"

Tesbih

" araması için 74143 sonuç listeleniyor

Kalitesiyle Öne Çıkan Tesbih Çeşitleri Trendyol'da!

Tesbih, hem kültürel hem de olarak son derece önemli olan bir aksesuar seçeneğidir. Bu aksesuar, dünya çapında birçok kültürde, dua veya meditasyona yardımcı olmak için ya da sadece stres zamanlarında parmakları meşgul etmek için kullanılır. Bu ürün, belirli sayıda boncuğun bir arada, tek bir ipe dizilmesi ile meydana gelir. Dini gerekliliklerinin yanında, aksesuar olarak kullanılan tesbih modelleri de mevcuttur. Tesbih boncukları çoğunlukla yuvarlak cam, ahşap, plastik, kehribar veya değerli taştan yapılır. Kordon ise genellikle pamuklu ipliklerden üretilir. Uygun fiyatlı plastik modellerden, pahalı malzeme ve kaliteli işçilikle yapılanlara kadar piyasada çok çeşitli renk ile stiller bulunur. Farklı tesbih seçeneklerinde stil veya dekoratif süslemelerde farklılık bulunabilir, ancak bu ürünler bazı ortak özelliklere sahiptir. İlk olarak tesbih seçeneklerinde ya 33 yuvarlak boncuk bulunur ya da düz disklerle 33'lü üç gruba ayrılmış 99 yuvarlak boncuk bulunur. Genellikle daha büyük, lider bir boncuk ya da püskül bir uçta okumaların başlangıç ​​noktasını işaretlemek için bulunur. Boncukların rengi çoğunlukla tek bir iplik boyunca tekdüzedir, ancak modeller arasında farklı tasarımlar da mevcuttur. Tesbihler genel olarak; kehribar, oltu taşı ya da doğal taş seçeneklerinden üretilir. Bunun yanında kimi zaman gümüş veya sedef tesbih seçenekleri de kullanılır. Ayrıca farklı kesime sahip olan büyük veya küçük tesbih çeşitleri de mevcuttur. Arpa kesim, damla kesim, kalem kesim veya kapsül kesim olarak adlandırılan ürün seçenekleri bulunur. Bu ürünler arasında en kolay tutuş sağlayan seçeneklerin başında arpa kesim modeller gelir. Bu sebeple özellikle dini vazifenizi yerine getirmek üzere bir tesbih seçeneği satın almak isterseniz, arpa kesimli ürün modellerine göz atabilirsiniz. Bunun dışında aksesuar olarak kullanmak için zevkinize hitap eden modeli tercih edebilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz ürün çeşitleri için Trendyol üzerindeki yorumlardan faydalanabilirsiniz. Bu tesbih türleri arasında tercih yaparken sizden önce kullanmış olan müşterilerin deneyimlerinden faydalanarak, zevkinize en fazla hitap edecek seçeneği bulabilirsiniz. Aynı zamanda Trendyolda bulunan çeşitli kategorilerdeki farklı ürünler arasından zevkinize uygun tercihler yapabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Hitap Eden Uygun Tesbih Modelleri

Farklı İhtiyaçlara Hitap Eden Uygun Tesbih Modelleri

Tesbih, dini ve kültürel anlamı nedeniyle sıkça kullanılan bir üründür. Her müşterinin ihtiyaç duyduğu ürün özellikleri farklı olduğu için birçok tesbih çeşidi bulunur. Genel olarak doğal taşlardan elde edilen birçok farklı ürün seçeneği vardır. Ancak zümrüt ya da safir gibi taşların fiyatı daha yüksek olduğundan, tesbih yapımında genellikle yarı doğal taşlar kullanılır. Belirli taşlara sahip kristallerin, anksiyete, depresyon ve uykusuzluk gibi belirli rahatsızlıkları veya sindirim sorunu gibi daha fazla fiziksel rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olduğu söylenir. Ayrıca her doğal taş farklı renge sahip olduğundan güzel bir görünüm de yaratır. İlk olarak en sık tercih edilen modellerden biri kehribar tesbih modelidir. Kehribar, eski dönemlerden beri beri rengi ve doğal güzelliği ile takdir edilen bir ağaç reçinesidir. Birçok farklı faydası bulunan kehribar, aksesuar ve çeşitli dekoratif objelerin yapımında kullanılır. Eşsiz rengiyle ateş kehribarı tesbih seçenekleri de beğeni toplar. Doğal taşlardan üretilen diğer ürün seçenekleri arasında firuze tesbihler de yer alır. Eskilerin büyüleyici deniz yeşili taşı olan firuze taşı; bilgeliği, huzuru, korumayı, iyi şansı ve umudu temsil eder. Birçok kişi onun derin koruma gücüne, sakin enerjisine ve kalıcı sevgiyle olan ilişkisine inanır. Ayrıca şans getirdiği de söylenir. Bunun yanı sıra dikkat çeken doğal taş seçenekleri arasında fildişi tesbih seçenekleri de yer alır. Fildişi, şans ve zenginlik getirdiğine inanılan değerli bir taştır. Ayrıca stres yönetimi ve sakinlik için de etkili olduğu söylenir. Beklentilere yanıt veren diğer bir seçenek de oltu taşı tesbihdir. Oltu taşı, yüzük, küpe, kolye, bilezik, kravat iğnesi, pipo, ağızlık, tesbih gibi çeşitli dekoratif süs eşyaları ve eşyaları imal etmek için sıklıkla kullanılır. Siyah renkli olduğu için birçok kişinin beğenisini toplar. Kendine özgü nitelikleriyle ön plana çıkan ürünler arasında deve kemiği tesbih seçenekleri de yer alır. Deve kemiği eski çağlardan beri alet, bıçak sapı, mücevher ve aksesuar imalatında kullanılır. Kendine has beyaz tonu ile birçok kişinin favori seçeneklerinden biri haline gelir. Değerli olduğu için dikkat çeken bir diğer ürün de gümüş tesbih modelidir. Gümüş, parlaklığı ve yansıması ile müşterileri memnun eder. Ayrıca kararma ya da paslanma yapmadan uzun süre kullanıma uygundur. Son olarak sık tercih edilen ürün seçeneklerinin arasında ağaç tesbih çeşitleri gelir. Hakiki ağaç gövdesinden elde edilen bu modeller, kahverenginin farklı tonlarına sahip olur. Tüm bu ürünler farklı renkte olduğu için dikkat çeker. Kehribar taşı parlak turuncu renkteyken, fildişi açık krem renginde modeller ortaya çıkarır. Birbirinden farklı görünümlere sahip olan tesbih seçeneklerini inceleyerek, kişisel zevkinize uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Tesbih Seçenekleriyle Dikkat Çeken Hediyeler

Tesbih Seçenekleriyle Dikkat Çeken Hediyeler

Tesbih, kültürel ve dini bir sembol olmasının yanı sıra dua ederken de kullanılır. İslami törenlerde, okumalarda ve özel günlerde hediye olarak da tercih edilen tesbihler veya tesbihler çeşitli malzemelerden yapılır. Tesbihlerin üretildikleri malzemeye, kullanılan diğer malzemelere ve uzunluklarına göre farklı modelleri vardır. Tesbih çeşitleri birçok farklı ağaçtan üretilir. Tesbih malzemeleri tarçın ağacı, huş ağacı, anjan ağacı, tik ağacı, sakız ağacı, sandal ağacı ve fıstık ağacı gibi ağaçlardan üretilir. Her biri kendine özgü renklere sahip bu ağaçlardan üretilen tesbihler, kullanıma bağlı olarak zamanla değişiklik gösterir. Örnek olarak; hurma çekirdeğinden yapılan tesbihler zamanla koyulaşan bir renge sahip olduğu için müşterilerin dikkatini çeker. Tesbih çeşitleri, kullanılan ağacın cinsine göre modellerin yanı sıra farklı kesimleriyle de dikkat çeker. En bilinen tesbih kesimlerinden bazıları arpa, kapsül, karpuz ve sığırcık kesimidir. Tesbih modelleri de işçilik ve kullanılan diğer malzemeler açısından birbirinden farklılık gösterir. Hem hediyelik hem de bireysel kullanım için bu tesbih modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Hediyelik olarak satın almadan önce kişinin zevkini göz önünde bulundurarak bu tesbih çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Örneğin bir aksesuar olarak hediye alacaksanız, isimlerinin yazılı olduğu kişiye özel tesbih seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bir tesbih seti de oldukça anlamlı ve şık bir hediye alternatifi oluşturur. Tesbih setleri, anahtarlık, cüzdan gibi farklı ürünleri içerir. Ayrıca kendiniz bir hediye seti oluşturmak isterseniz, birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı tesbihi şık bir kutu içerisinde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Farklı bütçelere yanıt veren tesbih çeşitleri mevcuttur. Bütçenize göre değerli taşlardan elde edilen ürünleri ya da plastik tesbih seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Birçok farklı markanın sunduğu tesbih modelleri Trendyol üzerinde son derece avantajlı fiyatlarla satışa sunulur. Trendyol müşterilerini memnun eden hizmetleriyle dikkat çeken bir alışveriş platformudur. Siz de Trendyol üzerindeki kampanyaları takip ederek, beğendiğiniz ürüne indirimli fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Kişisel beklentilerinize hitap eden özellikleri belirleyerek, size uygun olan seçenekleri satın alabilirsiniz.

Şık ve Kaliteli Tesbih Modelleri

Şık ve Kaliteli Tesbih Modelleri

Geçmiş yıllardan beri kültürümüzde sıklıkla tercih edilen tesbih modelleri, şık ve kaliteli tasarımlara sahiptir. Tesbih özellikleri ve rengi ürünün malzemesine ve kesimine göre değişiklik gösterir. En sık tercih edilen renk alternatifleri arasında siyah tesbih seçenekleri yer alır. Oltu taşından üretilen siyah tesbih oltu seçenekleri, müşterileri memnun eder. Bunun yanında beğeni toplayan bir diğer seçenek de pembe tesbih seçeneğidir. Pembe kuvars taşından bu estetik seçeneklerin duygusal sağlık için üstün faydalar sunduğuna inanılır. Günlük olarak üzerinde pembe kuvars taşımanın stresle baş etmeye yardımcı olduğu ve olumsuz etkileri gidermeye yardımcı olduğu bilinir. Öne çıkan diğer renk alternatifleri arasında turuncu ve sarı tesbih seçenekleri de yer alır. Bu ürünler genel olarak kehribar tozundan üretilir. Kehribar taşı enerji veren eşsiz faydalara sahiptir. Farklı renk tonlarıyla sunulan kehribar tesbih çeşitleri müşterileri memnun eder. Bunun yanı sıra firuze taşından elde edilen yeşil tesbih seçenekleri de dikkat çeker. Firuze taşı şans getirdiği bilinen en önemli doğal taşlardan biridir. Aynı zamanda şansın yanı sıra, umudu ve dinginliği de temsil eder. Hak ettiğiniz huzuru ve mutluluğu elde etmek için firuze taşından elde edilen aksesuarlar kullanmak önerilir. Tüm bunların yanında beğeni toplayan fosforlu tesbih seçenekleri de mevcuttur. Trendyol üzerinde onlarca farklı kategoride çeşitli seçenekler bulunur. Birçok farklı markada tesbih seçeneği sunan Trendyol, ürün çeşitliliğiyle müşterileri memnun eder. Trendyol üzerinde satışa sunulan ürün seçeneklerine indirim ve kampanya döneminde son derece avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Trendyol üzerinden oldukça kolay bir şekilde sipariş verebilir, dilediğiniz seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Tarzınıza Ek Olarak Tesbih Seçenekleri

Tarzınıza Ek Olarak Tesbih Seçenekleri

Tesbih, uzun yıllardan beri kullanılan önemli bir eşyadır. Dini olarak önemli bir yere sahip olan tesbih seçenekleri, şık bir aksesuar göreviyle de kullanılır. Tarzınıza ek olarak kullanabileceğiniz tesbih seçenekleri, farklı renk ve kesim alternatifleri ile sunulur. Dikkat çeken ürün seçenekleri arasında sıkma tesbih modelleri yer alır. Hem şık hem de spor tarza uyum sağlayan seçenekler estetik bir imaj yaratmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra spor tarza uyum sağlayan modeller arasında çubuk tesbih seçenekleri bulunur. Erkekler için tarz yaratan seçenekler arasında ışıklı tesbih seçenekleri de dikkat çeker. Tüm bu ürün modelleri değerli taşlardan üretildiği gibi, plastik boncuklardan elde edilen çeşitler de mevcuttur. Tesbih orijinal değerli taşlardan elde edildiğinde çeşitli faydalar sunar. Doğal taş tesbih faydalarının yanında stilinize şık bir dokunuş eklediği için de beğeni toplar. Dini amaçla tercih edilen tesbih seçeneklerinde 99 adet boncuk bulunur. Bunun yanında tarz için tercih edilen ürünler farklı uzunlukta olabilir ve boncuk sayıları değişiklik gösterir. Estetik tesbih seçenekleri cüzdan ile uyumlu setler halinde de satışa sunulur. Böylece tarzınız için bir tamamlayıcı görevi görür. Siz de farklı malzemelerden elde edilen çeşitli tesbih modellerine göz atarak, zevkinize hitap eden seçeneği satın alabilirsiniz. Farklı kesimdeki tesbih ölçüleri ile dilediğiniz modeldeki bir seçeneğe sahip olabilirsiniz. Tarz yaratmaya imkan veren şık tesbih seçenekleri Trendyol üzerinde müşterilere sunulur. Son derece avantajlı fiyatlara sahip olan seçeneklere, Trendyol üzerindeki indirim ve kampanyalar sayesinde çok daha ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Farklı markaların sunduğu çeşitli tesbih seçeneklerine Trendyol’un kullanışlı arayüzü sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza yanıt veren seçeneği belirleyerek, avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Keyifli Alışveriş Deneyimi Sunan Tesbih Yorumları

Keyifli Alışveriş Deneyimi Sunan Tesbih Yorumları

Kültürümüzde tesbih kullanımının önemli bir yeri bulunur. Her müşterinin zevki ve ihtiyacı değişiklik gösterdiği için farklı beğenilere hitap eden birçok farklı modelde tesbih çeşitleri bulunur. Bu çeşitler arasından istek ve beklentinize uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Tüm bu ürünler arasından seçim yapmadan önce tesbih önerisi ve yorumlarına göz atabilirsiniz. En sık tercih edilen ürün çeşitlerinin başında kaplan gözü tesbih modelleri yer alır. Ayrıca dikkat çeken ürün modelleri arasında işlemeli tesbih modelleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra hakiki ağaç gövdesinden üretilen ahşap tesbih çeşitleri de beğeni toplar. Bununla birlikte açık rengiyle ön plana çıkan, estetik kemik tesbih modelleri de mevcuttur. Ayrıca hem kişisel hem de hediyelik olarak tercih edilen seçenekler arasında gümüş tesbihler de yer alır. Gümüş tesbihler paslanma veya kararma yapmadan uzun ömürlü kullanım sunar. Aynı zamanda parlak gri görünümüyle de müşterileri memnun eder. Daha uygun fiyatlı bir model tercih etmek isteyen kişiler için ise oltu taşından veya kehribar tozundan üretilen modeller önerilir. Her bütçeye uygun fiyatlarla sunulan birçok farklı ürün seçeneği mevcuttur. Tüm tesbih fiyatlarına üstün avantajlarla ulaşmak için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Trendyol üzerindeki aksesuar çeşitleri ile tarzınıza hitap eden bir modele sahip olabilirsiniz. Keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Trendyol, ürünü sizden önce satın alan müşterilerin yorumlarına yer verir. Bu sebeple dilerseniz, müşteri deneyimlerinden faydalanmanızı sağlayan tesbih yorumlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerin önerileri sayesinde tarzınıza hitap eden, bütçenize uygun seçeneği belirleyebilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara hitap etmek adına çeşitli renk ve kesimde olan ürün çeşitlerini bütçenize uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlarla Sunulan Tesbih Çeşitleri

Her Bütçeye Uygun Fiyatlarla Sunulan Tesbih Çeşitleri

Türk kültüründe sıklıkla tercih edilen ürünler arasında küçük ve büyük tesbih çeşitleri yer alır. Birbirinden farklı zevklere hitap eden tesbihler, şık ve estetik tasarımlar ile sunulur. Hem dini hem de kültürel olarak kullanılan ürünler, renk ve kesim alternatiflerine sahiptir. Dini ibadetlerde kullanılan çeşitlerin yanı sıra aksesuar olarak beğeni toplayan ürünler de bulunur. Farklı malzemelerden üretilen tasarımların fiyatları değişiklik gösterir, ancak her bütçeye uygun fiyatlarla sunulan farklı çeşitler mevcuttur. Altın tesbih fiyatları diğer ürünlere göre daha yüksektir. Ancak altın uzun vadeli kullanım sağlayan, değerli bir taştır. Bunun yanında çok daha uygun fiyatlarla sunulan tesbih çeşitleri de mevcuttur. En sık tercih edilen çeşitler arasında yer alan kehribar tesbih fiyatları, altın ürünlere kıyasla çok daha uygundur. Toz kehribar fiyatları son derece ekonomik olduğundan bu durum kehribar kullanılarak üretilen ürün seçeneklerine de yansır. Aynı şekilde sık kullanılan ürünlerin başında yer alan oltu taşı tesbih fiyatları da beğeni toplar. Bunun haricinde değerli taşlardan üretilen ancak ekonomik fiyatlarla sunulan bir ürün tercihe ederseniz, gümüş tesbih fiyatlarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca estetik görünümüyle öne çıkan fildişi tesbih fiyatları da müşterileri memnun eder. Bu nedenle kişisel ihtiyaçlarınızı belirleyerek, buna uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Siz de tasarımlar arasından inceleme yaparak kendi ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Çeşitli renk alternatifleri ile sunulan modelleri, ekonomik fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz. İstek ve beklentilerinize uygun olan, bütçe dostu çeşitlere ulaşmak için Trendyol üzerinde bulunan tavsiye ve yorumlarını inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini daha iyi görmenizi sağlayan tavsiyeler sayesinde keyifli bir alışveriş deneyimine sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz tüm tesbih çeşitlerini ve fiyatlarını Trendyol üzerinden inceleyebilir, bütçenize uygun tasarımı son derece kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

En İyi Tesbih Hangisidir?

Tesbihin kalitesi, üretim aşamasında kullanılan malzemeye ve taşın değerine göre farklılık gösterir. İçerisinde canlı kalıntıları barındıran ve fosilleşmiş ağaç reçinesinden üretilen kehribar tesbih modelleri, kalitesiyle dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Uzun yıllar boyunca toprak altında bekleyerek oluşan bu madde, oldukça değerlidir. Yarı değerli taşlardan üretilen tesbih modelleri de mevcuttur. Akik, mor yakut, kuvars, oniks, mercan ve inci kullanılarak yapılan modeller ilk akla gelenlerdir. Bu yarı değerli taş çeşitleri de kaliteli materyallerle birlikte üretildiği zaman uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Tesbihin ömrünü belirleyen unsurlardan bir diğeri ise kullanım biçimidir. Dikkatli bir şekilde muhafaza edilen ürünün kullanım ömrü uzar.

Kaç Tane Tesbih Çeşidi Vardır?

Tesbih çeşitleri, taş sayılarına ve materyallerine göre farklılık gösterir. Kullanımı en yaygın olan modeller, genellikle 33 ve 99 taneli olanlardır. Fakat 11 taneli seçenekler de tercih edilir. Taş sayısı değişim gösteren tesbihler, pek çok farklı materyalden üretilebilir. Altın modeller kadar gümüş tesbihler de sıklıkla tercih edilir. Değerli ve yarı değerli materyallerle üretilen modeller arasında en çok bilinen kaplan gözü ve öd ağacından yapılan tasarım parçalardır. Ayrıca kehribar tesbihler de öne çıkan seçeneklerdendir. Modeller, genellikle 33 adet taşa sahip olur. Yakut, galatit, pelesenk ve oltu taşı ile üretilen modeller de tesbih kullanan kişilerin tercihleri arasında yer alır. Bu ürünler ise çoğunlukla 33 ya da 99 adet taneye sahiptir.

İyi Bir Tesbih Nasıl Anlaşılır?

İyi bir tesbihi anlamanın birkaç yolu vardır. Bu durum üretim aşamasında kullanılan malzeme ve taş çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Temelde bir tesbihin iyi olduğunu anlamak için öncelikle şekline bakılır. Püskül, başlık, imame ve taştan oluşan bu ürünün taşları, eşit boyutta ve birbiriyle aynı olur. Tane delikleri ince olup taşlar oldukça parlaktır. İmamesinden tutulduğu zaman taşların iki yöne eşit şekilde dağılması gerekir. Esas olarak kullanılan malzemelerin kalitesine, üretim aşamasında oluşan durumlara, ustanın el becerisine ve deneyimine göre tesbihin değeri belirlenir. Dini ve kültürel açıdan birçok anlam taşıyan tesbih seçimi yaparken detaylara dikkat ederek kaliteli bir modele sahip olabilir, uzun yıllar kullanabilirsiniz.