İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Model
Özellik
Materyal
Boyut/Ebat
Duy Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Masa Lambası

" araması için 38594 sonuç listeleniyor

Estetik ve Kullanışlı Masa Lambası Modelleri

Masa başında çalışırken, kitap okurken ya da hobilerinizle ilgilenirken iyi bir aydınlatma kullanmanız verimlilik sağlayabilir. Tavan aydınlatmaları odaklanmanız gereken yer için yetersiz kalabilir. Bu durumda en ideal çözümler arasında bir masa lambası edinmek yer alabilir. Masa lambaları belli bir odak noktasına ışık vererek odaklanmanızı kolaylaştırabilir. Masa lambası çeşitleri arasından amacınıza uygun bir model bularak rahatlıkla çalışabilirsiniz. Söz konusu ürün aynı zamanda dekoratif bir öğedir. Bulunduğu yeri ışıklandırırken etkili bir kullanım da sağlar. Doğru aleti seçerek odanızda dekoratif ve hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip ve farklı ihtiyaçlara hitap eden tüm parçalar masa lambası kategorisinde mevcuttur. Buradan aradığınız modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Masa Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Masa Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Masa lambası çeşitleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Farklı boyutlara, fonksiyonlara ve tasarımlara sahip yüzlerce model bulmak mümkündür. İhtiyacınızı belirledikten sonra bu çeşitlere göz atarak bir tercih yapmanız faydalı olabilir. Masa lambası çeşitleri aydınlatma seviyesi, ayarlanabilirlik, malzeme gibi özelliklere göre farklılıklar gösterir.

Enerji kullanımı masa lambası çeşitlerini birbirinden ayıran özelliklerden biridir. Standart modeller genellikle fişe bağlanarak çalışır. Horoz masa lambası olarak bilinen modellerin büyük bir kısmı böyledir. Fakat bunun dışında pilli masa lambası modelleri de mevcuttur. Bununla birlikte masa lambası modelleri arasında şarj edilebilenler ve usb masa lambası gibi seçenekler de vardır. Standart elektrik bağlantısına sahip olanlarla birlikte pilli ve şarjlı masa lambası çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Tasarım da masa lambası alanında önemli bir ayrımdır. Birçok farklı tasarıma sahip masa lambası mevcuttur. Banker masa lambası, eski ve klasik bir modelden ilham alınarak tasarlanmıştır. Bunun gibi ürünlerin yanı sıra modern masa lambası çeşitleri de vardır. Klasik renklerin dışında yeşil masa lambası gibi canlı görünümleri de tercih edebilirsiniz. Tüm bu özelliklere göz gezdirirken kullanımınıza uygun niteliğe sahip bir araç bulabilirsiniz.

Işık ayarlanabilirliği masa lambaları arasında önemli özelliklerdendir. Bazı ürünlerde ışıklar farklı düzeylere göre düzenlenebilir. Dokunmatik olarak bilinen modeller buna örnek gösterilebilir. Ayrıca büyüteçli ve mercekli masa lambası çeşitlerinde de ışık farklı seviyelere göre ayarlanabilir. Bu aletlerde genellikle standart ampul değil özel olarak üretilmiş lambalar kullanılır. Bunların yanı sıra portatif ve şık görünümleriyle ayaklı masa lambası çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Malzeme de masa lambası çeşitlerini sınıflandırırken kullanılan önemli bir kıstastır. Ürünün kalitesini ve sağlamlığını büyük ölçüde malzemeleri belirler. Metal, masa lambalarında tercih edilen bir materyaldir. Fakat bunun dışında plastik gibi ham maddelerden yapılan çeşitleri de mevcuttur. Kullanılacak ham madde genellikle tasarım ile ilişkilidir. Sabit modellerde metal, hafif ve taşınabilir masa lambası çeşitlerinde ise plastik tercih edilebilir.

Masa lambaları ek özellikleri bakımından da birbirinden ayrılır. Kalemlikli masa lambası modelleri buna örnek gösterilebilir. Bu ürünlerde masa lambası standı içinde kalemlik de yer alır. Ayrıca bazı çeşitlerinde farklı ışık modları bulunur. Bu ışıklar sabit yanabilir ya da belli aralıklarla yanıp sönebilir.

Modern Masa Lambası Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Modern Masa Lambası Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Masa lambası çeşitleri arasında en çok öne çıkanlardan biri modern masa lambasıdır. Son zamanlarda üretilen birçok tasarım modern masa lambası kategorisinde yer alır. Modern lambalar, kullanışlı bir tasarıma sahip oldukları için tercih edilirler. Bu ürünlerin özellikleri klasik ve retro modellere göre farklıdır.

Modern masa lambasını diğer modellerden ayıran tipik özelliklerden biri minimal tasarımdır. Bu ürünler, minimal tasarım ile maksimum performans verebilecek özelliğe sahiptir. Masa lambalarının üzerinde genellikle aydınlatma kısmı ve gövde bulunur. Bunlar da ayaklar üzerine yerleştirilir. Minimal tasarım, lambanın kullanışlı olmasına yardımcı olur. Ayrıca dekoratif olarak da şık bir görünüm yaratabilir.

Modern masa lambası kategorisinde yer alan birçok ürün esnek yapıya sahiptir. Bu esneklik sayesinde ışığın istenilen yere vurgu yapması sağlanabilir. Masa lambalarında yuvarlak taban veya eşit açıyla yerleştirilmiş ayaklar bulunur. Bu ayaklar masa lambasının sabit kalmasını sağlar. Birçok modern lamba bu şekilde tasarlanmıştır. Ancak kelepçeli ve mandallı modeller de mevcuttur.

Bu kategori içerisinde dikkat çekenlerden birinin dokunmatik masa lambası olduğu söylenebilir. Bu modelin temel özelliği ışığın ayarlanabilir olmasıdır. Dokunmatik çeşitlere göre farklı ışık modları bulunur. Örnek olarak, kitap okuduğunuzda düşük modu ve çizim yaptığınızda yüksek modu seçebilirsiniz. Dokunmatik lambalar, bu anlamda en sık tercih edilenler arasındadır. Bu ürün grubunda USB bağlantılı olanlar da mevcuttur.

Akıllı masa lambası da ayarlanabilir modlara sahiptir. Bazı akıllı modellerde ortam ışığına göre aydınlatma özelliği bulunur. Ayrıca bunlarda da ışık ayarlanabilir ve farklı aydınlatma seviyeleri mod olarak kaydedilebilir. Akıllı modeller, modern masa lambaları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bunlar arasında göz koruma özelliğine sahip olanlar da mevcuttur.

Portatif özelliğe sahip masa lambaları da modern masa lambası kategorisinde yer alır. Mini masa lambası buna örnek gösterilebilir. Bu ürünler, taşınabilir ve farklı yerlerde kullanılabilir şekilde tasarlanır. Küçük masa lambası olarak da bilinen aletler genellikle USB bağlantısıyla çalışır veya şarj edilir. Bu masa lambaları kitap okuma lambası olarak da kullanılabilir.

Modern masa lambalarının farklı modelleri olsa da bazı genel özellikleri mevcuttur. Bu modeller genellikle az yer kaplar ve alan kullanımı açısından avantaj sağlayabilir. Minimal tasarımlarına karşın güçlü ışık verebilirler. Bu da modern lambaları avantajlı kılan bir diğer özelliktir.

Masa Lambalarının Materyalleri Nelerdir?

Masa Lambalarının Materyalleri Nelerdir?

Masa lambalarında genellikle metal malzeme kullanılır. Metal masa lambası çeşitlerinde pirinç, alüminyum, çelik gibi farklı ham maddelerden yararlanılır. Fakat metalin kullanılmasının sebebi sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Ayrıca aydınlatmanın istenen noktada sabit kalabilmesi için de metal tercih edilir. Fakat metal dışında farklı maddeler ile üretilmiş masa lambaları da mevcuttur.

Pirinç olarak bilinen malzemeden üretilen masa lambaları da sık tercih edilenler arasındadır. Pirinç masa lambası olarak bilinen aletler arasında genellikle klasik ve retro modeller vardır. Bu materyal, hem sağlam hem de hafif olduğu için tercih edilir. Banker masa lambası gibi eski tip tasarımlı modellerde, gövde ve zincir kısımlarında bu materyal kullanılabilir. Bu özellikteki masa lambaları dekoratif açıdan da tercih edilebilir.

Bazı masa lambaları metal malzeme yerine plastikten yapılır. Bunlarda aydınlatma kısmında metal kullanılsa da gövde plastiktir. Bu ham madde genellikle taşınabilir modellerde tercih edilir. Ayrıca RGB masa lambası olarak bilinen çeşitlerde de kullanımı yaygındır. Söz konusu materyal hafif, taşınabilir ve uzun ömürlü olduğu için masa lambalarında sıklıkla tercih edilir. Metalden yapılan modellerde de düğme kısımları ve gövde kaplamalarından bu malzemeden olabilir.

Alüminyum da masa lambası tasarımlarında tercih edilir. Manyetik masa lambası olarak bilinen türlerde sıklıkla kullanılır. Alüminyum, esneklik sağlayan bir malzeme olduğu için birçok tasarımda tercih edilir. Örnek olarak, mandallı masa lambası modellerinde genellikle alüminyum gövde kullanılır. Ayrıca hafif ve dayanıklı olması sayesinde ayaksız modellerde de kullanılabilir.

Ahşap, masa lambası yapımında daha az tercih edilen seçeneklerdendir. Masa lambası aynı zamanda dekoratif bir eşya olduğu için bu materyal ile güzel bir görünüm yakalanabilir. Bu anlamda ahşap masa lambası modelleri arasında şık, dekoratif ve sağlam çeşitler bulabilirsiniz. Bu modellerde ana gövde ağaçtan yapılabileceği gibi, metal malzeme üzerine dekoratif kaplamalar olarak da kullanılabilir.

Son zamanlarda masa lambası çeşitlerinde farklı tasarımlar ortaya çıkmış ve farklı malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Rustik masa lambası da buna örnek gösterilebilir. Bu modellerde gövde kısmında alüminyum veya pirinç borular kullanılır. Ayrıca halat masa lambası gibi farklı tarzlara sahip ürünler de mevcuttur. Küre masa lambası modellerinde cam veya şeffaf plastik de kullanılabilir.

Masa Lambaları Kaç Watt Olmalıdır?

Masa Lambaları Kaç Watt Olmalıdır?

Masa lambası alırken kaç watt olduğuna yani ışık gücünün ne kadar olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Ortamda istediğiniz aydınlığı yakalayabilmek için watt ölçüsü önemlidir. Ancak daha önemlisi, ihtiyacınızdan düşük ya da yüksek bir ışık ile çalışmak göz sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden bir ampullü masa lambası satın almadan önce bu özelliğine ve ihtiyaç duyduğunuz ışık aralığına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

İhtiyaç duyduğunuz watt ölçüsünü belirlemek için aydınlatmanız gereken yüzeyi baz alabilirsiniz. Bununla birlikte masa lambasını hangi sebepten ötürü aldığınız da önemlidir. Örnek olarak, masa lambasını yazı yazmak için alıyorsanız, kağıdın net bir biçimde aydınlanması gerekir. Ancak bu durumda ışık gözünüzü yormayacak bir parlaklığa sahip olmalıdır. Böyle bir kullanım için 6-7 W uygun olabilir.

Masa lambası ile kitap okumak oldukça keyifli olabilir. İyi bir masa lambası, kitaba odaklanmanıza ve okurken dikkatinizi toparlayabilmenize yardımcı olur. Fakat bu esnada ışığın belli bir oranda gelmesi faydalı olabilir. Düşük veya yüksek ışık dikkatinizi dağıtarak kelimeleri seçmenizi zorlaştırabilir. Bu amaçla kullanacağınız bir ürün alıyorsanız 6 W ölçüsü sizin için uygun olabilir.

Örgü, dikiş gibi hobileriniz varsa kuvvetli bir ışığa ihtiyacınız olabilir. Çünkü bu tür meşgalelerle uğraşırken küçük detayları görebilmeniz gerekir. Böyle bir durumda masa lambanızın yüksek bir W ölçüsüne sahip olması faydalı olacaktır. 7 W ve üstü bir ölçü sizin için uygun olabilir. Fakat seçim yaparken rahat ettiğiniz yoğunluğu belirlemeniz ve daha iyi odaklanabilmek için ayarlanabilir bir model seçmeniz tavsiye edilir.

Çizim de kuvvetli ışık gerektiren bir aktivitedir. Çizim yaparken kağıdı, çizdiğiniz figürleri ve kullandığınız renkleri iyi görebilmeniz gerekir. Bu yüzden bütün detayları görebileceğiniz kadar parlak bir ışık kullanmanız faydalı olacaktır. Fakat bu durumda en büyük risk ışığın gözlerinizi yoracak seviyede olmasıdır. Böyle bir durum, odaklanmanızı engelleyeceği gibi görmenize de zarar verebilir. Çizim yapmadan önce ihtiyaç duyduğunuz watt aralığını öğrenmeniz ve buna uygun bir lamba almanız faydalı olacaktır. Dokunmatik ve akıllı lambalar çizim için ideal olabilir. Ayrıca akrobat masa lambası da ışığı istediğiniz yere vermenizi sağlayacağı için uygun seçenekler arasında yer alır.

Masa Lambası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Masa Lambası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Masa lambası alırken amacınızı belirlemeniz faydalı olacaktır. Örnek olarak, kitap okumak için ihtiyaç duyduğunuz ışık ile çizim yapmak için ihtiyaç duyduğunuz aynı değildir. Sadece watt ölçüsü değil, ışığın konumlandırılması da önemli bir konudur. Bu yüzden masa lambası alırken hem yapacağınız işe hem de lambayı yerleştireceğiniz alana dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu kriterlere göre uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Çizim, ışığı doğru konumlandırmayı gerektiren bir iştir. Özellikle illüstrasyon ya da teknik çizim yapıyorsanız geniş bir alan kullanımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu geniş alanı aydınlatmak da ancak ayarlanabilir bir modelle mümkün olabilir. Kıskaçlı masa lambası alarak, çalışma alanınızı aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Bu lambalar, doğru ışığın doğru konumdan gelmesini sağlayarak aydınlık bir ortam yaratır. Ayarlanabilir masa lambası çizim için en uygun modeller arasındadır.

Masa lambasını kullanacağınız bölge de önemlidir. Eğer masa lambanızı yatak odasında kitap okurken kullanacaksanız, okuduğunuz yeri aydınlatan fakat çevreye yüksek ışık vermeyen bir model seçebilirsiniz. Bunun için ışığın istenilen seviyede ayarlanabildiği akıllı ürünlere yönebilirsiniz. Eğer çalışma odanız için bir lambaya ihtiyacınız varsa ofis masa lambası modelleri sizin için uygun olabilir. Ayrıca yuvarlak masa lambası çeşitleri ile geniş bir alanı aydınlatmak da mümkündür.

Masa lambasını kullanacağınız alan da son derece önemlidir. Eğer küçük ve dar bir alana sahipseniz, geniş ışık veren lambalar sizin için uygun olmayabilir. Böyle yerlerde kablosuz masa lambası seçebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar ile çalışırken notlar almayı seviyorsanız USB masa lambası çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Masa lambası, uzun süre kullanabileceğiniz bir eşyadır. Bu yüzden kaliteli bir tercih yapmanız faydalı olabilir. Ayrıca masa lambasının iyi ışık vermesi kadar şık durması da önemlidir. Çünkü bu ürün aynı zamanda dekoratif bir unsur niteliğindedir. Bu nedenle seçim yaparken uzun süre kullanabileceğiniz, kaliteli, istediğiniz ölçüde ışık veren, dekoratif masa lambası çeşitlerine yönelebilirsiniz. Retro masa lambası gibi zevkinize ve stilinize uygun bir seçim yaparak ortamınıza kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Masa Lambası Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Masa Lambası Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Masa lambası kategorisinde birbirinden farklı yüzlerce ürün bulunur. Dolayısıyla bu kategori için bir fiyat skalası vermek doğru olmayacaktır. Ancak her model belli bir ihtiyaca hitap edebilir. Masa lambası fiyatları hakkında araştırma yapmadan önce ihtiyaçlarınızı ve bu ihtiyaca hitap eden özellikleri belirlemeniz faydalı olacaktır.

Büyüteçli masa lambası gibi özel kullanım için üretilmiş modellerin fiyatları diğerlerinden farklı olabilir. Bu ürünlerde diğerlerinde olmayan aparatlar bulunduğu için fiyat standartları diğerlerinden farklıdır. Aynı şekilde spiralli masa lambası çeşitlerinin de kendi içinde bir değer skalası olabilir. Akıllı masa lambalarını da bu kategorideki ürünler ile özel olarak değerlendirmek gerekebilir.

Tasarım, masa lambası fiyatları üzerinde belirleyici bir özelliğe sahiptir. Uzun masa lambası, benzer özelliklere sahip diğer modellere göre daha farklı fiyatlarda olabilir. Aynı serinin diğer renkleri arasında ise genellikle bu türden bir ayrım bulunmaz. Bu anlamda beyaz masa lambası modellerinin büyük bir kısmı siyah masa lambası çeşitleri ile yakın fiyatlardadır.

LED masa lambası modelleri fiyat bakımından farklı değerlendirilebilir. LED lambalar, az elektrik harcayarak yüksek performans veren modellerdir. Dolayısıyla bunun gibi kaliteli bir model satın almak uzun süreli tasarruf sağlayabilir. Fiyat araştırması yaparken ürünlerin kalitesini ve özelliklerini gözden geçirmek bu açıdan faydalı olacaktır.

Özel dekoratif tasarımlara sahip modellerin de fiyat bakımından diğerlerine göre ayrı bir skalada olduğunu söylenebilir. Bakır masa lambası gibi retro tasarımlara sahip modeller kendi içlerinde bir değer aralıklarındadır. Bunları banker modellerle ve eski tip tasarımlardan ilham alınarak yapılan diğer çeşitler ile kıyaslayabiliriz. Evinizde ya da ofisinizde farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız bu modellere göz atabilirsiniz.

Trendyol üzerinden, masa lambası kategorisindeki yüzlerce ürünü inceleyebilirsiniz. Bu kategoride farklı zevklere, ihtiyaçlara ve tarzlara hitap edebilen masa lambaları bulunur. Masa lambası fiyatları ve modellerini buradan kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu masa lambalarını daha önce kullanmış olan kişilerin yorumlarını ve puanlamalarını da ürün sayfaları üzerinden görebilirsiniz.

Masa Lambası Hangi Renk Olmalı?

Evlerde çalışma masalarında ya da ofislerde sıklıkla tercih edilen masa lambaları, farklı tasarımlarıyla herkese hitap eden birçok seçeneğe sahiptir. Çalışma ortamınızın dekorasyonuna uygun renklerin kolaylıkla bulunabileceği alternatifler arasından siyah masa lambası modelleri, her ambiyansa uyum sağlamasıyla oldukça sevilir. Işığa yön verilebilmesi sayesinde ideal bir çalışma ortamı sunan masa lambaları, özellikle odaklanarak çalışmayı sevenler için oldukça yardımcı ürünler arasında yer alır. Çocukların odasında da sıklıkla tercih edilen masa lambaları, renkli tasarımlarıyla ders çalışma zamanlarının keyifli hâle gelmesine yardımcı olabilir. Bunun için pembe masa lambası gibi canlı tonlar genellikle tercih edilebilir. Ambiyansın bir anda değişmesine yardımcı olacak lambalar, çoğunlukla dekorasyonların tamamlayıcılarıdır. Sade bir tasarımdan hoşlanan kullanıcılarsa genellikle beyaz masa lambası seçeneklerine yönelerek şıklığı zerafetle buluştururlar. Herkesin zevkine uygun seçenekleri bulabileceği masa lambası modelleri, farklı desenleriyle de çalışma zamanlarının sıkıcılıktan uzaklaşmasını sağlar.

Masa Lambası Nerede Durmalı?

Masa lambasının nerede duracağının doğru şekilde belirlenmesi, çalışma esnasında herhangi bir şekilde alana gölge düşmemesini sağlamak için oldukça önemlidir. Lambanın nerede duracağına karar vermek için çalışma masasında oturacak kişinin hangi elini kullandığı bilinmelidir. Sol elini kullanan kişinin ışık kaynağını sağına alması, gölgenin masaya düşmesini engelleyeceği için ideal bir çalışma alanının oluşturulmasını sağlar. Masa lambasının verdiği ışığın gözleri yormayacak seviyede yansımasıysa sağlık açısından oldukça önemli bir noktadır. Yoğun ışığın masaya yansıması, çalışma sırasında göz yorgunluğunu artıracağı için görmede problem yaşamanıza neden olabilir. Öte yandan bir süre sonra ışığın fazla gelmesine alışan gözlerde batma başlayacağından çalışılması gereken işe odaklanmakta problemler meydana gelebilir. Tüm bunların engellenmesini sağlamak amacıyla gölge oluşturmayacak bir açıda, yoğun ışık olmadan aydınlatacak yükseklikte konumlandırılması masa lambası için ideal bir noktadır.

Masa Lambası Ne Kadar Elektrik Yakar?

Masa lambasının kullanımı sırasında harcadığı elektrik, seçilen ürünle ve tercih edilen ampule bağlı olarak değişiklik gösterir. Bunun için özel olarak üretilen masa lambaları, tasarruflu oluşunun yanı sıra iyi şekilde aydınlatması sayesinde de sıklıkla tercih edilir. Şarjlı modelleri de bulunan masa lambaları, bataryalarının oldukça dayanıklı olması sayesinde elektriği az tüketerek uzun süre yüksek performans sağlar. Bu sayede faturalarda herhangi bir değişiklik olmadan çalışma zamanlarınızın aydınlık ortamlarda geçmesine yardımcı olur. Pilli modellerin de bulunduğu masa lambaları, elektrik tüketiminden kaçınmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu ürünlerden biridir. Pek çok farklı çözümün sıralandığı masa lambaları, genellikle bilgisayarların da olduğu çalışma masalarında kullanıldığı için USB girişli modelleri de bulunur. Bu sayede zaten bilgisayarın çalışması için harcanan elektrikle etrafını aydınlatacağı için faturalarda hiçbir değişim görülmeyeceğinden bütçe dostu ürünler arasında yer alır.