"

Sony

" araması için 20741 sonuç listeleniyor

Sony

Sony

Sony global, geliştirdiği teknolojiler ile dünyanın öncül lider teknoloji markalarından biri. Dünya çapında 200'ün üzerinde ülkede faaliyetlerine devam eden firma, müzik ve sinema endüstrilerinde varlık gösteren en büyük şirketler arasında yer almakta. Sony ürünlerinin, içeriklerinin ve hizmetlerinin ardında sınırsız tutku ve sarsılmaz bir özveri yatıyor. Televizyon ve video görüntüleme sistemlerinden ses sistemlerine, akıllı telefonlardan dijital fotoğraf makineleri ve kameralara, oyun ve ağ servislerinden yapay zekaya kadar hemen hemen teknolojinin her alanında faaliyet gösteriyor. Trendyol, Sony'nin geniş ürün yelpazesine yer vererek bu harika ürünleri en uygun fiyatlarla son kullanıcılar ile buluşturuyor.

Akıllı Telefonlar ve İnternet

Merkezindeki Xperia akıllı telefon serisi ile Sony; yenilikçi kameralar, müzik, videolar ve çok daha fazlasıyla kullanıcılarına benzeri görülmemiş deneyimler sunuyor. Marka, yeni iletişim yollarını takip eden Xperia akıllı ürünlerini ve akıllı telefon aksesuarlarını sunmanın yanı sıra Sony Mobile Communications Inc., cihazları hizmetlerle birleştirmek için IoT'yi kullanan B2B işiyle de uğraşıyor. Sony laptop pazarında da VAIO ürünlerine teknik anlamda destek veriyor. Bu arada, Sony Group'un internet servis sağlayıcısı olan Sony Network Communications, So-net internet erişim hizmeti sağlıyor. Ayrıca, çeşitlenen iletişim ihtiyaçlarına yanıt olarak Sony, ultra hızlı NURO Hikari ağını ve ön yükleme için nuromobile'i (basitlik arayan bir mobil hizmet) sunuyor. Firma, HDR teknolojisini ürettiği televizyonların yanında Sony telefon ve tablet gibi görüntüleme ekranına sahip ürünlerinde de kullanıyor.

CinemaWide genişliğine sahip yeni cep telefonları, aynı zamanda çok daha net fotoğraflar çekebilme olanağı sağlayan çoklu kamera teknolojisine sahip. 4K HDR OLED ve Full HD HDR OLED gibi yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip Xperia telefonlarda çektiğiniz fotoğraflara bakmak keyifli bir hal alıyor. Sevdiğiniz filmleri ve dizileri sahip olduğu geniş ekranı sayesinde, Sony cep telefonu ve akıllı saatler ile ayrıntıları hiç kaçırmadan izleyebilirsiniz. Geniş ekranı destekleyen bölünebilir ekran özelliği ile aynı anda hem e-mail'inizi kontrol edebilir hem de sevdiklerinizle görüntülü konuşabilirsiniz. Split-screen özelliği birden fazla görevi aynı anda yapabilmenize imkan sağlıyor. Ayrıca High-Resolution Audio teknolojisine ürettiği MP3 çalarların yanında telefonlarında da yer veren marka, telefonunda daima müzik dinleyenleri de düşünerek müzik dinlemeyi sevenlere muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Gorilla Glass ekranlara sahip bu akıllı telefonlar toza ve darbelere karşı son derece dayanıklı, güçlü pil kapasitesi ile uzun saat kullanımı için uygun olarak tasarlanıyor. Nitelikli işlemciler ile güçlendirilerek birden fazla uygulamanın arka planda çalışması ve en son çıkan mobil oyunları hiç takılmadan oynatabilmesi markanın ürünlerinin avantajları arasında.

Sony TV, Video ve Ses Sistemleri

1961 yılında Sony, dünyanın ilk transistör tabanlı video kaset kaydedicisini piyasaya sürerek ve 1968'de Trinitron renkli televizyonu geliştirerek o güne kadar bilinen televizyona yeni bir boyut kazandırdı. Sony, o zamandan beri sektör lideri teknolojiler ve tasarımlarla dolu televizyonlar ve video ekipmanları üretmeye devam etti. Televizyonun standartları günümüzde yeniden belirlenirken Sony şirketi, geliştirdiği HDR yani Yüksek Dinamik Aralık, Acoustic Surface Audio, X-tended Dynamic Range, 4K X-Reality, Acoustic Multi-Audio gibi teknolojiler ile günümüz televizyonlarını şekillendiriyor. HDR teknolojisi ile ekrandaki her bir nesnenin renkleri analiz ediliyor ve yüksek kontrast aralığı sayesinde görüntüler hiç olmadığı kadar net bir hal alıyor. Diğer standart televizyonların aksine Sony televizyon Object-based HDR remaster teknolojisi sayesinde sadece siyah ve beyaz kontrast ayarı yapmıyor. Aynı zamanda diğer renklerin de kontrast ayarını yaparak çok daha iyi bir derinlik, daha gerçekçi dokular ve görüntüler üretebiliyor. Firma, ürettiği son teknolojik televizyonların yanına ev sinema sistemleri, Sound Bar'lar, Blu-ray ve DVD oynatıcıları da ekleyerek izleyiciye evinde otururken tam anlamıyla bir sinema deneyimi sunuyor. S-Force PRO Front Surround Ses, 4K HDR geçiş, Bass Reflex ve Dolby Atmos gibi teknolojilere sahip Sound Bar'lar müzik ve sinema deneyimini tam anlamıyla sevenlerine yaşatıyor. Derin bas sesleri için yerleşik subwoofer’ların bulunduğu barlarda film, müzik, ve oyun için geliştirilmiş ayrı modlar bulunuyor. Hi-Res Audio teknolojisinin kullanıldığı Sony ev sinema sistemleri, Blu-ray oynatabilme özelliği ile filmleri evinize getiriyor. Üstün ses kalitesine sahip ev sinema sistemleri, hem sevdiğiniz müzikleri dinlemek hem de favori filmlerinizi oradaymış gibi izlemek için gerekli olan her şeye sahip.

Sağladığı teknolojiler ile günümüzde görsellerin ve dinamik seslerin daha da  gerçekçi hale gelmesini sağlayan Sony, izleme deneyimini yeniden dizayn ederek çok daha gerçekçi bir sinema deneyimi sunuyor. Aynı zamanda geliştirdiği görüntüleme ve ses teknolojilerini Sony sinema sistemi, projeksiyon, müzik seti, radyo gibi ürünlerinin geliştirmesinde kullanarak son tüketicinin ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunuyor. Bilindiği üzere, Japonya'nın ilk kaset kaydedicisini piyasaya süren firma, ardından Walkman gibi kişisel stereo kaset çalarını üreterek müziği taşınabilir hale getiriyor. Daha sonra küçük boyutlarda taşınabilir bellekler sayesinde Sony MP3 gibi walkman'e kıyasla daha küçük boyutlarda, çok daha kolay taşınabilir müzik çalarlar üreten firma, böylelikle en çok satılan müzik çalarlar listesine adını yine üst sıralara yazdırıyor.

Marka, sürekli olarak müzik dinleme kültüründe devrim yaratmakla birlikte bugün herkese işitsel ve görsel eğlence sunmayı taahhüt eden müzik çalarlar, üstün ses kalitesine sahip Sony kulaklık ürünleri, ses sistemi, hoparlör ürünlerine kadar çok çeşitli ses ürünleri sunuyor. Firmanın ürettiği Bluetooth teknolojisine sahip yüksek güçlü ses sistemleri extra bass ve karaoke özellikleriyle partiyi siz neredeyseniz oraya taşıyor. 360° ses sunarak güçlü bas sesleri ve net vokallerle yer veriyor. Tasarımında kullanılan açılı tweeter'lar ve orta aralıklı üniteler sayesinde sesi geniş bir alana yayıyor. DSP Teknolojisi, dinlediğiniz müzikte çok daha gerçekçi bir festival ve canlı konser havası yaratıyor. Sony yüksek güçlü ses sistemlerinin sahip olduğu bir diğer yenilikçi teknoloji ise DSEE, yani Dijital Ses Geliştirme Motoru. Bu teknoloji ile sıkıştırılmış müzik dosyalarına ayrıntılar geri kazandırılarak orijinal CD kaydına yakın yüksek kalitede sesler üretiliyor. Aynı zamanda bu cihazların sahip olduğu LED'ler sayesinde bulunduğunuz ortam tam bir diskoya dönüşüyor. Firmanın Bluetooth altyapılı ses sistemi ailesine üye olan taşınabilir Bluetooth hoparlörler serisi, yüksek güçlü ses sistemlerine nazaran daha ufak boyutlarda olduğu için, çok daha kolay bir taşıma imkanı sağlıyor. Live Sound, Extra Bass gibi yine firmanın kendi ürettiği teknolojiler ile donatılan taşınabilir hoparlörler, seyahatlerinizde yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutlarda gelerek yüksek kaliteli müzik dinleme ihtiyacınızı karşılıyor.

Fotoğraf Makineleri ve Dijital Kameralar

Sony'nin değiştirilebilir lensli kamera serisi ve dijital fotoğraf makinesi Cyber-shot serisi, yüksek görüntü kalitesi ve mükemmel taşınabilirliği bir araya getiren en son teknoloji ile donatılarak fotoğrafseverlere sunuluyor. Bu tür yenilikçi ürünler sayesinde firma, profesyonel ve tüketici kullanımı için benzersiz görüntüleme ürünleri sunmaya devam ediyor. Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri üreten Sony, aynı zamanda geniş zoom lensler ve aksesuarlar üreterek fotoğraf makinesi için gerekli olan tüm donanımları profesyonel kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sağlamakta. 20 fps'ye varan yüksek çekim hızı, 1000BASE-T teknolojisi ile yüksek hızda veri aktarımı, 5GHz Wi-Fi desteği ile hızlı internet bağlantısı, saniyede 60 defaya varan AF/AE hesaplamaları ile Sony fotoğraf makinesi profesyonel kullanıcıların hareketli iş hayatına katkı sağlıyor.

Firmanın α serisi ürünleri sahip olduğu Full Frame yığma yapılı dahili bellekli CMOS sensör ile çok hızlı yazma ve okuma yapabiliyor. 4D FOCUS özelliği ile görüntünün %93'ünü kapsayan geniş ve yüksek yoğunluklu AF sağlayarak düşük ışıklarda bile mükemmel bir otomatik netleme desteği sunuyor. Bunların yanında günlük kullanım için tasarladığı kompakt fotoğraf makineleri ile de amatör kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu makineler geniş zoom aralığı ve üstün hız performansına sahip. ZEISS lensler ile donatılan cihazlar, iki standart zoom lense eşdeğer genişlikte bir zoom aralığı yelpazesine sahip. Aynı zamanda optiklerde kullanılan dört AA lens ve iki ED cam parçalar, telefoto aralığında tüm görüntü çevresini kapsayarak üstün bir çözünürlük elde edilmesini sağlıyor. Görüntü sabitleme özelliği sayesinde bu makineler elinizin titremesine aldırış etmiyor. 1/32000 sn'ye varan deklanşör hızları, sensörün yüksek okuma hızı ile birleşince gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Kompakt makinelerde yer alan diğer bir önemli özellik olan Yumuşak Cilt Efekti daha güzel portreler için yüz kırışıklıklarını ve aynı zamanda cilt solgunluğunu azaltıyor. Sony fiyatları belirlerken oldukça kullanıcı dostu bir politika izliyor. Yaratıcı Stil ve Görüntü Efekti seçenekleri, fark yaratan görüntüler çekmenizi sağlayacak ince ayarlar yapmanıza yarıyor.

1985 yılında ilk nesil Handycam video kameranın piyasaya sürülmesinden bu yana Sony, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraf ve filmlerin keyfini çıkarmasını kolaylaştıran çok çeşitli kameralar yarattı. Sony kameralar, 4K ve HD video kaydetme desteği ile üstün kalitede görüntüler çekebilmeye olanak sağlıyor. Hızlı Hibrit AF özelliği hızlı hareket eden nesneleri netlemede mükemmel seviyede işini yapıyor. 1.0 yığma yapılı Exmor RS CMOS görüntü sensörü ile gerçeğe yakın 4K görüntüler elde etmenize imkan tanıyor. Bu sayede AF takibinin mümkün olduğunca hassas, güvenilir ve duyarlı olmasını sağlıyor. Böylece Handycam modelleri, kısa süreli aksiyonları yakalayabilmek adına çektiğiniz fotoğraflarda size kolaylık sunar. Rakip tanımayan AF performansı, 273 aşama algılama ve otomatik netleme noktasına sahip olmakla birlikte olağanüstü derecede hassas bir AF kullanımı sağlayarak çektiğiniz karelerin herhangi bir yerindeki hareketli nesneye kitlenerek anı dondurur ve görüntüyü yakalamanıza yardımcı olur. Oldukça güçlü ve yüksek hızlı BIONZ X görüntü işleme motoru ve gelişmiş video AF algoritması ile Sony video kamera, şu zamana kadar eşi benzeri olmayan yüksek esneklik, hız ve hassasiyetle netleme sunuyor. Buna ek olarak, görüntü alanı için yaklaşık %84'lük bir kaplama oranına sahip olmasıyla hassas netlemeye olanak tanıyor. Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi sayesinde 4K yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine uygun, her zamankinden çok daha geniş bir renk ve parlaklık aralığı ortaya çıkararak görüntüleri tüm gerçekliğiyle yakalayabilmenize olanak sağlıyor. Firmanın ürettiği profesyonel video kameralar; Hızlı Hibrit AF, Çift Tabanlı ISO ve S-Cinetone gibi teknolojilerle donatılmış. Yüksek çözünürlüklü Full Frame sensör ile yüksek hızda hareketler sayesinde yaratıcılığınızı konuşturarak 4K görüntüler oluşturabilirsiniz. Exmor R sensör ise bu makinelerde yer alan bir başka devrimsel özellik. Bu teknoloji sayesinde 4K, Ultra HD ve HD çözünürlüklerde kayıt yaparken mozaiklenmeyi gidererek yüksek hızda örnekleme yapan güçlü görüntü işleme modu, görüntü kalitesini mükemmel seviyeye taşıyor. 15+ duraklı bir dinamik aralığı sunarak renk tonlamasında ve post prodüksiyonda yaratıcılık için önemli ölçüde özgürlük sağlıyor. Çift Tabanlı ISO sayesinde sabahın erken saatleri ve akşam çekimleri gibi ışığın az olduğu durumlar için yüksek görüntü kalitesini korurken üstün bir performans sunuyor.

Oyun ve Ağ Servisleri

Oyun ve ağ hizmetleri işinde, PlayStation platform olarak en çok PlayStation 4'e odaklanıyor. PlayStation'ın keyfini çeşitli alanlara; filmlere, TV şovlarına, müziklere ve diğer hizmetlere ek olarak premium abonelik hizmeti PlayStation Plus da dahil olmak üzere diğer alanlara genişleten PlayStation Network, kullanıcıların eğlence deneyimlerini zenginleştiren mükemmel bir oyun alanı sunuyor. 1994 yılından bu yana 4 nesil boyunca PlayStation markasıyla oyuncuların gönlünü fetheden firma, bugüne kadar da en çok satılan oyun konsolu olan PlayStation 4 ile hem kendi Exclusive oyunlarını üretiyor hem de PlayStation Network altyapısıyla oyunculara çevrimiçi oyun desteği sunuyor. Günümüz dünyasında internet ve araçlarının da gelişimiyle Sony PlayStation, sadece oyun oynatabilmenin haricinde Youtube, Netflix ve Spotify gibi uygulamaları bünyesinde bulundurarak HD film ve televizyon izlemek, müzik dinlemek gibi imkanlar sunmasıyla tam bir ev eğlence merkezi olma niteliği taşıyor.  

2013 yılında piyasaya sürdüğü PlayStation 4'ü donanımsal olarak geliştirerek 2016 yılında PS4 Pro'yu oyun sektörünün beğenisine sunan firma, bu konsol ile beraber kullanıcılara tam anlamıyla bir 4K deneyimi yaşatarak Yüksek Dinamik Aralık teknolojisi ile beraber oyunların çok daha detaylı bir şekilde oynanmasına olanak sağlıyor. Firma, mobil konsol sektöründe de varlığını gösteriyor. PlayStation Vita ile en iyi avuç içi oyun deneyimini kullanıcılarına yaşatan Sony Shop, Vita'da binlerce oyuna yer veriyor. Bu oyunların arasında God of War, Uncharted: Golden Abyss, Killzone: Mercenary gibi kendi özel oyunlarının yanında Metal Gear Solid ve Minecraft AAA oyunlar da mevcut. Dahili Wi-Fi ve 3G ile hareket halindeyken bile oyun oynamanıza imkan sunan cihaz, yüksek çözünürlüklü OLED ekranı ve sezgisel kontrol gibi özelliklerin yanında PS4'ünüze de bağlanarak çapraz platform oyun deneyimini kullanıcılarına sunuyor.

Oyun tarafında PlayStation Store mağazasından da satın alabileceğiniz; Uncharted serisi, The Last of Us, Bloodborne, Horizon Zero Dawn, God of War gibi efsaneleşmiş exclusive oyunları çıkartan firma, oyun dünyasının tartışmasız en büyük temsilcilerinden. Kendi özel yayınladığı oyunların yanında, en büyük oyun şirketlerinin çok sevilen oyunlarına da yer veren kategorisi ile, oyun dünyasının en geniş oyun kütüphanesine sahip oyun ağ servislerinden birisine de sahip. Bu platformdan en yeni PS4 oyunlarından klasikleşmiş eski nesil oyunlara kadar bir çok oyunu satın alabilir, hayat boyu bu muhteşem oyunları oynamanın keyfine varabilirsiniz. PlayStation'ın bir diğer önemli servisi ise PlayStation Plus. Bu servise abone olarak dilediğiniz çevrimiçi oyunları oynayabilir, ayrıca her ay hediye edilen en az iki oyun ile de oyun kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz. Sony Türkiye kendi garantisi dahilinde tüm cihaz ve hizmetlerinin satış ve servis faaliyetlerini yönetiyor.

PlayStation Store ile yine günümüzün en önemli teknolojileri arasında yer alan Sanal Gerçeklik alanında da faaliyetlerini yürüten firma, PlayStation VR markasıyla sanal gerçeklik oyunlarının kendi platformu üzerinden oynanabilmesine imkan sağlıyor. 360 derece görüş açısı sağlayan VR gözlük, döndüğünüz her yerde canlı ve nefes alan bir oyun dünyasının etrafınızda hayat bulmasını sağlıyor. Özel OLED ekran, 120 FPS'lik akıcı görseller ile sanal gerçeklik oyunlarınıza tam bir derinlik katarak yeni gerçeklikler keşfetmenize yardımcı oluyor. Trendyol, bu eşsiz ürünleri uygun fiyatlarla kullanıcılara ulaştırıyor.