placeholder
"

Kuş Kafesi

" araması için 2825 sonuç listeleniyor
alişpet Premium Kuş Kafesi Paketi
alişpetPremium Kuş Kafesi Paketi
(46)
Premium Kuş Kafesi Paketi
74 TL
69,99 TL
Sepete Git

Kuş Kafesi Modelleri ile Mutlu Kanatlar

Evcil hayvan beslemek isteyenlerin en fazla tercih ettiği hayvanlar arasında olan kuşlar evde bakılmaya en uygun evcil hayvanlardan biridir. Pek çok evcil kuş cinsi için farklı kuş kafesi çeşitleri vardır. Her kuşun büyüklüğü ve cinsi farklı olduğu için kuşun cinsine göre kafes seçimi yapmak gerekir. Kuş kafesleri kuşların cinsine göre ayrıldığı gibi aynı zamanda kafeslerin yapıldığı malzemeye göre de farklılık gösterir. Kuş kafesleri malzeme çeşidi açısından pek çok seçeneğe sahiptir. Ahşap, tahta, plastik, pirinç, ferforje ve PVC kuş kafesi çeşitleri vardır. Kuş beslemek bazı insanlar için tutku halindedir. Birçok kuş kafesi modeli dekoratif amaçla da evlerin en güzel köşelerini süslemektedirler. Evlerin en özel köşelerinin misafiri olan dekoratif kuş kafesi modelleri evinize ayrı bir hava katar. Kuş beslemeye ve sahiplenmeye karar veren kişilerin en fazla önem verdiği unsurlardan biri olan kafes seçimi sahipleneceğiniz kuşun cinsine göre değişkenlik gösterir. Örneğin, ev ortamında en fazla tercih edilen kuşlar arasında parlak renkleri, cıvıl cıvıl neşeli sesleri ve konuşma yetenekleri ile muhabbet kuşları gelir. Bakımı da pek çok kuşa nazaran kolay olan bu tür için muhabbet kuş kafesi modelleri arasından en uygununu seçmek gerekir. Muhabbet kuşları satın alınırken çoğunlukla çift tercih edilir. Fakat tek bir muhabbet kuşu da satın alanlar vardır. Bu kuş türü küçük olduğu için çok büyük kafes almanıza gerek yoktur. Kafes satın alırken tel aralıkları, kafes boyutu ve malzemesi dikkate alınarak kafes seçimi yapılmalıdır. Örneğin papağanlar için kafes muhabbet kuşlarına oranla daha büyük ve daha aralıklı bir kafes çeşidi seçilmelidir. Kafesin evin neresine yerleştireceğiniz de en az kafes seçimi kadar önemlidir. Daha çok ev köşelerine yerleştirilen ayaklı kuş kafesi modelleri çok daha az yer kaplaması nedeni tercih edilir. Yeriniz eğer dar ise askılı kuş kafesi eviniz için alacağınız en uygun kafes olacaktır. Kuşunuzu ya da kuşlarınızı serbest bırakacaksınız açılabilir tavanlı kuş kafesi seçimi yapmak doğru olur. Kafes alırken kuşunuzun rahat etmesini sağlamak için doğru kafes seçimi yapmak gerekir. Kuş kafesinin malzeme seçimi, kafes tel aralıkları ve kafes koymayı düşündüğünüz yerin durumu değerlendirerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Kuş Kafesi Modelleri

Kuş Kafesi Modelleri

Evcil hayvan sahipleri için sahip oldukları hayvanın rahatı her şeyden önemlidir. Çünkü evcil hayvanlar satın alındıktan ya da sahiplenildikten sonra aileden biri olurlar. Evin neşesi hale gelen bu güzel canlılar için en güzel yuvayı almak isteyen kuş sahiplerinin kafes seçimi yaparken en doğru modeli seçmek için bazı kriterler vardır. Pek çok kuş kafesi modelleri arasından kuşunuz için en doğru modeli seçmek onun sağlığı ve yaşantısı için büyük önem taşır. Kafes modelleri; şekilleri, kafesin yapıldığı malzeme, kuşun cinsi ve kafesin büyüklüklerine göre çeşitlilik içerir. Ahşap kuş kafesi modelleri doğal dokusu ile hem kuşların ortamını hatırlatır hem de dekorasyon olarak evlerde hoş bir hava yaratır. Ahşap kuş kafeslerinde kuşların boyutu ve tel kafes sıklıkları mutlaka hesaplanarak kafes alımı yapılmalıdır. Kuş kafesleri yapımında en fazla kullanılan malzeme pirinç kuş kafesi modelleridir. Her tür kuş için üretilen bu modeller kullanış rahatlığı ve kuşların sağlığı açısından en sağlıklı modeldir. Muhabbet kuşu ya da papağan cinsi kuşların gagaları kemirmek için yaratıldığı için bu tür kuşlar için pirinç ya da metalden yapılan kafesleri tercih etmek gerekir. Fakat tellerin boyalı olmamalarına dikkat edilmesi gerekir. Kuşlarınızın sağlığı için telleri boyalı kafesler çok uygun değildir. Özellikle kemirmeyi seven kuşlar için uygun olmaz. Kuş kafesi modelleri arasında en fazla yuvarlak, dikdörtgen, oval ve özel kuş kafesi modelleri ilgi görmektedir. Bu kafeslerin büyüklükleri de seçilen kuşa göre değişir. Örneğin saka kuşları için küçük kuş kafesi modelleri uygun olur. Kişilerin zevkleri ve kafesin duracağı yerin durumuna göre kafesin şekline karar verebilirsiniz. Saka kuşları için bambu malzemeli ya da ahşap bir kafes seçebilirsiniz. Kuş kafes modelleri arasında katlı kuş kafesi modelleri birden fazla kuşu olanlar için sunulan pratik kafesler arasındadır. Katlı kafes modellerinin iki katlı olanları evlerde kullanılabilir. Fakat genelde çok katlı kafesler kuş üreticilerinin tercih ettikleri modeller arasındadır. Özellikle kuşların çoğalmasını sağlamak için bölümleri olan bu katlı kafesler pek çok kuşu pratik bir şekilde bir arada olmalarını sağlar. Kuşların yaşaması için kafeslerde tünek, yem yeri ve suluklarının rahatlıkla sığması ve kuşların rahat etmelerini sağlayacak kadar genişlikte alan olması gerekir. Katlı kafesler bu alanları kuşlarınıza rahatlıkla sağlayacaktır.

Kuş Kafesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kuş Kafesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kuşlar evinizin kısa zamanda neşesi ve sesi haline gelirler. Bu sevdiğiniz evcil dostunuz için kafes seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Her şeyden önce kuşunuzun kafesinde rahat ve konforlu bir yaşam alanı olmalıdır. Gününün büyük bir bölümü kafeste geçen kuşlar için kullanışlı ve rahat edebilecekleri kafeslerde yaşamaları onların mutlu olmasını sağlar. Kafes seçiminde kafesin malzemesi kadar tellerinin özelliği de çok önemlidir. Telleri yatay ve dikey olarak tasarlanır. Yatay telli kafesler en çok muhabbet kuşları ve bazı papağan türleri için uygundur. Yuvarlak kuş kafesi çeşitleri pek çok kuş çeşidine uygun kafesler arasındadır. Dikey tellerden oluşan kafes çeşitleri kanarya, saka ve bülbül gibi kuş cinsleri için ideal kafes seçimi olacaktır. Kafes seçimi yaparken evcil kuşunuzun rahat edeceği modelleri seçmeniz gerekir. Birden fazla kuşunuz var ise büyük kuş kafesi ya da katlı kafes modellerini tercih edebilirsiniz. Kafes seçimi yaparken kafesin sağlıklı malzemelerden yapılmış olması da çok önemlidir. Kafesin içerisine yerleştirilen materyallerin de çok sağlıklı malzemelerden yapılmış olmaları gerekir. Bu yüzden kafes alırken kuşunuzun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için kafes seçimi çok önemlidir. Kuşların ömürleri cinslerine göre değişir. Fakat yaşadıkları ortamın sağlıklı olması ömürlerini uzatacaktır. Kafes içerisinde yer alan yemliklerin, tüneklerin ve üremelerini sağlamak amacı ile konulan yuvaların çok sağlıklı malzemelerden yapılmış olmaları gerekir. Kafesin konulacağı yer de kafes seçimi kadar önem taşıyan bir unsurdur. Kafesin konulacağı yer sehpa üzerine olabileceği gibi tavana asılan şekillerde de kafes çeşitleri bulunur. Kafes satın alırken koyacağınız yeri belirleyerek kafes satın almanız daha sağlıklı olacaktır. Askılı modelleri satın alırken askısının tam olarak yerleşip yerleşmediğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Kafes seçiminde belki de en önemli unsurlar arasında kuşların kafeslerine rahatça girip çıkmalarını sağlayan koşulların iyi sağlanması gerekir. Kafes kapılarının iyi kilitlenip kilitlenmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

Kafes seçimi yaparken kuş kafesi seti içerisinde kapıların önemi büyüktür. Kuşlarınızın girip çıkması için uygun büyüklükte olan kapılı kafesleri seçmelisiniz. Eğer kuşlarınız sürekli dışarıda olacaksa açılabilir tavan olarak tasarlanan kafesleri tercih etmeniz daha doğru olur. Kafeslerin kapılarının kolaylıkla açılıp kapanması kuşlarınızın daha rahat içeri girip çıkmalarını kolaylaştırır. Kafes seçiminde kafeslerin görünümü, kaliteli malzemelerden yapılması, bulunduğu yer ve diğer özelliklerinin yanında kuşlarınızın sağlığı için kuş kafesi temizliği ve bakımı çok önemlidir. Kafes seçimi yaparken kolay temizlenebilir kafesleri satın almak temizleme kolaylığı sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlar. Bilindiği üzere kuşların sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmeleri için kafeslerinin düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Kolay temizlenen malzemelerden yapılan kuş kafesleri bu konuda sizin daha rahat temizlik yapmanızı sağlar. Kafeslerde kuşların dışkılarının birikmesi ve temizlenmemesi halinde kafeste yaşayan hangi kuş türü olursa olsun huzursuz olur ve kafeste durmak istemezler. Temizlenmeyen kafeslerden yayılan kötü koku evde yaşayan kişilerin de sağlığını tehdit edebilir. Üstelik yeteri kadar iyi temizlenmeyen kafesler kuşlarınızın hastalanmasına sebep olacağından sağlıklarının bozulmasına yol açar. Kafes satın alırken kolay temizlenen kafesleri satın almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Kuş kafesi eşyaları seçimi yapılırken sağlıklı malzemelerden yapılmış olanları seçmek kuşunuzun sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Sağlıksız ve hijyen kurallarına aykırı ürünlerden yapılmamış olması gerekir. Kafes içerisinde yer alan yemlikler, kuşun duracağı tünekler, sulukları ve eğitici oyuncakların sığabileceği genişlikte bir kafes satın alınması gerekir. Oval kuş kafesi modelleri tüm bu kuş malzemelerinin rahatlıkla yerleşmesini sağlar ve kuşun kafes içerisinde rahat hareket etmesini sağlar. Kuş kafesi altlığı seçimi kuşlarınızın sağlığı açısından önemlidir. Çünkü kuşların dışkılarının biriktiği bu taban çok sık temizlenmelidir. Bu kuş altlığı üzerine gazete veya kâğıt havlu sererek zeminin fazla kirlenmesini engellemiş olursunuz. Kafes temizliğini daha kolay yapmanızı sağlayan bu yöntem ile kafes tabanı da batmadan rahatlıkla temizlenmiş olur. Kafeslerinizin alt tabanları, yemlikleri ve sulukları mutlaka elmalı sirkeli su ile temizleyerek kuşlarınızı oluşabilecek bakteri ve mikroplardan korumuş olursunuz. Kuşlar çok hassas ve narin oldukları için çabuk hastalık kapabilirler. Bu yüzden kafes temizliği kuşların uzun ömürlü olmalarını sağlayan önemli etkenler arasındadır. Kuş kafesi temizliğinde işinizi kolaylaştıracak bir diğer ürün kuş kafesi ızgarası modelidir. Bu model sayesinde kafes tabanında olan ızgara sistemi sayesinde küçük pislikler alt kısma inerek kafesin kolay temizlenmesi sağlanır. Tavanı kolayca açılan kafeslerin temizliği diğer kafeslerden daha kolay olmaktadır. Kuş kafeslerindeki sulukların en fazla 2 gün içerisinde yenilenerek fırça ve sirkeli su ile dezenfekte edilerek kafeslere takılması gerekir. Kuşların içme sularına sirke damlatarak bakterilerden korunmasını sağlayabilirsiniz.

Rengarenk ve Dekoratif Kuş Kafesleri

Rengarenk ve Dekoratif Kuş Kafesleri

Evimizin dekorasyonu için pek çok obje satın alırız. Evcil hayvanlar için tasarlanmış kafesler içinde evinizin dekoruna en fazla uyan kafesi bulmak hiç zor değildir. Pek çok kafes seçeneği arasından sizin zevkinize uygun bir kafes mutlaka olacaktır. Örneğin ferforje kuş kafesi modelleri hemen hemen her eve uyan modeller arasındadır. Duruşu ve zarafeti ile ferforje tasarımlı modeller evinizin bir köşesinde çok şık duracaktır. Camlı kuş kafesi modelleri zarif ve şeffaf havası ile aynı ferforje modeller gibi evinizin havasını bir anda değiştirir. Kuş kafesleri yalnızca evcil hayvanlarımızın yuvası değil aynı zamanda evimizin dekoru olarak evlerimizi süslemektedir. Rengârenk ve çeşit çeşit kuş kafesleri arasından evinizin renk ve mobilyalarına en uygun kafesi seçerek evinizin havasını bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Örneğin evinizdeki tüm mobilyalar beyaz ve benzeri açık renklerden oluşuyorsa sizin de bu ahengi hiç bozmayan bir kafes satın almanız gerekir. Ya da tam tersi bir zevke sahip iseniz dekorasyonunuza zıt bir renk seçerek dekore edebilirsiniz. Eviniz beyaz ağırlıklı renklerden oluşuyor ise uyum sağlamak için beyaz kuş kafesi satın alarak harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Beyaz kafes içerisinde kuşlar çok daha net ve daha ışıltılı görünürler. Bunun sebebi beyazın ışığı yansıtması ve objeleri güzel göstermesidir. Beyaz kafesinize renk katmak için kuş kafesleri için tasarlanan kuş tüllerini kullanarak kafesinize renk katabilirsiniz. Kafes altına takılan bu tüller sayesinde kuş yemleri ortaya saçılmaz ve tül içinde kalır. Kuş sahipleri sadece tülü çıkarıp silkeler ve daha temiz bir ev ortam sağlanır. Farklı renk seçeneklerine sahip kafesler ile evlerinizi renklendirmek isteyenler için pek çok seçenek vardır. Örneğin daha renkli evler için pembe kuş kafesi çok soft ve sevimli bir hava verecektir.

Pembe renk herkes tarafından sevilen çok neşeli bir renk olduğu için içinizi açar. İçinde yaşayan kuşlarında neşeli şarkılar söyleyerek eşlik etmesi sizin de neşelenmenizi sağlar. Pembe renge uygun tül ile kombinlenen kafes evinizin güzelliğini artıracaktır. Siyah renkten vazgeçemeyenler için tasarlanan siyah kuş kafesi tüm asaleti ile evinizin en güzel köşesini süsler. Siyah renk içerisinde kuşlarınız daha net görünür. Her renk tül ile kullanabileceğiniz bu kafes ile evinize çok güzel bir uyum sağlayacaktır. Siyah tutkunlarının favorisi olan bu kafes asil kuşların güzel mekânı olarak evinizin baş köşesini süsleyecektir. Kuş kafesi satın almak isteyen kişilerin kuş kafesi fiyatları konusunda araştırma yaparak çok çeşitli fiyatlara kafesler buldukları gözlemlenmiştir. Pek çok çeşit kafes olduğu düşünülür ise bu konuda da pek çok firmada farklı fiyatlardan satış yapmaktadır. Kafes satın almadan önce ne tür bir kafes satın alacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin kuş kafesi çeşitleri içerisinden sizin kuşunuz ve eviniz dekorasyonuna en fazla uyan çeşidi seçmeniz gerekir. Doğru seçim yapabilmek için evcil kuşunuzun özelliklerini çok iyi bilmelisiniz. Kuş kafesi nasıl olmalı ve iyi bir kuş kafesi için neler gereklidir sorularının cevapları için araştırma yapmak ve ona göre seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Kanarya kuşları için tasarlanan kanarya kuş kafesi özellikleri açısından bu tür kuşların konforlu yaşamaları için özel tasarlanmıştır. Bazı özel tasarlanan kuş kafesleri arasında olan çekmeceli kuş kafesi modelleri çok ilgi gören modeller arasındadır. Birçok kafes firması sezon sonu indirimlerinde bu tarz kafesleri çok daha uygun fiyatlara almanızı sağlar. Çok firma olması çok çeşitli fiyatların olmasını sağlar. En uygun fiyatı yakalamak isteyenler beğendikleri ürünü takip ederek uygun fiyata satın alabilirler. Kafesler şekillerine ve boyutlarına göre de değişik fiyatlarda olabilirler. Örneğin orta boy kuş kafesi en fazla tercih edilen kafes boyutları arasındadır. Kafesler şekil olarak papağanlara uygun olanlar başta olmak üzere pek çok kuş çeşidi için sahipler silindir kuş kafesi modellerini tercih eder. Çünkü silindir model çok şık ve yer tasarrufu sağlayan bir modeldir. Geniş kuş kafesi modelleri ise daha çok birden fazla kuş besleyen kişiler tarafından tercih edilir. Plastik kuş kafesi kullanım yönünden çok rahat temizlendiği için pek çok kuş sever tarafından uygun fiyatlı olduğu için çok tercih edilir. Uygun fiyatlı diğer bir kafes türü de PVC kuş kafesi modelleridir. Bu kafeslerde renkleri, kolay kullanımları ve uygun fiyatları ile tercih listelerinin başında yer alırlar. Kuş kafesinde neler olmalı sorusunun cevabı kuşunuza zarar vermeyecek, sağlıklı maddelerden yapılmış ürünler olmalıdır. Evlerinizin neşesi sevimli dostlar için pek çok kafes çeşitlerini Trendyol'u takip ederek bulabilirsiniz.