"

Kehribar Kolye

" araması için 6155 sonuç listeleniyor

Herkese Hitap Eden Kehribar Kolye Modelleri Trendyol'da!

Kehribar, kullanım alanına bağlı olarak akla daha çok tesbih ve kolye gibi aksesuarları getirir. Bir taş türü olarak niteleyebilecğeimiz kehribarın bu alanlarda sıklıkla tercih edilmesinin altında yatan en önemli nedenlerden birisi göz hoş gelen çekici yapısıdır. Fakat bu taş, görsel cazibesine ek olarak insan vücuduna sağlık açısından pek çok önemli fayda da sağlar.

Kehribar her ne kadar bir taş olarak kabul edilse de aslında bir çam türü olan ​​Pinus succinifera ağacının reçinesinin fosilleşmiş formudur. Sarı ve kızıl tonlarının görülebildiği yarı saydam bir yapıya sahip olan bu taşın en önemli özelliklerinden biri çevresinde bulunan küçük cisimleri kendine çekmesidir. Bu özelliği sayesinde kehribar türü taşlar, çeşitli bitki ve böcek kalıntılarını bünyesinde hapsederek ilgi çekici görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur.

Baltık Denizi’den çıkarılan kehribar, yüzyıllardır süs eşyası tasarımlarında kullanılır. Dünyadaki kehribar yataklarının yaklaşık %90’ı Rusya sınırları içinde yer alır. Rusya dışında Ukrayna, İsveç, İngiltere, Hollanda ve Romanya gibi ülkelerde de zengin kehribar rezervleri bulunur.

Kehribar, sağlık açısından da son derece önemli bir maddedir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Romatizma ağrılarını azaltır. Dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Pozitif enerjisinin açığa çıkmasına yardımcı olması sayesinde karamsar ruh hâlinin yarattığı depresyon ve benzeri rahatsızlıkların önüne geçer. Ayrıca sindirim sisteminin verimli çalışmasını da sağlar. Bu taşın sunduğu faydalar ve çarpıcı görünümü, kehribar kolye tarzı ürünlerin popülerlik kazanmasındaki iki büyük etken olarak işaret edilebilir.

Kehribar Kolye Modelleri Nelerdir?

Kehribar Kolye Modelleri Nelerdir?

Kehribar kolye modelleri, farklı faktörlere bağlı olarak sınıflandırılabilir. Bu noktada ilk akla gelen faktör renktir. Kullanılan taşın en yaygın formu, sarı ve kızıl bir görünüme sahiptir. Bu özellikteki taşlardan üretilen modeller, konyak rengi kehribar kolye olarak nitelendirilebilir. Bal rengi kehribar kolye ifadesi de yine bu nitelikteki aksesuarları tanımlamak için kullanılır. Fakat kehribar kolye renkleri bununla sınır değildir.

Kırmızı kehribar kolye modelleri, birçok kişi tarafından tercih edilir. Aynısı sarı kehribar kolyeler için de söylenebilir. Mavi, yeşil ve beyaz kehribar kolye alternatiflerini de piyasada bulmak mümkündür. Tercihi daha az renkli, cool ve şık aksesuarlardan yana olan için ise siyah kehribar kolyenin çok isabetli seçim olacağı söylenebilir.

En bilindik kehribar kolye özellikleri arasında, bu taş kullanılarak imal edilen ürünlerin parlak bir görünüme sahip olması yer alır. Fakat bu tür bir görüntü, herkesin zevkine hitap etmeyebilir, stiline uyumlu olmayabilir. Bu tarz parlak ürünleri sevmeyen kişiler için mat kehribar kolye modelleri, göz ardı edilmemesi gereken son derece hoş görünümlü seçenekler olarak dikkat çeker.

Kehribar taşlı kolye çeşitleri, kullanılan ürünün cinsine göre de farklılık gösterir. Genel itibariyle doğada damla ve sıkma olarak isimlendirilen iki kehribar türü bulunur. Bu iki türün farkı, kimyasal yapılarından ileri gelir. Her iki çeşit de kolye yapımına uygundur. Damla kehribar kolyelerde taşlar, küçük parçalar hâlinde ipe sıra sıra dizilmiş hâlde bulunur. Bu başlık altında değerlendirilebilecek aksesuarlar, oldukça zarif ve sade bir görünüme sahiptir.

Aynı durum sıkma kehribar kolye tasarımları için de geçerlidir. Her iki modelde kullanılan taşların biçimleri ve dizilimleri nedeniyle kehribar boncuk kolye olarak isimlendirildiğini görmek mümkündür. Bu tür ürünlerde taş parçalar ya da boncuklar, birbirlerine çok benzer şekil ve boyutlardadır. Böylelikle daha düzenli bir yapı ve görüntü oluştururlar. Fakat işlenmemiş kehribar kolyelerin görünümü bu anlamda biraz daha farklıdır. Söz konusu modellerde kullanılan taşlar işlenerek şekillendirilmediği için aynı boy ve şekilde değildir. Bu yapıdaki taşların yan yana dizilmesiyle oluşan kolyeler de daha doğal ve salaş bir görünüm sergiler.

Kehribar ve gümüş, birbiriyle hoş bir uyum yakalayan iki madde olarak nitelendirilebilir. Bu uyum dolayısıyla birçok gümüş kehribar kolye modelinin üretilip satışa sunulması şaşırtıcı değildir. Tasarımında bu iki maddenin kullanıldığı aksesuarların uç kısmında kehribar, gümüşten yapılmış çerçeve benzeri bir yapının içine oturtulur. Zincir kısmı da yine gümüştendir. Bu tür kehribar taşı kolyelerin uç kısımları genellikle tek ve büyük bir parça şeklindedir.

Baltık Denizi, dünyanın en önemli kehribar kaynaklarından biridir. Bu bölgeden çıkarılan taşlarla üretilen ürünler de Baltık kehribar kolye olarak anılır. Kullanılan taşların doğal yapısının ve sağlığa faydalarının belgelenmesi için kimi ürünler, sertifikalı kehribar kolye şeklinde satışa sunulur. Söz konusu sertifikalar, kullanılan taşların orijinal olduğunu kanıtlar niteliktedir. Dolayısıyla bu belgeye sahip modeller, gerçek kehribar kolye olarak da anılır.

Kehribar kelimesinin İngilizce karşılığı “amber”dir. Amber kelimesi zaman içinde bizim dilimize de geçmiştir. Bu nedenle kehribar yerine zaman zaman bu ifadenin kullanıldığına rastlamak mümkündür. Yani amber taşlı kolye olarak ifade edilen ürünler genel itibariyle kehribardan üretilir. Aynı durum amber kolye tanımlaması için de geçerlidir. Akrep fosilli kehribar kolye, bu ürün grubunun en özgün modellerinden biridir. Akrep fosillerinin içinde kaldığı kehribar parçalarının kullanılmasıyla imal edilen bu aksesuarlar çarpıcı görüntüleriyle öne çıkar.

Kimler Kehribar Kolye Modellerini Tercih Edebilir?

Kimler Kehribar Kolye Modellerini Tercih Edebilir?

Kehribar kolye çeşitleri, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilir. Erkek kehribar kolye tasarımları ile kadınların için üretilmiş olanlar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Yani erkek ve kadın kehribar kolye modellerinin hem dizayn hem de renk açısından birbirleriyle hemen hemen aynı olduğu söylenebilir. Bu ürün çeşitliliğin altında yatan nedenlerden biri kehribarın doğal faydalarıdır. Farklı renk ve tasarımlara sahip ürünler sayesinde isteyen herkes, bu taşın söz konusu faydalarından yararlanma şansını yakalayabilir.

Yetişkinler için olduğu gibi çocuklar içinde bu taş kullanılarak üretilen aksesuarlar mevcuttur. Çocuk kehribar kolye modelleriyle küçüklerin de başta saydığımız doğal özelliklerden istifade etmeleri sağlanır. Bu taşın sempatik görüntüsü ve doğal faydaları, bebek kehribar kolye olarak isimlendirilen ürünlerin de piyasaya sürülmesi sonucunu doğurmuştur. Tabii ki bu aksesuarlar yetişkin kehribar kolye modellerinden daha küçüktür. Yani çocuk ve bebekler için üretilmiş bir kehribar kolye cm bazında yetişkinlere yönelik kolyelerden daha ufak olur.

Kehribar Kolye Fiyatları Nasıldır?

Kehribar Kolye Fiyatları Nasıldır?

Kehribar kolye fiyatları, son derece geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Bu tarz ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan taşın büyüklüğü ve miktarı oldukça önemlidir. Doğal olarak daha çok kehribarın bulunduğu bir kolyenin fiyatının yüksek olması beklenir. Benzer şekilde taş miktarının yanında üretimde yer verilen malzemelerin çeşitliliği de maliyeti artırabilir. Bu da kaçınılmaz olarak ürün fiyatlarına yansır. Örneğin sadece kehribar bulunduran bir tasarıma sahip bir aksesuar ile bu taşın gümüşle buluştuğu başka bir modelin satış değerinin aynı olması beklenemez.

Kullanılan taşın gerçekliği, alınan belgeler aracılığıyla ortaya konulduğu orijinal kehribar kolye modellerinin, bu niteliklere sahip olmayan alternatiflerden daha yüksek meblağlarla piyasa sürülmesi anlaşılabilir bir durumdur. Yine de kehribar kolyelerin farklı bütçelere hitap eden çeşitli modellerde üretilmesi büyük bir avantajdır. Zira böylelikle isteyen herkes kehribarın doğal özelliklerinden faydalanabilir ve bu hoş görünümlü taşı, tarzının bir parçası olarak kullanabilir. Her tür kehribar kolye modelini Trendyol üzerinden tereddüt etmeden satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

Zarif, şık tasarımı, orijinalliği ile ön plana çıkan özel tasarım kehribar kolyeler birbirinden renkli, özel, stil kombinler oluşturmanıza olanak sağlar. Kullanım alanına bağlı olarak özel olarak geliştirilen ürün sağlam, kaliteli materyal malzeme yapısıyla uzun süre solmadan, deformasyon problemi oluşturmadan rahatlıkla kullanılabilir. Göze hoş gelen çekici yapısıyla öne çıkan bu ürün görsel cazibesine ek olarak insan vücuduna pek çok sağlıklı, faydalı etkiye sahiptir. Kehribar taş olarak kabul edilse de bir ağacın reçinesinin fosilleşmesi sonucunda oluşur. En çok takı ve tesbih yapımında kullanılır. Sarı ve kızıl tonlarıyla ön plana çıkan, yarı saydam yapıya sahip özel üretim taş, çevresinde bulunan küçük cisimleri kendisine çekebilir. Çeşitli bitki ve böcek kalıntılarını hapseden estetik, zarif, ilgi çekici görünümüyle ön plana çıkan işlevsel, özel üretim bir aksesuardır.

Kehribar Kolye Nasıl Kullanılır?

Estetik, dikkat çekici yapısı, rahat kullanımıyla ön plana çıkan kombinlerinizin ayrılmaz parçası olan bu ürün pek çok kıyafet ve giyim seçeneğiyle pratik, rahat şekilde kombinlenebilir. Sağlık açısından son derece önemli bir madde olan kehribarın bağışıklık sistemini güçlendirerek romatizma ağrılarını azaltabildiği görülmüştür. Mavi, yeşil, beyaz seçenekleriyle sıklıkla tercih edilen bu ürünle cool, şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Kehribar taşı kullanılarak imal edilen parlak, stil görünüme sahip bu aksesuar herkesin zevk ve ihtiyaçlarına hitap edebilir. Stilinizle yüksek uyumluluk gösteren parlak ve mat seçenekleriyle her zevke hitap edebilen hoş görünümlü, orijinal, sakinleştirici bir üründür. Dinlendirici ve sakinleştirici etkisiyle oldukça ilgi gören, pozitif enerjinizin açığa çıkmasına yardım eden bu aksesuar sayesinde karamsar ruh halinin yansıttığı depresyon ve benzeri psikolojik rahatsızlıklardan korunabilirsiniz.

Kehribar Kolye Özelliğini Kaybeder Mi?

Sarı ve kızıl görünümü, yüksek pozitif enerjisi, rahatlatıcı etkisiyle dikkat çeken, yüksek kaliteli ürün özel işçilikli üretim safhalarından geçilerek hizmetinize sunulur. Orijinal, dayanıklı yapısıyla uzun süre solmadan, hasar görmeden rahatlıkla kullanabileceğiniz özel nitelikli bir aksesuardır. Girdiğiniz her yerde dikkat çekici bakışları üzerinize çekebileceğiniz zarif ve sade görünümlü, özel bir parçadır. Birbirlerine benzeyen şekil ve boyutlarıyla dikkat çeker. Kıyafetlerinizle muhteşem uyum sağlayan, stilinizi ön plana çıkaran göz alıcı ürün, yüksek kaliteli, sağlam yapı özellikleriyle uzun süre solmadan, hasar görmeden emniyetli, rahat şekilde kullanılabilir. Orijinal, dayanıklı yapısıyla dikkat çeken belgeli bu modeller kolye ve tesbih olarak tercih edilebilir. İngilizce karşılığı amber olduğu için zaman zaman amber taşı olarak ta ifade edilebilen, değerli, göz alıcı, özel tasarım bu aksesuarı Trendyol'da analiz edebilir bütçenize uygun fiyat seçenekleriyle kolay, hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.