İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

FitNut

" araması için 117 sonuç listeleniyor

FitNut

FitNut

Zengin içerikli beslenme, her geçen gün daha da önem kazanan beslenme tarzları arasında yer alıyor. İnsan vücudunun her gün alması gereken protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineraller size gerekli enerjiyi sağlıyor ve bedeninizin düzgün bir şekilde işleyişini sürdürmesine olanak tanıyor. İçeriğinde yer alan katkı maddeleri, fazla miktarda şeker ve işlenmiş tahıllar sebebiyle birçok yiyecek beslenme rutininizden çıkıyor. Lifli yapısı bozulmuş, işlenmiş, şekerli ve çok tuzlu gıdalar sağlığınız için tehdit oluşturuyor. Bu yiyeceklerin yerini işlenmemiş, koruyucu ve katkı maddesi bulundurmayan, besleyici ve kaliteli besinler alıyor. FitNut markası, toplanma aşamasından paketlenme aşamasına kadar özenle hazırladığı, içeriğinden emin olduğu ürünleri ile beslenme alışkanlıklarına yeni bir soluk getiriyor. Siz de FitNut markalı ürünleri güvenle beslenme rutininize dahil edebilir, bir yandan sağlığınızı korurken öte yandan damak tadınıza da katkı sağlayabilirsiniz. Trendyol kalitesiyle, FitNut ürünleri avantajlı kampanya seçenekleri ve size özel indirimlerle alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Hızlı ve güvenli teslimat yöntemleriyle siparişinizi kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Besleyici ve Kaliteli FitNut Ürünleri

FitNut, el değmeyen üretim ağı ve paketleme zinciri sayesinde, tüm ürünleri en temiz şekilde sizlere ulaştırmaya çalışıyor. Plastik ve diğer yan sanayi malzemelerinden üretilen kavanozlar yerine cam kavanoz kullanarak ürünlerinin içeriğinin kirlenmesini engelliyor. Hava geçirmeyen FitNut 360 gr ambalajlar içerisinde paketlenen ve ağzı mühürlenen yiyeceklerin, daha uzun süre taze kalması ve tatlarının bozulmaması sağlanıyor.

Hızlı ama kaliteli bir kahvaltı yapmak isteyenler, hafif bir atıştırmalığa ihtiyaç duyanlar, ağır antrenman yapan sporcular ve zararsız tatlı arayışında olanlar için FitNut ürünleri olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Yüksek protein değerleri ile sizi uzun süre boyunca tok tutan yiyecekler sayesinde, hem ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi karşılayabilir hem de vücudunuz için gerekli olan besin değerlerini sağlayabilirsiniz. FitNut markalı ürünler arasında yer alan fıstık ezmesi, çikolatalı fıstık ezmesi, fıstık ezmesi tozu, Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizi ezmesi ve barlar, beslenme alışkanlıklarınızı daha besleyici ve kaliteli bir hâle getiriyor.

FitNut Fıstık Ezmesi Faydaları

Fıstık ezmesi, yoğun kıvamı ve ağızda eriyen dokusuyla isterseniz kızarmış bir ekmeğin üzerinde isterseniz bir sandviçin içine sürerek tüketebileceğiniz besinler arasında yer alıyor. Bal ya da az şekerli reçellerle bir arada kullanabileceğiniz fıstık ezmesi, tatlı krizleriniz sırasında size iyi bir alternatif sunuyor. Eğer tatlı atağınız için en hızlı alternatifi arıyorsanız, FitNut çikolatalı fıstık ezmesi de sizin için besleyici ve tatlı seçenekler arasında yerini alıyor. Peki bu kadar lezzetli bir yiyecek aynı zamanda sağlığınız için faydalı olabilir mi? Bu soruya verilebilecek cevap "Tabii ki, evet!" olacaktır.

Fıstık ezmesi, faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan bir yiyecek. Fıstık ezmesinin kilo aldırdığını iddia edenler olsa da, kontrollü miktarlarda tüketildiğinde böyle bir etkisi olmadığı kanıtlanan özellikeri arasında yer alıyor. Fıstık ezmesi içinde yağ bulunuyor; ancak bu yağ uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitleri içerdiği için fıstık ezmesini zararlı hale getirmek yerine tam tersi besleyici kılıyor. Bir kaşık fıstık ezmesi içinde bedeninizin alması gereken besinlerin üçü birden bulunuyor: Karbonhidrat, protein ve yağ. Bunun yanı sıra içeriğindeki vitamin ve mineraller de saymakla bitmiyor. E vitamini, B3 vitamini, B6 vitamini, folat, magnezyum, manganez, bakır, demir ve potasyum fıstık ezmesi içinde yer alan vitamin ve mineraller arasında yer alıyor. Aynı zamanda antioksidan içeren fıstık ezmesi, belirli hastalıklar için de önleyici oluyor.

Fıstık Ezmesinin Olumlu Etkileri

Fıstık ezmesinin bedeninizdeki olumlu etkilerinin ilki kilo vermenize yardımcı olmasıdır. Bir porsiyonunda 180 ila 200 kalori içeren bu besinin, kilo vermenize yardımcı olduğunu söylemek çelişkili durabilir. Ancak, fıstık ezmesi yüksek besin değeri sayesinde açlığınızı bastırarak kilo vermenize yardımcı olabilir. İçeriğinde yer alan yüksek lif ve protein sayesinde uzun süre yemek yeme ihtiyacı hissetmeyebilirsiniz. Bu sayede daha az yiyecek tükettiğiniz için kilo vermeniz kolaylaşabilir.

İkinci olumlu etkisi, kalp sağlığı üzerinedir. İçeriğinde yer alan p-Kumarik asit sayesinde, kardiyovasküler hücrelerdeki zararı telafi etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda doymamış yağ yapısı, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçebilir. Bilindiği üzere, kalp hastalıklarının en büyük nedenlerinden bir tanesi doymuş yağ oranı yüksek olan yiyecekleri sıklıkla tüketmektir.

Fıstık ezmesinin olumlu etkileri arasında, sıkça rastlanan kanser hastalığına karşı savaşması gelebilir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, bu yiyeceğin hem antioksidan içeren yapısı hem de E vitamini açısından zengin olması bazı kanser tiplerinin görülme olasılığını düşürebilir. Bunlar arasında mide, kolon, akciğer ve karaciğer kanserleri yer alır.

Fıstık ezmesi niyasin açısından zengin bir besindir. B3 vitamini gibi niyasin çeşitlerinden sıklıkla tüketen insanların diğerlerine oranla, alzheimer hastalığına ya da beyin hücrelerinin hasarına dayanan hafıza hastalıklarına yakalanma riskinin daha düşük olduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda, içeriğindeki p-Kumarik asit sayesinde hücre yapısını bozan hastalıklarda, hücre içindeki oksidatif stresin önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Bazı bilimsel araştırmalar, fıstık ezmesinin safra taşı rahatsızlıklarını %25 oranında azalttığını da kanıtlamıştır. Çünkü, safra taşı hastalıklarının %25'i kötü kolesterol sebebiyle yaşanır. Fıstık ezmesi tüketimi kötü kolesterol oranını düşürdüğü gibi, iyi kolesterol oranınızı yükseltir. Bu sayede, safra taşı hastalıklarına yakalanma riskiniz de %25 oranında düşer.

Yer fıstığı ve fıstık ezmesi tüketimi aynı zamanda kan şekerinizi kontrol altına alarak diyabet hastalığına yakalanma riskinizi de düşürebilir. Yayınlanan bilimsel araştırmalara göre, beş gün içinde iki yemek kaşığı yer fıstığı ezmesi tüketmek diyabet riskini %30 oranında azaltabilir. Özellikle de tip 2 diyabet üzerinde olumlu etkileri görülebilir.

Son olarak, fıstık ezmesi içeriğindeki kalsiyum ve demir sayesinde kanda taşınan oksijen miktarının artmasını sağlayabilir. Bu sayede kemiklere daha fazla oksijen taşınır ve daha güçlü kemiklere sahip olabilirsiniz. Güçlü kemikler demek, kemik erimesi ya da kemik hücreleri hasarı gibi hastalıklara yakalanma riskinizin düşmesi demektir. Aynı zamanda, sağlam iskelet yapınız sayesinde yaşlandığınızda karşılaşacağınız problemler de azalmış olabilir.

Sporcular İçin Fıstık Ezmesi Önemi

Özellikle kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız, fıstık ezmesi sizin için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. İki yemek kaşığı fıstık ezmesinin içinde, yaklaşık olarak 8 gram protein, 2 gram lif, 208 miligram potasyum, yarım gramdan fazla demir, 24 mikromliligram folat, 188 kalori ve 3 gram doğal şeker bulunur. Bu içeriğin tümü, kas gelişimi için yaptığınız ağırlık kaldırma antrenmanlarından sonra kas kütlenizin artmasını destekler. Aynı zamanda potasyum, spor sonrası yaşanan kas ağrılarına ve yoğun çalışan kasların baş düşmanı olan kramplara çok iyi gelir. Antrenman sonrası hızlıca protein takviyenizi yapmak için, tek yapmanız gereken bir FitNut marka fıstık ezmesi kavanozunu spor çantanıza yerleştirmek.

Vegan ve Vejetaryenler için Fıstık Ezmesi

Vejetaryenler, kümes hayvanları, deniz ürünleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvan etlerini tüketmeyen bir beslenme düzenine sahiptir. Veganlar ise hayvan etinin yanı sıra diğer hayvansal gıdaları da beslenme düzenlerinden çıkarırlar. Süt, yumurta, bal ve tereyağ gibi hayvansal ürünler veganlar tarafından tüketilmez. Günümüzde pek çok insan, vegan ve vejetaryen beslenme düzenine geçiyor. Bu beslenme düzenleri içinde en çok dikkat edilmesi gereken şey alınması gereken protein miktarını dengelemek ve hayvansal gıdalardan elde edilen bazı vitamin ve mineralleri takviye etmekten geçiyor. Fıstık ezmesi, zengin besin içeriği, yüksek protein değeri ve kaliteli vitamin ve minarellerle vegan ve vejetaryen beslenmenin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Eğer vegansanız, sadece kullandığınız fıstık ezmesi içeriğinde, balın bulunmamasına dikkat edebilirsiniz. FitNut marka fıstık ezmelerinde hem bal içeren hem de bal içermeyen fıstık ezmesi ürünleri bulmak son derece mümkün. Sizler de Trendyol'dan vereceğiniz bir siparişle FitNut ürünlerini kolaylıkla beslenme rutininize dahil edebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Kullanım Alanları

Fıstık ezmesini, hem tatlı hem de tuzlu tarifler içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz sabah kızarmış bir dilim ekmek üzerine fıstık ezmesi sürebilir, isterseniz muzlu ve fıstık ezmeli bir sandviçle kahvaltıda ihtiyacınız olan tüm besinleri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, fıstık ezmesi tüketimi tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Salata soslarında, pankek ve waffle gibi yiyecekleri süslemek için, smoothielerde, granola kaselerinde, hatta humusta bile fıstık ezmesi kullanabilirsiniz. Fıstık ezmesinin yanı sıra Fitnut fıstık ezmesi tozu da tariflerinizde yer vereceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

FitNut doğal fıstık ezmesi yapımında kavrulan yer fıstıkları çekiliyor ve ezme kıvamına gelmeleri sağlanıyor. Fıstık ezmesi tozu yapımında ise, yer fıstıkları kurutulduktan sonra toz halini alana kadar ufak parçalara ayrılıyor. Fıstık ezmesi tozu, fıstık ezmesi ile aynı besleyici değerleri taşıyor. Bu ürünü taze ya da kuru meyvelerinizin üstüne serpebilir, bal ve tarçınla karıştırarak hafif tatlılar elde edebilir, sıcak çikolatalarınızın içine ekleyerek besin değerini yükseltebilir ve granola kaselerinizin üzerine dökebilirsiniz. Eğer fıstık ezmesinin yumuşak dokusundan hoşlanmıyorsanız, fıstık ürünlerinden vazgeçmenize hiç gerek yok. Bu açığı fıstık ezmesi tozu ile kapatabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her yiyecekte olduğu gibi fıstık ezmesi tüketiminde de aşırıya kaçmamanız gerekir. Günde bir yemek kaşığı fıstık ezmesi, vücudunuza gerekli olan besin ve vitaminleri almanızda katkı sağlayacaktır. Ancak fazlaya kaçarsanız kilo almanız kaçınılmaz hâle gelir. Ayrıca fıstık ezmesi, birçok insan için alerjik bir üründür. Eğer sizin de fıstığa karşı alerjiniz varsa, fıstık ezmesi ve fıstık ezmesi tozu ürünlerinden uzak durmanız gerekir. Aksi halde sağlığınızı tehlike atabilirsiniz.

Bebekler ve küçük çocuklar için hazırladığınız yemeklerde fıstık ezmesi kullanmamanız tavsiye edilir. Alerjik semptomlara sebep olabilen bir ürün olduğu için, henüz çocuğunuzun metabolizması için uygun değildir. Özellikle 1 yaşından önce, fıstık ezmesini bebek öğünlerinde kullanmamalısınız.

Piyasadaki birçok marka, fıstık ezmesi ürünleri içerisine rafine şeker katarak onları tatlı hâle getirir. Eğer tatlı bir fıstık ezmesi tercih etmek istiyorsanız, FitNut şekersiz fıstık ezmesi ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

FitNut Hindistan Cevizi Yağı Yararları

Normal yağların aksine, Hindistan cevizi yağı sahip olduğu sayısız fayda ile ön plana çıkar. Hindistan cevizinin bütün olarak ya da sadece etli kısımlarından üretilen Hindistan cevizi yağı, kolayca donan ve oda sıcaklığının biraz üstünde sıvılaşan bir formüldedir. FitNut organik ürünleri arasında vazgeçilmez olan Hindistan cevizi yağlarını, hem yaptığınız yemeklerde hem de cildinizi nemlendirmek ve temizlemek için kullanabilirsiniz.

İçinde koruyucu maddeler ve katkı maddeleri içermeyen Hindistan cevizi yağlarının sağlığınıza sayısız faydası vardır. Bunlardan ilki, Hindistan cevizi yağının metabolizma hızınızı arttıran kaliteli yağ asitlerine sahip olmasıdır. Bu yağ asitleri, vücutta depolanan kalıcı yağların eritilmesinde ve dolayısıyla kilo vermenin kolaylaşmasında önemli bir rol oynar. Aynı zamanda iyi kolesterolü yükselterek, yaşayabileceğiniz kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçer.

Hindistan cevizi yapısında bulunan laurik asit sayesinde, antibakteriyel ve antimikrobik bir içeriğe sahiptir. Laurik asit, sindirme uğradığında monolaurin isimli bir madde açığa ortaya çıkar. Hem laurin hem de monolaurin bedendeki zararlı bakteri, mikrop ve mantarların yok olmasına katkı sağlar ve üreme hızlarını yavaşlatır.

Hindistan cevizi yağı sindirime girdiğinde, vücutta keton adı verilen bir ürün ortaya çıkar. Keton, Hindistan cevizi yağının zenginleşmesini sağlayan başlıca özellikler arasında yer alır. Keton beyin hücreleri için alternatif bir enerji kaynağı sağlar. Bu sayede hücreler daha hızlı ve düzenli çalışır. Alzheimer ya da diğer hafıza kaybı hastalıkları riski Hindistan cevizi yağı kullanımı sayesinde düşer. Aynı zamanda, özellikle çocuklarda epilepsi krizi sonrasında görülen felç risklerini de azaltır. Ketonun en önemli özelliklerinden bir tanesi de, tokluk hissini arttırarak fazla yemek tüketiminin önüne geçmesidir. Bu sayede rahatlıkla kilonuzu dengede tutabilir ya da zahmetsizce kilo verebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları

Günlük 200 kalori tüketmesi gereken insanlar, beslenme rutinlerine iki çorba kaşığı yani 30 ml Hindistan cevizi yağını dahil edebilirler. Yanma derecesi son derece yüksek olan bu yağı, yaptığınız yemeklerde kullanabilirsiniz. Hem fırında hem de ocakta pişen yemeklerde, bağ yapısı bozulmadan doğal bir şekilde tüketebilirsiniz. Sabahları yumurtanızı Hindistan cevizi yağında pişirebilir, yaptığınız kek ve kurabiyeleri daha lezzetli hâle getirebilirsiniz. Yemeklerin yanı sıra bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını kahvenize ya da çayınıza katarak, metabolizma hızınızı arttırabilir, vücudunuzun yağ yakımına destek olabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, sadece beslenme düzeninize değil aynı zamanda temizlik ve bakım rutininize de dahil edebileceğiniz güvenilir ve kaliteli bir yiyecektir. Eğer piyasada bulunan kimyasal içerikli makyaj temizleme malzemelerini kullanmak istemiyorsanız, FitNut Hindistan cevizi ezmesi ürününü bir pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayarak makyajınızı çıkarabilirsiniz. İçinde bulunan antibakteriyel ve antimikrobik elementler sayesinde, cildinizde çıkan egzamaları rahatlatır ve sivilce oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda, bu özellik sayesinde Hindistan cevizi yağını ağız bakım içinde kullanabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bir diş macunun ana maddesini hindistan cevizi yağı ile oluşturabilir ya da her akşam yatmadan önce ağzınızda bir miktar Hindistan cevizi yağını çalkalayarak oluşacak bakteri ve mikropların önüne geçebilirsiniz. Kuru ciltler için son derece etkili bir nemlendirici olan Hindistan cevizi yağını hem cildinizde hem de saçınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha parlak ve yumuşak bir cilde sahip olmak için ölü hücreleri cildinizden temizlemeniz gerekir. Siz de Hindistan cevizi yağı içine ekleyeceğiniz kahve granülleri ile evde harika bir vücut peelingi elde edebilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenilir FitNut Ürünleri Trendyol'da

FitNut marka Hindistan cevizi ve fıstık ezmesi ürünlerini daha aktif ve kaliteli bir beslenme düzeni oluşturmak için günlük rutininize ekleyebilirsiniz. Trendyol tarafından sunulan avantajlı kampanyalar ve size özel indirimler sayesinde, güvenilir bir alışverişi garantileyebilirsiniz. Ayrıca, sağlam paketleme ve hızlı teslimat fırsatları ile FitNut organik ürünleri hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Doğal ürünleri sayesinde, FitNut online alışverişlerinizin vazgeçilmez parçası hâline gelir. Beslenme, cilt bakımı, yüz bakımı ve saç bakımı alanlarında bu marka tarafından sunulan katkısız ve koruyucusuz içerikleri gönül rahatlığı ile hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kullanabilirsiniz. Hiç durmayın ve siparişinizi verin!