placeholder
"

Küpe

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Küpe

Küpe

Küpeler en dikkat çekici aksesuarlardan biri olarak, doğru seçildiğinde yüzünüzün ve tarzınızın en iyi özelliklerini vurgulamaya yardımcı olur. Taşlarla ve değerli metallerle işlenerek, herhangi bir kıyafete renk ve kişilik katmaya yardımcı olur. Küpe seçiminde yüz şekliniz başta olmak üzere bazı temel kriterleri göz önünde bulundurarak size en iyi yakışan çifti kolayca seçebilir, tarzınızla göz doldurabilirsiniz. Kalpli küpe gibi romantik modellerden, örgü küpe gibi çok yönlü tasarımlara kadar en şık küpeler arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni, şık, modern, spor ve lira küpe modelleri gibi değişik küpeler ile kişisel stilinizi vurgulayabilirsiniz. Unicornlu küpe çeşitleri ile sevimli karakterleri takılarınıza taşıyabilirsiniz.

Altın ve Gümüş Küpe Modelleri

Altın, klasik, çok yönlü, sıcak ve çekici bir takı malzemesi olarak en popüler metallerden biridir. Özel günler, en sevdiğiniz küpeleri sergilemek için mükemmel bir fırsattır. Sarı altının parlaklığı, genel görünümünüze lüks hissi katar. Altın yarı saydam elmaslardan, safirlere, yakutlardan koyu onikslere ya da ay taşlarına kadar neredeyse her taşla harika görünür. Zirkon küpe gibi hemen hemen her mücevheri altınla eşleştirebilirsiniz, ancak altını diğer metallerden yapılmış mücevherlerle birlikte takmanız genellikle önerilmez. Altın genellikle temiz ve canlı bir his verir ve gümüş veya diğer metallerle birlikte kullanıldığında çatışan ve dağınık bir görünüme neden olabilir. Sarı altın en yaygın ve klasik seçim olmasına rağmen, alaşımda kullanılan metallere bağlı olarak farklı renklerde küpeler de bulabilirsiniz. Beyaz altın, gül altın, pembe altın ve hatta yeşil altın küpe gibi nadir bulunan küpe çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte seçtiğiniz altın rengi kişisel tarzınıza ve çoğu durumda cilt tonunuza bağlıdır. Altın takılar herhangi bir kıyafeti şık bir şekilde tamamlayabilir. Altının ışıltısını ve parlaklığını vurgulamak için küpelerinizi nötr renkli giysilerinizle birlikte giyebilirsiniz. Klasik küçük siyah elbiseyi, büyük bir çift küpeyle şıklığınızı yeniden tanımlayabilirsiniz. Sarı altın, renkli taşlarla da en iyi şekilde iyi eşleşir. Bordo, zümrüt yeşili ve derin maviler veya morlar gibi daha koyu mücevher tonlarına sahip tasarımları klasik kıyafetlerinizle eşleştirebilirsiniz. Safir küpe modellerini daha yumuşak renk ve stillerle eşleştirmek için daha zarif ve çivili gibi küçük küpe modelleri ile birlikte değerlendirebilirsiniz. İnci küpe modelleri ile diğer altın takılarınızı eşleştirerek kullanabilirsiniz.

Altın küpelerde fiyat, altının ayarına ve işçilik masraflarına göre belirlenir. 24 ayar olarak da bilinen altın saf altındır. Bununla birlikte Saf altın günlük kullanım için çok yumuşaktır. Bu nedenle altın genellikle daha dayanıklı hale getirmek için diğer metallerle karıştırılır. Altının ayarı ne kadar yüksek olursa, metal içindeki altın yüzdesi o kadar yüksek olur, ancak dayanıklılığı azalır. 24 ayar % 100 altın, 18 ayar % 75 altın ve 14 ayar altın% 53.8 oranında altın içerir. Küpe gibi takılarda hemen hemen her ayar seviyesinde altın seçenekler bulunabilir. 24 ayardan üretilen küpeler çok hassas olduğu için genellikle günlük kullanıma uygun değildir. Daha çok özel günlerde ve sınırlı sürelerde kullanılması tavsiye edilir. Günlük kullanım için en ideal modeller genellikle 14, 18 ve 22 ayar küpe seçenekleridir. Altının ayarı düştükçe, alaşıma altın dışında daha fazla metal eklenir. Bu sayede altının dayanıklılığı artar. Şeklini koruyacak ve her gün takabileceğiniz bir küpe için 14 ve 18 ayar küpeleri tercih edebilirsiniz. Herhangi bir metal alerjiniz varsa, düşük ayardaki küpeler kulaklarınızda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Nikel alerjisi olarak da bilinen bu durum yoğun olarak nikelin kullanıldığı 10 ayar beyaz altın gibi alaşımlarda daha sık görünebilir. Metal alerjisi şikayetiniz varsa, daha yüksek altın oranına sahip küpeleri tercih edebilir, anti alerjik bir alternatif için gümüş küpeleri tercih edebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek tüm altın modellerin gümüş alternatiflerini bulabilirsiniz. Altın gibi gümüş de saflık derecesine sahiptir. Ticari anlamda saf gümüş 999 ayardır. Altın gibi saf gümüş de oldukça yumuşak bir metaldir. Kullanım ve işleme kolaylığı açısından takı modellerinde kullanılan gümüşün saflığı genellikle 925 ayar olacak şekilde hazırlanır. 925 ayar gümüş olarak etiketlenen bir küpede, %92,5 oranında gümüş ve %7,5 oranında bakır kullanılır.

Pırlanta Küpe Modelleri

Pırlanta ya da elmas küpe çok yönlü ve özelleştirilebilir bir takı çeşidi olarak gerçek bir klasiktir. Pırlanta satın alırken pırlantanın kalitesini ve fiyatını değerlendirmek için ‌‌karat, kesim, renk ve berraklıktan oluşan ve ‌4C adı verilen kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. ‌Karatın pırlantanın boyutunu belirten ağırlık birimidir. Pırlantanın kesimi ne kadar iyi şekillendirildiğini gösterir. Pırlantalar parlaklıklarını ve güzelliklerini geliştirmek için farklı şekillerde kesilir. Bir pırlantanın ışığı en iyi şekilde yansıtabilmesi için farklı kesim stilleri vardır. Sonuçta, bir pırlanta ne kadar iyi kesilirse, taşın görünümü o derece güzelleşir. Daha iyi bir kesim pırlantanın ışıltısını artırabilir ya da kötü bir kesim kaliteli bir pırlantanın daha sönük görünmesine neden olabilir. Bu nedenle elmasın daha az küpe satın alırken pırlantanın iyi kesilmiş son derece önemlidir. Pırlantalar, sarı, pembe veya mavi gibi doğal olarak oluşan çeşitli tonlara sahip elmaslardır. Pırlanta renkleri D’den ‌Z'ye kadar bir ölçekte derecelendirilir. Skalanın en üstündeki en kaliteli ve renksiz elmaslar D derecesine, skalanın en altındaki sarı renkli elmaslar ise Z ile derecelendirilir. Berraklık, bir elmasın ‌inklüzyon yani pırlantanın içindeki ve dışındaki kusurların miktarını ölçer. Lekeler bir pırlantanın bulanık görünmesine neden olabilir. Özetlemek gerekirse; kesim pırlantanın şekillendirme kalitesini, ‌karat pırlanta boyutunu ve ağırlığını, renk ve netlik ise pırlantanın parlaklığını tanımlar.

Pırlantanızın şekli küpenin stilinde büyük bir fark yaratır ve aynı zamanda ışıldama şeklini de değiştirir. Küpelerde klasik ve en çok kullanılan kesimler yuvarlak, kalp ve prenses kesimdir. Daha eşsiz kesimler arasında markiz, oval ve armut yer alır. Yuvarlak elmaslar, tüm elmas şekillerinin arasında en popüleridir. Yuvarlak şekiller son derece parlaktır ve elmasa maksimum miktarda ışığın girmesine izin verir. Kalp kesimli küpeler, ilk bakışta yuvarlak kesime benzetilebilir. Bununla birlikte, kalp kesimin simetrisi belirgin bir ihtişam ve ışıltı yaratır. Prenses tarzı klasik küpeler için bir diğer popüler kesim türüdür. Kare yüzü ile belirgin bir görünüme sahiptir. Her ‌karattan maksimum ışıltı elde etmenin şık bir yolunu sunar. Markiz kesim yüzey alanının çok fazla olması ve eşsiz bir görünüm yaratması nedeniyle bir elmasın daha büyük görünmesini sağlamak için iyi bir seçimdir. Elmas küpeler için en yaygın malzemeler platin ve çeşitli altın türleridir. Platin küpe modelleri son derece dayanıklı olma avantajına sahiptir. İnanılmaz derecede sert bir metaldir ve çizilme veya bükülme olasılığı diğer metallerden daha azdır. Beyaz altına benzer ama daha dayanıklıdır. Altın ise özellikle renk bakımından platinden daha çok yönlüdür. Sarı altın, beyaz altın ve gül altından gibi seçenekler bulunabilir.

Değişik Küpe Modelleri

Küpe ve küpe seti tasarımları çok çeşitli ebat ve kesimlerde gelir. Bu sayede kelebek küpe gibi stilinizi tamamlayabilecek şık bir küpe bulmanız her zaman çok kolaydır. Halka küpe modelleri hemen hemen tüm stillerle uyumludur ve kolay kullanım avantajına sahiptir. Çoğu durumda bu modeli kıyafetlerinizle ya da diğer takılarınızla eşleştirmek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Taşlı ya da taşsız, halka küpe çeşitleri tarzınızı yansıtmak için mükemmel aksesuarlardır. Çok yönlü ve popüler bir takı olarak herhangi bir kıyafete renk ve ışıltı katar. Damla ya da sarkıt küpeler de halka küpeler gibi görünüşünüze hareket katar. Özel günler için vazgeçilmez olmaz olan damla küpeler, kişisel tarzınıza bağlı olarak farklı uzunluklarda satışa sunulur. Damla formundaki uzun küpe tasarımları, klasik, zarif, eğlenceli, tek renkli veya çok renkli olabilir. İster en yeni trendleri takip ediyor olun, ister klasik bir ‌vintage kıyafetleri tercih edin, görünüşünüzü tamamlamak için giysilerinizle her zaman eşleştirebileceğiniz büyüleyici bir çift damla küpe bulabilirsiniz.

Boyut, renk, şekil, uzunluk, tasarım ve malzeme çeşitliliği sayesinde kişisel stilinizden asla ödün vermek zorunda kalmadan farklı küpe kombinleri yapabilirsiniz. Avize küpeler, giydiğiniz kıyafetlere her zaman bir cazibe ve hareket katar. Cesur ve güçlü bir görünüm sunan avize formundaki otantik küpe çeşitleri görünüşünüzün odak noktası haline gelir. Kulak memenizin hemen altına düşen stillerden omuzlara kadar inebilen cesur küpeler, kırmızı halıya yaraşır bir takı seçimi yapmanın en mükemmel yoludur. Hangi çifti seçerseniz seçin, bu küpeler gözden kaçırılmayacak kadar dikkat çekici ve yüzünüze güzel bir çerçeve kazandırma özelliğine sahiptir.

Erkek Küpe Modelleri

Erkek takı küpe tasarımları, en az kadın küpe çeşitleri kadar geniş bir model ve tasarım çeşitliliğine sahiptir. Bununla birlikte küpelerin cilt tonunuza ve yüz şeklinize uyması önemlidir. Açık tenli erkeklerde, gümüş veya beyaz altın açık tende harika görünür, ancak cildinizdeki pembeyi çıkardığı için gül altından kaçınmanız gerekir. Soluk bir ten renginiz varsa sarı altınlardan uzak durmalı ve seçimlerinizi beyaz altın ya da gümüşten yana kullanmalısınız. Koyu ten rengine sahipseniz sarı altın, koyu cilt tonlarına karşı canlı ve göz alıcı görünür. Gümüş ve beyaz altınlar da şık görünmekle birlikte sarı altın en iyi seçimdir. Tüm aksesuarlarda olduğu gibi, küpeler de kıyafetlerinizi ve görünümünüzü tamamlamalıdır. Eğlenceli, renkli küpeleri korkak, rahat kıyafetlerle eşleştirebilirsiniz. İşte ya da resmi ortamlar için giydiğiniz kıyafetlerle birlikte küpe takmak için ince ve küçük tasarımları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, küpelerin kıyafetinizin ya da stilinizin önüne geçmemesi için küpe boyutlarının yüzünüzle orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Büyük veya hacimli küpeler, fiziksel ve stilistik olarak dengesiz görünür. Küpeler küçük aksesuarlar olmakla birlikte, renk ya da kullanılan metal açısından diğer aksesuarlarla eşleştirilmelidir.

Manyetik küpeler yerinde kalmak için mıknatıs kullanır ve kulak memesinde delme işlemi gerektirmez. Mıknatıslar, birbirine kilitlenecek kadar güçlü, ancak kulak memenizi ezecek ve size acı vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Kolayca takılıp çıkarılabilir özelliğe sahip mıknatıslı küpeler kulaklarınızda görünür bir iz bırakmaz. İlk kez küpe takanlar için mükemmel bir seçimdir. Çivili top küpe modelleri yeni küpe takmaya başlayan erkekler için en güvenli seçimdir, çünkü takılması kolay ve diğer stillerden daha çok yönlüdür. Klipsli siyah küpe gibi modeller hemen hemen her stilde bulunabilir. Küpe görünümü delmeden denemek için mükemmel bir yol sağlar. Kadın küpe modelleri arasında popüler olan inci küpe ve renkli taş küpe çeşitleri bazı durumlarda çok göz alıcı olabilir. Erkekler için çok ışıltılı top küpe modelleri, yüzünüzde ve genel görünümünüzde dikkat dağıtıcı bir etkiye sahip olabilir. Işıltılı bir küpe takmak istiyorsanız, tercihinizi pırlantadan yana kullanabilirsiniz. Çivili tasarıma sahip çok şık erkek tek taş küpe çeşitleriyle, dengeli ve sofistike bir şıklık elde edebilirsiniz.

En Şık Küpe Nasıl Seçilir?

Yüz şeklinize göre küpe seçerken yapmanız gereken ilk şey, yüzünüzün özelliklerine zıt küpe modellerini incelemektir. Oval yüzlü kadınların elmacık kemikleri kadar geniş alınları vardır. Yüz hatları yanaklardan çeneye doğru daralır. Böyle bir yüzünüz varsa, neredeyse her küpe stilini tercih edebilirsiniz. Ancak oval şekilli sarkıt küpeler gerçekten çarpıcı bir görünüm sağladığı için çarpıcı bir görünüm istediğinizde bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür küpeler, herhangi bir uzunluk veya genişlik eklemeden uzun yüz şekline dikkat çekmek için en iyi seçimdir. Yuvarlak yüzler, elmacık kemikleri boyunca genişleyen ve alın ve çene çizgisinde daralan bir şekle sahiptir. Uzun geometrik küpeler, yuvarlak şekilli yüzleri olan kadınlar için mükemmeldir. Benzer şekilde sarkıt ve damla küpeler de yüzü uzatmak için mükemmel bir seçim olacaktır. Zarif ve kadınsı tasarımları seçmek çok fazla ayrıntıya sahip büyük küpe modellerine kıyasla daha iyidir. Kalp şekilli yüzler daha geniş bir alnına sahiptir ve yanaklar çeneye doğru daralır. Güzel çizgiler ve eğriler içeren uzun küpe modelleri en çok bu yüz tipine yakışır. Yüz şeklini dengelerler ve gözlere, elmacık kemiklerine ve çene çizgisine dikkat çeker. Kare şekilli yüzlerde tipik olarak, elmacık kemiğinden çene çizgisine veya elmacık kemiğinden alın bölgesine doğru daralma gözlenmez. Uzun tasarımlara sahip sarkıt ve halka küpeler kare şekilli yüzlerle en iyi şekilde eşleşir. Yuvarlak tasarımlar elmacık kemiklerini ve çene çizgisini yumuşatır. Aşırı büyük halka küpeler de kare yüzler için mükemmel bir seçimdir. Dar yüz şekli olarak da tanımlanabilecek dikdörtgen şekilli yüzler kare yüze göre daha uzundur. Uzun ve sarkan üçlü küpe çeşitleriyle yüz uzunluğunu dengelenebilir. Uzun damla küpe elmacık kemiklerini vurgulamaya ve yüze biraz yumuşak bir hat kazandırmaya yardımcı olur.

Sarı saç renginiz varsa, altın aksesuarlar saç renginizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilir. Koyu saçlı kadınlar için platin veya gümüş renkli küpeler en iyi seçimdir. Kızıl saçlı kadınlar için gül altından yapılmış küpeler sofistike ve çarpıcı görünüm sağlayabilir. Kısa saçlarınız varsa veya saçlarınızı kulak memelerinizi açığa çıkaracak şekilde tarıyorsanız, küpe seçerken sizin için sınır yoktur. Uzun saçlar için en iyi seçim, onları göstermek için ışıldayan ve uzun taşlı küpe çeşitleridir.  Küpe seçerken takınızı nerede takacağınız da önemli bir kriterdir. Örneğin, muhafazakâr bir ofis ortamı için küpe satın alacaksanız, altın veya gümüşten üretilmiş klasik tarzları seçebilirsiniz. Kişiliğinizi en sade şekilde yansıtmak için çivi küpe modelleri yeterli olacaktır. Romantik bir tarzı ve kadınsı kıyafetleri tercih ediyorsanız, yuvarlak ve kıvrımlı detayları olan küpeleri seçebilirsiniz. Dramatik veya şık görünümlü modern stiller için düz kenarlı, kare, dikdörtgen ve üçgen küpe gibi tasarımlarda geometrik çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz. Zamansız ve klasik modeller için basit ve minimalist tarzda halkaları ve inci küpeleri tercih edebilirsiniz. Şeffaf küpe tasarımlarını renk uyumu endişesi olmadan tüm kıyafetlerinizle eşleştirebilirsiniz.

Hediye Olarak Küpe Satın Almak İçin İpuçları

  • Hediye alacağınız kişinin beğenilerini göz önünde bulundurun.
  • Örneğin sade bir stile sahip kişiler için bir çift saplama küpe iyi bir seçim olabilir.
  • Trendlerin yakından takip eden ve gösterişli bir stile sahip sevdikleriniz için cesur bir damla veya avize küpe en iyisi olabilir.
  • Küpe satın alacağınız kişinin herhangi bir metal alerjisi olup olmadığını göz önünde bulundurmanız gerekebilir.
  • Bazı küpeler, cildi tahriş edebilecek nikel gibi metallerle yapılır.
  • Metal alerjisi olanlar için altın ya da gümüş çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Hem kadınlar hem de erkekler için zamansız aksesuarlar olan küpeler, geniş bir stil ve tasarım seçeneğine sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için unutulmaz bir hediye seçeneği olarak klasik ve modern küpe modellerini tercih edebilirsiniz. Küpe takımı çeşitleriyle takılarınızı çok yönlü olarak kullanabilirsiniz. Şekilli, jiletli, örümcek, ışıklı, üzüm, K pop, 5 taşlı, şimşek, vidalı ve halka küpe fiyatları inceleyebilirsiniz. Küpe çoklu, sallantılı, mıknatıslı, hediyelik, tasarım ve markaları ile altından, gümüşe, pırlantadan değerli taşlara kadar aradığınız en zarif ve şık küpe çeşitlerini Trendyol ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz.