Kapasite
Ram (Sistem Belleği)
Ekran Kartı Bellek Tipi
Fiyat
HDMI
İşlemci Tipi
İşletim Sistemi
Fiyat Geçmişi
Ekran Kartı Hafızası
İşlemci Modeli
Garanti Süresi
Hard Disk Kapasitesi
Bağlantılar
Cihaz Ağırlığı
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Kartı
Ekran Kartı Tipi
Garanti Tipi
İşlemci Çekirdek Sayısı
Temel İşlemci Hızı (GHz)
İşlemci Nesli
Klavye
Kullanım Amacı
Optik Sürücü Tipi
Power Supply
SSD Kapasitesi
Renk
Satıcı Tipi
"

Ddr3 Ram

" araması için 10577 sonuç listeleniyor

Yüksek Performanslı DDR3 RAM Çeşitleri Trendyol'da!

Bu ürünler çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bir işlemciye sahip olan tüm cihazların kullandığı cihazın anlık işlem yapabilme kapasitesini gösterir. Akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlar başta olmak üzere kullanılır. Günlük hayatta çok tercih edilen bu cihazlara ek olarak tablet ve oyun konsollarında da RAM kullanımı görülür. Üretilen teknolojilerin kapsamına göre akıllı televizyonlarda bile kullanımı mevcuttur. Bellek olarak da bilinen bu aygıt, cihazın yaptığı işlemleri önemli oranda hızlandırır. Bu hızlandırma imkanının temel sebebi ile anlık yapılabilen işlem kapasitesi önemli oranda artar. Tüm belleklerin sahip olduğu bir kapasite vardır. Bu kapasite değerine göre belleğin anlık yapabildiği işlem sayısı artar. Ekranda görüntülenen bir uygulamanın bilgileri anlık olarak bu aygıt tarafından sergilenir ve ara bellekte tutulur. Ara bellek olarak bilinen bu bellek, RAM tarafından sağlanır ve uygulamanın kapatılması ile geçerliliğini yitirir. Yani ara bellek ile dahili bellek arasındaki fark, bellek tarafından saklanan belgelerin uygulamanın kullanıldığı durumlarda geçerli olmasıdır. Dahili bellek ise bu bilgileri müşteriler silene kadar kalıcı olarak stoklar. DDR3 RAM bellek olarak bilinen bu donanım, bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet gibi cihazlarda anlık olarak kullanılan ve kısa süre içinde kullanılması muhtemel olan bilgileri depolar. Bu bilgileri arka planda ya da ön planda olacak şekilde ara bellekte tutan donanım, bu bilgilere ihtiyaç duyduğunda sergilemek için kullanır. DDR3 RAM notebook da bilgi akışının bu kadar hızlı bir şekilde yapılması ile cihazın performansı önemli oranda artar. Diğer tüm donanımlar gibi, 1066 MHz DDR3 RAM bellek de benzersiz bir görev yürüttüğü için bu donanımın yokluğunda cihazın üstün performans göstermesi beklenemez. Üstelik işlemci ya da ekran kartı gibi donanımlar çok yüksek seviyelerde olsa da bu ürünlerin kapasitesi son derece önemlidir. Ürünün kapasitesi arttıkça bilgisayarın aynı anda yürütebildiği yazılım sayısı ve ara belleğe alabildiği bilgi sayısı artar. Bu durum sayesinde aynı anda onlarca uygulama bile açık olsa bilgisayarda performans düşüklüğü yaşanmaz ve cihaz maksimum performansta kullanılabilir.

Dikkat Çeken DDR3 RAM Çeşitleri

Dikkat Çeken DDR3 RAM Çeşitleri

Bellekler kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Bu donanım anakart üzerinde bulunan ve kendisi için ayrılmış yuvaya yerleştirilerek kullanılır. Bu yuvanın bellek donanımı ile olan uyumu, RAM bellek sürümünü de ifade eder. DDR2, DDR3 ve DDR4 modelleri genellikle bu türlerde öne çıkar. Bunlara ek olarak statik RAM de bellek türlerinden biri olarak verilebilir ancak bu bellek türü çok yüksek hızlara eriştiği için maliyetlidir. Bu yüksek maliyet sebebiyle günlük kullanıma uygun cihazlardan çok, ileri seviye bilgisayarlara uygundur ve profesyonel kullanım için tercih edilir. Büyük devrelerin içinde bir eleman olarak kullanılan statik RAM parçalarından bir sistemde çok sayıda kullanılabilir. Bu durum statik RAM değişim işlemini son derece zorlayıcı yapar. Bu gibi durumlarda kompleks bir mimari yapıya sahip olan cihazların durdurulması, çok sayıda müşteriye giden hizmetin de durması anlamına gelir. Çokça kullanılan DDR3 modeli, farklı kapasitelere ve hızlara sahiptir. Laptop çeşitleri arasında da bulunduğu için günlük hayatta diğer çeşitlere göre çok sayıda görülür. 8 GB ya da 4 GB DDR3 RAM seçenekleri görmek mümkündür. Belleklerde genel olarak ayrımı sağlayan bu depolama farklılıklarına ek olarak hız farkları da bulunur. 1600 MHz gibi değerler bellek için işlem yapma hızını ifade eder. 16 GB DDR3 RAM gibi yüksek kapasiteli bir bellek ile DDR3 2 GB seviyesinde düşük kapasiteli bir aygıtın arasında hız farkı bulunması şart değildir. Bu nedenle bellek kapasitesi, bu belleğin işlem hızını temsil etmez. Örnek olarak, 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM hıza sahipken 2GB laptop ya da 16 GB bir bellek farklı hızlara sahip olabilir. Donanımları tüm bilgisayarlarda bulunsa da, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için önemli farklılıklar vardır. Bu farklılıklar temel olarak boyut farkından ortaya çıkar. 8 GB DDR3 RAM laptop için kullanımda masaüstü modellerde kullanılan ürünlere göre çok küçük boyutlarda olmalıdır. Bu zorunlu boyut farkı da belirli özellik farklılıklarına sebep olabilir. Özellikle uzun yıllar boyunca dizüstü bilgisayarların sağladığı yetersiz performans bu gibi durumlardan kaynaklanır. Dizüstü bilgisayarlarda kullanılması gereken donanımların yeterli performans verilerine yetişememesi, bu bilgisayarların geç popüler olmasına sebep olmuştur. Günümüzde ise bu sorun çoktan aşılmış, masaüstü bilgisayarlar ile aynı hatta bazı durumlarda çok iyi performans sergileyen dizüstü bilgisayarlar üretilmiştir. Bu durum laptoplarda da 32 GB gibi yüksek kapasite ve hız değerlerine çıkabilen donanımlar üretilmesiyle alakalıdır. Hatta belleklere ek olarak ekran kartı ve işlemciler de masaüstü bilgisayarları geçecek kadar iyi performans değerlerine yükselir. 6 GB DDR3 RAM ve üzeri modelleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Oyuncuların Kullanımına Uygun DDR3 RAM Gaming Ürünleri

Oyuncuların Kullanımına Uygun DDR3 RAM Gaming Ürünleri

Oyuncular, farklı sebeplerden dolayı uzun süreli olarak oyun oynarlar. Bu durumun sebebi, önemli bir e-spor turnuvasına hazırlanmak ya da hobi olabilir. Sebebi ne olursa olsun, uzun soluklu bir şekilde oyun oynamak isteyen müşterilerin iyi bir sisteme sahip olması gerekir. Bu durum hem masaüstü hem de dizüstü modellerde geçerlidir. Oyun oynamak için iki sistemi de tercih eden oyuncular, PC DDR3 RAM kullanımının önemini iyi seviyede bilirler. Yüksek kapasiteli bir bellek oyuncular için yeterli değildir. İyi bir oyun performansı için hem yüksek kapasite hem de yüksek işlem hızı gereklidir. Bu nedenle gaming bellek seçenekleri diğer ürünlerden ayrılır. Bu bellekler oyuncuları ve onların kullandıkları sistemleri iyi performans değerlerine ulaştıracak şekilde üretilir. DDR3 RAM masaüstü modeller için olduğu kadar oyuncu laptopları için de önemlidir. Her iki sistem için de 3000 MHz DDR3 RAM gibi yüksek işlem hızlarına sahip bellekler kullanılır. Bu değerler çoğu zaman sıradan bir bilgisayarın bellek işlem hızının iki katına yakındır. Gaming laptoplar için 8 GB laptop kapasitesindeki ürünler başlangıç olarak değerlendirilebilir. Bu değerlerin altındaki bellek kapasiteleri yeterli değildir. Bu nedenle yüksek performans gerektiren oyunları oynamak için 4GB gibi kapasitelerden yüksek seviyedeki ürünleri tercih etmek gerekir. 16 GB kapasitesindeki ürünler ise genel olarak idealdir. Bu kapasite değerleri oyuncu laptopları için kullanıma uygundur ve ortalama değer olarak görülür. Buna ek olarak bellek kapasitesinin yanında işlem hızı da önemlidir. 8GB gibi ürünlerin kapasitesi çok yüksek olmasa da işlem hızları etkileyici olabilir. Bu ürünler 1333 MHz DDR3 RAM gibi hızlardan başlayarak etkili şekilde kullanılabilir. Yüksek performansı sayesinde işlemlerinizi kesintisiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun DDR3 RAM Seçenekleri

İhtiyacınıza Uygun DDR3 RAM Seçenekleri

Pek çok bellek türü oyuncu bilgisayarları için uygun olsa da, 2 GB DDR3 RAM gibi ürünler pek çok oyunun çalıştırılmasında yeterli gereksinimleri karşılayamaz. Bu nedenle 2 GB kapasiteden yüksek bir değer sağlanması önemlidir. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarından yüksek performans bekleyenler olduğu kadar günlük işleri halletmek isteyen, çok yüksek performans değerleri aramayan müşteriler de bulunur. Bu gibi durumlar için hem günlük işleri halletmeye yetecek kadar güçlü, hem de kullanım sırasında herhangi bir yavaşlık oluşturmayacak kapasitedeki cihazlar elde etmek için DDR3 8 GB RAM seçenekleri tercih edilebilir. Bu ürünler 8 GB ile günlük belge işlerinin halledilmesi, dizi ve film izlenmesi gibi işlerin hepsini yapabilir. İnternette gezinme, tarayıcıyı kullanma gibi işlemler sırasında da herhangi bir donma ya da kasma gözlenmez. Bu nedenle pratik bir kullanım sağlayan ürünler, ekonomik fiyatlara sahip modeller tercih edilirken son derece mantıklıdır. Bu ürünler günlük kullanım ihtiyacını karşılar, ekstra maliyetler çıkarmaz ve bilgisayar kullanımı sınırlı olanlar için harika bir seçenek olur. Günlük işleri çok kısıtlı olan müşteriler, bilgisayar için yüksek maliyetler ödemek istemeyebilir. Bu durum özellikle pratik bir kullanım için dizüstü bilgisayar almak isteyen müşterilerde görülür. Kolay taşınan dizüstü bilgisayarlar rahatlıkla kullanılabilir. Bu gibi durumlarda evde ya da ofiste bilgisayar gereken bir durumda bilgisayar kullanmak için 3 GB kapasiteye sahip bir cihaz yeterli olur. Bu cihaz ile yüksek performans gerektiren oyunları oynamak mümkün değildir. Buna ek olarak yine zorlayıcı yazılımları çalıştırma konusunda çok başarılı sonuçlar oluşmayabilir. Bu gibi performans gerektiren işleri yapmak isteyen müşteriler 3 GB ya da 6 GB kapasitesinden yüksek RAM bellekleri tercih etmelidir. Üstelik yine performans gerektiren işler için RAM bellek kapasitesine ek olarak işlem hızı da yüksek olmalıdır. Bu özellik bilgisayarı son derece akıcı hale getirir.

Kaliteli DD3 RAM MHz Özellikleri

Kaliteli DD3 RAM MHz Özellikleri

Bellek hızları MHz birimi ile ifade edilir. Bu birimle ifade edilen değer arttıkça bellek hızı da artar. bu hız değeri belleğin aynı anda yaptığı işlemleri ne kadar hızlı şekilde tamamladığını gösterir. DDR3 RAM hızları kullanılan teknolojiye göre farklılık gösterebilir. DDR3 RAM çeşitleri arasında bulunan farklılık bile bu ürünler arasında hız farkı oluşturur. Bilgisayarda yapılan çok sayıda işlem, aynı anda RAM bellek üzerinde bir kapasite doldurur. Bu kapasite, belleğin aynı anda kaç adet işi çalıştırabileceğini gösterir. Hız değeri ise bundan farklıdır. Hız değerinin yüksek olması,Belleğin aynı anda yaptığı işleri ne kadar kısa sürede tamamlayacağını gösterir. Bu nedenle DDR3 RAM özellikleri değerlendirilirken hem hız hem de kapasite değerleri aynı anda parametrelerin arasında dahil edilmelidir. 1066 MHz gibi değerler, genel olarak kullanılan RAM teknolojilerinde başlangıç hız değerlerini ifade eder. Yüksek teknoloji ve malzeme kullanımı sayesinde, bu hız değerlerinin üzerine çıkmak mümkündür. Özellikle kullanılan malzemelerin iyi iletkenlik sağlaması ve soğutma teknolojilerinin artması da bu ürünlerin performansını önemli ölçüde artırır. Performans değerlerinin büyük ölçütlerinden biri ise hız değerleridir. Yüksek performanslı bir bellek elde etmek için 32 GB DDR3 RAM gibi yüksek kapasitelere çıkmaya gerek yoktur. Bilgisayarın kullanım amacına uygun olarak düşük kapasiteler için de yüksek performans verileri elde edilebilir. Bu yüksek kapasite değerleri, çok yüksek sistem gereksinimlerine sahip oyun ya da yazılımların kullanımı durumunda gereklidir. Bu nedenle bellek alırken yüksek performans sağlamak için yüksek kapasite değerlerine bakmak yerine yüksek hız değerlerine odaklanmak bilgisayarın akıcı çalışmasını sağlamak için önemlidir. Üstün hız ve performanstan yararlanmak için cihazınıza uygun ürünleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Beğeni Toplayan DDR3 RAM Seçenekleri

Beğeni Toplayan DDR3 RAM Seçenekleri

Bilgisayar donanımları kullanım sırasında enerji harcar. Harcanan bu enerjinin önemli bir kısmı ısıya dönüşür. Isıya dönüşme durumu elektrik enerjisinin donanımda kullanımı sırasında mecburi olarak gerçekleşir. Bu nedenle ısı oluşumunu bir noktaya kadar engellemek mümkündür. Isı oluşumunun engellenmesi mümkün olan noktaya kadar engellenir ve bunun yanında belirli bir miktarda ısınmaya izin verilir. Isınmanın engellendiği bu noktadan sonra ise soğutma teknolojileri kullanılır. Isınmanın engellenmesi için kullanılan soğutma teknolojileri sıvı ya da hava kullanarak olabilir. Bu durum genellikle ekran kartı ve 800 MHz DDR3 RAM modellerinde görülür. Isınan donanımın üzerinden soğuk sıvı geçirilerek sorun çözülebilir. Bu duruma ek olarak donanım üzerine sürekli olarak hava üfleyen bir fan da donanımın belirli sıcaklık değerlerinde tutulması için kullanılabilir. Yüksek ısınma durumu bilgisayarın performansında önemli düşüşlere sebep olur. Bilgisayar kullanımında önemli bir durum da farklı DDR3 anakart girişi ile ilgilidir. Anakart üzerinde bulunan bellek girişine uygun olacak bir donanım kullanılabilir. Bu giriş ile uyuşmayan bir belleğin anakart üzerine monte edilmesi direkt olarak mümkün değildir. Bu montaj işlemi için DDR3 RAM dönüştürücü kullanılır. DDR4 ya da DDR2 girişe sahip bir belleğin DDR3 girişe sahip bir anakart üzerine monte edilmesi ve sonrasında sorunsuz bir şekilde yıllar boyunca kullanılması için DDR3 RAM frekansları çevirici kullanılması gerekir. Bu çevirme işleminden sonra donanım performans değerleri çok büyük oranda aynı kalır. Bu noktada kapasite ve performans verilerinin düşmemesi için kaliteli bir dönüştürücü kullanılması gerekir. Aksi takdirde donanımın orijinal performans değerleri ile dönüştürme sonrasındaki değerleri birbiri ile uyumsuz olur ve bu durum donanımın verimsiz bir şekilde kullanılmasına yol açar.

Bütçenize Uygun DDR3 RAM Fiyatları

Bütçenize Uygun DDR3 RAM Fiyatları

Bu ürünleri satın almadan önce DDR3 RAM tavsiyesi incelemek gerekir. Bu inceleme işlemi, hedeflenen sistem performansına yakın değerleri almak için önemlidir. Farklı hız değerleri ve farklı kapasite değerleri sunan çeşitler arasından uygun olanı seçmek için, diğer kişilerin tavsiyeleri çok şey ifade eder. Trendyol’da bulunan yorumlar, tamamen gerçek müşteri yorumlarına dayanır. Gerçek müşterilerin yaptıkları alışverişlerden sonra girdikleri bu yorumlar kısa ya da uzun süreli kullanım detaylarını içerebilir. Üstelik bu yorumlarda ilk izlenim ve sonrasında donanımın anakarta takılması için gereken bilgiler de yer alabilir. Bu sayede montaj sırasında bir dönüştürücü kullanımı gerekli olacak ise yorumlar sayesinde karar vererek aynı anda dönüştürücü siparişini de vermek mümkün olur. DDR3 RAM gaming önerisi aynı zamanda uzmanlar tarafından da yapılabilir. Farklı ve geniş ürün yelpazesi sunan Trendyol, RGB DDR3 RAM donanımlarını müşterilere sunarak hem pratik kullanım imkanı sağlayan modelleri hem de yüksek performans hedefleyen müşterileri aynı çatı altında buluşturur. Bu sayede tüm müşteri grupları için tek bir noktayı ziyaret etmek, tüm ürünleri incelemek ve ürünler arasında kıyaslama yapmak mümkün hale gelir. Üstelik Trendyol’da bulunan ürün puanlarının tamamı gerçek kişiler tarafından verilir. Bu puanlara bakarak da iki ürün arasında kaldığınız durumlarda net kararlar verebilirsiniz. Bu sayede iki ürünün birbirine göre kıyaslamasını yaparak hangi ürünün isteklerinize ve bütçenize uygun olduğunu belirlemek son derece kolay bir hal alır. Önceden bu ürünü satın alıp kullananların yorumlarını okuyarak diğer detayları öğrenebilirsiniz. Müşteri yorumlarıyla güvenle bu aygıtlara sahip olabilir, istediğiniz maksimum hıza ulaşabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyalar sayesinde, avantajlı fiyatlara 2400 MHz DDR3 RAM bellek ürünlerini incelemek ve almak için Trendyol’u tercih edebilir, tüm ürünleri değerlendirerek sisteminiz için uygun donanıma karar verebilirsiniz. DDR3 RAM fiyatlarını inceleyerek uygun fiyata bu ürünlerden satın alabilirsiniz.