placeholder
"

Eca Oda Termostatı

" araması için 47 sonuç listeleniyor
Eca Akıllı Oda Termostatı
KARGO BEDAVA
EcaAkıllı Oda Termostatı
(2)
1.199 TL
Sepete Git
Eca Akıllı Oda Termostatı
KARGO BEDAVA
EcaAkıllı Oda Termostatı
1.550 TL
Sepete Git
Eca Kablosuz Oda Termostatı
KARGO BEDAVA
EcaKablosuz Oda Termostatı
700 TL
Sepete Git
Eca Kablosuz Oda Kumandası
KARGO BEDAVA
EcaKablosuz Oda Kumandası
(3)
450 TL
Sepete Git

Eca Oda Termostatı ile Odanızın Isısı Kontrol Altında

Eca oda termostatı dışarıda ne olursa olsun doğru sıcaklıkta kalmasına yardımcı olur ve bunu yaparken size enerji ve para tasarrufu sağlar. En iyi akıllı termostatlar, gerektiğinde sizi sıcak veya soğuk tutmanıza yardımcı olur. Eca kablosuz oda termostatı akşamları ince ayar yaparak rutininizi değiştirebilir ve evinizin ısınmasının ne kadar sürdüğünü öğrenebilirsiniz. Böylece istediğiniz zamanda doğru sıcaklığa ulaştığından emin olmak için soğuk günlerde daha erken ısınmaya başlar. Bazı odaların diğerlerinden farklı zamanlarda ve farklı sıcaklıklarda ısıtıldığı ayrı ısıtma bölgeleri oluşturmayı daha kolay hale getirebilir. Sistem ve sadece ısı kazanları, kullanım sıcak suyu depoları ve hidrolik zemin altı sistemleri hava kaynaklı ve toprak kaynaklı ısı pompaları bulunur. Oda termostatı ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Eca akıllı oda termostatının etkileyici özelliklerinden biri,sıcaktan memnun olduğunuz anda çalışan ve doğru sıcaklığı en yüksek sıcaklıkta ayarlamanıza yardımcı olan öğrenme algoritmasıdır. Eca kablolu oda termostatı bireysel sıcaklık sensörlerine bağlanacak, böylece doğru oda ve alanlarda istediğiniz ısıyı aldığınızdan emin olabilirsiniz.Odaların düzenini ve evinizin ısı kapasitesini hesaplayabilir, bu nedenle belirli bir zamanda belirli bir sıcaklığa ulaşmak istiyorsanız, hedef sıcaklığa ulaşmak için ısınızı biraz erken ateşleyebilir. Ayrıca coğrafi sınırlama da vardır, bu nedenle oda termostatı, evinizin menzilinde olduğunuzu bilmek için telefonunuzla birlikte çalışır. Dışarı çıktıktan sonra, eve dönüş yolunda olup olmadığınızı anlar ve çalışmaya başlar.

Eca Oda Termostatı Yorumları

Eca Oda Termostatı Yorumları

Eca kablolu oda termostatı aynı zamanda üç ana akıllı asistanın tümü ile de uyumluluk sağlar. Eca oda termostatı kullanımı oldukça kolay olan termostatta coğrafi sınır belirleme özelliği bulunur. Merkezi ısıtma sistemlerinin %95'i ile çalışır. Vanaların ekranı bulunur. Oldukça teknolojik bir tasarıma sahiptir. Mekanik bir termostat genellikle iki parça metal kullanarak sıcaklığı kontrol eder. Bunlar, termostatın sensöründe metal bir şeritte birlikte lamine edilmiştir. Farklı metal türleri sıcaklık değişimleri ile genleşip büzüştükçe, ısıtma sisteminize bağlı bir elektrik devresi açılır ve kapanır. Eca dijital oda termostatı bu şekilde ısıyı okuyabilir ve düzenleyebilir. Bimetal termostat hakkında dikkat edilmesi gereken önemli nokta, dijital bir model kadar doğru olmadığıdır; sıcaklık, hedef ayar noktasından beş dereceye kadar değişebilir. Bununla birlikte, bazıları ekonomik olmaları ve kullanımı kolay açma/kapama düğmesi nedeniyle mekanik termostatları tercih eder. Kombi ve konvansiyonel kazanlar, yerden ısıtmalı, sıcak su sistemleri, vb. nitelikli bir ustaya taktırmanızı tavsiye etmemize rağmen, hemen hemen herkes tarafından yaklaşık bir saat içinde kurulabilir. Termostatlar, radyatör vanalarını otomatik olarak ayarlayarak her odadaki belirli sıcaklığı kontrol etmenizi sağlar. Eca modülasyonlu oda termostatı kazanı kontrol eder ve hava sıcaklığı değişimi olduğunda kazanı kapatır. Radyatör vanaları kazanı kontrol etmez ve en az bir radyatör her zaman açık olmalıdır. Tüm radyatörler kapalıysa ve kombi açıksa, kombi kilitlenir. Temel olarak oda termostatı ve termostatik vanalar birbirini tamamlar. Daha sıcak alanlar varsa, bunlar termostatik vanalar ve genel kontrol olarak kullanılan oda durumu aracılığıyla kontrol edilebilir.Termostatlar çeşitli şekil, boyut ve stillerde gelir. Ana iki tip termostat, dijital ve mekaniktir. Bunlar birkaç temel yönden farklılık gösterir. Bugün, çoğu yeni termostat dijital veya elektroniktir. Dijital termostatlar, oda sıcaklığına doğru, duyarlı bir tepki verebilen dahili bileşenlere sahiptir. Elektronik sensörler mevcut iç sıcaklığı okur ve odayı hedef ayarın tek bir derecesi içinde tutarak ısıtır buna göre ince ayar yapabilir.Bu tür bir cihazın, evin taze hava akışı olan bir alanına yerleştirilmesi gerekir. Termostatınızı özellikle güneşli bir yere veya perde arkasına yerleştirirseniz, sıcaklığı doğru bir şekilde algılayamaz.

Eca Oda Termostatı Fiyatları

Eca Oda Termostatı Fiyatları

Soğuk günlerde termostatı açmak cazip gelse de bu gerekli değildir. Bir termostatın arkasındaki fikir, daha soğuk havaya tepki vermesi ve ısıtmanın, evi seçtiğiniz ayar noktasına kadar ısıtmak için yeterince uzun süre açık tutulmasını sağlamaktır. Ancak, soğuk bir günde bir evi ısıtmak daha uzun sürebileceğinden, ısıtmayı daha erken açılacak şekilde programlayabilirsiniz. Programlanabilir termostatların hem zaman hem de sıcaklık ayarları vardır, böylece günün farklı saatlerinde sıcaklığı düzenleyebilirsiniz. Bu, işteyken ısıtmayı kapatarak enerji tasarrufu yapmanızı sağlar, ancak yine de günün ilerleyen saatlerinde sıcak bir eve geri dönersiniz. Termostatınızı programlarken ısınma ve soğuma sürelerini dikkate almanız gerekecektir. Metal şeritlerin genişlemesi veya büzülmesi biraz zaman alır, bu nedenle süreç oldukça kademeli olabilir. Bunun bir çözümü, iki metal disk arasına sıkıştırılmış gazla doldurulmuş körüklü mekanik bir termostat aramaktır. Bu metal diskler, oldukça geniş bir yüzey alanına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır ve bu da ısıya hızlı tepki vermelerini sağlar. Körüklerdeki gaz genleşip büzüşerek elektrik devresini kontrol eder ve buna göre ısıtır. Gününüzün çoğunu ev dışında geçiriyorsanız, termostatın yalnızca günün belirli saatlerinde devreye girecek şekilde programlanmasını sağlamak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Hafta ve hafta sonu için farklı zaman aralığı ayarlamak da enerji kullanımından tasarruf sağlayabilir. Termostatınızın nasıl çalıştığını anlayarak ısıtma faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz, bu nedenle kendi bireysel sisteminizin nasıl çalıştığını tam olarak bildiğinizden emin olmak iyi bir fikirdir. Bazılarımız çok sıcak bir evi severken, diğerleri daha serin bir ortamda oturmaktan mutlu olur.Çoğu kişi merkezi ısıtma sistemini 18 ile 21 derece arasında ayarlar. Özellikle kış aylarında yaşlılar ısıtmanın bundan biraz daha yüksek olmasını isteyebilirler.Ek olarak, Eca poly oda termostatı merkezi ısıtma sistemi daha sıcak ortam sıcaklığına uyum sağlayabildiğinden ve buna göre hareket ettiğinden, yazın ısıtmayı kısmak da gereksizdir.

Eca Oda Termostatı Modelleri

Eca Oda Termostatı Modelleri

Oda seviyesinde ısıtma üzerinde biraz daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler için termostatik radyatör vanaları eklemek de yardımcı olabilir. İnsanların termostatlarıyla yaptığı en büyük hatalardan biri, dışarısı soğukken veya kışın ısıtmayı açmaktır. İnsanların yaptığı bir başka hata da, kontrolleri çok sık değiştirmek, örneğin dışarıdayken sistemi düşük seviyeye getirmek ve ayrıca evi daha hızlı ısıtmak için termostatı çalıştırmak gibi özellikleri vardır. Termostat, merkezi ısıtmanın ısıyı çıkaracağı ve evi ısıtacağı hızı değil, yalnızca genel sıcaklığı kontrol ettiği için çalışmıyor. Genel olarak, programlanabilir termostatları olanlar için normal günlük rutininize uygun bir dizi ayar oluşturmak ve yalnızca bu rutin önemli ölçüde değişirse ayarlamak en iyisi olabilir. Dijital termostatların çalışması normalde biraz daha karmaşıktır, ancak genellikle çalışma benzerdir, çünkü doğru ayar bulunana kadar sıcaklığı artırabilen veya azaltabilen basılacak düğmeler olacaktır. Sonuç olarak, bir elektronik termostat üzerindeki sıcaklık sensörü, analog bir cihazla aynı şekilde çalışır. Doğru sıcaklık seviyesini tespit ettiğinde, termostat ısıtmayı kapatır. Genel olarak termostatın amacı, evde sabit bir sıcaklığı korumaktır. Eca programlanabilir oda termostatı, evdeki merkezi ısıtma sistemine bağlı olan ve evdeki ortam sıcaklığını izleyerek sistemin genel sıcaklığını kontrol etmek için kullanılan bir cihazdır. Bu sıcaklık kontrol cihazı, evdeki sıcaklığa ve Eca oda termostatı ayarına bağlı olarak merkezi ısıtma sistemini daha sonra açıp kapatabilir. Ev termostatları, analog, mekanik termostatlar ve daha modern eşdeğeri dijital termostatlar olmak üzere iki farklı türe ayrılabilir. Buna ek olarak, bazı eski termostatlar elektromekanik termostatlar olabilir; bu, hem elektronik çalışmayı hem de çalışmak için bazı mekanik mekanizmaları birleştirdikleri anlamına gelir. Bu eski termostatların bazılarının atılması, bazı modeller cıva içerir. Ürünleri incelemek ve satın almak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.