İlgili Kategoriler
Kapasite
Renk
Enerji Sınıfı
Fiyat
Maksimum Sıkma Devri
Kurutma Özelliği
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Derinlik
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Genişlik
Yükseklik
Ürün Puanı
"

Bosch Çamaşır Makinesi

" araması için 60 sonuç listeleniyor

Yüksek Enerji Sınıflı Bosch Çamaşır Makinesi Modelleri

Bosch çamaşır makinesi çeşitleri, sıklıkla tercih edilen beyaz eşyalar arasındadır. Bu ürün grubu kullanıcıların karşısına zengin özellik çeşitliliğiyle çıkar. Bu sebeple birçok farklı modele sahiptir. Bu durum kimi zaman kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratabilir. Çamaşır makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda teknik özellik bulunur. Bunlar ürünün maksimum çamaşır yıkama kapasitesi, sıkma devir hızı ve enerji sınıfı olarak sıralanabilir. Kullanıcıların memnun edici bir alışveriş deneyimi için seçecekleri ürünün özelliklerini, kendi ihtiyaçlarıyla kıyaslamaları gerekir. Ayrıca cihazın tasarımsal özellikleri de satın alım kararında önem taşır.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Bosch çamaşır makinesi modelleri, evlerde rahat ve konforlu bir kullanım sağlamak için tasarlanır. Bu ürünler, üstün teknolojik özelliklerinin yanı sıra tasarımsal detaylarıyla da kullanıcıların dikkatini çeker. Bosch çamaşır makineleri farklı kullanıcı ve zevklere hitap edecek şekilde çok sayıda model ve renge sahiptir.

Bosch beyaz çamaşır makinesi, markanın ürettiği klasik tasarımlardandır. Bu renk markanın hemen her modelinde mevcuttur. Beyaz renk çamaşır makineleri evlerde bulunan buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi diğer elektronik cihazlarla daha kolay şekilde uyum sağlayabildikleri için sıklıkla tercih edilirler. Beyaz rengin tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise temizliğinin kolay olmasıdır. Bu renkteki ürünlerin yüzeylerinde parmak izi gibi lekeler neredeyse hiç görülmez. Bu da temizliği çok daha kolay hâle getirir.

Bosch gri çamaşır makinesi modelleri birçok kullanıcıya hitap edebilen ürünlerdir. Gri renk, farklı tasarımlarla ve renklerle kolayca uyum sağlayabilir. Bazı Bosch ürünlerinde gri renk ürüne yalnızca daha şık bir görüntü vermek için boya gibi uygulamalarla eklenir. Ancak kullanılan materyalden kaynaklı olarak gri olan modeller de mevcuttur.

Bosch inox çamaşır makinesi imal edildiği materyalden ötürü gri renklidir. Ürüne ismini veren materyal paslanmaz çeliktir. Paslanmaz çelik, beyaz eşyalarda kullanıcılara pek çok fayda sağlayan bir materyaldir. Bu faydaların başında dayanıklılık gelir. Bu sayede inox özellikli Bosch çamaşır makineleri de uzun ömürlü kullanım sağlarlar.

Bosch siyah çamaşır makinesi markanın ürettiği farklı renk alternatiflerindendir. Siyah renk evlerde yaygın olarak kullanılan teknolojik cihazlar renklerinden değildir. Ancak siyah makineler son zamanlarda kullanım alanı genişleyen ve rağbet gören tasarımlar arasında yer alır. Siyah renkli Bosch marka çamaşır makineleri sınırlı çeşide sahip olsa da markanın yoğun talep gören bazı modellerinde siyah renkli ürünler bulmak mümkündür.

Bosch çamaşır makinesi fiyatlarındaki değişime neden olan etkenlerden biri de renk alternatifleridir. Farklı renklerdeki cihazları kıyaslamak gerekirse beyaz renkli ürünler, daha kolay bulunabilir olmaları sebebiyle daha uygun fiyat aralığında seyredebilir. Aynı şekilde siyah ürünler, bulunması zor ve daha az üretilen modellerden olduğu için daha yüksek fiyatlara sahip olabilirler.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Enerji Sınıfları Nasıldır?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Enerji Sınıfları Nasıldır?

Çamaşır makinesi satın alırken en çok dikkat edilen özelliklerden biri enerji sınıfıdır. Çamaşır makineleri çalışma süreleri boyunca elektrik ve su tüketir. Bu tüketim hem kullanıcılar hem de toplum açısından oldukça önemlidir. Yüksek miktarlarda su ve elektrik harcayarak çalışan çamaşır makineleri faturalarda yüksek maliyetlerin ortaya çıkmasına sebep olarak kullanıcıları olumsuz etkilerler. Bununla beraber dünyanın sınırlı kaynaklarını kullanarak çevre açısından da zararlara neden olur. Bu durumun önüne geçmek için Bosch çamaşır makineleri D’den A+++’a kadar farklı enerji sınıflarında cihazlar üretir. D sınıfı olarak adlandırılan enerji tüketimi en yüksek oranda elektrik ve su tüketen modelleri belirtmek için kullanılır. D sınıfı ürünlerin enerji seviyelerinin gösterildiği etiketler kırmızı işaret yer alır.

A+++ ise makinenin en yüksek enerji verimlilik seviyesine sahip olduğunu gösterir. Bu ürünler enerji seviyelerinin gösterildiği etiketlerde koyu yeşil renkle gösterilirler. Bosch güncel olarak C seviyesinin altında enerji verimliliğine sahiptir. Bu sayede hem kullanıcıların hem de dünyanın korunmasına katkı sağlar.

Markanın yeni ve gelişmiş özelliklere sahip modellerinde bile enerji verimliliği düşünülmüştür. Bosch serie 8 markanın sahip olduğu en gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu grupta yer alan ürünler kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak pek çok faydalı özelliğe sahiptir.

Bosch idos çamaşır makinesi markanın sahip olduğu bir diğer yeni modeldir. Bu modelde de kullanıcılar için enerji tasarrufu özelliği ön plana alınmıştır. İdos Bosch çamaşır makinesi 7 kg, 8 kg ve 9 kg gibi farklı kapasitelere sahiptir. Ayrıca İdos cihazların B ve C enerji gruplarında farklı modelleri bulunur. Bu modellerde farklı enerji sınıflarının görülmesinin en büyük nedeni sahip oldukları farklı sıkma kapasitesiteleridir. Örneğin idos özellikli Bosch çamaşır makinesi 9 kg 1000 devir enerji sınıfı olarak B grubunda yer alabilir. Aynı ürünün Bosch çamaşır makinesi 9 kg 1200 devir olan modeli ise C sınıfında yer alabilir.

Bu model kullanıcılara enerjinin yanı sıra temizlik malzemelerinden de tasarruf sağlama imkânı sunar. İdos cihazlar çamaşırın miktarını ve kirlilik seviyesini algılayarak kullanılması gereken deterjan miktarını kendisi belirler. Bu özellik kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra fazla ürün kullanımının önüne geçer.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Kapasitesi Nasıldır?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Kapasitesi Nasıldır?

Çamaşır makinelerinin en önemli özelliklerinden biri de ağırlık taşıma miktarıdır. Her cihazda belirli bir maksimum yük kapasitesine sahiptir. Bu kapasite makinenin tek seferde yıkayabileceği çamaşır ağırlığını ifade eder. Dolayısıyla çamaşır makinesi alınırken ilk araştırılan özelliklerdendir. Bosch çamaşır makineleri farklı kullanıcılara hitap edebilecek farklı kapasite seçeneklerine sahiptir.

Bosch 5 kg çamaşır makinesi markanın sahip olduğu en düşük maksimum ağırlık kapasitesine sahip modeldir. Bosch 6 kg çamaşır makinesi de markanın sahip olduğu bir diğer düşük kapasiteli çeşitlerdendir. Ancak bahsi geçen ağırlık kapasitelerinde ürünler marka tarafından güncel olarak üretilmemektedir. Bu modelleri eski serilerde ve ikinci el durumda bulmak mümkündür.

Bosch 8 kg çamaşır makinesi markanın güncel olarak ürettiği en düşük kapasiteli modellerdendir. Bu ürünün pek çok farklı özellikte ve farklı serilere ait versiyonları bulunur. Bosch 9 kg çamaşır makinesi de düşük kapasiteli cihazlar arasındadır. Bu modeller yalnız yaşayan kişiler ve daha az çamaşır yükü olan aileler için uygun seçeneklerden olabilir. Kalabalık gruplar ve aileler için bahsi geçen modeller kullanışlı olmayabilir.

Bosch 10 kg çamaşır makinesi markanın sahip olduğu yüksek kapasiteli ürünlerdendir. Ürün tek seferde 10 kilograma kadar çamaşırı yıkayabilir. Bu özelliği sayesinde kalabalık gruplar ve çocuklu aileler için uygundur. Bu yönüyle oldukça pratiktir. Ayrıca bu üründe çamaşır yıkamayı kolaylaştıracak ve kullanıcıları daha fazla zaman ve iş yükünden kurtaracak pek çok yenilik de mevcuttur. Örneğin Bosch 10 kg kurutmalı çamaşır makinesi çamaşırları yıkamanın yanında kurutma yaparak da kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlar.

Bosch 12 kg çamaşır makinesi, kullanıcıların merak ettikleri model çeşitlerindendir. Ancak ürünün güncel modelleri içerisine 12 kg kapasiteye sahip ev tipi ürünler bulunmaz. 12 kg ve üzeri çamaşır miktarı genellikle günlük kullanımın üzerinde değerler olarak kabul edilir. Bu sebeple evlerde kullanılmak amacıyla üretilen modellerde bu kadar yüksek kapasiteler görülmez. Bunlar genellikle otel, yurt ve profesyonel çamaşır yıkama hizmeti veren kuruluşlar tarafından tercih edilir.

Bosch çamaşır makinesi modellerinin kapasite özellikleri yalnızca satın alırken değil kullanırken de dikkat edilmesi gereken özelliklere sahiptir. Makinelerin kapasitesinin üzerinde kullanılması arızalanmasına veya çamaşırların tam anlamıyla temizlenmemesine neden olabilir. Bu sebeple ürünün sahip olduğu yük miktarına dikkat etmek önemlidir.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Maksimum Sıkma Devirleri Ne Kadardır?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Maksimum Sıkma Devirleri Ne Kadardır?

Sıkma devir hızı çamaşır makinesi alırken dikkate alınması gereken bir diğer özelliktir. Bu özellik direkt olarak makinenin motor gücünü temsil eder. Bosch marka çamaşır makinelerinde 3 adet devir seçeneği bulunur. Bu değerler 1000, 1200 ve 1400 devir şeklindedir.

1000 devir cihazlar markanın sahip olduğu en düşük devir gücüne sahiptir. Bu devir gücü genellikle daha düşük yıkama kapasiteli ürünlerde tercih edilir. Bu sebeple 9 ve 10 kg yüksek kapasiteli modellerde 1000 devir gücünde ürünler bulunmaz.

1200 devir gücü markanın sahip olduğu bir diğer alternatiftir. Bu güç orta ve yüksek kapasiteli çamaşır makinelerinde bulunur. Bu sebeple pek çok farklı özellik ve kapasiteye sahip modelde bahsi geçen devir gücüne sahip seçenekler bulabilirsiniz. Örneğin 8, 9 ve 10 kg 1200 devir Bosch çamaşır makinesi modelleri bulmak mümkündür.

1400 devir gücü markanın sahip olduğu en yüksek seviyedir. Bu devir gücünde her kilogramda ve kapasitede çamaşır kolaylıkla yıkanabilir. 1400 devir gücüne sahip ürünlerde de çok sayıda model alternatifi mevcuttur. 9 kg Bosch çamaşır makinesi 1400 devir özelliklerinde cihazları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca 1400 devir gücünde Bosch çamaşır makinesi 9 kg gri, beyaz, siyah ve inox gibi farklı renk ve tarz özelliklerine de sahiptir.

Sadece çamaşır makinelerinde değil kurutma özellikli ürünlerde de devir gücü dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alır. Bosch yıkamalı kurutmalı çamaşır makinesi modellerinde de çeşitli devir alternatiflerine sahiptir. Ancak Bosch kurutmalı çamaşır makinelerinde genellikle 1000 devir yerine 1200 ve 1400 devir gibi yüksek değerler tercih edilir. Bu sayının yüksek olması cihazın performansını artırdığı için kullanıcıların da yüksek devirlerde ürünler tercih etmeleri tavsiye edilir. Ancak cihazın yüksek devirli olması da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.

Markanın en yüksek fiyatlara satılan modelleri son seri ve yüksek devirli modellerdir. Hem yüksek devirli hem de uygun fiyat aralığında bir ürün satın almak istiyorsanız aradığınız devir miktarına sahip ancak daha düşük serili modellere yönelebilirsiniz. Bosch serie 8 ürünler, markanın sahip olduğu en yüksek özelliklere sahip olanlardır. Bu serideki cihazlar diğerlerine kıyasla daha yüksek bir satış bedeline sahiptir. Örnek vermek gerekirse Bosch çamaşır makinesi seri 4, 1400 devir bir ürün daha yüksek serilere göre uygun bir bütçeye hitap edebilir.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Performansları Nasıldır?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Performansları Nasıldır?

Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi çamaşır makinesi alışverişinde de cihazın sunduğu performans ve yenilikler incelenmelidir. Bu özellikler genellikle çamaşır makinesi gibi uzun yıllar kullanılabilen cihazlarda büyük önem taşır. Bosch çamaşır makineleri yeni modellerinde yüksek performans ve sayısız yeniliği bir arada sunar. Markanın çoğu modeli en yüksek maksimum sıkma devrine ve çamaşır kapasitesine sahiptir. Bu durum ürünlerin performansını da olumlu etkiler. Ayrıca Bosch marka ürünlerde bulunan teknolojik özellikler de ürünlerin performansını artırır.

Bosch akıllı çamaşır makinesi modelleri markanın yüksek performans sunan ürünlerindendir. Bu modellere İ-dos teknolojisi kullanıcıların en memnun olduğu yeniliklerdendir. İ-dos özelliği olan modellerde kullanıcıların çamaşır makinelerinin deterjan gözünü belli aralıklarla doldurmaları gerekir. Ardından cihaz 20 yıkamaya kadar deterjan miktarını kendi hesaplayarak kullanır. Cihaz gerekli deterjan miktarını çamaşır ağırlığı, suyun sertlik seviyesi, kumaş türü ve kirlilik miktarı gibi çeşitli kriterlerin tamamını göz önünde bulundurarak hesaplar. Bu sayede her seferinde en iyi performansı kullanıcılara sunar.

Bosch marka cihazlarla kullanıcılara sunulan bir diğer yenilik ise otomatik leke çıkarma opsiyonudur. Bu özellik ile çamaşır makinesi 16 çeşit lekeyi tanır. Ardından lekeye en uygun sıcaklık seviyesi ve suda bekleme süresi gibi kriterlere kendisi karar vererek çamaşırların makineden mükemmel temizlikte çıkmasını sağlar. Bu sayede kullanıcılar aynı çamaşırları birden fazla kez yıkamak zorunda kalmaz. Böylelikle hem çamaşırların yıpranması önlenir hem de zaman ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Bosch çamaşır makineleri ile kullanıcılara sunulan bir diğer yenilik ise Speedperfect özelliğidir. Bu özellik Bosch 6 serisi gibi daha eski modellerde bile bulunur ve markanın kullanıcılarına sunduğu yüksek performansın kanıtı niteliğindedir. Kullanıcılar bu özellik sayesinde zamanın kısıtlı olduğu durumlarda %65’e kadar daha hızlı bir şekilde çamaşırlarını yıkayabilirler. Elbette bu özellik kullanılırken de en iyi sonuçlar kullanıcılar vadedilir. Speedperfect özelliği ile 40 derece gibi düşük ısılarda bile hem hızlı hem de temiz çamaşırlara sahip olabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bosch Çamaşır Makine Modellerinin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bosch çamaşır makineleri sahip oldukları modellere göre birbirlerinden farklı kurulum şekillerine sahiptirler. Örneğin Bosch serie 6 çamaşır makinesi kurulum açısından serie 8 bir ürüne göre çeşitli farklar içerebilir. Ancak bu durum kullanıcılar açısından endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Çünkü Bosch ürünlerinde ücretsiz kurulum hizmeti de bulunur.

Çamaşır makineleri genellikle arka kısımlarında su ve atık tesisatına bağlanması gereken parçalar ve elektrik gücü için fişe sahiptir. Bosch üstten yüklemeli çamaşır makinesi gibi farklı modellerde bu bağlantılar farklı noktalarda yer alabilir. Ayrıca kurutma gibi özelliklere sahip cihazlarda ek kurulum adımlarına da ihtiyaç duyulabilir. Cihazı çalışır konuma getirebilmek için öncelikle bu bağlantıların doğru şekilde yapılması gerekir. Bu adımlar için şehrinizde hizmet vermekte olan Bosch yetkili servisinden destek alabilirsiniz.

Yetkili servise asıl ulaşacağınızı veya bulunduğunuz bölgede yetkili servis olup olmadığını bilmiyorsanız Bosch çağrı merkezinden destek alabilirsiniz. Çağrı merkezinde hizmet vermekte olan deneyimli personel ihtiyacınız olan desteği anlamanız için sizi uygun kişilere yönlendirecektir. Bu nedenle makinenizde herhangi bir sorunla karşılaştığınızda çözüm için öncelikle çağrı merkezinden yardım almanız faydalı olacaktır. Bu sayede deneyimsiz kimseler tarafından verilen öneriler yerine uzman personellerin doğru yönlendirmelerinden yararlanabilirsiniz.

Eğer kurulumu kendi başınıza gerçekleştirmek isterseniz Bosch bu konuda da çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır. Markanın internet sitesinde oldukça ayrıntılı bir servis asistanı hizmeti sunulur. Bu hizmetten yararlanmak için satın aldığınız ürünün model numarasını bilmeniz yeterlidir. Ürün model numarası cihaz üzerinde E-NR olarak da gösterilebilir. Bu bilgi genelde cihazın ön tarafında yer alan ürün etiketinde yer alır.

Kurulumun yanı sıra kullanma kılavuzuna erişmek için de cihazın ürün model numarasını asistana girmeniz yeterli olur. Sonrasında sistem sizin için sahip olduğunuz ürüne ait çeşitli bilgileri derleyecektir. Bu bilgiler içerisinde ürünün kullanma kılavuzu ve kurulumuyla ilgili ayrıntılar da yer alır. Bu veriler doğrultusunda kurulumu gerçekleştirebileceğiniz gibi karşılaştığınız teknik problemlere de çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca Bosch servis asistanı size yetkili servisle iletişim kurma konusunda yardımcı olacaktır. Farklı kapasite ve özelliklere sahip tüm Bosch çamaşır makinesi serilerini Trendyol aracılığıyla güvenle satın alabilirsiniz.