placeholder
"

Bebek Pişik Kremi

" araması için 1794 sonuç listeleniyor

Bebek Pişik Kremi

Bebek Pişik Kremi

Bebek pişik kremi, genellikle bebeklerin cildinde tahriş olan bölgelerin tedavisinde kullanılan merhemlerin geneline verilen addır. Bilindiği gibi bebeklerin poposu, boyun bölgeleri ve zaman zaman da koltuk altı ve eklem yerleri çeşitli nedenlere bağlı olarak tahriş olarak kızarırlar. Bu durum pişik olarak adlandırılır. Bu durum bebekler için acı verici ve annelerin de korkulu rüyalarından bir tanesidir. Pişik kremi, bebeklerin bu acısına son vererek tahriş olan bölgelerin tedavi edilmesinde oldukça etkili bir rol oynar. Üstelik ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermek gibi özellikleri vardır. Bebek pişik kremi her annenin dolabında olması gereken bir üründür. Çünkü yalnızca pişik meydana geldikten sonra değil bebeğin pişik olmasını engellemek için de sıklıkla kullanılır. Bu kremler bebeklerin ciltlerinin yumuşak ve nemli kalmasını sağlar. Özellikle altı bezlenen bebeklerin popoları dışkı ve idrarda bulunan amonyak nedeni ile sıklıkla tahriş olur. Bir de poponun havasız kalması bu durumu tetikler. Pişik kremleri tam da bu noktada cildin nefes almasını sağlayarak tahriş olan bölgenin iyileşmesini hızlandırır. Özellikle su bazlı bebek için pişik kremleri, bebeklerin cildini korumak için adeta bir bariyer görevi görür. Bebeklerin cildini korumak için özel olarak geliştirilen bu kremler yoğun nemlendirici özelliğine sahiptir. Böylece bebeklerin cildinin daima nemli kalmasını sağlayarak oluşabilecek kızarıklıklara ve sıyrılmalara karşı maksimum koruma sağlarlar. Eğer sıklıkla pişik sorunu yaşayan bir bebeğiniz varsa özellikle su bazlı pişik kremlerini tercih edebilirsiniz.

Bebek Pişik Kreminin Faydaları

Pişik kremi denildiği zaman akla ilk olarak bebeklerin idrar ve dışkılarından kaynaklı olarak popo bölgelerinden oluşan kızarıklıklar gelir. Bebeklerde pişik oluşumu genellikle bu bölgelerde görülse bile pişik kremi yalnızca genital bölgeler ve popo için değil vücudun diğer kısımlarında da kullanılabilir. Bebekler için pişik kremi genel olarak koltuk altları, eklem kıvrımları ve boyun bölgesinde meydana gelen tahrişlerde de kullanılabilir. Bebek pişiği için krem, bölgede meydana gelen tahrişin azaltılarak tedavi edilmesinde önemli bir rol oynar. Pişik kremini kullanmadan önce uygulayacağınız bölgeyi temizleyip kurulamanız gerekir. Sonrasında ince bir tabaka halinde kremi sürerek cildin bu kremi emmesini beklemelisiniz. Bu işlemi belli aralıklar ile tekrar ettiğiniz zaman bebeğinizin cildinde meydana gelen tahrişin azaldığını ve kremin etkili olduğunu göreceksiniz. Bebek pişik önleyici krem ne işe yarar sorusunun cevabı da tam olarak bu diyebiliriz. Bebeğinizin cildinde meydana gelebilecek tahrişleri önlemek ve tahrişlerin oluşmasının ardından tedavi etmek. Pişik kremleri yalnızca pişik durumlarında kullanılan kremler değildir. Cildin kızarması, çeşitli sıyrıklar ve hatta bazı kremler ufak çaplı yanıklar üzerinde bile etkili olabilir. Bu nedenle oldukça fazla alanda işe yaradığı söylenebilir. Günümüzde üretilen bebek bezleri her ne kadar son teknolojiler ile donatılmış ve hava akışını sağlıyor olsalar bile zaman zaman bebeklerin cildinde tahrişe neden olabilirler. Bu nedenle bebeklerin sıklıkla altı değiştirilmediği zaman çeşitli cilt problemleri görülür. Pişik kremleri bu noktada devreye girerek bebeğinizin cildini eski sağlıklı haline getirir.

Bebek Pişik Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği gibi bebekler dünyanın en narin canlılarından bir tanesidir. Daima korumaya muhtaçlardır. Onların ciltleri oldukça hassastır ve dışarıdan gelecek en ufak etkiye bile reaksiyon gösterebilirler. Bebeklerin ciltlerinin en sık gösterdiği reaksiyonların başında pişik gelir. Her yeni annenin korkulu rüyalarından bir tanesi olan pişikler, dışkı ve idrarda bulunan amonyağın bebeğin genital bölgesini hassaslaştırarak tahriş olmasına neden olur. Bunun sonucu olarak da bebeklerin özellikle popo bölgesinde pişikler meydana gelir. Bebeklerde pişiklerin önlenmesi ve tedavi edilmesi aşamasında bebek pişik kremleri önemli bir rol oynar. Fakat her pişik kremi aynı etkiyi göstermez. Çocuklarda pişik kremleri alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu maddeler göz önünde bulundurulduğu zaman bebeğiniz için en etkili kremi seçebilirsiniz. Pişik kremi seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kremin günlük kullanım için mi yoksa daha ileri pişiklerin tedavisinde kullanılan bir krem olup olmadığıdır. Günlük kullanım için üretilmiş olan kremler daha çok pişiğin oluşmasını önleyici etkilere sahiptir. Krem alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kremlerin içeriğidir. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için bazı maddeler ciltlerinde reaksiyon görülmesine neden olur. Bu nedenle bebek pişik mantar kremi alacağınız zaman içeriğinde özellikle kortizon gibi maddeler olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada bebeğinizin doktorundan da yardım alabilirsiniz. Bebek pişik kremi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise kremin su bazlı olup olmadığıdır. Su bazlı ürünler cilt üzerinde bariyer etkisi gösterir. Kremi sürüp bezleme yaptıktan sonra bebeğinizin cildine idrar ya da dışkı değmesini önleyerek tahriş olma ihtimalini en aza indirir. Bu nedenle su bazlı kremler sıklıkla kullanılan ürünlerin başında gelir.

Bebek Pişik Kremi Kullanımı

Bebek pişik kremi kullanımı oldukça kolaydır. Pişik kremi yalnızca bebekler pişik olduğu zaman değil pişikleri önlemek için de kullanılan ürünlerdir. Eğer bebeğinizde pişiği önleme amacı ile pişik kremi kullanacaksanız her bezleme öncesinde pişik kremi sürmenize gerek yoktur. Gün içerisinde bir kez sürmeniz yeterli olacaktır. Bunun için ağır bir pişik kremi tercih etmek yerine daha günlük ve önleyici bir krem tercih edebilirsiniz. Fakat bebeğiniz pişik olmaya başladıysa durum daha farklıdır. Her bezleme öncesinde pişik kremini kullanmanız gerekir. Pişik olan bölgeye ince bir tabaka halinde pişik kremini sürmeniz gerekir. Kremi sürdükten sonra hemen bezlemeden önce cildi biraz açıkta bırakarak hava almasını sağlamalısınız. Böylece krem bebeğinizin cildi tarafından emilecek ve kısa sürede etkisini gösterecektir. Kremin emildiğini gördüğünüz zaman bebeğinizin altını bezleyebilirsiniz. Pişik kremi sürerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise hem kız bebeklerde hem de erkek bebeklerde kremi önden arkaya doğru sürmek gerektiğidir. Ayrıca pişik kremi sürmeden önce bölgeyi iyice temizleyip kuruladığınızdan da emin olmalısınız. Bebeklerde pişik için krem oldukça kolaydır. Hem günlük kullanımlar için hem de pişik tedavisinde kullanmak için farklı farklı kremler tercih edilebilir. Bebek pişik kremi yalnızca popo ve genital bölge için kullanılan kremler değildir. Genel olarak vücudun her bölgesinde kullanım açısından uygundur. Bebeklerin cildinin tahriş olması an meselesi olduğu için herhangi bir bölgenin kızarması halinde pişik kremlerini kullanabilirsiniz. Özellikle boyun bölgesi ve eklem bölgelerinde meydana gelen cilt kızarıklıkları için de bebek pişik kremleri kullanılır. Bu bölgelere krem uygulayacağınız zaman ilk olarak temizleyip kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde kremi sürün. Dakikalar içinde sürdüğünüz krem cilt tarafından emilecek ve nemli bir alan oluşmasını sağlayacaktır. Cildin tahriş olma seviyesine göre kremi gün içinde belli aralıklar ile bölgelere uygulayabilirsiniz. Fakat herhangi bir krem kullanmadan önce mutlaka bebeğinizin doktoru ile iletişime geçmeli ve alerjik bir durum olup olmayacağını öğrenmelisiniz.

Mutlu Bebekler İçin Kaliteli Pişik Kremleri

Bebeklerin hem narin vücut yapıları hem de hassas ciltleri, onlar için kullanılan ürünlerin son derece kaliteli olması açısından oldukça önemlidir. Bebek pişik kremi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi şüphesiz ki pişik kreminin markasıdır. Günümüzde onlarca bebek pişik kremi markası bulunmaktadır. Fakat bunların arasında kaliteli ürünler olabildiği gibi kalitesiz ürünler de vardır. Bebek pişik kremi isimleri denildiği zaman akla onlarca farklı marka tarafından üretilmiş olan pişik kremler gelir. Bunlar kendi aralarında içeriklerine göre ayrılmaktadır. Çinko içeren bebek pişik kremi üreten markalar olabildiği gibi su bazlı kremler üreten markalar da vardır. Çocuğunuza pişik kremi alırken içeriğini mutlaka okumalı ve alerjisi olup olmadığını öğrenmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra bebeğiniz için pişik kremi almadan önce mutlaka kullanıcı deneyimlerini gözden geçirmelisiniz. Bebek pişik kremi faydaları nelerdir, bebeklerin cildinde nasıl etkileri vardır gibi soruların cevaplarını daha önce kullanım olan kişilerin deneyimlerini okuyarak öğrenebilirsiniz. Bebekler için pişik kremi önerileri bu anlamda size iyi bir yol gösterici olacaktır. Bebek pişik kremi markaları çoğu zaman cilt bakımı için farklı ürünler de üretir. Herkesin bildiği için bebek pişik kremlerinin bir diğer kullanım alanları da sivilce ya da akne izlerinin giderilmesidir. Özellikle bazı markalar bu anlamda rüştünü ispat etmiş olup en çok kullanılan bebek pişik kremleri arasına girmeyi başarmıştır. Bebek pişik kremi sivilce için etki eder mi sorusunun cevabını da yine kullanıcı deneyimlerini okuyarak alabilirsiniz. Bazı ciltlerde mükemmel sonuçlar veren bu kremler bazı ciltlerde ise hiç etki göstermemektedir.

Bebek Pişik Kremi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebek pişik kremi fiyatları markaya ve ürünün ml cinsinden boyutuna bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı markaların pişik kremleri yüksek fiyatlı olabiliyorken çoğu pişik kremi markası fiyat açısından oldukça uygundur. Bebek pişik kremi alacaksanız her keseye uygun bir bebek pişik kremi bulmanız mümkündür. Pişik kremi fiyatlarını etkileyen faktörler arasında pişik kreminin markası, gösterdiği etkiler ve kullanım alanlarının genişliği, boyutları, yanında verilen ürünler gibi maddeler oldukça etkilidir. Bebeklerin hassas ciltlerinin korunmasında son derece önemli ürünler olan bebek pişik kremleri her evde bulunması gereken bir üründür. Trendyol’da her marka bebek pişik kremi bulmanız mümkündür. Birbirinden etkili ve güvenilir ürün seçeneği arasından bütçenize ve bebeğinizin cilt yapısına en uygun kremi bulabilirsiniz. Bebek pişik kremi çeşitleri içeriğine ve etki etme şekline göre farklılık gösterir. Bu durum fiyatlar arasında değişim yaşanmasına da sebep olabilir. Su bazlı bir krem ile günlük kullanıma uygun kremler arasında bir fiyat farkı olabilir. Bunun dışında bebek pişik kremleri mantarlar için de etkili olan bir yapıya sahiptir. Eğer çok yönlü bir pişik kremi arıyorsanız araştırma yapmalı ve seçiminizi buna uygun olarak yapmalısınız. Sayfamıza göz attığınız zaman bebek pişik kremi yorumlarını görebilirsiniz. Bu bebekler için pişik ve mantar kremi yorumlar arasında bebek pişik kremi öneri ve tavsiyeleri hakkında da yapılan yorumları, kullanılan ürünün nasıl etki ettiğini ve gösterdiği sonuçları okuyarak daha sağlıklı bilgiler elde edebilirsiniz.