İlgili Kategoriler
Cihaz Tipi
Fiyat
Isıtma Kapasitesi
Enerji Sınıfı
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Baca Tipi
Eşanjör Sayısı
Renk
Kurulum Gerekli mi?
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Baymak Kombi

" araması için 127 sonuç listeleniyor

Yüksek Tasarruf Sağlayan Baymak Kombi Modelleri Trendyol'da!

Baymak, 1969 yılından bu yana hizmet veren, ısıtma ve soğutma sistemleri sektörünün ülkemizdeki öncü firmalarından biridir. 1990 yılında ilk kombisini piyasaya süren Baymak, alanındaki yenilikleri devamlı olarak takip ettiği ve bu doğrultuda güncel teknolojileri barındıran ürünler geliştirdiği için öne çıkar. Bunun bir sonucu olarak, Baymak kombi çeşitleri geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır.

Farklı ihtiyaçlara ve beklentilere hitap eden Baymak’ın yaygın bir servis ağına sahip olması da bu ürünleri dikkat çekici kılar. Şirketin bünyesinde hizmet veren 1500’e yakın servis teknisyeni sayesinde sorunlarınız en kısa sürede çözülür ve kullanım esnasında oluşabilecek mağduriyetler ivedilikle ortadan kaldırılır. Bütçenizi ve beklentilerinizi dikkate tercih edeceğiniz Baymak kombiyi, uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Baymak Kombi Modelleri Nelerdir?

Baymak Kombi Modelleri Nelerdir?

Baymak kombi modelleri, havaların soğuk olduğu dönemlerde yaşam alanlarınızın verimli bir biçimde ısınmasını sağlar. Bu ürünler, dört mevsim boyunca sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Baymak kombiler, bunların yanı sıra sahip oldukları diğer özellikler sayesinde benzerlerinden kolayca ayrılır. Baymak Eco kombi, sıklıkla tercih edilen modellerin arasında yer alır. Kompakt boyutları, bu ürünün fark yarattığı noktaların başında gelir. Özellikle yer açısından sıkıntı yaşıyorsanız, bu Baymak kombi modeli sizin için idealdir.

Baymak Duotec kombi modelinin üç farklı türü mevcuttur. Bu ürünler, 20 ila 45 kW arasında değişen ısınma güçlerine göre birbirlerinden ayrılır. Bu cihazların farklı ısıtma güçlerine sahip olması, Duotec olarak anılan kombilerin çeşitli alanlar için gönül rahatlığı ile tercih edilebilmesini sağlar. Baymak Lambert kombi çeşitleri de benzer şekilde üç farklı modeli barındırır. Temel olarak ısıtma kapasitesi noktasında birbirlerinden ayrılan bu ürünlerin arasından bir tanesini seçmeden evvel cihazı kullanacağınız alanın büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir.

Baymak Novadens Extra kombinin diğer modellere göre fark yarattığı öncelikli noktanın tasarım olduğu ifade edilebilir. Bu ürün, şık tasarımı ile göze de hitap eder. Söz konusu cihazın taşınabilir kontrol paneli, esnek kullanım imkânı tanır. Baymak Dolce Vita kombi olarak bilinen ürünler ise genellikle büyük boyutludur. Geniş bir yaşam alanına sahipseniz bu modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Baymak Brötje kombiler, Novadens’e ek olarak Startec ve Star Bridge isimli modelleri de kapsar. Brötje, bu üç ürün grubunun ana modeli olarak karşımıza çıkar. Star Bridge ve Startec cihazlar, düşük bir ısıtma gücüne sahiptir. Novadens, kullanıcılara bu konuda daha fazla seçenek sunduğu için dikkat çeker. Baymak Luna kombi ise ufak boyutlara sahip olması sayesinde öne çıkan bir model olarak gösterilebilir. Bu ürün, özellikle kombisini dar bir alana yerleştirmek isteyenlerin incelemesi gereken seçeneklerin arasında yer alır. Luna Avant model Baymak kombilerin ise 24 kW ısıtma gücüne sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Baymak idee kombi, küçük boyutları sayesinde sıklıkla tercih edilir. Son derece sessiz bir biçimde çalışan bu cihaz, çocuklu ailelerin favorileri arasındadır. Söz konusu Baymak kombi modelinin yeni versiyonu, aydınlatmalı bir LCD ekrana da sahiptir. Bahsi geçen panel, gerekli ayarlamaları kolaylıkla yapmanızı mümkün kılar. Baymak Baxi kombi ise şimdiye kadar bahsettiğimiz ürünlerin aksine uzun bir süreden beri üretilir. Dolayısıyla bu model, güncel Baymak kombi kataloğunda yer almayabilir. Buna rağmen söz konusu ürünün parçaları ve aksesuarları kolayca bulunabilir.

Baymak Kombi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Baymak Kombi Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Baymak kombilerin sahip olduğu özellikler değişse de bu ürünler kimi konularda benzerlikler de taşır. Bunların başında da ise tüm modellerin beyaz renkli bir tasarıma sahip olması gelir. Cihazların tasarım detayları fonksiyonellik uğruna küçük değişikliklere maruz kalabilir ancak sade ve şık görünümün tüm Baymak kombilerde bulunan bir özellik olduğu söylenebilir.

Baymak kombiler, farklı ısıtma güçlerine sahiptir. Bu, kişilerin diledikleri her yaşam alanı için bir Baymak kombi tercih edebilmesini mümkün hâle getirir. Bu ürünleri eviniz, ofisiniz ya da işletmeniz için herhangi bir şüphe duymadan satın alabilirsiniz. Örneğin Baymak idee 35 kw kombi, orta boyutlu alanlar için tercih edilebilir. 25 kW ısıtma gücüne sahip olan modeller ise küçük mekânlarda sıklıkla kullanılır. Geniş alanlar için tercih edilebilecek olan ürünlerin ısıtma gücü ise 45 kW olarak karşımıza çıkar.

Enerji tasarrufu sağlamaları, Baymak kombilerin temel niteliklerinden biridir. Baymak imzası taşıyan bu ürünlerin çok büyük bir kısmı tam ya da yarı yoğuşmalıdır. Yoğuşma teknolojisi, kombinin çalıştığı esnada açığa çıkan atık gazın ve su buharının bacadan direkt olarak atılmadan yeniden sisteme kazandırılması mantığına dayanır. Bu, su buharının gazdan ayrıştırılmasını ve enerjiye dönüştürülerek ısıtma sürecinde yeniden kullanılmasını sağlar.

Baymak yoğuşmalı kombi, bu sayede enerji tasarrufu sağlar. Bu durum özellikle baymak tam yoğuşmalı kombi türleri için geçerlidir. Özellikle Baymak premix yoğuşmalı kombi modelleri, ileri yanma teknolojileri sayesinde enerji tasarrufu miktarını ciddi oranda artırır. Baymak yarı yoğuşmalı kombi modelleri de verimli bir ürün arayan bireyler tarafından incelenebilir. Baymak hermetik kombi modellerinin çalışma prensibi ise oluşan su buharının direkt olarak dışarı atılmasına dayanır.

Baymak kombi tam yoğuşmalı olduğunda bütçeniz zorlanmaz. Baymak 3 eşanjörlü kombiler de bu amaç doğrultusunda tercih edilebilecek olan ürünlerin arasında yer alır. Bu modeller, sahip oldukları Low NOx yoğuşma teknolojisi sayesinde çevreye daha az zarar verir. Siz de hem enerji tasarrufu sağlayan hem de çevreye mümkün olduğunca az zarar veren bir ürün arıyorsanız 3 eşanjörlü Baymak kombi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Baymak kombilerin kullanım ve kontrol şekilleri de farklılık gösterir. Pek çok model, butonlar aracılığı ile kontrol edilir ve yapılan ayarlamalar bir ekran üzerinden kolayca görülebilir. Bu ekranın boyutu ve teknolojik özellikleri modele bağlı olarak değişir. Baymak dijital kombi olarak bilinen bu ürün grubunun dışında kalan tüm cihazlarda ayarlamalar, sağa ve sola çevrilebilen düğmeler aracılığı ile yapılır. Söz konusu modellerin kontrol şekillerinin farklı olmasının bu ürünlerin ısıtma gücü ile herhangi bir alakası yoktur.

Tüm kombiler, çalışmak için elektrik bağlantısına ihtiyaç duyar. Bu nedenle elektriksiz kombi modellerinden söz edilemez. Dolayısıyla bu noktaya kadar saydığımız ya da saymadığımız tüm modeller, Baymak elektrikli kombi kategorisine dâhildir. Baymak kombi çeşitlerinin tamamının garanti kapsamı altında olduğunu da unutmamak gerekir. Söz konusu garantinin süresi, 2 ila 3 yıl arasında değişebilir. Kombi modeline göre belirlenen bu süreçte karşılaşacağınız olası sorunlar, Baymak’ın yaygın servis ağı sayesinde kısa sürede ortadan kaldırılır. Bu, yaşam alanlarınızın kış aylarında soğuk bir hâl almasını engeller.

Baymak Kombi Modellerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Baymak Kombi Modellerinin Enerji Tüketimi Nasıldır?

Kombiler, doğal gaz ve elektrik olarak adlandırılan iki kaynağı kullanarak ısıtma işlemini gerçekleştirir. Kombinin bunları ne ölçüde kullandığı, sizin ödemeniz gereken faturaların tutarını direkt olarak etkiler. Evinize taktıracağınız kombi, ne kadar az doğal gaz ve elektrik kullanıyorsa toplam giderleriniz de aynı oranda düşer. Baymak doğalgaz kombi modelleri, yoğuşmalı ve yarı yoğuşmalı yapıları sayesinde yakıt giderini hissedilir ölçüde azaltır. Siz de bu özelliğe sahip olan kombileri tercih ederek doğal gaz faturalarınızın tutarlarını azaltabilirsiniz. Benzer bir durumun elektrik faturaları için de geçerli olduğu söylenebilir. Zira neredeyse tüm Baymak kombi modelleri, üst enerji sınıflarında yer alır. Bu cihazlar, az miktarda enerji tükettiği için pek çok farklı kişinin beğenisini kazanmıştır.

Bir elektrikli ürünün hangi enerji sınıfına dâhil olduğu, cihazın üzerinde yer alan etikete bakılarak kolayca anlaşılabilir. 2021 yılının mart ayına kadar kullanılan ve değerleri A+++ ila D arasında değişen sınıflandırma sisteminin kaldırıldığı, pek çok kişi tarafından bilinmez. Yeni sistemde “+” ile ifade edilen sınıflar kaldırılmıştır. Bunun yerine tüm sınıflandırma grupları A ila G arasında değişecek hâle getirilmiştir. Söz konusu olan bu iki sistemin arasında herhangi bir karşılaştırma yapmak mümkün değildir. Zira iki sınıflandırma yönteminin de baz aldığı ölçütler, farklıdır. Bir cihaz, eski sisteme göre değerlendirilecek ise ilgili ürünün yıllık enerji tüketim miktarına bakılmalıdır. Yeni sınıflandırma yönteminde ise cihazın 100 döngüde harcadığı enerji miktarı göz önünde bulundurulur.

Baymak kombi modelleri, yeni sisteme göre A ya da B sınıfında yer alır. Bu noktada tüm modellerin son derece az enerji tükettiğini söylemek yanlış olmaz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu değerlerin eski yönteme göre hangi sınıfa tekabül ettiğini belirlemek oldukça zordur. Enerji verimliliği açısından üst seviyede bulunan Baymak kombi modellerini kullandığınızda elektrik faturalarınızın bütçenizi zorlamayacağını söyleyebiliriz. Bu, Baymak tarafından imal edilen cihazların sıklıkla tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden bir tanesidir.

Baymak Kombi Modellerinin Isıtma Seçenekleri Nelerdir?

Baymak Kombi Modellerinin Isıtma Seçenekleri Nelerdir?

Kombiler, kullanıldıkları alandaki radyatörleri ısıtmanın yanı sıra sıcak su sağladıkları için de fonksiyonel cihazlardır. Bu ürünler sayesinde yaşam alanlarınızın sıcaklık seviyesini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan her anda sıcak suya kolayca ulaşabilirsiniz. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var ki her kombinin ısıtma kapasitesi aynı değildir. Bu nedenle eviniz için bu tür bir cihaz tercih etmeden evvel yaşam alanınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Bu, satın alacağınız Baymak kombiyi verimli bir biçimde kullanmanıza imkân tanır.

Kombiler ısıtma gücü olarak da ifade edilen, kW değerine bakılarak değerlendirilir. Kısacası bir kombinin kW değeri ne kadar büyük ise ısıtabileceği alanın genişliği de buna bağlı olarak artar. Baymak kombilerin ısıtma kapasitesi 20 ila 115 kW arasında değişir. Tahmin edilebileceği gibi 20 kW kapasiteye sahip olan bir model, dar alanların ısıtılması noktasında üst düzey performans sergiler. Örneğin, 60 metrekare büyüklüğünde bir evde yaşıyorsanız bu cihazları tercih edebilirsiniz. Fakat evinizin büyüklüğü 100 metrekare kadar ise Baymak 24 kW kombi modellerinin arasından bir seçim yapmanız, sizi memnun edecektir.

Şunu da belirtmekte fayda var ki alanların büyüklüğü, bu konudaki tek belirleyici faktör değildir. Zira kombi, ısıtma işlevini radyatörler aracılığıyla yerine getirir. Dolayısıyla ısıtılacak alandaki radyatörlerin uzunlukları ne kadar fazla ise seçilen kombinin kapasitesinin de verimli bir kullanım için aynı oranda yüksek olması gerekir. Yani 100 metrekare büyüklüğünde bir evde fazla radyatör bulunuyorsa Baymak 33 kW kombi modelleri de tercih edilebilir. Bu bilgilerin ışığında Baymak 42, 45, 65 ve 115 kW kombi modellerinin hangi şartlar altında kullanılabileceğine dair bir çıkarım yapılabilir. Isıtılacak alanın ve kullanılacak olan ünite sayısının artması, yüksek kapasiteli bir cihazı gerektirir. Örneğin 65 ve 115 kW kapasiteli kombiler, merkezî ısıtma sistemlerinin bulunduğu alanlar için tercih edilir.

Baymak Kombi Nerelerde Kullanılabilir?

Baymak Kombi Nerelerde Kullanılabilir?

Baymak kombiler, tüm kapalı alanların ısıtılması için kullanılabilir. Bu noktada ilk akla gelen mekân evler olsa da söz konusu ürünler vasıtasıyla farklı büyüklükteki iş yerleri de rahatlıkla ısıtılabilir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu noktada belirleyici olan, ısıtılacak alanın büyüklüğü ve ortamdaki radyatör sayısıdır. Küçük bir iş yeri ya da evi ısıtmak istiyorsanız düşük kapasiteli bir kombi sizin için yeterli olacaktır. Daha büyük bir alan için ise seçiminizi ısıtma kapasitesi yüksek modellerden yana yapmanız gerekir.

Kombiler, tüm evi ısıtmak için kullanılsa da tek bir noktaya yerleştirilir. Bir kombi modelini tercih etmeden evvel söz konusu ürünü nereye konumlandırabileceğinizi belirlemeniz gerekir. Pek çok kişi alandan tasarruf etmek adına bu cihazları mutfağa yerleştirmeyi tercih eder. İstenmeyen durumların yaşanmaması adına kombilerin yatak odasına ve banyoya yerleştirilmesine izin verilmez. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, ürünün konumlandırılacağı alanda müstakil bir baca açıklığının bulunmasıdır. Baymak bacalı kombi çeşitleri, az evvel bahsettiğimiz riskli alanların dışında uygun olan her yere yerleştirilebilir.

Kombinin boyutu da bu noktada göz önünde bulundurulması gereken detaylardan bir tanesidir. Her alan büyük bir cihazın rahatça kullanılabilmesi için uygun olmayabilir. Bu noktada Baymak kombilerin büyük bir kolaylık sağladığı rahatlıkla ifade edilebilir. Zira marka tarafından üretilen kombiler, farklı boyutlara sahiptir. Bu, yaşam alanınız için uygun olan modeli herhangi bir zorluk yaşamadan bulmanızı sağlar. Söz konusu cihazlar, farklı ihtiyaçlara ve beklentilere hitap eder.

Kombilerin temizliği, bu ürünlerden alacağınız verim ile doğrudan ilişkilidir. Cihazlara periyodik aralıklarla yapılması gereken bakımlar esnasında gerçekleştirilecek olan temizlik işlemi, kombilerin farklı parçalarını kapsar. Bu parçaların arasında; filtre, eşanjör, baca ve fan motoru yer alır. Baymak kombi temizliği, sadece alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu konuda yetkin olmayan bireylerin söz konusu işlemi gerçekleştirmesi, istenmeyen durumlara yol açabilir. Kombinize bakım yaptırmak için yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Baymak Kombi Fiyatları Nasıldır?

Baymak Kombi Fiyatları Nasıldır?

Baymak kombi fiyatları, çok geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Bu sayede herkes bütçesini yormadan kendi ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda kaliteli bir ürün satın alabilir. Kombi modelleri farklı özelliklere sahip olabilir. Bu ürünlerin üretim aşamasında farklı materyaller ve teknolojiler kullanılır. Bu nedenle kombilerin fiyatlarının geniş bir aralığa yayılmış olması doğaldır. Kişilerin bu noktada beklentilerini ve yaşam alanlarının büyüklüklerini göz önünde bulundurması gerekir.

Bir fiyat araştırması yapmadan evvel kombiyi yerleştireceğiniz alanın ısı yalıtımının yeterliliğini de dikkate almalısınız. Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Baymak kombiler farklı teknolojileri barındırabilir. Bu özellikler farklı donanımlar gerektirir. Fiyatları yakın olan iki ürün, benzer olmayan çalışma sistemlerine sahip olabilir. Enerji tasarrufu sağlayan kombilerin fiyatlarının yüksek bir aralıkta yer alması, bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Baymak kombi modellerinin sahip oldukları farklı ısıtma kapasiteleri de fiyatlandırma aşamasında önemli bir rol oynar. Isıtma gücü yüksek olan bir model, büyük yaşam alanları için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Kombi modellerinin fiyatlarının değişiklik göstermesine sebep olan bir başka unsur ise kullanım kolaylığı sağlayan teknolojilerdir. Örneğin satın alacağınız cihazın LCD ekrana sahip olması, yapacağınız ayarlamaları çok daha kolay bir hâle getirir. Bu ürünler, son teknolojik gelişmeler doğrultusunda imal edilir. Yaşam alanlarınızda çok daha konforlu bir biçimde vakit geçirmenizi sağlayacak olan Baymak kombi modelini Trendyol üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.