"

Yatak Örtüsü

" araması için 13694 sonuç listeleniyor

Çok Amaçlı Yatak Örtüsü Modelleri ve Fiyatları

Yatak örtüsü, kullanıldığı odanın ambiyansına değer katan ürünlerden biridir. Bu ürünler yatak odasının çok daha estetik ve şık görünmesini sağlar. Birbirinden renkli ve farklı tasarımlara sahip olan örtü modelleri bulunur. Benzersiz güzellikteki örtülerin, kullanılacak yatağa göre çeşitli ölçüleri vardır. Ayrıca, farklı konseptlere sahip, özel olarak üretilen modeller de oldukça ilgili çekicidir. Modeller arasından seçim yaperken kullanacak kişiye göre bir tercih yapmanız çok daha doğru olur.

Yatak örtüsü seti, tek kişilik ve çift kişilik yataklar için özel boyutlarda üretilir. Tek kişilik yatak örtüsü, gençler için birbirinden renkli tasarımlara sahiptir. Genç yaştaki kullanıcıların enerjisini yansıtan benzersiz görünümlü seçenekler bulunur. Özellikle konsept temaya sahip olan modeller oldukça popülerdir. Ayrıca, çift kişilik olanlar gibi daha düz ve sade tasarımlı olan seçeneklerde bu modeller arasında mevcuttur. Seçim yaparken yatağınızın ölçülerine uygun olan biri ürünü tercih etmeniz gerekir. Aksi hâlde ürün işlevsiz olacaktır.

Yatak örtüsü çift kişilik olarak daha geniş seçeneklerde üretilir. Modeller farklı materyallere sahiptir. Ürünlerin imalatında kullanılan malzeme, görünümü en az tasarım kadar etkileyen hususlardan biridir. Çift kişilik yatak örtüsü, odanızın etkileyici bir dekorasyona sahip olmasına yardım eder. Yatak odanızdaki diğer eşyalar ile uyumlu olan bir rengi seçerek, çok daha estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Pike yatak örtüsü, yatağın kullanılmadığı zamanlarda çok daha şık görünmesi için mükemmel bir üründür. Odanın çok daha düzenli bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Ayrıca, yatak üzerinde bulunan yorgan ve yastığın kullanılmadığı zamanlarda toz biriktirmesini de engeller. Bu sayede her gece çok daha hijyenik bir ortamda uyuyabilirsiniz. Pike takımı, farklı kumaş türlerinden üretilebilir. Seçim yaparken yatak odanızda olmasını istediğiniz konsepte göre bir ürün tercih etmeniz gerekir.

Örtü modelleri arasından biri seçilirken yatak ölçülerine göre tercih yapılması en önemli konudur. Ayrıca kullanım alanı çok daha geniş olan çok amaçlı yatak örtüsü modelleri de bulunur. Bu model kapsamındaki çift kişilik olan seçenekler, çok daha büyük ölçülerde üretilebilir. Battal boy yatak örtüsü, geniş çift kişilik yatak sahibi olanlar için ideal seçeneklerden biridir. Ayrıca, king size yatak örtüsü modelleri de büyük ölçülerden birini tercih edecekler için idealdir. Hangi modeli tercih ederseniz edin, verimlilik açısından yatak ölçünüze uygun bir ürün seçmeniz oldukça önemlidir.

Evlenecek olan çiftler, yatak odası seçimi yaparken aynı zamanda bu alanda kullanılacak diğer eşyaları da önceden belirler. Yatak örtüsü bu eşyalardan biridir. Çeyizlik yatak örtüsü, oldukça geniş perspektifte bakılabilir. Birbirinden farklı tasarımlar arasından eşinizin de hoşlanacağı bir modeli seçerek, mükemmel bir yatak odası görünümüne sahip olabilirsiniz. Çeyiz için bir ürün bakıyorsanız, zamansız tasarıma sahip olanlardan birini seçebilirsiniz. Bu sayede, evlilik süresinden çok önce bir alışveriş yapsanız bile sahip olduğunuz ürün hep güncel kalacaktır.

Odalarınıza Şıklık Katacak Yatak Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Odalarınıza Şıklık Katacak Yatak Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Odanıza eşsiz güzellikte şıklık katacak, birbirinden farklı tasarımlara sahip olan yatak örtüsü modelleri bulunur. Modeller arasındaki farkı yaratan etkenlerden biri ürünlerin imalatında kullanılan malzemedir. Bu aynı örtülerin tasarımlarını etkiler. Kullanılacak oda göre, favori renginizde olan birini seçebilirsiniz. Rengin, odada bulunan diğer eşyalar ile uyumlu olması çok daha estetik bir görünüm kazanmanıza yardım eder. Ayrıca, konsept tasarıma sahip olan modeller de bulunur. Özellikle gençler için hazırlanan bu modeller, kullanılacak olan odanın çok daha renkli olmasını sağlar.

Yatak örtüsü takımı, çeşitli renklerde üretilebilir. Seçim yaparken odanızda bulunan eşyaların uyumuna dikkat etmeniz tavsiye edilir. Siyah yatak örtüsü, koyu tasarımlardan hoşlananlar için idealdir. Ayrıca sade renkli yatak odası eşyasına sahip olanlar için oldukça kullanışlı bir modeldir. Beyaz yatak örtüsü modeli ise en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Bu renge sahip olan modeller odanın temiz, hijyenik ve düzenli görünmesini çok daha etkili bir şekilde sağlar. Gri yatak örtüsü ise her renk ile uyumlu modeller arasındadır. Ayrıca, toz ve kir görünürlüğünü minimuma indiren modellerden biridir.

Yatak odasında iddialı renkler görmek isteyenler için özel olarak tasarlanan yatak örtüsü modelleri de bulunur. Pembe yatak örtüsü, kadınların en çok tercih ettiği modeller arasındadır. Dikkat çekici yatak odası tasarımlarında kullanılabilen modellerden biridir. Kırmızı yatak örtüsü de tıpkı pembe olan model gibi oldukça baskın bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yatak odasının her zaman alev alev yanmasını isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Mor yatak örtüsü ise iddialı ama sade tonlardan hoşlananlar için biçilmiş kaftandır. Özellikle kadın kullanıcıların sevdiği modellerden biridir.

Modeller arasından seçim yaparken kullanıcak olan kişiye göre seçim yapmak gerekir. Mavi yatak örtüsü, daha çok erkeklerin tercih edebileceği özellikte bir üründür. Genç odalarının çok daha estetik görünmesini sağlayabilir. Lacivert yatak örtüsü ise düz renklerden hoşlanan çiftlerin oldukça ilgi gösterdiği modellerden biridir. Hem sade hem de farklı bir tasarım arayanlar için doğru seçeneklerden biridir. Krem yatak örtüsü, sade görünümlü eşyalara sahip olan kullanıcıların öncelikli seçenekleri arasındadır. Ayrıca, kareli yatak örtüsü gibi çok daha geniş kitlelerce sevilen modeller de bulunur. Kareli olan modeller, farklı renklerde bulunabilir.

Yatak örtüleri renkli oldukları kadar aynı zamanda farklı tasarımlara da sahiptir. Tasarımlarındaki inceliği ise işçilik ve imalatında kullanılan malzeme sağlar. Favori kumaş türünüz ile üretilmiş bir modeli tercih edebilir, yatak odanızın çok daha kişisel olmasını sağlayabilirsiniz. Dantel yatak örtüsü modeli gibi, benzersiz güzellikteki seçenekler de odanızın her daim süslü kalmasını sağlar.

Modeller arasından seçim yaparken kullanılacak mevsime göre de seçim yapabilirsiniz. Peluş yatak örtüsü, soğuk kış aylarında kullanılması çok daha uygun olan modellerden biridir. Odanın çok daha sıcak bir atmosfere sahip olmasını sağlar. Tüylü yatak örtüsü modelleri de tıpkı peluş olanlar gibi kış ayları için uygun olan seçeneklerden birisidir. Bu modeller odanın soğuk havalarda kış konseptine uygun görünmesini sağlar. Battaniyeli yatak örtüsü de soğuk havalarda kullanılması için biçilmiş kaftandır.

Kadife yatak örtüsü, farklı kumaş türlerinden hoşlananlar için uygun seçenekler arasındadır. Kadifenin benzersiz hissine her zaman sahip olmanız için özel olarak üretilir. Pamuklu yatak örtüsü, her mevsim kullanılabilecek olan seçenekler arasındadır. Kumaşın hava geçirgenlik özelliği sayesinde, örtü altındaki ürünlerin her daim temiz ve hijyenik olmasına destek olur. Keten yatak örtüsü, farklı tasarımlar peşinde olanlar için idealdir. Yatak odasında otantik bir görünüm sağlanmasına yardımcı olur.

Yatak odası eşyalarında en çok kullanılan kumaş türlerinden biri satendir. Parlak görünümlü eşya kullananlar için doğru seçeneklerden biridir. Saten yatak örtüsü modelleri farklı renk ve tasarımlarda olabilir. Seçim yaparken bu özelliklere dikkat edebilirsiniz. Örgü yatak örtüsü modelleri, el yapımı ürünlerden hoşlananlar için idealdir. Birbirinden farklı tasarımlarda ve renklere sahip örgü seçenekleri bulunur. Daha çok kare şeklindeki örme tasarımı ile bilinen bir modeldir.

Yatak odasında gösterişli ürünler kullanmaktan hoşlananlar için de özel tasarımlar bulunur. Fırfırlı yatak örtüsü, yatak odasının çok daha dikkat çekici görünmesine yardım eder. Bu modeldeki ürünler genellikle fırfırlı köşelere sahiptir. Fırfır özelliği çok daha baskın olan modeller de bulunur. Abiye yatak örtüsü modelleri, avangard konseptli ürünlerden hoşlananlar için ideal seçeneklerden biridir. Ayrıca, bohem yatak örtüsü modelleri de tıpkı abiyeler gibi, avangard tasarımlı odalar ile çok daha uyumlu bir görünüme sahiptir. Kanaviçe yatak örtüsü modelleri ise el yapımı ürünlerden hoşlananlar için idealdir. Yatak odasının otantik bir görünüme sahip olmasına yardım eder.

Yatak örtüsü seçimi, kullanıcının yaş grubuna göre de seçilebilir. Bu kriter aynı zamanda konsepti de belirleyecektir. Bebek yatak örtüsü modelleri sade tasarımlarda olabilir. Bu kapsamda olan montessori yatak örtüsü modelleri oldukça kullanışlı seçenekler arasında yer alır. Antrasit yatak örtüsü de bebek odalarında en çok tercih edilen modeller arasındadır. Benzer renklerdeki montessori yatakları ile oldukça uyumlu bir görünüm elde edilebilir.

Çocuk yatak örtüsü, yetişkinlere göre çok daha renkli ve eğlenceli konseptlerde üretilebilir. Arabalı yatak örtüsü, özellikle erkek çocukların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alır. Farklı araba tasarımlarına sahip ürünler bulunabilir. Aynı konsepte sahip olan genç odası ile uyumlu bir görünüm elde edilebilir. Barbie yatak örtüsü ise özellikle kızların en çok beğendiği tasarımlar arasında yer alır. Pembe ağırlıklı renk tonlarına sahip modellerden hoşlananlar için de idealdir.

Unicorn, dünya genelinde kendine has takipçileri olan, özellikle kız çocuklarının tercih ettiği bir başka konsepttir. Unicorn yatak örtüsü, takipçileri için benzersiz bir üründür. Odasının rengârenk olmasını isteyenler için de ideal seçeneklerden biridir. Genç yatak örtüsü modelleri arasında en dikkat çekici olanların başında bu seçenek yer alır. Farklı tasarımlarda üretilse de genellikle düz bir renk üzerine unicorn logosu olacak şekilde hazırlanır.

Çocuk yatak örtüsü, film temalı olarak da üretilebilir. Frozen filmi takipçileri için özel olarak üretilen Elsalı yatak örtüsü, özellikle kız çocuklarının bayıldığı modellerden biridir. Konsept ile alakalı olarak pembe ve mavi renklerde üretilen bu ürünler, erken yaşlardaki kız çocuklarının tercih edebileceği ürünlerden biridir. Harry Potter serisi, dünya genelinde ilgi ile takip edilen filmlerden biridir. Harry Potter yatak örtüsü modeli, filmin hayranları tarafından oldukça ilgi gören ürünlerden biridir.

Futbol takımı konsepti, çocukların odalarında görmek istediği tasarımlardan biridir. Çocuk yatak örtüsü modelleri arasında tüm ünlü takımların konsept seçenekleri bulunabilir. Türkiye’deki popüler takımların konseptleri yabancı olanlara göre çok daha çeşitlidir. Fenerbahçe yatak örtüsü modelleri, özellikle genç taraftarların severek kullandıkları ürünler arasındadır. Her yaştan taraftar için üretilen farklı ölçülerde modeller bulunur. Galatasaray yatak örtüsü ise sarı kırmızı renklere sahip olan takımın taraftarları için özel olarak üretilir. Ayrıca, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi büyük taraftar sayısına sahip olan takımlara gönül verenler için de hazırlanmış ürünler vardır.

Her Zaman Kullanılabilecek Yatak Örtülerinin Özellikleri Nelerdir?

Her Zaman Kullanılabilecek Yatak Örtülerinin Özellikleri Nelerdir?

Yatak örtüsü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri kullanım zamanıdır. Mevsim şartlarına göre özel olarak tasarlanan modeller bulunabilir. Kış ayları için daha kalın ve sıcak tutan kumaş türleri tercih edilir. Yaz aylarında ise daha renkli ve hafif modellerden biri seçilebilir. Ayrıca, bahar aylarının benzersiz güzellikleri ile uyumlu olan modeller de seçenekler arasındadır. Mevsim geçişlerinde ise farklı konseptlerde modeller tercih edilebilir.

Yaz aylarında tercih edilebilecek olan modeller çok daha açık renkli olabilir. Ayrıca, pamuk gibi nefes alabilen kumaş türüne sahip modeller seçilerek daha hijyenik bir ortam sağlanabilir. İpek ve saten gibi çok da parlak ve şık görünüme sahip olan modeller de yaz boyunca kullanılabilir. Kış aylarında ise peluş ve tüylü modeller arasından birisi seçilebilir. Bu modeller, soğuk havalara çok daha uygun bir görünüm elde edilmesi için ideal seçeneklerdir.

Her mevsim kullanılabilecek olan modeller çok daha verimli ürünlerdir. Sade renk seçenekleri arasından birini tercih ederek her mevsim kullanılabilecek bir ürüne sahip olabilirsiniz. Mikrofiber kumaştan üretilen modeller dört mevsim kullanılabilen ürünler arasında olabilir. Ayrıca pamuklu kumaştan olan bütün modeller her mevsim kullanılabilir özelliklere sahiptir.

Yılın her zamanı kullanılabilecek olan modellerden biri de keten malzemeden üretilen ürünlerdir. Otantik görünümden hoşlananlar için de uygun seçenekler arasındadır. Modeller arasından seçim yaparken çarşaf türüne de dikkat edilebilir. Lastikli ve lastiksiz olan modeller arasından kendinize uygun olan birini seçebilirsiniz. Ayrıca, set içerisinde çarşaf bulunmayan modeller de bulunur.

Kolay Temizlenebilen Yatak Örtüsü Kumaşları Hangileridir?

Kolay Temizlenebilen Yatak Örtüsü Kumaşları Hangileridir?

Yatak örtüsü modeller arasından birisini tercih ederken, ürünün temizliğinin nasıl yapıldığına da bakılabilir. Ürünün kolay temizlenebilir olması aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlar. Seçilen modelin, çamaşır makinesinde yıkanabilir olması oldukça avantajlı olabilir. Bu sayede dilediğiniz zaman talimatlar çerçevesinde örtünüzü yıkayabilirsiniz.

Mikrofiber materyalden üretilen örtüler diğerlerine göre çok daha rahat temizlenebilir. Ürünün imalatında kullanılan malzeme ve tasarım kısmına satın alma esnasında bakmanız tavsiye edilir. Bu sayede ürünün yıkanabilir olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanamayan ürünlerin temizliği ise diğer modellere göre çok daha meşakkatli olabilir. Ayrıca, hafif ve sade olan modellerin çok daha rahat temizleme özelliğine sahip olduğunu da alışveriş esnasında aklınızda bulundurabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak örtüsü alırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken husus kullanıcıdır. Farklı renk ve tasarımlarda üretilen modeller arasından kullanıcı ile uyumlu olan bir ürünü seçmek gerekir. Ürün ölçüleri de seçim esnasında dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Yatak örtüleri tek veya çift kişilik olarak üretilir. Genç yaştaki bir kullanıcı için tek kişilik modeller arasından biri seçilebilir. Ayrıca, gençler için özel olarak tasarlanmış modeller de bulunur. Çeşitli film ve fenomen konseptli modeller arasından çocuğunuzun zevkine uygun olanı seçebilirsiniz.

Çift kişilik modeller arasından birine bakıyorsanız, ürünün imalat materyali kontrol edilebilir. Bu aynı zamanda tasarımın da belirleyicisidir. İmalat materyali, ürünün yıl içerisinde ne zaman kullanılabilir olduğunu da belirler. Her mevsim kullanabileceğiniz bir model arıyorsanız, dört mevsim kullanılabilir bir ürün tercih etmeniz çok daha yararlı olacaktır.

Daha Uzun Süreli Kullanım İçin Yatak Örtülerini Nasıl Muhafaza Etmelisiniz?

Daha Uzun Süreli Kullanım İçin Yatak Örtülerini Nasıl Muhafaza Etmelisiniz?

Yatak örtüleri, kullanılmadığı zamanlarda kapalı ortamlarda tutulabilir. Bu, ürünlerin ömürlerini artıracağı gibi aynı zamanda hijyenik kalmalarını da sağlar. Vakumlu paketler, tekstil ürünlerinin uzun süreler boyunca sağlıklı kalmasına yardım eder. Kullanılmayan yatak örtüsü, vakumlu bir paket içerisinde uzun süreler boyunca saklanabilir. Bu sayede ürünün ömrü çok daha fazla uzayacaktır. Örtünün kullanılmadığı zamanlarda neme maruz kalmayacağı bir ortamda saklanması gerekir. Ayrıca ürünün güve benzeri böceklerden uzak tutulması için naftalin kullanmak sağlıklı koruma yöntemlerinden biridir. Kullanım esnasında ise örtülerin ıslanmamasına dikkat edilebilir. Yıkanan ürünlerin ise uzun süre ıslak kalmadan hemen kurutulması ömürlerini artıran bir başka faktördür.

Yatak Örtülerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır

Yatak Örtülerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır

Yatak örtüsü fiyatları, modellerin imalatında kullanılan materyale ve tasarımına göre çeşitlenebilir. Kullanılan materyal kalitesi, ürün fiyatını yukarı çeken faktörlerden biridir. İnce işçilik gerektiren tasarımlar diğerlerine göre çok daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bu nedenle işçiliği az olan modeller arasından birini tercih ederek çok daha avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, markalar da modeller arasındaki fiyat farkının oluşmasını sağlayan önemli bir husustur. Yatak örtüsü modelleri arasındaki fiyat farkını sağlayan bir başka konu da satıcıdır. Aynı ürün farklı satıcılarda çeşitli durumlarda olabilir. Aracı sayısı da fiyatların farklı olmasını sağlar. Beğendiğiniz modeli üretici firmadan alarak çok daha avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Nasıl Serilir?

Yatak örtüsünün yatak boyutuna uyumlu olması gerekir. Yatağa göre küçük ya da büyük ebatlarda olan örtüler düzensiz bir görünüm oluşmasına sebep olabilir. Yatak boyutu ile uyumlu olan örtüleri yorgan ya da pike üzerine sermek mümkündür. Tamamen düzgün duracak şekilde serildiğinde hoş bir görüntü elde edilir. Basit hareketler ile örtüyü yatağın her yerine eşit mesafede olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Örtü yatağa boylu boyunca serildiğinde kumaş özelliklerine göre tamamen düz bir görüntü elde edilebilir. Yastıkların görünmesini istediğiniz durumlarda örtünün üst kısmını içe doğru katlayarak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yatak örtülerini yere değecek biçimde sermek de etkileyici bir görüntü ortaya koyar. Ürün kalınlığına göre duruş biçimi değişebilir. Hafif salaş yapıya sahip olan modeller yere değecek biçimde serildiğinde şık bir tasarım ortaya çıkar.

Yatak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Yatak örtüsü kullanımı yatağın düzenli görünmesini sağlar. Özenle toplanan yatak odasının tamamlayıcısı niteliğinde olan örtüler, son derece önemlidir. Bununla beraber çarşaf ve yastıkların üzerini örterek tozlanmasını önler. Yatak örtüsü, farklı tasarımları sayesinde oda dekorasyonuna da katkıda bulunur. İşlemeli ve sade görünüme sahip olan modeller sayesinde şık bir dekorasyon oluşturmak mümkündür. Farklı renk ve desenlere sahip olan ürünler arasından her dekorasyona uygun model bulunabilir. İnce yapısıyla ön plana çıkan modeller, sıcak yaz aylarında yorgan yerine kullanılabilir. Bununla beraber kalın yatak örtüsü çeşitlerini kış aylarında yorganın üzerinde kullanabilirsiniz. Yorgan üzerine serilen örtüler gece boyu üşümeyi önler.

Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak örtüsü seçerken ürün ebatlarına dikkat etmek gerekir. 160x200 cm yataklar için çift kişilik yatak örtüsü tercih edilebilir. Bununla beraber tek kişilik yataklar için tek kişilik yatak örtüsü çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Standart boyutların yanı sıra daha büyük ebatlar da vardır. Büyük boy yataklara göre tasarlanan battal boy yatak örtüsü çeşitlerini tercih edebilirsiniz.