okula dönüşte tam not alacak fırsatlar
okula dönüşte tam not alacak fırsatlar

Okula Dönüş

Okula dönüş alışverişi çocuklu ailelerin hep birlikte yaşadıkları heyecanlı deneyimlerden biridir. Tecrübeli ebeveynler, çocukları için en kaliteli ürünleri araştırarak uygun fiyatlarla almaya çalışır. Öğrencilerin okula dönüş hevesi, cıvıl cıvıl malzemelerin cazibesiyle daha da artar. Her yaştan çocuğa hitap eden her çeşit kırtasiye malzemesi, köklü markaların güvencesiyle sunulur. Teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde birçok sarf malzemesinden oluşan okul eşyaları zaman harcanmadan ve yorulmadan incelenebilir. Kalabalık AVM veya açık çarşılarda mağaza dolaşmak istemeyenler, internet üzerinden kolaylıkla okul alışverişi yapabilir. Filtre modüllerini kullanarak kriterleri belirleyebilir, fiyata veya en çok satılanlara göre çeşitli şekillerde sıralama yapabilirsiniz. Yüzlerce mağazanın binlerce ürününü tek tıkla gezebilen ebeveynler, tek tek ya da setler halinde satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Okula dönüş alışveriş listesi hazır olanlar, evlerinin rahatlığında ve çocuklarıyla birlikte seçenekleri değerlendirerek tüm malzemeleri temin edebilir. Yeni nesil eğitim ve öğretim modelleri güncellendiği için okul ihtiyaçları çeşitleri de değişiklik gösterebilir. Uzaktan eğitimi destekleyen araç gereçler, evlerde farklı ders çalışma ortamları, hijyen için gerekli olan ürünler gibi yeni ihtiyaç kalemleri almak gerekebilir. Kreş veya anaokulu seviyesindeki öğrencilerin bedensel gelişimlerine uygun farklı niteliklerde ürünler bulabilirsiniz. Örneğin jumbo kalemler, hem kurşun hem de boya kalemi seçenekleriyle motor becerileri yeni gelişen küçük çocukların tutma ve kavrama gibi eylemlerini kolaylaştırır. Her bir ihtiyaç kalemi için ayrı mağazaları dolaşmak yerine tüm ürünleri tek çatı altından temin ederek ailenize ve kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitimde Gereken Malzemeler

İlk kez yapılan okula hazırlık alışveriş keyfinin zirvede olduğu zamanlardır. Kreşe giden minik öğrenciler, okul heyecanını ilk kez bu aşamada tadar. Aileler, evden ya da kendilerinden ayrılmak istemeyen öğrencileri teskin etmek için en renkli kırtasiye malzemeleri arasından titizlikle seçim yapar. Özellikle de çocuğun sevdiği hayali kahramanların desenlerine ve figürlü eşyalara ağırlık verilir. Evden ve ebeveynlerden ilk kez ayrı kalmayı başaran öğrenciler, yeni arkadaşlar edinirler. Öğretmen sevgisinin aşılandığı anaokulda hep birlikte sosyal yaşam kurallarını da öğrenirler. Paylaşma gibi olumlu davranışların pekiştirilmesi için anaokul malzemeleri fırsat olarak değerlendirilir ve çocuklar arkadaşlarıyla paylaşmaktan mutluluk duyacağı ürünleri seçer. Özellikle anaokulu ve 1. sınıf okul alışverişi yapılırken çocuğun da malzeme seçimine katılması önerilir. Kendi eşyalarını seçen çocukların özgüvenleri gelişir ve okumak için daha hevesli olurlar. Çekçekli okul çantası kullanmasına siz karar verebilirsiniz ancak desen ve rengini çocuğun seçmesine izin vermelisiniz. Ailece kaliteli zaman geçirme imkanı yaratan alışveriş eylemi, çocuğa farklı kazanımlar da sağlar. Satın alınacak ürünlerin birbirleriyle hangi kriterlere göre kıyaslanacağını öğrenir ve karar verme becerisi kazanır. Örneğin çıtçıtlı dosya alırken hangi renk istediğini sorabilir, beğendiği renklerden alarak ödevlerini keyifle takip etmesini sağlayabilirsiniz. Anaokulu eğitimi sırasında en çok tüketilen malzemelerden biri de renkli fotokopi kağıdı veya renksiz A4 kağıtlardır. Renkli kağıtların kullanılma sebebi, sadece hafta sonları da olsa verilen ödevleri sevdirmek ve çocuğa görev sorumluluğu kazandırmaktır. Küçük öğrenciler için en zor işlerden biri hangi model sırt çantası kullanacağını belirlemektir. Bazı okullarda kitapları eve götürüp getirme işlemi olmasın diye özel dolaplar vardır. Çocuklar kitap ya da defterlerini okula bırakarak sadece ödevlerini eve taşırlar. Bazı okullar ise eşyaların öğrenciyle birlikte eve gidip gelmesini zorunlu kılar. Bu durum çocukların vücutlarına fazladan yük ekleyerek kemik ve kas gelişimini olumsuz etkileyebilir. Üreticilerin çözüm olarak sunduğu tekerlekli okul çantası, küçük çocukları sırtındaki yükten kurtardığı gibi, okul yolunu da eğlenceli hale getirir.

Yeni Okul Döneminde Teknolojik İhtiyaçlar

Eğitim hayatı ilerledikçe ihtiyaç duyulan malzemelerin niteliği de değişir. Okul alışverişi ortaokul seviyesine geldiği zaman animasyon karakterleriyle süslenen renkli malzemelerin yerini sade tonlar alır. Farklı malzemeleri taşımak için kullanışlı olan çok gözlü modeller öne çıkar. Ergenliğe ilk adımların atıldığı dönemlerde kız öğrenciler için şık tasarımlı orta okul çantaları dikkat çekmeye başlarken erkek öğrenciler için pratik kullanım ve sağlamlık önemlidir. Yeni neslin gözdesi olan şarjlı genç okul çantaları, dijital donanım kullanan öğrencilerin listesinde öncelikli ihtiyaçlardan biridir. Sanal ortamlarla senkronize edilen eğitim sistemi, derslere her zaman ve her yerden ulaşımı mümkün kılar. 7. sınıf okul alışverişi ile başlayan elektronik ihtiyaçların, teknolojinin ilerlemesine paralel olarak her sene arttığı görülür. Kreş ve anaokulu döneminde dahi öğretmenler tarafından USB bellek talep edilebilir. Çocukların gün boyu neler yaptığını merak ebeveynler gün içinde ders ve etkinlikler sırasında fotoğraf çekimi ister. Fotoğrafların sosyal medya gibi ortak platformlarda yayınlanması özel izne tabi olduğundan dolayı öğretmenler flash bellek üzerine yükleme yapar. Veliler ay sonunda öğretmene verdikleri harici bellek aracılığı ile bütün aktiviteleri takip edebilir ve çocuğu için hatıra kalacak olan dijital albümü arşivleyebilir. 8. sınıf okul alışverişi zamanında öne çıkan dijital araçlar, derslerin ve ödevlerin takibi için çok önemlidir. Öğrenciler ve öğretmenler için açık olan eğitim bilgi sistemleri, velilerin erişimine de açıktır. Çocukların gelişimini takip etmek isteyen veliler, tablet ya da telefon gibi mobil cihazlarla istedikleri zaman sisteme giriş yapabilir. Gençleri düzenli ders çalışmaya teşvik etmek amacıyla masaüstü bilgisayar modelleri tercih edilebilir. Kullanım şekillerine göre farklı nitelikteki özelliklerle donatılan bilgisayarlar, öğrencilere ders çalışmak kadar dinlenme amacıyla eğlenceli vakit geçirmelerini de sağlar. Orta okul dönemlerini başarıyla bitiren öğrenciler için sırada lise okul alışverişi vardır. Gençliğin ilk adımları olan lise yıllarının heyecanı, alışveriş listesindeki malzemeleri alırken titiz bir seçiciliği de beraberinde getirir. Kimlik arayışlarını oturtmaya çalışan gençler, kendilerini ifade edebildikleri tasarım ve renklere yönelir. Laptop gibi elektronik ürünlerde bile farklı renkler arayabilir, estetik tasarımları tercih edebilir veya güçlü bir donanım arayabilirler. Kulaklık, mikrofon, grafik tablet, şarj kabloları ve geniş hafızalı harici bellekler, lise yıllarında en çok kullanılan elektronik cihazlar arasındadır.

Çocuğunuzun Okul Dönemi Başlangıcında İhtiyacı Olan Her Şey

Çocukların en çok kıymet verdiği şeylerden olan okula dönüş eşyaları, her sene farklı tercihlerle yenilenir. Bir önceki sınıfta çok sevilen çanta, bir üst sınıfa kadar cazibesini yitirir. Büyüdükçe daha da bilinçlenen çocuklar, değişen zevklerini yansıtan ürünlerle kendilerini mutlu hisseder. Temel ihtiyaçlardan biri olan okul çantası bile kişilik özelliklerine uygun olarak özenle seçilir. Ülkemizde öğrenci ve velilere destek olmak için bir takım ihtiyaçlar devlet tarafından karşılanır ancak yoğun tüketim göz önüne alındığı zaman devlet yardımı yeterli değildir. Toplu şekilde yüksek fiyatlara mâl olan bu masraflar öğrenci başına bölünüp dağıtıldığı zaman daha düşük meblağlar ve el birliği ile aşılır. Bu sebeple okul alışverişi için gerekenler eğitim dönemi başlamadan önce ilgili okulun idarecileri tarafından belirlenir. Eksik kalan veya çok tüketilen sarf malzemelerinin bir kısmı bu şekilde karşılanır. Hem öğrenciler için hem de okul için gerekli olan çok sayıda sarf malzemesi bulunur. A4 fotokopi kağıdı eğitim kurumlarında en çok tüketilen sarf malzemesidir. Teknolojik araç gereçlerin zorunlu olduğu yeni dönemde evlerde de A4 kağıtlara olan ihtiyaç artmıştır. Öğrenciler sık sık yazıcıdan baskı almak durumunda kalır. Ders notları, ödevler, proje çalışmaları için görseller basmak zorunda kalan öğretmenler ve öğrenciler, az masraflı kaliteli yazıcılar kullanmalıdır. İlk günden son güne kadar gerekli olan bu ihtiyaçlar, kırtasiye seti şeklinde toplu olarak ya da ayrı ayrı satın alınabilir. Çocukların verimli şekilde eğitim öğretim alması için gereken okula dönüş malzemeleri birçok üründen meydana gelen uzun bir listedir. Temizlik malzemelerinden tahta kalemlerine, yedek kıyafetlerden matara gibi beslenme gereçlerine kadar çeşitli ürünler alınmalıdır. Okula dönüş kırtasiye malzemesi bakımından zengin olsa da beden eğitimi gibi aktiviteler için giyim malzemelerinin satın alınmasını da gerektirir. Gün geçtikçe büyüyen çocukların ve gençlerin eşofman takımı içinde rahat hareket edebileceği kadar bedenine uygun olmalıdır. Dar veya geniş beden kıyafetlerden kaçınılmalı, çok uzun ya da kısa gelen eşofmanlar kullanılmamalıdır. Spor ayakkabı seçimi yapılırken çocuğun cinsiyetine, yaşına, ayak numarasına uygun, kaliteli ve sağlam ürünler tercih edilmelidir.

Evde Konforlu Ders Çalışma Alanları

Öğrencilerin çocuklukla ergenlik arasında eşik atladığı yıllara denk gelen 5. sınıf okul alışverişi, velileri bazı ikilemlerde bırakabilir. Büyüyen çocukların bedensel sağlığı ve ruhsal rahatlığı için 5.sınıf dönemlerinde çocuk odası takımı değiştirilerek genç odası takımlarına geçilir. Ortaöğretim ve lise yıllarında da kullanılması muhtemel olan oda takımlarının dinlenmeye olduğu kadar ders çalışmaya da katkısı olmalıdır. Yeni eğitim öğretim yılı, uzaktan eğitimle örgün eğitimin iç içe geçtiği farklı bir sistemle geliştirilmiştir. Öğrencilerin alışık olduğu eğitim sistemlerine yeni yöntemler eklenmiş, hem veliler hem de çocuklar için farklı bir döneme girilmiştir. Sisteme ayak uydurmaya çalışma sürecinde dikkat dağınıklığını önlemek ve daha yoğun konsantrasyon sağlamak için yaratıcı seçenekler değerlendirilebilir. Her öğrencinin öğrenme yöntemi farklı olduğu için, okulda öğrenen çocukların psikolojik açıdan desteklenmesi okul sırası ile gerçekleştirilebilir. Kendini sınıf ortamında hisseden çocuk, evinin rahatlığında daha iyi öğrenmeye başlayabilir. Çift taraflı yazı tahtası gibi ürünlerle çocuğun ders notu alması eğlenceli hale getirilebilir. Kara tahta, yeşil tahta, beyaz tahta veya akıllı olarak sunulan çeşitli yazı tahtası ayaklı modelleri, oda içerisinde herhangi bir yere kolaylıkla sığar. Duvara monte etmek isteyenler için ayaksız modelleri de bulunan yazı tahtalarının, evde öğrenme eylemlerini keyifli ve etkili kıldığı bilinir. Konforun ön planda tutulduğu çalışma koltuğu mutlaka çocuğun boyuna ve kilosuna göre orantılı olmalıdır. Bedensel rahatsızlık yaratacak derecede yüksek ya da alçak koltuklar kullanılmamalı, bacaklar çalışma masası altına girmeli, ayaklar yere değmelidir. Kreş yaşında olsa bile çocukların odasında mutlaka yaşına uygun kitap bulunmalı, her gün kitap okuması ya da dinlemesi teşvik edilmelidir. Açık ya da kapalı dolapları olan kitaplıkların yardımıyla çocukların organize olmaları ve odalarını düzenli tutma alışkanlığı kazandırılabilir. Yerden tasarruf etmek isteyenler için duvara montajlanan kitaplık modelleri, farklı renkler ve farklı materyaller ile gençlerin seveceği tasarımları ortaya koyar. Takım olarak çocuk odası mobilyası almak istemeyen ebeveynler, eksik ya da değişmesi gereken parçaları ayrı ayrı satın alarak modern bir atmosfer oluşturabilir. Çeşitlilik çok fazla olduğu için her zevke hitap eden çeşitli ebatlarda mobilya bulmak mümkündür.

Her Çeşit Okul & Kırtasiye Malzemeleri Burada

Çocukların kırtasiye alışverişi için günlerce çarşı pazar dolaşmak son derece yorucudur. Çok daha kısa sürede ve yorulmadan binlerce ürünü tarama, fiyatlarına göre sıralama ve güvenli şekilde satın alma şansınız vardır. Güvenilir olan yüzlerce mağazanın tek çatı altında toplandığı Trendyol, alışverişlerde müşteri memnuniyetini en önde tutan platformlardan biridir. Eğitim için gerekli olan kitap kırtasiye veya teknolojik her çeşit ürünü Trendyol sayfalarında kolay şekilde bulabilirsiniz. Ana sınıflarda çocukları geleceğe hazırlayan etkinlikler için ilköğretim ya da lise dengi okullardan daha farklı malzemeler kullanılır. Şöniller, ponponlar, parmak boyaları, düz renk eva, simsiz eva, simli eva, fon kartonlar, oynar gözlü boncuklar gibi kırtasiye ürünleri çok sık tüketilir. Süslenerek hazırlanan etkinlik çalışmaları çocuklar için oyun gibi görünse de aslında her biri konu eğitimlerinin parçasıdır. Bir yandan konuları öğrenirken bir yandan makas ve yapıştırıcı gibi ürünler kullanarak motor beceriler kazanırlar. El kasları tam olarak gelişmediği için yeni nesil öğrenciler jumbo kalem ile yazma alıştırması yapar. Tutma ve çizme gibi eylemleri kolaylaştıran jumbo ebatlar, kuru boya kalemlerinde de dikkat çeker. Ergonomik tasarımları sayesinde geniş yüzeylerin daha kolay boyanması ve çocukların ellerinin yorulmaması sağlanır. Canlı renkleriyle velileri okul yıllarına geri götüren kırtasiye ürünleri temel ihtiyaçlar arasındadır. Okulda olduğu kadar ofislerde de kullanılan poşet dosya veya telli dosya gibi sarf malzemelerinden ataşlara, sümen takımlarından mantar panolara kadar her çeşit ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ödevlerin arşivlenmesi için kolaylık sağlayan körüklü dosya çeşitleri, anaokuldan üniversiteye kadar her öğrencinin dolabındadır. Kullanım amaçlarına göre farklı formlarda satılan lastikli ya da çıtçıtlı dosyalar da her zaman el altında bulunması gereken önemli ihtiyaçlardır. Klasör dosyalar, devlet kurumlarında ve özel işletmelerde evrak arşivleme işinin vazgeçilmez elemanlarıdır. Ders yapmayı keyifli hale getiren gizli kahramanlardan biri de güzel tasarımlı defter çeşitleridir. Kişisel zevklerine göre özel seçilmiş olan defterler, güzel yazmaya ve ödevleri zamanında yapmaya teşvik edici etkenler arasındadır. Trendyol’da dijital ya da manuel olarak kullanılan mekanik ve elektronik binlerce ürünü bulabilir, bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Her Çeşit Okul & Kırtasiye Malzemeleri Burada

Yeni başlayanlar için ‘Okul alışverişi nasıl yapılır?’ sorusu muamma gibi görünse de birkaç ipucu sayesinde rahatlıkla atlatabilirsiniz. Başlangıçta ilk ihtiyacınız olan şey eksiksiz bir okul alışverişi listesi hazırlamaktır. Bunun için öncelikle okul yönetimi veya öğretmenlerle görüşebilirsiniz. Çevrenizdeki velilerle iletişim kurarak liste dışında lazım olan ürünler hakkında da fikir edinebilirsiniz. Kırtasiye malzemesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey sağlık prosedürlerine uygun olarak üretim yapan köklü ve bilinen markaları tespit etmektir. Kendini kanıtlamış olan büyük markalar, çocukların sağlığını tehdit etmeyen birinci kalite hammadde kullanarak okul setleri hazırlar. Ürünlerde kanserojen madde kullanılmadığından emin olmak için marka, üretim yeri, varsa üretim tarihi ve tavsiye edilen son kullanma tarihlerine bakmak gerekir. Beslenme çantası, beslenme kabı ve suluk gibi plastik malzemelerin kokusuna bakılmalı, sıcak su ile dezenfekte niteliği aranmalıdır. Özellikle boya ve oyun hamuru gibi kimyasal ürünlerin içeriklerine dikkat edilmelidir. Elleri ile gözlerine ve ağızlarına dokunan öğrencilerin tenleriyle bütün gün temas eden eşyalar titizlikle seçilmelidir. Eğitim kurumunun yönetim şekline ve sınıfa göre bir çok ürün değişkenlik gösterse de her seviyede gerekli olan belli başlı ürünler vardır. Bu ürünleri tek tek almakla uğraşmak istemeyen ebeveynler okula dönüş seti paketlerini inceleyebilir. Çok çocuklu aileler için tüm kardeşlerin malzemelerini seçmek zorlayıcı olabilir. Çoklu ambalajlar halinde sunulan kalemler, defterler, silgi ve kalemtraşlar, okula dönüş kampanyası yapan firmaların ürün listelerinde mutlaka bulunur. Set halinde bu ürünlerden temin ederek alışveriş işini kısa sürede ve toplu şekilde halledebilirsiniz. Kampanyalardan faydalanarak aldığınız okul alışverişi seti elinize ulaştığı zaman ürünleri tek tek kontrol etmeniz önerilir. Farklı markaların bir araya toplanmasıyla oluşturulan setlerde kaliteli ve kalitesiz ürünler bir arada sunulmuş olabilir. Olumsuz sonuçlanan herhangi bir alışverişte geri verme hakkınızın olduğunu unutmamalı, satıcıyla iletişime geçerek iade prosedürünü başlatmalısınız. Okul alışverişi fiyatları ürünlerin markasına ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Kısıtlı bütçelerin uygun fiyatlara rahatlıkla ulaşabilmesi için akıllı sıralama seçenekleri kullanılabilir. Artan fiyata göre sıralama yaptırarak aradığınız ürünün hangi satıcıda daha uygun listelendiğini görebilirsiniz. Trendyol’da çok cazip olan akıllı tahta fiyatları, eğitime katkıda bulunmak isteyen üreticilerin sunduğu kolaylıklardan biridir. Beğendiğiniz ürünlerin indirimlerini takip ederek kampanya dönemlerinde daha uygun fiyatla sahip olabilirsiniz.

Kırtasiye Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni başlayanlar için ‘Okul alışverişi nasıl yapılır?’ sorusu muamma gibi görünse de birkaç ipucu sayesinde rahatlıkla atlatabilirsiniz. Başlangıçta ilk ihtiyacınız olan şey eksiksiz bir okul alışverişi listesi hazırlamaktır. Bunun için öncelikle okul yönetimi veya öğretmenlerle görüşebilirsiniz. Çevrenizdeki velilerle iletişim kurarak liste dışında lazım olan ürünler hakkında da fikir edinebilirsiniz. Kırtasiye malzemesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey sağlık prosedürlerine uygun olarak üretim yapan köklü ve bilinen markaları tespit etmektir. Kendini kanıtlamış olan büyük markalar, çocukların sağlığını tehdit etmeyen birinci kalite hammadde kullanarak okul setleri hazırlar. Ürünlerde kanserojen madde kullanılmadığından emin olmak için marka, üretim yeri, varsa üretim tarihi ve tavsiye edilen son kullanma tarihlerine bakmak gerekir. Beslenme çantası, beslenme kabı ve suluk gibi plastik malzemelerin kokusuna bakılmalı, sıcak su ile dezenfekte niteliği aranmalıdır. Özellikle boya ve oyun hamuru gibi kimyasal ürünlerin içeriklerine dikkat edilmelidir. Elleri ile gözlerine ve ağızlarına dokunan öğrencilerin tenleriyle bütün gün temas eden eşyalar titizlikle seçilmelidir. Eğitim kurumunun yönetim şekline ve sınıfa göre bir çok ürün değişkenlik gösterse de her seviyede gerekli olan belli başlı ürünler vardır. Bu ürünleri tek tek almakla uğraşmak istemeyen ebeveynler okula dönüş seti paketlerini inceleyebilir. Çok çocuklu aileler için tüm kardeşlerin malzemelerini seçmek zorlayıcı olabilir. Çoklu ambalajlar halinde sunulan kalemler, defterler, silgi ve kalemtraşlar, okula dönüş kampanyası yapan firmaların ürün listelerinde mutlaka bulunur. Set halinde bu ürünlerden temin ederek alışveriş işini kısa sürede ve toplu şekilde halledebilirsiniz. Kampanyalardan faydalanarak aldığınız okul alışverişi seti elinize ulaştığı zaman ürünleri tek tek kontrol etmeniz önerilir. Farklı markaların bir araya toplanmasıyla oluşturulan setlerde kaliteli ve kalitesiz ürünler bir arada sunulmuş olabilir. Olumsuz sonuçlanan herhangi bir alışverişte geri verme hakkınızın olduğunu unutmamalı, satıcıyla iletişime geçerek iade prosedürünü başlatmalısınız. Okul alışverişi fiyatları ürünlerin markasına ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Kısıtlı bütçelerin uygun fiyatlara rahatlıkla ulaşabilmesi için akıllı sıralama seçenekleri kullanılabilir. Artan fiyata göre sıralama yaptırarak aradığınız ürünün hangi satıcıda daha uygun listelendiğini görebilirsiniz. Trendyol’da çok cazip olan akıllı tahta fiyatları, eğitime katkıda bulunmak isteyen üreticilerin sunduğu kolaylıklardan biridir. Beğendiğiniz ürünlerin indirimlerini takip ederek kampanya dönemlerinde daha uygun fiyatla sahip olabilirsiniz.

Okul Alışverişi Maliyeti Ne Kadar?

Okul alışverişinin maliyeti listenizdeki malzemelerin sayısına, niteliğine ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Bütçenize uygun ürünlerden satın alarak ortalama maliyeti düşürebilirsiniz.

Okula Dönüş İçin Ne Zaman Alışveriş Yapılmalı?

Derslerin işlenmesi ortalama olarak ilk bir haftadan sonra başlar. Eğitim sürecinde kesin olarak lazım olan bazı araç gereçler bellidir. Bu tür ürünleri çevrimiçi satın alıyorsanız kargo teslim süresini göz önünde bulundurarak mümkün olduğu kadar erken almalısınız. Okullar açıldıktan sonra öğretmenler tarafından özel olarak istenen malzemeler olacaktır. Bunların temin edilmesi için yeterli süre tanınır. Acele etmeden sakin sakin alışveriş yapmalı, çok geç kalmamaya da dikkat etmelisiniz.