"

Huawei Mate 20 Lite Kılıf

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Huawei Mate 20 Lite

Huawei Mate 20 Lite Dizaynı ile Göz Alıcı Tasarım

Huawei Mate 20 Lite Dizaynı ile Göz Alıcı Tasarım

Teknolojinin çok fazla ilerlediği bu dönemde akıllı telefonların temel bir ihtiyaç olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Fatura ödemesinden eğitim ödemelerine eğitim videolarına kadar her alandaki işlemler için akıllı telefonlara ihtiyaç duymaktayız. Akıllı telefon kategorisi içerisinde son teknolojilerden ve en gözde telefonlardan olan Huawei Mate 20 Lite gerek tasarımı gerek ise performansı açısından oldukça kullanışlıdır. Özellikle akıllı telefonda geniş ekran yapısından vazgeçmeyen bireyler için Huawei Mate 20 Lite boyutu açısından oldukça uygun bir modeldir. Genişliğinin yanı sıra inceliği ile de göz kamaştıran bir tasarıma sahiptir. Huawei Mate 20 ekran inceliği sayesinde ağırlık olarak da hafiftir ve bireylere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Huawei Mate 20 Lite ekran boyutu büyük olsa da bu durum pil ömrünü etkilememektedir. Büyük ekranı sayesinde ister evde ister işyerinde mekan fark etmeksizin film ya da video izleyebilmek mümkündür. Tercih edilmesindeki sebeplerden biri de ortama göre otomatik olarak ayarlanabilir ekran parlaklığının bulunmasıdır. Huawei Mate 20 Lite batarya gücü ile de insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Parmak izi sensörü özelliği sayesinde güvenlik açısından da insanların kaygılarını gidermekte ve tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Öz çekimlerin arttığı bu dönemde akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların en çok dikkat ettiği nokta kameradır. Huawei Mate 20 Lite kamera olarak da beklentileri fazlasıyla karşılamaktır. Ön kamerası 24 MP + 2MP çözünürlüklü ve arka kamerası ise 20 MP + 2MP çözünürlüktedir. Yüksek çözünürlükteki kameraları ile kullanıcıların odak noktası olmayı başarmıştır. Ayrıca yapay zeka desteği ile otomatik olarak fotoğraflar daha canlı ve daha estetik çıkar. Ön tarafta 2 arka tarafta 2 kameraya sahiptir ve bu kameraların biri derinlik efekti işlevine sahiptir. Derinlik efekti isteğe göre aktif edilebilir ya da devre dışı bırakılabilir. Bu efekt kullanılarak çekilen fotoğraflarda profesyonel havası sezilmektedir. Gün boyunca ve gece boyunca telefon ile ilgilenen bireyler için uzun bir ömre sahip olan 3750 mAh bataryası ile şarjı uzun süre gitmekte ve böylece kullanıcıların telefon keyfi bölünmemiş olur. Huawei Mate 20 Lite 32 GB olan bile akıllı depolama özelliği sayesinde fotoğraf ve videoları düzenli bir şekilde depolar ve telefon hafızasını akıllıca kullanmaktadır. Parmak izi okuma sisteminin yanı sıra yüz tanıma özelliği ile güvenlik sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Huawei Mate 20 Lite Donanım ve Performansı

Huawei Mate 20 Lite Donanım ve Performansı

Huawei Mate 20 Lite çift hat özelliği ile ergonomik bir donanım yapısına sahiptir. Özellikle iki adet hatta sahip olan insanlar her zaman çift telefon kullanmak ve bu telefonları sürekli yanında taşımak zorunda kalmıştır. Ancak her iki hattı da tek telefonda birleştiren Huawei Mate 20 Lite çift hat nasıl kullanılır sorusunun cevabını bulmuştur. İki hattı aynı telefonda birleştirmiş ve yapay zeka sayesinde hatlar arasındaki ayrımı da kullanıcılara sunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite inceleme yapıldığında ekran olarak hem sosyal medya gezintisi için hem de video izleme ya da oyun oynamak için 6,3 inç ölçüsünde yeterli büyüklükte bir ekrana sahip olduğu görülmektedir. Huawei Mate 20 Lite teknik özellikleri bakımından da oldukça donanımlıdır. İlk ele alınması gereken özelliği 4 GB ram belleğidir. Bu ram belleği sayesinde video izlerken ya da oyun oynarken görüntü kalitesi bozulmamakta ve kesintiye uğramamaktadır. Depolama olarak Huawei Mate 20 Lite 64 GB olanı da vardır ve Huawei Mate 20 Lite 128 GB ve 256 GB kadar çıkmaktadır. Yine teknik olarak full HD ekran çözünürlüğüne sahiptir. 1080x2340 piksel ekranı ile kullanıcılara daha canlı ve daha kaliteli görüntü sunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite internet paylaşımı konusunda da herhangi bir problem yaratmamakta ve ayarlar kısmında çok kolay bir şekilde internet paylaşımı yapılmaktadır. Huawei Mate 20 Lite kulaklık aksesuarı kutu içerisine dahil edilmektedir. Ancak kablosuz bluetooth bağlantısı ile çalışan bir kulaklık kullanılmak isteniyor ise uyum sağlayan Huawei Mate 20 Lite bluetooth kulaklık da kullanılabilmektedir. Bu telefon işlemcisine uyumlu olan bluetooth kulaklıklar ile kolay bir şekilde eşleştirilebilmektedir. Huawei Mate 20 Lite kılıf konusunda da oldukça zengindir. Her çeşit ve renkten kılıfları bulunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite telefon kılıfı modelleri simli, farklı hayvan figürleri bulunduran, farklı kişiselleştirilmiş tasarımlar ile çeşitlendirilmiştir. Kişiselleştirilmiş tasarımlara isimler ya da farklı figürler eklenebilmektedir. Telefon ekranının büyük olması sayesinde kullanılacak olan her kılıf ile kusursuz bir duruş ve uyum elde edilmektedir. Genel olarak sade renkler tercih edilse de karaktere göre uyumlu farklı kılıflar da kullanılabilmektedir.

Huawei Mate 20 Lite Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite özellikleri konusunda oldukça zengindir. Android olarak 8.1 işletim sistemine sahiptir ve oreo adındaki en son android işletim sistemindedir. 6.3 ekran boyutuna sahiptir ve ekranının çözünürlüğü da oldukça yüksektir. Ekran özellikleri sayesinde oldukça tercih edilmekte ve büyük ekran severler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Bilinen özelliklerinin yanı sıra bir de bilinmeyen özellikleri vardır. Huawei Mate 20 Lite bilinmeyen özellikleri kullanıcılar tarafından yavaş yavaş keşfedilmektedir. Bu bilinmeyen özelliklerinden biri parti modudur. Kullanıcıların çoğunun haberi olmadığı bu mod ile arkadaşlarınız ile birlikte aynı müziği dinleyebilirsiniz. Bu özellik için telefon içerisindeki parti modu uygulaması açılır ve parti modu başlatılarak arkadaşınızın telefonuna QR kodunu okutarak birlikte müzik dinlemeye başlayabilirsiniz. Diğer bir bilinmeyen özelliği ise basit mod özelliğidir. Kendinize daha sade bir ekran menüsü oluşturmak istediğinizde ayarlar ve sistem bölümlerinden basit moda ulaşabilir ve daha sade bir ekrana kavuşabilirsiniz. Telefon yöneticisi uygulaması ile telefon bataryasının ne durumda olduğunu öğrenebilir ya da telefonunuzda virüs tarzında zararlı bir dosyanın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzun ses kısma tuşuna iki kere arka arkaya seri bir şekilde bastığınızda telefonunuz o anı yakalayacak yani kamera açık olmasa bile o anı fotoğraflayacaktır. Bu telefonun gizli modu ile birçok işleme kısa yollardan ulaşabilirsiniz. Telefonun arama bölümündeki klavye kısmına *#*#2846579#*#* kodunu girdiğinizde karşınıza kısayollar olan bir ekran açılacaktır. O ekrandaki kısa yollar şunlardır; Arka plan ayarı, arkadaş bilgileri, ağ bilgileri, yazılım güncellemesi, fabrika verileri, batarya bilgileri. Bu ekran sayesinde işlemlerinizi kısa yoldan yapabilirsiniz. Huawei Mate 20 Lite renkleri seçenek olarak üç farklı renk seçeneğine sahiptir. Huawei Mate 20 Lite mavi renk seçeneği oldukça canlı bir mavi renktedir ve bu mavi renk telefona şık bir görünüm yansıtmaktadır. Huawei Mate 20 Lite siyah renk seçeneği ise sadelikten yana olanlar ve siyah rengi sevenler için oldukça uygun bir yapıdadır. Siyah rengin asilliğini taşımakla beraber dizaynına da oldukça uygundur. Huawei Mate 20 Lite gold renk ise hafif pembeye dönük soft bir renktir, çift kamerası ve renk uyumu ile oldukça göz alıcı bir yapısı bulunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite şarj aleti hızlı şarj özelliği ile orijinal bir şekilde kutu içerisine dahil edilmiştir.

Huawei Mate 20 Lite Kullanıcı Yorumları ve Gözlemleri

Huawei Mate 20 Lite Kullanıcı Yorumları ve Gözlemleri

Huawei Mate 20 Lite yorumlar açısından oldukça olumlu geri dönüşler almış bir akıllı telefondur. Kullanıcılar özellikle pil ömründen oldukça memnun olduklarını açık bir şekilde belirtmişlerdir. Kullanan bireyler 4 GB ram hafızası sayesinde videoların takılma, kesinti ya da donma yapmadan izlendiği şeklinde geri bildirimlerde bulunmuşlardır. Güvenlik açısından da iyi bir izlenim elde etmiş olan bu telefon hakkında parmak okuyucusunda sorun yaşanmadan anında parmak izini algıladığı belirtilmiştir. İnce ve hafif yapısı sayesinde kullanıcılar yorulmadan kullanabilecekleri bir telefon olduğunu gözlemlemişlerdir. Telefonda en çok dikkat çeken ve en beğenilen özelliklerden biri de telefonun ısınmaması olmuştur. Telefonlar şarj olurken ya da oyun oynarken performansı gereği ısınabilmektedir ancak bu telefonda hem oyun oynarken hem de şarjdayken hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşanmamaktadır. En çok tercih edilen renk mavi rengi olmuştur ve kullanıcılar mavi rengin çekici bir görüntü yarattığını, etraftaki insanlar tarafından da çok sayıda beğeni aldığını söylemektedir. Kullanıcıların çoğu telefon bataryasından memnun kalmış ve uzun süreli pil ömrü gözlemlemişlerdir. Çoğu kullanıcı şarjının telefonun ekran ya da ses performansını düşürmeden 1,5 gün hatta bazen daha fazla gittiğini gözlemlemiştir. Özellikle çalışan bireyler sürekli telefonla mail ya da arama işi olan bireyler şarj sıkıntısından kurtulmuştur ve uzun süreli pil kullanımını oldukça fazla övmektedir. Kullanıcılar avantaj olarak ekranının büyüklüğünden bahsetmiş ve film ya da video izlerken sunduğu konfor hakkında yorumlarda bulunmuşlardır. Özellikle sosyal medya kullanırken video izlemede sorun yaratmadığını çentik kapalı ya da açık olması fark etmeksizin tüm ekranda video izlerken mükemmel bir görüntü sunduğunu dile getirmişlerdir. Şarjının uzun süreli kullanım sunmasının yanı sıra şarj olurken de fazla zaman almamakta ve hızlıca şarj edilmekte olduğu belirtilmektedir. 1080x2340 piksel çözünürlüğü sayesinde kullanıcılara HD kalitede bir ekran sunmaktadır. Ekranında bulunan çentik istendiğinde gizlenebilmektedir. Ara yüzünde EMUI 8.2 sürümü bulunmaktadır. Bu ara yüz sayesinde bir başka telefondan Huawei geçen kullanıcılar da yabancılık çekmemektedir ve kolay adapte olacaklardır. Güçlü grafik yapısı ile en çok oynanan oyunlarda ve diğer oyunlarda görüntü kalitesini korumakta ve daha gerçekçi bir grafik ortaya çıkarmaktadır. Telefon kamerasında bulunan ağır ve hızlı çekimlerden oldukça profesyonel sonuçlar elde edilmiştir.

Huawei Mate 20 Lite ile Dayanıklılığı Keşfetme Fırsatı

Huawei Mate 20 Lite ile Dayanıklılığı Keşfetme Fırsatı

Huawei telefon dayanıklılık olarak da oldukça üst seviyededir. Düşme ya da çarpmaya karşı dayanıklıdır. Tasarım olarak dikkat çekici ve uygulama olarak da oldukça dolu bir telefondur. Yapay zeka ile desteklendiği için bireyler için bir asistan görevi de görmektedir. Kullanıcıların hareketlerini ve seslerini taklit edebilen 3D emojiler bulunmaktadır. Kişiselleştirilebilir olan bu emojiler sosyal hesaplarda da kullanılabilmekte ve karakterinizi yansıtabilmektedir. Sade ve zarif dizaynı ile hem kullanım kolaylığı sağlamakta hem de kalabalık görüntü oluşturmayan uygulama menüsü ile dikkat dağınıklığını engellemektedir. Ayrıca dosyalara giriş yaparken ID geçişi özelliği de vardır. Bu özellik ile fotoğraflarınız başta olmak üzere bütün dosyalarınız güvendedir. Tercihe göre dosyalara yalnızca parmak izi ya da yüz tanıma ile giriş yapılabilmektedir. Özellikle kamera modunda bulunan Portre özelliği ile profesyonel bir şekilde fotoğraf çekmek mümkündür. 2 adet ön kamera 2 adet arka kamera toplamda 4 kamera ile profesyonel ayarında fotoğraflar çekilebilir. Bu fotoğraflar yine yapay zeka desteğinin ufak dokunuşları ile daha canlı ve daha renkli bir şekilde çekilebilmektedir. Öz çekim tutkunlarının onayını alan ön kamerası ile harika fotoğraflar yaratmak artık mümkün. Tüm bu özelliklerin yanı sıra radyo tutkunları da unutulmamıştır. Radyo tutkunu kullanıcılar için FM radyo desteğine de sahiptir. Tasarım olarak da ilk bakıldığında telefon üzerinde dikkat çeken ise yanlardaki kavislerdir. Yan taraflarında hafif oval bir yapısı vardır ve telefonun duruşuna şıklık katmaktadır. Parmak izi arka kapakta bulunduğu için ön taraf alt kısmı biraz daha ince ve zarif yapıda üretilmiştir. Sağ tarafında sim kart ve SD kart yuvaları bulunmaktadır. Sol tarafında ise ses ve kilit butonu olarak 3 buton yer almaktadır. Arka kısmındaki kamera ve parmak izi yuvası dikey bir şekilde sıralanmıştır. 18 W adaptörü ile hızlı bir şekilde zaman kaybı yaşamadan şarj edilebilir özelliği sahiptir. Ortalama olarak yarım saatte şarj seviyesi yarıya gelebilmektedir. Hızlı bir şekilde şarjının dolması işleminden sonra kasma ve takılma yapmadan ortalama olarak 1,5 gün dayanabilen şarj süresi kullanıcılara rahat bir kullanım sunmuştur. Yeni nesil uygulamaları desteklemek konusunda da oldukça başarılı bir telefondur. Üstelik uygulamaları kullanırken renk sıcaklığını da ayarlayabilme hizmeti sunmaktadır.

Huawei Mate 20 Lite Özellikleri ve Fiyatları

Huawei Mate 20 Lite Özellikleri ve Fiyatları

Telefon dizaynı cam ağırlıklıdır. Ön ve arka kısımları cam ham maddesine dayalı ve kasası ise alüminyum maddeden imal edilmiştir. Ahize yanında bildirim ledleri bulunmaktadır. Bildirim ledleri farklı bildirimlerde farklı renklerde yanmaktadır. Telefonun alt kısmında USB şarj girişi, jak girişi ve hoparlörleri bulunmaktadır. Cihazın sol kısmında sim kart girişi bulunmaktadır. Arka kısımda iki kameranın altında ise parmak izi okuyucusu bulunmaktadır. Ön taraftaki çift kamera ile yüz tanıma güvenliği de hızlı bir şekilde algılanmaktadır. 172 gram bir ağırlıkta olup hafifliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 6,3 inç ekran büyüklüğüne sahiptir ve ekranın renk tonlaması ve renklerindeki canlılık oldukça profesyoneldir. Özellikle güneş ışığı ile temasta daha iyi bir performans göstermektedir. Kamera konusunda da oldukça profesyoneldir. Özellikle yapay zeka kameraya yenilik katmaktadır. Portre modunda alan derinliği seçeneği ile de oldukça canlı fotoğraflar çekmek mümkündür. Fotoğraf çekerken telefon içerisindeki yapay zeka parlaklığı ışığa göre ayarlamakta ve gerek gün batımı gerek ise manzara fotoğrafları çekerken mükemmel ışığı yakalamaktadır. Fotoğraf çekerken kameranın kendi efektleri de uygulanabilmektedir. Ön kameranın 2. Kamerası yine derinlik algılayıcı kameradır. Yine ön kamerada da bulanıklık ayarı da manuel olarak yapılmaktadır. Ayrıca ön kamerada bir de güzelleştirme modu vardır. Ön kamerada 1080P video çekimi yapmaktadır. Donanım olarak kirin 710 isminde yeni bir işlemcisi vardır. Özellikle grafiklerde üstün bir performans sergilemektedir. Grafiklerdeki üstün performansı oyun oynarken oldukça etkilidir. Oyun kalitesini yükseltmek ve oyun renklerini daha canlı hale getirmektedir. Bluetooth özelliği 4.2 şeklinde desteklenmektedir. Bluetooth desteğinin yanı sıra NFC ya da Wi-fi desteği de bulunmaktadır. Android arayüzü 8.2’dir ve Android sistemi de Oreo’dur. 4 GB ram ve tercihe göre de 32,64,128,256 GB dahili hafıza seçeneği bulunmaktadır. Huawei Mate 20 Lite fiyat olarak dahili depolama alanı ve rengine göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak Huawei Mate 20 Lite 64 GB fiyat olarak daha düşük, Huawei Mate 20 Lite 128 GB fiyat olarak çok daha yüksektir. Sizler de Huawei Mate 20 Lite akıllı telefona sahip olmak isterseniz Trendyol online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.