"

Lol Oyuncak Bebek

" araması için 146 sonuç listeleniyor
LOL Suprıse Bebek
Kargo Bedava
LolSuprıse Bebek
(34)
Suprıse Bebek
189,90 TL
Sepete Git

Çocukların Bayıldığı Lol Bebek Çeşitleri

Özellikle kız çocuklarının yoğun ilgisi ile oyuncak sektörünün son yıllardaki en büyük fenomenlerinden birine dönüşen LOL bebek serisinin altında MCA Entermainment Inc. firmasının imzası bulunur. 1979 yılında kurulan Amerika Birleşik Devletleri kökenli bu firma, sektörünün en köklü markalarından biridir. LOL bebek ya da tam adıyla LOL Surprise! serisi ise 2016 yılında piyasaya sürülür. Seri, o günden bu yana her yıl üretilen farklı özellikteki varyasyonları ile daha da genişler. Bu sırada da daha çok çocuğu etkisi altına almaya devam eder. Öyle ki bu bebeklerin koleksiyonunu yapmak her geçen yıl daha da yaygınlaşan bir etkinlik hâline gelmiş durumdadır. Bebeklerin popülaritesindeki bu artış, kaçınılmaz olarak onların farklı mecralarda da kendilerini göstermesi yönünde bir sonuç doğurur. Online yayın devi Netflix, 2021 yılının Ekim ayında LOL bebeklerini konu alan animasyon bir film yayınladı. L.O.L. Surprise! The Movie adını taşıyan 47 dakikalık film de tıpkı bu oyuncaklar gibi çocukların ilgisini çekmeyi başardı.

LOL Bebek Çeşitleri Nelerdir?

LOL Bebek Çeşitleri Nelerdir?

LOL bebek çeşitleri genel olarak iki ana gruba ayrılır. Bunlar Tots olarak bilinen büyük ve küçük kız kardeşlerdir. Bu tür bebeklerin benzerlerinden en net şekilde ayrıldığı nokta sürpriz formatında piyasaya sürülmeleridir. Oyuncaklar, içindekinin hangisi olduğunun görünmesini engelleyecek şekilde kapalı bir kürenin içinde bulunur. Dolayısıyla ürünü satın aldığınızda kutunun içinden hangi bebeğin çıkacağını bilemezsiniz. Bu merak unsuru, çocukların LOL bebeklerine dair en çok sevdiği özelliklerin başında gelir. LOL bebek yumurtası olarak da tanımlanan bu kürenin açılması sırasında çocuklar hem eğlenir hem de yoğun bir heyecan hisseder. Büyük veya küçük kız kardeş içeren yumurtaların boyutları birbirlerinden farklıdır. Büyük olan çeşitler yedi ya da daha fazla katmana sahiptir. Her bir katmanın açılışında paketten bebeklerle oynarken alınacak keyfi artıran çeşitli aksesuarlar ya da sticker tarzı küçük hediyeler çıkar. En son katmanda ise asıl ürün olan bebekler bulunur.

Surprise serisine ek olarak 2019 yılında LOL OMG bebek çeşitleri piyasaya sürülmüştür. Bu çeşit bebekler, daha önce çıkan klasik seriye kıyasla daha uzun ve büyük olmaları ile dikkat çeker. OMG türündeki bebeklerin bir diğer önemli özelliği modaya uygun kıyafet ve aksesuar tasarımları ile gelmeleridir. Bu aksesuar çeşitliliği sayesinde çocuklar, LOL oyuncak bebek modelleri istedikleri gibi giydirme ve süsleme şansına sahip olur. OMG çeşidinin Surprise’dan en büyük farkı, satın alınan bebeğin önceden görülebilmesidir. Yani bu modelde, bebek üzerindeki sürpriz faktörü onların aksesuarlarına yönlendirmiş durumdadır. Her bir OMG kutusundan 20 adet sürpriz çıkar. OMG serisindeki oyuncaklar LOL bebek sürpriz modellerinin ablası olarak tasarlanmıştır.

LOL bebek Pets de bu oyuncak grubunun en sevilen çeşitlerinden biridir. Bu grupta yumurtaların içinden evcil hayvan formunda sevimli oyuncaklar çıkar. Kızlar ve evcil hayvanlara ek olarak bu seride, erkek çocuk şeklinde oyuncaklar da bulunur. Boys serisi altında sunulan bu oyuncaklar, tıpkı klasik modeller gibi yumurtanın içinden pek çok sürprizle çıkar. Furniture serisi de LOL oyuncaklarının en özel çeşitlerinden biridir. Furniture paketlerinde, diğer serilerdeki bebeklerle oynamayı daha eğlenceli kılan eşyalar ve mobilyalar bulunur. LOL bebek evi ile de kullanılabilecek bu eşyalar, detaylı tasarımları ile dikkat çeker. Furniture serisindeki eşyalar aynı zamanda bebeklerle oynamayı daha eğitici hâle getirir. Bu nedenle Furniture serisi LOL dünyasının en dikkat çekici parçalarından biri olma özelliğini taşır.

Farklı çeşitlerdeki ürünlerle çok geniş bir kapsama kavuşan LOL bebek oyuncakları dünyasının piyasaya sürülen yeni seriler ile her geçen gün daha da genişlediğini söylemek mümkündür. Bu seriler sayesinde çocuklar hem koleksiyonlarını genişletme şansı yakalayabilir hem farklı ve yeni oyuncaklarla daha keyifli oyunlar oynayabilir. LOL bebek yeni seri kapsamındaki ürünlerle çocukların oyun evreninin sınırları da sürekli genişler.

LOL bebekler, genel olarak tek başlarına satılan ürünlerdir. Farklı LOL ürünlerini set olarak da satın almanız mümkündür. LOL bebek seti tarzı ürünlerle hem küçük bebekleri hem de onlarla kullanılabilecek aksesuarları ve eşyaları edinme şansını yakalayabilirsiniz. 2’li, 8’li LOL bebek setlerini piyasada bulmanız mümkündür. Bu tür ürünlerden birini tercih ettiğiniz takdirde çocuklarınız aynı anda birden fazla oyuncağa sahip olduklarından daha çok sevinir. Çocuklarınızı daha da sevindirebileceğiniz az bulunan alternatif LOL ürünleri de mevcuttur. Bu konuda akla gelen ilk örneklerden biri LOL bebek makyaj setidir. Bu set ile çocuklar çok keyifli dakikalar geçirebilir.

Kazandığı popülarite, ulaştığı satış rakamları ve aldığı sektörel ödüller, bu oyuncakların başka alanlarda görünmesi sonucunu kaçınılmaz kılar. Giysilerden okul eşyalarına kadar pek çok ürün grubu bu bebeklerin görselleri ile üretilir. Bu ürünlerin özellikle kız çocukları mutlu etmek için birebir olduğu söylenebilir. LOL bebek valiz, oyuncak dünyasından ilham alınarak tasarlanmış bu tarz bir üründür. Bu valiz sayesinde kız çocukları seyahatlere gitmek için çok daha heyecanlı olur. Siz de çocuğunuza valiz almayı düşünüyorsanız bu ürün ile çıkacağınız seyahatleri çok daha keyifli bir hâle getirebilirsiniz.

LOL Bebeklerin Özellikleri Nelerdir?

LOL Bebeklerin Özellikleri Nelerdir?

LOL bebeklerin en öne çıkan özelliği sevimli tasarımlarıdır. Bu kadar yüksek bir sevgi ile karşılanmalarında tasarımlarının büyük etkisi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu bebeklerin baş kısımları gövdelerinde göre daha büyüktür. Gözlerinin büyük olması da bu bebeklerin tasarımında dikkat çeken bir diğer önemli özelliktir. Tasarımlarının bu yönde yapılması nedeniyle LOL bebekler gerçekçi görünüşe değil, çocukların çizgi filmlerden aşina oldukları formlara daha yakın bir noktada durur.

LOL Surprise serisindeki ürünler, dışı farklı plastik katmanlarla örtülmüş bir küre içinde yer alır. Çocukların oyuncağa ulaşması için öncelikle bu katmanları açmaları gerekir. Klasik türdeki bir üründe toplam 7 katman bulunur. Paketin açılması sırasında her bir katman çocuklara yeni sürpriz sunar. Bunlar arasında gizli mesajlar, minik stickerlar, bardak ya da biberon benzeri objeler bulunur. Her katmanında yeni bir armağanla karşılaşan çocuklar için bu oyuncakları sadece açmak bile başlı başlı eğlenceli ve oyun benzeri bir aktiviteye dönüşür. Sonunda da ana unsur olan bebeğe ulaşmaları ile çocukların aldığı keyif tam anlamıyla tavan yapar.

Bu serideki standart bebekler, yaklaşık 8 cm uzunluğunda bir boya sahiptir. Gövdeleri sert plastik kullanılarak üretilir. Baş kısımları ise kauçuktandır. Başları oldukça yumuşak bir dokunma hissi verir. Aynı zamanda kolayca sıkılabilirler. Sıkılabilir yapıda olmaları bu bebeklerin kimi fonksiyonları yerine getirmelerini de sağlar. Yumurtalardan çıkan bardak ya da matara benzeri aksesuarların kullanılması ile su içebilen LOL bebekler; sıkıldıkları takdirde ağlama, ağzından su püskürtme ve altına tuvaletini kaçırma gibi işlemleri yapabilir. Çok fonksiyonlu yapısı, bu oyuncakları küçük boylarına rağmen son derece eğlenceli kılan en temel özelliklerin başında gelir.

LOL bebeklerin kolları, bacakları ve başları hareket ettirilebilecek özellikte tasarlanmıştır. Bu sayede farklı şekilde pozlanabildikleri gibi onlarla oynamak ve zaman geçirmek de daha keyifli hâle gelir. Hareketliliğin yanında çocuklarınız bebeklerini paketlerden çıkan sürpriz giysi ve aksesuarlar ile de süsleyebilir. Yumurtaya benzetilebilecek bu paketlerin içinden giysiler, ayakkabılar, gözlük ve saç bandı gibi pek çok farklı obje çıkabilir. Son derece detaylı ve sevimli şekilde dizayn edilmiş bu objeler çarpıcı renkleri ile de dikkat çeker. Hatta bunlardan bazıları su ile temas ettiklerinde renk ya da desen değiştirebilir. Bu özellik, bazı LOL bebek çeşitlerinde de mevcuttur. Suyun etkisi ile kimi LOL bebeklerinin rengi değişebilir. Bu özelliğin hangi bebeklerde olduğunu paket içinden çıkan broşürden görebilirsiniz.

LOL bebek büyük modeller olarak da nitelendirilebilecek OMG serisindeki oyuncakların daha farklı özellikleri vardır. Bu bebeklerin boyları 25 cm civarındadır. Saçları daha uzun ve yumuşaktır. Aynı zamanda taranmaya ve şekillendirilmeye son derece uygundur. Bu serideki oyuncaklar moda ile yakından ilgili genç kızlar tipinde tasarlanmıştır. Buna bağlı olarak pek çok giysi ve aksesuar çeşidi ile gelirler. Ayrıca bu serinin kutuları giyinme odası şekildedir. Bu tasarım serinin konseptini en iyi şekilde tamamlar.

LOL bebek oyuncak bebek sektörünün en önemli serilerinden biridir. Bu serideki bebekler plastik ve benzeri materyaller kullanılarak üretilir. Dolayısıyla LOL bebek peluş oyuncak gibi bir seriden söz etmek mümkün değildir. Piyasada bu türden oyuncaklara rastlamak mümkün olsa da bunların orijinal ya da lisanslı ürünler olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle koleksiyoncular topladıkları bebeklerin orijinal olmasına büyük özen gösterir Bu durum da kaçınılmaz olarak “Orijinal LOL bebekler nerede satılır?” sorusunu akla getirir. Aldığınız ürünün orijinalliğinden endişe duymak istemiyorsanız güvenilir yerleri tercih edebilirsiniz. İnternette LOL bebek satılan yerler arasında Trendyol ön plana çıkar. Trendyol’dan bu serinin pek çok oyuncağına uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

LOL Bebeklerin Çocuk Gelişimine Yararları Nelerdir?

LOL Bebeklerin Çocuk Gelişimine Yararları Nelerdir?

LOL bebeklere yönelik yoğun ilgi, bu oyuncakların çocuk psikolojisi ve gelişimine olan etkisini de gündeme getirir. Bu oyuncak bebek türleri, çocukların gelişimine pek çok farklı açıdan olumlu katkı yapar. Bunların başında çocukların hayal gücünü geliştirmesi gelir. Bu bebekler, çok farklı seriler hâlinde piyasa sürülür. Söz konusu serilerde bulunun yeni LOL bebekler ile bu oyun ve hayal dünyası genişler. Çocuklar yeni hikâye akışlarına ve karaktere adapte olurken zaman içinde kendi küçük LOL öykülerini de yaratmaya başlar. Bu sayede çocukların yaratıcılıkları ve hikâye anlatma becerileri ciddi anlamda gelişir. Bu yararın yanına kelime haznesini artırma yönündeki etki de eklenebilir. Zira LOL bebekler çocukların o zamana kadar henüz tanımadıkları eşyalar ve objeler ile gelir. Yeni kelimeler öğrenmeleri bu şekilde kolaylaşan çocuklar, bir süre sonra hayatları boyunca karşılaşacakları birçok obje ile tanışmış olur. Böylece ilerideki hayatlarına daha hazırlıklı hâle gelirler.

LOL bebekler, çocukların duygusal gelişimine yardımcı olur. Bu oyuncaklar, sürpriz mantığı üzerine inşa edilmiş ürünlerdir. Çocuğunuz ürünün paketini açarken içinden hangi bebeğin çıkacağını bilmez. Bu bilinmezlik faktörü çocukların merak duygusu ve beklentiler ile baş etmeyi öğrenmelerine yardımcı olur. Her ne kadar LOL yumurtaları içinde çok farklı bebekler bulunuyor olsa da çocuğunuza hâlihazırda sahip olduğu bir model yeniden çıkabilir. İlk başta bu durum olumsuz gibi görünse de aslında son derece etkili bir yolun da kapısını açar. LOL bebeklerin giysilerinin ve aksesuarlarının değiştirilebilir özellikte olması sayesinde çocuğunuz bebeklere farklı kıyafetler giydirebilir. Böylece koleksiyonda aynı bebekten birden fazla olması sorunu aşılırken çocukların problem çözme yeteneği de gelişir. Bu durum çocuğunuzun çevresi ile kurduğu iletişime de katkı sağlar. Çevresinde kendi gibi LOL bebek koleksiyonu yapan bir arkadaşı varsa ellerinde birden fazla olan bebekleri ya da aksesuarları değiş tokuş edebilir. Bu sayede kendi koleksiyonunu genişletirken sosyal becerilerini de geliştirebilir.

Koleksiyon yapmak herkesin ilgisini çeker. Dolayısıyla çocuğunuzun bu bebekleri biriktirmesi ve eksiklerini tamamlamaya çalışması bir süre sonra kaçınılmaz olarak sizin de merak duygunuzu harekete geçirir. Kendinizi hiç beklemediğiniz bir anda çocuğunuzun koleksiyonunu genişletmeye çabalarken bulabilirsiniz. Bu durum çocuğunuzla olan ilişkinizi güçlendirir ve onu daha yakından tanımanıza yardımcı olur.

LOL bebek fiyatları, serilerine ya da içindeki sürprizlerin miktarına göre değişir. Bu durumu çocuğunuzun bütçe kontrolü konusunda bilinçlenmesine yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Daha büyük LOL yumurtasına sahip olmak istiyorsa daha uzun süre beklemesi gerektiğini öğrenen çocuklar, bütçe ve aile ekonomisi gibi konularda hızlı bir şekilde bilinçlenebilir.

LOL Bebekler Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

LOL Bebekler Kaç Yaş Çocuklar İçin Uygundur?

Genel itibariyle LOL bebeklerin 4 ila 14 yaş arasındaki çocuklar için uygun olduğu söylenebilir. Belirtilen yaş aralığındaki çocuklar, bu oyuncaklar ile son derece eğlenceli dakikalar yaşayabilir. Söz konusu yaş aralığı, çocukların gelişimi açısından büyük önem taşır. Dolayısıyla bu dönemde LOL bebekler ile zaman geçiren çocuklar, yukarıda belirtilen olumlu faktörlerin de yardımıyla gelişimlerini en iyi şekilde tamamlama fırsatı bulur. Koleksiyon yapmanın çok geniş yaş grubuna hitap eden bir faaliyet olduğu söylenebilir. Bu oyuncakların 14 yaşın üzerindeki kişilerin de ilgisini çekeceği ve onların da LOL bebek koleksiyonu yapmak istemelerinin şaşırtıcı olmayacağı çıkarımını yapmak da mümkündür.

LOL bebek paketlerinden çıkan kimi objeler ve aksesuarlar oldukça küçük boyutludur. Bu objeler, daha küçük bebekler tarafından yutulabilir ve olumsuz durumların meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle LOL bebeklerin 3 yaş ve altı çocuklar için uygun olmadığı ifade edilir. 3 yaşın altında bir çocuğunuz varsa bu oyuncakları onun ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeniz önerilir.

En Popüler LOL Bebek Oyuncağı Hangisidir?

En Popüler LOL Bebek Oyuncağı Hangisidir?

Kimi LOL bebekler, diğerlerinden daha çok ilgi çeker ve böylece çocuklar arasında ciddi bir popülarite kazanır. En popüler bebeklerden biri Queen Bee’dir. Glitter 1 serisinde yer alan bu bebek, özellikle ilk çıktığı dönemdeki nadirliği nedeniyle tüm çocukların en çok edinmek istediği LOL oyuncaklardan biri hâline gelmiştir. Arı deseninde altın rengi ve siyah bir elbiseye sahiptir. Queen Bee ile ilgili en dikkat çekici detaylardan biri de ünlü şarkıcı Beyoncé’den ilham alınarak yaratılmış olmasıdır. Hâl böyle iken Netflix’te yayınlanan LOL filminin Queen Bee karakterinin başından geçen olayları konu alması da oldukça anlaşılırdır.

Nadirlik seviyesi, LOL bebeklerin popülaritesini belirleyen bir faktördür. En nadir bebek olarak bilinen Crystal Star, OMG Winter Disco serisinin bir parçasıdır. Etkileyici tasarımı ile öne çıkan bu bebeğin OMG serisinin ilk üyesi olması onu daha da popüler kılar. Bu iki ürün yanında LOL bebek unicorn modeli de adını aldığı mitolojik canlıyı andıran sevimli görüntüsü ile çocukların sevgisini kazanmıştır. LOL oyuncak bebek evi de çocukların çok sevdikleri bir diğer üründür.

LOL Oyuncak Bebek Fiyatları Ne Kadardır?

LOL Oyuncak Bebek Fiyatları Ne Kadardır?

LOL oyuncak bebek fiyatları, serilere ve paket içeriklerine göre değişir. LOL bebek oyuncak seti ile tekli bir paketin fiyatlarının aynı olmasını beklemek yanlış olur. Dolayısıyla LOL bebekler için tek bir fiyattan bahsetmek oldukça zordur. Ancak LOL bebek çoklu paket gibi set hâlindeki ürünler fiyat bakımından daha avantajlıdır. Aynısı LOL oyuncak bebek ve mobilya oyun seti tarzı ürünler için de söylenebilir.

“LOL bebek nerede satılır?” sorusuna verilebilecek en net yanıtların başında Trendyol gelir. Trendyol’dan bu bebeklerin birçok farklı modeline ulaşabilir, onların fiyatlarını ve özelliklerini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Uygun fiyat politikası sayesinde bu bebekleri Trendyol’dan satın alarak çocuklarınızı bütçenizi yormadan sevindirebilirsiniz.