İlgili Kategoriler
Genişlik
Renk
Yükseklik
Fiyat
Derinlik
Materyal
Fonksiyon
Özellik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Konsol

" araması için 3891 sonuç listeleniyor

Evinizin Dekorasyonunu Güzelleştiren Kaliteli Konsol Modelleri Trendyol'da!

Konsollar, geçmiş zamanlarda saraylarda sıklıkla kullanılan dekoratif ögelerden birisiydi. Geçen zamana rağmen dekorasyon açısından önemini yitirmeyen bu mobilya türü evlerde hâlen keyifle kullanılmaktadır. Evinin dekorasyonunu yapmak isteyen ev sahipleri için mobilyalar oldukça büyük bir önem taşır. Bu ev gereçlerinin modern tasarıma sahip oluşunun yanı sıra birbirleriyle de uyumu oldukça önem arz eder. Koltuklar, yemek takımları ya da bunları tamamlayıcı nitelikteki halılar ve perdelerin oluşturulan ambiyansta azımsanmayacak ölçüde katkısı bulunur. Konsollar, bu mobilyalar arasında özel bir öneme sahiptir. Sunduğu ekstra depolama alanının yanı sıra üzeri istenen şekilde düzenlenerek salonun dekoratif görünümüne eşlik etmesi sağlanır.

Konsol, görsel tamamlayıcılığının yanı sıra yeni nesil bir teknolojiyle üretilen dayanıklı malzemeleri sayesinde uzun yıllar evlerdeki yerini koruyan bir üründür. Son derece kaliteli ve şık bir şekilde tasarlanan bu ürünler, pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir. Herkesin zevkine uygun bir model bulunabilecek kadar geniş ürün yelpazesi sayesinde konsol mobilya sahibi olmak isteyenler, tam olarak aradığı nitelikte bir parçaya ulaşabilir. Üstelik bu ürünler, tek parça şekilde satışa sunulduğu gibi konsol takımı hâlinde de alıcının beğenisine sunulur. Takım olarak satılanlar, tüm ihtiyaçları karşılayan parçalardan oluşması yönüyle çok daha avantajlıdır.

Her dönem yoğun bir şekilde rağbet gören konsol çeşitlerinin kullanımı, yalnızca ev ile sınırlı değildir. Özellikle ofis ortamlarında sıkça tercih edilen bu mobilyalar, kullanışlı ve dekoratif bir yapıya sahip olduğu için lobilerde ve misafir bekleme salonlarında dahi kendine yer bulur. Sağladığı geniş saklama alanları sayesinde ortama ferahlık katan bu mobilyalar, evlerin ve ofislerin vazgeçilmezidir. Birbirinden çeşitli şekillerde üretilen bu favori ürünler, son dönemlerde pek çok farklı amaca da hizmet etmektedir. Salonlarda kullanılan TV konsolu, buna verilebilecek örnekler arasında yer alır. Sade ve şık bir dekorasyona sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği konsol TV üniteleri, doğru bir tasarımla evinizi sanat eseri görünümüne kavuşturacak güçtedir.

Salonunuza Şıklık Katacak Konsol Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Salonunuza Şıklık Katacak Konsol Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Son dönemlerin gözde eşyalarından bir tanesi olan konsollar, çok farklı kullanım alanlarına sahip olsa da genellikle salonları süsler. Salonunuza şıklık katacak bir model satın almak istediğinizde, ortama yakışacak ürünü belirleyerek, tümüyle kendi zevkinize göre bir karar verebilirsiniz. Pek çok farklı markanın ürün bolluğu sayesinde karar vermeniz ve kendi beklentilerinize uygun bir ürün bulmanız kolaylaşır. En fazla tercih edilen modeller arasında sade tasarımlı ayaklı ve kapaklı ahşap konsollar olsa da üretilen seçenekler bunlarla sınırlı değildir. Aynalı ve desenli modeller de kullanıcıların beğenisine sunulur. Dilerseniz diğer mobilyalarınıza uygun olacak bir seçim yapabilir ya da perdelerinize, halınıza uyumlu olacak şekilde alacağınız modeli belirleyebilirsiniz. .

Dolaplı konsol modelleri saklama alanına ihtiyaç duyulması hâlinde kullanıcıya pratik çözümler sunar. Salonda yer alan yemek takımlarına eşlik edecek bu modeller, her zaman kullanılmayan fakat özel misafirler için saklanan tabak, bardak gibi eşyaları depolamak için birebirdir. Mutfak dolaplarında fazladan yer kaplayan malzemeler, şık tasarımlı büyük konsollarda saklandığında, her zaman kullanılan gereçlere de ferah bir alan sunar.

Konsollar, geniş üst yüzey alanlarına sahip olmalarının yanı sıra farklı tasarımları sayesinde kullanıldıkları alanlarda büyüleyici köşeler oluşturulmasını sağlar. Dekoratif eşyalar, tıpkı salonların mücevherleri gibidir. Doğru ve orantılı kullanıldığı durumlarda, daha güzel bir alana sahip olma şansı sunarlar. Eğer biblo, tablo ya da benzeri aksesuarlarınız varsa bunları konsol modellerinin üzerine koyabilirsiniz. Sergilemek istediğiniz; ödülleriniz, resim çerçeveleriniz ve diğer eşyalarınız da retro ve antika konsol modellerinin şıklığına şıklık katar.

Malzeme kalitesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek bu mobilyaların, birbirinden farklı modelleri ve renkleri bulunur. Kahverengi, beyaz, krem, gri, siyah konsol modelleri, bunlar arasında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilenlerdir. Bu renklerin zamansız oluşu ve her yere uyum sağlayabilmeleri, onların sevilen ürünler arasında sıralanmasını sağlar. Ayrıca salonunuzun genel görüntüsüne uygunluk sağlamaları açısından farklı renklerde olan mobilyaların üretimleri, modern çizgiler korunarak ve güncel moda akımları takip edilerek yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde farklılaşan salon dekorasyonuna uygun olarak kırmızı, lacivert, mavi konsol modelleri de kullanıcılar arasında oldukça popüler bir hâl almıştır.

Oturma gruplarının tamamlayıcısı niteliğinde üretilen bu ürünlerde, bazen çok daha farklı tarzlara yönelmek de mümkündür. Örneğin, oldukça klasik şekilde döşenmiş bir salonda, farklı bir tarzı da sığdırmak için gümüş, metal konsol modelleri kullanılabilir. Salonlarında elegant bir esinti yakalamak isteyen kişiler, seçimlerinin birbirine uyumluluğu sayesinde asil bir ambiyansın oluşmasını sağlayabilir.

Tüm modeller, istenen özelliklere göre konsol fiyatlarında değişiklik ortaya çıkarır. Genişlik, yükseklik ve fonksiyonların hepsi bir arada düşünülerek karar verilmesi, bu anlamda önerilen alışveriş şeklidir. Yalnızca dekorasyon için kullanılacaksa mini konsol modelleri tercih edilebilir. Öte yandan bu ürünlerin saklama alanından tasarruf etme amacını taşıması hâlinde çekmeceli konsol, talep edilen performansı fazlasıyla karşılayacak düzeydedir. Tümüyle zevk, ihtiyaç ve kullanım amacına göre şekillenecek seçim sürecinde her zevke hitap edecek kadar ürün çeşitliliği bulunur.

Fonksiyonlarına Göre Konsol Çeşitleri

Fonksiyonlarına Göre Konsol Çeşitleri

Fonksiyonlarına göre kapaklı, çekmeceli, raflı gibi seçeneklere sahip olan bu mobilya, farklı şekillerde de karşınıza çıkabilir. Farklı fonksiyonlara sahip ürünler olduğu gibi tüm fonksiyonların bir arada bulunduğu modeller de mevcuttur. Özellikle geniş salonlara şık bir dokunuş yapan bu mobilyalar, çok amaçlı bir şekilde de kullanılabilir. Yapılan dekorasyonlarda genellikle salonların tamamlayıcısı şeklinde konumlandırılsa da geniş alanların iki farklı amaçla kullanılmasını sağlamak için de tercih edilir. Bu gibi durumlarda oturma grubu ya da kanepelerin arkasına yerleştirilen yemek konsolu sayesinde ayrı bir bölüm oluşturularak yemek alanı şeklinde kullanılır.

Daha çok geniş salonlarda tercih edilen ve oldukça uzun olan aynalı konsollar, kimi zaman alana derinlik katabilmek amacıyla da kullanılır. Aynalı konsol modelleri, alanın daha büyük görünmesine yardımcı olurken şık görüntüsüyle de yaşadığınız mekândan keyif almanızı sağlar. Bu tarz modellerde kapaklarla ayrılmış bölmeler ve çok sayıda çekmece bulunur. Bu sayede bir taraftan geniş bir sergi alanı sunarken bir taraftan da sıklıkla kullanılmayan her türlü eşyanın muhafazasının sağlanmasına yardımcı olur.

Yalnızca evlerde değil pek çok farklı mekânda kendisine yer bulan bu ürünler, son dönemlerde ofislerin de demirbaşları arasında yer alır. Hâkim bir alanda konumlandırıldığında ofis konsol modelleri; kitap, evrak, dosya gibi gereçleri muhafaza etmek için kullanılabilir. Bekleme salonlarında kullanıldığında ise üzerine aksesuarlar; ofis çalışanlarının ya da ziyaretçilerinin incelemesi için çeşitli belgeler, dergiler konulabilir..

Son dönemlerde lüks restoranların tuvaletlerinde kullanılmaya başlanan konsollar, çekmeceli fonksiyonları sayesinde ziyaretçilerin ihtiyacı olabilecek ürünlerin yerleştirilmesine olanak verir. Ayrıca bu gibi yerlerde yedekte tutulan tuvalet kağıdı, sabun ve benzeri malzemelerin de şık bir kapağın arkasına gizlenmesi bu şekilde mümkün olur. Girdiği her ortamın oldukça farklı bir hâle bürünmesini sağlayan antre konsollar, geniş koridorların şıklığını sağlar. Aynı zamanda ortak kullanım alanlarında ihtiyaç duyulan eşyaların koyulabileceği bir alan oluşturulur.

Ev Dekorasyonunun Vazgeçilmez Parçası Konsollar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Ev Dekorasyonunun Vazgeçilmez Parçası Konsollar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Evleri dekore ederken özenle seçilen mobilyalar, birçok farklı materyalden üretilebilmektedir. Özellikle ahşap konsol modelleri, sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Hem klasik görüntüsü hem de uzun ömürlü oluşu, bu modellerin eskimeyen ürünler arasında sayılmasını sağlar. Kullanılan ağaç, konsol modellerinin görüntüsünü ve kattığı havayı tümüyle değiştirebilecek güçtedir. Bu sebeple tercih yapılmadan önce mutlaka nasıl bir ahşap istediğinize karar vermeniz gerekir. Gürgen, meşe, ceviz ve kayın ağaçları klasik görüntüleri sayesinde sıklıkla tercih edilen ağaç türleri arasında sayılır. Sertlikleri de birbirinden farklı derecelerde olacağı için tercih edilecek ahşap türünün önceden araştırılması önerilir. Meşe, ceviz konsol modelleri, sıralanan bu malzemeler arasında daha fazla tercih edilen türlerdendir. Bunun başlıca sebebi; Türkiye’nin hemen her yerinde yetişebilen bu ağaç türlerinin, diğer ahşap modellerine göre temininin kolay ve maliyetinin daha düşük olmasıdır.

Suntalam ve MDF materyallerinden de üretilen ürünler, kullanılacak yere göre seçim imkânı sunar. Her ikisi arasındaki en bariz fark, suntayı meydana getiren parçaların MDF materyaline göre daha iri olmasıdır. Bu durum, malzemede gözenekli bir yapı oluşturur. MDF çok daha tok bir yapıdadır ve bu durum onu dirençli kılar. Öte yandan temizliği ve bakımı daha kolay olan suntalam malzemesi de mobilyalarda sıklıkla kullanılır. Daha hafif olması ve montaj sırasında yapılan vidalama işlemini çok daha sıkı tutması gibi özellikleri sayesinde tercih edilen bir malzemedir.

Yukarıda sıralanan malzemelerden üretilen ürünlerin dekoratif kısımlarında son dönemlerde kullanılan bir diğer materyal ise hasırdır. Hasır konsol modelleri ahşap ile uyumlu görüntüsü ve doğal yapısı sayesinde her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Daha sakin görüntü sevenlerin imdadına yetişecek kadar şık olan bu modeller, zahmetsiz bir kullanım olanağı sunar. Yazlıkların dekorasyonunda, görüntüsüyle ferahlık veren bu çeşit mobilyaları kullanabilirsiniz. Bu ürünler yazlık mekânların ruhuna uygun bir görüntü sergiler ve daha spor bir tarz yaratır.

Konsol Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İnce Detaylar Nelerdir?

Konsol Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İnce Detaylar Nelerdir?

Her mobilyada olduğu gibi konsol satın alırken de dikkat edilmesi gereken ince detaylar bulunur. Çok sayıda fonksiyon ve tasarım arasından ihtiyacınıza uygun olanı bulmak oldukça uzun sürebilir. Tümüyle içinize sinecek bir mobilyayı almak için ince ayrıntılara bile dikkat etmeli ve gerekli durumlarda ürünleri birbiriyle karşılaştırmalısınız. Araştırmaya başlamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz bu süreç hem daha keyifli geçer hem de daha kısa sürede sonuçlanır.

Kararınızı vermeden önce ortamda bulunan diğer mobilyaların tarzının ne olduğunu iyi bilmeniz gerekir. Bazı durumlarda zıtlıklar birbirlerine çok yakışan görüntüler ortaya çıkarıyor olsa da uyumlu şekilde seçilen parçaların her zaman birbirini tamamladığı unutulmamalıdır. Görüntüleriyle bütünlük oluşturan tarzda seçilen her ürün, yapboz parçalarının bir araya gelmesi gibidir. Bu sebeple, ürünün bulunacağı ortamın ambiyansına uygun hareket edilmelidir.

Mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, renkli konsolların seçimidir. Mobilyaların genel görüntüsüne uygun renkte seçilecek olan bu ürün, ortamda çok farklı bir havanın yaratılmasını sağlar. Aksi halde birbirinden uyumsuz parçaların yalnızca yan yana durduğu bir görüntü ortaya çıkar. Tüm bunlara ek olarak renklerin uyumundan kastedilen durumun ne olduğuna da açıklık getirmek gerekir. Aynı ortamda bulunacak olan mobilyaların hepsinin tek bir renge sahip ya da ve koyu tonlarda olması ortamı boğacağı için ton sür ton bir şıklık da oluşturma şansınız vardır. Yani aynı rengin farklı tonlarından seçimlerinizi yaparak doğru uyumu yakalayabilirsiniz.

Kullanacağınız amaca göre seçiminizin şekilleneceğini de unutmamanız gerekir. Çok geniş bir saklama alanına ihtiyaç duyanlar, bölme ve çekmece sayısı fazla olan modellere yönelebilir. Yalnızca dekorasyon amaçlı kullanacak olan kişilerin ise küçük konsol modellerine yönelmeleri tavsiye edilebilir. Boyutları daha küçük olan bu tipteki mobilyalar, alışılan materyallerin dışındaki kimi malzemelerle de desteklenir. Özellikle cam konsol modelleri, bu gibi durumlarda sıklıkla kullanılanlar arasında yer alır. Mobilyasını sergi alanı şeklinde kullanmak isteyen kişilerin, iskeleti haricinde dış kısmında kalan bölgenin de hangi malzemeden üretildiğini incelemesi gerekir. Dayanıksız üst kısma sahip olan ürünlerde ağır biblo ve antikalar hasara yol açabilir.

Her Tarza Uygun Konsol Tasarımları Nasıldır?

Her Tarza Uygun Konsol Tasarımları Nasıldır?

Yemek odası, salon, antre ya da oturma odasının dekorasyonunda tercih edilen bu mobilyalar, mutfak konsolu olarak da son dönemlerde kullanılmaya başlanmıştır. Hâl böyle olunca her tarza uygun tasarımların nasıl olması gerektiğine dikkat etmek gerekir. Oldukça işlevsel şekillerde kullanılabilen bu ürünlerde daha sade tasarımlara yönelmek, her durumda sizin kurtarıcınız olabilir. Renklerde aşırıya kaçmadan tercih edilen açık tonlardan olan lake konsol gibi ürünler, her ortama uyum sağlayabilecek şıklıktadır. Öte yandan zaten çok açık renkli mobilyalara sahipseniz antrasit konsol modelleri hem ortamın oldukça modern görünmesini sağlar hem de mobilyalarınızla uyumlu bir görüntü sergiler.

Her tarza uyan modeller, genellikle klasik olarak nitelendirilenler arasından çıkar. Klasik konsol modelleri; minimalist, İskandinav ve bohem gibi farklı dekorasyon stillerine uyum sağlar. Bulunduğu ortamın havasını tümüyle farklı bir boyuta taşıyan çelik konsollar da endüstriyel stilin ve spor tarzların beklentisini karşılar.

Salon konsol modelleri genellikle her tarza uyabilecek kadar çok çeşitte üretilir. Kullanılan materyalden genişliğine; fonksiyonlarından, aynalı ya da aynasız oluşuna kadar birbirinden farklı yüzlerce ürün seçeneği bulunur. Tüm bunlar arasından sizin yapmanız gereken kendinize en uygun olanı belirlemektir..

Konsol Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Konsol Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Hangi ürün olursa olsun, kullanıcılar seçimlerini yaparken fiyat bilgisinden oldukça etkilenir ve buna göre karar verir. Fakat söz konusu olan ürün, mobilyalar olduğunda uzun süre boyunca kullanılacak olması sebebiyle ayrılan bütçe daha fazla olabilir. Satın alınacak ürünün yapım aşamasında kullanılan malzemenin ne kadar kaliteli olduğundan fonksiyonlarına kadar pek çok etken, konsolların fiyatına etki eder.

Son derece sağlam olmalarının dışında cezbeden görüntüleriyle de kendilerine hayran bırakan ahşap modellerde, hangi ağacın kullanıldığı bilgisi dâhil her şey fiyatı değiştirmektedir. Hatta öyle ki yüksek konsol modellerinde kullanılan ayaklar, ne kadar dayanıklı ve zemine zarar vermeyen malzemeden üretilirse o kadar değişken fiyat aralıklarına sahip olur. Seçim sürecinde ürünlerin fiyatından ziyade kullanılan materyallerin kalitesi ve şıklığı göz önünde bulundurulduğunda, uzun vadede daha doğru bir karar verilir. Bunun dışında yine de kendinize tam olarak bir bütçe belirlerseniz maddi olarak zorlanmadan doğru modele sahip olabilirsiniz.

Tercih edilmek için bekleyen yüzlerce üründen hem bütçenize hem de zevkinize göre olanını bulmak için konsol dolap seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Hangi özelliğin ne tür faydalar sunduğunu ve kullanılan malzeme türlerinin niteliklerini bildiğiniz sürece karar vermeniz daha kolay olur. Bunun için taleplerinizi net bir şekilde belirlemeli ve en kısa süre içerisinde hayallerinizde yaşattığınız ürünü aramaya başlamalısınız. Yüzlerce seçenek arasından filtreleme özelliklerinden faydalanarak aradığınız modele daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda fiyat aralığını da seçerek karşınıza sadece bütçenize uygun ürünlerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok özelliği ile ön plana çıkan bu ürünlerden içinize en çok sineni, Trendyol üzerinden kolay bir şekilde satın alabilir, mobilyalarınızı uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilirsiniz.

Konsol Nedir?

Konsol; genellikle oturma odası, antre, salon gibi alanlarda kullanılan bir mobilya türüdür ve yaşam alanlarında dekoratif görünüm sunar. 17. yüzyılda Fransa’da yaygınlaşan konsollar genellikle enine uzun, derinliği dar bir yapıya sahip olduğu için duvarlara bitişik şekilde kullanılır. Üst kısmı dekoratif eşyaları sergilemek ve pratik kullanım kolaylığı için düz yüzeye sahip olur. Alt kısmında ise genellikle çekmeceler, dolaplar veya bölmeler bulunur. Bu bölmeler depolama alanı olarak kullanılır. Bazıları daha modern bir görünüme sahipken bazıları ise daha geleneksel veya antika tarzda olabilir. Genellikle konsollar ev dekorasyonunda bir vurgu noktası olarak kullanılır ve çeşitli dekoratif nesneler, tablolar, aynalar ya da bitki aranjmanları gibi ögelerle tamamlanır. Bu şık ürünler, yemek odası ya da mutfak alanında ek depolama ve teşhir alanı olarak da tamamlayıcı mobilyalardır.

Konsola Neler Konur?

Konsol, çeşitli eşyaların düzenlenmesi, sergilenmesi veya saklanması için kullanılan bir mobilya türüdür. Konsolun üst kısmı geniş bir düz yüzeye sahiptir ve bu alan, dekoratif nesnelerin sergilenmesi için idealdir. Heykeller, vazolar, çerçeveler ve tablolar gibi çeşitli dekoratif objeler konularak şık bir görünüm elde edilebilir. Bu şekilde hem işlevsel bir kullanım sunar hem de estetik açıdan odanın dekorasyonunu tamamlar. Konsolun üst kısmına bir ayna yerleştirerek alanı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Aynanın yansımasıyla odanın derinliğini artırarak alana estetik bir dokunuş da katabilirsiniz. Üzerine masa lambası veya şık bir abajur yerleştirerek odaya bir ışık kaynağı ekleyebilirsiniz. Işık, odanın atmosferini aydınlatarak sıcak bir ambiyans yaratır. Konsolun alt kısmında raf ya da açık bölmeler varsa bu alanları da işlevsel şekilde kullanabilir ve depolama amaçlı değerlendirebilirsiniz.

Konsol Nereye Konur?

Mobilya konsolu her oda için kullanıma uygundur. Dilerseniz antrede dilerseniz misafir odasında dilerseniz de salonda kullanabilirsiniz. Mobilyanızı konumlandıracağınız yeri seçerken işlevselliği, estetiği ve odanın düzenlemesini göz önünde bulundurmak önemlidir. Misafir karşıladığınız ve ilk izlenimi yarattığınız alan olan antrede kullanarak dekoratif bir görünüm sunmanın yanında anahtar, gözlük gibi eşyalarınızı da üzerinde bulundurabilirsiniz. Bu mobilyalar oturma odasında bir odak noktası olarak da kullanılabilir. Televizyonunuzun altına yerleştirerek medya ekipmanının düzenlenmesinde değerlendirebilirsiniz. Yemek odasında da kullanışlı bir parça olarak öne çıkar. Yemek takımınızı sergilemek veya özel yemeklerde kullanılan eşyaları depolamak için kullanabilirsiniz. Üzerine şamdanlar, çiçekler veya dekoratif tabaklar yerleştirerek yemek masasının yanında bir dekorasyon unsuruna dönüştürebilirsiniz. Konsol, yatak odasında da şık bir görünüm sağlar. Üst kısmına bir ayna yerleştirerek makyaj veya giyinme alanı oluşturabilirsiniz.