İlgili Kategoriler
Genişlik
Renk
Fiyat
Derinlik
Ölçü
Yükseklik
Materyal
Stil
Tema / Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Çalışma Masası

" araması için 6573 sonuç listeleniyor

Çalışma Masası Modelleri ve Fiyatları

Ev ve ofis dekorasyonlarında kendinize çalışabileceğiniz bir ortam yaratmak son derece önemlidir. Özellikle evden çalışıyorsanız bu alanı motivasyonunuzu artıracak şekilde tasarlamanız gerekir. Yaşam alanınızı kitaplık, koltuk, çalışma masası ve çalışma koltuğu ile dekore edebilirsiniz. Bu eşyaların arasından öne çıkan ise masa olabilir. Çalışma masası hem konforunuz hem de motivasyonunuz için oldukça önemlidir. Rahat edemediğiniz bir masada çalışmak pek mümkün olmayabilir. Bu yüzden çalışma masanızı boyut, fonksiyon ve materyal gibi önemli ayrıntıları inceleyerek tercih etmeniz tavsiye edilir.

Hiç zorlanmadan tercih edebileceğiniz klasik çalışma masası modelleri vardır. Dikdörtgen çalışma masası genellikle oldukça uzun olduğu için tercih edilir. Size istediğiniz alanı sunabilecek kapasiteye sahiptir. Hatta bu ürünler 3 kişilik çalışma masası olarak da kullanılabilir. 3 kişinin rahatlıkla çalışabileceği bu eşyalar odanıza kolaylıkla sığabilir. Biraz daha uzun bir ürün seçerseniz 4 kişilik çalışma masası olarak da kullanabilirsiniz. Hem evde hem de ofiste tercih edebileceğiniz bu klasik modeller iş ve okul hayatındaki başarınızı artırmaya yardımcı olur. Klasik model olarak nitelendirebileceğimiz bir diğer ürün ise beyaz çalışma masasıdır. Bu masalar odanızı daha aydınlık gösterir ve sade tarzı benimseyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Klasik dikdörtgen modellerin yanı sıra oval, kare, uzun ve mini gibi pek çok çalışma masası çeşidi vardır. Ayrıca birbirinden renkli çalışma masaları bulmak da mümkündür. En sevdiğiniz renkleri çalışma alanınızda kullanmak sizin motivasyonunuzu oldukça artırır. Bir eşya satın alırken şekil ve renk gibi unsurların yanı sıra üretim materyali ve işlevselliği de göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle ürünü nasıl bir oda için aldığınıza dikkat etmelisiniz. Eğer ofiste kullanmak için bir masa arıyorsanız daha uzun, ahşap veya metalden üretilen sade modelleri tercih edebilirsiniz. Eviniz için bakıyorsanız kendi zevkiniz, kullanım amacınız ve odanın boyutu doğrultusunda renkli, mermer veya plastik çalışma masası modellerini inceleyebilirsiniz. Doğru çalışma masası sayesinde okul hayatınızda veya kariyerinizde çok daha başarılı olabilirsiniz.

Çalışma Masası Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çalışma Masası Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çalışma masası modelleri pek çok farklı alan ve ihtiyaç doğrultusunda tasarlanıp üretilir. Bu ürünler genellikle ev ve ofis için tercih edilirken kütüphane ve kafe gibi alanlarda da kullanılır. Bu alanlar için tercih edilebilecek birbirinden farklı çalışma masası modelleri vardır. Bu eşyaların formları değiştikçe özellikleri de farklılaşır. Ofis ve ev için tercih edilen modellerin başında kitaplıklı çalışma masası gelir. Bu ürün kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz bir masadır. Bu sayede iki adet farklı ürün almak zorunda kalmazsınız. Masada durmasını istemediğiniz eşyaları raflara kaldırarak daha derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece dağınık bir görüntü oluşmaz ve işinize kolayca odaklanırsınız.

Evinizdeki büyük odaya ya da ofisteki toplantı odasına uzun ve geniş bir masa almak istiyorsanız 2 metre çalışma masası modellerini inceleyebilirsiniz. Bu masalar kalabalık çalışma grupları için son derece idealdir. Bu uzunluktaki bir ürün üzerinde 5 veya 6 kişi oldukça rahat bir biçimde çalışabilir. Özellikle ofiste çalışma arkadaşlarınızla beyin fırtınası yaparken bu masanın etrafında toplanabilirsiniz. Dikdörtgen, uzun ve geniş ürünlerin yanı sıra oval çalışma masası da büyüklüğüne göre hem kalabalık çalışma gruplarının hem de ofis çalışanlarının rahat edebileceği bir üründür. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan bu ürünler sayesinde hem evinizde hem de iş yerinizde daha keyifli bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.

Uzun ve geniş modellerin yanı sıra ihtiyacınız doğrultusunda daha küçük ve az yer kaplayan masaları da de tercih edebilirsiniz. Mini çalışma masası oldukça ufak bir üründür. Eğer evdeki odanızda veya ofisinizde yeterli yer yoksa bu eşyayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu ürün hem size konfor alanı sağlar hem de motivasyonunuzun artmasına yardımcı olur. Bu modelin yanı sıra katlanabilir çalışma masası da az yer kaplayan ürünlerden bir tanesidir. Özellikle yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen bu ürünün kullanımı oldukça pratiktir. İşiniz bittiğinde katlayıp bir kenara koyabileceğiniz bu masalar, yer kaplamaz. Ayrıca bu eşyayı dilediğiniz odaya götürebilirsiniz. Böylece evinizin farklı bölümlerinde çalışma fırsatına erişmiş olursunuz.

Çalışma Masası Modellerinin Kullanım Fonksiyonları Nasıldır?

Çalışma Masası Modellerinin Kullanım Fonksiyonları Nasıldır?

Çalışma masalarının fonksiyonları modellere göre değişkenlik gösterir. Ev tipi çalışma masasının evinizdeki eşyalarla uyumlu olmasını isteyebilirsiniz. Hatta bu ürünün evlerde çok fazla yer kaplamaması da birçok kişi tarafından arzu edilir. Ev için genelde küçük modeller tercih edilir. Geniş bir alana sahip değilseniz bu ürünler sizin için son derece idealdir. Bu ürün tek kişilik çalışma masası olarak da rahatlıkla tercih edilebilir. Bu model özellikle öğrenciler tarafından kullanılabilecek oldukça fonksiyonel bir eşyadır.

Çok kullanışlı modellerin arasında l çalışma masası yer alır. Bu ürün çalışma odanızın iki duvarını kaplayabilir. İki kısa veya uzun parçadan oluşan bu eşya, duvarın tam köşesine gelecek şekilde konumlandırılır. Bu ürünü kitaplıklı, çekmeceli veya dolaplı olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Böylece kitaplarınız ve evraklarınız masa üstünde kalmaz. Daha toplu bir çalışma alanı yaratmak için son derece ideal bir üründür. Bu masayı hem çalışmak için hem de bilgisayarınızı koymak için kullanabilirsiniz.

Çekmeceli çalışma masası hem evde hem de ofiste rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Bu model sayesinde fazla eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Çalışma alanınızın veya ofisinizin daha toplu görünmesi için bu tarz bir ürün tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu tip bir eşya, iki kişilik çalışma masası olarak da kullanılabilir. Bu ürün sayesinde evde veya ofiste bir arkadaşınızla yanyana rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Alanınız genişse 4’lü çalışma masası modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu ürün sayesinde evde tek başınıza ya da arkadaşlarınızla verimli bir şekilde ders çalışabilirsiniz. Evin yanı sıra kütüphane veya kafede bu tür bir masa bulmak oldukça kolaydır. Bir proje üzerinde 3 veya 4 kişi çalışıyorsanız ya da bir sınava arkadaşlarınızla hazırlanmak istiyorsanız bu tarz bir ürün tercih etmeniz size oldukça kolaylık sağlar.

Kullanım Alanına Uygun Çalışma Masası Tercihi Nasıl Yapılır?

Kullanım Alanına Uygun Çalışma Masası Tercihi Nasıl Yapılır?

Kullanım alanına uygun çalışma masası tercih etmek için dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar vardır. Bunların başında ürünün boyutu, materyali, rengi, kullanım amacı ve konumlanacağı alanın genişliği gelir. Evinizin bir bölümünü çalışma odası olarak dizayn edecekseniz tüm parçaları renginden materyaline kadar uyumlu seçmeniz gerekir. Ev çalışma masasını koyacağınız yeri belirledikten sonra boyutları ve materyali uygun olan bir ürün aramaya başlayabilirsiniz. Çalışma odanızı sade renkler ile dizayn ediyorsanız asil ve şık görünüme sahip siyah çalışma masası modellerini tercih edebilirsiniz. Odanızın havasını değiştiren bu ürün seçtiğiniz her renk mobilya ile kolayca uyum sağlar. Daha yumuşak renkli bir ürün isterseniz gri çalışma masası modellerini de inceleyebilirsiniz. Ara bir renk olan bu modeli daha canlı renkli mobilyalar ile de kombinleyebilirsiniz. Daha iç açıcı bir ürün tercih etmek isterseniz eskitme beyaz çalışma masası çeşitlerine göz atabilirsiniz. Eskitme olan bu ürünler, odanızda vintage bir hava yaratır.

Eğer bir çocuğunuz varsa onun odasına ders çalışma masası koyarak daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Okul çağındaki çocukların kendi masası olması son derece önemlidir. Ödevlerini yaparken ya da sınava çalışırken masa üzerinde çalışmayı alışkanlık hâline getirmiş olan çocuklar hedeflerine daha emin adımlarla ilerler. Eğer oda renkli olacak şekilde dizayn edilmiş ise beyaz ders çalışma masası ya da krem rengi çalışma masası modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece farklı renklerin arasında yer alan açık tonlar çocuğunuzun dikkatini çeker ve masa başında uzun süre vakit geçirmesine yardımcı olur.

Eğer ürünün bulunacağı oda son derece sade bir biçimde dizayn edilmiş ise daha renkli bir çalışma masası da seçebilirsiniz. Çocuklar renkli eşyaları sever. Daha enerjik ve pozitif bir alan yaratmak için turuncu çalışma masası modellerine bakabilirsiniz. Daha sıcak tonlarda bir ürün arıyorsanız kırmızı çalışma masaları beklentilerinize cevap verir. Bu modellerin yanı sıra daha soğuk tonlarda bir eşya isterseniz tercihinizi mor çalışma masasından yana kullanabilirsiniz. Huzur verici bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız turkuaz çalışma masası modellerini inceleyebilirsiniz. Kendiniz ya da çocuğunuz için renkli bir çalışma masası tercih ederek daha yüksek verim elde edebilirsiniz.

Çalışma Masası Materyallerine Göre Kaliteleri Nasıldır?

Çalışma Masası Materyallerine Göre Kaliteleri Nasıldır?

Çalışma masasını materyallerine göre tercih ederken ne kadar sağlam ve kaliteli olduğuna bakmanız gerekir. Ahşap çalışma masası sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Bu model sayesinde çalışma alanınız son derece şık ve modern görünür. Oldukça kaliteli bir materyal olan ahşap, masanın son derece sağlam olmasını sağlar. Ahşap ürünlerin yapımında kullanılan birtakım ağaçlar vardır. Bunlardan elde edilen materyaller masif yani işlenmemiştir. Bu materyal ahşap ile karıştırılabilir. Masif çalışma masası uzun yıllar boyunca dayanıklılığını ve formunu korur. Bir diğer kullanılan materyal ise ceviz ağacıdır. Bu ağaç kendine has bir dokuya ve çizgilere sahiptir. Bu yüzden üreticiler materyalin doğal görünümünü korur. Ceviz çalışma masası da son derece sağlam bir üründür. Bu model şık bir görünüme sahip olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir.

Çam çalışma masası modelleri de birçok kişinin ilgisini çeker. Bu materyal kullanılarak üretilen ürünler bir hayli dayanıklı olur. Çam ağacını işlemek ve boyamak kolaydır. Bu yüzden bu materyal ahşap bir masa üretmek için son derece idealdir. Türkiye’de yaygın bir şekilde bulunan meşe ağacından da çalışma masası yapılır. Bu materyal diğerlerine nazaran biraz daha zor işlenmesine rağmen ortaya çıkan meşe çalışma masası son derece sağlamdır. Çalışma masalarının üretim aşamasında tercih edilen bir diğer malzeme ise mdf’dir. Orta yoğunluklu lif levha olarak da anılan bu materyal yumuşak ve sert ağaçların çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile ortaya çıkar. Mobilya sektöründe yaygın olarak kullanılır. Mdf çalışma masası modellerinden bir tanesini tercih ederek yaşam alanlarınıza şık bir hava katabilirsiniz.

Ahşap olanların yanı sıra metal çalışma masası modelleri de sıklıkla tercih edilir. Oldukça sert bir yapıya sahip olan söz konusu model genelde siyah renktedir. Ahşap başta olmak üzere pek çok renge uyum sağlayan bu masa hem şık hem modern bir görünüme sahiptir. Metal/ahşap karışımı çalışma masası oldukça yaygındır. Metal ayaklı çalışma masasının gövdesi genelde açık veya koyu kahverengi olur. Oldukça kullanışlı ve pratik olan bu ürünü hem evde hem de ofiste kullanmak için tercih edebilirsiniz. Metalin yanı sıra mermer de çalışma masalarının üretim aşamasında yaygın bir biçimde tercih edilen malzemelerdendir. Son derece doğal bir materyal olan mermer epey dayanıklıdır. Mermer çalışma masası uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ayrıca bu ürünün temizlenmesi çok kolaydır. Plastik masalar ahşap veya metal benzerleri kadar olmasa da oldukça sağlamdır. Bir hayli hafif olan söz konusu ürünleri dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz.

Standart Çalışma Masası Boyutları Nasıl Olur?

Standart Çalışma Masası Boyutları Nasıl Olur?

İdeal çalışma masası boyutları sizin kullanım amacınız ve alanınız doğrultusunda değişkenlik gösterir. Eğer çok geniş bir alana sahip değilseniz 80 veya 90 cm çalışma masalarını tercih edebilirsiniz. Yaşam alanınızda daha büyük bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız 100 cm çalışma masası satın alabilirsiniz. Biraz daha büyük bir masa isterseniz de 110 cm çalışma masası modellerini inceleyebilirsiniz. Bu ürünler genellikle oval, yuvarlak, dikdörtgen ya da kare olur. Katlanabilir masa veya mini masa olarak da geçen bu ürünler evlerde sıklıkla tercih edilen eşya çeşitleri arasında yer alır. 110 x 70 cm çalışma masası evde çalışanlar ve öğrenciler için son derece ideal boyutlara sahiptir. 120 cm çalışma masası modellerini ise odanızda yeterli alan varsa tercih etmeniz tavsiye edilir.

Daha geniş alanlar için 140 cm çalışma masası da tercih edilebilir. Bu boyuttaki bir ürün çekmeceli veya dolaplı olabilir. Böyle bir modelin üzerinde yeterli alan açmak için fazla eşyaları rahatça bölmelerin içine yerleştirebilirsiniz. 140 x 60 cm ve 140 x 70 cm çalışma masası ise yaygın olarak tercih edilen ürünler arasında yer alır. Uzun ve ince olan bu eşyalar evinizde son derece şık ve modern durur. Evde veya ofiste daha geniş bir alanınız varsa 150 cm çalışma masası modellerine de göz atabilirsiniz. Bu ürünlerde kitaplık da bulunabilir. Böylece evraklarınızı veya kitaplarınızı raflara kaldırabilirsiniz. Sıkça tercih edilen ürünlerden biri de 160 x 80 cm çalışma masasıdır. Bu boy hem çalışmak için hem de bilgisayarınızı koymak için idealdir. Bu uzun ve geniş masa sayesinde hem bilgisayardaki işlerinizi halledebilirsiniz hem de evraklarınızı inceleyebilirsiniz. Daha büyük bir masa isterseniz 180 cm çalışma masası hem ev hem de ofis için idealdir. Bilgisayar, kitap, evrak ya da süs eşyalarınızı bu masaya rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Çalışma Masası Modellerine Göre Fiyat Aralıkları Nasıldır

Çalışma Masası Modellerine Göre Fiyat Aralıkları Nasıldır

Çalışma masası fiyatlarını üretim materyali, boyut ve tasarım gibi pek çok unsur etkiler. Plastik malzemeden üretilen masalar ahşap ürünlerden çok daha uygun fiyatlıdır. Öğrenci evinde tercih edilen bu ürünler oldukça pratiktir. Bu modeller üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz ve yemeğinizi yiyebilirsiniz. Metal ve ahşap karışımı ürünler ise sadece ahşap materyalden üretilen çalışma masalarına oranla daha uygun fiyatlara sahiptir. Son derece dayanıklı olan bu modeli hem öğrenciler hem de evden çalışanlar tercih edebilir. Ahşap ürünler kullanılan ağaca bağlı olarak kendi içinde de değişkenlik gösterir. Mdf çalışma masası fiyatları çam ağacından üretilen masalardan daha yüksek olabilir.

Ders çalışma masası fiyatları da ürünün boyutlarına göre farklılık gösterir. Hem çok fazla kitabınız hem de dar bir yaşam alanınız varsa bir adet küçük çalışma masası ve ayrı bir kitaplık tercih edebilirsiniz. Bu noktada kitaplıklı çalışma masası modellerini de değerlendirebilirsiniz. Böylece iki ürünün kaplayacağı yerden tasarruf etmiş olursunuz. Raf, çekmece ve dolap gibi bölmeler bir masanın fiyatlandırılma aşamasında önemli bir role sahiptir. Bütçenize, zevkinize ve kullanım amacınıza uygun çalışma masasını Trendyol’da yer alan filtreleri kullanarak kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Çalışma masası nasıl olmalı sorusunun yanıtında özellikle ebatlarına dikkat edilmesi önemlidir. Çalışma masasının adından da anlaşılacağı üzere çalışma alanı olduğu için bu alanda ihtiyaç duyulan genişlik ve enin bulunması önemlidir. Çalışmanın yapılması sırasında bilgisayar kullanımına yer verilebileceği gibi aynı zamanda kitap ya da defter gibi malzemelerin de açık olması gerekebilir. Bunların yanı sıra çalışma masası üzerinde ihtiyaç duyulan kalemlerin bir arada bulunması içinde kalemliğinde yer alacağı bir bölümünde yer alması avantaj yaratacaktır. Çalışma masasının genişliğin yanı sıra çalışma masasının boyu da önem taşımaktadır. Çalışma masası ile bacak yüksekliği arasında belli bir bölümün bulunması gerekir. Bunların yanı sıra çalışma masası seçiminde renk detaylarına da dikkat etmeniz önemlidir. Krem ya da açık kahve renkleri ideal seçimler olmak ile beraber siyah ya da kırmızı renkleri ise tavsiye edilmektedir.

Çalışma Masası Yüksekliği Ne Olmalı?

Çalışma masası seçimlerinde renginden masanın genişliğine kadar birçok detaya dikkat etmeniz önerilir. Çalışma masası seçimleri arasından tercihinizi yaparken bu detayların yanı sıra yüksekliği de son derece önem taşımaktadır. Çalışma masası sandalyenize oturduğunuz sırada masa ile ayak arasında belli bir mesafenin bulunması önemlidir. Birçok kişi çalışma masası kullanımında bacak bacak üstüne de atmaktadır. Bunun olanaksız olması durumu ise sıkıntı yaratabilir. Çalışma masasının yüksekliğinin az olması dizler ve duruş etkisi içinde olumsuzluğa neden olmaktadır. Bu nedenle ortalama bir yükseklikten faydalanmanız önerilir. Çalışma masası yüksekliğinde ortalama olarak belirlenen ölçü ise 75 cm olarak ifade edilebilir. Bu ölçü ile oturma sırasında rahat bir konum yaratılmış olurken aynı zamanda bacak bacak üstüne attığınızda da bacağınız ile masa arasında belli bir mesafeden de söz etmek mümkün olacaktır.

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma masaları evde çalışanlar için önemli olmak ile beraber aynı zamanda öğrenciler için de son derece önem taşıyan mobilyalardır. Çalışma masası satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında ise birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Bu detaylar arasında masanın yüksekliğinden genişliğine ve rengine kadar uzanan detaylar yer almaktadır. Çalışma masası satın alma işlemlerinde masanın özellikleri bakımından sizin için uygun olup olmadığını belirlemeniz önerilir. Masa üzerinden çalışmanızı gerçekleştirirken ihtiyacınız olan tüm ürünlerin konumlandırılmasını sağlaması ideal bir çalışmaya sahip olmanızı sağlar. Masa üzerinde bilgisayar, kalemlik seçimlerinin yanı sıra kitap ya da defter gibi ürünlerin de konumlandırılabilmesi gerekir. Aynı zamanda çalışma sırasında kahvenizin ya da suyunuzun da yanınızda olması için yeterli bir ebat özelliği sunması gerekmektedir. Renk seçimlerinde açık kahve ve beyaz seçimine yer açabilirsiniz. Siyah ve kırmızı renkler odaklanmada sorun yaratabildiği için önerilmemektedir. Geniş ürün yelpazesi sunan Trendyol’dan çalışma masalarını inceleyebilirsiniz.