placeholder
"

Fellas Protein Bar

" araması için 40 sonuç listeleniyor
Fellas Slimfit Bar Yaban Mersini 40 gr
FellasSlimfit Bar Yaban Mersini 40 gr
(2)
25 TL
Sepete Git

Fellas Protein Bar

Fellas Protein Bar

Spor yapmak bir tutkudur. Hangi spor olursa olsun, bedeni hareket ettirmek hayat kalitesini fazlasıyla artırır. Özellikle düzenli sporcular için spor, hem gündelik hayatın stresinden kurtulmak için bir çıkış kapısı hem de zinde ve dinç hissetmek için bir yardımcı olarak görülür. Dolayısıyla doğru ve düzenli hareket eden her beden, daha mutlu ve daha enerjik bir birey olarak hayatına devam eder. Ancak spordan gerçekten verim almak için bilinmesi gereken bir diğer nokta, sporun iyi bir beslenmeyle desteklenmesi gerektiğidir. Ne kadar spor yapılırsa yapılsın, sağlıksız ve kalitesiz besinlerle beslenlenmek kişi sağlığını kötü etkiler. Çünkü spor ve doğru bedensel hareket, aynı zamanda iyi bir diyetle de desteklenmelidir. Bu durum da spor yaparak sağlıklı bir yaşamı arzulayan kişilerin daha az şekerli, daha az yağlı besinler tüketmesi gerektiği anlamına gelir. Fakat, tam bu noktada bir istisnadan bahsedilirse, bu istisna Fellas Protein Bar ile hem sağlıklı hem de lezzetli bir yiyecek yemenin mümkün olduğudur. Kuruyemişli ya da meyveli aromaya sahip olması, kakolu oluşu, doğal ve çok lezzetli yapısıyla Fellas Protein Bar harika bir atıştırmalık alternatifidir. Ayrıca Fellas Protein Bar, yüksek protein ve lif oranı, doğal gıdalarla tatlandırılmış yapısı ve %100 doğal oluşuyla sadece sağlıklı bir alternatif olmanın dışında iyi de bir besin takviyesi niteliği taşır.

Fellas Protein Bar Nedir?

Fellas Protein Bar, Fellas Foods tarafından üretilen, çıkış ilkesi sağlıklı ama bir o kadar da lezzetli atıştırmalıklar olan, bar yapıda çikolatalı bir atıştırmalıktır. Kendisini diğer atıştırmalıklardan ayırt eden en temel özelliği, karbonhidrat ve yağın yanında yüksek miktarda protein içermesidir. Dolayısıyla, sporcu atıştırmalığı olarak da görülür. Sporcular, genellikle spor sonrası ya da gün içinde tüketerek, ihtiyaç duydukları o tokluk hissini fazlasıyla pratik ve keyifli bir alternatifle sağlamış olurlar. Ama, sporcu atıştırmalığı olarak görülmesi, spor yapmaya vakit bulamayan kişiler için de yararlı olmayacağı anlamına gelmez. Aksine günlük hayat temposundan spora vakit ayıramayan kişiler için de, daha küçük yaştaki kişiler için üretilmiş olan Fellas Kids Protein bar ile beraber çocuklar için de, sporcular kadar yararlı bir besin takviyesi olarak görülebilir. Çünkü, protein ve lif her insan için temel sayılabilecek oldukça gerekli materyallerdir. Her insanın alması gereken günlük belirli bir miktar protein vardır. Bu protein eksikliğinde kaslarda zayıflama, vücut direncinde düşme, halsizlik ve vücudun kendisini onarma sürecinde yavaşlama gibi bir takım sorunlar görülür. Bu yüzden protein tüketimi oldukça önemlidir. Bu sorunların görülmemesi için tüketilmesi gereken protein miktarı ise kişiden kişiye değişir. Ancak, olay sadece protein tüketimiyle de çözülmez. Yani bu proteinin nereden alındığı da çok önemlidir. Çünkü, gıdalarda kaliteli olduğu gibi kalitesiz karbonhidrat, kalitesiz yağ, kalitesiz protein mevcuttur. Kalitesiz protein kaynakları, insan vücudunda yapı proteini olarak adlandırılan proteinleri az içeren protein kaynakları demektir. Dolayısıyla yapı proteini yüksek olan protein kaynakları tercih edilmelidir. Tam olarak da bu sebepten dolayı, sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Spor yapsın ya da yapmasın, bir insan hayatını sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorsa, sağlıklı yiyeceklere ağırlık vermek zorundadır. Fellas Protein Bar da, kullanıcılarına atıştırmalıkların da sağlıklı olabileceğini kanıtlayan oldukça değerli bir gıda olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir diyetin yaratabileceği açlık hissini kapatabilen ve diyetinize harika bir tavsiye olabilecek Fellas Protein Bar ürünlerini kesinlikle gönül rahatlığı ile tercih etmek mümkün. Sizler de hayat kalitenizi artırmak ve daha sağlıklı beslenmek istiyorsanız, Fellas Protein Bar ürünlerini Trendyol vasıtasıyla tercih edebilirsiniz.

Fellas Protein Bar ile Sağlıklı Bir Lezzet

2015 yılından bu yana ana odağı müşterilerine sağlıklı lezzetler sunmak olan Fellas Foods, müşteri memnuniyetini önde tutma ilkesi ile yoluna devam ediyor. Ürünlerinin arasında en popülerlerinden sayılabilecek olan Fellas Protein Bar’lar da lezzetli yapısının yanında içerdiği malzemeler yönünden de ne kadar sağlıklı olduğunu gözler önüne koyuyor.

Fellas protein bar kullananlar tarafından memnuniyet ifadeleri ile bahsedilen Fellas protein bar içindekiler ise şöyle: Süt proteini konsantresi, peyniraltı suyu proteini konsantresi, huma özü, kakao yağı ve kakao, kakao tozu, B6 vitamini gibi her Fellas Protein Bar’da bulunan sağlıklı ve insan bedenine ciddi pozitif artıları bulunan maddeler dışında, Fellas Protein Bar kullananlar kendi damak tadına göre farklı ve çok çeşitli aromalara sahip protein barları tercih edebilir. Çok yüksek çeşide sahip olan ve bu sayede kendisinden asla bıktırmayan Fellas Protein Bar aromaları ise şöyle: Antep fıstıklı, hindistan cevizi ve kakaolu, fındıklı, böğürtlenli, vanilyalı, ekstra çikolatalı, tarçınlı ve yer fıstıklı fellas protein bar şeklindedir. Kullanıcılar için yüksek çeşit imkânı ile her damak tadına uygun bir lezzet bulmak oldukça kolay oluyor. Bu sayede, asla tek bir cins protein bar tüketerek sıkılmanıza olanak verilmez ve farklı tatları ile her zaman yemekten keyif almanız sağlanır. Öte yandan bütün bu aromaların yapımının %100 doğal malzemelerle gerçekleştirildiğini ve hiçbir şekilde yapay tatlandırıcı kullanılmadığını hatırlatmak gerekir. Yapay tatlandırıcılar, lezzet miktarında ciddi bir artış sağlasa da insan sağlığına ciddi zararları bulunur. Vücuda verdiği zararların en başında ise sindirim ve boşaltım sistemine etkilerinden bahsedilebilir. Bununla birlikte Fellas Protein Bar’larda kullanılmayan tek şey yapay tatlandırıcılar değildir. Sağlıksız ya da düşük kalite şekerler de Fellas Protein Bar ürünlerinde lezzet kaynağı olarak bulunmaz. Düşük kalite şekerler, çok hızlı sindirildiği için kişide tokluk hissinin oluşmasına engel olduğu gibi, vücuttaki metabolik bir takım dengeleri de bozar ve kilo alınmasına sebep olur. Dolayısıyla, eğer sadece kendinize değil ailenize de sağlıklı bir atıştırmalık arayışındaysanız, Fellas Protein Bar Kids çeşitleri ile, çocuklarınızın o çok sevdikleri çikolatalı atıştırmalıkların en sağlıklılarından birini tüketmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınız için daha sağlıksız atıştırmalıklara bir daha sağlıklı bir alternatif olur. Sağlıklı alternatif olması ise, çocuklarınızın zihinsel ve kişisel gelişimine pozitif sonuçlar doğurur. Erken yaşta obezite, hormonel bozukluklar gibi sağlıksız gıdaların tüketilmesiyle görülebilecek sorunlar, bu sağlıklı atıştırmalıklar ile minimize edilir. Sonuç olarak, eğer sağlığınızı önemseyen ancak damak tadından da taviz vermek istemeyen biriyseniz, Trendyol üzerinden temin edebileceğiniz Fellas Protein Bar çeşitlerinin, tam sizin damak tadınıza uygun olacağından emin olabilirsiniz.

Fellas Protein Bar Besin Değerleri

Fellas protein barlar birbirinden farklı lezzetlere sahip. Lezzetlerin yanında gram olarak da farklı varyasyonlara sahiptir. 32 gr protein bar fellas, 40 gr protein bar fellas, 45 gr protein bar fellas olmak üzere 3 çeşit olan Fellas Protein Bar ürünlerinin ağırlıkları ve boyutları değişir.

Ağırlıkları ve boyutlarıyla beraber, protein bar aromasına göre Fellas Protein Bar besin değeri ve kalorisi de değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse, Fellas nuts protein bar fındık, yer fıstığı, antep fıstığı gibi 3 seçenekten biri ve kakao içeriği ile bir paketi 110 kcal iken, Fellas tarçın kakao protein barın bir paketi 105 kcal’dir. Ancak bütün Fellas Protein Barlarda ortak olan bir nokta vardır. O da bütün ürünlerin mümkün olabilecek en üst düzeyde sağlık ve lezzet dengesini sağlamasıdır. Trans yağ, katkı maddesi, koruyucu madde, yapay tatlandırıcı ve ilave şeker içermezler. Dolayısıyla boyutu ve aroması ne olursa olsun, bütün protein barlar %35 protein oranına sahip yapılarıyla, insan sağlığını ön planda tutarak üretilir. Hiçbir katkı ve koruyucu madde bulunmayan Fellas Protein Barlar ayrıca glutensiz ve şeker ilavesizdir. 32 gramlık paketleri ortalama 8 gram protein ve 5,5-6 gram arası lif içerirken, bunu yaklaşık 105-110 kcal ve 2 gram yağ gibi oldukça düşük bir kalori ve yağ oranıyla tüketiciye vermeyi başarır. Yağ ve karbonhidrat kalitesi ve oranı çok önemlidir. Fellas Protein barlarda, her ne kadar yağ ve karbonhidrat oranı düşük tutulmuş olsa da, kullanılan az miktardaki karbonhidrat ve yağın da kaliteli olduğunu belirtmek önemlidir. Bu sayede vücutta yağ oranı yükselmesine sebep olmaz. Ancak daha sert sporcular, eğer arzu ederlerse 40 g fellas nuts & protein bar örneği gibi (istenirse başka aromaları da mevcuttur.) daha yüksek protein içeren ürünleri tercih edebilirler. 40 ya da 45 gram olan Fellas Nuts Protein Bar kalori değeri ise yaklaşık 165 kcal’dir. Bu yüksek protein (yaklaşık 15 g) içeren xl Fellas Protein Bar aroma seçenekleri ise yaklaşık 3 gram yağa sahip olmasıyla yine sporcuların beğenisini kazanmış durumdadır. Fellas Protein Bar ürünlerinin protein kaynağından bahsedilirse, bu kaynağın süt proteinleri temelinde olduğunun söylenmesi gerekir. Süt proteinleri günümüzde yapılan çalışmalar sonucunda, kalp damar hastalıkları, diyabet, obezite gibi beslenmeye (özellikle de kötü beslenmeye) bağlı hastalıkların görülme olasılığında ciddi düşüşe neden olduğu kanıtlanmıştır. Fellas Protein Bar’lar, kas tamiri gibi konularda da oldukça hızlı etki gösterebilen bir protein çeşidi olan Whey proteini, fazlasıyla yüksek bir oranda içerir.

Fellas Protein Barların bir diğer avantajı ise içerdiği Hindiba kökü ve İnülin sayesinde, lifli ve glisemik indeksi yüksek olması ile, kan şekerini dengelemesi ve uzun süre tok tutabilme kabiliyetidir. Tok tutabilmesinin yanında lifli oluşu, sindirim sisteminde özellikle kalın bağırsağa da ciddi pozitif etkiler yapar ve prebiyotiktir. Gün içinde çok hareketli ve meşgul iseniz, sağlıklı besin tüketimine yeterince vakit ayıramıyorsanız, ancak yine de günlük besin ihtiyacınızdan taviz vermek istemiyorsanız, tamamen tok tutabilen glisemik indeksi yüksek yapısı ile Fellas Protein Barlar hem temel gıdalarınızı almanıza, hem de gün içinde enerjinizi tazeleyerek aç ve yorgun hissetmemenize yardımcı olur.

Neden Protein Bar?

Protein barlar, hem kas kütlesini artırmak isterken yağ alımını minimumda tutmayı amaçlayanlar için hem de lezzetli gıdalar tüketmek isteyenler için hızlı ve pratik bir yoldur. Yüksek protein diyeti uygulayan sporcular için, ek sağlık ve performans avantajları da sağlar. Yüksek proteine ihtiyaç duyulmasının sebebi ise şu şekilde açıklanabilir: Düzenli ve yoğun spor yapıldığı zaman vücut yapısına ciddi artıları bulunur. Örneğin dolaşım sistemi gelişir, kalp ritmi düzelir, beden gençleşir ve vücut direnci artar. Ancak spor yaptıktan sonra kaslarda yıpranma görünür ve bu iyileşme durumu egzersizin yoğunluğuna göre zaman alabilir. Bu yıpranma kişinin bedenini o an zorlamasından kaynaklanır. Yıpranan kaslarda güç kaybı görülür ve hatta iyileşmesine fırsat tanınmadan tekrar zorlanması sonucunda kaslarda yırtılma, kanama gibi birtakım istenmeyecek sonuçlar görülebilir. Fakat kaslardaki yıpranmanın çözümü oldukça kolaydır. Yeterli dozda temel besin tüketimi ile (özellikle protein) yıpranan kaslar tamir edilir ve eskisinden çok daha güçlü olmaya başlar. Eskisinden daha güçlü olması ise bireyin daha sağlıklı, daha dayanıklı ve daha zinde yaşamasına zemin hazırlamış olur. Dolayısıyla protein tüketimi, düzenli ve sık spor yapanlar için oldukça gereklidir. Protein barlar ise, kaslarda yüksek protein sentezi sağlayabilen özelliği ile lif içermesinden dolayı sporcuların gözdelerindendir. En uygun protein bar tüketimi ise işin uzmanları tarafından antrenman sonrası olarak belirlenmiştir. Spordan sonra protein bar tüketimi vücut yağ oranının düşüşüne katkı sağlayabilir. Bunun en büyük sebebi, vücutta yağ kaybı için gerekli olan kalori açığını, düşük kalorili ve yüksek tokluk hissi sağlayan yapısı ile kullanıcıların elde etmesine yardımcı olmasıdır.

Bir diğer protein bar avantajı ise kan şekerini dengeleyebilir olmasıdır. Kan şekerinin dengelenmesi ise, en temelde diyabet hastalığından koruduğu gibi aşırı yemeyi de önler. Aşırı yemenin önlenmesinin diyabet dışında, obezite, kalp ritim bozukluğu gibi metabolik hastalıkları engelleme gibi yararları bulunur. Yüksek lifli yapısı ile kan basıncını da dengeleyebilmesi, tansiyon sorunlarının da azalmasına yardımcı olduğunu gösterir.

İşte bütün bu faydaların sağlanabilmesine olanak tanıyan, kullanıcıların yaptığı Fellas Protein Bar yorum cümleleri de çok iyi olan ve alanında önder olan Fellas Protein Bar modellerini, Trendyol üzerinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Fellas Protein Bar Kullanmak İsteyenlerin Dikkatine

Fellas Protein Bar’lar oldukça sağlıklı gıdalardır. Özellikle tatlı atıştırmalık sevenlerin favorisi olmaya aday Fellas Protein Barlar düşük kcal’e sahip oluşu ve yüksek proteine sahip yapısı ile “Fellas protein bar kaç kalori?” sorusu soranları oldukça tatmin edecek cinstendir. Kilo aldırmayan, aksine vermeye yardımcı, kas onarımını destekleyen ve kaliteli bir diyet için harika bir ek takviye olabilen Fellas Protein Bar’ın gluten içermemesi de, gluten intoleransı olan bireyler için ayrıca ideal bir opsiyon olmasını sağlar. Alkol, domuz yağı ve katkıları da bulunmadığından sağlığı dışında ek birtakım kaygıları bulunan bireyler gönül rahatlığı ile Fellas Protein Bar tüketebilirler. Ancak Fellas Protein Bar ürünleri bütün sağlıklı yapısına rağmen bazı alerjen maddeler içerebilir. Fellas Protein Bar ürünlerinin hemen hepsi süt ürünü içerdiğinden, özellikle süt ürünü ve kuruyemişlere alerjisi olanların Fellas Protein Bar tüketmeden önce doktoruna danışması gerekir. Alanında uzman kişilere danışılmadan Fellas Protein Bar ürünlerinin tüketimi sonucunda, tüketen kişinin sağlığı açısından çok tehlikeli sonuçlar doğabilir. Öte yandan, kuruyemişli ve küçük parçalı yapısı ile, Fellas protein bar tüketicilerinden özellikle çocukların herhangi bir boğulma ya da genze kaçma durumu yaşanmaması için, Fellas Protein Bar ürünlerini dikkatli yemeleri önerilir.

Fellas Protein Barların Çeşitli Satın Alma Opsiyonları

Fellas Optimum Protein Bar ürünlerini, Trendyol üzerinden incelerken farklı opsiyonlara sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Bu opsiyonlara göre, isteyen için 32 gramlık, 40 gramlık ve 45 gramlık protein bar satın alma imkânları bulunduğu gibi, bu protein bar ürünlerini birer adet almak zorunda da değillerdir. 12’li 16’lı ve 24’lü paketleriyle tüketiciler çok daha uygun fiyatları ile çok sevdikleri Fellas protein bar ürünlerini tercih edebilirler. Çoklu paketlerin tüketicilere getirdiği en büyük avantaj ise, tane başına düşen fiyatın belli miktarlarda azalmasıdır. Bu sayede uzun vadede tasarruf edilmiş ve Fellas Protein Bar zevkinin süresi de artırılmış olur. Ama eğer Fellas Protein Bar ürünleriyle yeni tanışmış ve adet olarak satın almak isteyen biriyseniz, istediğiniz aromaya sahip ürünü, Trendyol yoluyla ve bütçe dostu Fellas Protein Bar fiyat seçenekleriyle alabilirsiniz.