İlgili Kategoriler
Marka
Yükseklik
Genişlik
Renk
Fiyat
Derinlik
Materyal
Raf Sayısı
Tip
Gövde Materyali
Tema / Stil
Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Kitaplık

" araması için 8165 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Şık Kitaplık Modelleri

Ev ve ofis dekorasyonunda en çok kullanılan ürünlerden biri kitaplıktır. Hem şık hem de modern kitaplık modelleri ile evinizi ve ofisinizi çok kolay bir şekilde dekore edebilirsiniz. Dekor amaçlı kullanılan raflı modellerden duvar kitaplığına kadar pek çok ürün bulunur. Dar alanlar için kullanışlı, ince ve az yer kaplayan ürünler tercih edebilirsiniz. Odanız büyükse ve fazla kitabınız varsa daha geniş ve gösterişli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Boyutun yanı sıra kitaplıklar, oldukça fazla renge ve modele sahiptir. Geleneksel ahşap ve metal kitaplıklar favori modeller arasında yer alır. Şık ve sade hasır kitaplıklar da klasik tarzı yenilik ile birleştiren bir model olarak öne çıkar. Odanız koyu renk mobilyalarla döşeliyse gold metal, gri kitaplık modellerine göz atabilirsiniz. Bu renkler daha ferah ve aydınlık bir ortama kavuşmanızı sağlar. Ofisiniz beyaz ve krem tonlarında dizayn edilmiş ise siyah kitaplık gibi daha koyu renklerde bir ürün tercih edebilirsiniz. Böylece ofisinizde çarpıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Çocuklarınızın odalarını dekore ederken de kitaplıklardan faydalanabilirsiniz. Ebeveynler çocuklarını küçük yaştan itibaren kitaplar aracılığıyla eğitmeye başlar. Bu da zamanla kitapların birikmesi anlamına gelir. Bu kitapları yerleştirmek için bebek odalarında ahşap ve daha açık renkte kapaklı kitaplıklar tercih edilebilir. Daha büyük çocukların odaları için de ahşap klasik ürünler seçebilirsiniz. Genç odaları için ise daha şık ve modern duran metal ve ahşap karışımı ürünler kullanılabilir. İhtiyaç doğrultusunda 2,3,4, 5 ve daha fazla raflı ürünler arasından seçim yapılabilir. Dilerseniz kitaplığınızı kapaklı tercih ederek fazla eşyalarınızı görünmeyecek şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Pek çok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler odanızın daha derli toplu olmasını sağlarken ortamın atmosferini de değiştirir. Piyasada modern, şık ve birbirinden güzel tasarıma sahip çok fazla kitaplık çeşidi mevcuttur. Kendi zevkiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda bir ürün seçmek için Trendyol’un filtrelerinden yararlanabilirsiniz.

Kitaplık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kitaplık Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ahşaptan metale, siyahtan beyaza kadar birbirinden modern ve şık kitaplık çeşitleri vardır. Her mobilyaya ve odaya uyum sağlayan bu ürünleri zevkiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda seçebilirsiniz. Evinizde yer yoksa duvara asılan kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Duvar rafı kitaplıkları odanızda yer kaplamaz; çünkü bu ürünler ince ve minimal tasarımları ile öne çıkar. Odanızı güzelleştiren duvar raflarına biblo veya abajur da yerleştirebilirsiniz. Süs eşyalarınızı dekoratif kitaplıklar aracılığı ile sergilemeniz mümkündür. Sadece kitap yerleştirmek için tercih edilmeyen bu ürünleri çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz duvara monte edilen kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler çok raflı ve oldukça kullanışlıdır. Bir diğer tercih edebileceğiniz ürün ise köşe kitaplıktır. Bu ürünleri odanızın bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Duvar kitaplıklarına oranla daha küçük ve az yer kaplayan bu ürün odanızı daraltmaz. Şık tarzı ile yaşam alanlarınızı güzelleştirir.

En çok tercih edilen modellerden biri masalı kitaplıklardır. Okul çağında bir çocuğunuz varsa onun odası veya ofisiniz için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler masa ve en az iki raftan oluşur. Odanın genişliğine göre masanızı daha büyük seçebilirsiniz. Masa büyüdükçe raf sayısı da artar. Böylece çok kullanışlı ve pratik bir kitaplığa sahip olursunuz. Çekmeceli kitaplık da çok tercih edilen bir üründür. Hem kitaplarınızı hem de fazla eşyalarınızı aynı yere koyabileceğiniz bu ürünü ahşap veya metal olarak tercih edebilirsiniz. Bu model genelde 3-4 raftan ve 2 çekmeceden oluşur. Son derece şık olan bu model ile odanız daha düzenli görünebilir. 2 çekmecenin yetmeyeceğini düşünüyorsanız büyük ve çok raflı kapaklı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Kitaplarınızın ve fazla eşyalarınızın görünmesini istemezseniz bu ürün sizin için son derece uygundur. Kitaplarını sergilemek isteyenler ise camlı kitaplıklara göz atabilir. Muntazam bir şekilde dizilmiş kitaplarınızı sergileyen bu ürün, odanızda zarif ve modern bir atmosfer yaratır. Birbirinden kullanışlı, modern ve sağlam ürünleri odanızın dilediğiniz kısmına yerleştirebilirsiniz.

Ofise ve Eve Uygun Kitaplık Nasıl Seçilir?

Ofise ve Eve Uygun Kitaplık Nasıl Seçilir?

Eve ve ofise uygun kitaplık seçerken birtakım unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Kitaplığınızın boyunu ve kalınlığını odanın genişliğine uygun şekilde seçmeniz gerekir. Ev için, özellikle salon ve çalışma odalarına koyabileceğiniz, pek çok model mevcuttur. Salon için dekoratif, camlı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler salonunuzun daha şık ve modern görünmesini sağlayabilir. Salon kitaplıkları genelde beyaz tercih edilir. Odanın daha geniş görünmesini sağlayan bu ürünler ferah ve aydınlık bir ortam sağlar. Çalışma odası olarak dizayn ettiğiniz alan için çalışma masalı kitaplık tercih edebilirsiniz. Böylece alandan tasarruf etmeniz mümkün olur. Aynı zamanda çalışırken ihtiyacınız olan kitap ve defter için odanın başka bir noktasına gitmeniz gerekmez.

Ofisler genelde şık ve sade şekilde dizayn edilir. Gelen kişileri resmî bir ortamda karşılamak için mobilyalar; beyaz, kahverengi, siyah, lacivert, krem veya bej renginde tercih edilir. Çalışma alanlarınızı, resmî havayı bozmadan ofis kitaplıkları ile daha şık bir hâle getirebilirsiniz. Açık renk dizayn edilen ofisler için beyaz kitaplık son derece ideal bir üründür. Ofisinizin daha aydınlık görünmesini sağlayan bu ürünler aynı zamanda çok modern ve şıktır. Ofisiniz koyu renk mobilyalarla döşeli ise antrasit kitaplık tercih edebilirsiniz. Asil ve zarif bir görünüm sunan bu renk ürünler ofislere kolayca uyum sağlar. Çalışma alanınız genişse ofis kitaplığı olarak duvardan duvara modellerden birini de seçebilirsiniz. Genellikle bir ya da iki duvarı kaplayan bu ürünler oldukça büyük ve gösterişlidir. Çok fazla kitabınız ve eşyanız varsa duvardan duvara kitaplıklar sizin için idealdir. Tasarım olarak daha farklı bir ürün isterseniz kare kitaplıklara da bakabilirsiniz. Bu ürünler kare tasarımları nedeniyle daha kısa olabilir; ancak raf sayısı ile ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar. Daha modern bir ürün için metal raf kitaplıkları inceleyebilirsiniz. Genelde siyah renkli olan bu ürünler ofisler için sıklıkla tercih edilir. Kitaplığın yanı sıra ofis dolaplarına da göz atabilirsiniz. Dosyalarınızı dolaplara yerleştirerek ofisinizin daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kitaplık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kitaplık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kitaplık alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Odanın genişliği ve yüksekliği dikkat etmeniz gerekenlerin başında gelir. Odanızı ölçtükten sonra bu ürünü almanız tavsiye edilir. Bu sayede satın aldığınız ürünün odanıza sığmaması veya beklediğiniz görüntüyü oluşturmaması gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmazsınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise raf sayısıdır. Kitaplık raf modelleri oldukça çeşitlidir. Raf modelleri kitaplığın şekline ve materyaline göre değişir. Kısa, uzun ve farklı renklerde raflar bulmak mümkündür. Odanızda yeriniz yoksa 3,4 raflı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Odada kitaplığa ayırdığınız alana göre raf sayısını belirleyebilirsiniz. Hem ofis hem de ev için ideal ürünler arasında 5 raflı kitaplıklar da yer alır. Bu ürünler çok fazla yer kaplamaz ve raf sayısı bakımından da son derece yeterlidir. Özellikle ürünü koyacağınız odanın daha şık ve modern durmasını isterseniz ahşap yerine 5 raflı metal kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Metalin siyah ile birleştiği bu ürünler odanızda modern bir atmosfer oluşturur. Odanız genişse 6 raflı kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız bol raflı ürünler sizin için son derece kullanışlı olur.

Satın almak istediğiniz ürünün materyaline de dikkat etmeniz tavsiye edilir. Odanızın stiline bağlı olarak ahşap, metal veya hasır ürün tercih edebilirsiniz. Odanız daha bohem mobilyalara sahipse ahşap veya hasır tercih edebilirsiniz. Modern ve minimal dizayn edilmiş alanlar için ise metal ürün almanız tavsiye edilir. Ürünün materyalini incelerken ne kadar sağlam olduğuna da bakmanız gerekir. Sağlam olmayan bir ürüne kitap veya süs eşyası yerleştirmek hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar verebilir. Ürünün rengini belirlemek de son derece önemli bir unsurdur. Kitaplığın odanızdaki mobilyalarla uyumlu olması gerekir. Bu ürünler; beyaz, siyah, ceviz, sarı, mor ve kırmızı gibi farklı renklerde üretilir. Siz de zevkiniz doğrultusunda ve dekorasyonu göz önünde bulundurarak bir kitaplık seçebilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Doğru Kitaplık Nasıl Seçilir?

Çocuk Odası İçin Doğru Kitaplık Nasıl Seçilir?

Evinizin en küçük bireylerinin odası için de kitaplık gerekir. Onlara küçük yaşta okuma alışkanlığı kazandırmak için rengârenk kitaplıklar tercih edebilirsiniz. Ebeveynler, ilk aylardan itibaren bebek odası kitaplıklarını tercih edebilir. Rengârenk ve farklı görsellerle donatılmış hikâye kitaplarını bu ürüne yerleştirerek bebeğinizin odasını süsleyebilirsiniz. Zamanla bebeklerin çok fazla oyuncağı, eşyası ve kitabı olur. Bu tür ürünlerden yararlanarak bebeğinizin odasının daha toplu olmasını da sağlayabilirsiniz. Bebeklerin ulaşamayacağı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Böylece kendisine zarar verme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Bebeğiniz büyüdüğünde ve çocuk odası tasarlama zamanı geldiğinde ise daha farklı ürünler tercih edebilirsiniz. Çocuk odası kitaplıkları arasında renkli modeller son derece popülerdir. Yumuşak ve canlı rengi ile sarı kitaplık modelleri, çocuk odaları için sıkça tercih edilir. Renkli ürünler çocuğunuzun daha çok dikkatini çeker. Böylece çocuğunuz odasında kitaplarıyla daha fazla vakit geçirebilir. Miniklerin yaşam alanlarını çocuk kitaplıkları ile daha dinamik ve verimli bir hâle getirebilirsiniz.

Çocuğunuz büyüyüp genç bir kadın veya erkek olduğunda dekorasyon tercihleri de değişir. Genç odası kitaplıkları daha sade ve düz renklerde üretilir. Gençler arasında siyah ve beyaz renkteki modeller son derece popülerdir. Özellikle okula giden gençler için çalışma masası kitaplık modelleri idealdir. Çocuğunuz evde ders çalıştığı zaman masanın üstünden veya yan tarafında bulunan raflardan istediği kitapları kolaylıkla alabilir. Gençler için daha pratik ve kullanışlı olan bu ürünün yanı sıra duvar tipi kitaplıklar da tercih edilebilir. Masanın hemen üzerine monte edilen bu ürünler, özellikle sınava hazırlanan gençlerin dikkat dağınıklığı yaşamadan ders çalışmasına yardımcı olur. Odasında yeterli alana sahip olmayan gençler için ise ince kitaplıklar tercih edilebilir. Bu ürünler çok fazla yer kaplamaz. Böylece çocuğunuzun yeterli hareket alanı olur. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyacına göre ahşaptan metale kadar pek çok farklı kitaplık modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Kitaplığı seçerken çocuğunuzun güvende olmasını ve odasının boyutunu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Kitaplığın Üretildiği Materyallerle, Kalitesi ve Sağlamlığı Bağlantılı mıdır?

Kitaplığın Üretildiği Materyallerle, Kalitesi ve Sağlamlığı Bağlantılı mıdır?

Kitaplığın üretildiği materyaller ürünün kalitesini ve sağlamlığını etkiler. Ağaç, kitaplık yapımında kullanılan ve dayanıklılığı ile öne çıkan bir malzemedir. Kaliteli ve sağlam bir ürün almak isteyenler genelde ahşap kitaplık tercih eder. Boyut ve kalınlık arttıkça daha da sağlam bir yapı kazanan bu ürünler, geniş alana sahip olanların bir numaralı tercihidir. Dayanıklı ahşap ürünlerden elde edilen sağlıklı ve doğal malzemelerin kullanımı ile üretilen ürünler, uzun ömürlü bir kullanım sunar. Bu ürünlerin zemine temas eden yüzey alanı genişledikçe duruşları güçlenir ve halı üzerinde iz bırakma riski ortadan kalkar. Kitaplık üretiminde kullanılan bir diğer materyal ise demirdir. Bu materyal sayesinde ürünler son derece dayanıklı ve kaliteli olur. Demir kitaplıklar nispeten daha ağırdır. Böylece ürünün üzerine istediğiniz kadar kitap ve dekoratif eşya koyabilirsiniz. Ağırlığa karşı dayanıklı olan bu modeller, kitap severler için son derece uygundur.

Kaliteli ama daha zarif bir ürün tercih etmek isterseniz duvara monte kitaplık modelleri sizin için idealdir. Bu ürünler oldukça dayanıklıdır. Genelde en fazla 3 raftan oluşan bir tasarıma sahiptirler. Bu ürünlere çok fazla kitap koymamanız tavsiye edilir. Daha çok biblo gibi küçük süs eşyalarını yerleştirmek için tercih edebilirsiniz. Daha geniş kullanım alanı için cam kapaklı kitaplık modellerine göz atabilirsiniz. Odanızda geniş bir yere sahipseniz ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu ürün sizin için uygundur. Hasır materyalden yapılan modeller de sıkça tercih edilen ürünlerdendir. Ahşaba göre daha hafif olan bu materyal, taşıma işinin çok daha kolay şekilde yapılmasına olanak sağlar. Odanızda değişiklik yaparken hasır malzemeden üretilen kitaplığınızı rahatça kaldırıp başka bir yere koyabilirsiniz. Materyale bağlı olarak kitaplığın kalitesi ve sağlamlığı değişkenlik gösterir. Kitaplığın üzerine çok fazla eşya koyma niyetiniz yoksa duvara monte edilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Çok fazla kitabınız varsa ahşap-metal karışımı bir ürün almanız tavsiye edilir.

Kitaplık Fiyatları Nasıldır?

Kitaplık Fiyatları Nasıldır?

Kitaplık fiyatları; üretim aşamasında kullanılan ahşap, metal, pirinç, plastik gibi malzemelere göre değişiklik gösterir. Ceviz, ladin, çam gibi ağaçlardan elde edilen ahşap ve yüzeyler kullanılarak yapılan modeller daha kaliteli olabilir. Bu da ürünün fiyatında değişikliğe yol açar. Ahşap kitaplık modelleri kaliteli ve sağlam ürünlerdir. İşçiliği ve kullanılan materyali sayesinde son derece kaliteli olan bu ürünleri avantajlı fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz. İşçiliği fazla olan ahşap ürünlere oranla metal kitaplıkların fiyatı çok daha uygundur. Ahşap kadar kaliteli olan bu ürünler ağır ve gösterişlidir. Metal köşe kitaplık modellerini tercih ederek yerden tasarruf edip odanızı daha da şık bir hâle getirebilirsiniz. Odanız genişse ahşap ya da metal büyük kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük kapaklı kitaplık modellerini de Trendyol aracılığıyla inceleyebilirsiniz. Daha zarif bir görünüm elde etmek için cam kapaklı kitaplık tercih edebilirsiniz. Böylece kitaplarınızı sergilerken eşyalarınızın kirlenmesini ve tozlanmasını önleyebilirsiniz. Sürekli cam silmekle uğraşmak istemeyenler dolaplı kitaplık satın alabilir. Normal dolap gibi görünen bu ürünlerin içinde raflar yer alır. Böylece kitaplarınızı ve ortada görünmesini istemediğiniz eşyaları dolapta muhafaza edebilirsiniz.

Trendyol’da her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Çok bütçe ayırmak istemezseniz duvar kitaplık modellerine göz atabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu ürünler hem az yer kaplar hem de uygun fiyatlıdır. Daha az yer kaplayan bir ürün isterseniz dergilik gazetelik alabilirsiniz. Bu ürünler oldukça küçüktür. Duvara asarak ya da yere koyarak kullanabilirsiniz. Hatta bu ürünleri masaya da koyabilirsiniz. Birkaç gözü olan dergilikler oldukça pratik ve kullanışlıdır. Zevk ve ihtiyaç doğrultusunda seçebileceğiniz çok fazla ürün vardır. Kitaplık modelleri ve fiyatları için Trendyol’dan faydalanabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile bütçenizi zorlamadan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Kitaplık Duvara Nasıl Monte Edilir?

Kurulumu ve kullanımı basit olan duvara monteli kitaplıkların kurulumu için sabitleyici aparatlara ihtiyacınız vardır. Sabitleyici demirleri duvara monte ederek kitaplığınızı sabitleyicinin üzerine yerleştirebilirsiniz. Son dönemlerde dekoratif olarak kullanılan kitaplıklar, evin oldukça modern ve şık görünmesine destek olur. Sürekli olarak kitaplarınızın göz önünde olmasını isterseniz, duvara monte edilen kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Duvara monte edilen kitaplıklar yerden de tasarruf etmenize imkan tanımasından dolayı sizlere avantaj sağlar. Sabitleyicilerin sağlam bir yapısı olmasından dolayı kullanım esnasında risksiz ve sorunsuz bir kullanım sunar. Sabitleyiciler, çift yönlü sabitleme sunar. Böylelikle kitapların ağırlıklarından kaynaklı düşme risklerini ortadan kaldırır. Çocukların ulaşamayacağı yerlere monte edilen duvara monteli kitaplıklar, asılma durumlarına karşı ekstra direnç sağlar. Sizler de sabitleyici aparatlardan temin ederek kitaplığınızı en güvenli şekilde sabitleyebilirsiniz.

Kitaplık Raf Aralığı Kaç Cm Olmalı?

Dekoratif amaçlı olarak kullanılan kitaplıkların standart bir ölçüsü mevcut değildir. Kullanılacak olan alana göre, kitaplarınızın sayısına göre bir kitaplık yaptırabilirsiniz. Kitaplık raf aralığı, kitaplığın verimli ve uzun ömürlü kullanılması için önemli bir noktadır. Bu nedenle raf aralıklarını ayarlarken mutlaka bu noktaya dikkat edilmesi gerekir. Rafın ortadan bükülmemesi için rafların birbirlerine olan uzaklığı çok fazla olmamalı. Kitaplıkta bulunan desteklerin sayısı rafın uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 16 mm suntadan meydana gelen rafların, destek arası mesafesi 40 ila 60 cm arasında olmalıdır. Kullanılan kitaplığın boyutuna göre raf aralıklarını ayarlamanız gerekir. Doğru yerleştirilen raf aralığı ile sorunsuz olarak kitaplığınızı kullanabilirsiniz. Kitaplık rafların aralığının doğru olarak ayarlanması, zaman geçtikçe kitapların ağırlığından kaynaklı olarak eğilme durumları ile karşılaşmamanızı sağlar. Kitaplık raf aralığını ayarlarken çok sık aralık kalmamasına da dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Kitaplık Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Kitaplık ölçüleri tamamen sizlerin kullanım amacına göre uyarlanır. Mevcut olan kitap ve dergilerinizin sayısına göre kitaplık ölçülerinizi ayarlayabilirsiniz. Kitaplıkların yüksekliği ve genişliği de farklı boyutlardadır. En çok tercih edilen kitaplık ölçüleri arasında yüksekliği 210, genişliği 120 ve derinliği 30 cm olan kitaplıklar tercih edilir. Rafların kullanıma bağlı olarak esneme yapmaması ve çirkin bir görünüme sahip olmaması için uzunlukları en fazla 1 metre aralığında olması gerekir. Sizler, kendi ihtiyaçlarınıza göre kitaplık ölçülerini yaptırabilirsiniz. Büyük çaplı bir kitaplık yaptırmak isterseniz boyut olarak odanıza en uygun olan boyutları tercih edebilirsiniz. kitaplık yaptıracak olduğunuz oda da boşluk yer alıyor ise bu boşluğun kapatılması ve en şık detaylar ile dizayn edilebilmesi için bu boşluk ölçülerine göre kitaplık yaptırabilirsiniz. Boydan boya raf şeklinde yaptırılan kitaplıklar, avantaj sağlamasından dolayı herkesin tercihidir. Kitaplık modellerini hemen Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.