İlgili Kategoriler
Maksimum Isıl Güç
Cihaz Tipi
Isıtma Kapasitesi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Fiyat
Baca Tipi
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Eşanjör Sayısı
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
"

Demirdöküm Kombi

" araması için 134 sonuç listeleniyor

Tasarruflu ve Performanslı Demirdöküm Kombi Modelleri Trendyol'da!

Demirdöküm kombiler; çelik, alüminyum, bakır, sac ve plastik malzemeler kullanılarak üretilen iklimlendirme cihazlarıdır. Kompakt tasarımları sayesinde yer kaplamazlar. Duvara asılı bir şekilde kullanılabilmeleri ise önemli bir avantajdır. Kapalı mekânların ısıtılması üzerine tasarlanan Demirdöküm kombi çeşitleri; evlerde, ofislerde dükkânlarda ve çeşitli işletmelerde kullanılır. Bu cihazlar, ortamları ısıtmak için doğal gaz kullanır. Dolayısıyla kombinin; bir doğal gaz sobasına, kalorifer peteğine ya da zemin altına döşenmiş bir hatta bağlı olması gerekir.

Doğal gaz yardımıyla soğuk mevsimlerde ortamı ısıtan DD kombi, dört mevsim sıcak su temin edilmesine de yardımcı olur. Sıcak su musluğu açıldığı anda kombi çalışır. Kısa süre sonra sıcak su akmaya başlar. Bu konuda yüksek performans gösterdiği için popüler olan Demirdöküm markası, ürettiği kombilerde tasarım detaylarına da özen gösterir. Demirdöküm kombilerin tasarımları son derece şıktır. Kombiler çoğu zaman balkonlara takılır. Fakat balkonsuz evlerde cihazların görülebilen bir noktada olma ihtimali de vardır. Göze rahatsızlık vermeyen ve dekorasyonu olumsuz etkilemeyen tasarımlar Demirdöküm’de mevcuttur.

İçinizi Isıtacak Demirdöküm Kombi Modelleri

İçinizi Isıtacak Demirdöküm Kombi Modelleri

Tercih edilebilecek farklı Demirdöküm kombi modelleri vardır. Bu modellerin her biri farklı özellikler taşıdığı için detaylı bir şekilde incelenmelidir. Ev, iş yeri, ofis, dükkân gibi ortamların sahip olduğu genişlik de seçilecek model konusunda belirleyicidir. Ayrıca bağlantı noktaları ve kombiden beklenen performans da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu modellerin arasında elbette fiyat farkı da vardır. Dolayısıyla bütçeyi de göz ardı etmemek gerekir. Her bütçeye hitap edebilen Demirdöküm kombilerin sahip olduğu özellikleri yakından incelemekte fayda vardır. Markanın ürünleri oldukça uzun ömürlüdür. Bu detaydan dolayı üretimi bitmiş modellere bile sıklıkla denk gelmek mümkündür. Yeni modeller ise son teknolojilerle donatılmış ve şık bir şekilde tasarlanmıştır.

Popüler modellerden biri olan Demirdöküm Nitromix kombi, farklı kapasite seçenekleriyle öne çıkar. 24, 28 ve 35 kW seçenekleriyle satışa sunulan bu model, ihtiyaçları verimli bir şekilde karşılayabilecek özelliklere sahiptir. A sınıfı kombi, minimum enerjiyle maksimum performans gösterir. Yüksek performansla verim sağlayan ürün, aynı zaman enerji tasarrufu yapılmasına da yardımcı olur. Cihazın şık tasarımı, Good Design ve Green Good Design gibi dünyanın en prestijli ödüllerini almıştır. %100 Türk tasarımı ve yerli üretimi olan Nitromix kombi, dünya pazarında da ülkemizi temsil eder. Bu modelde ayrıca debi sensörü de vardır. Debi sensörü sayesinde cihaz, 1,5 litre/dakika seviyesinde bile hızlıca sıcak su verir. Sıcak suya erişim süresini kısaltan kombi, israfı önleyerek tasarrufu da mümkün kılar.

Demirdöküm’ün Nitromix modelinin özellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Cihazda dairesel yapılı paslanmaz çelik premix eşanjör vardır. Bu eşanjör; yüksek ısı transferi sağlar, cihazın kullanım ömrünü uzatır ve enerji tasarrufunu destekler. Kullanıcı dostu LCD ekranı sıcaklık verilerini anlık olarak gösterirken cihaz, çevirmeli kontrol düğmeleri sayesinde kolay bir şekilde kullanılabilir. Akıllı ısıtma sistemi teknolojisiyle donatılmış olan bu model, ortamın sıcaklık ihtiyacına uygun güçte çalışır. Frekans kontrollü pompa elektrikten tasarruf sağlar. Fan hızı ise ihtiyaca göre ayarlanabilir. Kombi, çalışma sürecinde çok düşük bir ses çıkardığı için rahatsız etmez. Akıllı oda termostatı Migo ile uyumlu olması da ekstra bir avantajdır. Demirdöküm markasının bu çevre dostu kombisi, 6. sınıf NOx seviyesinde düşük emisyon salınımı yapar.

Bahsedilmesi gereken bir diğer ürün de Demirdöküm Atron kombidir. Atron Condense modeli de %100 Türk üretimi olarak Good Design ve Green Good Design tasarım ödüllerini almıştır. B sınıfı bir kombi olarak ciddi oranda enerji tasarrufu yapan cihaz, aynı zamanda oldukça yüksek performans gösterir. Akıllı ısıtma sistemi sayesinde ortamın ihtiyacına göre çalışarak israfı önler. İhtiyaç doğrultusunda hızı ayarlanabilen yüksek verimli pompa ise elektrik tasarrufu konusunda etkilidir. Demirdöküm bu modelde üç eşanjör sistemini kullanmıştır. Ana eşanjörde yanma gerçekleşirken ikincil plaka suyun ısınmasıyla ilgilenir ve dalgalanmaları önler. Üçüncü yoğuşma eşanjörü ise düşük gaz tüketimiyle yüksek performans sağlama amacıyla çalışır.

Demirdöküm’ün popüler modellerinden biri olan Atron Condense, geniş bir LCD ekrana sahiptir. Bu ekranın yanındaki çevirmeli düğme, cihazın kontrolünü önemli ölçüde kolaylaştırır. 20 ve 24 kW olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği sunulan bu model, XL akış profilinde A sınıfı verimlilik imkânı sunar. Tek tuşla ECO (ekonomik) moda geçirilebilir. Ayrıca düşük emisyon salınımı sayesinde çevre dostu bir üründür. Düşük ses seviyesi sayesinde iç mekânlarda özgürce kullanılabilen bu kombinin fan hızı da ihtiyaca göre ayarlanabilmektedir. Cihaz; çift işlemcili anakartı, dayanıklı dış boyası ve dijital manometresi ile son derece uzun bir kullanım ömrü sunar.

Markanın hermetik kombileri de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Duvar tipi hermetik modellerden biri olan Demirdöküm Nitron kombi, 3 yıldız verim sınıfı sayesinde ekonomik kullanımı mümkün kılar. Maksimum sıcak su konforu sunmasının yanında son derece şıktır ve kolay kullanılır. Self adaptasyon sistemiyle donatılmış olan bu model, hermetik baca uzunluğuna ve şartlarına bağlı olarak fan hızını otomatik ayarlar. Bu sayede güvenli bir şekilde çalışmaya devam eder. Fan hızı kombinin sıcaklığına göre ayarlanır ve böylece hem enerji tasarrufu sağlanır hem de cihaz daha az ses çıkarır. Nitron kombi, %93 verimlilik sağlayabilen ve düşük gaz tüketen ekonomik bir modeldir.

Demirdöküm Milenyum Plus kombi, markanın en eski modellerinden biridir. Eski bir model olmasına rağmen yaygın bir şekilde kullanımı devam etmektedir. Bu da ürünün ne kadar uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu göstermektedir. Cihazda yaz mevsimine uygun bir mod vardır. Bu modda sadece su ısıtılır. Modelin; sıcak su sağladığı 1, 2, 3, eco ve max şeklinde farklı modları vardır. Eco modda tasarruflu bir şekilde sıcak su verir. Kış modunda ise 1 ile 5 arasında değişen seviyelerle ortamı ısıtır. Demirdöküm’ün diğer modelleri gibi yüksek performans gösterebilen bu cihaz da yıllarca hizmet verebilecek kadar kalitelidir.

Demirdöküm Kombilerin Özellikleri Nelerdir?

Demirdöküm Kombilerin Özellikleri Nelerdir?

Demirdöküm kombiler, benzersiz özellikleryile kullanıcıların ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılar. Her kombide olduğu gibi Demirdöküm’ün ürettiği modellerde de bazı özellikler öne çıkar. Öne çıkan ilk özellik dayanıklılıktır. Bu markanın ürünleri son derece uzun bir kullanım ömrü sunar. Ayrıca cihazlar tasarruflu bir şekilde çalıştığı için ekonomiktir. Doğal gaz faturalarını çok yükseltmeyen bu cihazlar, elektriği de minimum seviyede harcar. Dört mevsim sıcak su sağlayan Demirdöküm kombiler, kış aylarında da evleri sıcacık yapar. Bunun için kombi özelliklerinin ne işe yaradığını bilmekte fayda vardır. Bu konuda öne çıkan detay ise yoğuşmadır. Kombiler; tam, yarım ya da çift yoğuşmalı olabilmektedir.

Kombilerde yoğuşma, gazın sıvıya dönüştürülmesi anlamına gelir. Sıvı ve gaz arasındaki geçişten doğan su buharı ile de ısıtma gerçekleşir. Demirdöküm tam yoğuşmalı kombiler, daha az gazla daha fazla ısı sağlayabilen bir teknolojiye sahiptir. Bu modellerde yoğuşma özel bir yapı içerisinde sağlanır. Bu işlem için özel bir yanma odası bulunur. Demirdöküm yarı yoğuşmalı kombilerde sistem biraz daha farklıdır. Bu tip kombilerde mevcut sistemin içerisine ekstra bir eşanjör ilave edilir. Demirdöküm çift yoğuşmalı kombiler ise üst düzey verimlilik sunar. Çift yoğuşmalılar, ısıtma konusunda tam yoğuşmalı olanlarla aynı verimi sağlarlar. Aradaki fark, su ısıtma sürecinde ortaya çıkar ve bu noktada çift yoğuşmalı kombi daha verimlidir. Demirdöküm konvansiyonel kombiler ise daha eski teknolojilerle çalışır. Bu tip kombiler, ilave eşanjör takılmasıyla yoğuşmalıya dönüştürülür.

Demirdöküm Kombilerin Performansı Nasıldır?

Demirdöküm Kombilerin Performansı Nasıldır?

Demirdöküm kombiler her zaman yüksek performans gösterebilecek şekilde tasarlanır. Tabii bu noktada tercih edilen modele göre farklı performansların olduğunu söylemek mümkündür. Demirdöküm elektrikli kombiler, yoğuşmalı ve yüksek güçlü oldukları takdirde verimli bir performans gösterir. Yoğuşmalı ya da yoğuşmasız fark etmeksizin Demirdöküm hermetik kombilerden de istenen performansı almak, ortam koşullarına bağlı olarak, mümkündür.

Demirdöküm 20, 24, 35 kW kombi seçeneklerini tüketicilere sunar. Ortamın genişliğiyle kombi gücü doğru eşleştirilirse alınan performans bir hayli yükselir. Ayrıca Demirdöküm kombi termostatları da vardır. Ayrıca haricî termostat alarak da Demirdöküm kombilerin performansı artırılabilir. Akıllı termostatlar sayesinde sadece ortamın ihtiyacı kadar ısıtma yapılır ve hem performans hem de verim artış yakalanır.

Demirdöküm Kombilerin Kalitesi Nasıldır?

Demirdöküm Kombilerin Kalitesi Nasıldır?

Demirdöküm, her zaman kalitesiyle gündeme gelen bir markadır. Merkezi İstanbul olan marka, 1954 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren hızla yükselen marka, günümüzde tüm dünyada tanınmaktadır. Ürünlerinin büyük çoğunluğu yerli üretimdir ve dünyaca ünlü bir markaya dönüşmesindeki önemli unsurlardan biri elbette kalitedir.

Marka, kaliteli ürünleriyle topladığı güven sayesinde güçlü bir şekilde büyür ve 2007 yılında yurt dışından yatırım alır. Dolayısıyla Demirdöküm kombilerin kalitesinin yüksek standartlarda olduğu pek çok farklı şekilde anlaşılabilmektedir. Ayrıca markanın ürünleri son derece uzun kullanım ömrü sunar. Bu uzun kullanım ömrü boyunca da Demirdöküm tarafından garanti ve servis hizmetleri de verilir.

Demirdöküm Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Demirdöküm Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Demirdöküm kombi almaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı detaylar olduğunu unutmamalısınız. Dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri kombiyi kullanacağınız ortamın genişliğidir. Ortamın genişliğine gücü yetebilecek bir kombi almanız gerekir. Aksi hâlde üründen verim alamazsınız. Kombilerin güçleri genellikle 20 ile 45 kW arasında değişir. 20 kW kombi ortalama 120 metrekare alan ısıtabilir. 45 kW için bu sayı 300 metrekaredir. 24 kW 150, 28 kW 180, 30 kW 200, 35 kW 230, 40 kW ise 250 metrekareye kadar alanı rahatlıkla ısıtır. Bu nedenle kombinin kullanılacağı ortamın büyüklüğü ile cihazın gücü bir arada düşünülmelidir. Bu, oldukça önemli bir detaydır ve kombi seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Satın alınacak kombide bakılacak bir başka nokta ise yoğuşma detayıdır. Kombiler yoğuşma yaparak ortamı ısıtır. Yarı, tam ve çift yoğuşmalı olmak üzere 3 farklı sistem vardır. Çoğunlukla doğru tercihin tam yoğuşmalı kombi olduğu düşünülür. Çünkü yarı yoğuşmalı kombi %10 tasarruf sağlıyorsa tam yoğuşmalı olanlarda bu oran %20’ye çıkar. Tam yoğuşmalının fiyatı bir miktar daha yüksektir. Bu nedenle gerçekten hangisine ihtiyaç duyduğunuza karar vermelisiniz. Örneğin daireniz çok küçük ise ya da güçlü bir yalıtım sistemi varsa yarı yoğuşmalı kombi de sizin için ideal olabilir. Fakat yalıtımın bulunmadığı geniş alanlar için tam ya da çift yoğuşmalı kombileri tercih etmelisiniz.

Kombinin monte edileceği konum da seçim sürecinde göz ardı edilmemesi gereken bir detaydır. Evde geniş bir balkon varsa cihazın büyük olması sorun değildir. Fakat balkonsuz daireler için kombiler, yer kaplayan cihazlara dönüşür. Bu durumda kompakt tasarıma sahip minimal modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu doğrultuda Demirdöküm compact kombi modellerine göz atabilirsiniz. Benzer bir durum kombinin çalışma sürecinde çıkardığı ses için de geçerlidir. Balkona monte edilen kombinin çıkardığı gürültü, iç mekânda bir rahatsızlık yaratmaz. Ama balkonun olmadığı dairelerde kombiler, yatak odası ya da oturma odası gibi mekânlara monte edilir. Bu da her çalışmada rahatsız edici bir ses duymak anlamına gelir. Bu tip bir daireniz varsa dB seviyesi düşük ve sessiz çalışma performansı gösteren modellerden birini tercih etmelisiniz.

Demirdöküm Kombilerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Demirdöküm Kombilerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Hemen hemen her üründe olduğu gibi Demirdöküm kombilerde de değişken fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. Demirdöküm kombi fiyatları, çok sayıda farklı etkene bağlı olarak değişir. Fiyat belirleme sürecinde dikkate alınan ilk detaylardan biri elbette üretim malzemeleridir. Kombilerde genellikle bakır, çelik, alüminyum, metal ve plastik materyaller kullanılır. Bu materyallerinin her birinin hangi miktarda kullanıldığı çok önemlidir. Üretim malzemelerinin dağılımı ise ürün modeline göre değişir. Her bir model farklı bir üretim sürecinden sonra piyasaya sürülür. Bu nedenle bazı kombilerin diğerlerine göre daha pahalı ya da uygun fiyatlı olması doğal bir durumdur. Örneğin Demirdöküm titanium kombinin fiyatıyla alüminyum kullanılarak üretilen bir modelin fiyatı arasında fark vardır.

Üretim malzemeleri arasında bir de anakart vardır. Anakart, bu cihazların en hayati parçası sayılabilir. Çünkü anakart kombinin beyni sayılır. Cihazın tüm teknolojik görevleri yerine getirmesini sağlar. Isının otomatik olarak ölçülmesi, ortama uygun sıcaklık verilmesi, çeşme açıldığı anda suyun ısıtılması, gerekli durumlar kombinin kapatılması gibi tüm işlevler anakarta bağlıdır. Dolayısıyla cihazda güçlü bir anakart olmalıdır. Demirdöküm bu konuda hassas davranan bir markadır. Son derece güçlü anakartlar kullanır ve bu durum da ürünlerin fiyatını biraz yükseltir. Fakat ürünlerin uzun ömürlü oldukları düşünüldüğünde bu yüksek fiyatlar aslında ekonomik sayılır; çünkü uzun vadede kullanıcı daha kazançlı çıkar.

Cihazların sahip olduğu teknolojileri de göz ardı etmemek gerekir. Yeni ürünlerin daha pahalı olmasının önemli sebeplerinden biri cihazların içerisindeki teknolojilerdir. Her geçen gün daha yeni teknolojiler geliştirilir. Bu yüksek teknolojilere sahip olabilmek için daha fazla ücret ödemek gerekebilir. Dolayısıyla bütçeye göre bir ürün seçilmek istendiğinde her zaman yeni modeller alınamayabilir. Bu yeni teknolojiler, kombilerin daha akıllı bir şekilde çalışmasını sağlar. Ortam ile entegre olabilen kombiler, ideal sıcaklığı otomatik olarak ayarlayarak verimlilik sağlar. Ayrıca enerji tasarrufu konusunda da bu teknolojiler önemlidir. Doğal gaz, elektrik ve su gibi üç kaynağı da tüketen bir cihazın tasarruflu olması elbette faydalıdır. Bu yüzden tasarruf sağlayabilen cihazlar her zaman daha yüksek fiyatlarla satılır. Demirdöküm yoğuşmalı kombi fiyatlarının birbirinden farklı olmasının sebeplerinden biri de bu teknolojilerdir.

Demirdöküm kombilerinin farklı fiyatlarla satılmasında elbette modelin de etkisi vardır. Markanın; Ademix, Nitromix, Atromix ve Atron Condense gibi modelleri vardır. Bu modellerin üretimi devam etmektedir. Bu yüzden fiyatları nispeten yüksektir. Millenium Plus gibi üretimi durmuş modelleri daha ekonomik fiyatlarla satın almak mümkündür. Demirdöküm’ün yeni modellerinden biri Ademix’tir. Ademix son teknolojilerle donatılmış olup her açıdan avantajlı bir üründür. Kompakt ve şık tasarıma, elektrik ve doğal gaz tasarrufu yapabilen bir sisteme sahiptir. Dolayısıyla ürün yelpazesindeki yüksek fiyatlı ürünlerden birinin Ademix olduğunu söylemek mümkündür. Nitromix de esnek bütçe gerektiren bir modeldir; fakat markanın her bütçeye hitap edebilen ürünleri de vardır. Bu ürünleri Trendyol aracılığıyla inceleyebilir ve beğendiniz modeli anında sipariş edebilirsiniz.