"

Battaniye

" araması için 10656 sonuç listeleniyor

Kış Döneminin Olmazsa Olmazı: Battaniye

Battaniye

Her dönemde insanların ihtiyaç duyduğu sıcak dokunuşlarıyla battaniye, popülerliğini devam ettiriyor. Battaniyeler farklı kalınlıkları ve modelleriyle soğuk kış aylarının vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Genellikle havaların soğumasıyla birlikte tercih edilen battaniyeler, günümüzde birbirinden farklı kalınlıkları ve kumaş modelleriyle dört mevsim kullanılabiliyor.

Son yıllarda dekoratif olarak kullanılan battaniye modelleri, tasarıma önem veren kişilerin dikkatini çekiyor. Battaniyenin evin farklı bölümlerinde kullanılması nostalji ile modernitenin birleştiği ev tasarımlarında tamamlayıcı sıcak bir görüntü oluşturuyor.

Farklı amaçlarla farklı mekânlarda kullanılan battaniyelerin sağlıklı türlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bu sebeple battaniyenin hangi kumaş türünden yapıldığı, renklendirme işleminde hangi tür boya kullanıldığı gibi konular önem taşıyor. Battaniye çeşitleri ve fiyatları, bu sorulara verilecek cevaplar doğrultusunda değişebiliyor.

Uzmanlar, tüylenme ve dökülme yapmayan, tiftiklenmeyen, astım ve alerji hastalarını rahatsız etmeyen, cildi tahriş etmeyen, terletmeyen ve kolay temizlenebilen kaliteli battaniye çeşitlerine öncelik verilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Farklı Ölçülerde Battaniye Seçenekleri

Battaniyeler farklı ebatlarıyla oturma odalarında ve yatak odalarında kullanılma imkânı sağlıyor.

Çift kişilik battaniye, çiftlerin kullanabileceği, yatağı tamamen örtecek şekilde, özel ölçülerde dizayn edilmiş büyük battaniye türlerinden oluşuyor. En ve boy ölçülerinin tek kişilik ebatlara göre daha geniş ve uzun olması çift kişilik kalın battaniye çeşitlerinin yorgan gibi kullanılmasını kolaylaştırıyor. Havlu battaniye ve çift katlı battaniye gibi kalın türler kimi zaman yorgan yerine kimi zaman yorganın üstüne sıcaklığı arttırmak için kullanılabiliyor.

Büyük battaniye modelleri sayesinde günlük kullanımda yatağın üzerine örtü örtülmesine gerek kalmıyor. Battal boy polar, örtü battaniye gibi birbirinden farklı renk ve modelleri olan battaniye yatak örtüleri, yatak odasında konfor arayanlara kolaylık sağlıyor. Çift kişilik battaniye fiyatları ise kalitesine ve kullanıcıya sağladığı konfora göre değişiklik gösteriyor.

Çocuk ve genç odalarında genellikle yatağın ebatlarına uyumlu olarak tek kişilik battaniye tercih ediliyor. Yatağın ölçüsüne göre seçilen battaniyeler örtü olarak da kullanılabiliyor. Yumuşak battaniye üzerinde çocuklara hitap edebilen desenlerin olması nedeniyle örtü olarak tek kişilik peluş battaniye kullanımı tercih ediliyor.

Oturma alanlarında dekoratif olarak kullanılan ve seyahat için çantada taşınabilen battaniyelerde de tek kişilik ölçülerin kullanımı avantajlı oluyor. Ebatlarına ve kalitesine göre tek kişilik battaniye fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

Geniş Ürün Yelpazesiyle Battaniye Çeşitleri

Soğuk kış günlerinde ısınmak amacıyla kullanılan battaniyeler farklı kalınlıktaki yapılarıyla artık 4 mevsim battaniye kullanılabiliyor. Yazlık kışlık çeşitleriyle her an kullanılabilir olmaları sebebiyle yazlık battaniye, ince battaniye gibi türlere evlerde daha çok yer veriliyor. Taşınabilir olması sebebiyle dış mekânlarda da rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Yaygın olarak kışın kullanılan kışlık battaniye, oda ısısının yeterli olmadığı durumlarda vücudun sıcak kalmasını sağlıyor. Soğuk havalarda çay, kahve içerek battaniyeye sarılma, soba veya bir ısıtıcı karşısında battaniye keyfi, kültürel bir miras olarak günümüzde de geçerliliğini devam ettiriyor. Bu sebeple, soğuğu engellemek için birçok farklı malzemeden üretilen kışlık, gerçek yün battaniye çeşitleri sıklıkla kullanılıyor.

Yün battaniyeler, ham maddesi olan yünün doğal ve sağlıklı olması nedeniyle eski zamanlardan günümüze kadar soğuktan korunmak için tercih edilen battaniye türlerinin başında geliyor. Kalın battaniye yapısına sahip yün battaniye modelleri, yün sayesinde yüksek ısı yalıtımı yapıyor.

Yün dokuma ile üretilmiş örgü battaniye ve triko battaniye, yün çeşitlerine göre daha ince yapısıyla sıcaklığı sağlayabiliyor. Bu yönüyle bebekler için hazır örgü battaniye türleri sıklıkla kullanılıyor. Örgü battaniye modelleri birbirinden farklı motifleriyle göz dolduruyor.

Pamuklu battaniye, yün gibi doğal bir kumaştan üretilmesi yönüyle kullanışı sağlıklı oluyor. Özellikle %100 pamuklu battaniye, içeriğinde yapay bir kumaş maddesi bulundurmuyor. Bu sebeple, yeni doğan bebeklerde bile güvenilir bir şekilde kullanılıyor.

Vizon battaniye, tüylü battaniye türlerinden olup tüylerinin kürk gibi yumuşak olması sebebiyle tercih ediliyor. Battaniye takımı şeklinde satılan vizon türlerin piyasada pek çok rengi bulunabiliyor. Özellikle beyaz battaniye ve leopar battaniye renkleri şık bir görünüm oluşturmaları sebebiyle yatak örtüleri kategorisinde en çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

Oda ısısının yeterli olmadığı soğuk günlerde konforlu bir şekilde uyuyabilmek için ısıtıcı battaniye olarak elektrikli battaniye kullanılabiliyor. Elektrikli battaniye fiyatları, battaniyenin ısı yalıtımını sağlaması, içindeki elektrik sistemlerinin arıza yapmaması, termostatlı son teknolojik donanıma sahip olması gibi özellikleri nedeniyle değişiklik gösterebiliyor.

Acil durum çantalarının olmazsa olmazı termal battaniye ısınmayı sağlayan bir başka battaniye türünü oluşturuyor. Teknoloji kullanılarak elde edilen kumaş ilk defa uzay istasyonlarında ısıyı korumak için kullanılıyor.

Farklı özellikteki çift yüzeyi sayesinde kışın vücudu sıcak tutarken yazın da tam tersi serin tutuyor. Isıtmak ya da soğutmak yerine var olan ısıyı korumak için ısı yalıtımı olarak kullanılıyor. Bu sebeple, yüksek veya düşük sıcaklığa maruz kalabilen kampçılar ve dağcılar için en gerekli malzemelerden birini oluşturuyor. Ayrıca evlerde ve arabalarda acil durum çantalarında, deprem çantalarının içinde bulunması gerektiği tavsiye ediliyor.

Rengârenk Desenli Çocuk Battaniyeleri

Çocukların hastalanmaması ve bağışıklıklarının güçlü olması için uyku düzenlerinin oturmuş olması gerekiyor. Düzenli uyku, çocuk gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Çocuklara uygun uyku ortamı sağlamak için ebeveynler özel ilgi gösteriyorlar. Yatağın ortopedik özellikte olmasına, çocukların cildiyle temas eden yastığın, nevresimin ve örtülerin doğal olmasına özen gösteriyorlar. Çocukların rahat bir şekilde uyumaları için uygun oda sıcaklığını oluşturmak isteyen ebeveynler için çocuk battaniyesi seçimi büyük önem taşıyor.

Belirli yaşa kadar çocuklar uyku eşyalarından ayrılmak istemeyebiliyorlar. Uyurken kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri için bir oyuncağa veya sevdikleri bir şeye sarılarak uyumak çocukları rahatlatabiliyor. Yumuşak dokuları sayesinde çocuk battaniyeleri çocuklar için vazgeçilmez oluyor. Tek kişilik polar battaniye, peluş battaniye ve puffy battaniye yumuşaklığı dolayısıyla çocukların ve ebeveynlerin battaniye seçimlerinde ön sırada yer alıyor.

Birbirinden farklı rengârenk, çizgi film karakterli, taraftar amblemli çocuk battaniye modelleri kız ve erkek çocukların beğenisine sunuluyor. Çocuk odalarına şirin bir hava katan erkek ve kız çocuk battaniye desenleri çocukları mutlu ediyor. Bazı modelleri farklı renklerin dans ettiği gökkuşağı gibi renkli battaniye desenleriyle kız çocuklarına hitap ediyor. Barbie, Hello Kitty, Wings gibi desenleri olan kabartmalı battaniye, lisanslı tek kişilik battaniye türleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Çocuklar belirli yaş aralığında farklı beğenilere sahip olabiliyorlar. Daha küçük yaştaki erkek çocukları Spiderman, dinozorlu, arabalı battaniyeler tercih ediyorlar. Renkli battaniye modelleri içerisinde en çok mavi battaniye seviliyor.

Zamanla çocukta aidiyet duygusunun gelişmesi, aile büyüklerini rol model alması, taraftar olmaya özenmesi gibi nedenlerle takım tutma isteği gelişebiliyor. Çocuğun ilgi alanları ve sevdiği renkler taraftarı olduğu takımın renklerine dönüşüyor. Sarı, kırmızı renklerle Galatasaray amblemi bulunan GS battaniye, sarı lacivert renkleriyle Fenerbahçe battaniye, siyah beyaz renk veya kartal motifleriyle Beşiktaş battaniye taraftar genç battaniyeleri içinde en çok satılan modelleri oluşturuyor.

Minikler İçin Farklı Seçenekleriyle Bebek Battaniyeleri

Son günlerde bebek battaniyeleri tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ebeveynler kız ve erkek bebeklere göre farklı tasarlanmış bebeksi ve pastel renkteki battaniyeleri tercih etmeyi seviyorlar. Göze hitap eden yeni bebek battaniye türleri, renklerinin yanı sıra biçimleri ve dokularıyla da anne ve babaları etkiliyor.

Erkek ve kız bebek battaniyeleri için oluşturulmuş yumuşak doku, uyku sırasında bebekleri rahatsız etmiyor. Pelüş bebek battaniyesi, yumuşaklığı ve sıcak tutması özellikleriyle kış günlerinde tercih ediliyor.

Kışlık bebek battaniyesi seçeneğinde örgü ve triko bebek battaniyesi modelleri birçok bebeğin gardırobunda bulunuyor. Uzun ömürlü olmaları ve tiftiklenmemeleri özellikleriyle bebelikten kalan hatıra olarak saklanmasını da kolaylaştırıyor. Örgü bebek battaniye çeşitlerinin içerisinde düz bebek battaniyesi ve geometrik, çiçek, sevimli hayvan motifli bebek battaniyesi modelleri hoş bir görünüm sunuyor.

Motiflerin farklı bir şekilde işlenmeleriyle ortaya çıkan üç boyutlu battaniye modelleri, görsel bir şölen oluşturuyor. 3 boyutlu battaniye motiflerinin ve diğer şekillerin nasıl işleneceğine ve örgü iplerinde renk geçişlerinin nasıl olacağına anlatımlı bebek battaniyesi modelleri videoları izlenerek ulaşılabiliyor. Günümüzde el ve makine örgüsü battaniyelerin çok çeşitli olmasıyla hazır bebek battaniyeleri daha çok tercih ediliyor.

Kış aylarında tercih edilen kalın bebek battaniyeleri, sıcaklıkların artmasıyla bebeklerde tahrişlere neden olabiliyor. Set şeklinde satılan %100 pamuklu bebek ince battaniye türlerinin yaz aylarında kullanılması bebeği rahatlatabiliyor.

Ancak sadece görünümüne bakarak bebek battaniye satın almak ve battaniyede kullanılan malzemenin yapısına dikkat etmemek bebeklerde alerjiye sebep olabiliyor. Bu sebeple, bebek battaniyesi seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere uymak gerekiyor.

Bebeklerin cildi, yetişkin insanların cildine göre daha hassas ve narin olabiliyor. Özellikle yeni doğan bebeğin cildi, olması gereken 5.5 pH seviyesinden daha yüksek olduğundan çevresel faktörlere karşı savunmasız olabiliyor. Bebeğin cilt bariyerinin güçlenip mikroplara karşı savaşması zaman alabiliyor. Ciltte kızarıklıkların, pişiklerin olabildiği bu dönemde bebeğin cildine değen kıyafetlere ve battaniye gibi örtülere dikkat etmek gerekiyor.

Bebeklerin hassas bünyelerini koruyan bebek battaniyeleri modelleri seçimi büyük önem oluşturuyor. Bu sebeple genellikle doğumdan sonra kullanılan kundak battaniye seçimi daha da titizlenilmesi gereken bir konu haline geliyor. Bu dönemde hastane çıkışı seti içerisinde yer alan penye bebek battaniyesi ve pamuklu bebek battaniyeleri tercih etmek gerekiyor. Sağlıklı, terletmeyen, hava alan pamuk battaniye bebek cildine iyi geliyor.

İlerleyen aylarda, bebeğin dışarı çıkarılmaya başlandığı dönemlerde, bebeğin soğuktan korunması için kolay taşınabilir küçük battaniye türlerine öncelik veriliyor. Örgü, triko gibi modellerin yanı sıra mevsimlik olarak polar bebek battaniyesi, iyi bir seçenek oluşturabiliyor.

Poların hafif olmasına rağmen sıcak tutması, bebek çantasında, bebek arabasında taşınmasını kolaylaştırıyor. Dışarıda kullanılan battaniyelerin sık sık temizlenmesi gerekiyor. Polar, temizlemesi ve kurutması kolay özelliğiyle hijyen noktasında kolaylık sağlıyor. Dış mekânda kullanılacak battaniyelere her an ihtiyaç duyulabileceği için kullanımının kolay olması gerekiyor.

Küçük ebatlarıyla bebek battaniyesi veya TV sandalyesi üzeri dekor olarak kullanılan kadife battaniye kurdeleli modelleriyle bebek setlerinin içinde vazgeçilmez bir parça oluşturuyor.

Birçok markanın farklı boyutlarda, birbirinden güzel desenlerde bebekler için tasarlanmış battaniyeleri bulunuyor. Dünyaya gözlerini yeni açmış bebek için her şeyin en iyisinin, en doğalının seçimine özen gösteriliyor.

Bebek battaniye fiyatları oldukça geniş bir yelpazede bulunuyor. Her bütçeye hitap eden fiyatlar, kullanılan malzemenin kalitesi, üzerindeki boyanın doğallığı, antibakteriyel leke tutmaz özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Tasarım Battaniyeler İle Ev Dekorasyonunda Yeni Trend

Günlük hayatta en çok oturma odalarında veya salonlarda vakit geçiriliyor. Bu alanların gözü yormayacak şekilde rahat ve konforlu olması dekorasyonla mümkün hale geliyor. Oturma alanlarında farklılık yaratmak isteyenler battaniyelerden yararlanıyorlar. İskandinav, bohem, nostaljik, minimal dekorasyon sevenler, tarzlarına uygun battaniyeleri yastıklarla, koltuk ve sandalye ile uyumlu hale getirerek kullanıyorlar.

Dekorasyonda tamamlayıcı öge olarak kullanılan battaniye renkleri sayesinde bambaşka bir görünüm elde edilebiliyor. Farklı renklerden oluşan desenli battaniye ve tek renk battaniye ile uygun renk uyumu sağlanması durumunda şık battaniyeler tasarımda kullanışlı hale geliyor.

Koltukta katlanmış bir şekilde duran veya koltuğun kenarından aşağı sarkıtılan tasarımlarda, koltukla battaniye renk uyumu sağlandığında göze hitap eden dekorları oluşturmak mümkün hale gelebiliyor. Sesli battaniye iskandinav, vintage, romantik modelleri ve geniş ürün seçeneği sayesinde dekorasyonda dikkat çeken desenlere imza atıyor. Saçaklı battaniye ve püsküllü battaniye ile oturma alanlarına hareket katılabiliyor.

Oturma gruplarının desenli olduğu durumlarda sade renk siyah battaniye ve gri battaniye ile ortama farklı bir ambiyans katılabiliyor. Son yıllarda popüler olan büyük saksılı bitkilerin oturma alanlarında kullanılması botanik bahçesini andıran ev dizaynını popüler hale gelmesine neden oluyor. Yeşilin her tonu kullanılarak oluşturulmuş alanlarda yeşil battaniye kullanarak tasarımı tamamlamak kolaylaşıyor. Aynı şekilde, mor battaniye ve mürdüm battaniye ile odaya hâkim olan yeşil rengi canlandırmak mümkün olabiliyor.

İnce polar battaniye ile koltukları tamamen örterek oturma grubunda istenilen renk elde edilebiliyor. Poların ince oluşu, koltuğu tamamen sarmasına neden oluyor. Koltuğa uyum sağlayan battaniyenin belirli bir süre sonra bile kaymaması örtü olarak kullanımını kolaylaştırıyor. Yapısı gereği temizlemesi de kolay olduğundan koltuk örtüleri için uygun bir alternatif oluşturuyor.

Evin dekorasyonunu tamamlayan battaniyeler sadece dekoratif eşya olarak bir köşede durmuyor. Aynı zamanda TV battaniyesi olarak da kullanılabiliyor. Bu battaniyeler, televizyonda bir şeyler izlerken veya otururken, koltuk üzerinde kısa süreli uyku keyfi yaparken sıklıkla tercih ediliyor. Dekoratif TV battaniye modelleri, ölçülerinin fazla büyük olmaması nedeniyle ihtiyaç duyulan her an diz battaniyesi olarak kullanılabiliyor. Diz üstü battaniye türleri içerisinde polar battaniye, hafifliği sebebiyle daha çok tercih edilebiliyor.

Kadife ip kullanılarak üretilmiş parlak yumuşak kadife battaniye modelleri pastel ve yumuşak renkleriyle yatak şalı olarak kullanılıyor. Güpürlü battaniyeler, Fransız dantelli battaniyeler gibi işlemeli çeyizlik battaniye türleri yatak odasında sıcak bir şıklık isteyenler için harika bir seçenek oluşturuyor.

Özel günlerde battaniye hediye olarak satın alınabiliyor. Özellikle dekoratif küçük bay battaniyeler ve yatak battaniyeleri tercih ediliyor. Yılbaşı hediyesi olarak kırmızı battaniye, geyikli battaniye ve yılbaşı battaniyesi en çok satılan modeller arasında yer alıyor. Leopar desenli battaniye ve çiçekli battaniye de şık bir ev hediyesi arayanların imdadına yetişiyor. Yeni evlenecekler için battaniye seti şeklinde satılan dantelli battaniye modelleri ve çeyizlik battaniye modelleri iyi bir hediye seçeneği oluşturuyor.

Kullanışlı Tasarım Battaniyeler Trendyol’da

Farklı ebatları ve dokuları nedeniyle dört mevsim kullanılabilen çift kişilik ve tek kişilik modeller yatak odalarının ve oturma alanlarının vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Renkli, desenli, yumuşak, ince gibi pek çok özelliği olan battaniye çeşitleri Trendyol aracılığıyla satışa sunuluyor.

Trendyol’un ev tekstili kategorisinde battaniye markaları, ebatları, renkleri, ürün skoru gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Battaniye satın almak isteyenler bu bilgiler aracılığıyla karşılaştırma yapabiliyorlar. Geniş kapsamlı filtreleme seçeneğinde tercih edilen ürüne göre battaniye fiyatları değişiklik gösteriyor. İndirimli battaniyeler ile her bütçeye uygun fiyatları bulmak mümkün hale geliyor. Battaniye kampanyası döneminde battaniye siparişi vermek için Trendyol'da sunulan modelleri inceleyebilir, size en uygun olan çeşitleri rahatlıkla satın alabilirsiniz.