İlgili Kategoriler
Marka
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Materyal
Yaş
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Şapka

" araması için 60900 sonuç listeleniyor

Farklı Amaçlara Uygun Şık Şapka Çeşitleri Trendyol'da!

Kıyafet alanındaki aksesuarlar, giyimine özen gösteren kişiler tarafından en sık kullanılan aksesuarlar arasında yer alır. Standart giyim ürünlerini doğru bir biçimde tamamlayan bu eşyalar, farklı çeşit ve renklerle müşterilere sunulur. Kişinin benimsediği stile ve işlevsellik durumuna göre çeşitlenir. Müşteriler için en ideal çeşit, başı gerekli bir şekilde kavrar ve o kişinin kafa şekliyle birlikte uyum gösterir. Bu sayede doğru seçilen şapka, hem size rahatlık sağlar hem de stilinizi başarılı bir biçimde tamamlar. Sportif bir tarz benimseyen kişiler için kep olarak anılan ürünler uygunken daha klasik bir stili takip edenler için kasketler tavsiye edilir. Kişilerin moda anlayışına göre ürünler çeşitlenir. Ürün alışverişi yapan kişiler, farklı modelleri inceleyebilir ve kendine uygun olan materyali bulabilir. Mevsim durumuna ya da iklime göre ürün modelleri kendi aralarında farklılaşır. Kurbağa şapka gibi ürün seçenekleri vardır. Soğuk havaların hakim olduğu bölgelerde yünlü ve kulağı kapatan modeller rağbet görürken sıcak bölgeler için gözü güneşten koruyan modeller tercih edilir. Üründen alınan randımanı azami seviyeye çıkartan farklı modeller, ihtiyaçlarınız ve beğenileriniz hesaba katılarak üretilir. Bu üretim esnasında genellikle pamuk, yün ve polyester gibi malzemeler kullanılır. Farklı şapka modellerini incleyebilirsiniz. İçindeki malzemelere göre özellikleri değişen türler aynı zamanda çeşitli ebatlarda müşterilere sunulur. Farklı ebatlarda üretilen seçenekler ve ideal boyutlu tasarımlar sıkça tercih edilir. Bunlara ek olarak lastikli modeller de bulunur. İçlerindeki lastik sayesinde kafanın ölçüsüne uyan bu ürünler, başı uygun bir şekilde kavrar. Aynı zamanda cırt cırtlı modellerle piyasaya sürülen bu ürünler ayarlanabilen ölçüsüyle dikkat çeker. Birkaç saniye içerisinde kafa ölçüsüne göre çapı belirlenen türler genellikle kepler arasında görülür. Trendyol sayesinde şapka fiyatları avantajlarından faydalanılabilir. Böylelikle bütçe dostu tercihler yapılabilir. Geniş kitleler tarafından tercih edilen ürünler doğru seçildikleri zaman kişilerin tarzlarını başka bir aşamaya taşır. Bu sebepten dolayı yoğun bir ilgi görerek birbirinden estetik modellerle müşterilerin karşısına çıkar. Doğru bir biçimde seçilen türler sayesinde gün içerisinde yapılan kombinlerinizi geliştirebilirsiniz.

Şapka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şapka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirinden farklı model ve renkte türevleri bulunan malzemeler satın alınırken çeşitli durumlar göz önünde bulundurulur. Öncelikle dikkat edilen durum, yüz tipi olarak bilinir. Karakteristik yapıları bulunan türler her kişi üzerinde farklı bir etki yaratır. Bu durumdan dolayı yüz şekli düşünülerek ürün seçimi yapılır. Tüm yüz tipleri arasında sıkça rastlanan oval yüzler için uygun şekilde üretilen pek çok ürün modeli bulunur. Bereler, saçaklı ve fötr şapka seçenekleri, bu kişiler için ideal kabul edilir. Diğer bir tür olan kalp ya da üçgen olarak adlandırılan yüzlerin alnı geniş ve çeneleri sivri olur. Böylesi yüzler için geniş kenarlı türler tavsiye edilir. Örgü şapka seçenekleri genellikle bu kişiler için gayet uygun kabul edilir. Buradaki püf nokta, elmacık kemikleri olarak görülür. Kalp şeklinde bir yüze sahip kişilerin ölçüleri, elmacık kemiklerinden geniş olur. Yuvarlak yüz tipinde olan kişilere önerilen türler arasında fötr ve geniş kenarlı tarzlar yer alır. KAre yüz tipine sahip olan kişiler için de farklı seçenekler üretilir. Keskin hatlı yüzler olarak bilinen bu yüzler için yumuşak hatlı ürünler önerilir. Bu sayede yüze yumuşaklık katılır. Asimetrik inek şapkalar da kare yüzlerde gayet iyi durduğu düşünülen ürünler arasında yer alır. Yüz tiplerinden sonra dikkat edilen ikinci önemli unsur; saç rengi olarak kabul edilir. Ürünler alınırken genellikle kıyafet renkleri düşünüldüğü gibi saç renkleri de ön planda tutulur. Doğru saç renkleriyle harmanlanan türler daha başarılı bir seçim ortaya koyar. Sarışınlar için uygun bulunan renkler arasında kırmızı, mavi, pembe, kahverengi ve siyah bulunur. Bu renkler o kişilerin saç rengiyle başarılı bir uyum yakalar. Parlak renkleri kaldıran sarı için pastel renkler iyi bir alternatif olabilir. Esmer kişiler için tavsiye edilen renkler arasında bordo, kırmızı, yeşil, mavi, siyah şapka seçenekleri yer alır. Kumral olarak da adlandırılan kahverengi saçlı kişiler için önerilen renkler siyah, mavi ve çikolata rengi olarak kabul edilir. Lacivert, sarı ve siyah renkli modeller genellikle kızıl saçlı kişilere önerilir. Doğru renk ürünle bir araya getirilen saçlar, stil üzerinde önemli bir söz hakkında sahip olur. Kişinin tarzıyla doğrudan doğruya alakalı olan türler, bu tarzı destekleyen aksesuar olarak kabul edilirler. Bu sebepten ötürü birbirinden çok farklı stillerde üretilen türler, temelde klasik ve spor tür olarak ayrılırlar. İnsanların hayatında yer edinen türlerden ilham alınarak üretilen klasik türler arasında kasket şapka tarz modelleri de yer alır. Önü siperli oluşlarıyla tanınan bu ürünler, gözleri güneşten korur. Arka kısmı farklı sayılarda köşelerden oluşur. Bu köşeler beş, yedi ya da dokuz adet olur. Pek çok özelliğe dikkat ederek sevdiğiniz seçenekleri satın alabilirsiniz. Böylelikle eşsiz bir stil oluşturabilirsiniz.

Dikkat Çeken Şapka Modelleri

Dikkat Çeken Şapka Modelleri

İnsanların giyimlerine son derece önem gösterir. Kıyafetlere eklenen aksesuarlar, müşteriler arasında oldukça rağbet görür. Farklı stillerde üretilen çeşitli türler, sıklıkla kullanılan ürünler olarak bilinir. Bunların arasında gösterilen kasketler, popüler dizilerinden Peaky Blinders’ın kostüm tasarımları ile birlikte adından söz ettirir. Peaky Blinders baskılarıyla üretilen bu türlerin çeşitli versiyonları bulunur. Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan bu türler, Anadolu kültüründe de kendine yer edinir. Farklı bir versiyonu 8 köşeli olarak adlandırılan bu kasketler, yoğun bir rağbet görür. Klasik tarzlar arasında sayılan askeri şapka seçenekleri, askerler tarafından giyilen türlerden ilham alınarak üretilir. Sona eren savaşlardan sonra halk arasında yaygın hale gelen askeri seçenekler, modaya yön vererek oldukça sık kullanılan aksesuarlardan biri olur. Müşteriler arasında yoğun olarak ilgi gören jandarma şapka gibi türler, kendine özgü stiliyle göz doldurduğundan kişilerin tercihi olur. Özellikle sokak stilinde kendine yer bulur. Pilot tasarımlı seçenekler de kişiler arasında oldukça beğenilir. Pilotların üniformalarının birer parçası sayılan türler, müşterilerin tarzına yansıyarak bir moda akımı oluşturur. Bu akımın sonucu olarak bu tarzlar ilgi ve kabul görür. Pilot modelleri, kürklü olarak bilinen tarzların başında yer aldığından son derece beğenilir. Soğuk havalarda pek çok kişinin tercihi olan tavşan kulaklı şapkalar, çocuk ve kadınlar arasında beğenilir. Kulakları soğuktan korur ve başın her tarafını gerektiği biçimde kapatır. Bu modelleri takan kişiler böylece soğuk ortamlarda daha rahat bir şekilde vakit geçirir. Yalıtım açısından başarılı sayılan seçenekler arasında gösterilen bu türler, kafayı sardığı için rüzgara karşı da müşterileri korur. Onlarca yıla meydan okuyarak günümüz dek taşınan klasik türlere sahip olarak siz de stilinize retro bir hava katabilirsiniz. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen jotaro şapka pek çok yetişkinin tercih ettiği bir ürün haline gelir. İş yerleri ve ofislerde giyilen pek çok kıyafetle uyum gösterir. Kasketlerle sayesinde stil sahibi bir görünüme erişebilirsiniz. Materyallerin ölçüleri, üretildikleri malzeme veya modele bağlı olarak değişkenlik gösterir. Vantilatörlü şapka gibi modelleri Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz.

Yazlık Şapka Seçenekleri

Yazlık Şapka Seçenekleri

Farklı zevklere hitap eden ürünler, birbirinden oldukça başka modellerle müşterilerin karşısına çıkar. Şık ve kaliteli yapısına göre elegan bir görünüm veren bu aksesuarlar, moda sektöründe giderek yaygınlaşan ürünler olarak kabul edilir. Giyim tarzına göre yapılan zincirli şapka gibi ürün tercihleri kişilerin oluşturduğu kombinleri bir üst seviyeye çıkarır. Varlıklarıyla göz dolduran ve aynı zamanda kişileri olumsuz hava koşullarından koruyan bu aksesuarlar sayesinde pek çok kişinin hayatı kolaylaşır. Özellikle yaz aylarında ilgi gören hasır şapka alternatifleri, popüler seçenekler arasında yer alır. UV korumalı şapka seçeneklerinde bulunan uzun siper, müşteriler tarafından sevilir. Bu alternatifler genellikle gözlerinizi ve yüzünüzü gün ışığından korur. Genellikle cırt cırtlı modellerle karşınıza çıkan kepler bu sayede çeşitli kafa boyutlarına göre ayarlanır. Üst kısmında bulunan logo ile adından sıklıkla söz ettiren horozlu şapka modelleri de kaliteli bir kullanım imkanı sunar. Pratik kullanımı ve inovasyona açık bir ürün oluşu sebebiyle sayısız çeşidi üretilen kepler, Türkiye’de ve dünyada yoğun bir ilgi görür. Fiyat performans açısından oldukça başarılı ürünler olarak kabul edilen kepler, zamansız alternatifler olarak kabul edilir. Dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanılabilen özelliğe sahiptir. Yazlık şapka seçenekleri arasında keplerin yanında pek çok ürün grubu yer alır. Bunların başlıcaları arasında sayılan büyük terekli alternatifler, renkli tasarımlarıyla dikkat çeker. Özellikle plaj kıyafetleriyle büyük bir uyum yakalar. Bu malzemelerin farklı bir versiyonu olarak görülen hasır seçenekleri de sade tasarımlarıyla dikkat çeker. Şemsiye şapka çeşitleri, bir yapı üzerine kondurulan ufak çaplı bir şemsiyeden oluşur. Sıcağın çok yoğun olarak hissedildiği yerlerde kullanılan bu tarzları ya da yaz için uygun şemsiyeli şapka gibi başka modelleri temin edebilirsiniz.

Spesifik İhtiyaçlara Yanıt Veren Şapkalar

Spesifik İhtiyaçlara Yanıt Veren Şapkalar

Temel modellerine hemen her yerde rastlanan peluş şapka çeşitleri, özgün versiyonlarıyla da müşterilere sunulur. Bu tür ürünler arasında oldukça popüler olan şemsiye şeklindeki tarzlara ek olarak pervaneli şapka alternatifleri de aynı ihtiyaçlara cevap veren tasarımlar olarak bilinir. Pille ya da şarjla çalışan ve pervaneleri bulunan bu ürünler, yarattığı minik rüzgarla müşterilerini serinletir. Genellikle alnın hemen önüne konumlandırılan bu pervane, minik bir vantilatör işlevi üstlenir. Spor şapka online olarak erişimi mümkün bir alternatif olarak bilinir. Bunaltan sıcak havalarda hayatı kolaylaştıran bu pervaneli ürünler, özellikle tatil yörelerinde yoğun bir ilgi görür. Keplerin çıkış noktalarından biri olarak kabul edilen tenis için profesyonel sporcuların yanında bu materyallerin sportif görünümünü beğenen kişiler tarafından da kullanılır. Görüntü itibariyle kepleri fazlasıyla andıran bu tarzlar, üstü açık şapka modelleri olarak da bilinir. Tenis malzemelerinden esinlenerek üretilen diğer bir ürün çeşidi ise vizör tasarımlı ürünler olarak bilinir. Uzun bir siperi bulunan vizör ürünlerin üstü, açık ve kapalı olarak üretilir. Gün ışığının kendini yoğun olarak hissettirdiği günlerde çevreyi daha rahat gördüren bu alternatifler, yaz aylarının favori ürünleri arasında yer alır. Havadar olan fileli outdoor seçenekler kamp, trekking ve piknik gibi hareketin fazla olduğu etkinliklerde tercih edilir. Terleyen kafa derisine daha rahat nefes aldıran bu malzemeler, pek çok kişi tarafından ilgi görür. Özgün tasarımıyla kendinden sıklıkla söz ettiren ürün modelleri farklı şekillerde de dizayn edilir. Melon şapka olarak bilinen alternatifler hem kep hem de bere şeklindeki modelleriyle dikkat çeker. Şapka online olarak Trendyol’dan sunulur. Stilinizi gerektiği gibi destekleyen ve bazı modelleriyle epey işlevsel olan külah şapka gibi orijinal modeller sayesinde ilgi gören bir tarz oluşturabilirsiniz.

Gösterişli Tasarımlarıyla Öne Çıkan Alternatifler

Gösterişli Tasarımlarıyla Öne Çıkan Alternatifler

Sporu ve tuttuğu takımı destekleyen taraftarlar için çeşitli kulüplerin armaları ile desteklenen alternatifler bulunur. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi birbirinden farklı takımların ürün seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Böylelikle özel zamanlarda ya da günlük hayatta bu alternatifleri tercih ederek kombin oluşturabilirsiniz. Genel olarak Mercedes, New York, Jordan, Galatasaray, Ferrari şapka gibi farklı şekilde dizayn edilenler de sıklıkla tercih edilir. Ürünlerin tasarımsal anlamda çeşitliliği oldukça fazladır. Farklı stil anlayışındaki kişilerin beğenilerini toplayan ürünler bu nedenden ötürü oldukça özgün tarzlarla karşınıza çıkar. Işıklı şapka olarak adlandırılan türler bu tür özgün stilli ürünler arasında gösterilir. Verstappen, UFC, Liverpool, Harry Potter, Redbull şapka seçenekleri de mevcuttur. Keplerin siper kısımlarının etrafına yerleştirilen şerit ışıklarla şık ve ilgi çekici bir görünüm elde edilir. Genellikle neon renklerin kullanıldığı bu seçenekler özellikle çeşitli parti ve etkinliklerde sıklıkla tercih edilir. Farklı varyasyonları da bulunan ışıklı alternatiflerin fötr modelleri de mevcuttur. Şapka yorum kısmından detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ürünlerin etrafına ya da içine yerleştirilen ışıklarla göz dolduran bir görünüm elde edilir. Yetişkinler için imal edilen bu ve bunun gibi çeşitlere ek olarak çocuklar ve bebekler için de farklı materyal seçenekleri bulunur. Kaliteli ve yumuşak malzemeler kullanılarak üretilen bu çeşitler, çocukların ciltleri için uygun olarak kabul edilir. Renkli seçeneklerle müşterilere sunulan çocuk ve bebek şapka türleri, kaliteli örgü modelleriyle dikkat çeker. Bebeklerin diğer kıyafetleriyle uyumlu modellerle müşterilere sunulan bu türlerin kışlık versiyonları, bebeğin başını sıcak tutar. Şapka kullananlar tarafından sıklıkla tavsiye edilir. Yaz mevsimlerinde bebekleri güneş ışınlarından koruyan bu alternatifleri tercih ederek sevdiğiniz bir bebek ya da çocuk için şapka satın alabilirsiniz.

Avantajlı Aksesuarlar ve Bütçe Dostu Fiyatlar

Avantajlı Aksesuarlar ve Bütçe Dostu Fiyatlar

Trendyol, birbirinden kaliteli ve şık türleri uygun fiyatıyla müşterilerin beğenisine sunar. Sayısız çeşit ve modelde kişilerin karşısına çıkan bu seçenekler, pek çok renk alternatifini barındırır. Bu sayede geniş bir kitleye hitap eder. Farklı şekillerle ortak paydada buluşan bu materyaller, tüm yetişkinler için uygun ürünler olarak görülür. Kadın, erkek şapka seçenekleri, oldukça beğenilir. Modern erkeklerin stillerini başarıyla tamamladığı gibi kadınlar için imal edilen versiyonlar farklı bir tarz oluşturmaya imkan tanır. Cinsiyetten bağımsız olan modeller Trendyol’da yer alır. Çeşitli amaçlara hizmet eden materyaller, temel olarak baş kısmını bazı olumsuz koşullardan korur. Soğuk havalar için üretilen kışlık seçenekler, bu mevsime uygun malzemelerle donatılır. Kalın yapısıyla dikkat çeken bu tür materyaller arasında yünlü tüy seçenekleri dikkat çeker. Başı soğuktan ve rüzgardan koruyan bu çeşitler, aynı zamanda şık görünümleriyle dikkat çeker. Kış mevsiminde epey rağbet gören deri materyali, bu seçeneklerde de sıklıkla kullanılır. Deri şapka seçenekleri müşterilere klas bir görünüm imkanı sunar. Farklı şekilde tasarlanan deri giyim ürünleriyle beraber kullanılan bu çeşitler, stilinizi bir üst seviyeye taşır. Tıpkı deri türler gibi zamana meydan okuyan başka bir ürün de yuvarlak şapka türleri olarak bilinir. Değişen moda akımlarıyla oldukça beğenilen bu alternatifler özellikle siyah renkli modelleriyle dikkat çeker. Erkekler tarafından kullanılan bu çeşitler, kadınlar arasında da son derece beğenilerek tercih edilir. Kadınlar için uygun olan diğer bir ürün ise tesettür ürün modeli olarak bilinir. Tesettür şapkaların sahip olduğu işlevi benimseyen bu alternatifler aynı zamanda stilinizi başarılı bir biçimde yansıtır. Şapka markaları tarafından sunulan farklı renk ve model seçeneklerine avantajlı fiyatlarıyla Trendyol’dan ulaşabilir, öne çıkan çeşitlerle dolaplarınızı yenileyebilirsiniz.

Şapka Ölçüsü Nasıl Alınır?

Şapkalar, kombinlere renk katan ve birçok çeşidi bulunan aksesuarlardan biridir. Üretildiği malzeme ve kullanım alanına göre birçok tarza şapka olabilir. Bucket, fötr, kovboy gibi şapkaların yanında beyzbol şapkası da sık kullanılan modellerdendir. Üretildiği malzemeye göre bez, hasır ya da kadife şapka seçeneklerini de görebilmek mümkündür. Şık bir duruş yakalamak için şapkayı kafa ölçüsüne göre almak önemlidir. Şapkaların ölçüleri üretildikleri malzeme veya modele bağlı olarak değişkenlik gösterir. Doğru ölçüye sahip olan şapkalar daha rahat ve şık bir kullanım sağlar. Şapka ölçüsü almak oldukça kolay birkaç adımdan oluşur. Öncelikle baş çevresinin ölçülmesi gerekir. Baş çevresinin ölçüsünü doğru almak için kulak üstünden ölçüm yapılmalıdır. Ölçü alırken mezuranın başı çok sıkmamasına ve fazla gevşek olmamasına dikkat edilmelidir. Ölçüyü hesapladıktan sonra beden tablosundan yardım alarak şapka ölçünüzü kolayca öğrenebilirsiniz.

Şapka Nasıl Yıkanır?

Şapkalarını yıkamak isteyenlerin aklına sıklıkla gelen şapka nasıl yıkanır? sorusu kumaşın narinlik derecesine göre farklılık gösterebilir. Şapkayı yıkamak için öncelikle kumaşın yıpranma derecesini göz önünde bulundurmak gerekir. Narin kumaşa ve yapıya sahip olan şapkaları çamaşır makinesinin en düşük programında yıkamanız önerilir. 30 ya da 40 derece sıcaklık bez ve pamuktan yapılmış olan şapkalar için idealdir. Keten gibi sert kumaşa sahip olan şapkalar normal çamaşırlarla yıkanabilir. Şapkanın yıkandıktan sonra renginin solmaması ve biçiminin bozulmaması için yıkama talimatları göz önünde bulundurulmalıdır. Şapka çok fazla kirli ise ılık su ve toz deterjan yardımıyla şapkanın yumuşaması sağlanır. Lekeler ve tozlar yumuşadıktan sonra çamaşır makinesinde 40 derece sıcaklıkta ya da elde yıkanabilir. Daha uzun ömürlü bir kullanım için file ya da yıkama topu kullanarak şapkayı kirlerinden arındırabilirsiniz.

Şapka Modelleri Nelerdir?

Kadın ve erkekler için üretilen şapkaların yanında unisex kullanıma sahip pek çok modelde bulunur. Şapkalar, kişilerin tarzına ya da kombini yapılan kıyafete göre farklılık gösterebilir. Örneğin erkek şapka modelleri içerisinde olan fötr şapkalar daha modern ve klasik kıyafetlerde kullanılabilir. Birçok çeşide sahip kadın şapkalar modellerine göre farklı tarzlara hitap edebilir. Daha spor bir kullanım için bere şık ve çekici görünmek için kasket ve kovboy tarzındaki şapkalar kullanılabilir. Kadınların sıklıkla kullandığı fötr şapkada pek çok kıyafetle yakışan bir modeldir. Beyzbol şapkaları spor giysilerle kombinlenebileceği gibi elbiselerle birlikte de kullanılabilir. Klasik modellerden ayrılan tavşan şapkalar daha sevimli bir görüntü sunan bir modele sahiptir. Kış aylarında sıklıkla tercih edilen bu modeller genellikle ışıklı ve hareket edebilen bir yapıdadır. Tavşan şapkalar yetişkinler ve çocuklar tarafından severek kullanılabilir.