placeholder
"

Arçelik Çamaşır Makinesi

" araması için 42 sonuç listeleniyor

Çamaşırlarınızı Koruyarak Yıkayan Arçelik Çamaşır Makinesi Modelleri

Türkiye’nin elektronik eşya ve beyaz eşya markalarından olan Arçelik, önemli çamaşır makinesi üreticilerinden biridir. Marka; ürün yelpazesinde farklı kullanıcıların ihtiyacına uygun çamaşır makinelerine yer vererek geniş bir alıcı kesimine hitap etmeyi başarır. Çamaşır alma kapasitesi, enerji sınıfı, yıkama programları ile değişen makineler; kalabalık ailelerden çekirdek ailelere kadar oldukça geniş bir kesimin inceleme alanına girer. Özellikle enerji sınıfı açısından tasarruflu çamaşır makineleri üreten marka, çağa ve teknolojiye uygun modelleriyle öne çıkar.

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Enerji Sınıfları Nasıldır?

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Enerji Sınıfları Nasıldır?

Beyaz eşya alışverişlerinde önemli konulardan biri makinelerin enerji harcama kapasitesidir. Çamaşır makineleri çalışma şekline göre su ve elektrik kullanan cihazlardır. Bu makinelerin enerji sınıfına dikkate ederek her iki faturadan da tasarruf etmek mümkündür.

Arçelik çamaşır makineleri incelendiğinde A’dan E’ye kadar farklı enerji sınıfına sahip ürünler olduğu görülür. Düşük enerji tasarrufuna sahip ürün grubu E sınıfı makinelerdir. E sınıfı Arçelik çamaşır makinesi modelleri 1 çevirmede 45 litre su tüketir. Bu makineler ayrıca 100 çevirimde 78 kWh elektrik harcar. E enerji sınıfına ait modeller, yüksek enerji tasarruflu ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır.

Yüksek enerji tasarrufu sağlayan grup ise A sınıfı ürünlerdir. A sınıfı ürünler de kendi içlerinde A, A+, A++ gibi farklı sınıflara ayrılır. Arçelik A+++ çamaşır makinesi markanın sahip olduğu yüksek enerji tasarrufu sağlayan ürünlerdendir. Saate ortalama 800W enerji harcayan tasarruflu makineler, daha az elektrik ve su harcayarak bütçenizi korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda kısa yıkama programlarıyla zamandan da tasarruf eden programlara sahip olan makineler, çamaşır alma kapasitesine göre değişiklik gösterir. 10 kg çamaşır alma kapasitesine sahip makineler ile 8 kg çamaşır alma kapasitesine sahip modellerin enerji harcama kapasiteleri birbirinden farklıdır. Aynı zamanda A+ ve A+++ enerji sınıfına sahip modellerin fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksek olabilir. Ancak bu ürünlerin uzun dönemde faturalarda tasarruf sağlayacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Kapasiteleri Nasıldır?

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Kapasiteleri Nasıldır?

Çamaşır makinesi satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu makinelerin kapasitelidir. Çamaşır makinelerinin iç hazneleri farklı genişiliklere sahiptir. Bu sebeple bir seferde yıkayabilecekleri çamaşır miktarları farklılık gösterir.

Markanın makineleri arasında 6 – 7 ve 8-10 kg çamaşır alabilen ürün çeşitleri bulunur. Arçelik 6 kg çamaşır makinesi ve Arçelik 7 kg çamaşır makinesi modelleri küçük aileler veya tek başına yaşayanlar için ideal bir üründür. İki kişi veya tek kişi için yeterli kapasiteye sahip olan modeller hem fiyatları hem de kullanım özellikleriyle öğrenciler için de iyi bir tercihtir. Aynı zamanda düşük kapasiteli modeller arasında Arçelik çamaşır makinesi 5 kg çeşitlerini de bulmak mümkündür. Bu Arçelik mini çamaşır makinesi çeşitleri çamaşırı az olanlara hitap eder. Arçelik 8 kg çamaşır makinesi ve Arçelik 9 kg çamaşır makinesi çeşitleri çekirdek ailelerin çok tercih ettiği modellerden biridir. Farklı yıkama programları ile de desteklenen bu makineler, oldukça geniş bir kullanıcı kesimine hitap eder.

Arçelik 10 kg çamaşır makinesi markanın sahip olduğu geniş kapasiteli ürünlerdir. 10 kg’lık makineler, günlük kıyafetlerin yanı sıra orta ölçekli yastık, yorgan ve battaniye gibi ev tekstil ürünlerini de yıkamaya elverişlidir. Bu ürün özellikle kalabalık aileler için idealdir. Ürün 10 kg’lık çamaşır yıkama kapasitesi sayesinde tek seferde biriken bütün çamaşırları yıkayarak iş yükünü de azaltır. Özellikle çalışan kadınlar için hayatı kolaylaştıran özelliklere sahip olan geniş kapasiteli Arçelik çamaşır makinesi modelleri ve fiyatlarını detaylıca inceleyerek uygun ürünü seçebilirsiniz. Markanın ön yıkama gibi gelişmiş yıkama programları ile desteklenen geniş kapasiteli çamaşır makineleri ise kirlileri uzun süre biriktiren kişiler için başarılı çözümler sunar.

Markanın farklı kapasiteye sahip ürünleri arasında revizyonlu Arçelik çamaşır makinesi modelleri de bulunur. Revizyonlu ürünler üretim aşamasında birtakım küçük kusurlara sahip olduğu için daha uygun fiyatlara satılır. Bu kusurlar fabrika tarafından düzeltilerek ürünler satışa sunulur. Tamamen kusursuz ve sorunsuz çalışan bu makineler geçirdikleri işlemler sebebiyle revizyonlu ürün olarak isimlendirilir. Farklı kapasitelere ve özelliklere sahip makineler revizyonlu ürünler arasından kolayca bulunabilir.

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Maksimum Sıkma Devirleri Nasıldır?

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Maksimum Sıkma Devirleri Nasıldır?

Çamaşır makinelerinde çalışma performansını belirleyen diğer bir önemli kriter sıkma kapasitesidir. Maksimum sıkma kapasitesi, çamaşırları sularından arındırma hızının yanı sıra ürünün yıkama özellikleri hakkında da bilgi verir. Çünkü sıkma devri doğrudan ürünün motor gücü ile ilgilidir. Arçelik çamaşır makineleri incelendiğinde 3 tip sıkma devri görülür. Markanın sahip olduğu hızlar 1000 devir, 1200 devir ve 1400 devirdir. 1200 devirlik modeller arasında Arçelik in love çamaşır makinesi serisi dikkat çeker. Leke çıkarma programları gibi birçok teknik özellikle desteklenen seri, şık ve canlı tasarımlarıyla da göz alır.

Arçelik prosmart inverter çamaşır makinesi serisi, sahip olduğu özel prosmart inverter motor sayesinde çok daha güçlüdür. Çamaşırları 1400 devir gibi yüksek bir hızda kurutur. Bunun yanı sıra özel geliştirilmiş motoru, enerji tasarrufu özelliği seriyi ayırt edici kılan detaylardır. Böylece hem güçlü hem de tasarruflu makineleri tercih etmek isteyenlere hitap eder. Arçelik wifi çamaşır makinesi prosmart inverter motora sahip olan bir diğer modeldir. Yüksek performanslı ürünler arasında olan seri, wifi teknolojisi ile hayatı kolaylaştıran özelliklerle donatılmıştır. Bu cihaz adından da anlaşılacağı üzere wifi bağlantısı ile uzaktan kontrol edilebilmektedir. Telefon, tablet ve bilgisayar gibi akıllı cihazlardan makinenin çalışma durumu, program ve kalan süre gibi bilgilere kolayca ulaşılabilir. Bu modellerin sahip olduğu bir diğer özellik ise stainpro leke çıkarma özelliğidir. Bu özel mod sayesinde kolay, orta ve zor seviyedeki lekelere temel yıkama işlemi haricinde ıslatma, ön yıkama ve ekstra devirle yıkama adımları uygulanır. Bu özel fonksiyonlar ile inatçı kirler bile kolaylıkla temizlenebilir. Wifi ve leke çıkarma gibi ekstra özellikler markanın yeni çıkardığı modellerin pek çoğunda bulunur. Bu sebeple kullanıcılar bu segmentteki Arçelik stainpro çamaşır makinesi çeşitlerini rahatlıkla tercih edebilir.

Yüksek devirli Arçelik su jetli çamaşır makinesi modelleri sahip oldukları teknik altyapı sayesinde çamaşırların daha iyi temizlenmesi için tasarlanmıştır. Makine kazanında bulunan su jeti çamaşıra her açıdan yoğun biçimde su püskürterek bölgesel lekelerin daha iyi temizlenmesini sağlar. Bu modellerde 1400 devir gibi yüksek devirlerde sıkma işlemi gerçekleştirilebilir. Böylelikle çamaşırlar daha kısa sürede kurur.

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Kurutma Özellikleri Nasıldır?

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Kurutma Özellikleri Nasıldır?

Arçelik çamaşır makineleri arasında çamaşırları yıkarken kurutan ürünler de bulunur. Çift donanımlı olan bu modeller evde ayrıca bir kurutma makinesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Arçelik kurutmalı çamaşır makinesi serisinin farklı yıkama ve kurutma kapasiteleri vardır. Makineden yüksek verim almak için ürünün yıkama ve kurutma kapasitelerini aşmamak önemlidir. Kurutmalı çamaşır makinelerinde de firmanın ürünlerinin tamamında olduğu gibi çeşitli enerji sınıfları mevcuttur. Enerji tasarrufunun yüksek olduğu model A sınıfıdır. Bu modeller standart makineler gibi gelişmiş yıkama programları, leke çıkarma özellikleri, yüksek devir ve sıcaklık ayarlarına sahiptir. Böylelikle makine; kıyafetlerin özelliklerine göre temizleme ve kurutma işlemi yapar. Geniş yıkama ve kurutma ayarları sayesinde ürünler hasar görmeden ve yıpranmadan temizlenip kurutulur.

Sadece teknik özellikler açısından değil tasarım açısından da farklı kurutmalı çamaşır makinesi modelleri bulunur. Şık ve modern tasarımlara sahip ürünler her ev dekoruna uyum sağlayacak çeşitliliktedir. Arçelik siyah çamaşır makinesi kurutma özelliğine sahip ilgi gören modellerden biridir. Özellikte diğer beyaz eşyalar siyah renkte tercih edilmişse bu model tüm beyaz eşyalar ile uyumlu olacaktır. Beyaz eşyalar gri tonlarında ise kurutmalı makineler arasında Arçelik gri çamaşır makinesi modelleri de bulunur. Renkli beyaz eşyaları tercih edenlerse Arçelik renkli çamaşır makinesi modellerini inceleyerek kurutma özelliğine sahip ürünlerden birini seçebilir. Arçelik bordo çamaşır makinesi popüler tercihlerden yalnızca biridir.

Çamaşır makinesi ve Arçelik çamaşır kurutma makinesi alırken alıcıların dikkat ettiği özelliklerden biri de ürünün sessiz çalışmasıdır. Bilhassa çocuklu aileler ve home office çalışanlar sessiz çalışan makineleri tercih eder. Markanın kurutmalı makine çeşitleri bu ihtiyaç doğrultusunda tasarlanmıştır. Arçelik kurutmalı çamaşır makinelerinin yıkama ve kurutma aşamaları farklı seviyelerde ses yapar. Bu makineler yıkamada ortalama 56 dBA, sıkmada 76 dBA ve kurutma aşamasında ise ortalama 64 dBA ses seviyesinde çalışır. Bu ses seviyesindeki Arçelik sessiz çamaşır makinesi çeşitleri gürültü yapmadığı için rahatlıkla tercih edilebilir. Yeni tasarımıyla öne çıkan diğer bir kurutmalı model ise Arçelik inox çamaşır makinesi çeşitleridir. Bu makine modelinin dış kapsamı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu haliyle oldukça dayanıklı ve modern özellikler taşır.

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Yükseklikleri ve Genişlikleri Nasıldır?

Arçelik Çamaşır Makinelerinin Yükseklikleri ve Genişlikleri Nasıldır?

Arçelik çamaşır makinesi modelleri standart ölçülere sahiptir. Genellikle makinelerde iç hazne ve motor kapasitesi farklılık gösterir. Dış ölçülerde standardı korumanın amacı tüm evlere rahatlıkla uyum sağlayabilmesidir. Arçelik çamaşır makineleri standart olarak 60 cm genişliğe, 64 cm derinliğe ve 84 cm yüksekliğe sahiptir. Bu ölçüler, tüm çamaşır makineleri için belirlenen klasik ölçülerdir. Derinlikte yıkama kapasitesine göre küçük değişiklikler gözlemlenebilir. Bu durum, makine için ayrılan bölümde uyumsuzluğa sebep olmayacak minimal değişikliklerdir.

Ürün dış ölçüleri aynıyken iç kapsam ve kapasiteleri oldukça değişkendir. Makinenin kapasitesi, ebatta farklılık oluşmasının temel nedenidir. Arçelik çamaşır makinesi fiyatları dış ölçülere göre değil, iç kapsam ve kapasite özelliklere göre değişkenlik gösterir. Yüksek kapasiteli makineler daha üst bütçelere hitap ederken düşük kapasiteli makineler uygun fiyatlara alıcıya sunulur.

Arçelik tarafından üretilen yeni çamaşır makinesi modelleri elektronik ve buharlı modellerdir. Akıllı çalışma özelliklerine sahip Arçelik elektronik çamaşır makinesi modelleri standart ölçülerde üretilmiştir. Ürün yeni teknolojik yapısı ve yüksek kapasitesi ile son derece işlevseldir. Arçelik buharlı çamaşır makinesi modeli, kıyafetleri temizlerken kırışıklıkları açarak ütüleme sırasında kullanıcılara büyük kolaylık sunar. Makinenin sahip olduğu buhar teknolojisi sayesinde kullanıcılar ütüleme işlemine normalden daha az zaman ayırır. Bu özelliklere sahip olan markanın sevilen serileri de yine standart ölçülerde her eve uygun olarak üretilen makinelerdir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Arçelik Çamaşır Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çamaşır makineleri evlerde uzun yıllar kullanılabilen ürünlerdendir. Bu sebeple kullanıcıların çamaşır makinesi tercihi yaparken pek çok kriteri göz önünde bulundurmaları gerekir. İyi bir ön araştırma süreci olmadan yapılan alışverişler kullanıcıların kendi ihtiyaçları ile örtüşmeyen cihazlar satın almalarına neden olabilir.

Çamaşır makinesi seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kriter, ürünü kullanacak kişi sayısıdır. Arçelik çamaşır makinelerinde kullanıcılara 6 kg’dan 10 kg’a kadar olan bir ürün yelpazesi sunulur. Markanın hemen her modelinde farklı ağırlık seçeneklerine sahip alternatifler mevcuttur. Kullanıcılar bu seçeneklerden kendilerine en uygunu tercih etmelidir. Örnek vermek gerekirse 6 kg maksimum ağırlık kapasiteli bir cihaz 5 kişilik bir aile için yetersiz olabilir. Bu durumda kullanıcılar tek seferde sahip oldukları tüm kirli çamaşırları yıkayamayacakları için işlemi tekrar etmeleri gerekir. Bu durum hem zaman hem de enerji kaybına neden olur.

Çamaşır makinesi alışverişinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise cihazların sundukları yeniliklerdir. Bu yenilikler kullanıcılara çok sayıda kolaylık ve avantaj sağlar. Bu sebeple kullanıcıların alışverişlerinden önce bu teknolojileri de araştırmaları önemlidir. Arçelik çamaşır makinelerinde kullanıcılara sunulan pek çok yenilik mevcuttur.

StainPro, Arçelik marka çamaşır makinelerinde kullanıcılara sunulan yeniliklerindendir. Bu özellik Arçelik orbital çamaşır makinesi gibi markanın eski modellerinde mevcut değildir. StainPro sayesinde çamaşır makinesi 24 farklı zorlu lekede en iyi performansı kullanıcılara sunar. Bu sayede çamaşırlardaki lekeler tekrarlayan yıkamalara gerek kalmadan tek seferde çıkarılır. Bu program özellikle çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştırabilecek bir özelliktir.

Arçelik çamaşır makineleri ile kullanıcılara sunulan bir diğer yenilik ise Homewhiz teknolojisidir. Bu sistem evinizdeki akıllı beyaz eşyaları cep telefonu ve tablet gibi cihazlar üzerinden kontrol edebilmenizi sağlar. Homewhiz ile uzaktan çamaşır makinenizi çalıştırabilir veya çamaşırlarınızın son durumunu öğrenebilirsiniz.

Oksi hijyen teknolojisi de markanın son modellerinde yer verdiği sevilen özellikler arasındadır. Bu teknolojiye sahip Arçelik modellerinin deterjan gözünde çamaşır suyu koymak için ayrılmış bir bölme yer alır. Bu bölmeye doldurulan çamaşır suyu diğer deterjanlar ile karıştırılmaz.Oksi hijyen programı aktive edildiğinde çamaşır suyu, yıkama işleminin en uygun aşamasında çamaşırlara iletilir. Bu sayede yıkanan ürünlerin yapısında ve renginde çamaşır suyundan kaynaklanan bozulmalar görülmez. Aynı zamanda yıkanan çamaşırların %99.9 gibi yüksek bir oranda bakteri ve virüslerden arındırılması sağlanır. Ardından çamaşırlar iyi bir şekilde durulanarak üzerlerinde çamaşır suyu kalıntıları da giderilir. Bu sayede sağlık açısından da herhangi bir sakınca barındırmaz.

Kullanıcıların çamaşır makinesi satın alırken dikkat etmeleri gereken bir diğer özellikte markaların sunduğu garanti ve teknik servis hizmetleridir. Çamaşır makineleri uzun yıllar kullanılabilen ürünler olduklari için zaman zaman ufak arızalar ve tamir gerektiren durumlar gerekebilir.

Arçelik çamaşır makinesi temiz su hortumu arıza gözlemlenen ve belli sürelerle değiştirilmesi gereken parçaların başında gelir. Su hortumunda meydana gelen sorunlardan ilki filtresinin tıkanmasıdır. Bu soruna karşı çözüm olarak filtre temizliği yoluna gidilebilir. Eğer hortumda bir yıpranma yoksa ve filtre temizlenebilir durumdaysa parça değişimi olmadan sorun çözülür. Fakat eğer hortumda kırılmalar meydana gelmişse bu durumda parçanın tamamen değiştirilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Bir diğer sık arızalanan parça buhar hortumudur. Arçelik çamaşır makinesi buhar hortumu sadece buharlı temizleme teknolojisine sahip çamaşır makinelerinde mevcuttur. Yoğun biçimde kullanılan ve bakımı yapılmayan çamaşır makinelerinde buhar hortumu yıpranabilir, çeşitli kısımlarında kırılmalar ve zedelenmeler gözlemlenebilir. Bu gibi arızalar ve parça değişimi gereken durumlarda markaların teknik servis hizmetleri ürünün kullanım ömrünün uzatılması için büyük önem taşır. Bu sebeple alışverişler sırasında dikkat edilmesi gereken kriterler arasında sunulan teknik servis hizmeti de yer almalıdır.

İhtiyacınıza uygun Arçelik çamaşır makinesi modellerini ve yedek parçaları Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. İster Arçelik fuzzy çamaşır makinesi gibi serileri isterseniz de markanın yeni çıkan serilerini inceleyerek güvenli bir şekilde kolayca satın alabilirsiniz.