Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Bağlama Şekli
Topuk Tipi
Desen
Ortam
Topuk Boyu
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

adidas Ayakkabı

" araması için 12402 sonuç listeleniyor

Adidas Ayakkabı

Sporun Alameti Farikası: Adidas Ayakkabı

Almanya merkezli, çok uluslu bir şirket olan Adidas, 1949 yılında yerel tekstil endüstrisinde çalışan bir ailenin üçüncü çocuğu olarak 3 Kasım 1900’de doğan Adolf Dassler tarafından kurulmuştur. Adidas’ın orijinal üç çizgi logosunun temelinde bir dağ imajı yatmaktadır. Sporcuların aşmak zorunda oldukları zorlukları temsil eden logosunu tüm ürünlerinde kullanan Adidas ayakkabı modelleri başta olmak üzere günümüzdeki spor ruhunu desteklemeyi sürdürmektedir. Sayfamız, ayakkabı ürünleri arasında özel marka aramaları ile sunulan Adidas modellerinin hızlıca karşınıza çıkarılmasını ve ürünler arasında detaylı kıyaslamaların yapılabilmesini sağlamaktadır. Her spor branşı gözetilerek üretilmiş spor ayakkabıların yanı sıra bir yılın tüm mevsimsel dönemlerinin hesap edilmesi ile birlikte dört mevsim sportif tarzı pekiştirmek adına ortaya konulmuş yazlık ve kışlık modeller de markanın çatısı altında kullanıcılarla buluşmaktadır. Kadın, erkek ve çocuk ürünlerinde sportif tarzın benimsendiği her alana dönük üretimler yapan markanın, bu yaklaşımından dolayı sahip olduğu geniş ürün çeşitliliği her renk ve tarzda ayakkabılarda kendisini fazlasıyla göstermektedir. Öyle ki, gün içinde spordan sonra sosyal bir aktiviteye katılım gösterme ihtimalini olan kullanıcılara da gündelik hayatlarında eşlik edebilecek tarzların yakalandığı aşikârdır.

Kumsallarda Spor Havası

Yaz mevsimi çoğu kişi için ideal dönemlere, tatil havasına, deniz ve kumsal birlikteliğine işaret etse de sportif bünyeler için nitelikli zaman geçirme konusunda soru işaretleri barındırabilmektedir. Fizyoloji bakımından en büyük problemi ayaklarından ötürü yaşayan bireylerin kumsalda, denizde tercih edeceği alelade ayakkabı yahut sandalet benzeri yazlık kullanıma müsait ürünlerin çok ciddi sorunlara yol açtığı vakidir. Hususî olarak mevsimsel ihtiyaçlar arasında yaz dönemine dönük ürün ortaya koyan markaların sayısı o kadar azken Adidas yazlık ayakkabı seçenekleriyle kumsallara, dolayısıyla yaz mevsimine sportif bir hava katmayı hedefleyenlerin yüzünü gülümsetmektedir. Bağcıksız tasarımıyla ve bu tasarımı pekiştirecek biçimde esnek bilek kısmıyla kolay giyilip çıkarılma özelliği taşıyan plaj ayakkabısının dış tabanı; ıslak ve kaygan yüzeylere tutunuş sağlamaktadır. Tasarımının da yaz modasına uygun biçimde ayakta fazlalık görüntüsü sunmayacak biçimde ortaya konduğu ürünün deniz ayakkabısı olarak kısa sürede kabul görmesinin nedeni tamamen tüketici beklentilerinin gözetilerek ortaya konmuş bir ergonomiye sahip olmasından dolayıdır. Adidas ayakkabı numaraları bazında geniş seçenekleri sunmayı başarabilen bir üretici olması sayesinde yaz mevsiminin vazgeçilmezi olmaya teşne kumsal ayakkabılarında da farklı kişilerin beklentilerini eşit ölçüde karşılayabilmektedir. En nihayetinde herkesin tatil anlayışı farklılık gösterse de mevsim normalleri gereği ayakların ihtiyaç duyduğu ergonomik kıstaslar çoğunlukla aynı kalmaktadır. Farklı beklentiler ve tercihlerin değişkenlik gösterdiği sonuçlanan tatil süreçlerine rağmen aynı ayakkabı modelini tercih edebilen insanların bu denli fazla olmasının altında ise şartların idealize edilerek ortaya konulması gerçeği yatmaktadır. Spor teknolojilerindeki öncülüğünü, bu hesaplamalardan ve değişen ihtiyaçları gözeterek üretimler ortaya koymaktan dolayı elde eden markanın gelişmekte olan durumları çok iyi gözlemleyerek sahip olduğu ve geliştirdiği teknolojiler ışığında mevsim geçişlerinden global eksende gelişen moda beklentilerine dek pek çok farklı bileşeni hesaba katmak suretiyle tasarladığı son dönem ayakkabı modellerinin tamamına sayfamız üzerinden erişebilirsiniz. Ayakkabı kategorisinde marka özelinde gerçekleştireceğiniz arama ile Adidas’ın ortaya koyduğu ayakkabı modellerinin detaylı bilgilerle karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gün İçinde Adidas Ayakkabı

Farklı alanları kapsayan, dev bir endüstrinin üretim gereksinimlerini karşılayan bir markanın günün her anında kullanıcılara eşlik edecek ürünler ortaya koyması şüphesiz ki şaşılacak bir şey değildir. Adidas günlük ayakkabı kullanımını gözeterek tasarladığı modelleri ve farklı kategorilerde kullanıcıların takdirine sunduğu ürünleriyle tabir-i caizse yedi gün yirmi dört saat kullanıma müsait ayakkabılar tasarlamaktadır. Son yıllarda kullanımı bir hayli artış gösteren ürünleri arasında yer alan terlik ve sandalet modellerinde yedi gün yirmi dört saat prensibini çok daha belirgin bir biçimde gözlemleyebilmekteyiz. Adidas ayakkabı indirimli satışa sunulan ürünleri arasında en fazla yer verdiği sandalet ve terlik modelleri ile yaz döneminin vazgeçilmezi olmaktadır. Unisex, kadın ve erkek modellerinin yer aldığı terlik ve sandalet ürünlerinde klasik üç çizgi dokusunun temel alındığı tasarımlara rastlanmaktadır. Sade, tek renk model seçeneklerinin yanı sıra multi renkli olarak nitelendirilebilecek karma renk seçeneklerini barındıran ürün alternatiflerine veya pembe, mavii, turuncu gibi spesifik renklere sahip terlik ve sandaletler, çocuklara dönük tasarlanmış modellerde pastel ve canlı renklerle karşımıza çıkmaktadır. Adidas çocuk ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında gelen sandaletler, bu tercih edilirliğin hakkını teslim edecek şekilde canlı renk ve dinamik tasarımlar ile ortaya konulmaktadır. Onların çabuk dağılan dikkatlerine ve kaybolabilen ilgilerine mukabil, gelişim çağında mütemadiyen ilgilerini çekebilecek renklerin tercih edilmesinin arka planında, çocukların sandalet veya terlikleri başta olmak üzere tüm ayakkabılarını uzun kullanmalarına olanak tanıma yaklaşımı yatmaktadır. Yediden yetmişe herkes için sağlıklı ürünler tasarlamayı prensip belirlemiş olan Adidas’ın bu prensibini sandalet ve terlik modelleri arasında daha derinden görmek mümkündür zira bebekler için dâhi tasarlanmış, nitelikli ürünlere sahiptir. Nitekim Adidas bebek ayakkabı alternatiflerini terlik ve sandaletler ile de geliştirerek kullanıma sunmaktadır. Sağlıklı gelişimin yolunun doğru adımlardan geçtiğine inananlara doğumdan yetişkinliğe dek hizmet veren bir ayakkabı üreticisi olarak spor dokusunu tüm tasarımlarında barındırmaktadır. Bu durum, markanın sunduğu kalite standartlarına dönük de fikir vermektedir. Her yaşa hitap edebilen ürünleriyle hem geniş beğeni algısını hedefleyen hem de her dönem kullanılabilecek üretimler ortaya koyduğu imajını sağlamlaştıran firmanın bu algıya markanın ilk ortaya çıktığı dönemlerden bu yana sahip çıktığı söylenebilir. Yediden yetmişe, yaz dönemi başta olmak üzere her dönem kullanılabilecek nitelikteki ayakkabılar, sandalet ve terlikler ortaya koyan firmanın ürünlerine ilgili kategoriler üzerinden ulaşılabilmektedir.

Adidas Ayakkabı ile Kış İklimine Sportif Mola

Kış mevsimi, en azından gündelik hayatta hiçbir şekilde sporla bir arada anılamayacak gibi dursa da son yıllarda değişen moda algısı ile bu imaj yavaş yavaş yıkılmıştır. Kayak, kızak gibi ekstrem bir kış sporuna meraklı değilseniz ancak sportif bir ruha sahipseniz kış mevsimi sizin için ideal bir döneme işaret etmemektedir. Bu negatif algıyı geride bırakabilmeniz adına Adidas kışlık ayakkabı modellerinde bot ve çizme ürünleri sizi beklemektedir. Kış mevsiminin gerektirdiği sert hava ve olumsuz koşulları yumuşak tasarım geçişleri ile bertaraf etmeyi fazlasıyla başaran çizme ve bot modellerinde çocuklara dönük ürünlerin geniş yer kapladığı görülmektedir. Nitekim, çocukların gelişme çağlarında olmalarından mütevellit kışlık ayakkabı ihtiyaçlarının mütemadiyen gelişebildiği, bu ihtiyaca binaen de renkli ürün tercihlerinin belirebildiği bilinmekte olan gerçeklerdir. Her zaman bu ihtiyaçların giderilmesi mümkün olmamakta, çoğu üretimin mevsimlerin klişeleşmiş atmosferleriyle özdeşleşecek biçimde geliştirildiği görülmektedir. Ancak tüm kullanıcıların beklentileri, hep aynı şekilde gözlenmemekte; iç karartıcı kış ve sonbahar mevsimlerinde farklı renkleri tercih edenlerin, desen beklentileri gelişenlerin de ihtiyaçlarının gözetilmesi icap etmektedir. Bu gerçekler ışığında kış mevsimini eğlenceli hâle getirebilecek ancak bu eğlenceyi ebeveynler için soru işaretleriyle dolu bir döneme dönüştürmeyecek tasarımlar ortaya koyan Adidas boğazlı ayakkabı modelleri ise su geçirmezlik prensibinden hareketle sert ve yüksek tabanlarla bir araya getirmekte, çocukların kar, yağmur ve çamur demeden neşe ile yürüyebilmelerini sağlamaktadır. Hastalıkların çocuklar için karşı konulmaz bir eşlikçi olduğu kış dönemlerinde ayaklarını sağlıklı koşullarda tutmak, onların gelişimini ve dolayısıyla mutluluğunu etkileyecek olan en belirgin yaklaşım olacaktır. Yetişkinler için de günlük hayatta tercih edilebilecek, iş hayatında sırıtmayacak ve sosyal toplantılara iştirak etmeyi de engellemeyecek klasik dokulu tasarımlarla kışa hazırlayan Adidas’ın dört mevsim tercih edilebilirlik oranını yükselten kışlık ayakkabıları arasında bilhassa çocuklara dönük modellerinde canlı renkler dikkat kesilmeyecek kadar değildir. Adidas kırmızı ayakkabı modelleri başta olmak üzere pembe, açık mavi, siyah-pembe gibi renk seçeneklerine sahip bot ve çizmeler ile kış mevsiminin beyaz ağırlıklı dokusuna renk katacak olan çocukları sağlıklı yürüyüşler, su geçirmez saatler, üşümeye mahal tanımayan günler ile su gibi akıp geçecek bir kış mevsimi beklemektedir. Sportif dokunun sarsılmaz temsilcisi ve üreticisi konumunda olan Adidas’ın kış iklimine spor tarzı kazandırmayı başardığı bot ve çizme modellerini güvenli alışveriş ile edinebilir, bu sayede kış ikliminin çetin şartlarına karşı yumuşak geçişleriyle sempatik bir tınıya sahip olan bot ve çizmelerle mola verebilirsiniz.

Gün İçinde Her İhtiyaç Anında

Çat kapı gidilebilecek yerler, gün içinde farklı ortamlara uğranılmasını gerektirecek ihtimaller, beklenmedik ziyaretler, iş hayatının zorlu dinamikleri, metropol yaşamının ayakta geçirilen evreleri gibi iç bunaltıcı, düşünmekle dâhi ne giyilebileceğine dönük soru işaretlerini doğuran ihtimalleri ile kararan iç dünyanıza güneş gibi doğacak olan Adidas ayakkabı modellerinde günlük kullanımın hedeflendiği seçenekler bir hayli fazladır. Adidas erkek ayakkabı ürünlerinde günlük kategorisi altında Originals seriye mensup ürünlerin yanı sıra modern tasarımlar da göz alıcı detaylar barındırmaktadır. Originals Adidas ayakkabı fiyatları, dönem dönem indirimlere dâhil olmakla birlikte; yılın büyük bir kısmını bu dönemlere denk getirebilme ihtimaliniz yüksektir. Adidas kadın ayakkabı modelleri de günlük kullanıma dönük tasarlanmış rahatlığıyla spor dokusunun evrensel algısını destekleyen, uzun süre ayakta kalma ihtimallerine karşın dâhi esneklikten ödün vermemektedir. Sadece eşofman veya şort gibi spor giyim ögeleriyle kombin edilmeyecek, gün içinde kot pantolon, etek gibi kıyafetlerle de uyum gösterebilecek şekilde renk çeşitlemesine sahip tutulmuş olan günlük ayakkabı modellerinde her tarza yer vardır. Markanın sahip olduğu başarının altında da bu tarz çeşitliliği yatmaktadır. Tıpkı, her spor branşının farklı kitlelere hitap etmesi gibi; spor ayakkabıda da tarz değişkenliği doğal bir yaklaşım kabul edilmektedir. İhtiyaçlar hiyerarşisi veya spor ayakkabının kullanım alanı değiştikçe, tarz bağlamındaki beklentiler de değişkenlik göstermektedir. Her yaşa ve her kesime hitap edebilen ürünleri geliştiren Adidas’ın, belki de en önemli detay olarak sporla profesyonel veya amatör herhangi bir ilgisi olmayan ancak gündelik giyimde spor ayakkabıyı tercih eden kitleler için geliştirdiği bu modellerin sahip olduğu tasarım detayları da genel beğeni algısını destekleyecek şekilde ortaya konulmaktadır. Beğeni kriterini sportif tarzın rahatlıktan kaynaklandığına inanarak özetleyen, bu prensiple hareket etmiş geniş kitlenin algısını pekiştirerek onlara rahatlığı fazlasıyla vaat eden ürünler ortaya koymuş olan Adidas’ın günlük ayakkabı kategorisinde yer alan ürünlerine dair beden ve yaş gibi ayrımlarına arama sonuçlarından ulaşabilirsiniz. Adidas ayakkabı fiyatları ve modellerin detaylı bilgileri gibi, bir alışverişin olmazsa olmaz niteliklerine dönük bilgileri ilgili ürün sayfalarından bulabilirsiniz.

Adidas Ayakkabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İyi bir spor ayakkabıdan beklenen, spesifik olarak üretildiği bir spor branşı varsa o branşın gereksinimlerini karşılamasıdır. Adidas halı saha ayakkabı modelleri, bunun en belirgin örneklerini sunmaktadır. Nitekim bu modeller, halı sahanın ihtiyaç duyduğu ideal sertliğe sahiptir. Yer tutuşunun yüksek olmasını sağlayan sertliğine ek olarak hareket özgürlüğünü ve anî hamle kabiliyetini destekleyen bir esneklik barındırmaktadır. Ancak kitleler çapında genel manada spor ayakkabının kullanımı, yürüyüş veya ufak sportif faaliyetler olarak özetlenmektedir. Bundan mütevellit, her an rahat tutacak ancak ayağı fazla da özgür bırakmayacak şekilde nitelendirilebilecek esnekliğe sahip olması gereken bu modeller arasında Adidas beyaz ayakkabı, oldukça kültleşmiş bir imaja ve dolayısıyla bilinirliğe sahiptir. Fakat bununla birlikte spor ayakkabı alanında alt kategorilerinde antrenman ayakkabılarının, çocuk basketbol ayakkabılarının, günlük kadın ayakkabılarının ve akla gelebilecek pek çok hususî çeşitlemenin yer aldığı Adidas spor ayakkabı modelleri, koşu ayakkabısı gibi nokta atış modellere de sahiptir. Tercih edilecek ayakkabının branş özelinde geliştirilmiş ürün olmasının hem estetik bağlamda hem de sportif performans açısından önem teşkil ettiği bilinen bir gerçektir. Spor teknolojileri de bu hususlara kafa yorarak yeni ürünler geliştirilmesini sağlayan disiplinler bütününe işaret etmektedir. Gelişen çağlarda, spor düzleminde değişen ihtiyaçlar söz konusu olmakta; insanoğlunun uğraşı olan spor dalları çerçevesinde ihtiyaç duyduğu nitelikler de gelişim göstermektedir. Spor branşına veya hususî olarak tercih edilebilecek sportif detaya önem verilmesinin altında, o alanın gereksinimlerinin gözetilmesi suretiyle geliştirilmiş spor ayakkabıların başarıya ulaşmadaki payı yatmaktadır. Markanın ortaya çıkış hikâyesinde de geniş yer tutan bu arayış, günümüzde hemen hemen tüm spor dallarında profesyonel deneyler ve araştırmalar ışığında spor teknolojisi kavramının ortaya konulması suretiyle giderilmektedir. Misal, koşu ayakkabılarının uygun esnekliğe sahip olmaması hâlinde koşuyu tercih eden bireylerin ayaklarında kısa süre sonra kronikleşebilecek hareket bozuklukları gözlenebilmektedir. Oysa Adidas’ın, dünya çapında yön verdiği spor teknolojileri ışığında bu gibi hatalara mahal vermeyecek ürünler ortaya koyduğu bilinen bir gerçektir. Benzer bir durum, anî sıçrama hareketlerinin büyük önem teşkil ettiği basketbol sporuna dönük tasarlanmış basketbol ayakkabıları için de geçerli olmakla birlikte, dizin bükülme hızının dâhi göz önünde bulundurularak tabanın kuvveti maksimize değerlendirmesine olanak tanıyacak modeller geliştirilmektedir. Markanın yüksek standart algısının ortaya konulduğu ürünleri ile Trendyol farkıyla birkaç saniye içinde tanışabilir; bu tanışıklığın bir göstergesi olarak tercih ettiğiniz spor branşına yön verecek biçimde geliştirilmiş olan spor ayakkabılarını kolayca edinebilirsiniz.