değiştirmeye gerek kalmadan bu engelleri aşmamızı sağlar. Wi-Fi tekrarlayıcılar, WPA2 gibi şifreleme teknolojilerini içerir, bu da onları ortamımıza mükemmel bir şekilde entegre olan ve iyi düzeyde performans sunabilen güvenli bir çözüm haline getirir. Son olarak, aynı zamanda ekonomik bir seçenek çünkü neredeyse her cebe uyan fiyatlarla çok ilginç çözümler bulmak mümkün.

Tp-Link Menzil Genişletici Seçenekleri

Tp-Link Menzil Genişletici Seçenekleri

tp-link menzil genişletici yorum detayları incelendiğinde ürünlerin verimli olduğu görülür. Genişletici, WiFi ağınızın kapsamını fiziksel (kablolu) bir bağlantı aracılığıyla genişletmenize olanak tanır, böylece modemin orijinal WiFi sinyalini orijinaliyle aynı kalitede çoğaltır. Tekrarlayıcı, İnternet bağlantısının menzilini kablosuz olarak genişletmenizi sağlar. Bunu yapmak için ana WiFi noktasına kablosuz olarak bağlanır ve ağı tekrarlayıcının mevcut konumundan kopyalar. WiFi yükseltici veya adaptör olarak da adlandırılan WiFi tekrarlayıcı, ev ağınızın kapsamını genişletmek için bulabileceğiniz cihazlardan biridir. Evet, kablolu bağlantılar hız açısından en iyisidir, ancak mesafe ve bağlanacak cihaz sayısı nedeniyle her zaman mümkün değildir. Ve yönlendiricinizin menzilinin bile sınırları vardır. Ve tam da bu sırada, ağınızın kapsamını genişletmek için en ucuz alternatif olarak WiFi tekrarlayıcılar devreye giriyor. Yaptıkları şey, halihazırda evinizde bulunan WiFi ağının sinyalini yakalamak ve daha ileri gitmek için genişletmektir. Sinyal, WiFi için aynı ad ve aynı parola ile tam olarak aynıdır. Bu nedenle elimizde, iyi WiFi kapsama alanınız olan alan ile daha zayıf bir sinyale sahip olduğunuz için genişletmek istediğiniz alan arasında bir köprü görevi gören bir cihaza sahibiz. Bunu, kendisine ulaşan WiFi sinyalini yakalayarak ve ardından kendi antenleriyle güçlendirerek yapar. Bu tür bir köprü her iki yönde de çalışır. Bu, yönlendiricinizden gelen verileri yalnızca orijinal kapsama alanının ulaşmadığı bir alana götürmekle kalmayıp, aynı alanda bulunan cihazlardan da verileri toplayıp yönlendiriciye geri göndermesi anlamına gelir. Bazı durumlarda, mevcut ağları genişletmeye ek olarak, bazı genişleticiler farklı bir ad ve parola ile kendi tamamen bağımsız WiFi ağlarını da oluşturur. Bunun dezavantajı, bağlanmak için cihazlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekmesidir. Çalışmasına gelince, bu oldukça basit. WiFi tekrarlayıcılar iki kablosuz yönlendirici içerir. Birincisi ile evinizden gelen mevcut WiFi sinyali toplanır, ikinciye aktarılarak tekrar iletilir, daha geniş bir menzile sahip olması ve yönlendiricinin kapsama alanının ulaşmadığı köşelere ulaşması için güçlendirilir. Yönlendiricinizin bir odaya kurulu olduğunu ve oturma odanızda bir cihazı WiFi'ye bağlayabilmek için yeterli sinyal olmadığını hayal edin. Yani, bu amplifikatörle yapacağınız şey, onu WiFi sinyalinin iyi ulaştığı ve amplifikatörün oturma odasına ulaşan bir sinyal yayabileceği bir ara alana bağlamaktır.

Tp-Link Menzil Genişletici Modelleri

Tp-Link Menzil Genişletici Modelleri

tp-link re305 ac1200 wi-fi menzil genişletici ve tp-link re450 ac1750 menzil genişletici gibi ürünler sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Bir Wi-Fi tekrarlayıcı kurmak çok basittir. Temel olarak, onu akıma bağlamanız ve hem ağın adını hem de şifreyi bilmeniz gerekecek. Ancak, bu tekrarlayıcıyı her iki cihazdaki bir düğmeye basarak Wi-Fi'nize bağlayacak olan korumalı kurulum aracılığıyla daha da kolay olabilir. Akım tekrarlayıcıların en yaygın tasarımı, doğrudan bir sokete bağlanacak olan küçük bir plastik blok tasarımıdır. Genellikle bir çift LED ışığı vardır, böylece bir bakışta açık olduklarını ve sinyalin yanı sıra antenlerin gücünü anlarız. Genellikle daha karmaşık olan diğer Wi-Fi tekrarlayıcılar, daha fazla bağlantı noktasına, seçeneğe sahiptir ve daha pahalıdır, yönlendiricilerinkine benzer bir estetiğe sahiptirler. Satın aldığınız Wi-Fi tekrarlayıcı modeli, bugüne kadar var olan en son ve en güvenli standart olan WPA2-PSK'yı (AES) entegre etmelidir. Bu standartlar, kullanılan şifreleme yöntemini ifade eder; bu, ağınızın dışındaki birinin ona erişmesini engelleyecek bir şeydir. Davetsiz misafirlerden kaçınmak istiyorsanız, en iyi şifreleme sistemini seçmek, bundan kaçınmak için alınacak önlemlerden biridir. Bir WiFi tekrarlayıcı olmadan, WiFi ağ yönlendiricisine en yakın sektörlerin iyi bir sinyale sahip olması, en uzaktaki sektörlerin zararına olması yaygın bir durumdur. Bu nedenle bu cihaz, zayıf bir sinyalin gücünü ve yoğunluğunu iyileştirmek ve kapsamını genişletmek için harika bir çözümdür. WiFi tekrarlayıcı, bir WiFi sinyal yükselticisi olarak çalışır. Antenleri aracılığıyla sinyali toplar ve yönlendiriciden gelen sinyali evin herhangi bir köşesindeki internete bağlanan cihaza taşıyan bir araç görevi görür. Bu cihaz aynı zamanda sadece o yöndeki sinyali router'dan cihaza taşımakla kalmıyor, aynı zamanda bağlı cihazlardan veri alıp tekrar router'a taşıyor, bu da daha akıcı ve stabil bir internet bağlantısı sağlıyor. En iyi performans için WiFi tekrarlayıcıyı merkezi bir alana ve yönlendirici sinyalinin menziline kurmanız önerilir.  Bu şekilde, sinyal yükseltilebilir ve daha iyi bir şekilde dağıtılabilir. Mobilya veya nesnelerin sinyal iletimini engellemesini önleyecek bir yüksekliğe yerleştirilmesi de önemlidir. Markanın ürünlerini keşfetmek için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.