placeholder
"

Resim Dosyası

" araması için 99 sonuç listeleniyor
KESKİN COLOR Resim Dosyası Kraft 36x52
Keskin ColorResim Dosyası Kraft 36x52
(4)
Resim Dosyası Kraft 36x52
27 TL
Sepete Git
Dilman Teknik Resim Kağıdı A3 Yatay
DilmanTeknik Resim Kağıdı A3 Yatay
(1)
49,25 TL
Sepete Git
KESKİN COLOR Lastikli Resim Dosya 27x36
Keskin ColorLastikli Resim Dosya 27x36
43,26 TL
Sepete Git
KESKİN COLOR Resim Dosyası 30*42
Keskin ColorResim Dosyası 30*42
43,26 TL
Sepete Git

Resim Dosyası

Resim Dosyası Nedir?

Resim Dosyası Nedir?

Okulda gereken ya da çizim gerektiren işlerin bazıları için büyük boyuttaki kağıtları, çizim ve boyama araçlarını taşımak klasik çantalar ile oldukça zorlayıcı olabilir. Katlanması, buruşması gibi sıkıntılar da çantanın hacim kapasitesinin yatay bir düzlem şeklinde olmamasından dolayı sıklıkla baş gösterir. Renklerin dağılması ve akması da başka bir problem yaratabilir. Resim kağıdı ya da A3 boyutlu gibi büyük kağıtların taşınmasını sağlayan dosyalar kullanılabilir. Genel olarak öğrenciler arasında oldukça yaygın olan bu dosyalar dikdörtgen bir yapıya sahip şekilde üretilir. Klasik sırt çantalarının aksine arkaya doğru uzayıp bir torba gibi geniş bir yapı yerine daha ince bir şekilde olan yapısıyla resim defteri ya da büyük boyutlu kağıtların güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlar. Bu dosyalara resim dosyası denir. Bu dosyaların bir diğer adı da proje dosyasıdır. Öğrenciler, çalışanlar ya da hobi olarak resim yapanların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Siz de resme başlamayı düşünüyorsanız ya da okul veya iş için ihtiyacınız varsa Trendyol’daki ürünsayfasını ziyaret edebilir ve birçok seçenek arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Resim dosyası, resim araç gereçlerinin tümünün içerisinde kolay bir şekilde taşınmasını ve muhafaza edilmesini sağlayan dikdörtgen şeklinde bir dosyadır. Plastik ya da kumaş içerisinde karton kullanımı ile de dosyanın içerisindeki kağıdın muhafazası sağlanır. Boyutları genel olarak klasik dosya boyutlarından büyüktür ve modellerinin de kendi arasında farklı boyutta olanları vardır. Klasöre benzeyen ve çanta gibi tutacağı olan modelleri bulunur. Öğrenciler arasında resim dersi için ürün dosyası olarak kullanımı oldukça yaygındır. Resim dersi için kullanılan resim defteri veya büyük boyuttaki kağıtların katlanmasını engelleyen yapısına ek olarak diğer araç gereçlerinde taşınmasına imkan sağlar. Yatay yapısı sayesinde kalem, boya, vb. araç gereçleri resim kağıdına etki etmeyecek bir biçimde taşımaya yardımcı olur. Resim çantası olarak da geçen ürünün pek çok farklı model seçeneği bulunduğundan dolayı okul için kullanımının yanı sıra birçok farklı alanda kullanılır. Okul resim dosyası kullanımı en yaygın olduğu için öğrencilere sunulan seçenekler oldukça fazla sayıdadır. Bu seçenekler arasında küçük yaş grubundaki çocuklar için olanlar bulunduğu gibi yetişkinler için olan model seçenekleri de bulunur. Çocuğunuza veya kendiniz için en uygun resim dosyası modelini bulabilir ve resim kağıtlarınızı güvenle taşımaya başlayabilirsiniz.

Resim Dosyası Modelleri

Resim Dosyası Modelleri

Resim dosyası modelleri boyut, baskı, kullanılan maddeler, kapatılma şekilleri gibi birçok farklı özellikle birbirlerinden ayrılır. Okul, iş ve farklı alanlarda da kullanılması ile oldukça zengin model çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik sayesinde her yaştan ve gruptan kullanıcıların ilgisi bulunur. Kullanılacak kağıdın boyutuna göre resim çantası boyutları da değişiklik gösterir. Resim kağıdı ve dosya boyutunun birbirine yakın olması ile kağıtta hiçbir kırışma ya da katlanma olmaması sağlanır. 25x35 cm resim dosyası en küçük boyuttaki modellerdendir. Bununla birlikte 35x50 cm resim dosyası ve 50x70 cm resim dosyası da kullanıcılar arasında en çok ilgi modellerdendir. Bu modellerin yanı sıra daha birçok farklı boyuttaki resim çantası modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. A3 resim dosyası da A3 boyutundaki resim kağıtları için ideal olan bir modeldir. Resim dosyası modellerinin baskılı ve tek renk seçenekleri de bulunur. Farklı baskı alternatifleri ile özellikle çocuklar için okulda kullanılabilecek olan birçok ürün seçeneği bulunur. Yine tek renk seçeneklerinden de istediğiniz renkteki modeli bulabilir ve kolayca sahip olabilirsiniz. Örneğin beyaz resim dosyası kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alır. Dosyaların modellerindeki ayırıcı özelliklerden biri de hangi maddeden yapılmış olduğudur. Plastik resim dosyası en yaygın olan çeşidi olsa da farklı maddelerden yapılanları da mevcuttur. Modelleri birbirinden ayıran özelliklerden bir diğeri ise nasıl kapatılma şekilleridir. İçerisindeki eşyaların düşmemesi ve kağıdın düzgün bir biçimde saklanabilmesi için dosyanın ağzı kapatılır. Fermuarlı resim dosyası ile çanta şeklinde ağzı tamamen kapatılabilir. Lastikli resim dosyası ise fermuar yerine klasörlerdeki gibi çantanın etrafından dolaşan lastik yardımıyla dosyanın ağzı kapatılır. Resim dosyası modellerini birbirinden ayıran bir diğer özellik ise nasıl taşındığıdır. Genel olarak lastikli modeller klasöre benzeyen yapıları taşımada da benzerlik gösterir. Fermuarlı modellerde ise el çantası şeklinde bir tutacak yardımı ile taşınır. Ayrıca lisanslı taraftar ürünleri de bulunur. Genel olarak küçük yaş grubunun ilgisini çeken taraftar ürünlerinin birçok farklı seçeneğini bulabilirsiniz. Birbirinden farklı özellik ve boyuttaki resim dosyalarından kullanımınız için en ideal olan modeli seçebilir ve kullanacağınız ortamda fark yaratabilirsiniz.

Resim Dosyası Fiyat Seçenekleri

Resim Dosyası Fiyat Seçenekleri

Resim dosyası fiyatları belirlenirken fiyat üzerinde birçok faktör rol oynar. Birbirinden farklı özelliklerde, tarzda, boyutta seçenekleri olması ve farklı maddeler kullanılarak üretilmesi fiyat üzerinde etkili olur. Model seçeneklerinin çok sayıda olması fiyat yelpazesinin de oldukça makul bir düzeyde olmasını beraberinde getirir. Ürün ve aynı zamanda fiyat seçeneklerinin zengin olmasının getirisiyle her kullanıcı hem istediği tarzdaki ürünü bulabilirken hem de bulduğu ürün için oldukça uygun fiyatlarla ulaşabilir. Trendyol’un yalnızca size özel birbirinden avantajlı kampanyaları ile birlikte çok daha uygun fiyatlar bulunabilir. Dosyaların üretiminde hangi maddelerin kullanıldığı ve bu maddelerin kalitesi en önemli kriterlerden biridir. Örneğin fermuarlı ve lastikli resim dosyaları arasında fiyat farkı bulunur. Resim dosyalarının boyutu fiyat üzerinde direkt etkilidir. Boyut ve fiyat doğru orantılı olarak ilerlese de kullanıcıların kampanya seçenekleriyle çok uygun fiyatlara ulaşabilmesine imkan sağlanır. Baskılı ürünlerde de baskının kalitesi fiyat üzerinde etkilidir. Renklerin solmaması için Uv teknolojisi kullanılarak renklerin parlaklığını yitirmesine ya da baskının silinmesine engel olunur. Böylelikle ürünün kullanım ömrü de olabildiğince uzatılmış olur. Birbirinden kaliteli marka ve model seçenekleri sayesinde alınan bir ürünün uzun süre kullanılarak fiyat performans oranından yüksek verim alınması sağlanır. Trendyol birçok avantajlı fırsat seçeneği sunarak kullanıcıların en kaliteli resim dosyalarına uygun fiyata sahip olmalarına yardımcı olur. Zengin fiyat ve model alternatiflerinden sizin için en uygun olan ürüne hemen sahip olabilirsiniz. Birçok alanda kullanılabilen ve oldukça kullanışlı ürünler olan resim dosyalarınının birbirinden güzel model seçeneklerini Trendyol sizin için tek bir adreste birleştirir. Eğer siz de en şık ve kaliteli resim dosyalarına uygun fiyat seçenekleri ile sahip olmak istiyorsanız, hemen Trendyol’daki resim dosyaları sayfasını araştırmaya başlayabilirsiniz. Aklınızdaki resim dosyasına en yakın seçenekler ya da çok daha farklı fikirler kazandırabilecek modelleri inceleyebilir ve sizin için en ideal seçimi yapabilirsiniz. Trendyol’da birbirinden avantajlı pek çok fırsat sizi bekliyor. Seçiminizi yaptıktan sonra en cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun resim ürün dosyası modelini hemen sipariş vererek yalnızca size özel birçok avantajdan yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Birbirinden kaliteli markaların ürünlerine hızlı teslimat, güvenli ödeme gibi seçeneklerden faydalanarak hemen sahip olabilirsiniz. Trendyol’a girip dilediğiniz resim dosyası modelini ürün sepetine ekleyin ve benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatı yakalayın.