Boyut/Ebat
Renk
Set İçeriği
Fiyat
Çarşaf Türü
Materyal
Özellik
Desen
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Uyku Seti

" araması için 3704 sonuç listeleniyor

Yumuşak ve Konforlu Uyku Seti Çeşitleri Trendyol'da!

Uyku seti çeşitleri konforunuzdan yatak odalarınızın stilistik görünmesine değin çeşitli avantajları ile öne çıkıyor. Ürün grupları özel tasarım detaylarından ve çeşitli tarzlardan besleniyor. Set içerisindeki parçaların birbirini tamamlayacak şekilde ahenkli bir bütünlük oluşturması muntazam görüntü sunuyor. Farklı renk, desen ve temalardan beslenen setler klasik, geleneksel, avangart, retro, popüler, gösterişli, yalın, sıra dışı tarzlara hitap ediyor. Böylece kullanıcı zevkine ve yatak odası mobilyalarına uygun ürünler satın alabiliyor. Her sezon kullanıma uygun olanlar ve mevsimlik setler de tüketicilere sunuluyor. Siz de mevsimine uygun yazlık veya kışlık takımları tercih edebilir ya da farklı iklim koşullarında kullanıma elverişli set ve takımlar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Yazlık set, kışlık takım ve dört mevsim avantajlı olanakları ile çok daha cazip hale geldiği için dilediğiniz yatak odası tekstil ürünleri bütçe dostu fiyatlar ile satın almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Uyku seti nedir diye bakıldığında standart olarak yorgan, yorgan çarşafı, yastık kılıfı ve yatak çarşafı yer alıyor. Ürünlerin ana materyalleri dokuları, iplik türleri, dikişlenme yapıları, kaliteleri, üretim teknolojileri ve dayanıklılıkları da farklılık gösteriyor. 3D setleri, penye takımlar, yüzde yüz pamuk içerikli olanlar, saten uyku setleri başta olmak üzere çeşitli modeller sizleri bekliyor. Kumaş tercihi ürünlerin konfor dereceleri üzerinde doğrudan etkili oluyor. Bununla birlikte ana materyalin nasıl üretildiği, desenlerin hangi tekniklerle işlendiği, yastık kılıflarının özellikleri ve yorganların nitelikleri de tüketicilerin kıstasları arasında yer alıyor. Yazlık yorganlar, kışlık yorgan çeşitleri, yün yorganlar, silikon seriler, doğal lif içerikli olanlar, mikrofiber yorganlar şeklinde uzun bir liste bulunuyor. Yorganların dokusu, dolgu malzemesi, yorgan boyunca kullanılan dolgu gramajı, lif yapısı, yumuşaklığı ve ısı tutma derecesi de modeller ve fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Çeyizlik uyku seti çeşitleri gerek tasarımları gerekse özel fiyatları ile kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Çift kişilik çeyiz setlerindeki ürünlerin görünüşü ve içeriği standart takım ve setlere göre farklılık içerebiliyor. Kenarları dantel işlemeli yatak koruyucular, jakarlı ve güpürlü yastık kılıfları, saten materyalli kılıflar rağbet gören setlerin içeriklerinden oluyor. Çeyizlik yatak odas konseptinde ayrıca bornoz ve pike takımı gibi ürünler de yer alabiliyor. Sete dahil çift kişilik bornoz takımlarında farklı beden seçeneklerine sahip kadın ve erkek bornozları ile yüz havlusu ve banyo havlusu bulunuyor.

Kullanışlı Boyut Özellikleriyle Uyku Setleri

Kullanışlı Boyut Özellikleriyle Uyku Setleri

Uyku setlerinin önemli bir avantajı da farklı boyut beklentilerini karşılayabilecek çeşitlilik içermesi oluyor. Tek kişilik ya da çift kişilik olabildiği gibi battal boy, king size ya da özel ölçülü olarak da satışa sunulabiliyor. Çift kişilik yatak ve yorganlarınızı standart boy çift kişilik modeller ile birlikte hemen kullanmaya başlayabileceğiniz gibi, farklı boyutlarda eşyalarınız varsa bunlar için haricen tekli satın alımlar da yapabilirsiniz. Çeşitliliğin önemli bir artısı da 120x200, 90x190 uyku seti kalıplarının üretilmesi oluyor. Bebek, çocuk, genç ve yetişkinler için özel olarak üretilen yatak odası setleri ara form ölçülerini içerebiliyor. Böylece hemen her yatak, yastık ve yorgan ebatına uygun koruma kılıfı bulmak mümkün oluyor. Ebat uygunluğunu önceleyen satın alım sürecinde yatağın en, boy ve yükseklik cinsinden değerlerini göz önünde bulundurarak ürün seçimi yapmanız ideal uyum için yeterli oluyor. Uyku seti bebek ve çocuk modeller en fazla rağbet gören seçenekler arasında yer alıyor. Bebeklerin gelişim sürecinin hızlı şekilde ilerlemesi dolayısıyla farklı evreler için özel boyutlu yatak ürünleri tasarlanıyor. 75x115, 70x110 ölçülerde serileri birbirine yakın boyutlar sunsa da farklı fiziksel yapıdaki miniklerin ihtiyaçlarını iyi derecede karşılıyor. Bebek yastık ve yatakların ölçülerine tam gelecek koruyucu kılıflar tercih etmek küçüklerin konforlu bir uyku süreci geçirmesine etki ediyor. Bu sebeple örneğin 80x180, 70x140 ölçüleri arasında tercih yaparken takım dahilindeki ürünlerin tümünün uyumluluğundan emin olmak gerekiyor. Uyku seti ölçüleri eşdeğer ölçülerdeki yatakları hem iyi derecede sararak estetik bir görüntü sunuyor hem de büyük veya küçük gelme sorunlarını önleyerek harekete bağlı bozulmaların önüne geçiyor. Bebek odası kreasyonlarının farklı aksesuarlar ile birlikte satışa sunulabildiğini eklemek gerekiyor. Ebeveynlerden ürünlerin boyutlarına dikkat etmeleri bekleniyor. Bebek uyku seti 80x130, 60x120 ölçüleri de dahil tüm ebatlar yatak boyuna uygunluğu ifade ediyor. Aynı ölçülü setlerin içerisindeki yorgan ve kılıf ebatları da benzer. Bebekler için üretilen çeşitlerde 60x120 ölçüleri en yaygın olanlar arasında yer alıyor. 60x120 bebek ürünleri içerisinde yer alan yatak ve yastık çarşafı benzer ebatlı beşik ve bebek yataklarına rahatlıkla adapte ediliyor. 60x120 uyku seti içeriklerine kenar koruma ve özel şekilli küçük yastıklar dahil edilebiliyor. Küçüklerin fiziksel bütünlüğünü koruyarak rahatça uyumaları açısından önem arz eden baş ve yan kenar koruma birimleri sayesinde ebeveynler de huzurlu hissediyor. Benzer içerik 70x130 ölçülerin içerisinde de 80x130 ölçüler konseptinde de bulunuyor. Seçim aşamasında bebek uyku setlerinin toplam kaç parçadan oluştuğuna ve bu uyku setinde neler var diye dikkat edebilirsiniz.

Farklı Gereksinimlere Uygun Uyku Seti Çeşitleri

Farklı Gereksinimlere Uygun Uyku Seti Çeşitleri

Çift ve tek kişilik uyku seti modelleri arasından dilediğiniz kalite, imaj ve dayanıklılıktaki ürünleri tercih edebilir, farklı desenlere sahip setlerle hem yatak alanında hem de yatak odasında kreatif kombinasyonlar oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Tek kişilik uyku setleri içerisinde genel olarak 1 adet yorgan, 1 adet çarşaf ve 1 adet yastık kılıfı yer alıyor. Marka ve kampanya dahilinde ek olarak pano yastık kılıfı, yorgan koruyucu ve yatak koruyucu gibi farklı tekstil ürünleri de bulunabiliyor. Çift kişilik uyku seti içerisinde ise 1 adet yorgan, 1 adet yorgan çarşafı, 1 adet yatak koruyucu ve 2 adet standart yastık kılıfı yer alabiliyor. 2 adet standart yastık kılıfının yanı sıra volanlı, pano vb. türde yastık kılıfları da takım ile birlikte sizlere sunulabiliyor. Yeni uyku setleri ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak detaylar ile harmanlanıyor. Sevilen karakterlerin baskıları kullanılarak tasarlanan unicorn uyku seti modelleri çocukların beğenisini kazanır. Ürünün yorganlı modellerde nevresimlerin ana kumaş türlerinin ve dolgu tiplerinin farklılığı çeşitliliğe katkı sağlıyor. Nevresim takımı ile gelen yorganlar kaz tüyü, silikon ve mikrofiber olabiliyor, iç dolgu malzemesi yorganın ağırlığı, sıcak tutma kapasitesi, yıkama ergonomisi üzerinde etkin rol oynuyor. Standart setlerden farklı olarak kimi ürün gruplarında baza kenarı fırfırı, pike ve battaniye de yer alıyor. Etekli ürünler çok amaçlı kullanım ve fonksiyonellik sağlıyor. Saçaklı görünüme sahip bu örtüler yataktan aşağı doğru salınarak baza ya da karyolanın iskeletini de örtüyor. Böylece yatak örtüsü hem daha geniş bir alanı koruma altına alıyor hem de yatak çevresi daha yalın bir görünüme kavuşuyor. Kullanıcıların favorilerinden olan bir diğer ürün grubu da çeyiz setleri oluyor. Gelin uyku seti serilerinin battaniyeli modelleri ve nakışlı kılıf tasarımlı olanları hayli rağbet görüyor. Battaniyeli uyku setleri olarak da geçen ve ürün içeriğinde ek olarak farklı boyutlarda battaniye bulunan ürün grupları işlevsel kullanım alanı yaratması ile dikkat çekiyor. Battaniye hem gündelik olarak hem de yatak örtüsü olarak tercih edilebiliyor. Sete dahil olan ürünlerin birbiri ile uyumlu olması ve ekonomik seçenekler sunması bu kapsamlı setleri daha cazip hale getiriyor.

Uyku Seti Her Yaşa ve Tarza Uygun Tasarımları

Uyku Seti Her Yaşa ve Tarza Uygun Tasarımları

Yetişkin ve erişkin yatak odası tekstil ürünleri gibi, miniklere yönelik özel üretimler de tasarlanıyor. Üretim aşamasında ebeveyn beklentileri ile küçüklerin vücut yapıları ve gereksinimleri dikkate alınıyor. Beşik çeşitlerinden antibakteriyel ürünlere, genç odası konseptlerinden dantelli bebek serilerine değin aradığınız niteliklere eşdeğer koleksiyonlar kolaylıkla bulunuyor. Bebek odası yatak setleri, çocuk uyku seti modelleri ve kız ya da erkekler için üretilen çeşitlerinin içeriklerini inceleyerek dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Yenidoğanlar için yaygın biçimde tercih edilen sepet beşik içerisinde kullanılabilen bebek çarşafı, bebek uyku yastığı kılıfı, bebek yorgan takımı gibi temel ürünler bulunuyor. Ek olarak, dahilinde cibinlik tülü, baş koruma ve yan koruma desteğine de yer verilebiliyor. Özel cibinlik ahşabı bulunan bebek beşikleri için cibinlikli uyku seti stilleri avantajlıyken, hareketli minikler açısından lastikli bebek çarşafları iyi bir seçim oluyor. Çocuk ve gençlere yönelik uyku setlerini ayırıcı kılan bir diğer faktör de tasarım oluyor. Cinsiyete, zevke ve odanın genel dekorasyonuna uygun tasarımlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Yumuşak dokulu erkek ve kız bebek ürün seçimleri arasından Montessori uyku seti çeşitleri iç açıcı renklerden ve keyifli figürlerden besleniyor. Üzerinde gökkuşağı, renkli balon, dinozor, civciz gibi figürler bulunan mavi, gri, pudra rengi tasarımlar minikler açısından da huzur verici ve eğlenceli oluyor. Bambu beşik modeli için bambunun kendine özgü doğal rengi ile uyumlu açık renk uyku setleri satışa sunuluyor. Ayrıca farklı renk fon kumaşlarla desteklenen dantelli bebek ürünler dizaynları da oldukça fazla tercih ediliyor. Sarı, yeşil, turuncu, mor fırfırlı tasarımlardan oluşan çeşitleri ile renkli yatak odaları dizayn edebilir, birbiri ile renk tonu ya da kontrast uyumluluğu içeren kombinasyonların etkileyiciliğinden faydalanabilirsiniz. Çocuk ve genç odalarında da benzer tasarım yöntemleri kullanılıyor. Kral Şakir uyku seti modeller pek çok çocuk tarafından beğeniyle kullanılır.

Dikkat Çeken Tasarımlarıyla Uyku Seti

Dikkat Çeken Tasarımlarıyla Uyku Seti

Çocuk uyku setleri de genç uyku seti serileri de geometrik şekillerden, hayvan ve çiçek desenlerinden, çizgi film karakterlerinden, yazılı sloganlardan, popüler görsellerden faydalanıyor. Kız çocuklar için sevilen karakterlerden olan Elsa uyku seti çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Pembe, sarı, eflatun, kırmızı gibi renklerden beslenen kız çocuk ürün çeşitleri ya da erkeklere yönelik siyah, mavi, gri, lacivert renkte takımları çocukların odalarını ve yatak alanlarını sevmelerine katkı sağlıyor. Arabalı uyku seti modellerine ek olarak bisiklet, motosiklet vb. araç görselli modeller, sportif aktivite içerikli imajlar, keskin hatlı şekillere sahip genç erkek koleksiyonları favoriler arasında yer alıyor. İlgi alanlarına hitap eden ürünler sayesinde küçükler eşyalarını özenle kullanma alışkanlığı da kazanıyor. Gerek tasarımı gerek kullanışlılığı ile öne çıkan Galatasaray uyku seti fiyatları itibari ile de geniş bir liste sunuyor. Tuttuğunuz spor takımının renk ve logosu kullanılarak tasarlanan bu çeşitler sıklıkla tercih edilir. Uzun süre kullanım imkanına sahip kaliteli modeller arasından çocuğunuzun tarzına hitap edenleri satın alabilirsiniz. Aynı şekilde tercihe göre canlı renkleriyle Fenerbahçe uyku seti çeşitleri gençlerin dikkatini çeker. Uyku setleri geniş renk skalası ile hemen her zevke hitap etmeyi başarıyor. Ana renklerin yanı sıra ara tonlardan da beslenen imaj tasarımı neticesinde ortaya yüzlerce farklı model ürün çıkıyor. Zıt renklerin dikkat çekici görünümü ile yatak odalarınızı zenginleştirmek isteyenlerdenseniz sarı-mor, yeşil-kırmızı, mavi-turuncu ve beyaz- siyah uyku seti takımı çeşitleri ile bu talebinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Her dönemin favorileri arasında olan pembe turkuaz uyku setleri üzerine işlenen özel desen detayları ve 3D baskılarla yatak odalarınıza yeni bir soluk getiriyor. Gelişen üretim teknolojinin bir sonucu olarak öne çıkan üç boyutlu ve lisanslı uyku seti kreasyonları gösterişli sunumlardan hoşlananları özellikle cezbediyor. Beyaz, krem ve siyah renk ise hemen her tarzın ortak tercihi olarak kendini belli ediyor. Farklı renklerle ahenkli bütünlük oluşturan siyah renk konsepti bir yana, kullanıcı yorumları kırmızı renk çeşitlerinin yaygınlığını da gözler önüne seriyor.

Yatak Odası Mobilyalarınıza Uyan Konfor Odaklı Dizaynlar

Yatak Odası Mobilyalarınıza Uyan Konfor Odaklı Dizaynlar

Anti alerjenik kumaşlar, antibakteriyel içerikler, su geçirmez yatak koruyucular, yatağa iyi derecede sabitlenebilen lastikli fitted çarşaflar, vücuda uyumlu yumuşak yorgan seti çeşitleri ve nicesi sizin hem görsel beklentilerinizi hem de konfor ihtiyaçlarınızı iyi derecede karşılamayı amaçlıyor. 50x90 ölçülerde, battal boy olanlar, standart kalıplı seriler, özel ölçülü deluxe ve king size yatak, sepetli bebek yatağı örtüleri seçeneklerinizden yalnızca birkaçını ifade ediyor. Uyku seti kampanyaları ile dayanıklı, ultra konforlu ve yenilikçi ürünlere uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz. Ekstra yatak çarşafı, yatak örtüsü ya da pike içeren modelleri inceleyerek yatak odası tekstil ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilir, üstelik bunları bütçe dostu fiyatlarla satın almanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Konforu maksimize etmek adına, diğer eşyalarınız ile uyumlu ebatlardaki ürünleri satın almaya özen göstermenizin önemli olduğunu da bu noktada hatırlatmak gerekiyor. 70x130 uyku setleri ya da battal boy yatak tekstil ürünleri de dahil her boyutta ürün Trendyol’da sizleri bekliyor. Peluş uyku seti modelleri yatak odası mobilyalarınıza ya da diğer tekstil eşyalarınıza kolaylıkla adapte edebileceğiniz konfor odaklı çeşitlerdir. Seçiminiz uyku seti markaları temelli, kalite odaklı, uygun fiyat öncelikli, yenilikçi dizayn ağırlıklı ya da özgünlük odaklı olabilir. Göz alıcı tasarımlar, özel boyutlu olanlar, ekstra tekstil ürünü içerikliler ve çocuk ürün çeşitleri de geniş fiyat seçenekleri ile sizlere ulaşıyor. Örümcek adam uyku seti çeşitleri uyumlu çocuk odası takımlarıyla kullanılabilir. Ürün kampanya olanakları kaliteli ve rahat uyku seti uygun fiyata satın alım olanağı vadediyor. Sezon geçişi avantajları, marka fırsatları, satıcı ve dağıtıcı firma kampanyaları fiyat üzerinde etkili olan faktörler arasında gösteriliyor. Konfor odaklı ürünler hem satın alımda hem de kullanımda kendini belli ediyor.

Bütçenize Uygun Fiyatlarla Uyku Seti

Bütçenize Uygun Fiyatlarla Uyku Seti

Seçim ve satın alım aşamasındaki önemli bir belirleyen de uyku seti fiyatları oluyor. Geniş bir ürün ve içerik yelpazesi bulunması sayesinde farklı beklentiler rahatlıkla karşılanıyor. Tek kişilik ve çift kişilik takımlar genellikle farklı fiyattan satışa sunuluyor. Bununla birlikte, uyku seti çift kişilik fiyatları da tek kişilik fiyatları da marka, model, kumaş ve iç dolgu kalitesi çerçevesinde farklılaşıyor. Üst segment üretici markalar ve modern üretim teknolojileri kullanılarak imal edilen seriler konfor standartları yüksek olanlar arasında sayılıyor. En fazla merak edilenlerden olan, modeller nasıl kullanılır sorusu esasen uzun süre boyunca rahat kullanım için gerekenleri içeriyor. Uyku seti modelleri tavsiye edilen bakım, kullanım ve muhafaza şartları sağlandığında uzun yıllar sizlere eşlik ediyor. Saten nevresim ile kadife ya da penye içerikli takımların yıkama ve kurutma nitelikleri farklılık gösterebiliyor. Spiderman uyku seti veya simli nevresim setlerinde, Ranforce serilerde, polyester kılıflarda ve silikon iç dolgulu ürünlerde de benzer durum geçerli oluyor. Yıkama talimatındaki ağartma, kurutma ve kuru temizleme uygunluğunu kontrol etmeniz, yıkama derecesi bilgisine uymanız, ütüleme yapılabilirlik durumunu dikkate almanız temizlik süreci için yeterli oluyor. Bunlara ek olarak ürünleri havadar depolama alanlarına muhafaza etmeniz, güneş ışınlarının uzun süreli temasından, nem ve rutubetten korumanız da öneriliyor. Geniş ürün gamına sahip Trendyol farkı ile aradığınızı kolaylıkla bulabilir, beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyip uyku seti online alışveriş imkanları ile hemen satın alabilir ve hayalinizdeki konsepti gerçeğe dönüştürmenin keyfini sürebilirsiniz.

Uyku Seti İçinde Neler Vardır?

Uyku setlerinin içeriği, marka ve ürün çeşitliliğine bağlı olarak değişir. Genel olarak içerisinde yorgan ve nevresim takımı yer alır. Bazı modellerde ise konforlu bir deneyim sağlayan uyku yastığı da bulunur. Bu yastık, baş ve boyun desteği sağlayarak uyku konforunu artıran önemli bir parçadır. Nevresim takımı ise yatak örtüsü, çarşaf ve yastık kılıfı gibi parçalardan oluşur. Bazı modellerin içeriğinde yorgan yerine battaniye yer alabilir. Uyku maskesi ve kulak tıkacı içeren, çok parçalı modeller de mevcuttur. Bu parçalar, uykuya dalmayı kolaylaştırır. Işığı engelleyen ve dışarıdaki sesleri azaltan ürünler sayesinde uyku konforunun artırılması sağlanır. Bunların yanı sıra bazı modeller, ekstra özellikler de sunabilir. İçerisinde anti alerjik malzemeler, nefes alabilir kumaşlar veya özel uyku teknolojileri gibi içeriklere rastlamak da mümkündür.

Uyku Seti İle Nevresim Takımı Arasındaki Fark Nedir?

Uyku seti ve nevresim takımı arasında bazı farklılıklar vardır. Nevresim takımı, genel olarak yatağın üzerini kaplayan yatak örtüsü, çarşaf ve yastık kılıflarını içeren bir set olarak öne çıkar. Yatağın temiz ve düzenli görünmesine yardımcı olur. Yorganı ve battaniyeyi korur. Öte yandan uyku seti, daha geniş bir kapsama alanına sahiptir. Bu set, yalnızca nevresim takımını değil aynı zamanda yorgan veya battaniye, yatak örtüsü yorgan kılıfı, uyku maskesi, kulak tıkacı gibi ek ürünleri de içerir. Uyku deneyimini iyileştirmek, konforlu ve rahat bir ortam oluşturmak için çeşitli öğeleri bir araya getirir. Genel olarak nevresim takımı sayıca daha sınırlıyken uyku seti daha kapsamlı bir seçenek sunar ve konforu artırmak için ekstra öğeler içerir. Model içerikleri, markaya veya tasarıma göre bazı farklılıklar gösterebilir.

Uyku Seti Ne İşe Yarar?

Uyku seti, uyku deneyimini iyileştirmek ve konforlu bir ortam oluşturmak için tasarlanır. Bu setler, kişinin daha iyi uyuyup dinlenmiş hissetmesini sağlamak amacıyla bir dizi ürün içerir. Temel işlevi arasında konfor sağlamak yer alır. Rahat yastıklar, yumuşak nevresim takımı, sıcak yorgan veya battaniye gibi malzemelerle rahatlık sağlar. Bu ürünlerin bir diğer amacı ise uyku ortamının iyileştirilmesidir. Bazı setler uyku maskesi ve kulak tıkacı gibi ekstra ürünler içererek sessiz ve karanlık bir ortam sağlanmasına yardımcı olur. Nevresim takımları ve yatak örtüleri, hem yatağı hem de yastıkları korur ve temiz tutar. Böylece daha sağlıklı bir uyku ortamı yaratılmasına destek olur. Bazı uyku setlerinde yer alan özel malzemeler ve tasarımlar sayesinde stresi azaltma ve rahatlama sağlanır. Konfor sağlayan uyku setleri uyku sürecinin rahat geçmesi için destekleyici bir etki sağlar.