İlgili Kategoriler
Marka
Avantajlı Ürünler
Renk
Materyal
Bornoz Uzunluğu
Fiyat
Parça Sayısı
Setli/Tekil
Desen
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Bornoz

" araması için 12457 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun Bornoz Modelleri

Bornoz, kurulanmak için kullanılan önden bağlamalı bir banyo giysisidir. Günümüzde erkekler, kadınlar ve çocuklar için ayrı olarak üretilen yüzlerce farklı çeşit bulunur. Aynı zamanda uniseks modeller de mevcuttur. Bu ürünler, modeline ve kumaşına göre sınıflandırılır. Uzun, kısa, askılı veya kapüşonlu seçenekler gibi birçok farklı model bulunur. Ürünün imalatında kullanılan materyal seçimleri de oldukça farklıdır. Cildinize ve ihtiyacınıza en uygun kumaşı tercih edebilirsiniz. Havlu, penye, poliüretan, bambu, kadife ve şile bezi gibi farklı kumaşlardan üretilen ürünler mevcuttur. Bu kumaşların her birinin su emiciliği, kuruma hızı ve antibakteriyel özellikleri farklıdır. Bornoz seçilirken bu fonksiyonlara göre de tercih yapılabilir. Bornozlar kumaş özelliklerine göre de ayrılır. Yazlık bornozlarda daha ince kumaşlar tercih edilir. Kışlık bornoz modelleri ise vücut sıcaklığını koruma konusunda başarılıdır. İsterseniz yaz ve kış aylarında farklı ürünler tercih edebilirsiniz.

Bornozlar set hâlinde de satılır. Bornoz takımı olarak satılan kitlerin içinde banyodan sonra kurulanmak için ihtiyacınız olan temel ürünler bulunur. Bazı setler çok daha geniş içerikli olabilir. Bu setler tüm banyo ihtiyaçlarını kapsar. Ayrıca çift bornoz setleri de mevcuttur. Çeyizlik bornoz seti olarak bilinen bu paketler, yeni evli çiftler için özel olarak üretilir. Bornoz fiyatları; ürünün markasına, kalitesine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Bornoz çeşitleri arasında her ihtiyaca ve bütçeye uygun ürünler bulmak mümkündür.

Bornoz Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bornoz Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bornoz hem kadınlar hem erkekler hem de çocuklar için üretilen bir banyo ürünüdür. Banyodan sonra ıslanan ve hassaslaşan bedenin kurulanmasını sağlar ve üşümesini engeller. Bornoz modelleri ihtiyaca göre çeşitlenir. Uzun kollu ve diz boyu havlu bornozlar, klasik modellerdir. Bu modeller uniseks olarak kullanılabilir. Kadınlar için askılı bornoz modelleri de üretilir. Askılı bornoz, havluya sarınmak istemeyen ve tercihi ferahlıktan yana olan bireyler için idealdir. Bu modeller çoğunlukla havlu boneyle kullanılır. Erkekler ise genellikle kapüşonlu bornoz modellerini tercih eder. Erkeklerin kısa saçları için yeterli olan kapüşonlu modeller, tek parça ürün ile hem vücudu hem başı koruduğundan oldukça pratik bir tercihtir. Elbette kadınların kullanımına sunulan kapüşonlu bornoz modelleri de mevcuttur.

Bornoz modellerinin bir diğeri de standart çeşitlerden daha uzun boya sahip olanlardır. Uzun bornoz modelleri, çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilir. Bornoz, tek olarak satın alınabileceği gibi set hâlinde de bulunabilen bir üründür. Set içerisinde genellikle bornoz ve baş havlusu bulunur. Bu ürünler, bornoz havlu takımlarıdır. Çiftler için üretilen bornoz takımı çeşitleri de vardır. Aile bornoz seti olarak kullanıcıya sunulan takımların içeriği ise çok daha geniştir. Bu setler içerisinde genellikle vücut ve baş için havlular da bulunur. Kendi setini oluşturmak isteyenler havlu modelleri arasında zevkine en uygun seçimi yapabilir.

Çeyizlik bornoz modelleri, genellikle kadınlar için üretilse de erkeklere de çeşitli seçenekler sunar. Çeyizlik bornoz çeşitleri arasında kadınlar için üretilen daha ince ve dantelli modeller bulunur. Gelin bornozu olarak da bilinen bu modeller; sıklıkla beyaz, krem ve ekru renktedir. Bornoz çeşitleri, sadece modelleriyle değil kumaş türleriyle de ayrışır. Birçok farklı materyalden üretim yapılır. Pamuklu bornoz sık tercih edilen ve su emiciliği yüksek bir çeşittir. Bambu bornozlar, yumuşaklığıyla öne çıkan ve çoğunlukla pamuk karışımlı kumaşlardan üretilen ürünlerdir. İç astarı pamuk, dışı bambu kumaştan üretilen seçenekler de mevcuttur. Poliüretan bornozlar, halk arasında peluş olarak bilinen kumaştan üretilir. Yumuşak bornoz çeşitleri arasına giren bu ürünler, dokusu sayesinde sıkça tercih edilir. Keten bornoz, en hafif modellerden biridir. İnce ve şık görünümünden dolayı plaj bornozu olarak da tercih edilebilir. Tatilde bornoz kullanmak istemeyenler ise plaj havlusu çeşitleri arasından seçim yapabilir.

Bornoz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bornoz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bornoz alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus ürünün kumaşıdır. Cildinize, zevkinize, mevsime, kullanım alanına göre tercih edebileceğiniz materyal, bornoz seçmenin ilk aşamasıdır. Bornoz kumaşı; ürünün su emicilik gücü, kuruma hızı, kaç kullanıma kadar antibakteriyel özellik göstereceği hakkında bilgiler verir. Pamuklu ve bambu kumaşlar, bornoz modellerinde sıkça tercih edilir. Bambu, antibakteriyel özelliğiyle bilinir. Pamuklu kumaşın ise su emme gücü yüksektir. Bu nedenle bu iki materyal, çoğunlukla karıştırılarak kullanılır. Seyrek dokunan kumaşlar, sık dokunmuş olanlara göre daha hızlı kurur. Hızlı kuruyan bir bornoz arayışında olanlar dokuma sıklığına göre seçim yapabilir.

Bornoz modeli, ürün seçiminin ikinci aşamasıdır. Uzun bornozlar kış ayları için idealdir. Bu modeller uzun boylu kişiler tarafından dört mevsim kullanıma uygundur. Kısa bornozlar ise çoğunlukla yaz aylarında kullanılır. Baş havlusu kullanmak istemeyen ve özellikle kısa saçlı bireyler, kapüşonlu bornoz modellerine yönelebilir. Bedeninize uygun bornoz seçmek rahat bir banyo sonrası deneyimi için önemlidir. Yetişkin bornoz bedenleri XS ila 4XL beden arasında değişir. XS/S gibi birbirine yakın iki bedene uyumlu modeller de bulunur. Biraz daha geniş ürün tercih edenler 3XL, 4XL bornoz bedenlerine yönelebilir. Büyük beden bornoz arayanlar için de uygun ölçülere sahip ürünler mevcuttur. 5XL, 6XL bornozlar büyük beden arayışında olanlar için idealdir. Bornoz bedenleri santimetre ölçüleriyle de belirlenebilir. Çocuklar için ise yenidoğan bornozlardan başlayan bedenler, aylara ve yaşlara göre değişir. Çocuk bornoz bedenleri 18 yaşa kadar çıkar.

Bornoz seçerken doğru rengi tercih etmek de önemlidir. Bornoz modellerinde zevkinize uygun seçimi yapabileceğiniz geniş bir renk yelpazesi vardır. Kadın bornoz modellerinde sıklıkla pembe gibi sıcak ve pastel renkler kullanılır. Erkeklerin ise gri bornoz gibi daha koyu renkleri tercih ettiği görülür. Renkli bornozların haricinde desenli ve hatta baskılı seçenekler de mevcuttur. Yıkama koşulları sebebiyle hem renkte açılma olmaması hem de temiz görünmesi açısından beyaz bornozlar çok daha sık tercih edilir.

Yazlık ve Kışlık Bornoz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yazlık ve Kışlık Bornoz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bornoz modelleri, tasarımları ve kumaşları yönüyle mevsimsel olarak ayrılabilir. Yaz sıcakları ve kış soğukları için ayrı modeller üretilir. Kullanıcılar arasında yaz ve kış ayları için ayrı ürünler tercih edenler vardır. Yazlık bornoz modelleri, daha ince kumaşlardan üretilir. Hava geçirgenliği yüksek olan ve cilde nefes aldırdığı bilinen ince keten kumaşlar, yazlık bornoz modelleri için ideal bir materyaldir. Keten bornoz hem kadınlar hem de erkekler için üretilir. Kadınlar için üretilen askılı bornoz modelleri de havlu yerine kullanılan saç boneleri ile yaz sıcakları için ferah bir tercihtir. Havluya sarınıp çıkmanın daha pratik bir yolu olan askılı bornozlar, çoğunlukla önden kapatmalıdır ve pamuklu kumaştan üretilir. Yaz günlerinde en çok kullanılan kurulanma ürünlerinden biri de peştemaldir. Hamam kültüründen günümüze gelen peştemaller, inceliklerine rağmen yüksek emici özellikleriyle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle peştemal kumaşından üretilen bornozlar da mevcuttur. Şile bezi gibi %100 pamuklu kumaşlardan üretilen peştemal bornozlar, yaz ayları için idealdir.

Kışlık bornoz modelleri arasında ise peluş, kadife gibi kumaşlardan üretilmiş çeşitler bulunur. halk arasında peluş olarak bilinen yumuşak kumaşın sektördeki adı poliüretandır. Poliüretan, su geçirmez bir polyester kumaştır. Hem suyu hapsetmesi hem de sıcak tutması yönüyle kış aylarında sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda yumuşacık dokusuyla poliüretan bornozlar, banyodan sonra hassaslaşan cildi nazikçe sarar. Kadife bornoz modelleri ise pek kalın olmamasına rağmen sıcak tutan ürünlerdir. Su emicilikleri yüksektir ve hızlı kururlar. Özellikle hızlı kuruması sebebiyle ıslak kalmanın soğuk algınlığına yol açabileceği kış günlerinde tercih edilirler. Pamuklu havlu bornozlar ise her mevsim kullanmaya uygun ürünlerdir.

Çeyizlik Bornoz Seti Nasıl Yapılır?

Çeyizlik Bornoz Seti Nasıl Yapılır?

Çeyizlik bornoz setlerinin içerisinde 20 parçaya kadar ürün yer alabilir. Çeyizlik bornozlar evlilik hazırlığında olan çiftler için üretilir. Birden fazla ihtiyacı tek pakette bulundurması ile son derece pratik ürünlerdir. Çeyizlik setlerde jakarlı bornoz modelleri göze çarpar. Jakarlı kumaşlar, kendinden desenli gibi görünen parlak ayrıntılarıyla oldukça şık bir görünüm sunar. Jakarlı bornozlar, bu şıklığıyla çeyizlik setlere çok yakışır. Çeyizlik setlerin en minimal versiyonu 2’li bornoz takımlarıdır. Bu takımların için de sadece kadın ve erkek bornozu bulunur. 4 parça bornoz seti de yine minimal paketlere örnektir. 6 parça bornoz seti içerisinde ise genellikle ilave havlular bulunur. Daha büyük setlerde ise havluların yanında ikişer adet banyo lifi, mini sabun ve tarak da bulunabilir.

Çiftlere özel hazırlanmış setler, özellikle balayında kullanmak için çok faydalıdır. Her şey dâhil paketler tüm banyo ihtiyaçlarınızı karşılar. Çeyizlik bornoz setleri sadece çiftler için değil, yalnızca gelinlerin veya damatların kullanımı için hazırlanmış şekilde de üretilir. Gelinler için hazırlanan setlerde; bornoz, örme kemer, banyo havluları ve bir çift terlik mevcuttur. Gelin setlerindeki ürünlerin geneli beyaz renklerde ve dantelli kumaşlardan üretilir. Kişiye özel hazırlanmış bu setler sadece balayı gibi organizasyonlar için değil günlük kullanıma da uygundur. Ayrıca hamam, sauna, masaj gibi etkinliklere giderken de tüm ürünlerin bir arada olması ve kolay taşınabilmesi avantaj sağlar.

Her şey dâhil bir bornoz seti oluşturmak isteyenler tüm ürünleri ayrı ayrı satın almayı da tercih edebilir. Birer adet bornoz ile vücut, baş, el, yüz ve ayak havlusu temin ederek set oluşturmak mümkündür. Havlulardan sonra diğer banyo ihtiyaçlarına yönelmek gerekir. Bu ihtiyaçlar; lif, kese, sabun, banyo terliği ve saç fırçası veya taraktır. Erkekler için setin içine bir adet traş havlusu eklemek de mümkündür. Lüks bir çeyizlik bornoz takımı için oluşturduğunuz bu setin içine koku taşı bile ekleyebilirsiniz. Zaman zaman bornoz setleri banyonun geri kalan ihtiyaçlarını da içerebilir. Tüm havluların veya banyo ürünlerinin uyumlu olmasını isteyenler bu setlere yönelir. Dekorasyona önem verenler banyo paspası dâhil tüm ürünleri takım hâlinde almayı tercih edebilir veya yüzlerce ürün arasından en uyumluları seçerek kendi banyo takımını oluşturabilir.

Bornoz Çeşitleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bornoz Çeşitleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bornozların neredeyse tamamının üzerinde “30 derecede yıkayınız.” ibaresi bulunur. Tüm ürünlerde olduğu gibi bornozları da ürün üzerindeki yıkama talimatlarına uygun olarak temizlemek gerekir. Bornozlarda ürün kalitesine bağlı olarak yaklaşık üç yıl içinde sertleşme görülmeye başlar. Kalitesine güvendiğiniz bir ürün, yumuşaklığını daha hızlı kaybetmişse muhtemelen yanlış yıkanmıştır. Hijyen amacıyla bornozların çamaşır makinesinde yüksek ısılarda yıkanması, ürünün yapısını bozar ve yumuşaklığını kaybetmesine neden olur. Bornoz çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ancak 30 derecede yıkamaya özen göstermeniz gerekir. Yıkama esnasında deterjanla beraber uygun bir yumuşatıcı kullanmak da fayda sağlar.

Bornozlar, tıka basa dolu olmayan bir çamaşır makinesinde ve mümkünse havlularla birlikte yıkanmalıdır. Makinenin çok dolu olmaması, ürünün daha iyi durulanması açısından önemlidir. İyi durulanan ürünler deterjandan arınır. Bu sayede deterjan kalıntılarının cilde zarar vermesinin önüne geçilir. Özellikle bornoz gibi cilde doğrudan temas eden ürünlerde kullanılan temizleyici maddelere dikkat etmek gerekir. Yetkili kurumlar ve kuruluşlar tarafından onaylanmış, tahrişe ve herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmayan deterjanlar kullanmak önemlidir. Kolay durulanan ve kalıntı bırakmayan temizlik ürünleri, cilde doğrudan temas eden kıyafetleri yıkamak için idealdir. Özellikle çocuk bornozları için SLES, paraben ve benzeri zararlı kimyasallar ile parfüm gibi sentetik koku vericiler içermeyen deterjanlar kullanılmalıdır.

Bornozların hemen hepsinin yıkama talimatlarında kurutma makinesi ile kurutmak gerektiği belirtilir. Ürünün daha yumuşak kalmasını sağlamak ve kumaşın pamuklanmasını önlemek için kurutma makinesi kullanmak idealdir. Ancak böyle bir imkânınız yoksa ürünü asarak da kurutabilirsiniz. Bornozu formu bozulmayacak şekilde asmaya özen göstermeniz gerekir.

Bornozların ne sıklıkla yıkanması gerektiği de ürüne göre farklılık gösterir. Her kumaşın antibakteriyellik seviyesi farklıdır. Antibakteriyel kumaşlardan üretilen bornozlar 10 defaya kadar yıkanmadan kullanılabilir. Diğer bornozları daha sık yıkayabilirsiniz. Ancak hiçbir bornozun her kullanımdan sonra yıkanması önerilmez. Bu durum, ürünün çabuk yıpranmasına ve su emme özelliği ile yumuşaklığını kaybetmesine sebep olur. Bornozlar kişisel ürünlerdir. Ortak kullanıma uygun değillerdir. Hijyenik bir kullanım için bu ürünlerin kimseyle paylaşılmaması önemlidir.

Bornoz Fiyatları Nasıldır?

Bornoz Fiyatları Nasıldır?

Bornoz fiyatları; ürünün kalitesine, kumaşına ve sahip olduğu diğer özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yetişkin bornoz modellerinin fiyatları oldukça geniş bir aralıkta seyreder. Uygun fiyatlı modeller arasında peştemal kumaşın üretilen bornozlar yer alır. %100 pamuklu kumaştan üretilen modeller ise nispeten daha pahalıdır. Bambu bornoz çeşitleri arasında da her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. Poliüretan bornozlar bambu modellere göre daha uygun fiyatlara satın alınabilir. Penye bornozların fiyat skalası ise daha dardır. Bu kumaştan imal edilen ürünler çoğunlukla hesaplı olmaları ile öne çıkar. Set hâlinde satılan bornoz takımı fiyatları ise paket içeriğine göre değişir. Ekonomik olan setler çoğunlukla ikili takımlardır. Yüksek fiyatlı setler ise kaliteli kumaştan imal edilen aile boyu paketlerdir. Çeyizlik bornozların tekli veya ikili fiyatları da son derece uygundur. Çiftler için üretilen çeyizlik bornoz setlerinin fiyatları ise parça sayısına ve ürün kalitesine göre değişir.

En yeni model bornoz setlerinin fiyatları birçok kullanıcı tarafından yüksek bulunabilir. En çok satan popüler modellerin ise daha makul şekilde fiyatlandığı gözlenir. En çok beğenilen bornoz fiyatları, yine aynı seviyelerde seyretmektedir. Çocuklar için üretilen modeller ise son derece uygun fiyatlardan başlar. Çocuk bornozları, baş havlusu ile hesaplı bir şekilde satın alınabilir. Ancak daha pahalı çocuk bornoz modelleri de mevcuttur. Fiyat aralığı oldukça geniş olan bornoz çeşitleri arasında her ihtiyaca, zevke ve bütçeye uygun seçenekler bulmak mümkündür. Tüm bu seçeneklere sadece birkaç tıklama ile Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Bornoz Bedeni Nasıl Seçilir?

Sıcak ve rahatlatıcı bir duştan sonra bedeninize yumuşacık bir bornozla rahatlık seviyesini yükseltebilirsiniz. Tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi bornozlarda da beden seçimi önemlidir. Bazı modeller standart beden taşır. Bazı bornoz seçeneklerinde ise L - XL gibi beden kalıpları bulunur. Bedeninizden büyük bornoz seçmek doğru olmayabilir. Size bol gelen bornozlar içerisinde rahat hareket edemeyebilirsiniz. Doğru bedende bornoz satın alabilmek için seçtiğiniz ürünün beden tablosunu kontrol edebilir ya da günlük hayatta kullandığınız kıyafetlerin ölçülerini baz alabilirsiniz. Beden ölçülerinize uygun bornozu daha kolay bulabilmek üzere filtreleme fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Böylece kısa süre içinde aradığınız beden aralığına sahip modellere ulaşabilirsiniz. Sonrasında önünüze çıkan modeller arasından seçim yapabilir ve böylece her açıdan uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bornoz Tüy Bırakması Nasıl Geçer?

Bornozda tüy bırakma sorunu sık görülen bir durumdur. Özellikle yumuşak yapıya sahip bornozların tüy topladığını ve sertleştiğini görmek olumsuz bir durumdur. Bu sorunu önlemek üzere tüy toplayıcı kullanabilirsiniz. Bu ürünler, manuel ya da pilli gibi çalışma şekillerine sahiptir. Tüylenmiş bornozu tüylerden arındırmak ve eski pürüzsüzlüğüne kavuşturmak üzere bu ürünleri kullanmadan önce yıkamayı düşünebilirsiniz. Bornozları, çamaşır makinesinin hassas bölümüne atabilirsiniz. Temizlenmiş bornozun üzerinde düzenli olarak tüy toplayıcı uygulaması yaparak ilgili sorunun önüne geçebilirsiniz. Tüylenmesini engelleyecek bir diğer önlemse bornozları, farklı çamaşırlarla birlikte yıkamaktan kaçınılmasıdır. Aynı şekilde yıkama öncesi bornozun üzerinde tüy bırakma problemi gördüyseniz yine tüy toplayıcı kullanmayı deneyebilirsiniz. Tüylerden arındırdıktan sonra yıkamak daha etkili olabilir. Bu şekilde yıkama sonrasında artan tüylenme sorununu önleyebilirsiniz.

Hangi Renk Bornoz Alınmalıdır?

Bornozlar, hemen hemen her kullanıcının zevkine uygun olacak şekilde tasarlanır. Siyah bornoz çoğu kişinin sevdiği renkler arasındadır. Sade bir şıklıktan hoşlanıyorsanız siyah, beyaz ve gri gibi renk seçeneklerine yönelebilirsiniz. Daha canlı ve dikkat çekici renklerden hoşlanıyorsanız kırmızı bornoz modelleri ideal olabilir. Özellikle kırmızıdan hoşlanıyor ve giymeyi seviyorsanız bu renge sahip bornozlar banyo keyfini artırabilir. Farklılıktan hoşlananlar için ise mor bornoz modelleri uygun olabilir. Mor rengin ruhunu banyodan sonra da yaşamak istiyorsanız filtre kısmından mor rengi seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeşil, mavi ve pembe gibi renkler de canlı görünümden hoşlananların tercihidir. Yıllar boyu kullanım gerçekleştirmek istiyorsanız doğru bedenin yanı sıra size uygun rengi de belirlemeniz gerekir. Aklınızdaki renge uygun bir model bulunuyorsa bunu satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.