Marka
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Boyut/Ebat
Yaş
Cinsiyet
Yaş
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Barbie

" araması için 4304 sonuç listeleniyor

Barbie

Barbie

Barbie marka bebekler ilk olarak sarışın, beyaz tenli, renkli gözlü ve standardın üzerinde ince fiziğe sahip olan tek çeşit çocuk oyuncağı olarak tasarlandı. Ancak zaman içinde daha gerçekçi vücut ölçülerine ve farklı saç, göz ve ten rengine sahip bebeklerle üretime devam edildi. Bu yeni nesil Barbie bebek modelleri içerisinde engelli bebeklere ve fantastik kahramanlara da yer verildi. Eklenen çeşitlilik, stil, moda, Barbie ayakkabı ve aksesuarlarıyla çocuklar hayal dünyalarını geliştiren oyunlar oynamak için daha fazla seçeneğe sahip oldu. Çeşitlenen Barbie aksesuarları ile bebek modelleri Barbie bebek fiyatları ve diğer Barbie oyuncak fiyatları üzerinde de etkisini gösterdi.

Barbie Bebekler ve Bebek Setleri  

Kız çocuklarının hayal dünyasını geliştirmeye yardımcı olan Barbie oyuncakları farklı temalarla satışa sunulur. Yeni tasarlanan Barbie bebeklerle uyumlu erkek Barbie Ken ile çocuk ve bebek Barbie oyuncakları üretimi de yapılır. Yetişkin olmayan bebek ve çocuk Barbie’ler, Club Chelsea serisi altında veya yetişkin bebeklerle birlikte satılır. Barbie’nin küçük kardeşi Chelsea bebekleri yaklaşık 15 cm boyundadır. Tekli paketlerde satılan kız ve erkek Club Chelsea figür bebekleri farklı kıyafetler, aksesuarlar saç ve ten rengi seçenekleriyle üretilir. Barbie çocuk figürü Chelsea bebeklerinin yanı sıra 0-3 yaş arası bebek figürleri de bulunur. Bebek Chelsea’ler genellikle yetişkin Barbie ve Ken ile birlikte Barbie bakıcı seti modelleri içerisinde bulunur. Chelsea setleri arasında renk değiştiren ve emekleyen bebekler de bulunur. Barbie Club Chelsea setleri içerisinde çeşitli taşıtlar, evler, şatolar, mobilyalar, mekan setleri, hayvanlar, farklı kostüm ve aksesuarlar yer alır.

Yetişkin Barbie ve Club Chelsea’nin çeşitli mekânlarla ilişkili setleri arasında Barbie alışveriş seti, piknik, kuaför, golf sahası, kamp, havuz ve anaokulu gibi setler bulunur. Mekân temalı oyuncaklar içerisinde yer alan Barbie mutfak seti, pizzacı, kahvaltı ve noodle hazırlama istasyonu gibi yemek yapılan setler ve spa salonu, mini bahçe gibi temalara yer verilir. Bu setlere çeşitli aksesuarlarının yanı sıra farklı renklerde oyun hamurları ve bu hamurların kullanılabileceği çeşitli kalıplarla Barbie bebek de dâhildir. Barbie mekân setleri içerisindeki oyun hamurları ve hamur kalıpları setin temasına uygun yiyecekler ve bitkiler yapmak için kullanılır. Bu setlerindeki oyun hamurlarının renkleri, miktarı ve kalıpların çeşitleri setin temasına göre değişmekle birlikte her sette farklıdır. Tüm Barbie mekân setleri ve Barbie mutfak seti fiyatları ürün içeriğinde yer alan eşyalara göre değişiklik gösterir.

Yetişkin bebeklerden oluşan Ben Büyüyünce Barbie setleri çocuğunuzun hayalindeki mesleği canlandırmasına ve keşfetmesine yardımcı olur. Yetişkin kız ve erkek oyuncak kariyer bebekleri her bebeğin temsil ettiği mesleğe ait eşyalar, mobilya, kıyafet, aksesuarlar ve en az bir adet oyuncak bebek ile birlikte satılır. Kariyer bebekleri arasında doktorlar, bilim insanları, aşçılar, şefler, öğretmenler, hayvan yetiştiricileri, bakıcılar, antrenörler, mühendisler, sporcular ve sanatçılar yer alır.

Portatif Evler ve Diğer Binalar

Barbie evleri genellikle içindekilere kolayca erişilmesi ve oynanması için tek tarafı açık şekilde tasarlanır. Bazı evler katlanıp kutu şeklinde saklanabilen ve taşınabilen şekildeyken bazıları sabittir. Taşınabilen Barbie binaları arasında evlerin yanı sıra veteriner merkezi de bulunur. Tek katlı Barbie binaları portatif özellikteyken çok katlı binaların kurulu halde taşınması neredeyse imkânsızdır. Çoğunlukla yüksekliği 100 cm’den fazla olan çok katlı binaları depolamak veya taşımak için demonte etmek gerekir. Bir Barbie’nin evi elle çalışan asansör, havuz, su kaydırağı, garaj gibi farklı ek özelliklerin hepsine ya da bazılarına aynı anda sahip olabilir. Yetişkin Barbie evlerinde Chelsea bebekleri de oynanabilir. Ayrıca yalnızca Chelsea bebeklerin oynanabileceği ağaç ev, klüp evi gibi setler de bulunur. Bazı yetişkin Barbie ev setleriyle birlikte evcil hayvan figürü verilse de genellikle oyuncak bebek verilmez. Ancak Club Chelsea ev setleriyle birlikte çoğunlukla bir tane Chelsea bebek ve hayvan figürü verilir. Ürün modeline göre değişmekle birlikte Barbie ev setlerinin içerisinde çok fonksiyonlu, ışık ve ses efektli ev mobilyalarıyla çeşitli ev aksesuarları da yer alır. Ancak isterseniz Barbie aksesuar setleri içerisinden beğendiğiniz ev, bahçe mobilyaları; banyo ve mutfak aksesuarlarını da satın alarak evinizi güzelleştirebilir veya farklı özellikler kazandırabilirsiniz.

Barbie ev mobilyaları evde kullanıldığı bölüme özel tasarlanır. Mobilya setlerinde o mobilya grubuyla birlikte kullanılabilecek farklı aksesuarlar da bulunur. Ev içi mobilyalar arasında çalışma masası, koltuk gibi ürünler yer alırken dış alan mobilyaları arasında piknik masası, havuz, köpek kulübesi gibi ürünlere yer alır. Bazı setlerse Barbie mutfak, duş, banyo, çamaşır odası gibi evin bir bölümünü temsil edecek şekildedir. Bazı mobilya ve aksesuarlar su akıtma, ı��ık, ses veya renk değiştirme gibi farklı özelliklere de sahiptir. Barbie mobilyalarının sadece aksesuarlı olan setlerinin yanı sıra bebekle birlikte satılan modelleri de bulunur. Barbie setleri fiyatları ürün hacmine göre değişmekle birlikte çok katlı evlere göre daha uygundur.

Barbie Arabaları ve Diğer Taşıtlar

Gerçeğine oldukça benzer şekilde tasarlanan Barbie araçları genellikle araba, bisiklet gibi yerde giden taşıtlardan oluşur. Ancak Barbie uçağı ve helikopteri gibi hava araçları da bulunur. Hava araçları en fazla 3 bebek alabilecek kapasitededir. Kendi kendine uçamayan hava araçlarından oluşan setlere bebekler dâhil değildir. Barbie arabaları arasında ambulans, arazi aracı, spor araba ile seyahat, kamp ve plaj macerası arabaları yer alır. Bazı araba setlerine bebek ve çeşitli aksesuarlar da dâhildir. Arabalara yerleştirilebilecek bebek sayısı genellikle 2’dir ancak 4 kişilik araçlar da bulunur. Barbie’nin diğer tekerlekli araçları arasında Barbie’nin hayvan dostları ile birlikte seyahat etmesi için sepetli motosiklet, bisiklet ve yemek arabası yer alır. Bisikletlerin pedalları ve tekerlekleri dönebilir özelliktedir. Bisikletler tüm Barbie çeşitleri için kullanıma uygun değildir. Bu araçlarla dizleri ve bilekleri hareket edebilen Barbie Sonsuz Hareket bebekleri kullanılmalıdır. Bisikletlerle birlikte kask, evcil hayvan ve çeşitli aksesuarlar da verilir. Barbie çiftlik taşıtları arasında çiftlik temasına uygun tasarlanan pick-up ve traktörler yer alır. Diğer Barbie ve Chelsea araçlarıysa tren, kar aracı ve teknedir. Araçlar çocuğunuzun rahatça oynayabileceği büyüklüktedir. Bazı araçların iç kısmı açılabilirken bazılarının kapıları kapalıdır. Bu tarz araçların içerisine araba camı bölmelerinden ulaşılabilir. Tüm araçlarda oyuncak bebeği araca sabitlemeye yarayan kemerler yer alır.

Barbie karavanları hem ev gibi barınma yeri hem de taşıt olarak kullanılabilir. Karavanların bazı modellerinin araç kısmı ayrılarak sadece araba olarak da oynanabilir. Karavanların iç kısmında yer alan mutfak, banyo, yatak odası gibi bölümlerle oynamak için açılabilir kutu şeklindedir. Karavanların yaşam alanı aracı sürmek veya oynanmadığında kaldırmak için kapatılabilir özelliktedir. Bazı karavan modellerinin havuzu ve çeşitli dış alan aktivite eşyaları da setle birlikte gelir. Bazılarınınsa istenildiğinde açılabilen ek katı ve çeşitli bölmeleri bulunur. Barbie ambulans seti de karavanalara benzer şekilde katlanarak ambulansa dönüşen, açıldığındaysa kliniğe dönüşen bir oyun setidir. Yetişkin bebeklerin kullanabileceği karavan modellerinde Chelsea bebekler için küçük özel alanlara da yer verilir. Ayrıca Chelsea bebeklere özel karavan setleri de bulunur. Karavanlarla birlikte çeşitli aksesuarlar verilse de oyun alanını genişletmek için ayrıca aksesuar ve mobilya setlerinden de satın alabilirsiniz.

Barbie Dreamtopia Hayaller Ülkesi

Dreamtopia hayaller ülkesi Barbie serisi içerisinde büyülü ve fantastik bir dünyaya özgü karakterlerle oyuncak Barbie bebek çeşitleri yer alır. Bu seride tek boynuzlu at, denizkızı, peri, kanatlı at, şato, prenseslerin yanı sıra iyi ki doğdun bebeği, gelin Barbie ve damat Ken de yer alır. Dreamtopia setleri tek bebekten oluşabildiği gibi birden fazla bebekten, çeşitli aksesuarlar ve eşyalardan da oluşabilir. Bu içerikler setin temasına göre değişir. Dreamtopia serisi içinde yetişkin bebeklerin yanı sıra çocuk bebekler, at arabası, şato ve şato mobilyalarından oluşan setler de yer alır.

Dreamtopia kanatlı peri bebeklerin kanatlarında çeşitli fonksiyonlar bulunabilir. Bazı bebeklerin kanatları kısa mesafede tek başına kelebek şeklinde uçabilirken bazı perilerin kanatlarıyla köpükten baloncuklar yapılabilir. Bunun için peri kanadının arkasında çekerek çalıştırılan bir pervaneden yardım alınır. Dreamtopia perilerinin kanatları genellikle çıkarılabilir özelliktedir.

Bazı Dreamtopia denizkızlarının üzerinde bir tuş yer alır. Tuşa basınca yanan renkli ışıklarla birlikte denizkızının kuyruğu hareket eder.  Bu ışıklar her seferinde değişen farklı desenlerle veya sürekli aynı desenle yanabilir. Denizkızı bebek modellerinin su içerisinde ışık veren suya dayanıklı olan çeşitleri de bulunur. Çocuğunuz özel tasarım denizkızı bebeklerin kuyruğuna setle birlikte gelen kalemlerle Barbie boyaması yapabilir ve özel beziyle silip tekrar boyayabilir. Bazı setlerdeyse denizkızı kuyruğunu renklendirmek için ürünle birlikte gelen renkli slime çeşitleri kullanılır. Çocuğunuz şeffaf, esnek ve yumuşak denizkızı kuyruğunun içerisine bu renkli slime’leri koyarak oynayabilir ve istediğinde çıkarılıp tekrar kullanabilir.

Farklı renkli, ışıltılı kıyafetli Dreamtopia prenseslerinin yanı sıra özel tarağıyla tarandığında saç rengi değişebilen veya kıyafetinin üzerinde renkli ışıklar yanarken melodi çalabilen Dremtopia prensesleri ve tek boynuzlu at modelleri de yer alır. Bazı Barbie Dreamtopia bebekleri çoklu karakter kullanımı da sunar. Bu setlerin içerisindeki kıyafet ve aksesuarları kullanarak aynı bebeği hem prenses hem peri hem de denizkızına dönüştürebilirsiniz.

Barbie Fashionistas

Barbie Fashionistas birbirinden farklı saç modelleri ve vücut tipleriyle gerçek insan modellerine uygun şekilde tasarlanır. Farklı cilt, göz, saç renkleri ve modaya uygun Barbie bebek kıyafetleri ile Fashionistas bebekleri, çocuklarınızın gördüğü şeyleri yeniden hikâyelemesine imkân tanır. Seride yer alan engelli bebeklerle diğer oyuncaklar çocuklarınızın empati kurmasına ve kendi tarzlarını oluşturmalarına yardımcı olur.

Çocuğunuzun hayallerini canlandırması için sonsuz seçenek sunan her Barbie Fashionistas bebeği kendine özgü bir görünüme ve stile sahiptir. Bu seride hemen hemen her ten renginde ve vücut şeklinde kız, erkek bebek figürleri bulunabilir. Barbie Fashionistas bebeklerinin en yeni serisi dört vücut tipi, 10 cilt tonu, 12 göz rengi, 12 saç rengi, 12 saç stili ve çok sayıda trend modası ve aksesuarı içerir. Gerçek hayatta karşınıza çıkan kıvrımlı, kabarık, bukleli farklı renk saçların yanı sıra mor, pembe, mavi gibi sıra dışı saç renklerinde bebeklere de yer verilir.

Çocuğunuz Fashionistas Barbie kuaför seti bebekleriyle kıvrım kıvrım ve renkli muhteşem saç modelleri tasarlayabilir. Renk değiştiren saçlar, kıvrımlar yapan saç maşaları, fırçalar ve bir dizi gerçekçi araç ile farklı tasarımlar yapabilir. Saç maşaları ve diğer eşyalar elektriksiz çalışır. Maşaların çalışması için bebeğin saçının küçük bir bölümünün üzerine sprey şişesi yardımıyla ılık su püskürtmek ve maşayı bebeğin saçlarına bir kaç saniye sarılı tutmak veya bastırmak yeterlidir. Bu şekilde oluşturulan sıkı buklelerle gevşek dalgaları yeniden yapmak ve yeni bir görünüm oluşturmak için saçı ıslatıp, fırçalamak gerekir. Barbie saçılarının renklendirilebildiği hatta gökkuşağı renkleriyle boyanabilen Fashionistas bebekleri de bulunur. Bu bebek setlerindeki renkli paletlerin içerisine bebeğin uzun sarı saçlarının bir bölümünü yerleştirip dikey yönde kaydırarak boyama yapılır. Tekrar tasarlamak için bebeğin saçlarını yıkamak yeterlidir. Barbie kuaför seti çeşitleri içerisinde farklı renklerde tokalar ve saç bantları gibi saç aksesuarları da yer alır. Aksesuar çeşitleri ve renkleri her modelde farklıdır.

Barbie ile Kendi Modanı Yarat

Genç tasarımcıları destekleyen Barbie markası sanatsal fikirlerinin Barbie bebek için giyilebilir moda haline gelmesini sağlar. Kamuflaj fırfırından parıltılı gökkuşağı şeritlerine kadar, tüm modalardan en son trendler esinlenerek tasarlanan Fashionistas serisi Barbie kıyafetleri ile genç stilistler saç tasarımlarının yanı sıra kıyafet tasarımları da yapabilir.

Barbie Crayola moda tasarım setleri genç tasarımcıların yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olur. Barbie Crayola setleri içerisinde yer alan özel kalemlerle çocuğunuz setteki bebek elbiselerini istediği gibi renklendirerek kendi tasarımını ortaya çıkarabilir. Yeniden tasarlamak içinse kıyafetleri suyla yıkayarak boyaları silmesi gerekir. Boyanabilen tasarım setlerinin yanı sıra ısıyla renk değiştiren kumaş içeren Crayola setleri de satılır. Bu Barbie kıyafet seti içerisindeki kalem soğuk suya batırıldığında siyah renkte, ılık suya batırdığındaysa setteki giysileri gökkuşağı renginde boyar. Çift taraflı kullanılabilen kalemle aynı anda hem siyah hem de renkli boyama yapılabilir. Kıyafet renginin yanı sıra desenini de seçebileceğimiz bir başka Barbie Crayola kıyafet tasarım setinde düz renkteki kıyafetler setteki baskı kalıpları, renkli ve simli boyalarla tasarlanabilir. Sette yer alan elbiseler yıkandığında üzerindeki desenler ve renkler çıkar. Böylece tasarım süreci yeniden başlar. Diğer Barbie kıyafetleri fiyatları boyanabilir kıyafet setlerine göre daha uygun aralıklarda seyreder.

Barbie Signature ve Diğer Setler

Barbie ürünleri yalnızca Barbie bebek oyuncak çeşitleriyle sınırlı değildir. Serinin hayranları için tasarlanan okul setleri, kıyafetler, oyun hamuru setleri, doktor oyuncakları, Barbie temizlik seti ve hatta Barbie gerçek makyaj seti bile satılır. Çocuklar için tasarlanan Barbie makyaj seti fiyatı ürün içeriğine göre değişiklik gösterir. Barbie çocuk giyim ürünleri arasında gündelik giyim eşyalarından Barbie mont, Barbie spor ayakkabı öne çıkar. Ayrıca doğum günü kutlamaları ve çeşitli partilerde kullanabileceğiniz Barbie ürünleri ve Barbie kostüm çeşitleri de satılır. Kırtasiye ve okul ürünleri içerisinden Barbie okul çantası, Barbie suluk, kalem ve boya setleri en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Okul öncesi yaş grubundaki hayranlar düşünülerek tasarlanan Barbie anaokulu çantaları, Barbie çekçekli çanta ve Barbie kırtasiye ürünleri de satılır. Tüm bu temalı ürünler arasında Barbie kristal şato filmi temalı oyuncaklar ve kırtasiye ürünleri de yer alır.

Özellikle yetişkin hayranlar için tasarlanan Barbie’nin özel ve sınırlı üretim imzalı serileri bulunur. Bu serilerde geçmişin ve günümüzün önemli kadın figürleri ve Barbie yıl dönümü bebekleri öne çıkar. Sınırlı üretim bu özel seri bebekleri özellikle koleksiyonerlerin dikkatini çeken niteliklere sahiptir. Hemen hemen her 10 yılda bir, yıl dönümü özel bebeği tasarlayan Barbie’nin 60.yıl yıl dönümü bebeğiyle birlikte 60. yıla özel meslekler serisi de sunulmuştur. Bu seride Barbie’nin en ikonik 6 kariyer bebeğinden astronot, haber spikeri, itfaiyeci, pilot, siyasal aday, futbolcu mesleğine yer verilmiştir. Yıl dönümü bebeklerinin yanı sıra yılbaşı Barbie bebekleri de tasarlanır. Barbie yeni yıl bebeği her yeni yılda farklı tasarımlarla ve sınırlı sayıda üretilir. Ayrıca imzalı serilerde çeşitli süper kahramanlar ve fantastik film karakterlerine de yer verilir. Özel üretim Barbie fiyatları standart Barbie oyuncak seti çeşitlerine göre daha yüksektir.

Siz de çeşitli Barbie eşyaları, Barbie modelleri ve Barbie giyim ürünlerini Trendyol ayrıcalığı ile satın alabilir, Barbie sipariş edebilirsiniz. Yeni Barbie bebekler ve Barbie’nin tüm oyuncakları hakkında detaylı bilgi edinmek ve Barbie indirim fırsatlarından haberdar olmak için Trendyol’u takipte kalın.