Avantajlı Ürünler
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Boyut/Ebat
Çarşaf Türü
Fiyat
Desen
Özellik
Dolgu Materyali
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Yatak Odası Tekstili

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Tüm ihtiyaçlarınıza Yanıt Veren Yatak Odası Tekstili Ürünleri Trendyol'da!

Evlerin en özenli yerleri hiç şüphesiz yatak odalarıdır. Yatak odaları mobilyalarından yatağına halı ve çarşafına kadar özenle seçilen bir odadır. Bu sebeple kişinin kendi zevkini en iyi şekilde yansıttığı yerlerden bir tanesidir. Evlerde oturma odası, salon, mutfak ya da banyo gibi kısımların aksine odalar, kişinin dinlendiği, rahatladığı ve uykusunu uyuduğu yer olduğu için biraz daha özenli seçilir. Hemen her eşya belirli bir konsept dahilinde seçilmeye özen gösterilir. Eşya sonrasında alınacak çarşaf, nevresim takımı, halı, örtü gibi detaylar da eşyaları tamamlayıcı özelliktedir. Evin eşyalarını tamamlayan bir konsept olduğundan alınacak olan bu tip detaylar aslında kişinin kendi zevkini en iyi yansıttığı alandır. Öğrenciler, bekarlar, yeni evli çiftler ya da evinde değişiklik yapmak isteyen hemen herkes evindeki belirli odalarda farklılık isteyebilirler. Özellikle belirli bir süre sonra insanlar yatak odalarında daha çizgi dışı, farklı şeyle isteyebilirler. İnsanlar dinlendikleri ve huzur buldukları yatakları için farklı konseptler düşünebilirler. Tamamen zevke bağlı olarak değişebilecek renk ve desenler günümüzde pek çok marka altında piyasada kendisine yer bulur. Odasında değişim isteyenler yataklarından başlayabilirler. Buna en güzel örnek uyku takımı da denilen örtü ve nevresimler olur. Yatak örtüsü modelleri eskiden belirli markaların çıkardığı belirli tasarımlar dahilinde alıcıya ulaşsa da tekstilde gelinen nokta ile çarşaf ve nevresimlerde sınırsız bir çeşit söz konusudur. Farklı desenler, çizgiler, renkler hem örtülerde hem nevresimlerde görülebilir. Nevresim tercihi yapacakların aklında elbette fiyatlarla ilgili sorular olması doğaldır. Piyasada çok fazla marka ve çok fazla nevresim, uyku seti ve battaniyeli seçenekler bulunur. Yatak örtüsü denilen eşyalar, kişinin zevkine göre hem tek tek hem de takım şeklinde alınabilir. Takım haline olanlar, farklı içeriklere sahip olurken tek ürünler çarşaf veya tekli yastık kılıfından oluşur. Her iki çeşitte de renk seçeneği oldukça fazladır. Her çeşit renk, kişilerin zevkine ve ihtiyacına hitap eder. Uzun vadede ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde giderecek modelleri, Trendyol üzerinden alabilirsiniz.

Şık Yatak Odası Tekstili Modelleri

Şık Yatak Odası Tekstili Modelleri

İnsanlar hem yazlık hem de kışlık olmak üzere farklı nevresim takımları alırlar. Nevresimler renk ve model olarak birbirlerinden ayrılır ve hemen her zevke uygun tipte nevresim takımı bulmak mümkündür. Geçmişten günümüze en çok tercih edilen tekstil ürünü nevresim takımları olur. Nevresim takımının içerisinde pek çok ürün yerini alır. Çarşaf, yastık için kılıf ve yorgan için kılıf şeklinde tasarlanan setler, battal boy veya tek kişilik seçeneklere sahiptir. Nevresimler çok fazla çeşitte, farklı kalitede olabilir. Farklı kalitelerde farklı fiyatlarla sunulan nevresim, yastık kılıfı ve çarşaf gibi ürünler yatak odasının olmazsa olmazlarından olduğu için insanlar da bu konuya titizlikle yaklaşır. Nevresim takımlarında kaliteyi etkileyen birtakım etkenler söz konusudur. Bunlardan bir tanesi ürünün imal maddesidir. Bunun haricinde ürün dokuma sıklığı ile boya kalitesi nevresimin kalitesini belirler. Dokuma sıklığı üründen ürüne değişim gösterebilmekle beraber 52 telden 62 tele, 42 telden 47 tele kadar olan çeşitleri vardır. 42 telden 47 tele kadar takımlar içerisinde ekonomik grup olarak da bilinir. 52 telden 62 tele dokuma sıklığındaki takımlar ise standart olarak geçer ve piyasada en çok ilgi çeken takımlardandır. Dokuma sıklığı 70 telden 80 tele kadar olan ürünler orta kalite olarak bilinir. Takımlar içerisindeki saten modeller büyük beğeni toplar. Parlak ve sık dokunmuş kumaş olan satenlerde dokuma sıklığı santimetrekarede 80 telden yukarı olur. İki tür saten kumaştan bahsetmek mümkündür. Bunlar pamuk saten ve polyester satendir. Polyester saten kaygan, parlak kumaşlardır. Keyifli ve sağlıklı bir uyku arzu edenler pamuk saten nevresim takımlarına bakabilirler. Bu tip nevresimlerin yumuşaklığı ve dokuma hissi oldukça yüksektir. Gençlerin ya da yetişkinlerin ilgisini çekecek olan modeller, dantel ve figür detaylarına sahip olabilir. Terletme gibi bir durum ortaya çıkarmazlar. Yaz aylarında en çok tercih edilen yatak odası ürünü ise pike takımı olur. Bu takımın içeriği çarşaf, pike ve yastık kılıfından oluşur. Yastık kaplamakla beraber yastık kılıflarıyla beraber yatağa çarşaf serilerek en son pike adı verilen ürün kişilerin üzerine örtülür. Pikenin kullanım amacı bir örtü şeklinde oluşudur ve yaz aylarında rahat etmek için idealdir. Pikelerin üretildiği kumaş ise genellikle ranforce denilen kumaştır. Hem tek kişilik hem de çift kişilik pikeler sıcak havalarda en çok tercih edilen ürün olur. Rahat ve havadar oluşu, ince ve terletmeyen yapısı ile büyük rahatlık sağlar. Nevresim seçerken uyku seti şeklinde tercihlerde de bulunabilirsiniz. Uyku seti modelleri farklı farklı olabilmekle beraber dört mevsim setler oldukça kullanışlıdır. 4 mevsim nevresim takımı, her mevsim set ve complete set gibi pek çok farklı isimlerle anılır. Beğenileri kazanmayı başaran tasarımlara Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı Yatak Odası Tekstili Ürünleri

Kullanışlı Yatak Odası Tekstili Ürünleri

Yatak odası tekstilinin olmazsa olmaz parçalarından biri de alezdir. Alez koruyucu olarak görev alır. İlk olarak çarşafsız yatağın üzerine serilir ve sonrasında çarşaf serilir. Ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi yatağın zaman içerisinde kirlenmesini engellemektir. Alezler de kendi içerisinde; yapısına göre sıvı geçirmez alezler ve kapitoneli alezler olarak ikiye ayrılır. Sıvı geçirmeyen alezler adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir sıvıyı iletmezler. Sıvı geçirmeyen alezlerin iki katmanı vardır. Üst katmanı pamuktan meydana gelir. Ses, terleme gibi durumların önüne geçmede etkilidir. Alt kısım ise sıvı geçirmeyen özellikteki polyesterdir. Sıvı üst katmana hapsedilir. Bebek yataklarında sık kullanılan alezler aynı zamanda tek ve çift kişilik yataklarda da tercih edilir. Kapitoneli alezler ise pamuklu bir yapıya sahiptir, standart bir kullanımı vardır. Özellikle kış aylarında en sık kullanılan ürünlerden bir tanesi de battaniyelerdir. Hem tek kişilik hem de çift kişilik çeşitleri vardır. Battaniyeler birbirinden farklı renk ve desenlere sahip pek çok farklı türü bulunur. Battaniye modelleri arasında; polar, embosy, baskılı, pamuklu, yün, kabartmalı, çift desenli, bebek battaniyesi gibi aklınıza gelebilecek her türlü çeşit ve modeli bulunur. Dilerseniz battaniyeli nevresim takımı çeşitlerinden de dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu tip battaniyeli nevresim takımı içerisinde; çarşaf takımı, yastık kılıfı, battaniye ve nevresim bulunur. Pamuk ve polyester üretimi olan bu setler, oldukça kullanışlı olup çok farklı renk ve desenlere sahiptir. Yatak örtüsü modelleri pek çok farklı kullanım için idealdir. Örneğin çeyizlik ya da günlük şeklinde amaca göre alınabilir. Çift kişilik ve tek kişilik birçok farklı model vardır. Sıcak havalarda ise kapitone pike kullanılabilir. Tek kişilik yatağın örtü modellerinde pek çok farklı kumaş görebilirsiniz. Pamuklu yapıdaki örtüler, özellikle koku yapmaması yatağın sürekli hava almasına olanak tanıması ile oldukça sık tercih edilir. Turkuaz, mavi, yeşil, pudra rengi ve daha pek çok renk seçeneği tek kişi için örtü modelleri için de geçerlidir. Söz konusu tasarımları Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Sevilen Yatak Odası Tekstili Ürünleri

Sevilen Yatak Odası Tekstili Ürünleri

Tıpkı tek kişilik takımlarda olduğu gibi çift kişilik örtü takımları da sevilen yatak odası tekstili online çeşitler arasındadır. Sadece renk ve uyum olarak değil, kumaş ve dokusu da son derece önem arz eden çift kişilik örtüler, hem sağlıklı hem de dayanıklı malzemeden üretilir. Estetik yönü olan örtüleri tercih etmek, pek çok kişi için önemlidir. Bu iki önemli faktörü aynı anda uygulayabileceğiniz pek çok takım bulunur. Dilerseniz kapitoneli, dilerseniz baskılı, dilerseniz de desenli örtülerden zevkinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Alacağınız örtü ile odanız daha estetik olmakla kalmayacak hem de farklı bir canlılık kazanacaktır. Tek kişilik ve çift kişilik örtülerin yanı sıra çeyizlik yatak örtü modelleri de oldukça geniş bir çeşit ile sunulur. Evlenecek olan yeni çiftler için tasarlanan çift kişilik modeller, çeyizlik olarak da nitelendirilebilir. Sadece yataklar için örtüler değil, çeyizlik olarak düşünüldüğünde set şeklinde alımlar bütünlük açısından daha bir hoş görünecektir. Bu da yatak odanızın dekorasyonu için de son derece sağlıklı bir seçim olacaktır. Odanız için tercih edeceğiniz tekstil ürünleri; yastık, yorgan, nevresim takımı, koruyucu, pike, örtüler, battaniye, çarşaf, yatak örtü ve setleri farklı kalitelerde sizlere sunulur. Pike ve nevresim takımı setleri farklı ölçülerde her ihtiyacı karşılayacak çeşitlilikte sunulur. Çift kişilik nevresim takımı ölçüleri ise genellikle 200 cm x 220 cm şeklinde olur. Yatak odası tekstili ürünleri farklı mevsim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek çeşitlilikte sunulur. Günümüzde yatak odası takımlarının tasarımında gelinen teknolojik nokta, konforu ve rahatlığı maksimize eder. Bedeni yormayan dolgu malzemeleri, dayanıklı ve vücuda zarar vermeyen kumaş çeşitleri, özel dokuma tekniği ile en iyi yatak odası tekstili modellerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Yatak Odası Tekstili Tavsiye ve Önerileri

Yatak Odası Tekstili Tavsiye ve Önerileri

Yatak odası nevresim ve takımları konusundaki zevkler farklılık gösterir. Bu durumda da birbirinden farklı modellere ihtiyaç duyulur. Yatak odası tekstili kullananlar, ürünlerin gösterişli olmasını isterken, rahat ve konforlu olmasını da ister. Bu nedenle pek çok marka modelleri özenle üretir. Bu denli geniş ürün çeşitliliği içerisinde kendi odanıza en uygun uyku takımı ve setleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem tek kişilik hem de çift kişilik farklı fiyat ve kalitelerde çeşitler sunulur. Alacağınız örtü takımı ya da uyku setinin uzun vadede ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılaması adına kriterlerinizi ölçebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Birbirinden farklı yapıda ve desende olan uyku seti modelleri için karar vermeden önce ihtiyacınızı belirlemenizde yarar olacaktır. Nevresim takımı seçenekleri yazlık, kışlık gibi olabildiği gibi aynı zamanda 4 mevsim için özel üretimler de söz konusudur. Bu özel yatak odası tekstili tavsiye edilen ürünlerdendir. Yani sadece belirli bir dönem değil, 12 ay boyunca nevresimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek isterseniz seçenekleriniz de hayli geniş olur. Tıpkı evin diğer kısımları gibi odaları da kişinin zevkini yansıtır. Bu sebeple alınacak tüm eşyalar gibi çarşaf, pike, nevresim takımı, battaniye gibi tekstil ürünleri de dikkatle seçilmelidir. Bu da farklı fiyat aralıklarının oluşmasına neden olur. Ancak hemen her modelde olduğu gibi yatak odası için takım ve nevresimlerde de uygun fiyatlı seçenek bulmak mümkündür. Günümüzde markaların geniş ürün yelpazesi sayesinde bütçe konusunda büyük zorluklar yaşanmaz ve herkesin beğenisine uygun bir ürün bulunabilir. Pamuklu yatak örtüleri, pike, battaniye, alez, nevresim takımı gibi tekstil ürünlerini inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca ürünlere göz atarak boyut ve renk seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. Zevkinize uygun bir set veya takımı Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Yatak Odası Tekstili Çeşitleri

Her Tarza Uygun Yatak Odası Tekstili Çeşitleri

Tek kişilik modeller tek kişilik yatak ölçülerine uygun olarak üretilir. Bu ürünler hem tekstil ürünleri hem de dekorasyon ürünleri olarak bilinir. Aynı zamanda hijyeni sağlama açısından da belirli standartları yerine getiren ürünler, genç, çocuk ya da yetişkin odası için alınacak tekstil ürünlerinden biridir. Tek kişilik yataklar için örtü seçimlerinde genellikle odanın genel dekorasyonuna uygun modellerden seçim yapmak mantıklı olacaktır. Yatak odası tekstili satın alırken doğru bir seçim yapıldığında, odanıza ayrı bir şıklık gelir ve kendi tarzınızı da en iyi şekilde yansıtmış olursunuz. Yataklar için örtü kullanımı hem kullanılan nevresim takımının temizlik ve hijyen açısından son derece önemlidir. Yatak örtüleri odaya düzenli ve estetik bir görünüm de sağlar. Örtü takımları erkek, kadın, çocuklar için farklı zevklere hitap edebilecek şekilde üretilir. Renk ve model aralığı oldukça geniş tutulduğu için herkesin zevkine hitap edecek modeller farklı markalar tarafından üretilir. Sadece belirli standart renklerden birini seçmek zorunda değilsiniz. Özellikle renk ve desen konusunda oldukça sıra dışı çizgilerde ürünler dikkatleri çeker. Kapitone denilen şey ise kalın ve kabarık bir görünüm olması için araya elyaf ya da yün gibi yumuşak dolgu malzemesinin eklenmesidir. Yani kış aylarında soğuk havalarda kapitone nevresim tercih edilebilir. Tek kişilik örtüler ise içerisinde tıpkı diğer modellerde olduğu gibi yastık kılıfı da bulundurabilir. Dört mevsim denilen setler genellikle ranforce kumaştan üretilir ve pek çok farklı setten söz etmek mümkündür. Uyku seti modelleri kış ayları için çarşaf, yastık kılıfı, yorgan ve nevresimden oluşur. Bazı setlerin içerisine fırfır da bulunur. Uyku seti seçenekleri pamuk saten kumaş ve ranforce kumaştan üretilebilir. Söz konusu tasarımları Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Ekonomik Yatak Odası Tekstili Fiyatları

Ekonomik Yatak Odası Tekstili Fiyatları

Birçok model ve desen ile satışa sunulan ürünler, farklı ebat ve içerikler ile gelir. Farklı modellerin olması ise her bütçeye uygun bir seçeneğin olmasını sağlar. Yatak odası tekstili fiyatları değişkenlik gösterse de genellikle uygun fiyatlı ürünler vardır. Her bütçeye uygun bir ürün olması, çeyiz düzenlerin veya eviniz yenileyenlerin işini kolaylaştırır. En sık kullanılan yatak odası ürünlerinden bir tanesi olan alez fiyatları ile de oldukça farklı seçenekler sunar. Yeni evlenenler, yeni bir eve taşınanlar, çeyizlik hazırlayanlar ya da yatak odasını tamamen değiştirmek isteyenler için sınırsız bir çeşit söz konusudur. Beyaz nevresim takımı olduğu gibi, renkli, desenli, sade nevresim takımı gibi aklınıza gelebilecek her tür renk ve modelde tekstil ürünleri üretilir. Evinizin ve mobilyalarınızın tarzına en uygun ürünlerden içerisinden örtüleri ya da nevresimleri alarak daha estetik bir oda görünüme sahip olabilirsiniz. Farklı markaların yatak odası ürünlerine baktığınızda rahat bir şekilde fiyat ve kalite karşılaştırması yapabilir ve kendinize, bütçenize en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Yatak odası tekstili indirimlerinden yararlanarak kaliteli tekstil ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ürünler arasında fiyat farkının olmasının yanı sıra, renk ve boyut farkı da vardır. Bu durumda da tamamen kişisel zevklere hitap edecek ürünleri bulmak kolay hale gelir. Piyasada pek çok markanın pek çok farklı nevresim takımını ve uyku setini bulmak mümkündür. Pek çok genç nevresim seti, futbol takımın amblemleri gibi detaylarla süslenir. Bu da ürünlere olan ilginin artmasını sağlar. Yetişkinlere yönelik olan modeller ise dantel, güpür veya fisto detaylarına sahip olabilir. Bu modellerin tümü kaliteli kumaşlarla üretilir. Böylelikle mevsime uygun olan seçenekleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.