Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Müzik Aletleri

" araması için 56418 sonuç listeleniyor

Müzik Aletleri

Herkes için Özgün Müzik Aletleri

Enstrüman ya da çalgı aletleri olarak da isimlendirilip karşınıza çıkarılan Müzik aletleri, dinleyen ya da çalabilen her kişi için özel anlamlara sahip olması ile mutluluk yaratıyor. Farklı yöresel, folklorik ya da modern tarzda sunulan ses çıkaran aletler, deneyimli ya da yeni başlayan ellerde farklı melodilere ya da ezgilere hayat verebilmeleri ile memnun bırakıyor. Çeşitli alternatifleri ile birçok kullanıcının özel ilgi alanına giren modeller, kendisini seven ve düzenli aralıklarla çalan her kullanıcısına her geçen gün daha iyi sesler çıkarabiliyor. Yaşamın neşesini, hüznünü, acılarını ve dile getirilmemiş tüm mutluluklarını farklı biçimlerde dile getiren müzik aletleri, solo olarak kullanıldığı gibi birçok farklı orkestrayla daha farklı ses tonları ile dinleyicilerini mest edip müzik şöleni yaratıyor. Kaliteli eğitimler ve düzenli alıştırmalar sonrasında birçok kullanıcının farklı ses yapısında Müzik aletleri çeşitleri kullanabileceği dile getiriliyor. Her yaştan kullanıcının hayallerini süsleyen birçok farklı tarza sahip olan aletler, bazen nefesin verdiği etkiyle bazen de parmak ya da avuçların yarattığı kuvvetle rahatlıkla çalınıyor. Sanata ilgi duyan her kullanıcı için birçok farklı müzik aleti bulunuyor. İlk defa başlayan ve son derece heyecanlı olan amatör kullanıcılardan profesyonelleşmiş deneyimli ellere kadar pek çok kişinin ortak tarzını etkileyen enstrümanlar, beklentileri aynı enstrüman türünde birçok farklı seçenekle de karşınıza getirebiliyor. Profesyonel meslek olarak müzikle uğraşan kişiler tarafından fazlaca alınan modeller, birçok farklı müzik grubu tarafından da fazlaca tercih edilmesi ile biliniyor. Çeşitli notalarla çalınabilen modeller, birçok farklı müzik okulunda, konservatuarda ve özel müzik kurslarında fazlaca görebileceğiniz tarzları ile dikkat çekiyor. Hobi amaçlı çalmak isteyen kullanıcılar için başlangıç düzeyinde bulunan türleriyle ilgi gören çalgı aletleri, her seviyeye uygunluk gösterebiliyor.

Müzik Aletleri Meraklı Kullanıcılarını Memnun Ediyor

Ritim duygusunun öne geçtiği parçalardan hafif tonlu ve geçişli ses yapısına sahip olan müziklere kadar pek çok müzik türü dünyada bulunuyor. Yerel motiflerle güçlendirilmiş yöresel müziklerden bütün dünyanın ilgisini çeken geleneksel türlere olmak üzere pek çok tür, boş zamanını enstrüman becerisi kazanarak sağlamak isteyen pek çok kullanıcıya memnuniyet sağlamak için birçok müzik çalgısından yararlanılarak oluşturuluyor. Kaliteli malzemeden üretilip sizlerin kullanımına sunulan enstrümanlar çok fazla sayıda olduğu için “hangi müzik aleti bana uygun” demeniz de bir o kadar normal oluyor. Seçtiğiniz enstrüman ürünün ne kadar sürede eğitimini alacağınızı, hangi modelini tercih edeceğinizi ve kullanırken ne kadar egzersiz yapacağınızı belirlemek, sizlerin akıcı şekilde aleti çalabilmenize ve etrafınızdaki kullanıcılara müzik ziyafeti çektirmenize olanak sağlıyor. Kendi içerisinde farklı birçok aletin bulunması ile büyük çeşitlilikler gösterdiğini sizlere sunan ürünler, hiç sıkılmadan yeni keşifler yapmanızı sağlıyor. Çeşitli pratiklerle gelişiminizi kendinizin rahatlıkla gözlemleyebilmesini sağlayan müzik için üretilen aletler, farklı yaşlarda kişilerin ortak hedefi olabiliyor. Kendi başınıza öğrenebilmenizi sağlayan modellerden profesyonel destekle üstesinden gelip akıcı biçimde çalabilmenizi sağlayan enstrümanlar, “müzik aletleri nasıl çalınır” merakı içerisindeyim diyen birçok kullanıcısının aklındaki soruları hızlı şekilde cevaplıyor. Gelişimini tamamlamış bireylerden henüz yetişme çağında olan çocuk kullanıcılara olmak üzere birçok farklı kullanıcının en fazla almayı istediği müzik aletleri; farklı tasarım, renk, ses yapısı ve kullanılan malzeme ile alternatif yaratıyor. Gelişim sürecindeki çocukların yönlendirme ile sahip olabileceği müzik aletleri, giderek artan öğrenme süreci ile ileriki dönemlerde birçok önemli sanatçının ortaya çıkabilmesini sağlayabilmesi açısından dikkatlerin üzerine çekilmesini sağlıyor. Çocuklarınızın sosyal yapısını, motor becerilerini, duygusal iletişimini ve çevreyle kurduğu dil yapısını düzenleyen enstrümanlar, aynı zamanda onların daha iyi vakit geçirmelerine sebep oluyor. Tasarımlarına ve boyutlarına göre teknik olarak ayrılabilen müzik aletleri, ses verme biçimlerine göre düşünüldüğünde nefesli, telli ve vurmalı olarak da sınıflandırılıyor. Nefesli stilde çalma, vurma stili ile ses yaratma ve tellerin yapısı ile çeşitli şekilde kolaylıkla kullanılabilen modeller, müzik aletleri kaç gruba ayrılır ve hangisini seçmeli diyen pek çok kullanıcıya yol gösterici ve hangisini seçmesi konusunda yardım ediyor. İş stresinden sıkılan kullanıcıların monoton yaşamına ahenk getirecek olan müzik çalgı aletleri, dünyada yapabileceğiniz becerilere yenisini katabilmenizi sağlıyor. Afrika marakas müzik aletinden klasik gitara kadar pek çok farklı modeli içerisinde bulunduran müzik aletleri, hemen öğrenmeye başlamanızı isteklendiren tarzıyla dikkat çekiyor.

Müzik Aletleri Farklı Türden Müzik Seslerini Kendi Tarzlarıyla Sağlıyor

Ses tellerinin titreşimi ile harekete geçen telli çalgılar farklı akustik tarzların oluşabilmesini mümkün kılan tarzlarını, enstrümanı kullanan kişinin yapacağı vuruş şiddetine bağlı olarak sağlıyor. Diz üstü ve ayakta kullanabileceğiniz gitar ve bağlama gibi telli müzik aletlerinden boyun ve kolların sıkıştırması ile sabitleyip çalma çubuğu ile kullanabileceğiniz kemanlara olmak üzere birçok farklı telli müzik aleti bulunuyor. Arp ve kanun tarzı çalgı aletleri, çeşitli şekilde sabitlenmeyle kullanım sağlayan telli modeller arasındaki diğer aletler olarak biliniyor. Çocuk, yaşlı, genç olmak üzere herkesin sırtında görebileceğiniz telli aletler arasında olan gitar modelleri, kullanıcısının çeşitli müzik kurslarında ve okullarında rahatlıkla öğrenebildiği enstrümanlar içerisinde bulunuyor. Yaşamanızı renk katmak için alacağınız müzik aletleri içerisinde bulunan müzik aletleri üflemeli çeşitler, farklı literatürlerde nefesli çalgılar olarak da adlandırılabiliyor. Nefes kuvvetinizin tarzı ile farklı seslerin çıkabilmesini sağlayan üflemeli müzik aletleri, çeşitli tiz noktalara çıkıp inebilmenizi sağlayan birçok çeşitten oluşuyor. Üfleme suretiyle içeriye giren havanın yarattığı sesin ortaya çıkardığı ses yapısı ile işlevsellik gösteren nefesli müzik aletleri, sağlam egzersizlerle ilgi duyan herkesin zamanla gelişim kat edilmesini sağlıyor. Öğrenciler için sunulan flüt türleri fazlaca satın alınan modeller içerisinde bulunurken; ney ve zurna gibi diğer müzik aletleri stilleri de farklı nefes ve nota bilgileri ile kullanılıyor. Vurmalı yapısı ile ses veren Müzik aletleri türleri içerisinde bulunan ritim duygusu ortaya çıkaran çeşitler, el ve çubuklar yardımı ile farklı ses yapıları ile havaya ses titreşimleri sunarken; birçok farklı düğün töreni, gösteri geçişi ve yıl sonu müsameresinde rahatlıkla kullanılan modelleri ile sizlerin nasıl kullanıldığına şahit olmasını sağlıyor. İster vurmalı, isterseniz de nefesli ya da telli fark etmeksizin birçok farklı tarzda ve ses çıkarabilme işlevselliğinde birçok farklı enstrüman bulunuyor. Kendi aralarında çeşitli şekillerde alt gruplara da ayrılabilen çalgı aletleri kaliteleri ve sunduğu ses çıkışları ile her müzisyenin taleplerinin karşılanmasını sağlıyor. Birçok sosyal ortamlar içerisinde gözlerin ve dikkatlerin üzerinizde olmasını sağlayan Müzik aletleri ve özellikleri, sizlerin yaşamına renk ve canlılık katan türden işlevselliğe sahip olmaları ile öne çıkıyor. Yeni başlama ya da deneyimli olup daha önceki müzik aletlerinden sıkılmış olan birçok kullanıcıya yönelik birçok farklı türü bulunan aletler, kendi müziğinizi yapıp yazdığınız şarkılara ritim ve ses verebilmeniz için de kullanışlı özellikler gösteriyor. Yeteneklerini sergilemek isteye her kullanıcıya sunulan kaliteli müzik aletleri, farklı zevklere sahip çeşitli müzik meraklılarının buluşma adresi olabiliyor.

Müzik Aletleri: Müziğin Ruhuna Keşfedenlerin Ortak Noktası

Farklılıkları ile çeşitli müziklerin oluşmasına katkı sunan Müzik aletleri vurmalı, nefesli ve çeşitli yapıya sahip telli çeşitleri ile farklı ses beklentilerinin ortaya çıkarılmasını sağlıyor. Tek başına ses oluşturabileceği gibi organizasyonel şekilde gruplarla beraber de çalınabilen müzik aletleri, farklı nota ve aralıklarla kendine düşen her türlü ses yapısını ortama duyuruyor. Üreticiliğinizi de geliştiren müzik aleti çalma becerisi, yeteneğinizin sizlerin çeşitli sosyal aktivitelere dahil olmasına da yardımcı olmasını sağlıyor. Deneyimli müzisyenlerin pratik yapıp çeşitli müzik antrenmanı yapabilmesine kolaylık tanıyan ürünler, sahnede ya da evlerinizde kullanılmak için birçok farklı kalite yapısı ile kullanımınıza sunuluyor. Ritimleri ile birçok farklı kullanıcısına farklı türlerde sunulan davullar, folklorik tarz asma modellerden dijital yapısı ile elektronik olarak güçlendirilmiş set modelleriyle de kullanımınıza sunuluyor. Müzik aletleri davul gibi vurmalı aletlerden farklı ağaçlardan elde edilen tasarımı ile talep edilen telli yapıdaki gitar ve bağlama çeşitleriyle de alternatif oluşturuyor. Farklı sayıda tellerden oluşturulan çeşitler, kendi aralarında gruplandırmayı sağlarken; çeşitli sapları ve görüntüleriyle de albenilik oluşturuyor. Kullanılan malzemenin yapısına göre farklı açık ve koyu renk yapısına büründürülebilen müzik aletleri saz çeşitleri, bağlama diye isimlendirilen farklı türlerle de çeşitli türkülerin müzisyenlerce dile getirilmesini sağlıyor. Farklı ön kapak, arka kapak, sap ve perde sayısına sahip olan sazlar; manyetiğe sahip teknolojik modelleriyle de ilgiyle satın alınıyor. Klasik gitar yapısı ile birçok kullanıcı tarafından satın alınan ya da müzik okulunda önerilen gitar enstrümanlar, kadın ya da erkek fark etmeden her kullanıcının aradığı seçkin ve şık görüntüleriyle öne çıkıyor. Ortak müzik tutkusunu pekiştiren müzik çalgısı çeşitleri, farklı müzik türlerinin birbirine geçiş sağladığı sanatsal zeminlerin oluşmasına da katkı sağlıyor. Telli yapısı ile ses veren stile sahip olup, ilgilisinin ihtiyaçlarını karşılayan müzik aletleri arp çeşitleri, klasik Batı müziğinde fazlaca kullanılmasıyla da bilinen önemli çalgı aletleri içerisinde bulunuyor. Eski tarihine rağmen yeni jenerasyon tarafından da fazlaca talep edilen arplar, farklı telleriyle aranılan birçok yumuşak ses yapısını farklı parmak dokunuşları ile sizlere sağlıyor. Tuşlu yapısı ile teknolojinin tüm imkânları kullanılarak sizlere sunulan piyanolar, klasik müzik türünden pop müzik türüne kadar pek çok müzik dalı içerisinde müzisyenlerin aradığı türler arasında bulunuyor. Yerel Afrika müziklerinden klasik batı müziğine ya da Pop ve Rock gibi çağın müzik tarzlarına uygun birçok parçanın ses yapısı ile dile gelmesini sağlayan enstrümanlar, kullanıcısıyla bütünleşiyor.

Müzik Aletleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tel titreşiminden çıkan ses yapısı ile ortama müzik sunan telli çalgı modelleri içerisinde yaylı yapıdaki kemanlar, çeşitli parmak uçları ve penalarla çalınan gitarlar ya da üzerine çeşitli çubuk ve çekiçlerle vurulan santur gibi farklı telli müzik aletleri bulunuyor. Gül, ladin ve kelebek ağacı gibi birçok farklı ağaç yapısından oluşturulabilen Müzik aletleri telli modelleri arasındaki kemanlar; 1/2, 3/4 ve 4/4 gibi farklı boyut ve tarzları ile her kullanıcının kullanabilmesine olanak oluşturuyor. %100 el yapımı modellerle karşınıza çıkarılan kemanlar, kahverengi naturel renkteki modellerle dikkat çekebildiği gibi kelebek ağacından sapa, abanoz ağacından klavye ve çeneliğe, Moğol at kuyruğu ve gül ağacından yapılan yaya sahip olan metalik gri renk yapısındaki elektro keman modeli ile de ilgilisinin tercih etmesini sağlıyor. Klasik, akustik, sahne, elektro ve farklı ebatlarda bulunan çocuk kullanıcı özel modelleri ile dikkatleri çeken müzik aletleri gitar; akça ağaç, nato ağaç, kelebek ağacı, gül ağacı gibi birçok farklı ağaçtan elde edilip sap, klavye ve gövdesi ile sizlere aradığınız müzik yapısı sunuyor. Kaliteli malzemeden üretilen tarzı ile birçok müzik okulunda severek kullanılıp ağızlık, gövde ve mekanizması gümüş kaplamadan ve ambişürü saf gümüşten üretilen yan flüt modelleri, her kullanıcının aradığı cinsten flüt tarzı sunuyor. Altın renkli flüt modelleriyle aynı zamanda gösteriş ve şık tasarım arayan kullanıcıları da memnun eden modeller, tatmin olmanızı sağlıyor. Özel çantaları ile sunulan müzik aletleri melodika modelleri, 32 tuşlu yapısı ve rahatlıkla hava gönderip çalabilmenizi sağlayan ağızlık ve hortum yapısı ile farklı melodileri dile getirmenizi sağlarken; pembe ve siyah renkleriyle de sizlere alternatif oluşturuyor. 22 cm çapa ve 44 cm boya sahip olan 4270 gram ağırlığındaki sedef işlemeli darbuka modeli, sentetik derisi ile birçok ritmi sizlere sunarken; vurmalı çalgı modelleri arasında tasarımı ile alkışları alan ürünler içerisinde bulunuyor. Def olarak da isimlendirilen tef modelleri, deri malzemenin yuvarlak gövdeye gerdirilip üretilmeleri ile kullanılan eski müzik aletleri arasında bulunuyor. Parmak uçları ve avuç içinin vurulup sallanması ile müzik tarzını sunan tef müzik aletleri, otantik müziklerin oluşturulmasında birçok müzik grubuna önemli özellikler ve müzik yapısı sunuyor. Telli yapıya sahip olan bağlama ve gitar modellerinden nefes ile çalınabilecek klarnet, flüt ve zurnaya ya da vurmayla ses çıkaracağınız davul ve darbuka modellerinden tuşla çalışan piyano ve kalimba modellerine olmak üzere müzik aletleri fiyatları, birçok farklı modelin çıkardığı ses yapısı ve kullanılan kaliteli malzemeye göre değişim gösteriyor.

Müzik Aletleri Çeşitli Uygunluklarda İlgililerine Sunuluyor

Müzik aletleri kanun, keman, piyano, gitar, bağlama, tef, kalimba, darbuka gibi farklı şekilde isimlendirilip talep edilse de müzik dünyasında vurmalı, telli ya da nefesli olarak da isimlendirilebiliyor. Her kullanıcı için farklı biçimlerde tasarlanan modellere sahip olan müzik aletleri, çeşitli müzik türü parçalarının istenilen şekillerde çalınmasını sağlıyor. Farklı ağaç gövdelerinden üretilen gitar ve sazların farklı sap ve klavye yapısı ile üretilmiş olması, çıkan müziğe sirayet ettiği için her kullanıcı en iyisini hedefleyip isteyebiliyor. Kopmayan tellerden, çürüme yapmayan nefesli çalgı gövdesinden, darbe ve vurmalara karşı dayanıklı olan gövdeye sahip vurmalı modellerden üretilen müzik aletleri, birçok yetenekli müzisyen tarafından satın alındığı gibi yeni başlayan kullanıcılar tarafından da öncelikli tercih sebebi oluyor. Çocuklar için son derece albeniye sahip olan melodika modelleri, hem nefesli hem de tuşlu yapısı ile çalınan müzik enstrümanı olarak bilinip birçok ebeveyn tarafından çocukların müziğe yönelmesini sağlayan önemli örnekler arasında gösteriliyor. Çeşitli müzik okullarında yapılan müzik aleti önerileri, her kullanıcının en fazla istediği müzik tarzına yönelmesini sağlıyor. Evde, sahnede, müzik okullarında ya da tatilde rahatlıkla çalabileceğiniz müzik aletleri, işten geldikten sonra stresten arınabilmenizi ve enerjinizi yeniden kazanmanızı salıyor. Kazandırdığı psikolojik yararlarıyla da bilinen müzik aletleri, giderek büyüyen meraklıları ile sürekli olarak gelişip sizlere hep en donanımlı şekillerde sunuluyor. Çeşitli ürünler şeklinde parça parça olarak satılan bakım ya da tamamlayıcı müzik aletleri aksesuarları, müzik enstrümanından alacağınız performansın yukarıya doğru çıkmasını sağlıyor. Dijital bateri seti parçalarından çeşitli gitar, saz ve buzuki modellerinde kullanılan çubuk manyetiğe ya da piyano taburesine olmak üzere birçok farklı parça sizlerin konfor içerisinde müzik aleti çalmasını sağlıyor. Kaliteleriyle dayanıklı yapıya sahip olan enstrümanlar; dayanıklı dikişlerden ve deriden oluşturulan darbuka ve davullardan elektronik sistem devreleri güçlendirilmiş piyanolara ya da güçlü gövdelere ve esnek tellere sahip olan gitarlardan çürüme yapmayan ağızlıklara sahip flüt ve klarnetler ile çeşitlilik sağlıyor. Kaliteli malzemeleri ile üretilmeleri ile beklenene uygun sesleri çıkaran çalgı aletleri, verimlilikleri ile parmak ısırtıyor. Satın aldıktan sonra çeşitli akort ve müzik hassasiyeti ayarlarını rahatlıkla yapacağınız modellerden direkt olarak kullanabileceğiniz vurmalı modellere kadar birçok müzik aleti, ilgililerine özveri ile sunulup yüksek performans sağlıyor. Beklentinize ve yöneliminize uygun modeli, çeşitli önerileri dikkate alarak müzik aletleri satış işlemini başarı ile yerine getirebilmeniz için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaç Çeşit Müzik Aleti Vardır?

Ruhun gıdası olan müziği icra edebilmek için 5 ayrı şekilde kategorize edilen çok farklı müzik aletleri vardır. Yaylı, telli, nefesli, vurmalı ve tuşlu olmak üzere sıralanan bu gruplar; kendi aralarında da çeşitlilik sunar. Gitar, keman, darbuka, klarnet ve piyano modelleri bu çeşitlilik arasında öne çıkan seçeneklerdir. Perküsyon adı verilen vurmalı çalgılar grubunun popüler ürünleri olan bateri, darbuka ve davul ise tek başına ya da orkestra ile birlikte harikalar yaratan çalgılardır. Vurmalı çalgılar sınıfında olan timpani, ksilofon, arp, marimba ve davul çeşitleri ise müzikal işlevlerine göre değerlendirilir. Piyano ve kanun; bilinen güçlü kordofon türleri arasında yer alır. Üçgen şekilli çan modelleri ve ziller ise titreşimlerle ses yayan idiofon alternatifleridir. Yaylı çalgılar 8 farklı grupta incelenir. Keman, viyola, viyolonsel, elektro keman, kontrbas, çello, kemençe ve kabak kemane olarak sıralanan yaylı türlerin arasında en büyüğü kontrbastır. Bu seçenekleri beste yaparken de kullanabilirsiniz.

Müzik Aletleri Nerede Satılır?

Trendyol, birbirinden farklı ve işlevsel müzik aletlerini müşterilerin beğenisine sunar. Pek çok ürün kalitesiyle ve tasarımlarıyla göze hitap eder. Profesyonel ve amatör kullanımlar için farklı özellikler barındıran müzik aletleri, hem eğlence hem öğrenim amacıyla temin edilebilir. Çocukların müzikle doğru aletleri kullanarak tanışmalarını destekleyen Trendyol, rengarenk çalgı tasarımları ile dikkat çeker. Çalması kolay ve eğlenceli modellerle çocukları cezbeden ürün skalası; aynı zamanda yetişkinlere de hitap eden alternatifler barındırır. Her yaş grubundan müşteriye hitap eden pek çok seçkin markanın tercih edilen modelini bulmak mümkündür. Sevdiklerinize müzik aleti hediye edebilmek ya da yeni bir enstrüman sahibi olmak için buradan faydalanabilirsiniz.

Geleneksel Müzik Aletlerinin Adları Nelerdir?

Farklı ülkelerin kültürlerini ön plana çıkaran geleneksel müzik aletleri mevcuttur. Türk müziğinin temelini oluşturan geleneksel müzik aletleri davul, zurna, bağlama, kabak kemane, kanun, kemençe, def olarak çeşitlilik gösterir. Çok çeşitli müzik aleti aksesuarları ile birlikte satışa sunulan geleneksel tasarımlar, müşterilerin zevklerine hitap eden renkler barındırır. Geleneksel çalgılardan biri olan kanun müzik aleti ile önemli besteler yaparak sanatınızı icra edebilirsiniz.