"

Resim

" araması için 873 sonuç listeleniyor

Çeşitli ve Kaliteli Çeşitleri ile Resim Malzemeleri

İnsanlar, eski çağlardan bu yana resimleri hayatına dahil ederek yaşar. En eski örnekler ise ortalama 30 bin yıllık olduğu düşünülen Chauvet Mağarası’nda keşfedilir. Burada rastlanan resim çeşitleri arasında hayvan figürleri, avlanmayı anlatan çizimler ve boyalı ellerden oluşturulmuş izler vardır. Bunların yanı sıra bazı soyut resim örneklerine de rastlanır. Bunlar daha çok mağara içlerinde yer alırken açık alanlarda da örnekleri bulunur. Tarih öncesi insanlar, basit objeleri çizer. Bu basit objelere ise ağaç resmi örnek olarak verilebilir. Eski insanların bile yaşadığı yerlere geometrik desenler çizmesi, insanın yaşadığı yeri sembolize etmek istemesinin yıllardır süregelen bir alışkanlık olduğunu gösterir. İnsanoğlu her zaman yaşadığı yeri, yuvasını yani evini sahiplenir. Dünyada yaşayan binlerce insanın ortak özelliği olan sahiplenme duygusu, insanlık tarihi boyunca devam eder. Yaşadığı yerde mutlu olmak isteyen kişiler, yaşam alanını güzelleştirmek için uğraşır. Her insanın zevki farklı olduğu için evlerindeki düzeni de farklıdır. Yaşadığı yer insanın karakterini yansıtır. Yeşili ve doğayı seven insanların evinde birçok doğa resmi bulunur. Masmavi denize sevdalı insanlar evlerini çok çeşitli deniz resmi ile doldurur. Çocuğu olan aileler, evlatlarının yaptığı suluboya resimlerini dünyaca ünlü ressamların elinden çıkmış gibi görür. Evlerinin en güzel yerlerini bu şaheserlerle süsler. Birçok insan kendinin veya sevdiklerinin portre resmini çizdirerek evine yerleştirir. Böylece sevdiklerini daha çok görmüş olur ve bu durum çoğu insanı mutlu eder. Sizin için özel olan insanları uzakta olsalar bile tablolar üzerinden görmek onlara duyulan hasreti bir nebze dindirir. Yorucu bir günün ardından insanlar evine dönüp rahatlar. İnsanın evi en rahat hissetmesi gereken yerdir. Bu yüzden herkes evini mutlu olacağı şekilde düzenler. Evinize girdiğinizde göreceğiniz bir manzara resmi içinizi ferahlatır. Bu bir dağ manzarası olabileceği gibi, yeşilin ve mavinin buluştuğu bir sahil manzarası da olabilir. Özellikle gri şehir hayatında bunalan insanlar, böyle güzel ve iç açıcı tablolar sayesinde bir nebze olsa da rahatlar. Beton yığınlarının arasında birkaç güzel tablo insana huzur verir. Siz de çeşitli manzara tablolarına Trendyol’da göz atabilir ve dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Hayvan Çizimli İlgi Çekici Görseller

Hayvan Çizimli İlgi Çekici Görseller

Dünyada yaşayan binlerce insanın her biri özeldir. Hepsinin sevdiği ve sevmediği şeyler vardır. Binlerce insan, binlerce farklı kişilik ve zevk anlamına gelir. Kişilik özelliklerinden biri olan hayvan sevgisine sahip olan insanlar, evcil hayvan edinmeyi severken aynı zamanda evlerini çeşitli hayvan resimleri ile süsler. Hayvanlar daha eski zamanlardan beri insanların dostu olur. Kimi zaman hayvanlardan ürünler elde edilir, kimi zaman güvenlik onlara emanet edilir kimi zaman ise hayvanlar adeta insana yoldaş olur. Birçok hayvan türü, sahiplerini büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Bu hayvanlara örnek olarak tavus kuşları verilebilir. Oldukça vahşi ve korkutucu olsa da panterler de simsiyah postlarıyla asil bir duruş sergiler. Siyah ve beyaz renklerinin yanı sıra sevimlilikleriyle de pandalar birçok insanın içini ısıtır. Hayvanların güzelliklerinin arasında kaybolup gerçek dünyadan biraz da olsa uzaklaşırsınız. Oldukça popüler evcil hayvanlardan olan kedi ve köpekler ise kısa sürede ailenin bir parçası olmayı başarır. Birçok hayvansever hem köpek hem kedi besler. Bu azılı düşman olarak adlandırılan hayvanlar ise birlikte huzur içinde yaşar. Kedi sahiplerinin evinde köpek resmi görülebilir. Bununla birlikte bir insan köpek sahibi olup kedi resmi çizmeyi veya bu resimlerle duvarlarını süslemeyi tercih edebilir. Bazı hayvanseverler ise balıklara karşı tutkulu olur. Balık seven kişilerin evlerinde çeşitli balık resimleri veya besledikleri akvaryum balıkları ile karşılaşabilirsiniz. Bazen de balık resmi olarak köpek balığı gibi yırtıcı hayvanlar tercih edilir. Yırtıcı hayvanlardan olan aslanı hayvanseverler dışında Galatasaray’ın simgesi olduğu için Galatasaray taraftarları da görsellerde tercih eder. Evlerinin salonlarına veya odalarına genellikle aslan resmi asar. Yırtıcı hayvan denildiği zaman akla kartal da gelir. Özellikle Beşiktaş taraftarlarının sevdiği kartal, eski imparatorlukların da simgesi olarak kullanılır. Bu görkemli kuşu sevenler ise evlerinde kartal resmi için bir alan ayırır. Bu güçlü kuşun yanında kanarya ise daha ufak ve sevimli kalır. Fenerbahçe’nin simgesi olması nedeniyle de seveni çoktur. Bunlar gibi kuş seven insanlar ise çevrelerini kuş resmi ile donatır. Yırtıcı, büyük ve güçlü bir hayvan olan ayılar, aynı zamanda sevimli olarak da sembolize edildiği için çok sayıda kişi tarafından sevilir. Ayı resmi evlerin duvarlarında hoş bir duruş sergiler. Yırtıcı hayvanların dışında çiftlik hayvanları da çokça resmedilir. Genellikle sevimli inek resmi çocuklar tarafından tercih edilir. Hayal gücü yüksek olan çocuklar ise pegasus, unicorn resmi resmi gibi hayali hayvanların tablolarını odalarına asar. Bu büyük hayvanların aksine minik ve hassas olan kelebekler, muhteşem kanatlarıyla herkesi büyüler. Rengarenk kanatları ile kimi zaman çiçeklerin üzerinde kimi zaman da uçarken resmedilir.

Evinizin duvarında bulunan hoş bir kelebek resmi, göz zevkinizi tatmin eder. Göz alıcı kelebek resimlerini ve daha birçok resmi Trendyol’da inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz.İnsan ömrünün büyük bir kısmı iç mekanlarda geçer. Sadece evler değil, iş yerleri de çalışanların oldukça uzun zaman geçirdikleri alanlardır. Bu tür kapalı alanlarda bunalmamak adına, dekorasyon eksikliğinden uzak durulması gerekir. Özellikle duvarları süsleyen görseller, oldukça estetik bir mekan yaratır. Sadece gri, krem, siyah gibi soluk ya da koyu renklerin hakim olduğu yerde çalışan veya yaşayan insanlarla yeşilin bol olduğu rengarenk ortamlarda olanların psikolojileri farklı olur. Evinde çiçeklerin bulunduğu resimlere yer veren kişiler, diğerlerine oranla çok daha pozitif ve mutlu olur. İnsanların genlerinde olan estetik zevkleri tatmin olacağı için kendilerini daha iyi hisseder. Özellikle çeşitli renklerde üretilen ve aşkın sembolü olan güller hem taze hem de kurutulmuş haliyle insanları mest eder. Salonunuzdaki bir gül resmi, salonun çehresini güzelleştirir ve ortama estetik bir görünüm kazandırır. Bu tip resimlerin haricinde Türkiye’nin dört bir yanında Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri ya da heykelleri bulunur. Devlet dairelerinde yer alan bu tarz görseller, büyük ya da küçük çaplı işletmelerde ve evlerde sıklıkla kullanılır. Çoğu kişinin yaşam alanında Atatürk resmi yer alır. Bu büyük adamının ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir ise hem mimari güzelliğiyle hem de manevi değeri ile ön plana çıkar. Anıtkabir resimleri de çok çeşitli alanlarda kendine yer edinir. Atatürk’ün Türkiye’ye Cumhuriyet’i getirmesinin ardından 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanır. Genellikle ilkokullarda bu kutlu günü kutlamak için Cumhuriyet Bayramı resmi yarışması düzenlenir. Yarışma sonrasında ise çizilen eserler okullarda sergilenir. Farklı mekanlarda mekanın atmosferini destekleyecek resimler de bulunur. Örneğin; İslam diniyle alakalı olan yerlerde Kabe resmi görülür. Kabe, hayatını ve kendini İslam dinine göre şekillendirmiş kişilerin kutsal noktasıdır. İbadet yönü olarak Kabe baz alınır ve müslümanlar hayatlarında bir kez olsa da onlar için kutsal olan bu yapıyı görmeye gitmek için can atar. Camiler İslam dininin önemli parçalarından biridir. Müslümanların ibadethanesi olan camiler, usta mimarların elinde hayranlık uyandıran yapılar olarak inşa edilir. Bu görkemli yapıları evine taşımak isteyen müslümanlar, evlerine cami resmi asar. Tüm bu görselleri Trendyol’da rahatlıkla bulabilir ve yaşam alanlarınızı süsleyebilirsiniz.

İç Dünyanızı Yansıtmak İçin Onlarca Farklı Resim

İç Dünyanızı Yansıtmak İçin Onlarca Farklı Resim

Her insanın iç dünyası birbirinden farklıdır. Bu yüzden farklı insanların evlerine baktığınızda ortamın bambaşka şekillerde dizayn edilmiş olduğunu fark edersiniz. Bu farklılık, duvar boyalarından mobilya seçimine kadar kendini gösterir. İnsanların evindeki renklerden hangi mevsimi sevdikleri çıkarımı bile yapılabilir. İlkbahar ve yazı seven insanlar canlı ve parlak renkleri tercih eder. Bu tarzı seven kişiler güneş resimleri gibi parlak canlı tabloları evlerine yerleştirir. Güneşin yüksek enerjisi ve güzelliği sayesinde bu tarz tablolar çok sevilir. Çiçek resmi de canlı ve renkli bir yaşamı seven kişiler için idealdir. Sonbahar ve kış insanı olarak tanımlanabilecek olan kişiler ise çoğunlukla sepya, pastel ve soluk renkleri tercih eder. Sonbahar resmi olarak bilinen görsellerde sarı ve turuncu yaprakların ağaçlardaki son tutunuşları veya yere halı gibi serildikleri resmedilir. Kış denilince akla ise ilk olarak kar gelir. Kar resmi insanın içini huzurla doldurur. Dünyaya serilen beyaz örtü, manzaranın güzelliğini birkaç seviye yukarı taşır. Zaten hoş olan bir yer, kış resmi olarak resmedildiği zaman daha da muazzam görünür. Mimari yapılar, tepeler veya ormanlar karla süslenerek sanatseverlerin karşısına çıkarılır. Gece resimleri gibi siyahın baskın olduğu tablolar, koyu renkleri seven kişiler için idealdir. Yıldızların parladığı gökyüzü resmi de beğeni toplar. Bu tür seçenekler arasında harikulade ay resimleri de koyu temalı odalarda bembeyaz şekilde parlayarak gözleri şenlendirir. Gökyüzünü ve gök cisimlerini seven kişiler, gezegenleri ve göktaşlarını içeren uzay resmi ile evlerinin odalarına ayrı bir hava katar. Satürn’ün halkaları veya Mars’ın kızıl yüzeyi gibi yerlerin resmedildiği tablolar da tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Birçok uzay temalı tabloyu Trendyol üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz. İnsanlar iş bulmak amacıyla veya diğer sebeplerden ötürü kırsal kesimlerdeki memleketlerini bırakıp kentlere göç eder.

Bazen yıllık izinlerinde memleket ziyaretlerine gider bazen ise uzun süre o toprakları göremez. Bu memleket hasretini çeşitli köy resimleri ile dindirmeye çalışan kişiler olduğu gibi, doğayla iç içe olan köylerin resmiyle huzur dolanlar da bulunur. Köylerin haricinde doğayla bütünleşmiş mekanlar da vardır. Durgun bir gölün yanında ağaçların arasında yükselen ev resimleri gibi insanı doğaya hayran bırakan eserler, çoğu insan tarafından zevkle tercih edilir. Yeşil ağaçları, mavi denizi veya gölü, rengarenk çiçekleri içeren resim tablosu da birçok evde kendine yer bulur. İnsana huzur veren bu tablolar, aynı zamanda eşsiz güzelliği nedeniyle bulunduğu ortamda benzersiz bir atmosfer yaratır. Yeryüzündeki en güzel canlılardan olan çiçekler, renkli yaprakları ve güzel kokularıyla oldukça popüler hediyelerdendir. Ayrıca çiçek resimleri de çok çeşitli mekanları renklendirmesi açısından büyük talep görür. Sarı taç yaprakları, leziz çekirdekleri ve güneşe bakan siması ile ünlü olan ayçiçeklerinin yanı sıra beyaz yaprakları ve sade güzelliği ile gönülleri fetheden papatyalar tablolarda sıklıkla yer alır. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir dönemine ismini veren ve çeşitli renklerde yapraklara sahip olan laleler de tercih edilen çiçekler arasındadır. Doğada canlılar haricinde onlarca büyüleyici güzellik vardır. Gökkuşağı muazzam yedi rengiyle bakanları kendine hayran bırakır. Çeşitli gökkuşağı resimleri ile bu doğa harikasını istediğiniz yere götürebilirsiniz. Doğanın güzellikleri saymakla bitmez. Uçsuz bucaksız okyanuslar ve içerisinde yaşayan canlılar, gökyüzüne yaklaşan dağlar ve bu dağların sahip olduğu eşsiz türler, kavurucu sıcağına ve çok az bitki türüne rağmen çöller doğanın benzersiz güzelliklerindendir. Bu güzellikleri başucunuza taşımak Trendyol ile çok kolaydır. Kalp resminden manzara görsellerine kadar aradığınız her şeyi Trendyol üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Resim Yapmak Hobilerinizden Biri Olabilir

Resim Yapmak Hobilerinizden Biri Olabilir

İnsanların boş zamanlarında keyifli vakit geçirmesi için hobi edinmesi önemlidir. Keyifli zaman geçirmenin yanında, streslerini de giderebilecekleri bir aktivite olan çizim sanatına yönelebilir ve bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Çizim sanatında gözün görebildiği hatta göremediği soyut şeyleri de çizmek mümkün olduğu için diğer hobileriniz ile çizimi birleştirebilirsiniz. Örneğin; arabalara ilgili iseniz araba resmi çizebilirsiniz. Çizdiğiniz arabalarla ise ne yapacağınız tamamen size kalır. Bunları ister kendi duvarlarınıza asabilir isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Objeler yerine insan çizimleri de yapabilirsiniz. İnsanın en tatlı hali olan bebeklik halini resmedebilirsiniz. Bebek resmi sevimliliğiyle birçok insanın kalbini fetheder. İlginç insan çizim çalışmalarından olan nü sanatından hoşlanıyorsanız çıplak kadın resimleri de çizmeyi deneyebilirsiniz. Çizim yapmak için gerekli olan ekipmanların hepsini Trendyol üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Kimi zaman diğer türlere göre daha az ekipmana ihtiyaç duyulması ve siyah ile beyazın mükemmel uyuma sahip olması nedeniyle karakalem resimleri çok sevilir. Birkaç farklı tonda siyah çizim kalemi ve çizim kağıdı ile karakalem resmi yapabilirsiniz. Kişisel hobi olmasının dışında eğer ebeveyn iseniz çocuklarınızla aktivite olarak resim çizme ve boyama uygulaması yapabilirsiniz. Bu aktivite çocuğunuzun hayal gücünün gelişmesine yardım eder, küçük yaşlarda hobi edinmesini sağlar ve çocuğunuz ile aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Çocuğunuz ve erkek ya da kız resimleri çizebilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği ve izlerken keyif aldığı çizgi film karakterlerinin çizimini yapabilir veya son dönemde popüler olan Lol bebek resmi üzerinde çocuğunuzla beraber çalışabilirsiniz. Unicorn resimleri de keyifle çalışmanıza yardımcı olur. Çizim yapmanın yanı sıra boyama resimleri de yapabilirsiniz. Bunun için gerekli ekipmanları Trendyol’da bulabilir ve kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz kapalı mekanları tekdüze, sıkıcı ve boğucu havasından kurtarabilirsiniz. Evlerinizi veya iş yerlerinizi sanat eserleriyle doldurmak sizin elinizdedir. Satın alacağınız birkaç ufak tablo, ortamın havasında büyük bir fark yaratır. Yemyeşil ormanlarla kaplı bir ev veya engin okyanusların ortasında tropik bir ada resmi, betonarme binalar arasında kalmış ruhunuzu ısıtır. Bu ruhu doyuran resimleri satın almak veya incelemek için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Göz alıcı resim modelleri arasında gezinebilir, farklı sanatçıların resimlerini inceleyebilirsiniz. Diğer müşterilerin ürünler hakkındaki yorumlarına ve değerlendirmelerine göz atıp tablolar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlginç ürünler arıyorsanız 3 boyutlu resimleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bakanı takip eden modeller, ilginç bir dekorasyon fikri olabilir. Sıra dışı bir seçim yapmak isteyen müşteriler için siyah tablolar da bulunur. Bu siyah tablolar ortama gizemli bir hava katar. Siyah resimler daha açık renklerin hakim olduğu yerlerde kontrast bir duruş sergiler ve hoş bir görünüm yaratır. Trendyol yetişkinlerin yatak odalarını, salonlarını ve iş yerlerini süsleyebilecek seçeneklerin yanı sıra; çocukların odalarının duvarlarına asabileceği eğlenceli çocuk resimlerini bünyesinde barındırır. Resim fiyatları ise eseri yapan sanatçıya, tablonun büyüklüğüne göre değişir. Onlarca farklı sanatçının el emeği tuval resimlerini inceleyebilirsiniz. Yetenekli sanatçılar tarafından yapılan resim modellerinin eşi benzeri yoktur. Beğendiğiniz bir tablo tuval üzerine ise ideal bir seçim olur. Üründen bir adet olduğu için başkası almadan tabloyu satın almanız gerekir. Diğer müşterilerin yorumlarını inceleyerek sanatseverlerin eser ve sanatçı hakkında ne düşündüklerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede hem yeni sanatçıları tanıyabilirsiniz hem de sanatçıyı takip ederek çıkaracağı bir sonraki eserden anında haberdar olabilirsiniz. Trendyol üzerinden birbirinden cazip seçeneklere ulaşabilir ve beğendiğiniz ürünlerin siparişini saniyeler içerisinde verebilirsiniz.