"

Microsoft

" araması için 415 sonuç listeleniyor

Microsoft

Microsoft Teknolojik Gelişimlerde Bir Dev

Microsoft teknolojik kaynakların insanlar üzerindeki etkilerini olumlu anlamda artırmak için faaliyetlerini sürdüren ve yön veren bir firmadır. Dünyada dinamik kuruluşlar arasında yerini alan ve toplulukları oluşturan bir çalışma yapısına ulaşmıştır. Markanın insani organizasyonlarda başarısını ilerletebilmeyi amaçladığını söylemek mümkündür. Firma organizasyonları arasında sunulan birçok paket bulunmaktadır. Paketler arasında yer alan Office çalışma hayatını kolaylaştıracak özelliklere sahiptir. Microsoft Office paketlerini ev ya da bireysel kullanım olarak tasarlamıştır. Bu uygulama bütün Office içeriklerine ya da dosyalara tek bir yerden erişebilmeye yardımcı olur. Bu uygulama kullanılarak bütün program içeriklerine ulaşılabilir. Aynı zamanda tek bir yerden kullanım sağlanır ve anlaşılır olan programlardır. Çalışma hızı yüksek olan ve en son kullanım sağlanmış, kolayca erişim için sabitleme işlemi yapılan belgelere hızlı bir şekilde geçiş yapılır. Aranılanın rahatlıkla bulunacağı, sabit sürücü ile OneDrive ve SharePoint’te depolanmış olan belgeler aranabilir. Belgelerin diğer kullanıcılar ile paylaşımları da bir hayli kolaydır. Office programları içinde yer alan ve sıklıkla kullanılan içeriklerden olan Microsoft Word üzerinde birçok işlem yapılabilir. Yazı yazma programı olarak ifade edilebilecek uygulamanın, bürolarda, iş yerlerinde ya da günlük hayatta yapılan her türlü yazışmada kullanılabilmektedir. Bilgisayar ile yazım işlemini sağlayan ve kelime işlemci programı ismi de verilir. Yaygın kullanıma sahip olan Word’ün kelime işleme programı olarak çalışmasından dolayı birçok alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanan kişilere sağlamış olduğu rahatlıklar ile yapılan işlemi bir hayli kolaylaştırmaktadır. Bu programlar, ofiste gerekli olan bütün programları kapsamaktadır. Paket program bütünü olarak adlandırılabilecek olan programın aktif bir kullanımı vardır. Paket programın içinde yer alan Microsoft PowerPoint projektör kullanımı ve sunumu sağlayan bir yazılımdır. Sunum programı olarak ifade edilen programın teklif duyuruları, slayt gösterisi, tanıtım gibi bazı işlemlerin yapılabilmesine yardımcı olur. Bu program kullanılarak renkli olan metinler ile tablo, fotoğraf, çizimler, filmler gibi birçok bileşen ekranlar tasarlanabilmektedir. Yapılacak olan slayt ya da tanıtımlarda birinden diğerine geçiş işlemi yaparak, animasyon eklenebilir ya da ekranda bulunan metinlere görsel çizimler ilave edilebilir. Bunların yanı sıra slayt ya da sunumlara ses efekti de eklenerek farklı bir sunum oluşturulabilir. Ayrıca oluşturulan tanıtım ya da slaytların çıktısı da alınarak kullanılabilir.

Microsoft ile Hayatı Kolaylaştıran Programlar

Microsoft’un teknolojinin güçlü temellerinin atıldığı programları üreterek kullanıcılara büyük bir oranda kolaylık sağladığı söylenebilir. Ofiste, evde ya da günlük kullanımlarda kullanılan Microsoft hesabı ile mail gönderimi ve alımı ile tüm işlemler sağlanabilir. Bu hesap yardımı ile yazışmalar, belge aktarımları, görüntülü konuşma gibi bazı işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca çeşitli cihazlardan hizmetlere erişim sağlayabilmek için kullanılan bir hesaptır. Sistem sayesinde dosya, fotoğraf gibi belgeler kişilere güvenle aktarılarak aynı zamanda ayarların farklı cihazlarda kolayca yapılabileceği söylenebilir. Üstelik hesap oluşturma işlemi de bir hayli kolaydır. Oturum açıldığı andan itibaren istenilen işlem rahatça yapılabilir ve ayrıca farklı cihazlardan da erişim işlemi sağlanabilir. Birçok işlemi kolaylaştıran Office programlarının içeriğinde yer alan Microsoft Excel üzerinden matematiksel planlamalar yapılabileceği gibi tablolama işlemleri de kolayca tasarlanır. Çizgisel grafikler, çizelgeler, kısıtlı olan üç boyutlu grafik görüntüleri için kullanılmaktadır. Bu programın kullanılan çoğunluklu alanları mühendislik, finansal işlemler, istatistik fonksiyonlar, tablolama işlemleri gibi birçok alanda işlem yapılabilmektedir. Ayrıca Office programlarıyla da entegre bir şekilde çalışma kapasitesi göstermektedir. Gelişen ve değişen teknolojiye uyumlu olarak üst sürümleri çıkarılmaktadır. Bu programda 4 işlem de yapılarak, Excel mantığı ile kolayca hesaplamalar da yapılabilir. Program karmaşık görünse de çok basit sistem ile çalışma performansına sahiptir. Excel’de yalnızca formüllerin bilinmesi ile toplama ya da çıkarma gibi bazı işlemler, fonksiyon detayları kullanılarak yapılır. Office programları ile uyumlu bir çalışma performansı gösteren Microsoft Outlook mail olarak kullanılan bir hesaptır. Kişi ve gruplar ile hızlı bir uygulama ile bağlantı kurularak dosya paylaşımı yapılmaktadır. Aynı zamanda e-posta ve zamanlama planlarının kontrollerini ele almaya da yardımcı olmaktadır. Outlook hesabı ile önemli bilgilerin hızlı bir şekilde bulma işlemi sağlanabilmektedir. Bu nedenle önemini koruyan ve çalışma hayatında büyük rol oynayan programlardan bir tanesidir. Özellikle çalışma hayatında büyük bir öneme sahip olan Microsoft Office programları ev, öğrenci, iş, bireysel kullanımları ile alakalı paketlere ayrılmaktadır. Alınma işleminden sonra bütün aile fertleri ile paylaşarak kullanım sağlanacak bir paket içeriği vardır. Birden fazla PC, Mac, bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden rahatlıkla kullanılabilir. Belgelerin diğer kullanıcılar ile online bir şekilde iş birliği özelliklerinin olduğu da söylenebilir. Office programların üzerinde ise Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote gibi içerikler bulunmaktadır.

Teknolojinin Kalbi Microsoft’ta Atıyor

Microsoft programları, yazılım ürünleri, konsol aksesuarları, kapak ve kılıflar, laptop, dijital üyelikler, bilgisayar tablet aksesuarları, kablo adaptör gibi birçok alanda teknolojinin yeniliklerini kendi imzasıyla taçlandırmaktadır. Yaygın olarak kullanılan işletim sistemi olarak ifade edilen ve stabil bir kolay kullanıma sahip olduğu söylenebilir. Ev ya da profesyonel alanlarda en fazla tercih edilen sistem olarak ifade edilebilir. Windows’a uyumlu olarak üretim sağlanan Office programları olmazsa olmaz kullanımı sağlanan uygulamalardandır. Bunun yanı sıra Defender ve benzeri üretimleriyle de çok amaçlı bir kullanım yapısına sahiptir. Ürettiği yazılımların yanı sıra farklı teknolojik aletler de ürettiği söylenebilir. Microsoft’un son sürüm olarak çıkarttığı Windows 10 kullanımı birçok kullanıcı tarafından beğen toplamıştır. Microsoft Office ürünleri yaygın olarak kullanılan yazılımlar ve e-posta hizmetleri ile sunulmaktadır. Aynı zamanda işletim sistemleri arasında yer alan bilindik yazılımlardan bir tanesidir. Ürünler içinde yer alan Windows 10 uygulamaları ve Office uygulamaları yer almaktadır. Bunun yanı sıra firmanın Store hizmetinde bulunan hesap profili, indirme merkezi, Store desteği, sipariş izleme gibi hizmetleri de vardır. Microsoft giriş işlemi ile hesap profiline erişim işlemi sağlanmaktadır. Giriş işlemleri zor olmayan ve pratik şifreleme yöntemi ile yapılan bir durumdur. Büyük bir platform olarak hizmet veren Microsoft’un sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de Microsoft bilgisayar üretimleridir. İnce ve hafif yapılarının yanı sıra dokunmatik ekran özellikleri ile teknolojinin bütün tanımını bilgisayarlardaki özelliklerde bulabilmek mümkündür. Windows 10 modunda çalışan bilgisayarların laptop, tablet, stüdyo mod ile kullanımları sağlanabilmektedir. Bu nedenle bir hayli pratik bilgisayarlardandır. Çok yönlü çalışma arkadaşı olarak kullanımı sağlanacak olan bilgisayarların amaca hızlı ulaşabilmek için verimli bir çalışma performansı gösterir. Bilgisayarlarda bulunan benzersiz güvenlik Surface Go verilen görevleri uzun süre performans ile yerine getirmek mümkündür. Bilgisayar özelliklerinden bir tanesi de S modunda çalışabilen Windows 10’un Home yüklü bir şekle gelebildiği de söylenebilir. Ekran özellikleri de yüksek çözünürlüklü olan, çoklu dokunmatik ve mürekkep içeriği olan inç kapasitesi vardır. Firmanın ürettiği bilgisayarın aynı zamanda güvenlik kilidi olarak yüz doğrulama kamerası bulunur. Ön yüze odaklanma kamerası takılmıştır. Böylece yüz okuma işlemi ile kişisel kullanımlar desteklenmektedir.

Hayatın Her Aşamasını Destekleyen Microsoft Üretimlerini Keşfedin

Firmanın yazılım işlemlerinin yanı sıra günlük hayattaki teknolojik aletlerinde üretimini sağladığı söylenebilir. Bilgisayar ve bilgisayar bileşenlerini üreten bir çalışma yapısı vardır. Microsoft klavye üretimlerini modern tasarım ve aynı zamanda konforlu bir kullanım olanağı da sunar. Ergonomi seviyesini yüksek tutan markanın tasarlanan üründeki teknik özelliklerini bilgisayarlara uyumlu olarak sağladığı söylenebilir. Doğal ve rahat bir kullanım olanağı sağlanabilmesi için tasarımların avuç içi desteği ile bilek destekleri rahatsızlık vermeden kullanıma olanak sağlar. Klavyelerin Q klavye destekli olarak ve aynı zamanda renk aralıkları da vardır. Renk aralıkları ise siyah ve beyaz renklerde tercih edilebilmektedir. Klavyelerin sağlam malzeme yapısı ve tuşlara basarken rahat kullanımlı olması beğeni toplayan özelliklerden bir kaçıdır. Teknolojik faaliyetlerin getirilerinden bir tanesi olarak imal edilen Microsoft kablosuz mouse herhangi bir kablo bağlantısı olmadan kullanım sağlanacak bilgisayar bileşenlerinden bir tanesidir. Buton sayıları modelden modele farklılık gösteren mouseların ev ya da ofis ortamında rahatlıkla kullanım sağlanacağı söylenebilir. Farelerin optik yapım özellikleri sağ el ve sol el destekli kullanımda olmaları ergonomikliklerini gösteren durumlar arasındadır. Genel anlamda kablosuz kapsama alanları 5 metre olarak çeker. RF kasama alanı olarak fare ve alıcının konumlandırması gibi bazı faktörler kapsama alanını etkiler. Mouseların renk aralıkları siyah, gri, pembe, kırmızı, mavi, mor, beyaz gibi çeşitlere ayrılır. Microsoft mouse kablosuz modellerin pil ömürleri uzun ve aynı zamanda pil türü ile sayısı ürünle birlikte verilmektedir. Farelerin teknik özellikleri kadar dış tasarımları da dikkat çekicidir. Muhteşem görünüm özellikleri sunan ve aynı zamanda kolay bir kullanım yapısına sahip olan mouseların farklı zevklere hitap ettiği söylenebilir. Sağlam malzeme yapıları ve teknik özelliklerin bileşenleri ile istenilen fare modelini bulabilmek mümkün olacaktır. Farelerin kurulumları da bir hayli kolaydır. Kablosuz ve Bluetooth yöntemi ile bağlantı işleminin sağlandığı mouselar optik çalışma yapıları ile muhteşem bir performans sergilerler. Mouseların yanı sıra kablosuz olarak kullanım sağlanan klavyeler de vardır. Herhangi bir kablo desteği gerekmeden kullanım sağlanabilecek klavyeler, farklı teknik özelliklere sahiptir. Microsoft kablosuz klavye modelleri multimedya yöntemi ile çalışan bileşenlerdir. Klavyelerin arabirimleri ise Wireless yöntemi ile çalışmaktadır. Q klavye olarak üretim sağlanan aparatların sağlam tuş ve yapı özellikleri vardır. Bazı modeller, tuş vuruşlarını şifreleyerek kişisel ve işle alakalı bilgilerin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Teknoloji Devi Microsoft’un Çığır Açan Üretimleri

Firma yalnızca yazılım geliştirme alanında hizmet vermekle kalmaz, aynı zamanda kurumsal sanat koleksiyonu anlamında da hizmetlerini sürdürmektedir. Şirketin var olan sanat eserleri ise resimler, tablolar, fotoğraf ve heykellerdir. Verdiği hizmetleri geniş bir ölçüde devam ettiren firmanın teknolojik üretimleri de dikkat çekici bir noktadadır. Microsoft tablet bu üretimlerden bir tanesidir. Tabletler ultra hafif ve aynı zamanda çok yönlü bir şekilde üretilmiştir. Yeni nesil yazılımlar kullanılarak işlemcisi ile eksiksiz bir deneyim sunmaktadır. Tabletler, Windows 10 ile çalışan ve her zaman hızını koruyan bir sisteme sahiptir. Güçlü bir profesyonel olan tabletlerin, stüdyo mod, tablet mod, dizüstü mod ve aynı zamanda kendi halinde de kullanım sağlanacak özellikleri vardır. İşlevsel elektronikler olan tabletlerin en iyi yazılım destekleri ile çalıştığı söylenebilir. Günlük yaşamda çok sık kullanılan ürünlerden bir tanesi de laptoplardır. Microsoft laptop modelleri yeni nesil Inter Core işlemci ile mükemmel bir hızda çalışma performansı gösterir. İstenileni yapma konusunda daha fazla güç sağlayarak, verimli bir kullanıma yardımcı olur. Çantada taşındığında hareket halinde iken ince ve zarif yapısı ile kişileri yormadan taşınma kolaylığı da sunar. Klasik siyah renk dahil olmak üzere çeşitli tonlara ayrılan renk yelpazesi de bulunmaktadır. Laptopların, iş için, günlük kullanımda, okul için kullanım sağlanabildiği söylenebilir. Yaratıcı ve ilham veren, paylaşıma destek veren bir çalışma yapısı vardır. Canlı dokunmatik olan ekranı ile ergonomik bir kullanım yapısı vardır. Firmanın ürettiği tablet, bilgisayar, klavye, mouse gibi elektronik malzemelerin yanı sıra bu eşyaların yazılım desteğinin sağlanabilmesi için de büyük bir çaba harcamıştır. Güvenli bir kullanım için geliştirilen programlardan bir tanesi de Microsoft anti virüs programlarıdır. Bilgisayar, tablet, laptopların yazılım ve alt yapılarını korumak için tasarlanan birçok anti virüs programı vardır. İnternet üzerinden indirme işlemlerinin ardından ya da belge alma ve aktarma yolu ile bulaşabilecek virüsleri savma gibi işlemleri yerine getirmektedir. Virüs programlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir: Avast Anti virüs, AVG, Kali Linux, Total PC Cleaner, 360 Total Security gibi programlardır. Windows alt yapılı olan bilgisayar, tablet ve laptopların virüslere karşı, fidye yazılımlar, casus yazılımlar ile diğer kötü amaç taşıyan yazılımlara karşı koruyan bir yapıda çalıştığı söylenebilir. Dünya genelinde en fazla kullanım sağlanan virüs programları Microsoft’un yazılım kalitesi ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Microsoft Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Microsoft Türkiye üretimlerinde bilgisayar, tablet, mouse, klavye, kapak ve kılıf, laptop, bilgisayar tablet aksesuarı, hoparlör, kulak üstü kulaklık, kablo sarf malzemeleri, kablo adaptör, dijital üyelikler, konsol aksesuarları, yazılım ürünleri, Xbox gibi ilgili kategorilerde Microsoft ürünleri üretimlerini yapmaktadır. Yazılım hizmeti olarak verilen Microsoft Office ürün anahtarı Windows’u ya da Office programlarını etkinleştirebilmek için kullanımı sağlanan 25 karaktere sahip olan bir kod olarak ifade edilebilir. Etkinleştirme işlemi, Windows ya da Office’inin yazılım lisanslama anlaşmasını izin verdiği sayının üzerinde bilgisayarda doğrulama işlemine yardımcı olmaktadır. Ürün anahtarı olarak verilen hizmet, elde bulunan lisanslar için daha öncesinden alınan ürün anahtarları girişi ile de etkinleştirilebilir. Microsoft ürün anahtarı etkinleştirme işleminden sonra birden fazla bilgisayarda kullanım sağlanmasından dolayı büyük bir avantaj sunar. Firmanın verdiği hizmetlerden bir tanesi de alt yapısında bulunan lisans desteğidir. Microsoft lisanslama işlemlerini iş ortakları ile birlikte Microsoft’un bulut hizmetiyle yerine getirmektedir. Lisanslama işlemine yardımcı olacak olan birçok sözleşme seçeneği de vardır. Firmanın hizmet sağlayıcısı olarak SPLA olarak, verdiği yazılım hizmetlerinde uygulamaları barındırmak için ISV’lerin yararlanabilmesi için sağlanmaktadır. Ayrıca kullanım haklarını temel almakta olan fiyatlar ile birlikte hizmet sağlayıcısının haklarına ilişkin konuları da SPUR açıklar ve lisans hakları sağlamaktadır. Yetkili lisans hareketliliği ile iş ortağı olabilme işlemi için hizmet sağlayıcısı sözleşmesi olan SPLA iş ortağı olması şartı vardır. SPLA sözleşmesine ilave olarak Lisans hareketliliği hükümlerini içermekte olan ek bir ilişik de bulunmalıdır. Bu ek Microsoft lisans işlemleri için Microsoft iş ortağı geliştirme yöneticisi büyük bir destektir. Lisanslama alt yapı işlemlerini kaliteli bir şekilde yöneten firmanın abonelik sözleşmesi ve cihazlara sahip olan bazı ticari ve devlet kurumlarının hizmet alabileceği özelliktedir. Lisanslama işlemi birçok kurumun alt yapısına destek verecek şekilde tasarlanmıştır. Microsoft’un tasarladığı ürün ve yazılım geliştirme programları fiyat aralıkları birbiri içinde değişkenlik göstermektedir. Bilgisayar, tablet, laptop gibi elektroniklerin teknik özelliklere ve dış tasarımlara göre fiyat aralıklarına ayrıldığı söylenebilir. Aynı şekilde lisans geliştirme programları için de bu durum geçerlidir. Microsoft’un birçok yazılım ve elektronik ürünlerini sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz.