Kitaplar

Okul Giyim

Okul Alışverişinde İhtiyacınız Olan Her Şey Trendyol’da!

Yaz tatilinin bitmesiyle ebeveynlerde okul alışverişi telaşı başlar. Eylül’ün başlarında açılan okullar, ilkokuldan ortaokula, liseden üniversiteye kadar farklı kademelerde eğitim gören öğrenciler için yeni kalemlerin, defterlerin, silgilerin, çantaların alındığı bir süreci kapsar. Eğitim öğretim yılında kalemlik setleri çocukların ve gençlerin ilgisini çeker. Özellikle çocukların beğenisini kazanan Küçük Prens, gökkuşağı ve çizgi film karakterleri kalem kutusu tasarımlarında kullanılır. Çocukların ilgisini çeken bu ürünleri yeni öğretim yılında satın alarak onları mutlu edebilirsiniz. Her eğitim ve öğretim yılının başlangıcında ebeveynler zorlu bir alışveriş sürecine girer. Online alışverişin gelişmesiyle birlikte artık kırtasiye alışverişi yapmak yorucu bir süreç olmaktan çıkar. AVM’leri ve kırtasiyeleri tek tek dolaşmakla vakit kaybetmeden beğendiğiniz kırtasiye ürünlerini yüzlerce marka ve ürün çeşitliliği arasında kolaylıkla bulabilirsiniz. Keyifli ve eğlenceli bu alışveriş sürecine çocuklarınızı da dahil ederek kısa sürede beğendiği ürünleri satın alabilirsiniz. Okulların açılmasıyla birlikte ödevler ve çizimler her kademe eğitimde yoğunlaşır. Farklı renklere sahip A4 kağıtçeşitleri anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için çizim yapmak ve ödev yazmak için sıklıkla kullanılır. Üniversite öğrencileri de A4 fotokopi kağıdını makalelerin ve ders notlarının çıktısını almak için tercih edebilir. Eğer evinizde yazıcı varsa top kağıt alarak uzun süre internetten istediğiniz makaleleri ve örnek çalışmaları çıkarabilirsiniz. Yeni eğitim ve öğretim yılının alışverişini zengin marka ve ürün çeşitliliği sayesinde kısa sürede yapabilirsiniz.

Okula Dönüş Alışverişinde Öne Çıkan Ürünler

Eğitim hayatının her kademesi için farklı eşyalara ihtiyaç duyulur. Okula dönüş alışverişi yapacak miniklerin heyecanı büyüklere göre daha fazladır. Miniklerin heyecanına ve sevincine ortak olmak isteyen ebeveynler, kalem çantası, yazı tahtası, boyama kitapları, pastel boya, eğitici ve öğretici bilgi kartları hediye alabilir. Çocukların sevdikleri karakterler ürünlerin tasarımlarında kullanılır. Beslenme çantası modelleri arasında suluklu, çift kapaklı, pembe, Winx Club, Frozen, Power Players kabartmalı, Kral Şakir ve Lol Bebek tasarımlar öne çıkar. Çocuk beslenme kabı çocuğunuzun okulda gün içinde atıştırması için gıdaları koyabileceğiniz ürünlerin başında gelir. Alışverişlerin vazgeçilmez parçası çocuk beslenme kutusu ile anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyelerindeki çocuğunuza kahvaltı ve öğle yemeği hazırlayabilirsiniz. Aynı tasarımlara sahip beslenmeli okul çantası ebeveynlere seçimlerinde büyük kolaylık sağlar. İlkokul çantası beslenmesi içerisinde farklı boyutlardaki saklama kaplarını rahatlıkla alabilir. Kız çocukları pembe ve bebekli çantaları; erkekler ise süper kahramanlı ürünleri tercih edebilir. Okul beslenme kutusu çocukların sağlıklı ve doğru beslenmeleri için önemli parçalardır. Öğle yemeğini, suyunu ve meyvesini bu ürünlere koyup gün içinde sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Anaokulu beslenme kutusu çeşitlerinde Hello Kitty, Spiderman, Super Hero, Angry Birds, Uzay ve Astronot tasarımı, Disney Cars, Miraculous karakterleri ve Barbie Bebek gibi seçenekler bulunur. Çocukların hoşuna giden bu tasarımları alabileceğiniz gibi sade ve renkli ilkokul çantası beslenmeli modeller de onların ihtiyacını rahatlıkla karşılar. Okul için alışveriş yaparken konforlu çalışma alanları için çalışma masası, sandalye, masa lambası, hava temizleyici gibi ürünleri alabileceğiniz gibi derslere yardımcı olması için; masal&öykü kitabı, eğitici kitaplar, planlayıcılar, ajanda ve defter de satın alabilirsiniz. Okul için alışverişi yaparken bilgisayar, tablet, monitör, yazıcı ve kulaklık gibi teknolojik ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Öğrenci Alışverişinde Dikkat Çekici Ürünler

Öğrenci alışverişi yapılırken yaş grubu esas alınmalıdır. Her öğrencinin eğitim hayatında ihtiyaç duyacağı ürünler farklılık gösterir. Çocukların okulla ilk tanıştığı yer olan anaokulları için okul öncesi kırtasiye alışverişi yapabilirsiniz. Anasınıfı okul alışverişi için pastel boya, sulu boya, resim defteri, boyama kalemleri, oyuncak hamur, boyama kitapları, silgi ve kalem satın alabilirsiniz. İlkokul alışverişi tercihlerinde okuma yazma setleri, fosforlu kalem setleri, hikaye kitabı, duvar panosu, etiketler, Kral Şakir serisi, yapıştırıcı, keçeli kalem, Türkçe kitabı ve Matematik kitabı ön plana çıkar. Ortaokul alışverişi için hazırlık seti, makas, atlas, masaüstü planlayıcılar, hesap makinesi, okul forması, ayakkabı ve sırt çantası ideal bir seçim olabilir. Ortaokul okul alışverişi seçimlerinde eşofman takımı, tişört, sweatshirt, alt üst giyim, çorap ve suluk&matara ürünlerini de tercih edebilirsiniz. 4. sınıf, 5. sınıf, 7. sınıf okul alışverişi yaparken çocukların ihtiyaçlarına ve beğenilerine göre seçim yapmak doğru ürünlerin alınmasını sağlar. Lise okul alışverişi için üniversiteye hazırlık kitapları, defter, kalem, spor ayakkabı, tişört, pantolon, ceket, gömlek ve teknolojik cihazlar satın alabilirsiniz. 9. sınıf, 12. sınıf okul alışverişi seçiminde kitaplık, genç odası takımları, çalışma masası ve aydınlatma gereçleri öne çıkar. Üniversite öğrencileri üniversite okul alışverişi yaparken çalışma masası, sandalye, versatil kalem, dolma kalem, uç, ajanda, laptop çantası, ALES kitapları, YDS hazırlık kitapları ve KPSS kitapları tercih edebilir. Öğrenci evinde yaşayan çocuğunuz için çaydanlık, tencere, tabak, çatal kaşık seti, kupa, kettle, mobilya, kitaplık ve masa gibi okul alışveriş eşyalarını uygun fiyatasatın alabilirsiniz.

Okul Alışverişine Özel Kampanyalar

Çocuk okul alışverişi çocukların her okul döneminde yapmaktan zevk aldıkları aktivitelerin başında gelir. İlkokuldan üniversiteye kadar her sınıf için farklı ürünler okul alışverişi kampanya zamanlarında indirimli fiyatlarla satışa sunulur. Okul alışverişi indirim günlerinden yararlanarak çocuğunuzun ihtiyacı olan ürünleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. Erkek okul alışverişi için kırtasiye malzemeleri dışında pantolon, gömlek, ayakkabı, sırt çantası, polo yaka tişört, eşofman takımı ve farklı eğitimlerden oluşan eğitim serilerinden hediye edebilirsiniz. Bu eğitim serilerinde akıl ve zeka oyunları, bilgisayar programcılığı ve İngilizce eğitimi seçeneklerini bulabilirsiniz. Üniversite öğrencileri için kendilerini geliştirebilecekleri bu eğitim serileri ideal bir seçim olabilir. Okul kırtasiye alışverişi çeşitlerinde defter, kalem, ajanda, kurşun kalem, pastel boya, uçlu kalem, uç, silgi, tükenmez kalem, makas, zımba, sunum&planlama, masaüstü gereçleri, dosyalama ve kağıt ürünleri öne çıkar. İlkokul okul alışverişi yapılırken farklı kademlerde hazırlanan ürünlerden faydalanabilirsiniz. Online okul alışverişi yüzlerce marka ve ürün çeşitliliğini müşterilerine sunar. Okul alışveriş seti içerisinde pastel boya, boyama kalemi, keçeli kalem, kırmızı kalem, kurşun kalem, kalemtıraş ve silgi bulunur. İnternetten alışveriş yaparken set halinde ihtiyaç duyulan tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yeni okul alışverişi yapacaksanız da müşteri yorumlarını ve değerlendirmelerini dikkate alabilirsiniz. Önceden bu ürünleri kullananlar tecrübelerini yorumlar sayesinde diğer müşterilere aktarırlar. Siz de Trendyol’daki okula dönüş kampanya ve indirimlerinden faydalanarak avantajlı fiyatlarla uygun okul alışverişi yapabilirsiniz.

Okul Alışverişi İçin Neler Gereklidir?

Okul için yapılan listeler ihtiyaçlara ve çocukların yaşına göre değişir. Kırtasiye malzemeleri, forma, spor ayakkabı, çorap, ders kitapları, yardımcı kitaplar, çizgili ve kareli defterler, müzik defteri, resim defteri, fotokopi kağıdı, silgi, makas ve zımba satın alabilirsiniz.

Okula Dönüş Alışverişi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Eylül ayının ortalarında başlayan eğitim için okulların açıldığı ilk hafta alışveriş yapılabilir. Okul kıyafetleri önceden belirlendiği için okulların açılmasını beklemeden okul kıyafet alışverişi yapabilirsiniz. Diğer malzemeler için öğretmenlerin özel talepleri göz önünde bulundurularak alışveriş için okulların açılmasını beklenebilir.

5. Sınıf Okul Malzemelerinde Neler Olmalıdır?

Çocuğunuz 5. sınıfa başlayacak ise kalem, defter, etiket, yapıştırıcı, suluk, makas, çıtçıtlı dosya, boyama kalemleri, resim defteri, cetvel, yazım kılavuzu, deyimler ve atasözleri, pastel boya, hikaye kitabı, ve İngilizce yardımcı kitapları satın alabilirsiniz.