İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
Renk
"

Kehribar Kolye

" araması için 6017 sonuç listeleniyor

Kehribar Kolye

Eski zamanlarda farklı koşullarda ve farklı yöntemlerle ortaya çıkan doğal taşlar günümüzde popülerlik kazanır. Çoğunlukla aksesuar dünyasında kullanılmaya başlanan taşlar kolye, bileklik gibi birçok takı aksesuarı olarak üretilir. Fakat taşların görsel tasarımının yanı sıra asıl önemli olan pek çok özelliğinin olmasıdır. İnsanlar üzerinde birçok şeye iyi gelen taşlar çok fazla kullanılır. Kullanan kişiye pozitif enerji vererek iyi geldiği de bilimsel olarak kanıtlanır. Doğal taş denildiği zaman ilk akla gelen ve aksesuar dünyasında çok fazla kullanılan taşlar arasında kehribar yer alır. Kehribar diğer adıyla amber taşı olarak anılır. Kehribar taşı mücevher olarak anılsa da mücevher değildir. 40 milyon yıl öncesine dayanan hikayesi olan kehribar, ölen bir çam türü Pinus succinifera ağacının fosilleşen reçinesi olarak bilinir. Kehribar taşının eski yıllarda böcekleri de içinde sakladığı ortaya çıkar. Kehribara yapışan bu böceklerin fazla oluşu, onu diğer taşlardan ayıran önemli bir özelliğidir. Taşın içindeki böcek ve zehirli yaprak gibi kalıntılar hiçbir zaman bozulmaması için mumyalanır. Bu işlem eski dönemler hakkında bilgi edinilmesine olanak sağlar. Kehribar eski dönemlerde oluşan çökeltilerin iki tabakası arasında damarlar şeklinde bulunur. Çok çeşitli renklerde oluşurken aynı zamanda hassas olduğundan kolay kırılır. Süs eşyalarında kullanılan ilgi çekici taşlardan biridir. Parlaklığı ve saydamlığı ile diğer taşlardan çok ayrıdır. Kehribar taşından yapılan kolye, reçinenin uzun yıllar bekletilmesi sonucu meydana gelen şifalı bir takı türü olarak geçer. Kehribar kolye takısını kullanan insanların aynı zamanda yıllar önceki dönemin enerjisini ve tarihini üzerinde taşıdığını bilmesi gerekir. Kehribar taşının içeriğinde çok kıymetli maddeler vardır. Bu maddelerin hepsinin tıp alanında ilaçların içeriğinde de kullanıldığı bilinir. Hakiki kehribar kolye satın alarak tüm etkilerden faydalanabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Kehribar Kolye Çeşitleri

İlgi odağı olmayı başaran bu organik taşlardan aksesuar tasarımcıları çeşitli takılar üretir. Bu takılardan çok fazla tercih edilenlerden biri kolyelerdir. Kehribar taşı, işlenmiş veya işlenmemiş kehribar kolye çeşitlerinde karşınıza çıkar. İşlenmemiş haliyle hem doğal hem de orijinal bir görüntüye sahiptir ve çok şık kolye tasarımlarıyla mücevher görünümü de kazandırılan çok şık kehribar kolye kadın kullanıcıların beğenisini kazanır. Farklı tasarımlardan yola çıkmışken kolyelerde kullanılan kehribar taşlarının hepsinin birbirinden farklı olduğu bilinen bir gerçektir. Taşlar bulundukları ortamın şartlarına, maruz kaldıkları güneş ışınlarına gibi durumlardan dolayı farklı renk ve görselliklerle meydana gelir. Mozaik kehribar kolye modelleri farklı farklı taşların bir araya getirilmesiyle tasarlanan aynı zamanda taşların mozaik renklerini ve görüntüsünü yansıtıyor oluşuyla dikkat çeken bir modeldir. Kehribar olan kolyelerin sağlık üzerinde etkileri düşünüldüğü zaman son dönemlerde bebeklerin boynunda da bu kolyeleri görmek yaygınlaşır. Bebeğiniz için uygun kehribar modelleri olarak sık taşlı olan ve en önemlisi taşlar arasında düğümler bulunan kolyeleri tercih edebilirsiniz. Kehribar kolye erkek kullanıcılar tarafından da kullanılan bir aksesuardır. Zincire takılmış tek bir kehribar taşı kolye ucu veya deri ip ucuna farklı tasarımlarla birleştirilerek tasarlanan kolye modelleri erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Bunlar dışında sıralı taşlardan oluşan klasik dizi model kolyeler de kullanıcıların tercihine sunulur. Bu sıraları taşların oluşturduğu modeller yassı kehribar kolye olarak koleksiyonlarda yer alır. Eski dönemlerde kehribar taşı içerisinde böcekleri ve zararlı otları barındırmasıyla bilinir. Bu böceklerin fosilleşmiş hali taşların içerisinde bulunur. Bu taşlar o dönemleri yansıttığından ve gerçekliğiyle hem ilgi çekici hem de marjinal olarak değerlendirilebilir. Fosilli kehribar kolye olarak birbirinden farklı ürüne ulaşabilir, organik olarak nitelendirilen bu taşların kolyelerini üzerinizde zevkle taşıyabilirsiniz. Kolyelerin kullanımı kadın, erkek ve bebek fark etmeksizin her kullanıcı için tasarlandığından bu tasarımlar arasında bebek ve anne kehribar kolye takımları da yer alır. Bu kolyeler hem kendinize hem de bebeğinize takabileceğiniz uyumlu ve pozitif etkileri birlikte hissetmenize yarayan kolye setleridir. Kehribar taşının parlak cilalı olanlarının yanında mat kehribar kolye de seçenekler arasında yer alır. Mat taşların kullanımı daha kolay olabilir. Kehribar taşları farklı renklerde de olsa aynı etkileri göstereceğinden yeşil kehribar kolye yeşilin her tonunu üzerinde görebileceğiniz aynı zamanda doğal görünümü yansıtan kolyelerdir. Sarı kehribar kolye modeli de renkli taşlar arasında güzel bir seçenek olabilir. Önemli olan zevklerinize uygun ürünü seçmektir. Modeller arasında inceleme yaparak istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.

Kehribar Taşının Faydaları

Kehribar olan kolyeler ülkemizde her ne kadar son yıllarda daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmış olsa da diğer uzakdoğu ülkelerinde çok uzun dönemler boyunca kullanılır.  Alternatif tıp ve hastalıkların tedavilerinde doğal ilaç niteliğinde kullanılan bu taşlar oldukça büyük bir öneme sahiptir. Türkiye'de de etkileri anlaşılmaya başlar ve kullanım yaygınlaşır. Kehribar taşı doğal bir ağrı kesici olarak anılır. Tam bir ağrı kesici olması yönüyle bel ve sırt ağrılarına, kas ve eklem rahatsızlıklarına karşı iyi gelmesiyle bilinir. Kehribar kolye faydaları sadece beden sağlığına iyi gelmesi olarak belirtilmez aynı zamanda ruh sağlığı için de önemli bir yeri vardır. Ruhsal rahatsızlığı olan insanlar üzerinde kullanımı gerçekleşir ve şifalı olduğu söylenir. Beden ve ruh sağlığını korur, kullanan kişiye enerji verir. Olumsuz etkileri yok etmesi ve ortama pozitif enerji yayması yönüyle de rahatlama hissi sağladığı gözlenir. Eskiden tedavi amaçlı yaygın olarak kullanılırken günümüzde daha çok olumlu etkilerinden faydalanmak isteyenler için aksesuar olarak kullanılır. Kehribar kolye yetişkin kullanıcılar dışında bebekler için de oldukça faydalıdır. Özellikle bebeklerin diş çıkarma döneminde kullanılan kehribar bu dönemde bebeklerde oluşan huysuzluğu minimum düzeyde tutar. Ayrıca diş çıkarırken hissedilen acının da hafifletilmesine fayda sağladığı bilinen kehribar antibiyotik etki gösterir. Hem diş çıkarma döneminde hem de normal dönemde bebeğinizin daha iyi hissetmesini ve güzel uyumasını sağlar. Hamilelikte kehribar kolye kullanımı da anne adayları için faydalıdır. Hamilelik dönemi içerisinde yaşanan her türlü bedensel ve ruhsal sorunlar karşısında kullanıcıları doğal yoldan rahatlattığı söylenir. Birçok olumlu etkileri düşünüldüğünde kehribar hemen hemen kullanıcı tarafından tercih edilen bir taş olur. Sağladığı pozitif etkiler her türde aynı olduğundan renkli kehribar kolye modelleriyle ruhunuza iyi gelen şıklığı bedeninizde taşıyabilirsiniz. 

Kehribar Kolye Seçimi

Kehribar bir kolye almaya karar verdiğiniz zaman, kehribar taşı seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birçok önemli konu vardır. Kehribar taşlarının faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için taşların seçimi büyük ölçüde önemlidir. Bu sebeple kolyeniz test edilip onaylanmış gerçek baltık kehribar taşı olmalıdır. Baltık kehribar taşı süksinik asit yönünden en zengin kehribar olarak geçer. Satın almadan önce gerçek olup olmadığını anlamanın en basit yolu ürünün sertifikalı olmasıdır. Satın alacağınız ürünün gerçek olduğuna dair lisanslı kehribar kolye satın almalı ve sertifikasını satıcıdan talep etmelisiniz. Bir başka husus da tasarıma dayalıdır. Takıp çıkarmanızı kolaştıran civata kolyelerin arkasında bulunur. Civataların kalitesi kolyenin sağlamlığını ifade eder. Kullandığınız ürünün açılıp kapanması rahat olmalı ve kullanımda herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Kolyelerin tasarımında sivri kenarlı taşlar kullanılmamalıdır. Sivri kenarlı keskin kehribar taşlarından üretilen kolyeler kullanmak için sağlıklı olmaz. Keskin kenarlar kolyenizi taktığınız süre boyunca boynunuza rahatsızlık ve zarar verebilir. Kullanırken rahatsızlık verecektir. Bu nedenler kırık taşlı kolyeleri tercih etmemelisiniz. Kehribar kolyelerde dizili taşların olduğu tasarımlar kullanışlı olması ve herhangi bir kopma durumunda taşların düşerek dağılmasını engellemek için her taştan sonra düğüm tekniği kullanılır. Özellikle yenidoğan kehribar kolye satın alırken ürünlerde her taştan sonra düğüm olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bebekler çok fazla oynadıkları ve dişlerini kaşımak için ağıza alabilme durumları göz önünde bulundurulduğunda taşların kopma durumunda dağılmaması riski ortadan kaldırılmalıdır. Bir diğer görsellik özelliği de kehribar taşlarının renkleridir. Her taşın farklı bir anlamı olduğu unutulmamalıdır. Kolyelerde bulunan taşları incelediğiniz zaman aynı renk ve şekilli taşların olmadığını görebilirsiniz. Doğada kehribar taşının oluşum süreci düşünüldüğünde taşların renkleri de fosilleşme süreci içerisinde belirlenir. Baltık Kehribar taşı dışında yeşil ve kırmızı kehribar kolye taşları yer alır. Fakat kehribar renklerinin özellikle Osmanlı kehribar kolye tercihlerinde etkili olmadığı gözlenir. Taşın rengi alternatif tıpta kehribarın sağladığı etkileri değiştirmez.  Önemli olanın kolye seçimi yaparken baltık kehribarı olması gerektiğini unutmamalısınız. Tüm renklerde etkin olarak bulunur ve faydalı etkilerini her renk seçiminizde görebilirsiniz. Her ne kadar sarı ve kırmızı tonlarında karşınıza çıksa da siyah kehribar kolye gördüğünüzde şaşırmamalısınız. Taş etkilerinin aynı olduğu bildiği üzere klasik dışı olan siyah renk seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Tüm bu hususlar dikkate alındığında doğru ürünü bulabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kehribar Kolyelerin Doğru Kullanımı

Kehribar kolyeler insanlara ruhsal veya bedensel olumlu etkiler sağladığından zarif tasarımlarıyla ön plana çıkar ve çok fazla tercih edilir. Kehribar çam reçinesinden oluştu için belli aralıklarla bakımının yapılması gereklidir. Kehribar kolyenizin etkisini her zaman koruması ve devam ettirebilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Öncelikle kehribar kolyenizin doğru kullanımı tene değecek şekilde kullanımdır. Şifalı sayılabilecek kehribar kolye yalnızca bir kişi tarafından kullanılmalıdır. Kehribarın içeriğinde bulunan süksinik asit, herhangi bir bedenle temasından sonra etkilerini göstermeye başlar ve yapısı o tene ait olur. Bu sebeple kolyeyi bir kişi kullandıktan sonra başka birinin kullanımı etkilerinden faydalanamamanıza sebep olur. Kolyenizi kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise sabun ve benzeri kimyasallardan uzak tutmaktır. Kimyasallar taş yapısına zarar verebileceğinden banyo yaparken çıkartılmalıdır. Özellikle diş için kehribar kolye bebeklere takıldığından bebeğinizin banyosu sırasında mutlaka kolyeyi çıkarmanız gerekir. Ayrıca parfüm de etkin bir kimyasal olduğundan önce parfüm sıkıp daha sonra kolyenizi takmanız önerilir. Kehribar taşı elektromanyetik alana sahip olmasından dolayı çevresinde bir etkileşim oluşturur. İnsanın ruh sağlığına iyi gelen bu auranın bozulmaması için kehribar kolyenizi başka doğal taşlarla veya herhangi bir mücevherle birlikte kullanmamalısınız. Kehribar taşı tüm değerli taşlar gibi özenle bakılmalıdır. Organik kehribar kolye uzun süre güneş altında bırakılmamalıdır. Güneş altında bırakılan kehribar nemini kaybeder ve organik yapısından dolayı yüzeyinde bozulma veya zamanla çatlamalar görülebilir.  Bu sebeplerden dolayı özellikle yaz aylarında uzun süreler direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Özellikle kehribar kolye bebek için kullanılıyorsa bebeklerin cildi daha hassas olduğundan yapısı bozulmuş bir kehribarın bebeklere takılmaması gerekir. Gerçek olan kehribar kolyeler düzgün kullanılması ve gerekli bakımın yapılması sonucunda özelliklerini kaybetmeden ilk günkü gibi şıklığını yansıtmaya devam eder. Bu sebeple kehribar kolyenizi her kullanımdan sonra temizlemeniz tavsiye edilir. Temizlemek için ılık suyun altında on saniye tutmanız yeterlidir. Ovalama yapmadan yumuşak bir bez yardımıyla kurulama yapabilirsiniz. Minimum haftada bir kez yapılması gereken bu işlem sonucunda zarifliğini kaybetmeden ve zarar görmeden kehribar kolyenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kehribar Kolye Fiyatları

İnsan sağlığı üzerinde faydalı etkileri ön görüldüğünde kehribar taşından yapılan aksesuarlar da yaygın olarak üretilir. Faydaları oldukça çok olduğundan dolayı da insanlar bu taşın şifasından faydalanmak için üzerilerinde aksesuar olarak taşımaya başlar. Doğal taşlara olan ilginin artması da üreticilerin bu taşları kullanarak çok fazla aksesuar yapmalarının bir sebebidir. Gerçek bir doğal taş aksesuarı istediğinizde maliyetler artar. Orijinal kehribar kolye gerçek taştan üretildiği ve tasarımı tamamen özel olduğu için görünüşüyle de orijinallik sunan bir modeldir. Kolyelerin fiyatları belirlenirken cinsiyet, model, gerçek kehribar olup olmaması, renk, kullanım alanı gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur. İnsanlar bu taşları taktıklarında kötü enerjiden uzaklaşıp pozitif enerji yayar. Bu sebeple de kolyeler biçilen fiyatları hak eder. Kehribar kolye özellikleri de fiyatlar üzerinde önemli olan kriterlerdir. Kolyelerin kalitesi hem sizin için hem de bebekler için kullanıldığında oldukça dikkat edilen bir detaydır. Kehribar kolyelerin yapımında çok sağlam ipek iplik kullanılır ve kapatma kısmında vidalı klips kullanılması güvenilirliği artırır. Alacağınız ürünün kaliteli oluşu ona ödeyeceğiniz parayı gönül rahatlığıyla vermenizi sağlar. Gümüş ve altın kehribar kolye kullanıcılara sunulan üstün kaliteli seçeneklerdir. Fiyatlar arasında değişkenlik olması kaçınılmaz bir sonuçtur. 14 ayar altın olarak tasarlanan kolyeler fiyatları bakımından diğer kolyelere göre biraz daha yüksektir. Fakat uzun yıllar değerini kaybetmeyen bu kolyeler çok yüksek fiyatlarda olmadığından kullanıcılar tarafından çok fazla rağbet görür. Gümüş kehribar kolye ise gümüş üzerine kehribar taşının işlenmesiyle farklı tasarımlarla zenginleştirilerek kullanıcıya sunulur. Fiyatlar altın kolyelere göre daha uygun olduğundan ve gümüşün zerafeti düşünüldüğünde bu kolyeler altından daha fazla tercih edilebilir. Yalnızca kehribar kolye ucu olarak da satılan birbirinden farklı çeşitler vardır. Sadece uç olarak satın alındığında zincir maliyeti düşüldüğünden kolye uçlarının fiyatları uygun olmakla beraber modelden modele çok fazla değişkenlik de gösterir. Belirtilen bu kolye çeşitlerinin büyük çoğunluğu kehribar taşının işlenmesi ve farklı şekiller verilmesiyle üretilir. Aynı zamanda tek taş olarak değil taşın farklı tasarımlarla birleştirilmesiyle de karşınıza çıkar. Fakat tüm bunların yanı sıra taşın doğal yapısından uzaklaşmak istemeyen kullanıcılar için ham kehribar kolye modelleri de çok fazla ilgi çekicidir. Ham kolyelerin üretiminde çok fazla işçilik kullanılmaz. İşçiliğin düşük olduğu kolyeler fiyatları yönüyle ve doğal yapısıyla ilgi odağı olmayı başarır. Satın alacağınız ürüne karar verebilmeniz için tüm özelliklerin yanında kehribar kolye fiyatları araştırıldığında bütçeniz için uygun ve hoşunuza gidecek kolyeleri bulabilirsiniz. 

Trendyol’da Kehribar Kolye

Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen online alışveriş sitesi Trendyol, tüm kategorilerde olduğu kadar aksesuar kategorisinde de başarısını sürdürür. Hem kaliteli hem de çok çeşitli ürünler bir tık uzağınızda yer alır. Sunduğu sertifikalı kehribar kolye çeşitleri gerçek ürünlerin güvenilirliği açısından kullanıcılardan tam not alır. Trendyol, kullanıcı memnuniyetine önem verir, tüm beğeni ve eleştirileri dikkate alır ve sürekli güncellemelerle yenilenir. Çok geniş bir ürün skalasına sahip olduğundan, her tarzdaki kullanıcılara ve her zevke hitap eder. Her türlü ihtiyaç halinde ekip çalışanları her koşulda destek verir. 7/24 çağrı merkeziyle iletişim kurabilir her sorunuza yanıt alabilirsiniz. Sunulan çeşitli ürün yelpazesi hem kendiniz için hem de hediye olarak birçok güzel tasarımla karşınıza çıkar. Doğru ve güzel ürünleri tercih etmek için Trendyol’un ürün sayfalarında yer alan ayrıntılı bilgilere ve kehribar kolye tavsiye kısımlarına göz gezdirebilirsiniz. Kolyelerde kullanılan taşlardan, altın veya gümüş seçeneklerine, gerçek kehribar kolye lisans ve sertifikalarına kadar ürünlere ait tüm bilgilere ulaşmanız mümkün. Sizin için uygun kolyeyi seçerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. İnce işçilikle özel olarak hazırlanan kolyeler, sizi de alacağınız kişiyi de oldukça mutlu eder. Trendyol alışveriş sonrası da kargolarda herhangi bir sorun yaşanmaması adına büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürür. Aynı zamanda ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunduğu için kullanıcı olarak güvenli ve mantıklı alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz. Trendyol'dan satın alacağınız kehribar kolye faydalarına da keyifle varabilirsiniz.

Yukarı Çık