İlgili Kategoriler
"

Dondurulmuş Sebze

" araması için 14 sonuç listeleniyor
Başyazıcı Çiçek Bamya 300 gr
Kargo Bedava

BaşyazıcıÇiçek Bamya 300 gr

280 TL
Sepete Git
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dondurulmuş Sebze

Dondurulmuş Sebze

Yaz aylarının sıcaklığında yetişen sebzeler ile kış aylarındaki hava şartları ile yetişenler aynı olmaz. Bu yüzden de sebzeler kışlık ve yazlık olarak ikiye ayrılır. Kış sebzeleri daha çok lahana, ıspanak, turp, enginar, brokoli, karnabahar, brüksel lahanası, havuç ve kereviz olarak bilinir. Bu besin maddeleri ile yemek yapmak isteyen kişiler ocak, şubat, mart gibi soğuk ve yağışlı aylarda kolaylıkla kış sebzelerini bulabilir. Yaz sebzeleri içinse taze fasulye, patlıcan, domates, salatalık, kabak, yeşil biber, dolmalık biber, barbunya gibi besinler örnek gösterilebilir. Bunlarla sıcak yaz aylarında oldukça lezzetli yemekler yapılabilir. Ancak kış aylarında yaz sebzelerini, yaz aylarında ise kış sebzelerini bulmak bir hayli güç olur. Hatta besinlerin yetişme şartlarından dolayı imkansız olarak adlandırılabilir. Eğer dondurulmuş sebze çeşitlerini kullanırsanız tüm besin maddeleriyle yaz kış fark etmeksizin her mevsimde taptaze yemekler ve salatalar yapabilirsiniz. Çoğu insan dondurulmuş ve paketlenmiş gıdalara ön yargıyla yaklaşır. Oysaki bu paketlerde kullanılan tüm sebzeler kendi hasat zamanlarında toplanarak tazeyken dondurulur. Böylece her mevsim kullanıma hazır hale getirilir. Daha önce donuk sebze kullanmayan müşteriler, bu alanda hangi besinleri alabileceklerine Trendyol üzerinden bakabilir. Trendyol’da farklı markalara ait özenle ambalajlanmış ve donmuş gıdalar yer alır. Bu gıdalardan dilediğiniz miktarda evde, kafede veya lokantada kullanmak için sipariş edebilirsiniz.

Dondurulmuş Gıdalar ile Hangi Yemekler Yapılabilir?

Dondurulmuş sebze çeşitleri kullanılarak pek çok yemek yapılabilir. Mesela taze fasulye, bamya, bezelye, ıspanak ve içerisinde patates bulunan her yemeği hazırlayabilirsiniz. Üstelik tüm bu yemekleri çok daha kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Çünkü belirli bir sıcaklığında altında dondurularak paketlenen besinler direkt yemeklik olarak hazırlanır. Bu gıdaların çoğu önceden temizlenmiş ve ayıklanmış olur. Hatta bazı paketteki besinler kesilmiş veya doğranmış bile olabilir. Bu da sizin yemek yaparken normalden daha az uğraşmanızı sağlar. Mesela dondurulmuş ıspanak kullanarak çok pratik bir şekilde yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Burada kullandığınız ıspanakların taze olanlardan hiçbir farkı olmaz. Dondurulmuş gıdalar içerisinde katkı maddesi barındırmaz. Bu yüzden tıpkı taze sebzelerle hazırlanan yemekler gibi lezzetli ve sağlıklı öğünler ortaya çıkar. Dondurulmuş fasulye kullanılarak güzel sulu bir yemek yapılabilir. Fasulye, yaz sebzeleri arasında bulunduğu için sadece yaz aylarında kullanılmaz. Kış aylarında da taze fasulyeden yapılmış yemekler sofraya konulabilir. Bunun için en çok tüketilen dondurulmuş sebze çeşitlerinden biri olan fasulyeyi Trendyol üzerinden sipariş edebilirsiniz. Bamya, brokoli, bezelye gibi dondurulmuş gıdalar normalden çok daha kısa sürede pişer. Bu ürünlerle yapılan yemeklerde tarifler değişmez veya farklı bir şeyler yapmak gerekmez. Siz de yemeğinizi her zamanki şekilde, aynı ölçülere göre yapabilirsiniz. Sadece ürünleri kullanmadan önce çözülmesini beklemek gerekir. Bu yüzden yemeği hazırlamaya başlamadan 1-2 saat öncesinde ürünlerinizi tezgah üstüne çıkararak çözülmesini sağlayabilirsiniz. Ancak daha hızlı sonuç almak istiyorsanız farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Örneğin yemeğinizin içerisinde dondurulmuş patates kullanacaksanız bunları sıcak suya atabilirsiniz. Böylelikle çok daha hızlı çözüldüklerini görebilirsiniz. Eğer evinizde mikrodalga fırın varsa 5-10 dakika içerisinde sonuç alabilirsiniz. Bazı tencere yemeklerinde dondurulmuş mısır gibi küçük ebatlı ürünleri direkt çözdürmeden donuk halde de kullanabilirsiniz. Ancak düdüklü tencerelerde yapılan yemeklerin sebzelerin çözülmüş olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Ispanak, fasulye ve patates gibi besin maddelerin dışında ne gibi sebzeler bulabileceğinize Trendyol’dan bakabilirsiniz. İndirim ve kampanya dönemlerinde birkaç paket ürün satın alarak acil durumlar için yedekleme yapabilirsiniz.

Her An Lezzet Sunan Dondurulmuş Sebze Fiyatları

Her An Lezzet Sunan Dondurulmuş Sebze Fiyatları

Daha öncesinde dondurulmuş gıdaların ne olduğunu bilmeyenlerin veya bunların pahalı ürünler olduğunu düşünen kişilerin fiyat konusunda bilgisi olmayabilir. Bu gıda maddeleri ambalajların içerisine 500 gr, 1 kg veya 2 kg gibi farklı oranlarda konur. Buna göre de fiyatlar değişir. Ambalaj içerisindeki ürün miktarı arttıkça fiyatlar da artış gösterir. Eğer daha önce dondurulmuş karışık sebze çeşitlerinden hiçbirini denemediyseniz 500 gramlık paketleri seçebilirsiniz. Bu paketlerin içerisindeki ürünler ile tek seferlik bir yemek pişirilebilir. 1 veya 2 kilogram gibi daha ağır paketleri seçmek de avantajlı olabilir. Bunları birkaç farklı yemekte kullanabilirsiniz. Ancak büyük paketlerde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Satın almış olduğunuz ürün dondurulmuş enginar veya başka bir sebze çeşidi de olsa her zaman buzdolabının dondurucu kısmında muhafaza edilmesi gerekir. Büyük paketleri kullanırken içerisinde ihtiyacınız olan kadar malzemeyi aldıktan sonra paketi dondurucuya geri koyabilirsiniz. Böylece sadece yemek yapımında kullanılması gereken miktarda malzeme çözdürülür. Aksi takdirde paketin içerisinde yer alan tüm malzemeler çözülürse yemekte kullanılmayacak olanlar ziyan edilir. Çünkü dondurulmuş gıdalar bir kere çözüldükten sonra tekrar tekrar dondurulmaz. Eğer bu şekilde bir kullanım yolu izlerseniz sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Çözüldüğü halde tekrar dondurucuya konulan bütün besin maddeleri üzerinde insan sağlığına zarar veren mikroorganizmalar barındırır. Bu durumun sadece sebzeler için değil, dondurma gibi soğuk yenen yiyecekler için de geçerli olduğu bilim insanlarınca kanıtlanır. Büyük paketleri kullanırken ihtiyacınız kadarını aldıktan sonra ağzını sıkıca kapatıp tekrar dondurucuya koyduğunuz takdirde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Trendyol üzerinden Türkiye’de satışı yapılan dondurulmuş sebze markaları ve onlara ait ürünlerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Trendyol ile Sevdiğiniz Sebzeleri Her Mevsimde Yiyin

Trendyol ile Sevdiğiniz Sebzeleri Her Mevsimde Yiyin

Dondurulmuş bamya gibi ürünlerin satın alınmasının en büyük nedenlerinden birisi çok sevilen yemeklere duyulan özlem olur. Çünkü bamya gibi sebzeler sadece belirli mevsimlerde yetiştirildiği için her zaman market reyonlarında ya da pazarlarda bulunmaz. Ancak bu ürünleri Trendyol’dan istediğiniz zaman sipariş edebilirsiniz. Bunun için gün, saat ya da mevsim fark etmez. İnternet üzerinden oluşturmuş olduğunuz her siparişte kargonuzun durumunu güncel olarak takip edebilirsiniz. Siparişinizin hazırlanıp hazırlanmadığını, kargoya verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca alışveriş yapmış olduğunuz satıcının tahmini teslimat tarihlerini de görebilirsiniz. Bu sayede Trendyol’dan sipariş ettiğiniz dondurulmuş bezelye gibi ürünleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Diğer yandan Hızlı Market özelliği ile de teslimat süresi beklemeden dakikalar içinde aradığınız ürüne kavuşabilirsiniz. Sevdiği sebzeleri mevsimi fark etmeden taze bir şekilde yemek isteyen herkes Trendyol’dan alışveriş yapabilir. Sadece kendiniz için değil çocuğunuz için de sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun en sevdiği sebzeyi ona pişirebilirsiniz. Örneğin yaz aylarından biri olan Temmuzu yaşarken bir kış sebzesi olan brokoliye sahip olabilirsiniz. Dondurulmuş brokoli sebzesini çocuğunuza besin değeri yüksek bir çorba yaparken kullanabilirsiniz. Bunun dışında brokolileri haşlayarak üzerine yoğurt sosu yapabilirsiniz. Trendyol’da bu ürünlerin satışını yapan farklı satıcılar bulunur. Müşteriler istediği, güvendiği satıcıyı tercih edebilir. Eğer siz de Trendyol’u kullanarak online alışveriş yapıyorsanız farklı satıcılarda geçerli kuponlardan ve değişen indirim oranlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kargo bedava gibi fırsatları da yakalayabilirsiniz. Dondurulmuş sebze fiyatları hakkındaki her şeyi Trendyol üzerinden öğrenebilirsiniz. Fiyatlar hem sebzenin türüne hem de ürünün kilogramına göre değişiklik gösterebilir. Dondurulmuş gıdalar özellikle indirim dönemlerinin çok çabuk tükenen ürünlerinden olduğu için acele etmeniz gerekebilir. Eğer Trendyol indirimlerini takip eder ve kaçırmazsanız çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.