placeholder
"

Pierre Cardin Parfüm

" araması için 14 sonuç listeleniyor
Pierre Cardin Araba Kokusu - Okyanus 8 Ml
Pierre CardinAraba Kokusu - Okyanus 8 Ml
26 TL
Sepete Git

Pierre Cardin Parfüm

Pierre Cardin Parfüm Özellikleri

Pierre Cardin Parfüm Özellikleri

Kozmetik, bireylerin daha bakımlı hale gelmesine yardımcı olan ürünlerin geneline denilmektedir. Bireylerin bakımlarının bir parçası olan bu ürünler kendilerini daha iyi hissetmesini ve estetik anlamda daha iyi bir görünüme sahip olmalarına yardımcı olacaktır. Estetik sadece görünüm ile mümkün olmamaktadır güzel kokmak da insan estetiğinin bir parçası olarak görülmektedir. Kokunun insanlar üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır, hafızada yer etmesi ve bireyi karşı cins tarafından çekici hale getirmesi önemini göstermektedir. Tarih boyunca her kesimden ve her iki cinsiyete de mensup olan bireyler güzel kokabilmek için birçok ürünü tercih etmiştirler. Tarihin belirli dönemlerinde güzel kokunun hastalıkları uzaklaştırdığına dair güçlü bir inanış vardır. Modern insan için güzel koku toplum içinde kendinden emin olmasını sağlayan ve hijyenine katkı sunan bir öğedir. Parfüm çeşitli maddelerden üretilen kokuların bir şişe içinde muhafaza edilmiş şeklidir. Birçok firma parfüm konusunda kendini kanıtlayarak müşteri portföylerini genişletme yolunda gitmektedirler. Modanın başkentlerinden biri olarak görülen Paris’te yarım asırlık bir geçmişe sahip olan Pierre Cardin firması ilk yıllarında giyim sektöründe adından söz ettirse de modanın geneline hakim olabilmek için birçok farklı üründe piyasada kendine yer edinmeye başlamıştır. Modanın belirleyici unsurlarından biri olan parfüm Pierre Cardin farkı ile kendinden söz ettirmeyi başarabilmiştir. Pierre Cardin parfüm sahip olduğu tecrübeye dayanarak güncel modayı takipleri neticesinde özel karışımlar ile koku yoğunluğu yüksek, farklı kokulara sahip parfüm türlerini üretmektedir. Geniş bir koku çeşidinden yararlanılarak oluşturulmuş parfümler erkek ve kadın kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek üretilmişlerdir. Farklı aromaların tek başına veya bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bu parfümler ile etrafınızdakilere farkınızı gösterebilecek ortamda dikkat çekebileceksiniz. Şişe teknikleri ile de adından söz ettiren firma farklı model ve görünümdeki parfüm şişeleri ile müşterilerine iyi bir hediyelik ürün şansı vermektedir. Ayrıca komodin üstlerinde hoş duran şişeleri yatak odalarında dekor olarak kullanılabilir, bulundukları ortama süs objesi olarak hava katabilirler. İnsan sağlığına yüksek önem veren firma insan sağlığına zarar verebilecek olası kanserojen maddelerden parfümlerini tamamen arındırmıştır bu yüzden dilerseniz teninize dahi sıkabilir herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ten ve kıyafet üzerinde uzun süreli koku kalıcılığı sayesinde gün içinde uzun süreli bir kullanım imkanı vermektedir. Pierre Cardin parfüm kullanıcı yorumları ve görüşlerinden tam not alarak listenin üst sıralarında kendine yer bulabilmiştir.

Pierre Cardin Parfüm Modelleri

Pierre Cardin Parfüm Modelleri

Pierre Cardin firması parfüm konusunda kullanıcıları için gerek gün içerisinde gerek özel günlerinde kullanabilecekleri parfüm türleri sunmaktadır. Ayrıca farklı türdeki koku gruplarını özel laboratuvarlarında işleyerek en kalıcı ve cinsiyete göre uygun olan kokuyu bulmak için çabalamaktadır. Geniş bir model seçeneklerine sahip olan firma gerek koku tarzı gerek kalıcılık açısından birçok farklı özelliğe sahip modellere sahiptir. Parfüm özellikleri içinde önemli bir yere sahip olan kalıcılık parfümün kullanımını doğrudan etkilemektedir. Neredeyse tüm kullanıcılar parfümlerinin üstlerinde uzun süre boyunca kalmasını tercih etmektedirler. Kokunun kalıcılığı hakkında bilgi veren EDP, EDT ve EDC oranlarına göre farklı modelde parfüm türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Pierre Cardin eau de parfüm kullanıcılarına yüksek saatlere varan kalıcılık sunmaktadır. Gerek kıyafet üstünde gerek tende uzun süreli kalıcılığı yakalamış olan bu modeldeki parfümler kadın ve erkeklerin esans farklılıklarına göre değişim göstermektedir. Sıkıldığı ilk dakikalardan itibaren parfüm etkisini hissettirmektedir. Yaklaşık 6-8 saat arası tam bir kalıcılık sunan parfüm bunu içerdiği parfüm yağı oranından sağlamaktadır. Günlük kullanımlarda daha hafif kokulara sahip olmak isteyen erkek ve kadın kullanıcılar için EDT parfüm serisine sahip olan firma daha hafif kokulara sahip olmanıza imkan vermektedir. Özel ve uzun kullanım parfümlerindeki yoğun esansların aksine ferahlatıcı esanslardan oluşan bu parfümler hem erkek hem de kadın kullanıcılar için kolay bir kullanım imkanı sunmaktadır. Günlük yaşamda kullanılacak bu parfüm modeli sizin ev içinde ve kısa ev dışı aktivitelerinizde temiz ve güzel kokmanıza imkan verecektir. Özellikle hafif olan kokusu nedeniyle kalabalık ortamlarda rahatsızlık hissi vermeyecek ama temizliğinizden de ödün vermemiş olacaksınız. Şişeleme konusunda modeller arasında birçok farklılığa sahip olan firma tüm ürünlerinde cam şişeyi esas almıştır. Kırılması zor olan kalım camı sayesinde sizlere dayanıklı bir kullanım imkanı sunmaktadır. Sağlam olarak kapanan şişesi parfümün uçuculuğuna engel olmaktadır böylece sizlere daha uzun süreli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Koku hazırlığında doğada bulunan kokulardan yararlanan firma bu kokuların aslına uygun esanslarını bir araya getirerek farklı kombinasyonlar yapmaktadır. Her duruma göre farklı koku seçenekleri sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Sert Kokuları ile Pierre Cardin Erkek Parfümleri

Sert Kokuları ile Pierre Cardin Erkek Parfümleri

Her yaştan ve her kesimden kullanıcı için özel esansları ile hazırlanmış Pierre Cardin parfüm erkek için modelleri hem günlük hem de özel günlerde erkeklerin kullanabileceği parfümler üretmektedir. İçerdiği esans kalitesi ile her dönemde kullanılma imkanı veren erkek parfümleri aynı zamanda sahip olduğu tene rahatsızlık vermeyen ve zararlı maddeler içermeyen yapısı ile güvenli bir kullanım şansı vermektedir. Klasik ve son dönem trend olmuş esanslardan oluşan serileri ile teninize ve tarzına uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Erkek parfümlerinde öne çıkan esanslar genellikle daha yüksek sertliğe ve keskinliğe sahiptir. Markanın en sık tercih edilen çeşitlerinden biri olan Pierre Cardin blue marine parfüm odunsu ve baharatlı esansların bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Doğal esintileri barındıran parfüm erkek parfümleri için önemli detaya sahip olan karanfil ve tarhun gibi baharatlardan oluşmaktadır. Yine erkek parfümlerinin en sevilen kokularından biri olan amber ve yosun kokusu ile parfümün çok daha farklı bir kokuya sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Günlük kullanım için uygun olan bu model sizlerin ortamda dikkat çekmesine yardım edecektir. Güncel modeller dışında daha özel bir kokuya sahip olmak isteyen erkek kullanıcılar için Pierre Cardin parfüm Enigme beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Koku notalarının birçok katmandan oluşması kullanım sonrasında sizlerin karşınızdaki kişilere parfümünüz ile fark atmanıza yardımcı olacaktır. Birçok parfümde az görülen deri kokusu ile özel günlerdeki şık kıyafetlerinizi veya takım elbiselerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yönetici veya politikacı iseniz bu parfümün etrafa saçtığı keskin kokusu sayesinde karışışınızdakine daha otoriter ve emin görünebilirsiniz aynı zamanda ortamın havasının daha resmileşmesine yardımcı olabilirsiniz. Sıkıldığında teninize serinlik verecek olan çam ve sedir esansları lavanta ile birlikle farklı bir ahenk oluşturmaktadırlar. Genelde yetişkin bireyler için tavsiye edilen bu parfümü özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Şişe tasarımı parfüm hakkında daha fazla ipucu almanıza imkan vermektedir. Keskin ve şık duruşu ile hoş bir görünüme sahiptir. Hediye olarak dilerseniz eşinize, sevgilinize veya babanıza özel günlerde hediye edebileceğiniz özel seri parfümler arasında görülmektedir. Pierre Cardin parfüm revelation EDT parfüm sınıfında erkeklerin günlük kullanabilecekleri bir modeldir. Özellikle kısa süreli dışarıya çıkmada veya evinizdeki özel günlerde sizlere kolay bir kullanım sunmaktadır. Daha hafif kokulardan oluşan bu parfüm anason, portakal gibi notalara sahiptir.

Pierre Cardin Kadın Parfümleri

Pierre Cardin Kadın Parfümleri

Kadınlar için parfüm kullanımı hemen hemen her yaşta önemli bir yere sahiptir. Kadınların makyajının bir parçası olan parfüm kullanımı günlük ve özel günlerde büyük önem taşımaktadır. Kişiliğin yansımasından giyilen kıyafete dek birçok detayın tamamlanmasında büyük rol oynayan kadın parfümleri kadınlar için vazgeçilmez bir üründür. Pierre Cardin parfüm kadın modelleri ile teninize, zevkinize ve kişiliğinize uygun parfümünüzü kolaylıkla bulabilirsiniz. Erkek parfümlerinin aksine kadın parfümleri daha çiçeksi ve şekerli esans notaları ile hazırlanmaktadır. Her kadın cildine uygun modellere sahip olan firma müşterilerine geniş bir seçenek şansı vermektedir. Kadınlar erkeklere göre parfüm kullanımında daha fazla detaya yer vermektedir. Mevsim, giyilen kıyafet, ten türü, kişilik ve konum bir kadının parfüm seçiminde önemli bir yer tutmaktadır. Günlük kullanımlarda kadınlar için meyveli ve şekerli esanslar içeren parfümler daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu kokulara sahip parfümler günlük kullanımda birçok kıyafet ile uyum sağlayarak her mevsim kullanılabilir, ayrıca genç yaştaki kadınlar için daha uygun bir koku olarak görülmektedir. Orta yaş ve iş dünyasında sık vakit geçiren kadınlar için biraz daha belirgin esanslara sahip kokular hem giydikleri kıyafetleri ile hem de konumlar ile daha uyumlu bir yapıya sahip olabileceklerdir. Pierre Cardin pour elle parfüm klasik bir koku olmasının yanı sıra günlük kullanımda sizlere yardımcı olacaktır. İçerdiği hafif kokular ile kıyafetinize uyum sağlayabilecek. Hafif kokulara sahip bergamot, adaçayı ve fesleğen gibi bitkilerin kokusunun birleşiminden üretilen bu parfüm her yaştan kadın için uygunluk göstermektedir. Pierre Cardin vertige parfüm yine günlük kullanıma uygunlukta bir parfüm olarak kullanılmaktadır. Özellikle genç kadınların tercih edebileceği meyve aromaları bahar ve yaz aylarında daha fazla fark yaratmanıza yardımcı olacaktır. Kırmızı renkteki şişesi ile farklı bir görünüme sahip bu parfüm şekerli ve meyve esansı seven kadınlar için de doğru bir tercih olacaktır. Pierre Cardin parfüm Alberto Taccini farklı katmanlardan oluşan notaları ile daha özel bir kadın parfümü olarak görülebilmektedir. Baharat, meyve ve odunsu koku katmanlarından oluşan bu parfüm özellikle iş hayatındaki kadınların ortama otoritelerini sunabilecekleri bir parfümdür. Kıyafet ve ten üzerindeki kalıcılığı ile yoğun iş temposunda sizlere uzun süreli bir kullanım sunmaktadır.

Pierre Cardin Parfüm Fiyatları

Pierre Cardin Parfüm Fiyatları

Köklü bir geçmişe sahip olan Pierre Cardin firması ürettiği parfümler ile geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Parfümlerini üretirken kaliteden ödün vermemesi aynı zamanda her kesimden kullanıcının ulaşabileceği geniş bir ürün çeşidi genişliğine yer vermesi müşterileri tarafından daha sık tercih edilmesine sebep olmuştur. Pierre Cardin parfüm fiyatları gerek parfümün esans oranı gerek parfümün üretiminde kullanılan esansların nadirliğine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca günlük kullanım ve özel günler için ayrı şekilde üretilen seriler fiyata etki etmektedir. Günlük kullanılan parfümler genellikte EDT sınıfına girmektedirler. Daha uçucu özelliğe sahip olan bu parfümlerdeki yağ oranı diğer sınıfa giren parfümlere göre düşük seviyede kalmaktadır. Bu orana bağlı olarak parfümün ten ve kıyafet üzerindeki kalma süresi fiyatın etkilenmesine sebep olmaktadır. Daha uzun süre dayanabilen parfümler daha kısa sürede etkisini kaybedenlere göre farklılığa sebep olmaktadır. Diğer yandan parfümün içerdiği esans notalarının sayısı ve katmanı fiyat üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Daha fazla katmandan oluşan parfümler daha fazla esans yüküne sahiptirler. Parfümün özelliklerinin yanı sıra şişesinin ve içerdiği miktar fiyat üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Şişenin cam veya daha farklı bir hammaddeden imal edilmiş olması değişkenliğe sebep olmaktadır. Ayrıca şişenin üstündeki tasarım ve işlemeler fiyatın değişmesine etki etmektedir. Farklı mililitre oranları da parfümünüzün fiyatında farka sebep olmaktadır. Örneğin Pierre Cardin emotion eau de parfüm 75 ml farklı mililitrelerde daha farklı fiyatlara sahip olacaktır. Bazı bitki ve baharat çeşitleri çok daha zor bulunmaktadırlar. Bunun sebebi ise belirli bir bölgede yetişmeleri ve çok az miktarda ama kaliteli esanslar vermelerinden dolayıdır. Parfümünüzün içindeki baharat ve bitkilerin sıklığına göre parfüm fiyatında değişkenlik olmaktadır. Endemik bitki ve baharatlar en yoğun ve kalıcı kokuların elde edildiği ürünlerdir bu yüzden parfüm fiyatında önemli bir değişime sebep olmaktadır. Parfümünüzü seçmeden önce içerdiği esans miktarına, esans türlerine ve şişe tasarımına bakmanız sizin parfümünüz için bütçe belirmenizde yardımcı olacaktır. Özel günleriniz için kullanacağınız parfümleri daha düşük ml den alarak bütçenizi daha uygun bir hale getirebilirsiniz.

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfümler tarih boyunca kadın ve erkeklerin hem temizlik hem de estetik ihtiyaçlarını karşılamasında yüksek öneme sahip olmuşlardır. Doğada mevcut bulunan birçok farklı ürünün bir araya getirilmesi ile oluşturulan parfümler her cinsiyet için de yüksek öneme sahiptir. İki cinsiyet içinde geniş bir ürün hacmine sahip olan parfümler seçim konusunda zorluğa sebep olabilmektedir. Birçok değişkenin önemli olduğu bu seçim ilk başta kafa karıştırıcı olarak görülse de belirli kriterler göz önüne alınarak kendinize uygun olan parfümü birçok seçenek arasından kolayca bulabileceksiniz. Birkaç ayrıntı ile bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilir size en uygun parfümü seçebilirsiniz. Stilinize ve kullanım amacınızı parfümünüzü seçmeden önce belirlemeniz sizin çok daha kolay bir seçim yapmasına imkan verecektir. İlk olarak parfümün hangi esans notalarına sahip olduğunu bilmelisiniz. Kadın ve erkek parfümleri farklı esans notalarının bir araya getirilmesi ile oluşmuştur. Kadın ve erkek parfümlerindeki kokunun keskinliği bu iki parfümü birbirinden ayırmaktadır. Erkek parfümleri daha keskin ve odunsu kokulara sahipken kadın parfümleri daha şekerli ve meyveli aromaların kokularına sahiptir. Esans notalarının farkına göre kendinize günlük kullanımda ve özel kullanımlar için olmak üzere iki adet parfüm seçebilirsiniz. Günlük kullanımdaki parfümlerin daha hafif kokulardan tercih edebilir, özel günlerdeki parfümü de daha özel esanslar ile hazırlanmış dikkat çeken bir parfüm modelinden seçebilirsiniz. Pierre Cardin parfüm kullananlar koku gamı yüksek, uzun süre tende ve kıyafette kalarak fark yaratan parfümlere sahiptirler. Parfüm seçiminde parfümün esans ve kalıcılık oranını belirten EDT ve EDP gibi göstergeleri takip etmeniz sizin daha isabetli bir seçim yapmasına imkan vermektedir. Yaşınıza ve konumunuza uygun parfüm seçmek sizlerle ayrıca bir bütünlük oluşturacaktır. Genç erkek ve kadınlar daha az sert olan kokulara yönelebilirken; orta yaştaki kadın ve erkekler daha odunsu ve baharatlı parfümleri tercih etmektedirler. Parfümler kapakları açıldıktan itibaren son kullanma tarihleri dolmaya başlayan ürünlerdir. Yeni aldığınız bir parfümü uzun süreli kullanmak istiyorsanız belirli kurallar ile bunu mümkün kılabilirsiniz. Sahip oldukları şişelerin özellikle de camsa güneş ışığına maruz bırakılmamaları yüksek önem taşımaktadır. Diğer yandan kullanımdan sonra kapağının tam olarak kapatılması uçuculuğunu önlemektedir. Pierre Cardin parfüm yorumları da sizlerin parfüm seçiminde daha detaylı bilgilere sahip olmasına ve deneyimlerden yararlanmanıza imkan sağlayacaktır, yorum ve görüşler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.