"

Barbie Oyuncak Bebek

" araması için 3308 sonuç listeleniyor
Barbie Cutie Reveal S2
Hızlı Teslimat
BarbieCutie Reveal S2
(4)
499 TL
Sepete Git

Oyunları Renklendiren Barbie Oyuncak Bebek Modelleri

Barbie bebekler, 1959 yılında Ruth Handler tarafından piyasaya sürülmüştür. Barbie bebek oyuncakları piyasaya girdiği günden bu yana 7’den 70’e geniş bir kitlenin zevkine hitap etmeyi başarmıştır. Özellikle popüler güzellik algısı çerçevesinde şekillenen Barbie bebek oyuncak kategorisinde model figürleri dikkat çeker. Barbie, oyuncak sektörüne adım attığı günden beri parfümden perdeye, çamaşırlardan aksesuarlara dek pek çok ürün çeşidinin üretiminde söz sahibi olmayı başarmıştır. Dünyanın en çok satan oyuncak bebek kategorisinde görülen Barbie figürleri geçmişe vurduğu damgayı geliştirerek günümüzde de etkisini sürdürmeye devam eder.

Trendyol’da Barbie markası tarafından üretilen binlerce oyuncak satışa sunulur. Binlerce oyuncak modeli arasında yolunuzu kaybetmemek için hayalinizdeki Barbie figürünü ararken arama sınırlandırmasından yararlanabilirsiniz. Sınırlandırma aracında Barbie bebek türleri model, et ve bez bebek olarak sıralanır. Kriterler arasında en doğru seçimi yaparak kısa sürede sipariş verebilirsiniz. Size sadece kriterleri belirlemek kalır. Trendyol belirlediğiniz kriterlere uygun ürünleri anında önünüze serer.

Barbie Oyuncak Bebek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Barbie Oyuncak Bebek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Trendyol’da Barbie sektörü tarafından üretilen binlerce model oyuncak ve aksesuar ürünü bulunur. Söz konusu marka duyulduğunda ilk başta oyuncak bebek kategorisi zihinlerde canlanır. Barbie markasının satışa sunmuş olduğu oyuncak bebek modelleri kendi içerisinde bez, model ve et bebek olarak farklı kategorilere ayrılır. Barbie model bebekler, popüler güzellik algısı çerçevesinde tasarlanan oyuncak figürlerinin üretimiyle ortaya çıkmıştır. Söz konusu model bebeklerin ilgi çekici saç, vücut, yüz ve elbiseleri bulunur.

Model olarak üretilen Barbie bebekler çocukların kurdukları bir hayali somut dünyaya uyarlamasına yardımcı olur. Çocuklar, Barbie’nin model bebeklerini kolayca oyun alanlarına dâhil edebilirler. Bunun yanı sıra model Barbie bebekler yetişkinlerin oyuncak koleksiyonu için de vazgeçilmezdir. Bu noktada Barbie dünyasına ait model bebekleri sırası; deniz kızı, bebek bakıcısı, sporcu ve jimnastikçi şeklinde devam eder. Söz konusu liste Barbie firması tarafından üretilen ilgi çekici model bebekler eklendikçe genişler.

Barbie firmasının oyuncak bebek kategorisinde dikkat çeken bir diğer model de et bebeklerdir. Barbie et bebekleri, alışılmış oyuncakların aksine oldukça yumuşak ve eklemsiz bir dokuya sahiptir. Söz konusu et bebekler çocukların evcilik gibi oyunlarına dâhil olmayı başarır. Aynı zamanda belirgin bir et formuna sahip bebekler çocukların el ve bilek koordinasyonunun gelişimine yardımcı olur. Piyasaya sürülen et bebekler genellikle eklemsiz bir formda üretilmiştir. Barbie sonsuz hareket et bebeği egzersiz hareketlerinin kolaylıkla oyuncağa uyarlanmasını sağlar. Et formunda üretilen figürün kıvrım noktaları ergonomik bir kullanım sunar. Böylece çocukların oyun alanlarına başarıyla eşlik eder.

Barbie firması tarafından satışa sunulan bir diğer model de bez bebeklerdir. Söz konusu bez bebek kategorisinde sunulan figürlerin büyük bir çoğunluğunda elbise ve aksesuarlar bez materyalinden üretilmiştir. Setin içerisinde yer alan bez aksesuarlar çocuklara eğlenceli bir oyun aktivitesi sunar. Bebeklerin üzerinde değişim uygulamak isteyen çocukların hayal gücü ve düşünce kapasitesi gelişim gösterir. Bu noktada farklı kategorilerde üretilen Barbie bebeklerin çocuk gelişiminde önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Barbie Oyuncak Bebek Aksesuarlarının Çeşitleri Nelerdir?

Barbie Oyuncak Bebek Aksesuarlarının Çeşitleri Nelerdir?

Barbie bebek firması tarafından üretilen oyuncakları birbirinden ayıran kriterlerden biri de aksesuar çeşitleridir. Set içerisinde bulunan Barbie’nin aksesuarları, söz konusu oyuncağın çocukların çeşitli oyun alanlarına kısa sürede uyum sağlamasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra belirli bir tema çerçevesinde üretilen aksesuarlar bu bebeklerin popüler oyuncak sektöründe öne çıkmasını sağlar. Popüler Barbie aksesuarları; araba, karavan, dolap, pasta, ev, mutfak seti, ambulans, bisiklet, kuaför seti, doktor seti ve yatak olarak sıralanır. Barbie arabası çocukların ilgisini çekecek renk ve boyutlarda üretilmiştir. Üstü açık pembe araba, oldukça havalı ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir.

Barbie araba modelinin içerisinde seri bebeklerine yer vererek arabalı Barbie ile çocuklarınızın evcilik oyununu daha renkli bir hâle getirebilirsiniz. Barbie firmasının satışa sunduğu aksesuar kategorisinde karavanlar da dikkat çeker. Barbie karavan modelleri “rüya karavanı” olarak anılır. 3’ü bir arada teması çerçevesinde üretilen karavan açıldığında bir yüzme havuzu şekline bürünür. Ayrıca bu karavanın içini açarak Barbie’nin yaşam alanını düzenleyebilirsiniz. Karavanın şoför bölümünde iki adet oturma bölümü bulunur. Söz konusu koltuklarda model Barbie bebeklerine ya da erkek Barbie figürlerine yer verebilirsiniz.

Bir yaşam alanı kategorisinde üretilen Barbie bebek aksesuarlarda dikkat çeken bir ürün de dolaplardır. Barbie dolabının içerisinde birbirinden farklı renk ve desenlerde kıyafetler bulunur. Çocuklar Barbie’nin kıyafetlerini çıkartıp asarken el ve koordinasyon becerilerini geliştirebilir. Bunun yanı sıra Barbie’nin kıyafetlerini dolaba yerleştiren çocukların düzen duyguları da gelişim gösterir. Bu noktada Barbie gardırop modellerinin çocuk gelişimi için faydalı olduğunu söylemek mümkündür.

Yaşam alanı teması çerçevesinde üretilen bir diğer aksesuar da Barbie evleridir. Söz konusu Barbie oyuncak bebek evi birbirinden farklı odaların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Barbie bebek evi oyuncaklarında mutfak, yatak odası, salon, banyo ve yemek odası gibi özel bölümler bulunur. Çocuklar devasa Barbie rüya evini düzenlerken yaşam alanlarına ilişkin düzenleme becerileri gelişim gösterir. Bunun yanı sıra Barbie portatif evini düzenleyen çocukların takip koordinasyon ve karar sistemleri de olumlu etkilenir. Böylece çocuklar için keyifli bir oyun alanı yaratırken bedensel ve zihinsel gelişimlerine de fayda sağlanır. Aynı zamanda büyük boyutlarda üretilen Barbie nin evi çocuk odalarında bir dekor olarak kullanılabilir. Çocuklar oynamak istediklerinde ev figürünü kolayca açık bir hâle getirebilir. Bu sayede çocukların oyun saatlerine keyif katılabilir.

Barbie ambulans ve bisiklet ürünleri, taşıt aksesuarlarına beğeniyle yaklaşan çocukların ilgisini çeker. Barbie’nin ambulans oyuncağı ses ve ışık sistemine sahiptir. Böylece gerçek bir ambulans görünümü sunmayı başarır. Bunun yanı sıra Barbie bisiklet de çocuklar için ilgi çekici özelliklere sahiptir. Barbie’nin bisikleti küçük model oyuncak figürlerine uyum sağlamak üzere üretilmiştir. Pembe bir renge sahip bisikletin ön kısmında küçük bir sepet bulunur. Sepetin içerisinde Barbie’nin aksesuarlarına yer verebilirsiniz. Çocukların oyun alanlarında yarattığı bir dünyayı daha keyifli bir hâle getirmek için bisiklet gibi çeşitli taşıt modellerini satın alabilirsiniz. Barbie’nin yaşam alanı kategorisinde dikkat çeken bir diğer model de yatak odasıdır. Barbie yatak odası setinin içerisinde komodin, dolap, yatak ve askılık bulunur. Çocuklar hayalini kurdukları evi dekore ederken yatak odasını diledikleri gibi düzenleyebilirler.

Markanın satışa sunduğu aksesuar kategorisinde Barbie oyuncak setleri dikkat çeker. Barbie bebeklere özel tasarlanmış oyuncak setleri; pasta, mutfak, kuaför ve doktor olarak sıralanır. Barbie pasta seti bir pastane görüntüsüne sahiptir. Setin içerisinde Barbie’nin lezzetli pastalar yapabileceği bir tezgâh bulunur. Böylece çocukların pastacılık sektörüne ilişkin bilgi sahibi olma süreci kolaylaşır. Yemek ve tatlı sektörüne ilgi duyan çocukların dikkatini çeken bir diğer ürün de mutfak setidir. Barbie mutfak setinin içerisinde gerçek bir mutfağı andıran fırın, ocak, dolap gibi çeşitli ekipmanlar bulunur. Böylece çocukların yemek yapmaya ilişkin bilgi sahibi olması sağlanır. Mutfak içerisinde Barbie’ye komut veren çocuklar, malzemelere ve ekipmanlara yönelik tahminlerde bulunur. Bu sayede çocukların bilgi edinmesi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Barbie’nin mutfak seti de tıpkı pasta koleksiyonu gibi kariyer bebekleri kategorisinde bulunur. Söz konusu Barbie kariyer bebekleri farklı meslek gruplarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Doktor, kuaför ya da pastacı olarak üretilen bebekler, çocukların geleceğin mesleklerine yönelik bilgi sahibi olmasını kolaylaştırır.

Kariyer bebekleri kategorisinde Barbie doktor seti dikkat çeker. Söz konusu doktor setinde çocukların tıp alanında bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla tıbbi ekipmanlar ve görüntüleme sistemleri bulunur. Oyun alanında kendi doktor odasını kuran çocukların tıp alanındaki mesleklere ilgi duyması sağlanır. Bunun yanı sıra oyun setinin içerisinde bulunan tıbbi ekipmanlar çocukların oldukça ilgisini çeker. Onların merak duygusunu kamçılayacak doktor setini güvenle tercih edebilirsiniz. Meslek gruplarından esinlenen bir diğer oyun seti de kuaför kategorisidir. Barbie kuaför setinde birbirinden farklı bakım ekipmanları bulunur. Kişisel bakıma ilgi duyan çocuklar kuaför setleri sayesinde ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olurken mesleğin inceliklerine göz atma imkânına erişir. Kuaför Barbie bebek setini eğlenirken bilgi sahibi olmak isteyen çocukların oyun alanlarına güvenle dâhil edebilirsiniz.

Son olarak Barbie bebeklerin kariyer kategorisinde bebek bakıcısı ve veteriner setleri dikkat çeker. Barbie bebek bakıcısı setinin içerisinde bir adet bebek figürü ve mama sandalyesi bulunur. Skipper Barbie olarak adlandırılan set, çocukların, bebeklerin ihtiyaçlarını gözlemlemesine yardımcı olur. Böylece küçükler için geleceğe yönelik meslek seçimi daha basit bir hâle gelir. Minik dostlarımızı seven çocuklar özellikle veteriner hekimliğe ilgi gösterir. Onların veterinerlik mesleğine yönelik bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu işi oyun alanlarına dâhil edebilmek için özel bir oyun seti geliştirilmiştir. Barbie veteriner merkezinde tedavi ekipmanları ve minik hayvan figürleri bulunur. Seti oyun alanına dâhil eden çocukların hayvan sağlığına yönelik bilgi sahibi olması sağlanır. Bunun yanı sıra oyun setinde bulunan ekipmanlar, veteriner hekimliğe dair somut ve detaylı bilgiler verir. Böylece çocukların hayalini kurduğu mesleklere bir adım daha yaklaşması sağlanır.

Çocukların En Çok Tercih Ettiği Barbie Bebekler Hangileridir?

Çocukların En Çok Tercih Ettiği Barbie Bebekler Hangileridir?

Barbie markası tarafından üretilen model bebek figürleri çocukların oyun alanlarına mutluluk kazandırmayı başarır. Bu noktada popüler güzellik sektörüne uyum sağlayan Barbie bebek modelleri çocuklar tarafından tercih edilir. Küçüklerin beğenisini kazanan model bebek türleri; deniz kızı, hamile, sporcu, seyahat, gelin, prenses, yılbaşı bebeği, balerin ve renkli saçlı olarak sıralanır. Barbie deniz kızı çocukları ilgisini çekecek rengârenk tonlara sahiptir. Bebeğin kuyruk bölümünde bulunan gökkuşağı renkleri, oyun vakitlerine eğlence kazandırmayı başarır. Hamile Barbie bebekleri de çocukların ilgisini çeken özelliklere sahiptir. Hamile bir model çocukların ilgisini çekerek onların “anne” figürü hakkında bilinçlenmesini sağlar. Çocukların ilgisini çeken bir diğer model de sporcu bebeklerdir. Söz konusu sporcu Barbie bebek modelinin eklem ve kas sistemleri belirgindir. Spor yapan bir Barbie bebek modeli, çocukların egzersizin ve fiziksel hareketin yararı hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. Sporcu olarak adlandırılan eklemli Barbie bebek modelleri oyuncak bebek koleksiyonlarında da dikkat çekici bir ürün olarak bulunur. Böylece sağlıklı spor aktivitelerini somut bir hâle getiren jimnastikçi Barbie figürlerini güvenle satın alabilirsiniz.

Çocukların en çok tercih ettiği Barbie bebek setlerinde seyahat modeli bulunur. “Barbie seyahatte” setinin içerisinde çocukların ilgisini çekecek rengârenk ekipmanlar vardır. Bunun yanı sıra minik valiz figürü seyahat esnasında çocukların keyifli vakitler geçirmelerine yardımcı olur. Evcilik esnasında Barbie’nin seyahat ekipmanlarına tekli olarak yer verebilir ya da Barbie Ken bebek satın alarak ikili bir seyahat hayal edebilirsiniz. Daha kalabalık bir seyahat arzularsanız Barbie ailesi setini edinebilirsiniz. Son olarak minik dostları da dâhil ettiğiniz bir seyahatin hayalini kuruyorsanız Barbie köpek figürünü sipariş verebilirsiniz.

Şık görüntüsü ile büyüleyen Barbie bebek modelleri gelin, yılbaşı, prenses ve balerin olarak sıralanır. Barbie gelinlikleri ile dikkat çeken bebek figürü şık ve sade bir görünüme sahiptir. Gelinlik içerisindeki Barbie bebeği canlandırdığınız bir düğün organizasyonuna dâhil edebilirsiniz. Figüre eşlik etmesi için Barbie erkek bebeklerini kullanabilirsiniz. Son olarak iddialı bir giriş yapmak isterseniz atlı Barbie yönünde karar kılabilirsiniz. Söz konusu organizasyonu daha keyifli bir hâle getirmek için tercihi prenses Barbie’den yana kullanabilirsiniz.

Yeni yılın ilk gününde şık ve gösterişli bir organizasyon için Barbie yılbaşı bebeğini sipariş verebilirsiniz. Son olarak şık bir görünümün yanı sıra estetik figürler için tercihinizi balerin Barbie modelinden yana kullanabilirsiniz. Son olarak sıra dışı bir organizasyona damga vurmak için renkli saçlı Barbie modelleri üretilmiştir. Renkli saçlı bebeklerin üretiminde gökkuşağının özgün tonlarından ilham alınmıştır. Böylece savrulan Barbie bebek saçlarını tararken eğlenceli bir oyun saatine erişebilirsiniz.

Eğlenceli Tasarımlarıyla Üretilmiş Barbie Bebekler Hangi Yaş Gruplarına Uygundur?

Eğlenceli Tasarımlarıyla Üretilmiş Barbie Bebekler Hangi Yaş Gruplarına Uygundur?

Barbie firması tarafından özenle geliştirilen ürünler, çocuktan yetişkine dek her yaş grubuna hitap etmeyi başarır. Özellikle çocukların oyun alanlarına eğlence katan Barbie bebek figürleri zaman içerisinde koleksiyonun bir parçası hâline gelir. Trendyol’da satışa sunulan Barbie bebek figürlerinin hitap ettiği yaş aralığı 0-2, 0-3, 0-6, 0-24, 1,5-2 yaş, 3-6 yaş, 6-9 yaş ve 9+ yaş olarak sıralanır. Bazı bebek figürlerinde ise +3, +4 ve +6 yaş aralığını gözlemlemek mümkündür.

Barbie Oyuncak Bebekler Çocukların Kullanımına Uygun mudur?

Barbie Oyuncak Bebekler Çocukların Kullanımına Uygun mudur?

Barbie oyuncak bebekler 7’den 70’e tüm yaş gruplarına eğlenceli ve heyecanlı vakitler sunmak üzere özenle geliştirilmiştir. Ancak bazı Barbie setlerinin içerisinde küçük yaştaki çocukların boğazına kaçabilecek minimal nesneler bulunur. Bu nedenle bir ürünü sipariş etmeden önce mutlaka ürünün uygun olduğu yaş aralığına dikkat etmeniz gerekir. Bu noktada profesyonel bir sistemden yardım almak için Trendyol’un arama sınırlandırmasını kullanabilirsiniz. Söz konusu sınırlandırmanın içerisinde yaş aralığı bölümü bulunur. Çocuğunuzun yaş aralığını ilgili bölümden seçerek en doğru ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Barbie Oyuncak Bebeklerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Barbie Oyuncak Bebeklerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Trendyol’da bulunan Barbie bebek fiyatları belirgin bir aralığa sahiptir. Bu noktada Barbie bebekler setin içeriği, model bebek, yaş aralığı ve boyuta göre fiyat değişimleri gösterir. Örneğin Aqua Barbie girl serisi bir telefon aksesuarını düşük bir fiyata satın almak mümkündür. Bunun yanı sıra 3 katlı Barbie evi siparişi vermek isterseniz daha yüksek bir fiyat oranı ile karşılaşabilirsiniz. Barbie bebek oyuncak fiyatlarını etkileyen en önemli konu tercih ettiğiniz ürünün özellikleridir.

Makul fiyat aralığına sahip bir ürün satın almak isterseniz tekli model bebekler ya da erkek oyuncak bebek Barbie modellerinde karar kılabilirsiniz. Bir Barbie bebekten beklentilerinize karar verdikten sonra sistem üzerinden kriter seçimi yapmanız gerekir. Söz konusu kriterleri doğru ve eksiksiz biçimde girdiğiniz an sistem en uygun modelleri karşınıza çıkartır. Böylece çocukların oyun alanını keyifli hâle getirecek bir model bebeğe kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyuncak bebek koleksiyonunuza renk katacak bir model tercihinde bulunabilirsiniz. Size sadece sipariş vermek kalır. Söz konusu siparişleriniz belirttiğiniz adrese kısa sürede sorunsuz olarak teslim edilir.