İlgili Kategoriler
Cinsiyet
Koku Türü
Hacim
Fiyat
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Guerlain Parfüm

" araması için 89 sonuç listeleniyor

Beğenilen Kokuları ile Guerlain Parfüm Çeşitleri Trendyol'da!

Değerli ürünlerden oluşan marka, cilt bakımı ve kozmetik alanında üretim yapan dünyadaki en eski ve kaliteli markalardan biridir. Kuruluş yıllarında güzel esansların üretimi ile kozmetik alanında faaliyet gösteren marka, daha sonraki yıllarda kozmetik ve cilt bakımı alanında da üretim yapmaya başlamış ve bu alanda da en iyi markalar arasında yerini almıştır. Guerlain parfüm, markanın ismini duyunca akla gelen ilk üründür. Kurulduğu günden bu yana bir çok içerik üretmiş olan marka, çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Guerlain parfüm modelleri, işte, okulda, gece dışarı çıkarken kısacası her alanında kullanılabilecek bir ürün olarak dikkat çekiyor. Markanın formülleri hem içerik açısından hem de şişe modelleri açısından müşterilerine pek çok çeşitlilik sunuyor. Guerlain Santal Royal, oud essencial seçenekleri markanın ürün çeşitlerinden sadece bir kaçını oluşturuyor. Markanın mon serisi, en çok tercih edilen ürün çeşidi olarak markanın ürettiği formüller içerisinde yerini alıyor. Guerlain parfüm yorumlarında da en beğenilen seçeneklerden biri olduğu açıkça görülüyor. Markanın içerikleri, kozmetik alanındaki ürünlerden de ilham alınarak üretiliyor. Guerlain Terracotta parfüm, markanın çok sevilen allıklarındaki koku ilham alınarak çıkarılmış bir içerik olarak sevilen malzemeler arasında yerini alıyor. Terracotta modeli, allıklarda kullanılan vanilya kokusundan ilham alınsa da içeriğindeki Hindistan cevizi ve bergamot koku ile de farklı deneyimler yaşamaya çağırıyor. Guerlain parfüm kadın modelleri, kadınların kendi zevklerine ve sevdikleri yönlere uygun kokular bulmalarına yardımcı olan ürünleri ile oldukça kaliteli ve aranılan markalar arasındadır. Her ne kadar marka ilk kurulduğunda kadınlar için üretim yapsa da zamanla çok sevilmesinden dolayı erkekler içinde içerik tasarlamya başlamıştır. Erkekler için üretilen kokular, sandal ağacı ve deri notalar gibi güçlü, maceracı ve doğal erkeği yansıtmak amacıyla daha farklı notalardan oluşmaktadır. Guerlain erkek parfüm, bunun yanı sıra yoğun ve sert kokuları yumuşatmak ve daha renkli, daha yumuşak hava katmak için narenciye, vanilya, bergamot gibi daha yumuşak notalara da sahiptir. Farklı içeriğiyle olduğu kadar gün boyu süren kalıcılığıyla da dikkat çekmektedir. Kalıcılığı son derece yüksek olan markanın modelleri, birkaç püskürtmede dahi tüm gün üzerinizde kalmakta ve eşsiz kokusunu yaymaya devam etmektedir. Guerlain Champs Elysees parfüm özel şişesi ile son derece farklıdır. Markanın kendine ait olan tasarımında kuruluş yıllarında üretilmiş ve dönemin kraliçesine sunulmuş bir şişeden yola çıkarak arı ve petek motifleri bulunmaktadır.

Akılda Kalıcı Eşsiz Kokuları ile Guerlain Parfüm Çeşitleri

Akılda Kalıcı Eşsiz Kokuları ile Guerlain Parfüm Çeşitleri

Guerlain Encens Mythique, bünyesinde pek çok farklı esanslara sahip koku bulundurmaktadır. Ünlü oyuncu Angelina Jolie’den ilham alınarak yaratılan Mon serisi bunlardan bir tanesidir. Şehirli kadının özgüvenli, başarılı, özgür ve rahat imajının yansıtılmaya çalışıldığı koleksiyon serisinde, açılış notasından keskin kokularıyla karla lavanta ve bergamot gelirken, orta notada iris çiçeği ve yasemin, zambak gibi çiçeksi kokular gelmekte dipte ise sandal ağacı ve tonka fasulyesi ve vanilya gelmektedir. Markasının çok talep gören diğer seçenek ise Terracotta modelidir. Markanın makyaj ürünlerinden allık ve pudralarda da kullanılan terracotta, markanın baş tasarımcısı Thierry Wasser tarafından formüle dönüştürülmüştür. Formülün üst notasında bergamot, tiare çiçeği ve Hindistan cevizi, orta notasında ylang ylang bitkisi, yasemin ve portakal çiçeği, dip notasında ise misk ve vanilya gelmektedir. Terracotta modeli, yaratıcısı tarafından karışık ancak uyumlu ve ışıltılı kombinasyon yapma amacıyla tasarlanmıştır. Makyaj ürünlerinden esinlenerek yaratılmış bir diğer seçenek ise Guerlain Bois Mysterieux modelidir. Bu içerik meteorites pudradan esinlenerek yaratılmış, menekşenin her bir yönü kullanılmıştır. Formül bergamot, elma ve yeşil notalar açılmakta, devamında gül ve menekşe kokuları gelmekte, dipte beyaz misk ve odunsu notalar ile sonlanmaktadır. Modelin esansı menekşe ve gül ile çiçeksi ancak odunsu kokular, meyveli esanslar ile de keskindir. Markanın ilk ağaçsı kadın modeli olan Samsara, eski dönemlerde yalnızca dini törenlerde kullanılmış olan sandal ağacını içeriğinde bulundurmaktadır. Guerlain Samsara parfüm kullananlar, açılış narenciye notalarının ferahlığı ile karşılaşırlar. Orta notada yasemin, ylang ylang bitkisinin eksini gösterdiği formülün alt notalarında ise iris bitkisi, sandal ağacı, vanilya, tonka fasulyesi dikkat çekmektedir. Guerlain parfüm Insolence, yaratılış aşamasında özgürlük, cesaret ve aşırılık kavramlarını çıkış noktası olarak almıştır. Bu aşırılık anlayışıyla, yabani çilek, portakal gibi keskin kokuları sandal ağacı gibi odunsu kokuyla birleştiren, tüm bunları menekşe ile çiçeksi kokuyla taçlandırarak farklılık yaratmıştır. Formülün tepe noktasında menekşe ile açılmakta, orta noktasında yabani çilek, portakal çiçeği, iris çiçeği ile devam etmekte, ayrıca en sonunda sandal ağacı, tonka fasulyesi ve vanilya ile son bulmaktadır. Çiçek notalarının çok baskın olduğu Guerlain Idylle parfüm ise, beyaz leylak, gül, şakayık, inci çiçeği, frezya, yasemin gibi pek çok çiçeğin özünü içerisinde barındırmaktadır. Bu çiçek demetini andıran formülün üst notasını gül, frezya, orta notasını leylak, zambak, şakayık, yasemin, alt noktasını ise misk, paçuli oluşturmaktadır.

Özel Tasarım Şişesi İle Guerlain Parfüm Seçenekleri

Özel Tasarım Şişesi İle Guerlain Parfüm Seçenekleri

Guerlain Insolence parfüm şişelerinde özel tasarımın ürünü olan arı sembolü sıkça kullanılmaktadır. Aynı zamanda Guerlain Bloom of Rose arı amblemi olan arı sembolünün hikayesi 1850’lere III. Napolyon dönemine kadar uzanmaktadır. Markanın yaratıcı olan Pierre-Francois-Pascal G tarafından 1853 yılında III. Napolyon’un eşi İmparatoriçe Eegénie’e özel olarak yaratılan içerik için tasarlanan şişe, imparatorluğun sembolü olan arı motifleri ile süslenmiştir. Markanın yaratıcısının, sunduğu formül ile “imparatorluğun tasarımcısı” sıfatını kazandırmasının ardından, arı sembolü markanın da amblemi haline gelmiştir. Arı sembolü halen markanın sandal ağacı, vanilya gibi temel kokularını portakal çiçeği, yaban çileği gibi narenciye içeriğiyle birleştiren Insolence, Samsara, gül, yasemin, zambak gibi kokuları baz alarak çiçeksi, ferah bir kokuyu amaçlayan Guerlain Habit Rouge, l’ınstant serilerdeki pek çok şişenin tasarımında yerini almaktadır. Markanın amblemine ithafen bazı şişelerinde ise arı peteği motifi kullanılmaktadır. Markanın en sık kullandığı, temel bileşenlerinden bergamotun merkez alındığı narenciye çiçek kokularının da eklendiği Aqua Allegoria serisinde, şişelerin baş kısmında bu petekleri görmek mümkündür. Marka, birkaç model hariç uzun yıllardır kullandığı şişelerini değiştirerek tek tip arı motifli şişeler kullanılmaya başlamıştır. Arı motifli şişelerin kullanılmadığı formüllerden bir tanesi hem vanilyalı kokusu hem de hikayesiyle dikkat çeken, markanın varislerinden, aynı zamanda baş tasarımcı olarak görev yapmış olan tasarımcı tarafından gerçek aşk hikayesinden ilham alınarak tasarlanmış Shalimar isimli kadın modelidir. Bergamot, zambak, vanilya kokularının birleşimiyle hem ferah hem de romantik koku olan Shalimar, ismini ve ilhamını Pakistan’ın Shalimar bahçelerinden almaktadır. Yeni dünya harikalarından biri olan Tac Mahal ile markayı aynı hikaye de buluşturan Shalimar, baş tasarımcısı Şah Jahan’ın karısı Mümtaz Mahal’e duyduğu aşk ile yaptırdığı Tac Mahal’den çok etkilenmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Shalimar, Doğuyla Batıyı birleştirmesi ile dünyanın ilk oryantal kokusu olma özelliğini de taşımaktadır. Formül içerisindeki en keskin nota ise kadınsılığı öne çıkartan tatlı vanilyadır. İçeriğin açılış notasında portakal, limon, bergamot, sedir ağacı ön plana çıkmakta, orta notalarda ise yasemin, gül ve iris dikkat çekmektedir. Formülün son notasında ise sandal ağacı, tütsü, misk, tonka fasulyesi, son olarak da vanilya özü gelmektedir. Bu esans, kadın modeli olarak tasarlanmasına rağmen erkeklerden tarafından da tercih edilmektedir. Siz de Guerlain Paris parfüm gibi farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Herkese Hitap Eden Guerlain Parfüm Çeşitleri

Herkese Hitap Eden Guerlain Parfüm Çeşitleri

Guerlain Insolence Preisvergleich, yalnızca kadınlara özel değil, erkekler için de üretilmektedir. Erkekler için tasarlanan içerikler sandal ağacı, sedir ağacı, deri gibi erkekliği ön plana çıkaracak, güçlü erkeği yansıtacak notaları sıklıkla kullanmaktadır. Homme serisi, markanın erkekler için tasarladığı içerik kategorisindedir. Guerlain parfum Aqua, içeriğindeki odunsu kokularla güçlü, cesur, maceracı, doğal erkeği temsilen tasarlanmıştır. Formülün notaları üstte bergamot, badem ile açılmakta, daha sonrasında ortada tütsü ve Bulgar gülü ile mistik bir hava katarak devam etmektedir. Şişenin dibindeki notalar ise güçlü erkeği temsilen deri, sandal ağacı, tonka fasulyesidir. Koleksiyonlar Lhomme Ideal ile devam etmekte ve ideal erkeğin ideal kokusu olduğu iddiasıyla müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. L'homme İdeal, tepe notalarında mandalina, portakal çiçeği gibi narenciye kokularının yanına bergamotu da eklemekte, orta notalarında badem ve vanilya ile duygusallığı ön plana atarak devam etmekte ve en son olarak da erkekliği en iyi yansıtacağı düşünülen odunsu vetiver ve deri ile tamamlanmaktadır. Guerlain Magic parfüm, markanın baş tasarımcısı Thierry Wasser tarafından Doğu esintilerini yansıtabilmek amacıyla en özel malzemelerden biri olan sandal ağacı kullanılarak tasarlanmıştır. Zıtlıkların uyumunu yansıtabilmek için sandal ağacına ek olarak deri notaları kullanılan içeriğe, gül, yasemin çiçekleri eklenmiştir. Santa Royal, üst notalarında portakal çiçeği, yasemin gibi ferahlık verici kokular tercih edilmiş, orta noktalarda gül, tarçın, şeftali ile tatlı hava yakalanmaya çalışılmış, ayrıca en alt notalarda sandal ağacı, deri, ud ağacı, amber, mis eklenmiştir. Böylece odunsu bir koku yakalanmıştır. Guerlain Oud Essentiel, hem gücü hem de romantikliği bir arada göstermesi amacıyla hem yumuşak hem de güçlü kokusu olan sandal ağacı temel alınarak tasarlanmıştır. Erkeksi yönü güçlendirmek amacıyla kullanılan deri notasına tezat olarak Bulgar gülü eklenmiş, hem Doğu- Batı arasında hem de güçlü ve romantik arasında hem karşıtlık hem de uyum yakalanmıştır. Şişe, açılışta müşterilerin sardunya ile karşılamakta, orta notalarda sandal ağacı, sedir ağacı, gül ile odunsu kokular eşliğinde alt notalara iletmekte, alt notalarda deri ve tütsü ile deneyimi sonlandırmaktadır.

Farklı Özelliklere Sahip Guerlain Parfümleri

Farklı Özelliklere Sahip Guerlain Parfümleri

Guerlain Heritage, tasarımından itibaren birbirinden farklı özelliklere sahip, eşsiz notalar kullanılarak tasarlanmaktadır. Markanın sıklıkla kullandığı esanslardan biri sandal ağacıdır. Eski dönemlerde yalnızca dini amaçla kullanılan sandal ağacı çok özel bir üründür. Odunsu kokular vermek için kullanılan sandal ağacı, genellikle erkek tasarımlarında kullanılmaktadır. Guerlain Ambre Eternel, Santa Royal serilerinde bulunan sandal ağacı genellikle sedir ağacı ile birlikte kullanılmaktadır. Erkek modellerinin yanı sıra ağaçsı kadın modellerinde de tercih edilen sandal ağacı, Guerlain Floral parfüm, Samsara serilerinde kullanılmıştır.. Sandal ağacı kullanılan parfümler, odunsu yoğun kokusu dolayısıyla kalıcılığı oldukça fazladır. Markanın ürünlerinde sık kullanmayı tercih ettiği bir diğer esans ise bergamottur. Bergamotun tatlı, çiçeksi ekşi bir kokusu vardır. İçeriklere keskin koku katan bergamot, bu özelliğiyle daha ferah koku sever kişilerin tercih edebileceği malzemeler kategorisindedir. Guerlain Santal Royal parfüm, Meteorites içeriğinde bergamot kullanılan parfümlerdendir. Bergamot ayrıca erkek modellerinden L’homme Ideal’de de kullanılmaktadır. Marka, tatlı notalara ulaşmak için vanilyayı tercih etmektedir. Yemeklerde, tatlılarda, içeceklerde sık sık kullanılan vanilya, allık, pudra, krem, kozmetik ürünlerinde de sıkça tercih edilmekte, ürünlere hoş tatlı kokular vermesi için kullanılmaktadır. Tatlımsı notaları çok iyi veren vanilya, kullanım esnasında kişilere hafif etki deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır. Tatlı kokular seven müşterilerin tercih edebileceği içeriğinde vanilya olan ürünler, Guerlain İdil parfüm, Insolence, içeriğinde vanilya bulunan içerikler kategorisindedir. Guerlain yeni parfümü, tasarımlarında eşsiz bir bitki olan ve formüllerde sıklıkla kullanılan ylang ylang bitkisini kullanmaktadır. Malezya, Filipinler gibi egzotik bölgelerde yetişmekte olan ylang ylang bitkisi, içeriklere güçlü, tatlı, mistik bir hava katmaktadır.

Avantajlı Guerlain Parfüm Fiyatları

Avantajlı Guerlain Parfüm Fiyatları

Markayı kullanmak isteyen kişiler, ylang bitkisinin notalarını, Guerlain L'instant parfüm, Samsara serilerinde bulabilirler. Guerlain Shalimar açık parfümde bulunan değerli esanslardan bir tanesi de Bulgar gülüdür. Bulgar gülü adından da anlaşıldığı gibi Bulgaristan’da yetişmektedir. Markanın pek çok ürününde kullanılan Bulgar gülü notaları, topraksı ferah ya da yoğun bir koku vermektedir. Bulgar gülü, markanın Guerlain Lui parfüm, Santa Royal, Oud Essential gibi hem kadınlara hem de erkeklere hitap eden seçeneklerde kullanılmaktadır. Guerlain parfüm fiyatları, ürün gruplarına, ürünlerin farklı özelliklerine göre değişmektedir. Bakımına özen gösteren kaliteli ürünleri tercih eden kişiler, markanın kusursuzluğu hedefleyen çizgisi doğrultusunda, diledikleri ürünü alabilirler. Değişik tasarımları diledikleri gibi kullanabilirler. Kozmetik alanında geniş ürün yelpazesindeki ürünlerini farklı özellikler ile birleştirerek tasarlayan marka, doğallıktan yana olarak tüm cilt tiplerindeki müşteriler için uygundur. Markanın seçenekleri farklı seçeneklerin, zıtlıkların bir araya gelerek müşterilere, odunsu, çiçeksi, meyvemsi, özellikle vanilya ile tatlı kokular sunmaktadır. Guerlain parfüm kullananlar, aroma seçeneğinin çok olmasının yanında moleküllerin 12 saate kadar ilk sıkıldığındaki gibi kaldığınıda belirtmektedirler. Markanın sevilen ürünlerinden La Petite Robe Noire, markanın sevilen terracotta allıklarından esinlenilerek üretilmiştir. Guerlain La Petite Robe Noire kullananlar, açılıştaki bergamot, Hindistan cevizi, dip notadaki yoğun tatlı vanilya, yoğun tatlımsı bir kokusu olduğunu belirtmektedir. Esansın yayılımı ile beraber kalıcılığının çok iyi düzeyde olduğunu vurgulamaktadır.

Dikkat Çeken Sıra Dışı Kokular

Dikkat Çeken Sıra Dışı Kokular

Insolence, Santa Royal serisini kullananlar tarafından verilen Guerlain parfüm tavsiyelerine göre, içeriklerinde bulunan sandal ağacı ile daha yoğun bir kokuyu tercih etmektedir. Sandal ağacı gibi odunsu bir kokunun yanında portakal çiçeği, gül, yasemin gibi notaları ekleyerek hem zıt hem de uyumlu bir esans yakalayan Insolence, Santa Royal serileri, farklı notaların birleşmesiyle yoğun ama boğucu olmayan, aksine ferahlık verici etkiler bırakmaktadır. Guerlain Mon parfüm yorumları ise, içeriğindeki karla lavantası nedeniyle müşteriler tarafından ferah olarak adlandırılmıştır. Parfümün dip notalarında ise yoğun vanilya ile lavantanın keskin tadı kırılmış ve yerini tatlı ancak ferah bir aroma almıştır. Müşteri yorumları, parfümün odunsu notalar ile yoğun, gül ve menekşe ile çiçeksi, elma ile de ferah bir dokunuşa sahip olduğunu belirtmektedir. Markanın erkekler için tasarlamış olduğu parfümler, erkekliği, ideal erkeği, cesareti ön plana çıkarmaktadır. Guerlain parfüm satın alırken yorumlar yardımcı olur. Guerlain parfüm online yorumları, içeriğindeki sandal ağacı, sedir ağacı, deri notaları ile yoğun, tok olduğu yönündedir. Parfümün müşterileri, odunsu esanslara ilave edilen mandalina, portakal, Bulgar gülü esansının, hem ferah hem de tatlımsı bir hava kattığını belirmektedir. Guerlain parfüm kampanyaları sayesinde keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Guerlain parfüm indirimli ürün çeşitlerini daha yakından inceleyebilmek için Trendyol’dan yararlanabilir, siz de ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.