İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Çocuk Cinsiyeti
Renk
Fiyat
Materyal
Cinsiyet
Tip
Kumaş Tipi
Ortam
Fiyat Geçmişi
Ek Özellik
Desen
Kullanım Alanı
Koleksiyon
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Çocuk Şapka

" araması için 8568 sonuç listeleniyor

Çocuk Şapkaları Yoğun İlgi Görüyor

Şapkalar, günlük hayata girdiği ilk yıllardan beri popülerliğini her geçen yıl arttırıyor ve hasır, fötr, bere gibi pek çok seçeneğiyle her hava koşulu için uygun modeller sunuyor. Son zamanlarda hayal dünyasının sınırlarını aşan çocuk şapkaları, küçük afacanları mest ediyor. Bu şapkalarla sevdikleri hayvanların kılığına bürünüyorlar, yeri gelince korsan ya da Noel Baba bile olabiliyorlar. Kadın şapkaları ise bahar ve kış aylarında şık görünmenize yardım ediyor, özellikle kış aylarında klasik bir kadın bot modeliyle beraber sıradan kombinlerinize renk katıyor. Örgü ve fötr erkek şapkaları da stil sahibi gençler tarafından sıkça kullanılan aksesuarlardan biri. Kıyafetlerinizin vazgeçilmez tamamlayıcısı şapkalar, çarpıcı ve yaratıcı tasarımlarıyla aksesuarlar arasındaki farkını koruyor. Renkli fötr kadın şapkaları ve gösterişli kadın bot tasarımları ile sıradan kıyafetlerinize bile iddialı bir hava katabilirsiniz. Spor markaların erkek şapkaları ise training aktiviteleri için dolabınızda yer kaplayabilir. Deniz, kum, güneş keyfi yaparken kullanabileceğiniz modellerden özel bir davete katılırken takabileceğiniz modellere kadar birçok seçeneği bulabilir, zevkinize uygun bir ürünü alabilirsiniz. Çizgi film karakterlerine hayran olan miniklerin çok sevdiği birbirinden yaratıcı çocuk şapkaları büyük zevkle kullanılıyor. Tüm bu ürünlere Trendyol’a özel indirimli fiyatlarla sahip olabilir, hem çocuklarınızı hem de kendinizi mutlu edebilirsiniz.

1 Yaş Bebek Şapkası Kaç Cm Olmalı?

Her yaş grubu için farklı ölçülere sahip olan pek çok bebek şapka modeli dizayn edilir. Şapka seçimi yaparken bebeğinizin yaş grubuna uygun ürünü seçmeniz, kullanım konforu açısından büyük önem taşır. 1 yaş bebek için alınacak ürünler 12 ile 18 ay aralığından seçilmelidir. Bu ay aralıklarındaki bebekler için üretilen şapkalar, genellikle 47 ile 49 cm arası olur. Kullanımı da 1 yaş bebek için uygundur. Bebek şapkası seçimi yaparken ürünün yaş aralıklarına ve ölçülerine bakarak güvenli şekilde tercih yapabilirsiniz.

Bebeklere Ne Zamana Kadar Şapka Takılmalı?

Şapka kullanımı, bebek doğduğu an itibarıyla başlar. Bu durum, bir süre daha devam eder. Yenidoğan bebeklerde vücut ısıları, son derece değişken olduğundan şapka ve eldiven kullanımı gerekir. Bu sayede bebeğin vücut ısısını stabil tutmak mümkün olur. Kullanım süreci, bebeklerin doğum şekillerine göre değişkenlik gösterebilir. Erken dünyaya gelen bebeklerde ilk 15 gün, vaktinde doğan bebeklerde ise ilk 10 gün şapka takılması önemlidir. Bu süreci bebeğinizin vücut ısısı üzerinden yönetebilirsiniz. Aynı zamanda şapkaların kullanım durumu ilerleyen yaş gruplarında da aktif bir şekilde devam eder.

Çocuk Şapka Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk şapkaları, her ihtiyaca ve yaş grubuna yönelik olarak çeşitlilik gösterir. Ürün renk ve desenlerinin yanında kullanım rahatlığı ile kalitesi de seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler arasındadır. Çocuk şapka seçiminde özellikle yenidoğan grubu için lastiksiz modelleri tercih etmeniz uygun olur. Lastikli modellerin çocuğun başını sıkarak kan dolaşımını engelleme riski bulunur. Kış ve yaz ayları için ayrı ürün tercihleri yaparken de ürünün hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekir. Kış mevsiminde örgü modeller, rahat ve yumuşak yapıları ile sıklıkla tercih edilir. Yaz mevsiminde ise güneşten koruyup çocuğunuzun başını terletmeyecek ürünler tercih edebilirsiniz.