placeholder
"

Profilo Çamaşır Makinesi

" araması için 29 sonuç listeleniyor

Tasarruflu ve Kullanışlı Profilo Çamaşır Makinesi Modelleri Trendyol'da!

Global bir markanın çatısı altında İstanbul merkezli olarak kurulan Profilo, diğer ürün gruplarında olduğu gibi ürettiği çamaşır makineleri ile de dikkat çekmektedir. Profilo marka çamaşır makinesi modelleri incelendiğinde ürünlerin yeni nesil teknolojileri barındırdığı görülebilir. Eski modellerinden bile güncel olarak yüksek performans almak mümkündür. Profilo çamaşır makinesi modelleri, üst düzey performans göstermeleri ile ön plana çıkarlar. Onlarca farklı modelin satışa sunulması kullanıcılara seçim özgürlüğü sunar. Kapasite, büyüklük, devir, program sayısı, motor tipi, çalışma teknolojisi gibi pek çok detayın farklı olduğu modelleri mevcuttur. Dolayısıyla her ihtiyaca uygun bir Profilo çamaşır makinesi vardır.

Bu modellerin sahip olduğu özellikler de oldukça dikkat çekicidir. Düşük güç tüketimi ve sessiz çalışma gibi önemli nitelikleri vardır. Ayrıca ciddi problemlerinden biri olan sarsıntı ve gürültü, Profilo çamaşır makinesi modellerinde mevcut değildir. Ürünler fiziksel açıdan da doğru dizayn edilmiştir. Enerji konusunda önemli oranda tasarruf sağlayan modelleri bulunur. Tasarımları da oldukça şıktır. Çoğu model hem klasik hem de modern görünebilecek şekilde tasarlanır. Fiyat konusunda da tüketicilere önemli avantajlar sağlar. Özelliklerine göre değişen fiyatların her bütçeye hitap edebilmesi mümkündür.

Kullanışlı Profilo Çamaşır Makinesi Modelleri

Kullanışlı Profilo Çamaşır Makinesi Modelleri

Profilo çamaşır makinesi modelleri, kullanıcılara zengin seçenekler sunar. Farklı model gruplarının ve serilerin sahip olduğu özellikler, kullanıcılar için çeşitli avantajlar sağlar. Profilo Multiplus serisi çamaşır makinesi modelleri, yüksek performansları ile dikkat çekerler. Temizleme performansı açısından kullanışlı olanlar ise Profilo leke uzmanı çamaşır makinesi modelleridir. Profilo inverter çamaşır makinesi ise enerji tasarrufu yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Daha kullanışlı bir model olarak da Profilo tam kurutmalı çamaşır makinesi tercih edilebilir. Markanın öne çıkan modellerine örnek olarak CMG140DTR Premium, CGA242X1TR, CMJ1018STR, CGA242XVTR ve CMI140LTR çamaşır makinesi gösterilebilir.

Söz konusu Profilo çamaşır makinesi modelleri olduğunda seçeneklerin çoğaldığı da görülür. Marka, hemen her kesime hitap edebildiği için ürün seçeneği çoktur. Geniş bir yelpazede sunulan cihazlar, farklı ihtiyaçları karşılayabilecek seviyededir. Her bir model için farklı bir özelliğin öne çıkması mümkündür. Bu özellikler de kullanıcılar için tercih sebebidir. Kullanılan teknolojiler doğrultusunda performans ve fiyat değiştiği için tüketicilerin tercihleri de modele göre farklılık gösterir. Ağırlık kapasitesi, sıkma devri ve program sayısı konusunda ortalama düzeyde özelliğe sahip olan modeller, daha fazla tercih edilir.

Profilo Çamaşır Makinesi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Profilo Çamaşır Makinesi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Profilo çamaşır makinesi özellikleri incelendiğinde markanın ürünlerini verimli bir şekilde donattığı görülür. Her bir modelin kendine özgü özellikleri vardır. Buna ek olarak bazı ortak özellikler de mevcuttur. Kapasite, devir ve program gibi noktalarda modeller birbirinden ayrılabilir. Fakat enerji tasarrufu, sessiz çalışma gibi detaylar, her modelde tam verimlilik sağlayacak seviyeye çıkarılır. Marka program sayılarını her zaman yüksek tutarak kullanıcı ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılamayı amaçlar. Farklı kumaş ve çamaşır türlerine göre çeşitli programların olması, cihazları daha kullanışlı hâle getirmiştir. Markanın bazı modelleri daha fazla ön plandadır ve kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bunlardan biri Profilo CMG140DTR Premium çamaşır makinesidir.

CMG140DTR Premium, A+++ enerji sınıfında bir Profilo çamaşır makinesi modelidir. Yıllık enerji tüketimi 152 kWh, yıllık su tüketimi ise 11220 litredir. Tüketim detayları makinenin ne kadar tasarruflu olduğunu gösterir. Buna ek olarak bu modelde Aqua Save teknolojisi de vardır. Bu teknoloji her kullanımda daha fazla enerji ve su tasarrufu yapmayı mümkün kılar. 9 kilogramlık kapasitesi ile tek seferde bol miktarda çamaşır yıkar. 1400 devirlik performansı ile etkili sonuçlar verir. Üründe performansı artıran çok katlı su koruma ve ActiveWater gibi teknolojiler de mevcuttur.

Elektronik kontrol sağlayan büyük LED panel; program durumunu, kalan süreyi ve enerji tüketimini gösterir. Sıcaklık seçimi ve gecikmeli başlatma da bu panelden yapılır. Yıkama yaparken 49 dB, sıkma sürecinde ise 75 dB seviyesinde ses çıkaran CMG140DTR Premium, sessiz çalışma konusunda da verimlidir. Çocuk kilidi sayesinde güvenli, 165 derece açılabilen 32 cm kapağı ile de kolay bir kullanıma imkân tanır. Çamaşır yıkama işlemi bittiğinde ise akustik sesli sinyal ile uyarı verir.

Profilo CGA242X1TR de markanın özellikleri ile öne çıkan modellerinden biridir. C enerji verimlilik sınıfı ile fark yaratan ürün, AquaSpar teknolojisi sayesinde ekstra elektrik ve su tasarrufu sağlar. Makinenin elektrik tüketimi 66 kWh iken su tüketimi 44 litredir. Bu modelde hassas ve etkili yıkama sonuçları veren, özel olarak tasarlanmış VarioDrum tambur yapısı mevcuttur. Sürekli otomatik yük ayarlama sistemi olan ActiveWater ile donatılmış olan bu ürün, sadece 72 dB(A) seviyesinde ses çıkarır. Sessiz çalışma performansı nedeniyle sıkça tercih edilen CGA242X1TR, özel programları ile çamaşır yıkama işlerini kolaylaştırır.

Bazı özel programları ön yıkama, perde, yorgan, hijyen, sıkma-boşaltma, durulama, ekspres 15, ekspres 30, mix ve tambur temizlik şeklinde sıralanabilir. Ekspres program sayesinde çamaşırları yüküne göre 15 ya da 30 dakikada yıkayabilmek mümkündür. Ön yıkama programı ise makinenin inatçı lekelere karşı daha verimli performans göstermesini sağlar. Makine üzerindeki dokunmatik tuşlar da farklı fonksiyonları çalıştırmak için kullanılır. Bu dokunmatik tuşlar ile başlat/beklet, kalan süre erteleme, ön yıkama, jetplus, kırışıklık önleme, ilave durulama, leke çıkarma, sıcaklık ve devir seçimi gibi fonksiyonlar aktifleştirilebilir. Dijital ekran üzerinden program, sıcaklık, sıkma devri ve kalan süre durumları takip edilebilir.

Profilo dijital çamaşır makinesi CMJ1018STR ise şık tasarımıyla öne çıkar. Genişliği 60, derinliği 59, yüksekliği ise 85 cm olan bu model, fiziksel özellikleri sayesinde pratiktir. Verimlilik doğrultusunda tasarlanmış olan makine kompakt yapısı ve minimal ölçüleriyle farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. A+++ enerji sınıfında olup yıllık 11000 litre su ve 157 kWh elektrik tüketir. 1000 devirlik modellerden biridir. Dijital kontrol paneli üzerinden program ve kalan süre gibi bilgiler takip edilebilir. Yıkama süresi boyunca 52 dB, sıkma işleminde ise 72 dB seviyesinde ses çıkarır. Sessiz çalışma performansı gösteren modellerden biridir. 63 litrelik tambur hacmi ve 15 farklı programı ile oldukça kullanışlıdır. Bazı programları ise anti-alerjik, ön yıkama, bebek, hassas, hızlı yıkama, perde, yorgan, yünlü ve elde yıkama şeklindedir.

AquaSave teknolojili, tasarruflu modellerden biri de Profilo CGA242XVTR çamaşır makinesidir. Bu modelin enerji verimliliği son derece dikkat çekicidir. Makine, A+++ sınıfından bile %20 daha fazla elektrik ve su tasarrufu sağlar. 1200 devir ve 9 kg kapasite özellikleri ile ortalama bir evdeki çamaşır yıkama ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ses seviyesi, çalıştırılan programa göre 51 ile 54 dB arasındadır. Mix, gömlek/bluz, spor, bebek, yünlü, hassas ve süper kısa gibi kullanışlı programları vardır. Çalıştırmadan önce ön yıkama programı da devreye alınabilir, sıcaklık ve devir ayarı yapılabilir.

Profilo CMI140LTR çamaşır makinesi sadece elektrik ve su değil, deterjan ve yumuşatıcı tasarrufu da sağlar. 10 kiloluk yıkama kapasitesi bulunan bu modelde E-Doz ekonomik dozaj sistemi mevcuttur. Deterjan ve yumuşatıcı tüketimini minimumda tutarak maksimum temizlik sağlar. SilentPlus teknolojili motoru bulunduğu için son derece sessiz bir şekilde çalışır. Ayrıca Anti-Vibration özelliği de vardır. Bu özellik, makinenin çalışırken sarsılmasını önleyerek titreşimi minimuma indirir. Böylece gece saatlerinde bile rahatsızlık duymadan çamaşır yıkamak mümkün olur.

CMI140LTR modelinin kullanıcılara önemli avantaj sağlayan bir özelliği daha bulunur. EkstraEkle teknolojisi sayesinde, makine çalıştıktan sonra dışarıda unutulan çamaşırlar, sonradan makineye atılabilir. JetPlus ise mevcut programların sürelerini %65’e kadar kısaltarak zaman tasarrufu sağlar. Enerji verimlilik sınıfı C olan bu model 67 kWh elektrik, 47 litre de su tüketir. Seçilen programın standart sıcaklığı ve sıkma devri de ayrıca butonlarla değiştirilebilir. Bu modeldeki bazı programlar spor, gömlek, koyu renkliler, yorgan, süper kısa, perde, hassas, yünlüler, durulama, boşaltma ve sıkma şeklinde sıralanabilir.

Profilo Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Profilo Çamaşır Makinelerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Markanın fark yarattığı konulardan biri enerji tasarrufudur. Modellerinin büyük bir kısmı düşük enerji tüketimi ile öne çıkar. Profilo A sınıfı çamaşır makinesi modelleri, ortalamanın üzerinde tasarruf sağlar. Bu noktada 2021 yılında değişen enerji sınıfı göstergelerini tanımakta da fayda vardır. Profilo A+++ çamaşır makinesi modellerinin E ya da F sınıfında olduğunu görebilmek mümkündür. Aynı şekilde Profilo A+ çamaşır makinesi de özelliklerine göre F ya da G sınıfında olabilir. Bir dönem en yüksek sınıf A idi ve yeni teknolojilerle tasarruf arttıkça bu harfin yanına + eklendiği görülür. Yeni düzenleme ile birlikte + sembolleri kalktı ve A–G arasındaki harflere geçildi. Bir şekilde A+++ sınıfının devamı gelmiş oldu. Bu nedenle Profilo çamaşır makinesi almadan önce enerji tüketim etiketi okunmalıdır.

Profilo Çamaşır Makinelerini Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Profilo Çamaşır Makinelerini Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Profilo çamaşır makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Profilo’nun modelleri son derece donanımlı olduğu için detaylı bir şekilde incelemekte faydalı olacaktır. Öncelikle ihtiyaçlar doğru belirlenmelidir. Bu doğrultuda çamaşır makinesinin kapasitesine karar verilmelidir. Profilo çamaşır makinesinde ilk bakılan özelliklerden biri kapasitedir. Çünkü bu detay, cihazın tek seferde ne kadar çamaşır yıkayabileceğini gösterir. Dolayısıyla makinenin kullanılacağı evdeki kişi sayısı çok önemlidir. Profilo 5, 7, 8, 9, 10 ve 12 kg çamaşır makinesi modellerine sahip bir markadır. Evin kirli çamaşır üretme potansiyeline göre bir kapasite seçilmelidir. Bu miktarın düşük kalması, daha sık makine çalıştırma gerektireceği için enerji açısından masraflı olur. Gereğinden büyük makine almak ise satın alma sırasında fazladan ücret ödemek demektir.

Kapasite sonrasında incelenen özelliklerden biri ise sıkma devridir. Çamaşır makineleri satışa sunulurken devir özelliği ayrıca belirtilir. Çünkü devrin derecesi, ürünün performansını etkiler. Sıkma işlemi iyi yapılmadığı takdirde çamaşırlar çok ıslak çıkar. Tercih edilecek Profilo çamaşır makinesi 1000, 1200 ve 1400 devir olabilir. Bu özelliğin belirlenmesinde sıkça yıkanan kıyafet türleri dikkate alınmalıdır. Kapasite ve sıkma devri düşünüldüğünde genellikle tercih edilenler arasında Profilo 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi modelleri olduğu görülür. Bu modeller ortalama değerlere sahip oldukları için yaygın bir şekilde kullanılırlar.

Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da makineni programlarıdır. Profilo çamaşır makinesi programları her modelde farklı olabilir. Bazı programlar standart olarak her modelde mevcuttur. Fakat ihtiyaç duyulan özel bir program her makinede olmayacağı için ilgili özellikler de incelenmelidir. Hızlı yıkama, hassas program, sıkma, durulama gibi programların olması önemli avantajlar sağlar. Kullanışlı bir makine satın alabilmek için bunlara dikkat edilmelidir. Satın alınacak ürünün fiyat aralığına da dikkat etmek gerekir. Bütçeyi aşmayacak bir cihaz tercih edilmelidir. Bunun için de detaylı bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Çevrim içi alışveriş siteleri bu araştırma için son derece uygundur.

Profilo Çamaşır Makinelerinin Tasarımları Nasıldır?

Profilo Çamaşır Makinelerinin Tasarımları Nasıldır?

Profilo çamaşır makinesi tasarımlarıyla da dikkat çeken bir markadır. Ürettiği çamaşır makineleri yüksek performans gösterebildikleri gibi ortamda da şık dururlar. Profilo çamaşır makinesi tasarımlarında sadelik ön plandadır. Her açıdan sade olabilecek şekilde tasarlanan bu ürünler, modernlikten de ödün vermez. Eski modeller dahi konumlandırıldığı ortamda modern bir görüntü sunar. Çoğunlukla banyoya konumlandırılan çamaşır makinelerinin tasarım detayları önemlidir. Nemli bir ortamda çalışmaya karşı dirençli bir şekilde tasarlanan Profilo makineleri bu anlamda da verimlilik sağlar. Minimal tasarımlı modeller ise dar alanlar, küçük evler ve banyosu müsait olmayan daireler için kullanışlıdır.

Söz konusu tasarımları öne çıkaran detaylardan biri ise elbette renktir. Beyaz eşya kategorisinde bulunan çamaşır makinelerinin beyaz renkte olması klasiktir. Beyaz renkli modelleri olan Profilo, farklı renk seçenekleri ile alternatifler sunar. Bu doğrultuda Profilo çamaşır makinesi gri, siyah ya da beyaz olabilir. Profilo inox çamaşır makinesi, soft gri tonları ile yaygın bir şekilde tercih edilir. Sıkça tercih edilen inox/gri renkli olanları ise Profilo siyah çamaşır makinesi modelleri takip eder. Evin dekorasyonuna ve ortamın havasına uygun bir ürün bulabilmek mümkündür.

Profilo Çamaşır Makinelerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Profilo Çamaşır Makinelerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Profilo çamaşır makinesi fiyatları çok farklı seviyelerde seyredebilir. Pek çok üründe olduğu gibi çamaşır makinelerinde de fiyat değişkenliği mevcuttur. Özellikle elektronik ürünlerde bu durumlar daha sık karşılaşılabilir. Bunun sebebi sürekli yenilenen teknoloji ve modellerin sahip olduğu benzersiz özelliklerdir. Hemen her bütçeye uygun bir Profilo çamaşır makinesi fiyatı bulabilmek mümkündür. Önemli olan satış değeri ile makine performansını doğru bir denklikte olmasıdır. Bu denklik Profilo markasının ürünlerinde vardır. Ürünün satış değeri, verimlilik ile doğru orantılı bir şekilde artış gösterir.

Profilo akıllı çamaşır makinesi modelleri, klasik modellere göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunulabilir. Bu modellerde çamaşır yıkama işlerini kolaylaştıran bazı önemli nitelikler vardır. Kullanıcı için zaman ve enerji tasarrufu sağlarken verimliliği de oldukça yüksektir. Yeni nesil teknolojilerle donatıldığı için kullanımı da kolaydır. Bazı özellikler de fiyatı değiştirebilir. Örneğin Profilo kurutmalı çamaşır makinesi modellerinin fiyatları da bu işlevlere sahip olmayanlara göre yüksek olabilir. Ödenen ücret ile özellik sayısının aynı oranda artması doğal bir durumdur. Aynı şekilde program sayısı da fiyat konusunda etkilidir.

Çamaşır makinelerinde dikkat edilen özelliklerin başında kapasite ve sıkma devri gelir. Bu da daha yüksek kapasiteli ve sıkma devri daha yüksek olan modellerin satış değerini artırır. Yüksek kapasiteli modellerin üretimindeki maliyet de artacağı için fiyat artışı normaldir. Tercih edilen modelin tutarı ile sahip olduğu özellikler karşılaştırıldığında Profilo’nun ekonomik erişilebilir bir aralıkta olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Markanın öne çıkmasını sağlayan önemli nedenlerden biri ekonomik oluşudur. Ortalamanın üzerine çok fazla çıkmayan tutarlar sayesinde herkes Profilo çamaşır makinesi sahibi olabilir.

Profilo çamaşır makinesi fiyatlarının belirlenmesinde satıcının da etkisi vardır. Özellik ve performans açısından farkı olmayan modellerin fiyatları değişken olabilir. Bire bir aynı modellerin tutarlarına farklı satıcılar üzerinden bakıldığında bu fark görülebilir. Dolayısıyla uygun fiyata ulaşabilmek için araştırma yapmakta fayda vardır. Bu araştırmanın verimli bir şekilde yapılabilmesi için internet kullanılabilir. Çevrim içi alışveriş siteleri genellikle daha uygun seçenekler sunar. Avantajlı kampanyalar ve büyük orandaki indirimler ile ekonomik bir şekilde Profilo çamaşır makinesi alabilmek için Trendyol mutlaka ziyaret edilmelidir.