placeholder
"

Resim Çantası

" araması için 1533 sonuç listeleniyor

Resim Çantası

Resim Çantası

Resim çantası, bir diğer ismiyle proje ya da çizim çantası, ilkokul öğrencilerinden üniversite mimarlık ya da güzel sanatlar öğrencilerine, hatta mimar ve ressamlara kadar çok sayıda kişinin ihtiyacı olan bir ürün. Gerek çizilen resimleri, gerekse çizimi yapılan projeleri güvenli ve hasar görmeyeceği şekilde taşımak için tasarlanan bu çantalar, çeşitli ebatlarda ve renklerde satılıyor. Yaygın olarak siyah renkte olan resim çantası modelleri tercih edilse de, son zamanlarda mavi, sarı, mor resim çantası gibi renk çeşitleri ve küçük ya da büyük boy resim çantası modelleri de oldukça fazla tercih edilen ürünlerden.

Her ihtiyaca özel olarak üretilen bu çantaların ebatları ve desenleri de size ve çocuğunuza uygun olarak üretiliyor. Mesela, ilkokula giden çocuğunuzun resimlerini taşımak için üretilen çantalar ile mimar olan tanıdığınızın projelerini taşıması için üretilen çantalar tasarım olarak farklılık gösteriyor.

Herkesin İhtiyacına Özel Proje Ve Resim Çantası Modelleri

Herkesin ihtiyacına özel olarak üretilen proje ve resim çantası modelleri uygun fiyatlarla satılıyor. Örnek verilecek olursa, miniklerin çizdiği resimleri güvenli bir şekilde taşımak için genel olarak uygun olan resim çantası 35x50 boyutlarında üretilir. Bu ilkokul resim çantası modelleri, çeşitli renklerde, desenlerde ve hatta bazıları taraftar ya da çizgi film karakterleri figürleri bulunan lisanslı resim çantası olarak bulunur. Resim çantası 35x50 fiyatları ise tercih ettiğiniz desenlere özel olarak değişkenlik gösterebilir, yine de düz siyah renkte olanı ile lisanslı resim çantaları arasında çok da fiyat uçurumu bulunmuyor.

Büyük boy resim çantası modelleri ise genelde mimarlık ve güzel sanatlar öğrencileri ya da bu alanlardan mezun olup çalışan kişiler tarafından kullanılıyor. Bu tarz resim taşıma çantası çeşitleri de klasik siyah renkte üretilmekteyken, aynı zamanda mor resim çantası gibi renklerde ve hatta şeffaf resim çantası şeklinde ya da ahşap resim çantası gibi farklı malzemelerden de üretilebiliyor. Bu yüzden, tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun olan proje ve resim çantası modellerine kampanyalarla Trendyol uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Resim çantası fiyatları ise ebat, renk ve çantanın üretim malzemesine göre değişkenlik gösterebilir, fakat çoğunlukla bütçeyi zorlamayacak fiyatlara satılıyor.

Resim Taşıma Çantası Çeşitleri Hem Güvenli Hem Kullanışlı

Resim malzeme çantası çizimlerinizi güvenli ve zarar görmeyeceği şekilde taşımanızı sağlarken, aynı zamanda kullanışlı bir yapıya sahiptir. Elde taşımanız için bir adet sapı bulunan bu çantaların sapları avuç içlerinize zarar vermeyecek malzemeden üretilseler de, aynı zamanda ek olarak omuza asabilmeniz için ilave askılı resim çantası modelleri de bulunur. Resim çantası malzemesi genel olarak plastik ya da dış etkenlere dayanıklı kumaşlardır. Kumaş modeller esnek yapıda oldukları için çantanın içine ekstra malzemeler koymak için çok daha elverişlidirler. Plastik proje ve resim çantası modelleri ise kumaştan üretilen çantalar kadar esnek bir yapıda olmasalar da, eğilip bükülebilmeleri sayesinde zarar görmemesi gereken malzemeleri taşımanız için daha güvenli yapıda bulunurlar. Bunun haricinde, son zamanlarda ahşap resim çantası modelleri de üretilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda resim çantası desenli olarak satılan modeller de genelde plastik malzemelerden üretilmiş ürünlerdir.

Ayrıca, aldığınız resim çantasının içerisinde çizim ve projelerinizi yerleştirmek için bulunan alanın haricinde, bazen bir bölme bulunabilir. Bu bölmeye de resmin boyalarına temas etmemesi gereken çizimlerinizi ya da kağıt, kalem, boya, fırça gibi kalemlerinizi yerleştirebilirsiniz. Çanta zor kapanmadığı müddetçe istediğiniz kadar ürünü proje ve resim çantası içerisine yerleştirebilirsiniz, aksi takdirde çantanızın kapasitesi dolmuş demektir. Eğer tek seferde çok fazla eşya taşıma ihtiyacınız varsa kumaştan üretilen resim çantası tavsiye edilirken, daha az taşınacak proje ve ofis malzemeniz varsa ve dayanıklı malzemeden üretilmiş bir resim taşıma çantasına ihtiyaç duyuyorsanız plastik malzemeden üretilmiş resim çantası tavsiye edilir. Yani, resim çantaları sadece proje ve resimleriniz için değil, aynı zamanda diğer kırtasiye ürünlerini taşımak için uygun yapıda bulunurlar.

Sıradanlığın Ötesinde, Rulo Resim Çantası

Dikdörtgen şekilde, elde ya da omuza asılan resim çantası modellerinin yanı sıra, omuza asılan ve özellikle kalem, fırça, makas gibi kırtasiye ürünlerini pratik bir taşıma imkanı sağlayan rulo resim çantası modelleri de oldukça revaçta. Projelerinizi ve çizimlerinizi taşımak için kullandığınız resim çantasına diğer kırtasiye ürünlerini yerleştirmek istemeyenler için özel olarak üretilen bu rulo resim çantaları, çizimlerinizin zarar görmesine engel olurken, aynı zamanda pratik ve kullanışlı bir şekilde diğer malzemelerinizi taşımaya da olanak sağlıyor. Özellikle mimari çizimlerle ve resim sanatıyla ilgilenen kişiler tüm gün boyunca çizim yaptıkları için taşıyacak çok malzemeleri bulunuyor ve rulo resim çantasına ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple resim malzeme çantasının yanı sıra, rulo resim çantası da imdatlarına koşarak kolay ve pratik bir şekilde malzemelerini taşımaya yardımcı oluyor.

Bu tarz resim çantasının bir adet omuza takıp taşımak için askılığı bulunurken, dış tarafında ise çantayı kolayca açıp kapatacak malzemeler bulunur. Bu malzeme resim çantasının malzemesine göre değişkenlik gösterir. Rulo resim çantası modelleri de tıpkı diğer resim çantaları gibi plastik ya da esnek kumaştan üretilirler. İçerisinde ise irili ufaklı bölmeler bulunur ve hem kalem, fırça gibi ince ve uzun malzemelerinizi yerleştirebilir, hem de makas ya da cetvel gibi daha iri ve büyük ofis malzemelerinizi de kolayca bölmelere yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, sadece karakalem gibi boya geçirmeyen malzemelerle çizim yapıyorsanız ya da çizimlerinizi bilgisayar üzerinden yapıp çıktısını alarak muhafaza ediyorsanız, sadece rulo resim çantası modelleri işinizi görecek bir üründür. Çünkü bu tarz çizim ve projelerinizi rulo haline getirerek bölmelere yerleştirebilir rahat ve pratik bir şekilde taşıyabilirsiniz. Dikdörtgen ve düz yapıda olan diğer resim çantası modellerinden ziyade rulo resim çantası işinizi tam anlamıyla görecektir.

Tarzını Göstermek İçin Lisanslı Resim Çantası

Kumaş ya da plastik malzemeden üretilen ve birçok modelde bulunan lisanslı resim çantaları, hem diğer resim çantası modelleri kadar dayanıklı ve pratik, hem de tarzını göstermek için birebir. Miniklere uygun çizgi film karakterlerini bulunduran lisanslı resim çantalarının yanı sıra, gençler ve yetişkinler için de gerek taraftarlara özel lisanslı resim çantası modelleri, gerekse sanatçıların ya da illustrator resim uygulanarak yapılmış sanatsal desenlerin olduğu birçok çeşitte lisanslı resim çantaları bulunuyor. Tıpkı düz renklerde olan resim çantalarında olduğu gibi, lisanslı resim çantası modellerinde de her ebatta proje ve resim çantası bulunuyor. Yani ister ilkokul öğrencisi miniklerinize uygun ebatta lisanslı ilkokul resim çantası, isterseniz de kendiniz için daha büyük ebatlarda lisanslı resim çantası edinebilirsiniz. Bu modellerde bulunan resim çantası malzemesi ise diğer proje ve resim çantası gibi kumaş ya da plastik malzemeden üretilirler ve en az onlar kadar dayanıklı ve kullanışlı ürünlerdir.

Doğallıktan Yana Olanlar İçinse Ahşap Resim Çantası

Tamamen ahşaptan üretilen ahşap resim çantası modelleri ise hem doğal, hem de oldukça dayanıklı ürünlerdir. Genelde boyanmamış ve doğal renginde satılan bu ahşap resim çantalarını ister kullanmadan önce tarzınıza ve zevkinize uygun olarak boyayabilir, isterseniz de doğal halinde kullanabilirsiniz. Özellikle resim, el sanatları gibi hobilerle ilgili olanların tercihi olan ahşap resim çantası çeşitlerinin içerisinde birçok bölme bulunuyor. Bir bölmesi çiziminizi, projenizi ya da resminizi koymanız için ayrılırken, kırtasiye ürünlerini koymak için de birçok bölmesi bulunuyor. Genelde kırtasiye malzemelerinizi koymak için 3 ya da 5 bölmesi bulunsa da, daha fazla bölmeye sahip ahşap resim çantası modelleri de bulunuyor. Bu bölmelerin bazıları daha küçük, bazıları ise daha büyük iken, bazı bölmeleri fırça, cetvel ve kalemlerinizi koymak için ince ve uzun, bazıları ise makas gibi daha büyük ürünlerini koymak için kare ya da dikdörtgen şeklinde olabilir. Bu sebeple ahşap resim çantaları size oldukça pratik ve kullanışlı taşıma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda plastik veya kumaş malzemeden üretilen resim çantası modellerine nazaran çok daha dayanıklı yapıya sahiptirler. Fakat plastik ve kumaştan üretilen resim çantalarına nazaran tek dezavantajları ise, ağaçtan üretildikleri için daha ağırdırlar. Ayrıca ahşap resim çantalarını taşımak için elle tutmaya yarayan bir aparat bulunur, fakat genel olarak ilaveten omuza takıp taşımak için askılık bulunmaz. Bu yüzden, diğer proje ve resim çantası modellerine göre avantajları bulunurken, aynı zamanda bazı dezavantajları da bulunur. Fakat, ahşap resim çantası modelleri özellikle resim malzeme çantası olarak kullanmak isteyenler için oldukça uygun modellerdir. Bu tarz resim çantası fiyatları ise diğerlerine nazaran çok farklılık göstermez ve bütçenizi sarsacak fiyatlandırmalar yapılmaz.

Malzemelerinin Görünür Olmasını İsteyenler İçin Şeffaf Resim Çantası

Çoğunlukla plastik malzemeden üretilen şeffaf resim çantası modelleri ise proje ve resim malzemelerinin dışarıdan da görünür olmasını sağlıyor. Bu sebeple aradığınız herhangi bir proje ya da resim malzemesinin çantanızın içinde olup olmadığını hiç çantanızı açmadan da görebilirsiniz. Bu yüzden size kolaylık sağlayan bu şeffaf resim çantası modellerinin aynı zamanda resim taşıma kasası olarak satılan modelleri de bulunuyor. Bu kasa halinde satılan şeffaf proje ve resim çantası çeşitleri de size oldukça pratik ve dayanıklı bir kullanım sağlıyor.

Şeffaf resim çantaları da diğer resim malzeme çantası çeşitleri gibi her boyutta bulunurken, ister büyük boy resim çantası, isterseniz de orta ya da küçük boy resim çantası modelleri bulunuyor. Özellikle ahşap resim çantası modellerinde olduğu gibi, şeffaf resim kasası modelleri de hobicilerin ve çizim kağıdının yanı sıra kırtasiye ürünleri de çok olan kişilerin kullanımına daha uygun bir halde üretiliyor. Fakat plastikten üretilen bu şeffaf proje ve resim çantası modellerinin ahşap resim çantasında olduğu gibi fazlaca bölmesi bulunmuyor. Daha çok tek bölmeli olarak üretilen bu şeffaf resim çantalarının bazıları en fazla iki, üç ya da dört bölmeye sahip oluyor. Bu şeffaf resim çantası ve kasalarının da tıpkı ahşap resim çantası modellerinde olduğu gibi sadece elle tutup taşımaya uygun bir aparatı bulunuyor. İlave omuza takılan askılığı bulunan şeffaf resim çantaları bulunsa da, genelde sadece elle taşımaya uygun oluyor.

Minikler İçin İlkokul Resim Çantası

Çocuklarınızın resim çizmesi, onların hayal gücünü ifade etmesi ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için oldukça iyi bir seçenek. Aynı zamanda ileriki zamanlarda da sanatla ilgilenmek isteyen çocuklar için de iyi bir başlangıç niteliğinde. Bu yüzden ilkokul yıllarında çocukların resim çizmesine olanak sağlamak çok önemli bir detay haline geliyor. Bunun için, çocuklarınıza resim malzemelerinin yanı sıra, çocuklarınızın hem resim malzemelerini okula götürebilmesi için hem de dışarıda herhangi bir yerde de resim yapabilmesi için ilkokul resim çantası almak gerekiyor. Resim taşıma çantaları çocuklarınızın sadece okulda veya evde değil, aynı zamanda gerek parklarda yapılan çocuk resim etkinliklerine katılırken, gerekse misafirlikte sıkılmaması için vakit geçirmesine yarayan önemli bir gereç haline geliyor. Çocuk gelişim uzmanları da çocukların resim yapmalarının gelişimlerine birçok olumlu etkisi olduğunu da belirtiyorlar. Bu yüzden resim taşıma çantası gibi resim malzemeleri çocuğunuzun gelişimi için önemli malzemelerden birisi. İlkokul resim çantası modellerinde çok fazla çeşit bulunuyor, bu sebeple çocuğunuzun zevkine ve hayal gücüne uygun herhangi bir resim çantasına uygun fiyatlarla Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Gerek çizgi film lisanslı resim çantası, gerek şeffaf resim çantası, gerekse mor, beyaz, mavi gibi renklerde ya da desenli resim çantası çeşitleri… Genelde ilkokul resim çantası modelleri 35x50 boyutlarında bulunurken, çocuğunuzun resim defterinin seçtiğiniz çantanın boyutuna uyması en önemli etkendir. Resim defterinin yanı sıra, diğer resim malzemelerini de ilkokul resim çantası içerisine yerleştirebilirsiniz. Şayet resim çantasını kapatırken zorlanmıyorsanız, resim çantasının içerisine fazla eşya koymamışsınız demektir ve çantayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat resim çantasını kapatırken zorlanıyorsanız, çantanın içerisine çantanın alabileceğinden fazla eşya koymuşsunuz demektir ve fermuarına ya da çantanın kendisine uzun vadede zarar gelmemesi için bazı eşyaları çantadan çıkarmanız gerekebilir. Eğer fazla resim malzemeniz bulunuyorsa, kumaş resim çantaları sizin için daha uygun olacaktır.

İlkokul resim çantası fiyatları da diğer resim çantalarına nazaran daha uygun fiyatlarla satılabiliyor. Resim taşıma çantasının ebatı, resim çantası malzemesi ve rengi ya da desenine göre ilkokul resim çantası fiyatları belirleniyor. Bu yüzden çocuğunuz için düşündüğünüz resim çantasına ilk başta fiyat biçmek zordur, fakat çoğunlukla bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatlarla satılırlar.

Sanatınızı Sergilemek İçin Resim Çantası Modelleri

İlkokul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine, gençlerden yetişkinlere kadar resim ve mimari çizimlerle ilgilenenler için herkese uygun resim çantası modelleri bulunuyor. Ahşap resim çantasından şeffaf resim çantasına, mor resim çantasından lisanslı resim çantasına kadar birçok malzemeden üretilen ve birçok renge, desene sahip olan resim çantası modelleri hem tarzınızı göstermeye yarıyor, hem kolay ve pratik bir kullanım imkanı sağlıyor, hem de dayanıklı yapıya sahip oldukları için uzun zamanlar boyunca yanınızda size yardımcı bir malzeme oluyor. Her ebatta ve herkese uygun olan çeşitleri bulunan bu resim çantası modelleri ise bütçenizi sarsmayacak fiyatlardan oluşuyor. Aynı zamanda resim çantası fiyatları için Trendyol’da zaman zaman kampanyalar yapılıyor ve istediğiniz resim taşıma çantasını indirimlerle almanıza olanak sağlıyor.

İster resim çantası 35x50 boyutları olan en küçük boyutlarda arayın, isterseniz de büyük boy resim çantası… Resim çantası 35x50 fiyatları oldukça uygun fiyatlarla satılırken, büyük boy resim çantası fiyatları da küçük boy resim fiyatlarından çok uçuk fiyatlarla satılmıyor. Bu yüzden herkese uygun bir resim malzeme çantası uygun fiyatlarla Trendyol’da satılıyor. Resim çantası modellerinin yanı sıra, fırça, boya, kalem, uhu, cetvel, gönye gibi resim ya da proje çizimleriniz için gereklı olan ofis ve kırtasiye malzemeleri de uygun fiyatlarla Trendyol’da satılıyor. İster hobi olarak resim yapıyor olun, ister alanında tecrübeli bir mimar… İhtiyacınız olan tüm resim ve proje çalışmalarınız için uygun malzemelere ve proje ve resim çantası modellerine bir tık ile kolayca ulaşabilir, uygun fiyatlarla Trendyol uygulaması üzerinden ayağınıza kadar getirebilirsiniz.