Trendyol'da Güvenlik

• Siber güvenlik programı

Trendyol Siber Güvenlik programı, müşterilerimizin kişisel bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Personelimiz, bilgisayarlarımıza, ağlarımıza ve iletişimlerimize yetkisiz erişime karşı korumak için Siber Güvenlik Politikalarımıza ve Prosedürlerimize uymaktadır.


• Personel ve satıcı incelemesi

Müşterilerimizin kişisel bilgilerine herhangi bir erişime izin vermeden önce personeli ve satıcıları inceliyoruz. Personel incelememiz, geçmiş kontrollerini, referans kontrollerini ve kredi raporlarının ve adli veri tabanlarının kontrollerini içerir.


• Personel eğitimi

Trendyol personelimizi gizlilik, veri koruma ve siber güvenlik konularında düzenli olarak eğitmektedir. Ayrıca tedarikçilerimizin etkili siber güvenlik programları sürdürmelerini ve bunlar hakkında eğitim almalarını sağlıyoruz.


• Sistemler ve Ekipmanlar

Trendyol bilgi teknolojilerinde; güvenlik duvarları, veri şifreleme ve güvenli sistemler gibi güçlü korumalar kullanılmaktadır.


• Kimlik doğrulama ve cüzdana para transferi politikaları

Trendyol Cüzdan’ a para transferi taleplerini yerine getirilmeden önce, her zaman müşterimizin kimliği ve talimatları cep telefonuna SMS göndermek suretiyle doğrulanır.


Trendyol Asistan Hafta içi ve Hafta sonu: 08:30-00:00Canlı Yardım sayfasının açılmaması durumunda pop-up izinlerinizi kontrol ediniz.