Fiyat
Ekran Yenileme Hızı
İşlemci Modeli
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Tipi
İşlemci Nesli
İşletim Sistemi
Kapasite
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Panel Tipi
Ram (Sistem Belleği)
SSD Kapasitesi
Şarjlı Kullanım Süresi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Free Dos Laptop

" araması için 8550 sonuç listeleniyor

Free Dos Laptop Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Freedos Laptop Almak Mantıklı Mıdır?

Elinizde hali hazırda işletim sistemi bulunuyorsa Freedos laptop almanız mantıklı olabilir. Freedos laptopların işletim sistemi mevcut değildir ama diğer bilgisayarda bulunan işletim sistemini bu cihazlara yüklediğimiz zaman aynı işlevi görür. Bu yüzden freedos bilgisayar almanın diğer cihazlarla arasında işletim sistemi dışında bir fark yoktur. Bu cihaz sistemiyle diğer cihazları ayıran en önemli fark ise, istediğiniz işletim sistemine bu bilgisayar ile sahip olabilmenizdir. İşletim sistemi bulunmayan bilgisayar almanın herhangi bir avantajı ya da dezavantajı bulunmamaktadır. Yeni bir bilgisayar satın almak istediğiniz zaman, bazı ürünlerin üzerinde işletim sistemi bulunmamaktadır ibaresi görebilirsiniz. Bu ibare, o cihazın freedos olduğuna işaret etmektedir. Bu bilgisayarları satın aldıktan sonra, lisanslı Windows işletim sistemi kullanabilirsiniz. Bu işletim sistemini de kurduktan sonra BIOS güncelleştirmelerini yapmak size fayda sağlayacaktır.

Freedos Laptop Nedir?

Freedos laptop içerisinde işletim sistemi bulunmayan laptop demektir. Bu laptoplarda hali hazırda bir işletim sistemi bulunmamaktadır. Bu bilgisayarları almak istiyorsanız, ilk önceliğiniz bilgisayara uygun işletim sistemini yüklemek olmalıdır. Eğer işletim sistemini bilgisayara yüklemezseniz cihazınız çalışmaz. Çünkü bilgisayarlarda bulunan tüm programlar, işletim sistemi sayesinde çalışmaya programlanmıştır. Freedos bilgisayarlar ile diğer bilgisayarların arasındaki tek fark işletim sistemidir. Bu bilgisayar çeşitleri genellikle Windows sistem ayarları yüklenerek kullanılmaktadır. Freedos cihazlar dizüstü ya da masaüstü olarak tercih edilebilir. Bu tarz bilgisayarların işletim sistemi açık kodlu olmaktadır. Bu açık kod ise sizin isteğinize göre şekillenmektedir. Freedos bilgisayar modelleri genel olarak diğer bilgisayar cihazlarına göre daha farklı fiyatlı olarak piyasaya sürülmektedir.

Freedos Laptop Nasıl Açılır?

Freedos laptopları açmak için öncelikle satın aldığınız cihaza işletim sistemi programı yüklemeniz gerekmektedir. Bu işletim sistemini isteğe göre de Windows 7, Windows 8 ya da Windows 10 olarak seçebilirsiniz. Freedos cihazınızı ilk açtığınız zaman karşınıza siyah bir ekran üzerinde BIOS menüsü çıkmaktadır. Bu menü üzerinden Windows, Linux ya da iOS işletim sistemlerinden herhangi birisini seçerek işletim sisteminizi dakikalar içerisinde yükleyebilirsiniz. Kurulum sisteminizi olması gereken gibi tamamladığınız zaman sahip olduğunuz cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer satın aldığınız bilgisayarda işletim sistemi mevcut ise bu değişikliği gerçekleştiremezsiniz. Bu bilgisayarı satın alırken aynı zamanda da yukarıda bahsettiğimiz işletim sistemlerinden herhangi birini de satın almanız gerekir. Freedos laptop modelleri, özellikleri ve fiyatını Trendyol’dan inceleyerek satın alabilirsiniz.