İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Jant
Fren Tipi
Fiyat
Vites
Cinsiyet
Bisiklet Tipi
Renk
Materyal
Tekerlek Sayısı
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Dağ Bisikleti

" araması için 3324 sonuç listeleniyor

Dayanıklı Malzemelerden Üretilen Dağ Bisikleti Modelleri Trendyol'da!

Bisiklet hem spor hem ulaşım aracı olması yönüyle son derece fonksiyonel bir taşıttır. Şehir içinde ve uzun yolda kullanılabilecek bisiklet seçenekleri olduğu gibi engebeli arazilere uygun modeller de mevcuttur. Dağ bisikleti olarak geçen bu ürünler, çoğunlukla sportif faaliyetlere hizmet eder.

Dağ bisikleti, engebeli arazilerde kullanılmak amacıyla tasarlanır. Dağlık alanlar, farklı özelliklere sahip olabildiği için sürücülerin deneyimlerine ve beklentilerine yönelik olarak bu bisiklet türleri de değişkenlik gösterir. Bu farklara yönelik oldukça çeşitli dağ bisikleti modelleri mevcuttur. Bu modeller arasında yeni başlayanlardan tecrübeli sürücülere, keyifli bir tura katılma amacı güdenlerde tehlikeli sporlara ilgi duyan bireylere kadar herkesin ihtiyacına uygun bir ürün bulunur.

Siz de lastik kalınlığından jant boyuna, kadro tipinden rengine kadar değişkenlik gösteren birçok dağ bisikletini inceleyebilir, kendinize uygun modellerden birini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yüzlerce ürün arasında dağ bisikletinizin bakımı için ihtiyacınız olan malzemelere ve sürüş esnasında kullanabileceğiniz ekipmanlara da ulaşabilirsiniz.

Her Koşula Uyum Sağlayan Kaliteli Dağ Bisikleti Modelleri

Her Koşula Uyum Sağlayan Kaliteli Dağ Bisikleti Modelleri

Hem sağlıklı yaşamak isteyenlerin hem de ulaşımda alternatif arayanların tercihi bisiklet, farklı kullanım amaçları ile gündelik yaşamda sıklıkla tercih edilir. Her gün düzenli olarak egzersiz yapmak önemlidir. Sürüş yapmak bir yandan günlük egzersizleri yerine getirmenizi sağlarken bir yandan da ulaşımınızı sağlayarak size keyifli bir deneyim sunar. Günlük olarak kullanabileceğiniz çeşitler olduğu gibi bunların yanında dağ bisikleti gibi spor amaçlı kullanılabilecek daha nitelikli çeşitler mevcuttur.

Arazi sürüşü için birçok farklı seçenek Trendyol üzerinden müşterilerin beğenisine sunulur. Çeşitli özellik ve modelleri ile ürün seçenekleri, istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanımdadır. Bir seçeneği almadan önce kullanım amacına ve istediğiniz özelliklerin neler olduğuna dair fikir sahibi olmanız gerekir. Örneğin düzenli olarak turlara katılıyor, engebeli arazilerde antrenman ve geziler düzenliyorsanız işlevselliği yüksek bir ürün tercih etmeniz gerekir. Çift amortisörlü dağ bisikleti, bu gibi aktiviteler için size yardımcı olabilir.

Sürüş yaptığınız arazinin durumu, üründen beklentileriniz gibi durumlar dağ bisikleti seçiminde size yardımcı olabilecek referanslar verir. Almak istediğiniz ürün için öncelikle kullanım amacınızı belirleyebilirsiniz. Sıklıkla düz ve rahat bölgelerde sürüş yapıyorsanız, bu bölgeler için amortisörlü ürün seçenekleri tercih etmek gereksiz performans harcamanıza neden olabilir. Ancak engebeli arazilerde sarsıntıyı azaltmak için çift süspansiyonlu dağ bisikleti modellerini tercih edebilirsiniz.

Arazi sürüşünde kullanılacak seçenekler için gereken özellikleri belirledikten sonra size uygun olan ürünlere göz atabilirsiniz. Kimi müşteriler kalın tekerlek tercih ederken kimi müşteriler ince teker dağ bisikleti seçeneğini uygun bulurlar. Ürün tercih ederken kullanım amacınız ve konforunun yanında sizin tercihleriniz de son derece önemlidir. Özellikle arazi sürüşlerinde engebeli parkurlarda ince lastik dağ bisikleti modellerini tercih etmek, konfor açısından daha iyidir.

Kalın tekerlekli dağ bisikleti, engebeli alan üzerinde direksiyon kontrolünü zorlayabilir. Bu durum sürüş deneyiminizin niteliğine zarar verebilir. Zorlu arazi koşulları için üretilmiş bu ürün seçeneği, size alanda iyi bir sürüş deneyimi sağlayacak donanımda çeşitliliğe sahiptir.

Arazi sürüşü seçenekleri arasından size uygun modeli Trendyol üzerinden seçebilirsiniz. Özellikle yetişkinlerin severek yaptığını bu spor için yetişkin dağ bisikleti sonuçlarından özellikleri size uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Dilerseniz çocuk dağ bisikleti seçenekleri sayesinde sürüş zevkini ailecek tadabilirsiniz. Onlarca farklı marka seçeneğine sahip olan Trendyol’un, ürün çeşitliliğiyle tüm müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Heyecan Dolu Arazi Sürüşleri İçin Dağ Bisikleti Modellerinin Özellikleri

Heyecan Dolu Arazi Sürüşleri İçin Dağ Bisikleti Modellerinin Özellikleri

Zorlu ve engebeli araziler için üretilmiş olan arazi sürüşü seçenekleri farklı tasarımlara sahiptir. Bu sebeple bu ürünler daha çok engebeli arazilerde gezi veya spor yapacak müşteriler tarafından tercih edilir. Ürünü incelerken kadro boyunun size uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Kadro; tekerler, koltuk, direksiyon ve sele arasında kalan kısma denir. Bu kısmın boyunuza uygun olarak tercih edilmesi, herhangi bir kaza sırasında daha az zarar almanızı sağlar. Aynı zamanda kadro boyu, sürüş deneyimi üzerinde de etkilidir. Kadronun üretildiği materyal de önemlidir. Alüminyum kadro dağ bisikleti modelleri, ışığa ve ısıya karşı dirençlidir. Krom dağ bisikleti seçenekleri de tercih edilebilecek kaliteli modellerdendir.

Dağ bisikleti ölçüleri çeşitlilik gösterebilir. Orta seviye dağ bisikleti seçeneği daha çok yarı-profesyonel sürücüler için tercih edilir. Profesyonel dağ bisikleti modelleri, uzun bir sürüş tecrübesine sahip müşterilerin incelediği seçeneklerdir. Genellikle kalın ve dişli bir tekerlek yapısına sahip olan ürünlerin yanı sıra ince ve dişli tekerlekler de sıklıkla tercih edilir. Özellikle profesyoneller arasında beğenilen bu modeller, yeni sürücüler tarafından başlangıç dağ bisikleti olarak da tercih edilebilir.

Ürünler söz konusu olduğunda jant tipleri farklılık gösterir. 26, 27.5 ve 29 inç gibi farklı boyutlarda janlar vardır. Jant çapları ürünü alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında gelir. 24 jant dağ bisikleti ile 30 jant dağ bisikleti arasında boyut olarak farklılıklar bulunur. 27.5 jant dağ bisikleti, ortalama boyuta sahip bir modeldir. Daha minimal bir modele ihtyiacınız varsa 20 inç dağ bisikleti gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

En iyi sürüş deneyimi için kendi boyunuza uygun bir model tercih etmeniz son derece önemlidir. Özellikle kısa ya da orta boylu kimselerin yüksek çapta jant tercih etmeleri ürünün kontrolünü sağlamayı zorlaştırabilir. Bu özelliklere sahip bireyler, oldukça sevimli görünen küçük dağ bisikleti modellerini rahatlıkla kullanabilir. Daha iri cüsseli sürücüler için ise XL dağ bisikleti seçenekleri mevcuttur.

Arazi sürüşleri için tercih edilen seçenekler diğer türlere göre daha iyi bir fren sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra amortisör ve dişli tekerler ile ön plana çıkan bu tür, hız yapmaktan ziyade engebeli arazi sürüşlerinde konforu amaçlar. Disk frenli dağ bisikleti, tecrübeleri sürücülerin tercih edebileceği modeller arasındadır. Hidrolik frenli dağ bisikleti ise sunduğu yumuşak sürüş deneyimi sayesinde her kullanıcının rahat edebileceği bir üründür.

Hafif dağ bisikleti modelleri müşteriler arasında tercih edilir. Ürünün hafif olması hem taşıma kolaylığı hem de kontrol kolaylığı sağlar. Ürünün fazla ağır olması kendi ağırlığınız ile birleştiğinde yorucu bir deneyim yaşamanıza neden olabilir. Ancak bu durum ürünün yapıldığı malzemeye de bağlıdır.

29 jant dağ bisikleti yere tutunma yeteneği ile iyi performansı alacağınız seçenekler arasında yer alır. Düz alanların aksine engebeli alanlarda amortisörlü modelleri tercih etmeniz gerekir. Aksi halde sürüş deneyiminiz zorlaşır ve nitelikli bir sürüş yapamazsınız. Zorlu araziler içerisinde yapacağınız sürüşlerde dağ bisikleti amasörlü seçeneğini tercih etmeniz sizin için daha iyi olur.

Modeller kadın-erkek, jant boyutu, direksiyon gibi çeşitli özellikleriyle birbirinden ayrılır. Trendyol, müşterilerinin bütçe ve isteklerine uygun farklı seçeneklere sahiptir. Geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine diledikleri tüm özelliklere sahip ürün seçenekleri sunar. Aradığınız ürün modellerini aratarak bulabilirsiniz. Bulduğunuz sonuçlarda çıkan seçenekleri inceleyerek size uygun olan tasarımı, kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Keyifli Sürüş Deneyimleri İçin Dağ Bisikleti Modellerinin Materyal Seçenekleri

Keyifli Sürüş Deneyimleri İçin Dağ Bisikleti Modellerinin Materyal Seçenekleri

Yüksek arazilerde dirençli modeller diğer modellere kıyasıya düz yollar için değil, engebeli ve zorlu arazi koşullarında kullanıma uygundur. Engebeli alan sürüşlerinde tutunmaya elverişli tekerlekler, yokuş iniş ve çıkışlarında özellikle düzlük olmayan bölgelerde size kolaylık sağlar. Adrenalin dolu sürüşler gerçekleştirebilmenize olanak tanır.

Ürün seçenekleri alüminyum, çelik ve karbon gibi çeşitli malzemelerden üretilir. Orta boy alüminyum dağ bisikleti ara sıra yapılan etkinlik ve hafta sonu gezileri için uygundur. Ürünün özellikleri amacınızı dilediğiniz şekilde yerine getirmenize yardımcı olur. Alüminyum malzemeden üretilen modeller kullanım avantajları sebebi ile müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Alüminyum hem sağlam hem de hafif olması ile müşterilere kolaylık sağlar.

Bunun yanı sıra çelik sağlamlığı ile ön plana çıkar. Alüminyum ile kıyaslandığında çelik malzemeli ürün seçenekleri daha ağır olabilir. Karbon malzemeden üretilmiş modeller hem dayanıklılıkları hem de hafif olmaları ile müşterilerin beğenisini kazanır. Karbon dağ bisikleti, diğer model seçeneklerine kıyasla daha kullanışlıdır. Aynı zamanda sürüş performansları için ideal olan bu seçenek, engebeli arazilerde sürüş yapan müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Ürün özelliklerine bakıldığında, engebeli arazi koşullarında kullanılmak üzere amortisör sistemleri ön plandadır. Amortisör sistemi sürüşün daha rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağlarken, sürücünün de daha kaliteli bir deneyim yaşamasına olanak verir. Yaylı amortisör sistemlerinin yanında havalı amortisör sistemleri de sıklıkla tercih edilir.

Özellikle yaygı sistemler ürünleri havalı sistemlere göre daha ağır olmaları bakımından müşterilerin ihtiyacına yönelik tercih edilir. Havalı amortisör sistemleri, yüksek ve engebeli bölgelerde sürekli sürüş yapan sürücüler için kullanıma uygundur.Dağ bisikleti özellikleri müşteriler için uygun şekilde tasarlanır.

Vitesli dağ bisikleti modelleri sürüş deneyiminiz üzerinde daha fazla etki alanı sağlamanız açısından tercih edilebilir. Örneğin 12 vites dağ bisikleti ile kontrollü sürüş deneyimleri yaşayabilirsiniz. 30 vites dağ bisikleti ise hız tutkunu sürücüler için ideal modellerdendir. Vites özelliği sayesinde sürüş deneyiminizin zorluğunu ya da konforunu belirleyerek gerekli durumlarda daha nitelikli sürüş keyfi yaşayabilirsiniz. 21 vites dağ bisikleti, standart seçeneklerdendir. 24 vites dağ bisikleti de yine sıkça tercih edilen bir modeldir.

Ürün seçenekleri sabit kadrolu yapıları ile müşteriler tarafından beğenilir. Katlanır dağ bisikleti ürün özelliği, özellikle evine uzak bir alanda sürüş yapacak müşteriler için uygun nitelikler ile donatılmıştır. Bu özellik sayesinde taşıtınızda tercih ettiğiniz modelleri kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Sürüş Deneyimlerinizi Güvenli Hale Getiren Dağ Bisikleti Ekipmanları Nelerdir?

Sürüş Deneyimlerinizi Güvenli Hale Getiren Dağ Bisikleti Ekipmanları Nelerdir?

En keyifli sporlar adrenalin dolu olanlardır. Açık havada oldukça dik ve engebeli bir arazide gerçekleştireceğiniz sürüşler kimi zaman bazı kazalara da sebebiyet verebilir. Bu kazaların riskini azaltmak ve olası kazalardan az hasar ile kurtulabilmek için gerekli ekipmana sahip olmak son derece önemlidir.

Dağ bisikleti ekipmanları hem sürücünün hem de aracın daha verimli bir performans gerçekleştirmesine yardımcı olur. Özellikle kros dağ bisikleti gibi teknik beceri isteyen ve tehlike riski taşıyan ürünleri kullanırken güvenlik önlemlerini almanız gerekir. Kask, dizlik ve bileklik gibi temel olarak eklemleri ve hayatı bölgeleri koruyan ekipmanlar, riskli etkinliklerde zorunludur. Ekipman kullanmadan gerçekleştirilen sürüşler, kaza durumlarında zarar görmenize neden olabilir.

Dağ bisikleti aksesuarları arasında bulunan matara kafesi, su ya da gidon çantası gibi ürünler, ihtiyaç halinde ihtiyacınıza kolaylıkla ulaşabilme imkanı sağlar. Sürekli bir şekilde efor harcarken susamanız olağanır. Özellikle uzun yolculuklarda yanınıza alacağınız su gidonu sayesinde ihtiyacınız kadar suyu zorlanmadan yanınızda taşıyabilirsiniz.

Karanlık havalarda yapacağınız sürüşlerde kedi gözü ya da diğer adı ile reflektör, diğer sürücülerin de sizi görebilmesi açısından önem arz eden bir aksesuardır. Kask kadar önemli bir diğer ekipman ise gözlüktür. Gözlükler toprak ya da taş parçası gibi arazide sıklıkla karşılaşabileceğiniz bu duruma karşı sizleri iyi şekilde korumayı amaçlar.

Çamurluklu dağ bisikleti, tekerleklerin işlevselliği açısından önem taşır. Çamurluk önemli ekipmanlar arasında yer alır. Sürüş deneyiminiz ve can güvenliğiniz için gerekli tüm ekipmanlar Trendyol üzerinden müşterilerine sunulur. Kaliteli ve ergonomik özellikleri sayesinde ürünler, sürücülerin isteklerini karşılayacak niteliktedir. Almak istediğiniz tüm ekipman seçenekleri ve modellerine Trendyol üzerinden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Kendinize Uygun Dağ Bisikleti Modeli Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Kendinize Uygun Dağ Bisikleti Modeli Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Model seçenekleri profesyonel sürücüler tarafından sıklıkla tercih edilir. Arazilerde daha önce sürüş deneyimi olmamış ancak yeni başlayacak müşteriler için de uygun olan modeller, şehir içi tasarımlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Dilerseniz hem şehir hem dağ bisikleti olarak kullanılabilen modellere göz atabilirsiniz. Böylece tek ürün ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Kalın lastikli dağ bisikleti seçeneği, arazilerde yapacağınız sürüşlerde arazinin yapısına bağlı olarak sizlere destek sağlar. Dağ bisikleti yorumları açısından örneğin kayalık yerine daha çok ufak taşların yoğunlukta olduğu bir bölgede sürüş yapacaksanız kalın tekerlekli bir ürün seçimi daha konforlu olacaktır. 29 jant, modeller arasında çoğunlukla incelenen ürünlerden biridir. 26 jant dağ bisikleti daha çok orta ya da kısa boylu sürücüler için uygundur.

Modeller söz konusu olduğunda fren sistemleri son derece önemli konuların başında gelir ve ekstra dikkat edilmelidir. İyi bir fren sistemine sahip model, hem kontrol hem de kazalara mahal vermemesi açısından son derece önemlidir. Hidrolik fren dağ bisikleti müşterilerin beğenerek tercih ettiği ürün seçeneklerinin başında gelir. Aynı şekilde dağ bisikleti disk frenli ürün seçeneğiyle müşterilerden tam not alır.

Modeller söz konusu olduğunda tekerlekler, direksiyon, amortisör ve fren sistemi sağlıklı ve size uygun nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda jant büyüklüğü de bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husustur. Uzun boylu bir sürücünün 20 jant dağ bisikleti seçeneği tercih etmesi gibi kısa bir sürücünün 28 jant dağ bisikleti tercih etmesi kullanım konforu ve güvenliği açısından uygun olmayabilir. Modeller müşterilerin boy, ağırlık ve tercihlerine göre çeşitli özelliklerde satışa sunulur.

Dağ bisikleti alırken ürün rengine göre de seçim yapabilirsiniz. Siyah dağ bisikleti, sıklıkla tercih edilen renklerdendir. Kırmızı dağ bisikleti ise çarpıcı rengiyle göz alan bir modeldir. Mavi dağ bisikleti, renkli tasarımları sevenlerin kullanabileceği ürünler arasındadır. Sürüş esnasında eşyalarınızı yerleştirmek için sepetli dağ bisikleti modellerini de tercih edebilirsiniz.

Her müşterinin almak istediği seçenekten beklentisi aynı değildir, ancak geniş seçenek aralığı sunan Trendyol, her müşterisine uygun ürün seçeneği ile kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlar. Siz de tasarımlar arasından inceleme yaparak seçiminizi yapabilirsiniz.

Her Müşteriye Uygun Dağ Bisikleti Fiyatları Nasıldır?

Her Müşteriye Uygun Dağ Bisikleti Fiyatları Nasıldır?

Her müşterinin tercihleri farklılık gösterebileceği gibi tecrübeleri de farklılık gösterebilir. Profesyonel sürücüler ile yeni başlayan sürücülerin ihtiyaçları birbirinden farklı olabilir. Modeller üretilirken kullanılan malzemeler hem müşterilerin tercihleri hem de çeşitlilik bakımından farklılık gösterebilir. Tüm bu farklar, dağ bisiklet fiyatlarına etki etmektedir.

Alüminyum, çelik ve karbon gövdeli modeller arasında fiyat farkları görülebilir. Fiyatları modellerin özellikleri bakımından farklılık gösterebilir. Örneğin hem çelik hem alüminyum konforunu bir arada sağlayan karbon gövdeli seçenekler diğer modellere göre fiyat farkına sahip olabilir. Kadın dağ bisikleti seçenekleri farklı renk ve modellerde olabilir. Ürünlerin özelliklerinin yanında tasarımları da son derece etkilidir. Bu tasarım farkları görünüşte olabileceği gibi kullanım üzerinde de etkili olabilir.

27.5 dağ bisikleti seçeneği yetişkin kategorisi seçeneklerinden sıklıkla incelenen modellerden biridir. Genel olarak hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bu seçenekler, çoğunlukla yetişkinler ya da gençler tarafından kullanılır. Dilediğiniz özellikleri belirleyerek size uygun olan seçeneklere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Arazilerde sürtünme son derece önemli bir faktördür. Almak istediğiniz modelin arazi koşullarına uygun olması için almanız gereken çeşitli ekipmanlar olabilir. Bu ekipmanlarda kalite ve kullanıma yönelik fiyat farkları olabilir. Kendinize ve bütçenize uygun modeli bulmak için dağ bisikleti tavsiye yorumlarını inceleyebilirsiniz. Ürünü kullanan müşterilerin yorumları sayesinde kendinize ve bütçenize uygun modeli belirleyebilirsiniz. Modelin artı ve eksilerini rahatlıkla görebileceğiniz bu tavsiyler sayesinde kendiniz için uygun tercihi yapmanız kolaylaşır.

Trendyol her zaman müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmayı hedefler. İndirimli dağ bisikleti seçeneklerine indirim zamanlarında ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kampanya ve kuponlar sayesinde Trendyol müşterilerinin uygun şekilde alışveriş yapmasına da imkan sağlar. Trendyol üzerindeki kampanya ve fırsatları takip ederek sizler de bu kampanya ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Online alışveriş siteleri söz konusu olduğunda akla ilk gelenlerden biri olan Trendyol, binlerce farklı ürün seçeneği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt verir. Onlarca farklı kategoride çeşitli modelleri ile müşterilerinin karşısına çıkan Trendyol, heyecan dolu sporlar ile uğraşan müşterilerin de uğrak noktasıdır.

Elektrikli dağ bisikleti modelinden dilediğiniz tüm diğer özellikleri bir arada bulabileceğiniz modellerde seçenek sunan Trendyol, keyifli deneyimlerinizde size eşlik edecek modelleri bünyesinde barındırır. Elektrikli modelleri tercih edenler için akülü dağ bisikleti seçenekleri mevcuttur.

Erkek dağ bisikleti modelleri arasında renk ve özellik bakımından farklılık gösteren birçok çeşit bulunur. Modellerin özellikleri kadar tasarımları da ön plandadır. Kimi müşteri düz bir direksiyon kolu tercih ederken kimileri ise alta kıvrık direksiyon tasarımını tercih edebilir. Ürünlerin olmazsa olmaz özelliklerinin yanı sıra müşterilerin tercihleri de göz önünde bulundurulur. Renk ve tasarım bakımından da müşterilerini tatmin eden Trendyol üzerinden tüm modellere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yeşil dağ bisikleti arasında sıklıkla aranan modellerden biridir. Doğa ile uyumu yakalayabileceğiniz bu seçeneği performansı ile heyecanınızı canlı tutarken rengi ile gözlerinize hitap eder. Vitesli seçenekler özellikle arazi sürüşlerinde sıklıkla tercih edilir. 18 vites dağ bisikleti modeli, sürüş deneyiminizi iyi bir hale getirmenize yardımcı olur.

Tüm bu seçeneklerden kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olan Trendyol, sizden önceki müşterilerin yorumlarına da yer vererek onların tecrübelerinden yararlanmanızı sağlar. Alışverişinizi Trendyol üzerinden gerçekleştirerek dilediğiniz seçeneğe sahip olabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz dilerseniz de sevdikleriniz için tercih edeceğiniz ürün seçeneğini kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Dağ Bisikleti Kaç KM Hız Yapar?

Dağ bisikleti modelleri saatte ortalama 20 km hız yapar. Bu hız; özellikle tempolu şekilde yapılan sürüşler için genelde yüksek kabul edilir. Ancak 20 km, yol bisikleti modelleri için de çoğu zaman düşük kalır. Dağ bisikleti modellerinin hız sınırları ortalama olarak hemen hemen aynıdır. Pek çok seçeneği bulunan bu modeller, hız ve kapasite dahilinde değerlendirilip tercih edilebilir. Dağ bisikletleri ortamın taşlık, kum ya da toprak olasılıkları değerlendirilerek tercih edilip kullanılmalıdır. Bu sebepler göz önünde bulundurularak km hız sınırı da değerlendirilebilir. Maksimum hız sınırı dağ bisikletlerinde 20 km şekildedir. Pek çok arazi ve taşlık alanda kullanıma uygun km hız sınırına dahil ürünler olarak tanımlanır.

Dağ Bisikleti Kaç Jant Olmalıdır?

Dağ bisikleti modellerinde 26, 27,5 ve 29 jant olarak farklı seçenekler mevcuttur. Jant tercihi yaparken bu ölçüleri göz önünde bulundurmak gerekir. Söz konusu ürünler, yetişkinlerin kullanımı için uygun olan alternatifler arasındadır. Çocuklar için jant aralığı ise yaşa bağlı olarak tercih edilir. Çocuklar için dizayn edilen bisiklet modellerinde ise 14, 16, 20 ve 24 jant seçenekleri mevcuttur. Ancak bu modeller, arazi koşullarında sürüş için uygun olmayabilir. Yetişkin ürünlerinde jant tercihi kullanım şekline bağlı olarak da değerlendirilir. Yüksek jant çeşitleri; yolda kontrol hakimiyeti sağlayarak daha iyi tutmaya yardımcı olur. Boya göre tercih edilmesi de gereken nedenlerdir. Minimum 26 ölçüye sahip olan bisiklet jantı ile konforlu ve keyifli bir sürüş sağlayabilirsiniz.

İyi Bir Dağ Bisikleti Nasıl Olmalıdır?

Son derece iyi ve konforlu bir sürüş keyfi yaşamak için dağ bisikletinin hafif yapıya sahip olması fazlasıyla önemlidir. Bisikletin lastikleri dişli olanlarının tercih edilmesi gerekir. Ürünlerde fren sistemi de büyük oranda önemlidir. Ani durmalara karşı sağlam ve dayanıklı fren mekanizmasının bulunması gerekir. Bu detay, hayati önem taşır. Dağ bisikleti modellerinin ön maşasının amortisörlü sistem şeklinde olması gerekir. Bu detaylar daha iyi bir sürüş keyfi çıkarmaya katkıda bulunur. Dağ bisikletleri tasarımlarında arka dişlinin ve ön dişlinin büyük olması; pedal çevirmeyi hem kolay hem basit hale getirir. Ürün tercihi yaparken bu faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.