İlgili Kategoriler
Fiyat
Access Point Özelliği
Anten Sayısı
Menzil Genişletici Özelliği
Port Özelliği
Kablosuz Standartlar
Port Sayısı
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Router

" araması için 447 sonuç listeleniyor

Router Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Router Modeme Nasıl Bağlanır?

Router modeme nasıl bağlanacağı kullanıcılar arasında merak edilen konular arasında yer almaktadır. Birden fazla ağı veya bilgisayarları birbirine bağlayarak haberleşmelerine yardımcı olan router “yönlendirici” anlamına gelmektedir. Yönlenen IP adreslerine ilerleyerek veri paketleri arasındaki yoğunlaşmayı yönetir. Kullanılan wifi ağını birden fazla bilgisayarın veya cihazın kullanmasına izin verir. Routeri modeme bağlamak için öncelikle online internet sitesinden bir router satın alınmalıdır. Router satın alırken kullanmak istediğiniz özellikleri ele alarak karşılaştırma yapmalısınız. Router modeme bağlanır. Kullanılan cihazlar (bilgisayar, oyun konsolu vb.) ethernet kablosu ile routere bağlanır. Birden fazla ağ kurmak için oldukça kullanışlı bir cihazdır. Evin her yerinden kablosuz ağa ulaşmak için kullanılan kablolar yerine router kullanmak oldukça konforlu bir çözümdür. Son zamanlarda router kullanımı çok fazla yaygınlaşmıştır.

Router Ayarları Nasıl Yapılır?

Router ayarları nasıl yapılır sorusu router cihazı kullananlar için merak edilen bir sorudur. Kullanılan cihazın (bilgisayar, oyun konsolu vb.) güç adaptörü takılır ve internet kablosu modemin WAN portuna takılır. Modeme kablolu bir biçimde bağlamak için bilgisayarın LAN girişine bağlanır. İnternet penceresine kodu yazılarak giril yapılır. Kullanıcı girişine tıklanır. Bağlantı türü seçilir ve ardından modeme kablosuz olarak bağlanırken kullanılan wifi adı seçilir ve şifre belirlenerek devam edilir. İşlem tamamlandıktan sonra internet ağı aktif hale gelir. Böylelikle router ayarlama işlemi tamamlanmış olur. Fakat daha sonra kablosuz ağ adı veya şifre değiştirilmek istenirse modem arayüzü ile karşılaşılır. İlgili arayüz menüde bulunan kablosuz wifi ayarları değiştirilerek işlem tamamlanmış bulunur. Daha sonra şifre değiştirmek için de bu yöntem kullanılır ve oldukça basit bir şekilde şifre değiştirilebilir.

Router Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Router alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiği satın alacak kullanıcılar tarafından oldukça merak uyandırmaktadır. Yeni bir router almak isteyen kullanıcılar için bir sürü seçenek bulunmaktadır. Doğru routeri almak için çok fazla araştırma yapmak gereklidir. Çünkü piyasada bulunan router seçenekleri birbirine çok benzer gibi görünür. Modeller incelendiğinde aslında birçoğu birbirinden farklı özelliktedir. Öncelikle kullanım amacı belirlenmelidir ve buna göre özellikler aranarak araştırma yapılmalıdır. Teknoloji hayatımızın neredeyse her yerinde yer aldığı için günlük yaşantımızda çok fazla internet kullanılmaktadır. Kullanılan internetin hızı olması kullanıcıların önem verdiği bir durumdur. Doğru wifi yönlendiricisi seçerken kablosuz bağlantı standartları kontrol edilerek en yüksek hızdaki internet kullanılabilir. Kablosuz modemler iki farklı frekans bandında çalışırlar. İnterneti yoğun bir nüfus kullanıyorsa,çift bantlı almakta fayda vardır; fakat tek kişi kullanıyorsa tek bantlı yeterlidir. Bu özelliklere bakarak Trendyol’dan istediğiniz modemi hemen sipariş edebilirsiniz.